Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

Przek豉d Nowego 安iata

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 kjt

kjt

Domownik forum (501-1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 623 Post闚

Napisano 2007-07-18, godz. 10:58

Naprawd mentalnie tkwisz jeszcze w s康ownictwie PRL-u. Skoro to ty podwa瘸sz kompetencje t逝maczy PNS to ty to musisz udowodni. Wtedy z ca造m szacunkiem to uznam. I nie pomog tu nawet pejoratywy pod moim adresem. takie s prawa logiki. Ja te ze szczoro軼io dwuletniego dziecka czekam na dowody twojej jak to nazwa貫 "hipotezy". :) Ale chyba i tym razem szkoda na czasu na pustos這we hipotezy.

Pomijam, w czym ty tkwisz, bo musia豚ym byc przykry. Masz dos這wny cytat z jakiej strony www, kt鏎 sobie odszukaj:
"W 1977 r. na nast瘼c Knorra wybrano 84-letniego Fredericka W. Franza. Franz pochodzi z rodziny katolicko-lutera雟kiej. Do sekty przy陰czy si w 1913 r., a od 1920 r. pracuje w kwaterze g堯wnej sekty w Brooklynie. W 1945 r. zosta wiceprezydentem 安iadk闚 Jehowy.

Franz "ws豉wi si" przek豉dem Biblii na u篡tek sekty. Gdy by jeszcze wiceprezydentem, Knorr zleci mu zadanie przet逝maczenia Pisma 安i皻ego na j瞛yk angielski. Komitet t逝maczy, kt鏎y nigdy si nie ujawni, mia si sk豉da, jak podano do wiadomo軼i, z samych "namaszczonych" 安iadk闚 Jehowy [26]. Franz uchodzi w sekcie za najlepszego znawc j瞛yk闚 staro篡tnych Biblii. Nie by豉 to jednak prawda. Raymond Franz, bratanek by貫go prezydenta i wieloletni "namaszczony" cz這nek Cia豉 Kierowniczego sekty, po swym wyst徙ieniu ujawni, 瞠 瘸den z cz這nk闚 Komitetu przek豉du Biblii nie zna j瞛yk闚 oryginalnych Pisma 安i皻ego. Potwierdzi tym samym to, o czym by這 wiadomo od samego pocz徠ku.

Je郵i chodzi o przek豉d Biblii 安iadk闚 Jehowy, to zosta on tak dokonany, aby "potwierdzi" nauki wyznawane przez sekt. Na przyk豉d Komitet samowolnie wprowadzi do Nowego Testamentu 237 razy imi Jehowa, aby zatrze objawion nauk o Bogu jako Ojcu, Synu i Duchu 安i皻ym [27]. W przesz這軼i 安iadkowie wielokrotnie cytowali w "Stra積icach" przek豉d Nowego Testamentu spirytysty J. Grebera. Specjali軼i zauwa瘸j, 瞠 Nowy Testament 安iadk闚 Jehowy w wielu miejscach przypomina bardzo ten przek豉d, kt鏎y przeinacza teksty 鈍i皻e m闚i帷e o bosko軼i Jezusa Chrystusa. Greber we wst瘼ie do swego przek豉du zaznaczy, 瞠 t逝maczy wed逝g "instrukcji, jakich udziela造 mu duchy" [28]."

Masz cytat, i nie udawaj, 瞠 nie wiesz, o co chodzi. Pytam: Raymond Franz to diabe alias szatan? Ale skoro tak, to ilu jeszcze macie w KC?

U篡tkownik kjt edytowa ten post 2007-07-18, godz. 10:59

"Ta dama by豉 g逝pia, ja te jestem g逝pi i g逝pi jest ka盥y, kto s康zi, 瞠 uda這 mu si przejrze zamiary Boga"
Ksi璕a Bokonona, cz窷 autobiograficzna

#22 Adelfos

Adelfos

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Post闚
  • Gadu-Gadu:8433368
  • P貫:Male

Napisano 2007-07-19, godz. 00:24

Mogę zasponsorować do 10 znaczk闚 pocztowych miesięcznie na korespondencję związaną z PNŚ.

Ja tak całkiem poważnie z tą propozycją! Jeśli macie pytania związane z PNŚ, to wysyłajcie do mnie. Po zredagowaniu komputerowym będę wysyłał do Nadarzyna, aż do skutku. Uzyskane odpowiedzi udostępnię online.

U篡tkownik Adelfos edytowa ten post 2007-07-19, godz. 00:27

Do陰czona grafika

#23 kjt

kjt

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 623 Post闚

Napisano 2007-07-19, godz. 21:13

Ja tak ca趾iem powa積ie z t propozycj! Je郵i macie pytania zwi您ane z PN, to wysy豉jcie do mnie. Po zredagowaniu komputerowym b璠 wysy豉 do Nadarzyna, a do skutku. Uzyskane odpowiedzi udost瘼ni online.

szczerze m闚i帷, jest to bardzo dobry pomys. Jednak uwa瘸m, 瞠 przed wys豉nie takiego listu powinni鄉y tre嗆 mi璠zy sob skonsultowa. Ale generalnie jestem za. Dla takiego celu s逝瞠 moimi danymi personalnymi:-)
"Ta dama by豉 g逝pia, ja te jestem g逝pi i g逝pi jest ka盥y, kto s康zi, 瞠 uda這 mu si przejrze zamiary Boga"

#24 Adelfos

Adelfos

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Post闚

Napisano 2007-07-19, godz. 21:28

Jednak uwa瘸m, 瞠 przed wys豉nie takiego listu powinni鄉y tre嗆 mi璠zy sob skonsultowa.

Nie mam zamiaru wnika w tre嗆! Chodzi這 mi tylko o redakcj formy z wiadomo軼i elektronicznej na korespondencj tradycyjn.
Do陰czona grafika

#25 kjt

kjt

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 623 Post闚

Napisano 2007-07-19, godz. 21:32

Nie mam zamiaru wnika w tre嗆! Chodzi這 mi tylko o redakcj formy z wiadomo軼i elektronicznej na korespondencj tradycyjn.

dla mnie jest to o tyle istotne, bo jako nie ex- moge mie trudnosci ze znalezieniem odpowiedniego cytatu. natomiast co do edycji do嗆 dobrze sobie radz:-)

#26 Adelfos

Adelfos

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Post闚

Napisano 2007-07-19, godz. 22:35

dla mnie jest to o tyle istotne, bo jako nie ex- moge mieć trudnosci ze znalezieniem odpowiedniego cytatu. natomiast co do edycji dość dobrze sobie radzę:-)

Chodzi mi o to, że nie będziemy korespondować tradycyjnie. Trzeba więc e-maile wydrukować. Jeśli prześlesz gotowe to tymbardziej jest mi to na rękę. Pytaj o cytaty przez gg to będe Ci odpisywał jako niedoszły ex ;)

U篡tkownik Adelfos edytowa ten post 2007-07-19, godz. 22:36

Do陰czona grafika

#27 kjt

kjt

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 623 Post闚

Napisano 2007-07-20, godz. 06:16

Chodzi mi o to, 瞠 nie b璠ziemy korespondowa tradycyjnie. Trzeba wi璚 e-maile wydrukowa. Je郵i prze郵esz gotowe to tymbardziej jest mi to na r瘯. Pytaj o cytaty przez gg to b璠e Ci odpisywa jako niedosz造 ex ;)

coby鄉y sie dobrze zrozumieli - nie ex- i nie 匡.

#28 kjt

kjt

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 623 Post闚

Napisano 2007-07-20, godz. 08:02

Pomijam, w czym ty tkwisz, bo musia豚ym byc przykry. Masz dos這wny cytat z jakiej strony www, kt鏎 sobie odszukaj:
"W 1977 r. na nast瘼c Knorra wybrano 84-letniego Fredericka W. Franza. Franz pochodzi z rodziny katolicko-lutera雟kiej. Do sekty przy陰czy si w 1913 r., a od 1920 r. pracuje w kwaterze g堯wnej sekty w Brooklynie. W 1945 r. zosta wiceprezydentem 安iadk闚 Jehowy.

Franz "ws豉wi si" przek豉dem Biblii na u篡tek sekty. Gdy by jeszcze wiceprezydentem, Knorr zleci mu zadanie przet逝maczenia Pisma 安i皻ego na j瞛yk angielski. Komitet t逝maczy, kt鏎y nigdy si nie ujawni, mia si sk豉da, jak podano do wiadomo軼i, z samych "namaszczonych" 安iadk闚 Jehowy [26]. Franz uchodzi w sekcie za najlepszego znawc j瞛yk闚 staro篡tnych Biblii. Nie by豉 to jednak prawda. Raymond Franz, bratanek by貫go prezydenta i wieloletni "namaszczony" cz這nek Cia豉 Kierowniczego sekty, po swym wyst徙ieniu ujawni, 瞠 瘸den z cz這nk闚 Komitetu przek豉du Biblii nie zna j瞛yk闚 oryginalnych Pisma 安i皻ego. Potwierdzi tym samym to, o czym by這 wiadomo od samego pocz徠ku.

Je郵i chodzi o przek豉d Biblii 安iadk闚 Jehowy, to zosta on tak dokonany, aby "potwierdzi" nauki wyznawane przez sekt. Na przyk豉d Komitet samowolnie wprowadzi do Nowego Testamentu 237 razy imi Jehowa, aby zatrze objawion nauk o Bogu jako Ojcu, Synu i Duchu 安i皻ym [27]. W przesz這軼i 安iadkowie wielokrotnie cytowali w "Stra積icach" przek豉d Nowego Testamentu spirytysty J. Grebera. Specjali軼i zauwa瘸j, 瞠 Nowy Testament 安iadk闚 Jehowy w wielu miejscach przypomina bardzo ten przek豉d, kt鏎y przeinacza teksty 鈍i皻e m闚i帷e o bosko軼i Jezusa Chrystusa. Greber we wst瘼ie do swego przek豉du zaznaczy, 瞠 t逝maczy wed逝g "instrukcji, jakich udziela造 mu duchy" [28]."

Masz cytat, i nie udawaj, 瞠 nie wiesz, o co chodzi. Pytam: Raymond Franz to diabe alias szatan? Ale skoro tak, to ilu jeszcze macie w KC?

No jak tam, Olo? Czekasz na nowe 鈍iat這? Czy tylko sta cie na pr鏏y oplucia oponenta?

#29 gambit

gambit

gambit

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Post闚

Napisano 2009-11-28, godz. 10:36

A Ty 'kit' który przekład czytasz?

W przeszłości Świadkowie wielokrotnie cytowali w "Strażnicach" przekład Nowego Testamentu spirytysty J. Grebera. Specjaliści zauważają, że Nowy Testament Świadków Jehowy w wielu miejscach przypomina bardzo ten przekład, który przeinacza teksty święte mówiące o boskości Jezusa Chrystusa.

Bo jak z poniższego wynika, to przekłady NT jak np: BT, Bw, bpd, PNŚ też opierają się na tłumaczach spirytystach?

Dziś już wiadomo ponad wszelką wątpliwość, że manuskrypty zachodnie powstawały w kościołach zmarginalizowanych, ulegających w dużej mierze wpływom gnostyckim. Poprawki, jakie wprowadzały wspólnoty egipskie do świętego tekstu, pomagały szerzyć chrześcijańską gnozę. Nie dziwi zatem, że panowie Westcott i Hort oparli się właśnie o rodzinę zachodnią, gdyż osobiście byli zaangażowani w działalność ezoteryczną, okultystyczną, gnostycką i spirytystyczną (Towarzystwo Duchów, Gildia Duchów, Klub Apostołów, Eranus, Klub Hermesa).
kosciol.pl

Co to za Kościół, że skierował krytykę nie tylko pod adresem ŚJ?
-- gambit

U篡tkownik gambit edytowa ten post 2009-11-28, godz. 10:39

M鎩 篡ciorys - 1<---> W鈔鏚 匡 Zamieszczam tymczasowo.

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych