Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania do Świadków Jehowy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
189 replies to this topic

#41 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-06-13, godz. 15:35

Amen, Omyku - AMEN !.

#42 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-13, godz. 16:22

ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny. Amen."

Ciesze sie ze slysze te slowa i gdyby to bylo forum o katolikach to zadalbym pytania . Gdzie i Kiedy i na jak dlugo i po co w ciele skoro w duchu jest ponoc lepiej ? :)

Oczywiscie nie zadam tych pytan bo na tym forum nie wypada poruszac kwestii dotyczacych innych religii chyba ze nie-Swiadkom Jehowy

Moze wiec na priva komus takie pytania zadam ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#43 omyk

omyk

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 96 Postów

Napisano 2006-06-13, godz. 18:14

Gdyby to bylo forum o katolikach i gdybys jednak zadal te pytania, odpowiedzialabym tak: ;))

1. "W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem." (J 14, 2-3)
2. "Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny." (Mt 25,13)
3. "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne." (J 3,16)
4. Poniewaz czlowiek to cialo i dusza, cialo bez duszy i dusza bez ciala to nie w pelni czlowiek. Nasze przyszle ciala beda inne od tych, ktore mamy teraz. Beda to ciala uwielbione, jak cialo Chrystusa po zmartwychwstaniu - nie podlegalo ono np prawom fizyki ("gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus" - J 20,19). Bedziemy wtedy w kwiecie wieku, niezaleznie od tego, w jakim wieku zmarlismy. Nasze cialo nie bedzie podlegac pokusom, nie bedzie przeszkoda, ale dopelnieniem duszy, bedzie uswiecone na wzor ciala Jezusa :)
Tego wlasnie uczy KK :)
Rz 9,5 - "Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen."

jestem katoliczka :)

#44 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-06-13, godz. 19:09

ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny. Amen."

Ciesze sie ze slysze te slowa i gdyby to bylo forum o katolikach to zadalbym pytania . Gdzie i Kiedy i na jak dlugo i po co w ciele skoro w duchu jest ponoc lepiej ? :)

A Ty wiesz co to jest "Ciało Duchowe" ?. Jedno jest pewne, iż nie podpada ono pod ziemskie kryteria "Ciała". Ale ŚJ pewnie wiedzą, więc czekam na odpowiedź

#45 ABC...

ABC...

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano 2006-09-05, godz. 12:20

<2. Gdzie Biblia naucza o zmartwychwstaniu pozostałych ludzi w czasie 1000 letniego panowania Chrystusa, skoro w powyższym fragmencie znajduje się Boże zapewnienie, że nikt więcej z ludzi nie zmartwychwstanie, poza tymi, którzy mają panować z Jezusem, aż się dopełni 1000 lat? - Objawienia 20, 1-6
>
odpowiedz :
Ap 7:9 Potem ujrzałem:
a oto wielki tłum,
którego nie mógł nikt policzyć,
z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków,
stojący przed tronem i przed Barankiem.
Odziani są w białe szaty,
a w ręku ich palmy.
Ap 5:10 i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami,
a będą królować na ziemi&raquo;.

Nad kim mieliby panowac gdyby nikt wiecej nie zmartwychwstal ??


Moze po prostu mieliby zyc? ¨panowanie¨ w Biblii (i nie tylko) nie jest tak doslowne i nie koniecznie rownowazne ¨wladaniu¨. Ja to rozumie raczej, ze jako najbardziej ¨zaawansowane¨ istoty maja po prostu tam zyc. I tyle.

Użytkownik ABC... edytował ten post 2006-09-05, godz. 12:21


#46 Kaznodzieya

Kaznodzieya

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano 2006-12-14, godz. 07:44

Moze po prostu mieliby zyc? ¨panowanie¨ w Biblii (i nie tylko) nie jest tak doslowne i nie koniecznie rownowazne ¨wladaniu¨. Ja to rozumie raczej, ze jako najbardziej ¨zaawansowane¨ istoty maja po prostu tam zyc. I tyle.


Biongo ABC :)))

Osobiście też tak rozumiem wiekszośc słów o królowaniu czy panowaniu. Sj w tych fragmentach stawiają pewne poszlaki na źle rozumianych słowach. Twierdzenie odwrotne czyli argumentacja, że skoro są królowie muszą być poddani jest w tej kwestii bynajmniej nieporozumieniem. Sprytnym zabiegiem pseudologicznym.

wg. mnie BYĆ KRÓLEM ŻYCIA znaczy tyle co POSIADAĆ ŻYCIE WIECZNE (królować w życiu)

Użytkownik Kaznodzieya edytował ten post 2006-12-14, godz. 07:46


#47 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-14, godz. 07:55

Biongo ABC :)))

Osobiście też tak rozumiem wiekszośc słów o królowaniu czy panowaniu. Sj w tych fragmentach stawiają pewne poszlaki na źle rozumianych słowach. Twierdzenie odwrotne czyli argumentacja, że skoro są królowie muszą być poddani jest w tej kwestii bynajmniej nieporozumieniem. Sprytnym zabiegiem pseudologicznym.

wg. mnie BYĆ KRÓLEM ŻYCIA znaczy tyle co POSIADAĆ ŻYCIE WIECZNE (królować w życiu)


Kaznodzieyo
Być królem życia może być tylko ten, kto ma moc dać życie lub je zabrać. Natomiast ktoś kto otrzymuje tylko dar życia wiecznego nie może nad nim królować, bo to tylko dar i nie ma nad nim żadnej władzy.
Czesiek

#48 Kaznodzieya

Kaznodzieya

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano 2006-12-14, godz. 09:44

Kaznodzieyo
Być królem życia może być tylko ten, kto ma moc dać życie lub je zabrać. Natomiast ktoś kto otrzymuje tylko dar życia wiecznego nie może nad nim królować, bo to tylko dar i nie ma nad nim żadnej władzy.


Istotnie możesz mieć racje niemniej sięgając głebiej wygląda to moim zdaniem skromnym inaczej. Nie wchodząc w zagadnienie znaczenia dwojakiego terminu "kólować" gdyż widze go dwojako, człowiek odziedziczywszy życie wieczne jest także "królem życia" choć nie nadrządnym jak JCH. Mniemam, iż JCH jak napisano ma życie od Ojca i od niego pochodzi. Podsumowując gdyby ujednolicić termin jak jak sugerujesz Chrystus także nie byłby królem. Bo do Ojca otrzymał i od Ocja pochodzi. W ludzkim języku i Herod był Królem a jednak miał nad sobą króla któremu był poddany i od którego dostał dostojeństwo (czytaj "dar" jak w twojej wypowiedzi). Widzisz róznice?

Podobnie i ludzie nazwani są Bogami co nie czyni ich wszechmocnymi ja Bóg prawdziwy. Podobnie jak ludzie są nazwani Synami Najwyrzszego gdzie Jeden Jest Syn Chrystus.

Est 9:28
...i że są synami najwyższego, żywego Boga, który dobrze kierując zarówno nami, jak też i naszymi przodkami, królestwo nasze najlepiej utwierdza.(BT)
Ps 82:6
Ja rzekłem: Jesteście bogami i wszyscy - synami Najwyższego.(BT)
Łk 6:35
Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych.(BT)
Mt 5:9
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.(BT)
Rz 8:14
Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi.(BT)

czy w końcu : Ga 3:26
Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie. (BT)

...jest tego wiele więcej jak wiesz zapewne.

Przytaczam to dla zilustrowania faktu o co mi chodziło w mojej wypowiedzi. Dodam jeszcze, iż dziedziczenie nieśmiertelności o czym trąbi pismo nawet jako daru (choć biblia nazywy wprost nas DZIEDZICAMI), nazywanie nas przyjaciółmi a nie sługami oraz informacje, iż ludzie będą zasiadać na tronach wraz z Jezusem daje wyrażnie do zrozumienia o jakie królowanie chodzi. Triumfu sprawiedliwości, triumfu Boga i Jego Pomazańca. Triumfu Królestw Bożego. Także naszego triumfu !!!

Użytkownik Kaznodzieya edytował ten post 2006-12-14, godz. 10:18


#49 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-15, godz. 12:51

Świadkowie Jehowy bardzo lubią podkreślać, że wszystkie swoje nauki opierają na Biblii. Jednak badając doktrynę Strażnicy, stwierdziłem, że jednak wiele nauk nie ma solidnego poparcia w Biblii (może to tylko moje wrażenie?). Dlatego mam prośbę do wszystkich śJ i ich sympatyków, którzy będą czytać ten wpis na forum. Poniżej zamieszczę kilka pytań dotyczących waszej nauki na które poszukuję odpowiedzi. Może wy będziecie umieli podać konkretne fragmenty z Biblii, które będą głosiły to samo, co naucza Ciało Kierownicze w swoich publikacjach, a którą to naukę głosicie innym ludziom.

Oto lista pytań:

1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6

2. Gdzie Biblia naucza o zmartwychwstaniu pozostałych ludzi w czasie 1000 letniego panowania Chrystusa, skoro w powyższym fragmencie znajduje się Boże zapewnienie, że nikt więcej z ludzi nie zmartwychwstanie, poza tymi, którzy mają panować z Jezusem, aż się dopełni 1000 lat? - Objawienia 20, 1-6

3. Jak ktokolwiek obecnie może zaliczać się do klasy „wielkiej rzeszy” opisanej w księdze Objawienia 7 rozdziale, skoro jest tam powiedziane, że klasa ta pojawi się w czasie „wielkiego ucisku”, który jeszcze nie nastał?

4. Gdzie Biblia naucza, że Bóg na wieki odrzucił Izraela, skoro w Liście do Rzymian apostoł Paweł napisał, że zatwardziałość na Izraela przyszła do czasu, aż poganie wejdą w pełni, a potem Bóg odwróci bezbożność od Izraela (Rzym 11,25-33)

5. Gdzie Biblia naucza, że Bóg musi usprawiedliwić się przed szatanem ze swojego prawa do panowania nad światem, skoro Biblia zapewnia, że Bóg nie będzie tłumaczył się ze swego postępowania prze swoim stworzeniem? (Rzym 9,19nn; Iz. 45,9; 29,16)

6. Gdzie Biblia naucza, że nie będzie takiego miejsca, w którym Bóg ukarze wiecznymi mękami tych, którzy sprzeciwiają się Bogu, skoro sam Bóg poprzez swojego Syna daje Objawienie w którym mówi, iż w jeziorze ognistym jego przeciwnicy będą męczeni dniem i nocą na wieki (Objawienia 20,10)

7. W 1 Księdze Samuela w 28 rozdziale jest opisana scena wywołania ducha Samuela. W rozdziale tym wielokrotnie jest podkreślone, że duchem, który ukazał się Saulowi, był duch zmarłego proroka Samuela. Na jakiej podstawie z Biblii śJ nauczają, że duch ten nie był duchem Samuela, ale był to demon? Proszę o podanie konkretnego tekstu z Biblii.

Do wszystkich chętnych, którzy chcą odpowiedzieć na moje pytania mam prośbę. Proszę o podanie konkretnych tekstów z Biblii, a nie przepisywania nauki, jaką zamieszcza w swoich publikacjach Ciało Kierownicze, gdyż naukę tam podawaną znam, ale nie znajduję tam odpowiedzi na moje pytania.




Ad.1 W Biblii jest dobrze napisane. To co nauczają ŚJ (w tym przypadku) jest zgodne z Biblią.
Ad.2 Nie wiem, gdzie mowa o pozostałych ludziach? W Biblii jest napisane, że ma być pierwsze zmartwychwstanie i drugie (po 1000 latach).
Ad.3 Jezus podał przykład panien głupich i mądrych. Czy widzisz analogię? Jeśli nie- to wyjaśnię. Jezus podał też przypowieść o żniwach, pszenicy i chwastach... Gdy przyjdzie pora, chwasty zostaną oddzielone od pszenicy... a pszenica, która rosła, zostanie zebrana do spichlerza.
Ad.4 Czy wiesz, co znaczy słowo Izrael? Izrael, który niegdyś wiązał się bezpośrednio z Izraelitami i przymierze, które zawarł Jehowa z Abrahamem- zostało spełnione. Teraz jest mowa o innym Izraelu...
Ad.5 Jehowa nie będzie się tłumaczył. Ale tak, jak wszystko co Bóg oznajmił w Pismach, było na świadectwo ludziom, że to Bóg prawdziwy; tak wszystko co oznajmił swoim niebiańskim stworzeniom, jest na świadectwo, że to Bóg ma prawo i wyłączność i moc i chwałę Uzurpator okrył się niełaską Jehowy, sam zboczył na drogę ciemności i zostało mu dane, żeby sam się okrył niesławą wśród innych niebiańskich stworzeń.
Ad.6 Nie jest mi wiedzieć i nawet nie chcę się zagłębiać w sprawy pomiędzy Bogiem i Diabłem. Co się z nim stanie ostatecznie? Gehenna, czy też jezioro ognia i siarki oznacza całkowite unicestwienie. Nie ma już z niej powrotu. Jeśli to oznacza śmierć- to możemy się umówić, że śmierć jest tutaj umownym słowem, a unicestwienie- najbardziej odpowiednim.
Ad.7 zanalizuje później ten rozdział :)

Pozdrawiam!

Użytkownik JacekP edytował ten post 2007-07-15, godz. 12:53

Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#50 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-15, godz. 14:12

Ad.1 W Biblii jest dobrze napisane. To co nauczają ŚJ (w tym przypadku) jest zgodne z Biblią.
Ad.2 Nie wiem, gdzie mowa o pozostałych ludziach? W Biblii jest napisane, że ma być pierwsze zmartwychwstanie i drugie (po 1000 latach).
Ad.3 Jezus podał przykład panien głupich i mądrych. Czy widzisz analogię? Jeśli nie- to wyjaśnię. Jezus podał też przypowieść o żniwach, pszenicy i chwastach... Gdy przyjdzie pora, chwasty zostaną oddzielone od pszenicy... a pszenica, która rosła, zostanie zebrana do spichlerza.
Ad.4 Czy wiesz, co znaczy słowo Izrael? Izrael, który niegdyś wiązał się bezpośrednio z Izraelitami i przymierze, które zawarł Jehowa z Abrahamem- zostało spełnione. Teraz jest mowa o innym Izraelu...
Ad.5 Jehowa nie będzie się tłumaczył. Ale tak, jak wszystko co Bóg oznajmił w Pismach, było na świadectwo ludziom, że to Bóg prawdziwy; tak wszystko co oznajmił swoim niebiańskim stworzeniom, jest na świadectwo, że to Bóg ma prawo i wyłączność i moc i chwałę Uzurpator okrył się niełaską Jehowy, sam zboczył na drogę ciemności i zostało mu dane, żeby sam się okrył niesławą wśród innych niebiańskich stworzeń.
Ad.6 Nie jest mi wiedzieć i nawet nie chcę się zagłębiać w sprawy pomiędzy Bogiem i Diabłem. Co się z nim stanie ostatecznie? Gehenna, czy też jezioro ognia i siarki oznacza całkowite unicestwienie. Nie ma już z niej powrotu. Jeśli to oznacza śmierć- to możemy się umówić, że śmierć jest tutaj umownym słowem, a unicestwienie- najbardziej odpowiednim.
Ad.7 zanalizuje później ten rozdział :)

Pozdrawiam!

JackuP
Wybacz, że zanim dalej porozmawiamy o twojej odpowiedzi zadam takie głupie pytanie:
Czy ty znasz nauczanie WTS-u?
Czesiek

#51 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-15, godz. 14:17

[quote name='Czesiek' post='69569' date='2007-07-15 15:12']
JackuP
No chyba tak... nigdy nie będę syty. To tak jak z jedzeniem. Co do pragnienia picia wody ze źródła wody życia- tego nie wiem. Czasem jestem zmęczony, ale również nigdy nie zostanie zaspokojone moje pragnienie, przynajmniej nie teraz i nie tutaj.


Edytuję, żeby dodać jedno pytanie: ponoć miałem mówić od siebie, w oparciu o Biblię a nie o nauki WTS-u? Jak się teraz ma w tym świetle twoje pytanie? :)

Stanę po odpowiedniej stronie, jeśli będę wiedział o co danej stronie chodzi, czy to będzie WTS, czy twoje wątpliwości- mogę np. powiedzieć- ja też je podzielam. To wszystko.

To tylko forum, nie wiąż w nim większej nadziei, że poznasz prawdę. Lepiej czytać Biblię... Jeśli jesteś tutaj z jakąś misją to ok,- rozumiem- jesteś tutaj z czyjegoś posłannictwa, ale jeśli jesteś tutaj by poznać prawdę... zapraszam na zebranie.

Na szereg pytań odpowie ci czerwona książka o Objawieniu, są tam wersety :) każdy werset jest wytłumaczony, również Obj 20:1-6 ;) Akurat nie posiadam przy sobie tej pozycji, więc moge mówić tylko co ja myślę w oparciu o Biblię oczywiście.

Użytkownik JacekP edytował ten post 2007-07-15, godz. 14:29

Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#52 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-15, godz. 14:29

1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6

Ad.1 W Biblii jest dobrze napisane. To co nauczają ŚJ (w tym przypadku) jest zgodne z Biblią.

WTS naucza, że jakiś czas po przyjściu Pana Jezusa w 1914 roku, tak od 1918 roku nastąpiło zmartwychwstanie do Panowania z Chrystusem w niebie. Od tego czasu ci, którzy maja nadzieje niebiańska z chwilą swej śmierci od razu zostaja wzbudzeni z martwych do panowania z Chrystusem.
Natomiast co naucza Biblia?

1. I widziałem anioła zstępującego nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2. I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3. I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
4. I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5. Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6. Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
(Obj. 20:1-6 BW)


Po Armagedonie zostanie związany szatan na tysiąc lat i dopiero potym wydarzeniu następuje zmartwychwstanie do panowania z Panem Jezusem.
Ty piszesz, że to co nauczają śJ jest zgodne z tym co naucza Biblia, więc pomocnicze pytania aby stwierdzić czy to prawda
a ) - czy już się odbył armagedon?
b ) - czy już szatan jest związany na 1000 lat?
c ) - czy już żyjemy w czsie milenium?

Jeśli na te pytania padnie odpowiedź "nie" a inna raczej paść nie może, to oznacza, że jeszcze nie nastąpił czas pierwszego zmartwychwstania i to co naucza WTS jest niezgodne z Biblią. Jest po prostu oszustwem ludzkim.
Czesiek

#53 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-15, godz. 15:04

Ad.1 W Biblii jest dobrze napisane. To co nauczają ŚJ (w tym przypadku) jest zgodne z Biblią.
WTS naucza, że jakiś czas po przyjściu Pana Jezusa w 1914 roku, tak od 1918 roku nastąpiło zmartwychwstanie do Panowania z Chrystusem w niebie. Od tego czasu ci, którzy maja nadzieje niebiańska z chwilą swej śmierci od razu zostaja wzbudzeni z martwych do panowania z Chrystusem.
Natomiast co naucza Biblia?
Po Armagedonie zostanie związany szatan na tysiąc lat i dopiero potym wydarzeniu następuje zmartwychwstanie do panowania z Panem Jezusem.
Ty piszesz, że to co nauczają śJ jest zgodne z tym co naucza Biblia, więc pomocnicze pytania aby stwierdzić czy to prawda
a ) - czy już się odbył armagedon?
b ) - czy już szatan jest związany na 1000 lat?
c ) - czy już żyjemy w czsie milenium?

Jeśli na te pytania padnie odpowiedź "nie" a inna raczej paść nie może, to oznacza, że jeszcze nie nastąpił czas pierwszego zmartwychwstania i to co naucza WTS jest niezgodne z Biblią. Jest po prostu oszustwem ludzkim.


Albo twoją złą interpretacją.
Jana 20:19 A gdy było późno owego dnia, pierwszego w tygodniu, i chociaż drzwi były zamknięte tam, gdzie z bojaźni przed Żydami przebywali uczniowie, Jezus przyszedł i stanął pośród nich, i powiedział do nich: „Pokój wam”. 20 A rzekłszy to, pokazał im zarówno ręce, jak i bok. Wtedy uczniowie uradowali się, że ujrzeli Pana. 21 Jezus więc znowu rzekł im: „Pokój wam. Jak Ojciec posłał mnie, tak też ja posyłam was”. 22 I rzekłszy to, tchnął na nich i powiedział im: „Przyjmijcie ducha świętego. 23 Jeśli jakimś ludziom przebaczycie grzechy, są im przebaczone, jeśli jakimś zatrzymacie, są zatrzymane”.

My nie mamy takiego dobrodziejstwa.

12 „Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale w tej chwili nie możecie tego znieść. 13 Kiedy jednak ten przybędzie — duch prawdy — wprowadzi was w całą prawdę, bo nie będzie mówił sam z siebie, lecz będzie mówił to, co słyszy, i oznajmi wam to, co nadchodzi. 14 Ten otoczy mnie chwałą, ponieważ otrzyma z tego, co moje, i wam to oznajmi. 15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Właśnie dlatego powiedziałem, że otrzymuje z tego, co moje, i wam to oznajmia. 16 Za chwilkę już mnie nie zobaczycie i znowu za chwilkę mnie ujrzycie”.
17 Toteż niektórzy z jego uczniów rzekli jeden do drugiego: „Cóż to znaczy, co on do nas powiada: ‚Za chwilkę mnie nie zobaczycie i znowu za chwilkę mnie ujrzycie’ oraz: ‚ponieważ idę do Ojca’?” 18 Mówili więc: „Cóż to znaczy, co on powiada: ‚za chwilkę’? Nie wiemy, o czym mówi”. 19 Jezus wiedział, że chcieli go pytać, dlatego im rzekł: „Czy wypytujecie się o to nawzajem, ponieważ powiedziałem: Za chwilkę mnie nie zobaczycie i znowu za chwilkę mnie ujrzycie? 20 Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Będziecie płakać i zawodzić, ale świat będzie się radował; będziecie zasmuceni, ale wasz smutek zamieni się w radość. 21 Gdy kobieta rodzi jest zasmucona, ponieważ nadeszła jej godzina, lecz gdy urodzi dziecię, o udręce już nie pamięta z radości, że się człowiek na świat narodził. 22 Teraz więc i wy co prawda się smucicie, ale ja was znowu zobaczę i wasze serca będą się radować, a waszej radości nikt wam nie odbierze. 23 I w owym dniu nie zadacie mi już żadnego pytania. Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Jeżeli o coś poprosicie Ojca, da wam w imię moje. 24 Aż do tej chwili nie prosiliście o nic w moje imię. Proście, a otrzymacie, żeby wasza radość osiągnęła pełnię.
25 „Powiedziałem to wam w porównaniach. Nadchodzi godzina, gdy już nie będę wam mówił w porównaniach, ale wam o Ojcu wyraźnie opowiem. 26 W owym dniu prosić będziecie w moje imię, a nie mówię wam, że ja będę prosił Ojca za wami. 27 Bo sam Ojciec was kocha, ponieważ wy mnie ukochaliście i uwierzyliście, że ja wyszedłem jako przedstawiciel Ojca. 28 Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na ten świat. I opuszczam świat, a idę do Ojca”.


Odpowiedź na twoje pytanie Cześku: Ci co umarli dołączyli do Jezusa i teraz królują w niebie. Słowo zmartwychwstanie dotyczy ludzi, a nie grona natchnionych duchem świętym.

Kompletuje się rząd Jezusa i powołanych do nieba. Jak to pokojenie przeminie nastanie wielki ucisk i Armagedon. Królestwo Boże w niebie już oznacza ludzi znamieniami bestii, już wpisuje ludzi do zwoju życia.

Proś o Ducha Świętego, żeby ci dopomógł. Nie jest jednak dane być namaszczonym, ani mi...

Ja miałem sposobność obcować z bratem Jaroszem. Te chwile były dla mnie dobrodziejstwem. Wiele nie powiedział, ale wyczułem tą siłę... naprawdę uwierz mi- wyczułem.

Mieszkał on z innym bratem... Ów brat wyjaśnił mi wszystko co chciałem wiedzieć. Myślę, że dobrodziejstwem było to, ze z nim mieszkał (z bratem Jaroszem).

Było to 10 lat temu, gdy dociekałem. Od tej pory nie dociekam, tylko badam.

Pozdrowienia :)
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#54 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-15, godz. 17:01

Albo twoją złą interpretacją.
Jana 20:19 A gdy było późno owego dnia, pierwszego w tygodniu, i chociaż drzwi były zamknięte tam, gdzie z bojaźni przed Żydami przebywali uczniowie, Jezus przyszedł i stanął pośród nich, i powiedział do nich: „Pokój wam”. 20 A rzekłszy to, pokazał im zarówno ręce, jak i bok. Wtedy uczniowie uradowali się, że ujrzeli Pana. 21 Jezus więc znowu rzekł im: „Pokój wam. Jak Ojciec posłał mnie, tak też ja posyłam was”. 22 I rzekłszy to, tchnął na nich i powiedział im: „Przyjmijcie ducha świętego. 23 Jeśli jakimś ludziom przebaczycie grzechy, są im przebaczone, jeśli jakimś zatrzymacie, są zatrzymane”.

My nie mamy takiego dobrodziejstwa.


JackuP
Komu zależy aby ludzie nie przyjmowałi daru łaski jakim jest dar Ducha Świętego? Bo chyba nie Bogu, gdyż w Biblii możemy przeczytać takie zapewnienia:

38. A Piotr do nich: Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha Świętego.
39. Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych oraz do wszystkich, którzy są z dala, ilu ich Pan, Bóg nasz, powoła.
(Dz.Ap. 2:38-39BW)

32. A my jesteśmy świadkami tych rzeczy, a także Duch Święty, którego Bóg dał tym, którzy mu są posłuszni.
(Dz.Ap. 5:32 BW)


13. Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą.
(Łuk. 11:13 BW)


Bóg obiecał i chętnie daje swój dar, a komu zależy aby ludzie nie przychodzili do Boga i nie prosili Go o Ducha Świętego? Jeśli sobie odpowiesz na to pytanie to bedziesz wiedział od kogo pochodzi nauka, że zrodzenie wz wody i Ducha dotyczy tylko 144000 i nikt więcej nie moze narodzić się na nowo z wody i Ducha (być namaszczonym bratem Jezusa).


Odpowiedź na twoje pytanie Cześku: Ci co umarli dołączyli do Jezusa i teraz królują w niebie. Słowo zmartwychwstanie dotyczy ludzi, a nie grona natchnionych duchem świętym.

Kompletuje się rząd Jezusa i powołanych do nieba. Jak to pokojenie przeminie nastanie wielki ucisk i Armagedon. Królestwo Boże w niebie już oznacza ludzi znamieniami bestii, już wpisuje ludzi do zwoju życia.

Proś o Ducha Świętego, żeby ci dopomógł. Nie jest jednak dane być namaszczonym, ani mi...

Ja miałem sposobność obcować z bratem Jaroszem. Te chwile były dla mnie dobrodziejstwem. Wiele nie powiedział, ale wyczułem tą siłę... naprawdę uwierz mi- wyczułem.

Mieszkał on z innym bratem... Ów brat wyjaśnił mi wszystko co chciałem wiedzieć. Myślę, że dobrodziejstwem było to, ze z nim mieszkał (z bratem Jaroszem).

Było to 10 lat temu, gdy dociekałem. Od tej pory nie dociekam, tylko badam.

Pozdrowienia :)


JackuP
Weź skorowidz do publikacji i przestudiuj co WTS naucza na temat zmartwychwstania, a szczególnie tego "niebiańskiego". Bronisz prawdziwości nauk których nie znasz i do tego jeszcze zarzucasz mi złą interpretację nie mając pojęcia (albo udajesz, że nie znasz tematu) o czym jest rozmowa.
Czesiek

#55 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-15, godz. 18:24

w kwestii powolania niebianskiegu uzywa sie jak najbardziej okreslenia zmartwychwstanie z przymiotnikiem .niebianskie... Jacku nie ma o co walczyc... ci do nieba tez zostaja wzmartwychwzbudzeni tylko juz w innych cialach.. dokladnie jak
pawel opisal
[font=Tahoma]

#56 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-15, godz. 23:40

JackuP
Komu zależy aby ludzie nie przyjmowałi daru łaski jakim jest dar Ducha Świętego? Bo chyba nie Bogu, gdyż w Biblii możemy przeczytać takie zapewnienia:
Bóg obiecał i chętnie daje swój dar, a komu zależy aby ludzie nie przychodzili do Boga i nie prosili Go o Ducha Świętego? Jeśli sobie odpowiesz na to pytanie to bedziesz wiedział od kogo pochodzi nauka, że zrodzenie wz wody i Ducha dotyczy tylko 144000 i nikt więcej nie moze narodzić się na nowo z wody i Ducha (być namaszczonym bratem Jezusa).
JackuP
Weź skorowidz do publikacji i przestudiuj co WTS naucza na temat zmartwychwstania, a szczególnie tego "niebiańskiego". Bronisz prawdziwości nauk których nie znasz i do tego jeszcze zarzucasz mi złą interpretację nie mając pojęcia (albo udajesz, że nie znasz tematu) o czym jest rozmowa.



No teraz to ja nie rozumiem zupełnie. Chciałeś wyjaśnienia na podstawie Biblii, czy na podstawie czasopism WTS? Chciałeś poznać moje zdanie, czy zdanie organizacji ŚJ? Chciałeś w końcu poznać prawdę?? Czy może znaleźć, doszukać się błędów i obalić nauki WTS-u?

Człowieku, o jakim Duchu jest mowa? Wiesz co to jest Duch Święty? Zdefiniuj najpierw to pojęcie, bo odnoszę wrażenie, że nie rozumiesz...

Naprawdę nie wiem, o czym jest rozmowa. Powiedz mi, jak mozna nie przyjąć "daru łaski" w postaci Ducha Świętego? Czy to jest zależne od człowieka? Czy od prezydenta? Może od Szatana? Przecież to kompletna bzdura. Czego chcesz się dowiedzieć? Że możesz przebaczać innym grzechy? Czy może pójdziesz do nieba? Nie jest to w niczyich rękach tylko Boga.
W innym temacie podałem przykład co Jezus powiedział : "Powiadam ci dziś będziesz ze mną w raju". Czy deszcz padał? O jakiej więc wodzie mówisz? Czy narodził się na nowo z wody?

Woda ma symboliczne znaczenie. Duch Święty to dar dla tych, którzy opowiedzieli się po stronie Boga.

Widocznie twoje wyobrażenia są lekko mówiąc fantastyczne... Nie usłyszysz ani głosu z nieba, ani gołębica nie przyleci, ani góry nie przeniesiesz z miejsca na miesce, nawet jeśli będziesz miał wiarę jak główka kapusty.

Zrozum proszę, że największym przejawem Ducha Świętego, jaki możesz otrzymać teraz to Biblia. Nie dostąpisz jednak daru Ducha Świętego, jeśli nie uwierzysz. Ci co słuchają, ale nie słyszą - tak jak Jezus powiedział.

Największym dobrodziejstwem, jakie otrzymała ludzkość- to przyjście Jezusa na ten świat i jego śmierć. Niektórzy nie chcą jednak skorzystać...

Jana 3:16 „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne. 17 Bo Bóg posłał swego Syna na świat nie po to, żeby osądził świat, ale żeby świat został przez niego wybawiony. 18 Kto w niego wierzy, nie ma byś osądzony. Kto nie wierzy, już został osądzony, ponieważ nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. 19 A to jest podstawa sądu, że światło przyszło na świat, ale ludzie bardziej umiłowali ciemność niż światło, bo ich uczynki były niegodziwe."

Ziemia jest dla ludzi. Takie było postanowienie Jehowy i tak będzie. Ci, na których spłynał Duch Święty, mają sądzić razem z Jezusem w niebie.

P.S. Czepiając się słów: zmartwychwstanie do życia w niebie, czy na ziemii... Nadzieja zmartwychwstania jest dla ludzi, którzy umrą!!
Mat 22:31 Jeśli chodzi o zmartwychwstanie umarłych, czy nie czytaliście, co wam zostało powiedziane przez Boga, mówiącego: 32 ‚Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba’? Nie jest on Bogiem umarłych, lecz żywych”.
Czy rozumiesz te słowa?
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#57 Amber99

Amber99

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 18 Postów

Napisano 2007-07-16, godz. 08:43

Kompletuje się rząd Jezusa i powołanych do nieba. Jak to pokojenie przeminie nastanie wielki ucisk i Armagedon. Królestwo Boże w niebie już oznacza ludzi znamieniami bestii, już wpisuje ludzi do zwoju życia.

Witam!

O jakim pokoleniu mówisz Jacku? Nauka o pokoleniu juz jest nieaktualna, bo nic nie wskazuje na to aby Armagedon nastał w najbliższym czasie - ewangelia nie jest jeszcze gloszona po całym zamieszkałym swiecie na swiadectwo wszystkich narodów. Natomist pokolenie pamietające wydarzenia roku 1914 praktycznie już wymarło. Niewolnik wycofal sie z tej, kolejnej już chybionej nauki.

#58 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-16, godz. 10:24

No teraz to ja nie rozumiem zupełnie. Chciałeś wyjaśnienia na podstawie Biblii, czy na podstawie czasopism WTS? Chciałeś poznać moje zdanie, czy zdanie organizacji ŚJ? Chciałeś w końcu poznać prawdę?? Czy może znaleźć, doszukać się błędów i obalić nauki WTS-u?


Czyżby to było dla ciebie za trudne do zrozumienia? Więc powiem najprościej jak potrafię. Ponieważ twierdzisz, że nauki WTS-u są zgodne z tym co naucza Biblia, więc poproszę abyś to wykazał cytując odpowiednie fragmenty z Biblii które nauczają to samo co naucza WTS. jest podana jakaś nauka WTS-u i oczekuję odpowiedni fragment z Biblii mówiacy to samo co naucza WTS. Lepiej i prościej nie potrafię wytłumaczyć.



Człowieku, o jakim Duchu jest mowa? Wiesz co to jest Duch Święty? Zdefiniuj najpierw to pojęcie, bo odnoszę wrażenie, że nie rozumiesz...


WTS definiuje Ducha Świętego jako "moc" Bożą lub nowsza definicja jako "czynną siłę". Biblia pokazujue, że Duch Święty posiada wszystkie cechy jakie ma osoba i wszystkie cech jakie ma Bóg. Stąd chrześcijanie definiują Ducha Świętego jako Boga, a chcąc zachować Pismo jako trzecią osobę Boga. Ponieważ nie jest to temat o Trójcy więc tyle myślę że wystarczy definiowania w tym temacie.



Naprawdę nie wiem, o czym jest rozmowa. Powiedz mi, jak mozna nie przyjąć "daru łaski" w postaci Ducha Świętego? Czy to jest zależne od człowieka? Czy od prezydenta? Może od Szatana? Przecież to kompletna bzdura. Czego chcesz się dowiedzieć? Że możesz przebaczać innym grzechy? Czy może pójdziesz do nieba? Nie jest to w niczyich rękach tylko Boga.
W innym temacie podałem przykład co Jezus powiedział : "Powiadam ci dziś będziesz ze mną w raju". Czy deszcz padał? O jakiej więc wodzie mówisz? Czy narodził się na nowo z wody?

Woda ma symboliczne znaczenie. Duch Święty to dar dla tych, którzy opowiedzieli się po stronie Boga.

Widocznie twoje wyobrażenia są lekko mówiąc fantastyczne... Nie usłyszysz ani głosu z nieba, ani gołębica nie przyleci, ani góry nie przeniesiesz z miejsca na miesce, nawet jeśli będziesz miał wiarę jak główka kapusty.


Jak można odrzucić dar łaski? Podam ci przykład z życia. Przychodzi do ciebie jakiś gość i chce ci dać kilka milionów dolarów, a ty zamiast je przyjąć mówisz mu: Mam w d...ie twoje pieniądze sam sobie zarobie swoje miliony.
Podobnie postępują teraz śJ. Biblia objawia, że zbawienie i nowe narodzenie z wody i Ducha jest z Bożej łaski i wystarczy je po prostu przyjąć poprzez wiarę w Jezusa Chrystusa. Na co śJ odpowiadają, że na zbawienie muszą sobie zasłużyć a dar nowego narodzenia z wody i Ducha jest dostępny tylko dla tych co mają nadzieję niebiańską. I w ten sposób, mówiąc trywialnie, mówią Bogu gdzie mają Jego dar łaski i odrzucają to co oferuje im w swojej miłości Bóg. (czy to dla ciebie jest jasne, czy coś jeszcze trzeba ci wyjaśnić?)
Odnośnie łotra na krzyżu to ci wyjaśniłem, że jak chcesz skorzystać z tego wyjątku z jakiego skorzystał ten łotr, to przybij się do krzyża/pala obok Pana Jezusa i poproś z wiarą tak jak zrobił to łotr. Jeśli tego nie potrafisz zrobić, to obowiązuje ciebie to, co nauczał Pan Jezus i Jego apostołowie odnośnie tego w jaki sposób możesz skorzystać z tego daru łaski.
Co do moich wyobrażeń to opierają się one na tym co naucza Biblia:

Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.
(Hebr. 13:8 BW)


Jeżeli Pan Jezus jest ten sam dzisiaj jakim był te blisko 2000 lat temu, to dlaczego nie miałby tak samo działać w życiu ludzi jak 2000 lat temu? No chyba, że ktoś wierzy temu co nauczaja ludzie z pod znaku wieżyczki a nie temu co naucza Biblia.


Zrozum proszę, że największym przejawem Ducha Świętego, jaki możesz otrzymać teraz to Biblia. Nie dostąpisz jednak daru Ducha Świętego, jeśli nie uwierzysz. Ci co słuchają, ale nie słyszą - tak jak Jezus powiedział.



Biblię to ja sobie kupiłem i to nawet w przekładzie PNS. Natomiast jak pokazuje Dz 8

18. A gdy Szymon spostrzegł, ze Duch bywa udzielany przez wkładanie rąk apostołów, przyniósł im pieniądze
19. I powiedział: Dajcie i mnie tę moc, aby ten, na kogo ręce włożę, otrzymał Ducha Świętego.
20. A Piotr rzekł do niego: Niech zginą wraz z tobą pieniądze twoje, żeś mniemał, iż za pieniądze można nabyć dar Boży.
(Dz.Ap. 8:18-20 BW)

Za pieniądze nie można nabyć daru Ducha Świętego. Jest za darmo z łaski przez wiarę w Pana Jezusa Chrystusa.


Największym dobrodziejstwem, jakie otrzymała ludzkość- to przyjście Jezusa na ten świat i jego śmierć. Niektórzy nie chcą jednak skorzystać...

Jana 3:16 „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne. 17 Bo Bóg posłał swego Syna na świat nie po to, żeby osądził świat, ale żeby świat został przez niego wybawiony. 18 Kto w niego wierzy, nie ma byś osądzony. Kto nie wierzy, już został osądzony, ponieważ nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. 19 A to jest podstawa sądu, że światło przyszło na świat, ale ludzie bardziej umiłowali ciemność niż światło, bo ich uczynki były niegodziwe."


A ty skorzystałeś? Przecież po to przyszedł Pan Jezus aby każdy człowiek mógł skorzystać z daru nowego narodzenia z wody i Ducha o czym wcześniej mówił Pan Jezus do Nikodema zanim zaczął wyjaśniać jak to się stać może. Więc może JackuP zamiast wyrywać wersety z kontekstu zaczniesz nad nimi myśleć w tym kontekście w jakim zostały napisane.

Ziemia jest dla ludzi. Takie było postanowienie Jehowy i tak będzie. Ci, na których spłynał Duch Święty, mają sądzić razem z Jezusem w niebie.

P.S. Czepiając się słów: zmartwychwstanie do życia w niebie, czy na ziemii... Nadzieja zmartwychwstania jest dla ludzi, którzy umrą!!
Mat 22:31 Jeśli chodzi o zmartwychwstanie umarłych, czy nie czytaliście, co wam zostało powiedziane przez Boga, mówiącego: 32 ‚Jam jest Bóg Abrahama i Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba’? Nie jest on Bogiem umarłych, lecz żywych”.
Czy rozumiesz te słowa?

Dla ludzi wierzących w Chrystusa jest jedna nadzieja. Nie ma dwóch nadziei, ziemskiej i niebieskiej, jak naucza WTS. A jak nie wierzysz, to znajdź fragment w Biblii gdzie jest nauczanie, że są dwie nadzieje i zacytuj go tutaj.
Czesiek

#59 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-16, godz. 23:13

"3 Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec naszego Pana, Jezusa Chrystusa, gdyż stosownie do swego wielkiego miłosierdzia dał nam — przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa spośród umarłych — nowe zrodzenie do żywej nadziei, 4 do dziedzictwa niezniszczalnego i nieskalanego, i niewiędnącego. Jest ono w niebiosach zachowane dla was..."


"51 Oto wam mówię świętą tajemnicę: Nie wszyscy zapadniemy w sen śmierci, ale wszyscy będziemy przemienieni, 52 w jednym momencie, w mgnieniu oka, podczas ostatniej trąby. Bo trąba zabrzmi i umarli zostaną wskrzeszeni jako nie podlegający skażeniu, a my będziemy przemienieni."

14 I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca. 2 i usłyszałem odgłos z nieba jak odgłos wielu wód i jak odgłos potężnego gromu; a głos, który słyszałem, był taki, jak śpiewaków, którzy wtórują sobie na harfie, grając na swych harfach. 3 I śpiewają jak gdyby nową pieśń przed tronem i przed czterema żywymi stworzeniami, i starszymi; i nikt nie zdołał opanować tej pieśni oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy kupionych z ziemi. 4 Są to ci, którzy się nie skalali z niewiastami; w rzeczywistości są dziewicami. Ci stale podążają za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Ci zostali kupieni spośród ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka, 5 a w ich ustach nie znaleziono fałszu; są bez skazy.


17 I smok srodze się rozgniewał na niewiastę, i odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej potomstwa, którzy przestrzegają przykazań Bożych i zajmują się świadczeniem o Jezusie.

Temat zakończony.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#60 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-07-17, godz. 05:44

TEMAT NIE ZOSTAŁ W OGÓLE RUSZONY.

A te cytaty nic nie mówią o tym czego chce od Ciebie Czesiek. jezeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to wróć do szkoły....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych