Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Przek³ad Nowego ¦wiata


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-18, godz. 10:58

Naprawdê mentalnie tkwisz jeszcze w s±downictwie PRL-u. Skoro to ty podwa¿asz kompetencje t³umaczy PNS to ty to musisz udowodniæ. Wtedy z ca³ym szacunkiem to uznam. I nie pomog± tu nawet pejoratywy pod moim adresem. takie s± prawa logiki. Ja te¿ ze szczoro¶cio dwuletniego dziecka czekam na dowody twojej jak to nazwa³e¶ "hipotezy". :) Ale chyba i tym razem szkoda na czasu na pustos³owe hipotezy.

Pomijam, w czym ty tkwisz, bo musia³bym byc przykry. Masz dos³owny cytat z jakiej¶ strony www, któr± sobie odszukaj:
"W 1977 r. na nastêpcê Knorra wybrano 84-letniego Fredericka W. Franza. Franz pochodzi³ z rodziny katolicko-luterañskiej. Do sekty przy³±czy³ siê w 1913 r., a od 1920 r. pracuje w kwaterze g³ównej sekty w Brooklynie. W 1945 r. zosta³ wiceprezydentem ¦wiadków Jehowy.

Franz "ws³awi³ siê" przek³adem Biblii na u¿ytek sekty. Gdy by³ jeszcze wiceprezydentem, Knorr zleci³ mu zadanie przet³umaczenia Pisma ¦wiêtego na jêzyk angielski. Komitet t³umaczy, który nigdy siê nie ujawni³, mia³ siê sk³adaæ, jak podano do wiadomo¶ci, z samych "namaszczonych" ¦wiadków Jehowy [26]. Franz uchodzi³ w sekcie za najlepszego znawcê jêzyków staro¿ytnych Biblii. Nie by³a to jednak prawda. Raymond Franz, bratanek by³ego prezydenta i wieloletni "namaszczony" cz³onek Cia³a Kierowniczego sekty, po swym wyst±pieniu ujawni³, ¿e ¿aden z cz³onków Komitetu przek³adu Biblii nie zna³ jêzyków oryginalnych Pisma ¦wiêtego. Potwierdzi³ tym samym to, o czym by³o wiadomo od samego pocz±tku.

Je¶li chodzi o przek³ad Biblii ¦wiadków Jehowy, to zosta³ on tak dokonany, aby "potwierdzi³" nauki wyznawane przez sektê. Na przyk³ad Komitet samowolnie wprowadzi³ do Nowego Testamentu 237 razy imiê Jehowa, aby zatrzeæ objawion± naukê o Bogu jako Ojcu, Synu i Duchu ¦wiêtym [27]. W przesz³o¶ci ¦wiadkowie wielokrotnie cytowali w "Stra¿nicach" przek³ad Nowego Testamentu spirytysty J. Grebera. Specjali¶ci zauwa¿aj±, ¿e Nowy Testament ¦wiadków Jehowy w wielu miejscach przypomina bardzo ten przek³ad, który przeinacza teksty ¶wiête mówi±ce o bosko¶ci Jezusa Chrystusa. Greber we wstêpie do swego przek³adu zaznaczy³, ¿e t³umaczy³ wed³ug "instrukcji, jakich udziela³y mu duchy" [28]."

Masz cytat, i nie udawaj, ¿e nie wiesz, o co chodzi. Pytam: Raymond Franz to diabe³ alias szatan? Ale skoro tak, to ilu jeszcze macie w KC?

U¿ytkownik kjt edytowa³ ten post 2007-07-18, godz. 10:59

"Ta dama by³a g³upia, ja te¿ jestem g³upi i g³upi jest ka¿dy, kto s±dzi, ¿e uda³o mu siê przejrzeæ zamiary Boga"
Ksiêga Bokonona, czê¶æ autobiograficzna

#22 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-19, godz. 00:24

Mogę zasponsorować do 10 znaczków pocztowych miesięcznie na korespondencję związaną z PNŚ.

Ja tak całkiem poważnie z tą propozycją! Jeśli macie pytania związane z PNŚ, to wysyłajcie do mnie. Po zredagowaniu komputerowym będę wysyłał do Nadarzyna, aż do skutku. Uzyskane odpowiedzi udostępnię online.

U¿ytkownik Adelfos edytowa³ ten post 2007-07-19, godz. 00:27

Do³±czona grafika

#23 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-19, godz. 21:13

Ja tak ca³kiem powa¿nie z t± propozycj±! Je¶li macie pytania zwi±zane z PN¦, to wysy³ajcie do mnie. Po zredagowaniu komputerowym bêdê wysy³a³ do Nadarzyna, a¿ do skutku. Uzyskane odpowiedzi udostêpniê online.

szczerze mówi±c, jest to bardzo dobry pomys³. Jednak uwa¿am, ¿e przed wys³anie takiego listu powinni¶my tre¶æ miêdzy sob± skonsultowaæ. Ale generalnie jestem za. Dla takiego celu s³u¿e moimi danymi personalnymi:-)
"Ta dama by³a g³upia, ja te¿ jestem g³upi i g³upi jest ka¿dy, kto s±dzi, ¿e uda³o mu siê przejrzeæ zamiary Boga"
Ksiêga Bokonona, czê¶æ autobiograficzna

#24 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-19, godz. 21:28

Jednak uwa¿am, ¿e przed wys³anie takiego listu powinni¶my tre¶æ miêdzy sob± skonsultowaæ.

Nie mam zamiaru wnikaæ w tre¶æ! Chodzi³o mi tylko o redakcjê formy z wiadomo¶ci elektronicznej na korespondencjê tradycyjn±.
Do³±czona grafika

#25 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-19, godz. 21:32

Nie mam zamiaru wnikaæ w tre¶æ! Chodzi³o mi tylko o redakcjê formy z wiadomo¶ci elektronicznej na korespondencjê tradycyjn±.

dla mnie jest to o tyle istotne, bo jako nie ex- moge mieæ trudnosci ze znalezieniem odpowiedniego cytatu. natomiast co do edycji do¶æ dobrze sobie radzê:-)
"Ta dama by³a g³upia, ja te¿ jestem g³upi i g³upi jest ka¿dy, kto s±dzi, ¿e uda³o mu siê przejrzeæ zamiary Boga"
Ksiêga Bokonona, czê¶æ autobiograficzna

#26 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-19, godz. 22:35

dla mnie jest to o tyle istotne, bo jako nie ex- moge mieć trudnosci ze znalezieniem odpowiedniego cytatu. natomiast co do edycji dość dobrze sobie radzę:-)

Chodzi mi o to, że nie będziemy korespondować tradycyjnie. Trzeba więc e-maile wydrukować. Jeśli prześlesz gotowe to tymbardziej jest mi to na rękę. Pytaj o cytaty przez gg to będe Ci odpisywał jako niedoszły ex ;)

U¿ytkownik Adelfos edytowa³ ten post 2007-07-19, godz. 22:36

Do³±czona grafika

#27 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-20, godz. 06:16

Chodzi mi o to, ¿e nie bêdziemy korespondowaæ tradycyjnie. Trzeba wiêc e-maile wydrukowaæ. Je¶li prze¶lesz gotowe to tymbardziej jest mi to na rêkê. Pytaj o cytaty przez gg to bêde Ci odpisywa³ jako niedosz³y ex ;)

coby¶my sie dobrze zrozumieli - nie ex- i nie ¦J.
"Ta dama by³a g³upia, ja te¿ jestem g³upi i g³upi jest ka¿dy, kto s±dzi, ¿e uda³o mu siê przejrzeæ zamiary Boga"
Ksiêga Bokonona, czê¶æ autobiograficzna

#28 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-20, godz. 08:02

Pomijam, w czym ty tkwisz, bo musia³bym byc przykry. Masz dos³owny cytat z jakiej¶ strony www, któr± sobie odszukaj:
"W 1977 r. na nastêpcê Knorra wybrano 84-letniego Fredericka W. Franza. Franz pochodzi³ z rodziny katolicko-luterañskiej. Do sekty przy³±czy³ siê w 1913 r., a od 1920 r. pracuje w kwaterze g³ównej sekty w Brooklynie. W 1945 r. zosta³ wiceprezydentem ¦wiadków Jehowy.

Franz "ws³awi³ siê" przek³adem Biblii na u¿ytek sekty. Gdy by³ jeszcze wiceprezydentem, Knorr zleci³ mu zadanie przet³umaczenia Pisma ¦wiêtego na jêzyk angielski. Komitet t³umaczy, który nigdy siê nie ujawni³, mia³ siê sk³adaæ, jak podano do wiadomo¶ci, z samych "namaszczonych" ¦wiadków Jehowy [26]. Franz uchodzi³ w sekcie za najlepszego znawcê jêzyków staro¿ytnych Biblii. Nie by³a to jednak prawda. Raymond Franz, bratanek by³ego prezydenta i wieloletni "namaszczony" cz³onek Cia³a Kierowniczego sekty, po swym wyst±pieniu ujawni³, ¿e ¿aden z cz³onków Komitetu przek³adu Biblii nie zna³ jêzyków oryginalnych Pisma ¦wiêtego. Potwierdzi³ tym samym to, o czym by³o wiadomo od samego pocz±tku.

Je¶li chodzi o przek³ad Biblii ¦wiadków Jehowy, to zosta³ on tak dokonany, aby "potwierdzi³" nauki wyznawane przez sektê. Na przyk³ad Komitet samowolnie wprowadzi³ do Nowego Testamentu 237 razy imiê Jehowa, aby zatrzeæ objawion± naukê o Bogu jako Ojcu, Synu i Duchu ¦wiêtym [27]. W przesz³o¶ci ¦wiadkowie wielokrotnie cytowali w "Stra¿nicach" przek³ad Nowego Testamentu spirytysty J. Grebera. Specjali¶ci zauwa¿aj±, ¿e Nowy Testament ¦wiadków Jehowy w wielu miejscach przypomina bardzo ten przek³ad, który przeinacza teksty ¶wiête mówi±ce o bosko¶ci Jezusa Chrystusa. Greber we wstêpie do swego przek³adu zaznaczy³, ¿e t³umaczy³ wed³ug "instrukcji, jakich udziela³y mu duchy" [28]."

Masz cytat, i nie udawaj, ¿e nie wiesz, o co chodzi. Pytam: Raymond Franz to diabe³ alias szatan? Ale skoro tak, to ilu jeszcze macie w KC?

No jak tam, Olo? Czekasz na nowe ¶wiat³o? Czy tylko staæ cie na próby oplucia oponenta?
"Ta dama by³a g³upia, ja te¿ jestem g³upi i g³upi jest ka¿dy, kto s±dzi, ¿e uda³o mu siê przejrzeæ zamiary Boga"
Ksiêga Bokonona, czê¶æ autobiograficzna

#29 gambit

gambit

    gambit

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-11-28, godz. 10:36

A Ty 'kit' który przekład czytasz?

W przeszłości Świadkowie wielokrotnie cytowali w "Strażnicach" przekład Nowego Testamentu spirytysty J. Grebera. Specjaliści zauważają, że Nowy Testament Świadków Jehowy w wielu miejscach przypomina bardzo ten przekład, który przeinacza teksty święte mówiące o boskości Jezusa Chrystusa.

Bo jak z poniższego wynika, to przekłady NT jak np: BT, Bw, bpd, PNŚ też opierają się na tłumaczach spirytystach?

Dziś już wiadomo ponad wszelką wątpliwość, że manuskrypty zachodnie powstawały w kościołach zmarginalizowanych, ulegających w dużej mierze wpływom gnostyckim. Poprawki, jakie wprowadzały wspólnoty egipskie do świętego tekstu, pomagały szerzyć chrześcijańską gnozę. Nie dziwi zatem, że panowie Westcott i Hort oparli się właśnie o rodzinę zachodnią, gdyż osobiście byli zaangażowani w działalność ezoteryczną, okultystyczną, gnostycką i spirytystyczną (Towarzystwo Duchów, Gildia Duchów, Klub Apostołów, Eranus, Klub Hermesa).
kosciol.pl

Co to za Kościół, że skierował krytykę nie tylko pod adresem ŚJ?
-- gambit

U¿ytkownik gambit edytowa³ ten post 2009-11-28, godz. 10:39

Mój ¿yciorys - 1<---> W¶ród ¦J Zamieszczam tymczasowo.




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych