Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sebastian Andryszczak wystąpi w Radiu Maryja 13/14 lipca 2007 o 21:50


  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#101 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-14, godz. 20:24

A wiesz że masz rację. :) Ja atakowałem Cię nieco podczas audycji. Ale generalnie zrobiłęś to co podpowiadał Ci rozum. I osobiście wypadłeś całkiem fajnie. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#102 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2007-07-14, godz. 20:43

Właśnie po 36 godzinach wróciłem na chatę i przeczytałem co o mnie piszecie i o audycji. (...)
Wybaczcie mi odrobinę braku skromności, ale wracałem do domu z przekonaniem że dzięki tej audycji świat stał się maleńką odrobinkę lepszy... Wyprostowałem mity o obcych wywiadach, orgiach, itp. Nie mając wielkich złudzeń co do skuteczności takich audycji, myślę że nietolerancja wobec świadków Jehowy spadnie o jakiś takim ułamek promila... I to jest moim sukcesem, z którego się cieszę jak dziecko...


Podzielam twoją radość Sebastianie.
Dziękuję CI za to co zrobiłeś.

B I N G O !!!

#103 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-14, godz. 22:08

Z drugiej strony to za często było kwitowanie typu "nie mam takich informacji" wobec kilku przesadzonych opinii. Ja rozumiem, że można nie mieć wielu informacji baaa nawet ja nie mam informacji co moja mama robiła wczoraj ale do licha czasami trzeba coś po prostu uciąć by nie pozostawiać miejsca do spekulacji. B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#104 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-15, godz. 00:55

Właśnie po 36 godzinach wróciłem na chatę i przeczytałem co o mnie piszecie i o audycji.

Ja jestem z zadowolony z auducji, o.Tomasz mało wiedział i dopiero początkuje, ale poradził sobie na 4 z minusem, za to Piotr Andrukiewicz był znakomity jak zawsze, 5+



Wybaczcie mi odrobinę braku skromności, ale wracałem do domu z przekonaniem że dzięki tej audycji świat stał się maleńką odrobinkę lepszy. Wyprostowałem mity o obcych wywiadach, orgiach, itp. Nie mając wielkich złudzeń co do skuteczności takich audycji, myślę że nietolerancja wobec świadków Jehowy spadnie o jakiś takim ułamek promila... I to jest moim sukcesem, z którego się cieszę jak dziecko...


Wyprostowałeś... Szlachetne z twojej strony, ale nadal pozostaje fakt, że zarzuciłeś ŚJ wiele rzeczy. Czy potrafisz teraz na łamach tego forum przedstawić argumenty przeciwko dogmatom CK.

P.S. Wielu z was się cieszy, że SA w Radiu Maryja powiedział, że ŚJ to dobrzy ludzie i przychodzą z przekonaniem, ze ratują innym życie... Pytanie do was: czy cieszycie się, że byliście Światkami Jehowy?

Ano w Szczecinie takich co potrafią wyjaśnić w oparciu o Biblię nauki WTS to ja nie spotkałem.
A świadectwo o śJ wydałeś "przepiękne", nic dziwnego, że śJ wierzą w każdą bzdurę jaka wyjdzie z WTS-u, skoro nie mają zrozumienia odnośnie Biblii.


A kto ma?? Można nauczać o podstawowych kwestiach... ale głębszego poznania nikt nie otrzyma.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#105 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-15, godz. 01:11

Niby kiedy istniał zbór zawsze prawdziwie wielbiący Jehowę"przed powstaniem Badaczy Pisma Św? Tylko konkrety!


Było ich kilka. Ale żeby poszukać... musiałbym zużyć kolejne kilka godzin- tak jak tłumaczenie septuaginty z greckiego. To niestety kosztuje. Zarabiam 10 funtów za godzinę w Anglii. Jak zapłacisz 5- wyszukam i przytoczę. Uwierz, że to nie będzie krótka notatka ani informacje wyssane z palca.

Pozdrawiam!

P.S. Znajdźcie słowo "Dążcie" w którymkolwiek z przekładów Biblii, znajdźcie słowo "Dążcie" w greckich pismach... Nie ma. Jest tylko Przekład Nowego Swiata, który te słowo uzywa i tylko w Heb 12:14!! Uwierzcie- oddaje sens słów "Follow peace with all [men]...".
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#106 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-07-15, godz. 06:32

Nie rozumiem tego całego podniecenia zachwytu wywołanego wystąpień S.A. w RM:
Pogadał, pogadał i co !? idę o zakład, że przeważającą liczbą słuchaczy byli ludzie odwiedzający to forum, dla których to o czym mówił S.A. nie jest niczym nowym ! pozostała grupa słuchaczy to zapewnie stali moherowi słuchacze RM ale tylko ci co cierpą na bezsenność ! Trzeba jasno to napisać ! RM nie jest autorytetem medialnym, opiniotwórczym w pozytywnym znaczeniu ! wiec po co brać w czymś takim udział ?

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-07-15, godz. 07:57

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#107 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-15, godz. 07:06

Dlaczego warto:
1) jest to maleńki krok w kierunku przezwyciężenia uprzedzeń
2) wg mojej wiedzy, znaczna część ŚJ ma w rodzinie jakieś "moherowe berety" i na odwrót

#108 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-15, godz. 09:43

Wyprostowałeś... Szlachetne z twojej strony, ale nadal pozostaje fakt, że zarzuciłeś ŚJ wiele rzeczy. Czy potrafisz teraz na łamach tego forum przedstawić argumenty przeciwko dogmatom CK.


Jacku ja zadaję bardzo proste pytania, możesz zresztą sam spróbować na nie odpowiedzieć i obronić nauki CK (wszak WTS ponoć nie ma dogmatów, tylko za nie zgadzanie się z ich naukami tych co głośno się do tego przyznają wywala z "organizacji") oto link do pytań:
http://watchtower.or...s...post&p=2032
Spróbuj odpowiedzieć, a jak nie umiesz, to poszukaj takich śJ którzy to potrafią zrobić. Tylko błagam, nie przepisuj tego co pisze WTS w swoich publikacjach ale podaj konkretne teksty z Biblii które nauczają to co jako prawdę podaje WTS.

P.S. Wielu z was się cieszy, że SA w Radiu Maryja powiedział, że ŚJ to dobrzy ludzie i przychodzą z przekonaniem, ze ratują innym życie... Pytanie do was: czy cieszycie się, że byliście Światkami Jehowy?


Ratują życie? Jeśli prawdą jest to co powiedział Pan Jezus, że kto nie narodzi się z wody i Ducha nie wejdzie, a nawet nie ujrzy Królestwa Bożego, to WTS miliony swoich wyznawców prowadzi do wiecznej zagłady wmawiajac im, że nie muszą się na nowo narodzić z wody i Ducha, a mimo to będą żyły w Królestwie Bożym w jego ziemskiej dziedzinie (czyli w raju na ziemi). Ja wierzę w to co nauczał Pan Jezus, a ty JackuP, czy wierzysz słowom Pana Jezusa?

A kto ma?? Można nauczać o podstawowych kwestiach... ale głębszego poznania nikt nie otrzyma.


Tak??? A niby dlaczego, czyżby nauka Pana Jezusa była już nieważna?

13. Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi.
14. On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi.
(Jan. 16:13-14 BW)


Ale nic dziwnego, że śJ nie mają poznania skoro odrzucają Ducha Świętego i nie chcą aby to On wprowadzał ich we wszelką prawdę i wolą spolegać na ludziach z WTS-u
Czesiek

#109 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-15, godz. 10:13

Ratują życie?

Nie ratują życia ale mają BŁĘDNE przekonanie że ich działalność służy ratowaniu ludzkiego życia.

#110 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-07-15, godz. 10:53

Wybaczcie mi odrobinę braku skromności, ale wracałem do domu z przekonaniem że dzięki tej audycji świat stał się maleńką odrobinkę lepszy.



Niestety <_<

Nie podzielam opinii przedmowcy , wrecz przeciwnie, twierdze iz :

-Jesli ktos wysluchal tej audycji i dowiedzial sie z ust pana SA ze Swiadkowie sa z zasady dobrymi ludzmi ( w co wiekszosc ludzi nie watpi ! ) ale pan SA woli przebywac w towarzystwie Radia Maryja
-Jesli ktos w takim razie zamiast stac sie SJ stanie sie z powodu przykladu SA czlonkiem Rodziny RM
-To jest wielka szansa na to ze Swiat stanie sie " maleńką odrobinkę " gorszy !!

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2007-07-15, godz. 16:06

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#111 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-15, godz. 11:25

Było ich kilka. Ale żeby poszukać... musiałbym zużyć kolejne kilka godzin- tak jak tłumaczenie septuaginty z greckiego. To niestety kosztuje. Zarabiam 10 funtów za godzinę w Anglii. Jak zapłacisz 5- wyszukam i przytoczę. Uwierz, że to nie będzie krótka notatka ani informacje wyssane z palca.

Pozdrawiam!

P.S. Znajdźcie słowo "Dążcie" w którymkolwiek z przekładów Biblii, znajdźcie słowo "Dążcie" w greckich pismach... Nie ma. Jest tylko Przekład Nowego Swiata, który te słowo uzywa i tylko w Heb 12:14!! Uwierzcie- oddaje sens słów "Follow peace with all [men]...".

Według życzenia Jacku:

14. Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,
(Hebr. 12:14 BW)


Może lepiej wcześniej sprawdź zamiast się ośmieszać. Poza tym czym się różni "starajcie się" z BT od "dążcie" w PNS?

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-07-15, godz. 11:26

Czesiek

#112 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-15, godz. 11:37

Nie ratują życia ale mają BŁĘDNE przekonanie że ich działalność służy ratowaniu ludzkiego życia.


Przybiżając kogokolwiek do Boga, czyż nie robią dobrze?

Nikomu nie uratujesz życia, jeśli on sam nie będzie chciał żyć.


Czesiek- spróbuje odpowiedzieć.

Według życzenia Jacku:
Może lepiej wcześniej sprawdź zamiast się ośmieszać. Poza tym czym się różni "starajcie się" z BT od "dążcie" w PNS?


Przepraszam, pomyliłem się.

Nie wiem czym się różni naprawdę. Chodziło mi o oddanie sensu, nie słów. Jednakże, jeśli ktokolwiek "liczy słowa" i twierdzi: "DODALI DO PISMA SWOJE SŁOWO, ŻEBY STWORZYĆ FURTKĘ DLA SWOICH NAUK"... to sie tym zainteresowałem. Niepotrzebnie, gdyż straciłem czas, zmęczyłem się, musiałem wychodzić i stąd ten błąd Cześku :) Być może znajdziesz jeszcze więcej przekładów, sorry nie sprawdziłem w pośpiechu wszystkich :)
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#113 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-15, godz. 12:16

Przybiżając kogokolwiek do Boga, czyż nie robią dobrze?

Nikomu nie uratujesz życia, jeśli on sam nie będzie chciał żyć.


Jacku zastanów się nad tymi słowamu o gorliwości ap. Pawła:

1. Bracia! Pragnienie serca mego i modlitwa zanoszona do Boga zmierzają ku zbawieniu Izraela.
2. Daję im bowiem świadectwo, że mają gorliwość dla Boga, ale gorliwość nierozsądną;
3. Bo nie znając usprawiedliwienia, które pochodzi od Boga, a własne usiłując ustanowić, nie podporządkowali się usprawiedliwieniu Bożemu.
(Rzym. 10:1-3 BW)

Według tej nauki ktoś może być gorliwy dla Boga a jednak w swojej gorliwości oddala się od Boga zamiast mu służyć. Jeśli śJ nie podporządkują się nauczaniu Pana Jezusa a zamiast tego będą chcieli służyć Bogu według tego co naucza WTS czy to cokolwiek im pomoże? Czy tych którym głoszą przybliżają do Boga, czy wręcz oddalają?


Przepraszam, pomyliłem się.

Nie wiem czym się różni naprawdę. Chodziło mi o oddanie sensu, nie słów. Jednakże, jeśli ktokolwiek "liczy słowa" i twierdzi: "DODALI DO PISMA SWOJE SŁOWO, ŻEBY STWORZYĆ FURTKĘ DLA SWOICH NAUK"... to sie tym zainteresowałem. Niepotrzebnie, gdyż straciłem czas, zmęczyłem się, musiałem wychodzić i stąd ten błąd Cześku :) Być może znajdziesz jeszcze więcej przekładów, sorry nie sprawdziłem w pośpiechu wszystkich :)

Po prostu przekład BW używam na co dzień. A poza tym wiem, że w języku polskim to samo mozna powiedzieć używając różnych słów.
Czesiek

#114 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-15, godz. 12:39

Jacku, mój zarzut wobec przekładu PNŚ brzmi: dodając słowo "człowiek", zmienili sens wersetu.

Biblia naucza, że bez uświęcenia NIKT absolutnie NIKT (ani człowiek ani anioł ani diabeł) nie ujrzy Boga.

Wynikałoby z tego, że po buncie szatan od razu został wyrzucony z nieba i nie ma tam wstępu.

Wstawiając zamiast słów "nikt" lub "żaden" wyrażenie "żaden człowiek", redaktorzy wyrobili Diabłu specjalne upoważnienie do przekraczania bramy niebios. I na tym polega nadużycie.



Jeśli nauczasz inaczej, twierdząc że jeszcze w 1913 roku diabeł miał swobodny wstęp do nieba, to wskaż nam teksty biblijne i uzasadnij że Twoja interpretacja nie jest sprzeczna z listem do Hebrajczyków.

#115 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-15, godz. 13:40

Drogi Sebastianie: Poczyniłem trudy i zacząłem (przynajmniej próbować) tłumaczyć najpierw z języka łacińskiego ten werset, później z greckiego. Nie udało się. Zarejestrowałem się do 2 serwisów tłumaczących z greki i z łaciny, jeden na angielski- jeden na polski. Nie udało mi się. Przeczytałem cały fragment, żeby zrozumieć kontekst... ale Tobie chodzi tylko o jedno słowo. No więc rozbiłem na czynniki pierwsze ten werset i poczyniłem tłumaczenie metodą porównawczą. Od tych znaczków myślałem, że ogłupieję. Podobny wyraz kończył się innymi znaczkami lub innym znaczkiem. Ja jednak chciałem dokładnie ten wyraz/wyrazy jaki jest w Heb 12:14. Znalazłem odpowiedni serwis. Wyszukałem takie same wyrazy występujące w Nowym Testamencie, znalazłem tłumaczenia na Polski i na Angielski. W końcu jak przetłumaczyć by oddać całkowity sens wersetu? Myślę, że mi się udało. PNŚ dodając (twoim zdaniem), tłumacząc sens- nie zrobił błędu, wręcz przeciwnie. Oddał dokładnie sens wersetu. Pozostaje tylko kwestia interpretacji... To inna sprawa.

Sprawa interpretacji: Diabeł nieraz stanął przed obliczem Boga. Nie dano mu było Boga ujrzeć.
W chwili, gdy on i jego aniołowie oddalili się od Jehowy, nie dane było już nigdy więcej czerpać ze światła. Nie mają też bożego zrozumienia... tak jak w innym temacie tego forum była poruszona kwestia: co to znaczy widzieć Boga?
Myślę, że kwestię Szatana przed obliczem Boga ci wyjaśniłem.

Jeżeli skoncentrujesz się teraz na pierwszej części tego wersetu i na całym kontekście, może zrozumiesz do kogo Paweł pisał ten list, o kim mówił i kogo próbował pouczyć w prawdzie.

Rok 1913/14 itd. Szatan miał szansę przeciągnąć na swoją stronę innych aniołów. Z pewnością robił cały czas zarzuty i używał różnych metod manipulacji- przedstawiając co się dzieje na Ziemi. Jednak nadszedł czas po upływie czasów, aby nastał rząd Jezusa oraz powołanych do nieba, by z nim rządzić. Nie było już miejsca dla przeciwnika i został zrzucony, by już więcej nie obcował z istotami w bieli i ich nie nakłaniał do buntu. To miejsce zostało nazwane Tartarem i nie ma już on i jego aniołowie możliwości przyglądania się organizacji niebiańskiej wysławiającego Jehowę. Jest tam wieczna ciemność i jest tylko on i jego aniołowie.

P.S. Jak byłem dzieckiem to nauczyłem się na pamięć „I został zrzucony na Ziemię smok starodawny i zostali zrzuceni jego aniołowie” „Biada morzu i ziemi bo wstąpił do was szatan, pałający wielkim gniewem, gdyż wie, ze czasu ma niewiele”.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#116 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-15, godz. 13:40

A teraz proszę o konstruktywną krytykę: czy w następnej audycji mam mówić więcej czy mniej, odpowiadać krócej czy dłużej, czego mam unikać, o co zadbać, itd. itp.

#117 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-15, godz. 14:01

A teraz proszę o konstruktywną krytykę: czy w następnej audycji mam mówić więcej czy mniej, odpowiadać krócej czy dłużej, czego mam unikać, o co zadbać, itd. itp.


Myślę, że sam się wprzęgnąłeś w to brzemię :)
Mów po prostu prawdę, jak jest jak nie jest. Nie broń i nie zarzucaj. Prawda sama się obroni i sama odeprze zarzuty.
Odpowiadaj dokładnie na pytania słuchaczy. Tylko błagam nie mów, że ŚJ nie jedzą kiełbasy w kanapce, bo nie znają pochodzenia mięsa, czy było uduszone- czy odpowiednio wykrwawione itd. :) Powiedz tak: Kto lubi świnie, niech je świnie. :) Krew niech zostanie uświęcona i wylana do ziemi wg Pisma.
Mam nadzieję, że słuchacze zadadzą bardziej konstruktywne pytania (nie o mitach). Możesz powiedzieć, że to w co wierzą ŚJ głupie, ale jak przy tym jak zaznaczysz- głupie bo interpretują słowa Biblii, że nie wolno tego czy tamtego i źle interpretują... Będę zachwycony :)

Powodzenia w prawdzie ;)
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#118 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-15, godz. 15:18

Seba... powiedziałeś, że ŚJ pozostawiają furtkę z małżeństwem. Ja ci powiem, że wręcz przeciwnie.

Przypomniało mi się to dopiero teraz :) Przed chrztem można, tylko po nie? Jeżeli to jest ta furtka to dziwię się bardzo twojej logiki :)

Grzech świadomy jest gorszy niż grzech nieświadomy. Każdy będzie sądzony wg swojego postępowania i nie ważne, czy po chrzcie czy przed.

Jeśli spytasz: jaka więc różnica? Po co jest chrzest?

To jest zmycie grzechów wodą, tych których żałujemy.
Nie ma miejsca tu na perfidność, że przed chrztem mozna... i przy chrzcie będę żałował :)

O chrzcie duchem... to inna sprawa.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#119 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-07-15, godz. 16:44

A teraz proszę o konstruktywną krytykę: czy w następnej audycji mam mówić więcej czy mniej, odpowiadać krócej czy dłużej, czego mam unikać, o co zadbać, itd. itp.



Oszczedzic sobie wstydu wystepowania na falach RM , wszak nawet ten BIV ktoremu ponoc SA okazuje posluszenstwo nie jest zachwycony dzialalnoscia tego radia !!
Ale czego sie nie robi dla popularnosci i kilku chwil na eterze nawet takiego czegos .......................... <_<

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2007-07-15, godz. 17:56

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#120 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2007-07-15, godz. 18:31

Oszczedzic sobie wstydu wystepowania na falach RM , wszak nawet ten BIV ktoremu ponoc SA okazuje posluszenstwo nie jest zachwycony dzialalnoscia tego radia !!

Ale czego sie nie robi dla popularnosci i kilku chwil na eterze nawet takiego czegos .......................... <_<

Gdyby mnie dotnęło zaślepienie typu: Przynależność do psychomnipulacyjnej sekty; to po oprzytomnieniu (Łaska Boża konieczna) i pokonaniu (pewnie nieodłącznej) traumy, spaliłbym się ze wstydu na myśl, iż mogłem mieć cokolwiek wspólnego z panem sędzią, tym od pałacyku Beth Sarim, czy innego półidioty, autora najgenialniejszej doktryny wszechczasów, o nie podawaniu potrzebującym krwi.
* * *
Niejeden, aby zyskać na popularności wystarczy, że zrobi z siebie osła, jak sam o sobie stwierdził sędzia Rutherford.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych