Skocz do zawartości


Zdjęcie

Argumenty "przeciw" przemyślenia...


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1 Adams

Adams

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śrem

Napisano 2007-08-29, godz. 15:33

Miałem okazję niedawno za pośrednictwem jednego z komunikatorów rozmawiać z naszymi ex braćmi o różnych naukach...obkułem się na forum i na stronie Brooklyn spółka...i z takim orężem delikatnie acz stanowczo zadawałem niewygodne pytania. Potem oczywiście argumenty, które pokazują fałsz nauk WTS. Z jakim skutkiem? ŻADNYM!!! Świadkowie w ogóle nie przyjmowali tego rodzaju argumentów! Mówili, że to wszystko kłamstwo i potwarz, na nic zdały się moje wysiłki, żeby zabłakane owce zaqwrócić ze złej drogi - jak grochem o ścianę. Naszła mnie zatem refleksja: czy warto? Wiem, że wielu głosicieli tu przychodzi i czyta, wyciąga wnioski i...milczy. Nie potępiam i ch, jednak zastanawiam się czy nasze wysiłki mają sens...? Napiszcie co o tym sądzicie :) pozdrawiam!

#2 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-29, godz. 16:14

Naszła mnie zatem refleksja: czy warto? (...) zastanawiam się czy nasze wysiłki mają sens...? Napiszcie co o tym sądzicie :)

A tam wysiłek... raz na jakiś czas wrzucić literaturę biblijną do skrzynki na listy w pobliskim Salonie Królestwa, czy wysłać przesyłkę do Nadarzyna. Głosicielska rutyna ;)
Dołączona grafika

#3 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2007-08-29, godz. 17:24

Naszła mnie zatem refleksja: czy warto? (...)czy nasze wysiłki mają sens...?


"Dopóki nam ziemia kręci się,
dopóki jest tak czy siak,"

Warto !
To nasze zobowiązanie wobec Boga, innych ludzi i nas samych.
To powinność wobec prawdy.

#4 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-08-29, godz. 17:29

"Dopóki nam ziemia kręci się,
dopóki jest tak czy siak,"

Warto !
To nasze zobowiązanie wobec Boga, innych ludzi i nas samych.
To powinność wobec prawdy.

Ja juz w to nie wierze, spotykajac tylko mur i jakby wieksza zawzietosc!

#5 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-08-29, godz. 19:01

Ja juz w to nie wierze, spotykajac tylko mur i jakby wieksza zawzietosc!



też to widzę, ale należy powtarzać, tak robią śJ (jak nie dziś to za rok)
pozdrawiam Andrzej

#6 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-08-29, godz. 19:12

Dlaczego rozmowę nazywasz wysiłkiem? Ja lubię od czasu do czasu podyskutować o zagadnieniach religijnych z braćmi spotkanymi na ulicy, nawet specjalnie im się podstawiam :) . Nigdy nie wiesz kiedy ziarno zakiełkuje. W takich rozmowach przydatna jest pokora i dobra pamięć. Pamięć po to, aby nie zapomnieć, że kiedyś byłem takim samym betonem, a pokora po to, aby mieć świadomość, że być może jestem tak samo głupi jak oni, tylko w innym miejscu.

#7 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-29, godz. 22:48

Ja również lubie pogadać ze śJ. A czy to dziwi że są jak mury betonowe? Mnie nie. Czy warto rozmawiać? To tak jakby się zapytać czy warto mówić o Jezusie...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#8 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-08-29, godz. 23:32

(...) Z jakim skutkiem? ŻADNYM!!! Świadkowie w ogóle nie przyjmowali tego rodzaju argumentów! Mówili, że to wszystko kłamstwo i potwarz, na nic zdały się moje wysiłki (...)


To całkiem normalna reakcja śJ.


(...) Mówili, że to wszystko kłamstwo i potwarz, na nic zdały się moje wysiłki, żeby zabłakane owce zawrócić ze złej drogi - jak grochem o ścianę. Naszła mnie zatem refleksja: czy warto? Wiem, że wielu głosicieli tu przychodzi i czyta, wyciąga wnioski i...milczy. Nie potępiam ich,jednak zastanawiam się czy nasze wysiłki mają sens...? Napiszcie co o tym sądzicie :) pozdrawiam!


Ty chcesz nawracać? Robisz to samo co świadkowie, tylko w odwrotnym kierunku.
Przede wszystkim zaprzeczasz sobie, ponieważ piszesz, że nie potępiasz ich, a trochę wcześniej nazywasz ich 'zabłąkanymi owcami' na 'złej drodze'.
Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-08-29, godz. 23:37


#9 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-08-29, godz. 23:54

A tam wysiłek... raz na jakiś czas wrzucić literaturę biblijną do skrzynki na listy w pobliskim Salonie Królestwa, czy wysłać przesyłkę do Nadarzyna. Głosicielska rutyna (...)


Przede wszystkim nie „Salon Królestwa”, ani nie „Sala Królewska” (jak kiedyś rąbnąłeś), tylko „Sala Królestwa”.
A tak poza tym, to takie Twoje ulotki wrzucone do skrzynki, tu czy tam, lądują bezdyskusyjnie w koszu na śmieci.
Tego nikt nie czyta. Jeśli się jeszcze nie dowiedziałeś o tym, to teraz Ci to mówię.

#10 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-30, godz. 06:48

Przede wszystkim nie ?Salon Królestwa?, ani nie ?Sala Królewska? (jak kiedyś rąbnąłeś), tylko ?Sala Królestwa?.

Do forumowych "ping-pongistów" wszelkiego pokroju: moje litery, sylaby, wyrazy oraz znaki interpunkcyjne, a także emotikony są zamieszczne przeze mnie w sposób zamierzony.

A tak poza tym, to takie Twoje ulotki wrzucone do skrzynki, tu czy tam, lądują bezdyskusyjnie w koszu na śmieci.

Wiem, bo znajdując się niegdyś po drugiej stronie lustra osobiście uprawiałem ten rodzaj koszykówki :P

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-08-30, godz. 06:49

Dołączona grafika

#11 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-08-30, godz. 07:05

Do forumowych "ping-pongistów" wszelkiego pokroju (...)


I Ty chcesz coś 'głosić' świadkom Jehowy? Zaprzeczasz sobie i dlatego owocu nie ma i na razie nie będzie.
Zastanów się proszę nad Twoim rodzajem rozpowszechniania ulotek a-la "wrzut do skrzynki" sali etc. - to nie były żarty.

Dodane:

Wiem, bo znajdując się niegdyś po drugiej stronie lustra osobiście uprawiałem ten rodzaj koszykówki (...)


To tym bardziej dziwne to, co robisz. Wiesz co się z tymi ulotkami staje, a dalej to samo robisz. Robisz to może dla uspokojenia własnego sumienia? Zastanów się proszę nad tym.

Dodane:

Zapoznawszy się, dziękuję. Mnie swego czasu o bezzasadności jehowickiej krytyki chrystocentyzmu przekonała sama treść tego wersetu: (...)


Ulotki z takiego języka też korzystają?

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-08-30, godz. 07:27


#12 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-08-30, godz. 17:12

Ja również lubie pogadać ze śJ. A czy to dziwi że są jak mury betonowe? Mnie nie. Czy warto rozmawiać? To tak jakby się zapytać czy warto mówić o Jezusie...

Jezeli ze SJ mozna porozmawiac o Jezusie to by bylo warto <_<

też to widzę, ale należy powtarzać, tak robią śJ (jak nie dziś to za rok)

Madre stwierdzenie; jednak nie zamierzam przejsc ich dotkrynalnego szkolenia i do tych spraw wole podchodzic jak wolny czlowiek stad te wieczne watpliwosci o pozytywny rezultat :unsure:

#13 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2007-08-30, godz. 18:32

>> Napiszcie co o tym sądzicie pozdrawiam!

Piszę co sądzę.

>> Miałem okazję niedawno za pośrednictwem jednego z komunikatorów rozmawiać z naszymi ex braćmi o różnych naukach...obkułem się na forum i na stronie Brooklyn spółka...i z takim orężem delikatnie acz stanowczo zadawałem niewygodne pytania.

Intencje = zadawać niewygodne pytania.
Wiedza = wyryć się ładnie toku czyjegoś rozumowania i głośno krzyknąć „myślę i jestem wolny!”


>> Potem oczywiście argumenty, które pokazują fałsz nauk WTS. Z jakim skutkiem? ŻADNYM!!!

Aż soki lecą jak to czytam.

>> Świadkowie w ogóle nie przyjmowali tego rodzaju argumentów!

Czyli życie polega na tym by przyjąć Twoje argumenty (hm... no może jednak nie do końca Twoje). Aha i jeśli się nie przyjmuje czyjś argumentów to wtedy nie jest się w stanie myśleć samemu? Myślenie powinno się zmieniać.

>> Mówili, że to wszystko kłamstwo i potwarz, na nic zdały się moje wysiłki, żeby zabłakane owce zaqwrócić ze złej drogi - jak grochem o ścianę.



>> Naszła mnie zatem refleksja: czy warto?

Szczerze? Nie warto, jak masz potem wypominać to na co taka nauka?

>> Wiem, że wielu głosicieli tu przychodzi i czyta, wyciąga wnioski i...milczy.

Takie gadanie o niczym, można tak powiedzieć o każdym i każdemu przylepić taką etykietkę.

>> Nie potępiam i ch, jednak zastanawiam się czy nasze wysiłki mają sens...?

Jak wyżej, pomoc bezwartościowa a mniemanie o swojej misji bardzo wielkie. Jak ciekawie spostrzegł Oko-Rentgen - „Robisz to samo co świadkowie, tylko w odwrotnym kierunku.” A zakończę myślą Pawła R: „Czy warto rozmawiać? To tak jakby się zapytać czy warto mówić o Jezusie...”

Użytkownik yogiii edytował ten post 2007-08-30, godz. 18:47


#14 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-30, godz. 20:15

Ulotki z takiego języka też korzystają?

W celu zapoznania się z ich treścią niezbędne jest posiadanie Sali Królestwa Świadków Jehowy z wbudowana skrzynką na listy ;)
P.S. Jehowita "członek grupy wyznaniowej, powstałej w 1872 r. w Stanach Zjednoczonych, wierzący w powtórne przyjście Chrystusa"

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-08-30, godz. 20:22

Dołączona grafika

#15 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-08-30, godz. 22:07

W celu zapoznania się z ich treścią niezbędne jest posiadanie Sali Królestwa Świadków Jehowy z wbudowana skrzynką na listy (...)


A wrzucaj sobie bezmyślnie do tych skrzynek ile dusza zapragnie - to Twój problem, nie mój. Możesz nawet takie ulotki przyczepiać na strzały i strzelać z łuku w drzewa obok podążających na zebranie braci. Jeżeli nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że w tym konkretnym przypadku jest to pozbawione sensu, to nie będziemy Ci Twojego filmu przerywali - oglądajmy do końca, a potem autorewers. Większy byłby chyba pożytek, gdybyś zamiast tego, wrzucił 5 zł na rzecz jakiegoś Domu Dziecka etc.

#16 Adams

Adams

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śrem

Napisano 2007-09-01, godz. 13:19

OKO RENTGEN Lubisz czepiać się szczegółów a mnie nie o to chodzi. Masz rację pisząc, że Prawda to pojęcie wzglęgne, jednak kiedy krzyż nazywa się palem, wydaje się wyroki na KK czy inne kościoły podczas gdy samamu nie jest się OK to mnie to mierzi. Pokazują ci mleko a twierdzą, że to jest czysta, klarowna woda źródlana. Chodzi właśnie o kruszenie betonu, po malutku, po malutku...ktoś zareaguje, otworzy oczy i niekoniecznie wróci do KK ale będzie człowiekiem, który ma i realizuje plany życiowe, których nikt "dobrą radą" nie prubóje wyperswadować.Nikt nie musi się ze mną zgadzać, po to tu jesteśmy, zeby mieć własne zdanie, Ty masz inne i ja to szanuję.

Yoggi nadajesz sie do komisji sledczej, moze jestes detektywem? Dziwi cie, ze ktos moze nie przyjmowac argumentow? Swiadkowie wlasnie tacy sa bo jak nie napisza w Straznicy to nieprawda.Pytanie postawilem po to by wywplac dyskusje o sensie np. tego forum . Oczywiscie moze ci sie to nie podobac, szacunek!

Chodzi o komunikator GG zostawilem kiedys numer gg na czacie wp.pl pokoj sj

Użytkownik Adams edytował ten post 2007-09-01, godz. 13:21


#17 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-01, godz. 14:48

OKO RENTGEN Lubisz czepiać się szczegółów a mnie nie o to chodzi.

Nie, pomyłka, bo nie lubię. Ale można w dalszym ciągu próbować odgadnąć, o co chodzi. Owocnej pracy oczywiście również i tutaj życzymy.

Masz rację pisząc, że Prawda to pojęcie wzglęgne, jednak kiedy krzyż nazywa się palem, wydaje się wyroki na KK czy inne kościoły podczas gdy samamu nie jest się OK to mnie to mierzi.

Rozumiem. Co do dylematów a-la "krzyż czy pal" lub "Trójca" etc., to osobista spawa każdego człowieka. A skoro Ciebie to 'mierzi', to trzeba popracować nad tym, u Siebie, czyli nad Sobą - najpierw tu trzeba pogłówkować - nie parę godzin, tylko parę ładnych lat.

Pokazują ci mleko a twierdzą, że to jest czysta, klarowna woda źródlana.

W sumie mnie to absolutnie nie dotyczy - mi nikt z ludzi pod względem religijnym nie ma prawa niczego pokazywać. Przykro mi, że Ciebie jeszcze to dotyczy oraz dotyka, ale może kiedyś znajdziesz lepszą równowagę.

Chodzi właśnie o kruszenie betonu, po malutku, po malutku...ktoś zareaguje, otworzy oczy i niekoniecznie wróci do KK ale będzie człowiekiem, który ma i realizuje plany życiowe, których nikt "dobrą radą" nie prubóje wyperswadować.

Praktycznie jak wyżej - mnie to, czyli kruszenie jakiegoś betonu etc., nie dotyczy, ale jeśli TY musisz coś takiego czynić, to czyń. Beton w sumie przy moim obliczu sam się z biegiem czasu rozpada i na pewno rozpadnie, ale nie moja to zasługa.

Nikt nie musi się ze mną zgadzać, po to tu jesteśmy, zeby mieć własne zdanie, Ty masz inne i ja to szanuję.

Super, zatem proszę w dalszym ciągu korzystać z opcji szanowania. Jest duże prawdopodobieństwo, że może to zostać wspaniale odwzajemnione.
Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-09-01, godz. 16:25


#18 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-02, godz. 00:05

Większy byłby chyba pożytek, gdybyś zamiast tego, wrzucił 5 zł na rzecz jakiegoś Domu Dziecka etc.

Coś słabo prześwietla Twoje "rentgenowskie" oko, bo tego akurat też nie zaniedbuję. Między innymi z tego właśnie powodu nie zdecyduję się na żadną przynależność wyznaniową, ponieważ wiele środków pieniężnych jest marnotrawionych na wystrój budynków, które służą kościelnym schadzkom, gdzie temat ofiarności pozazborowej nie jest mile widziany. A jeśli już się przytrafi w sekcie komuś coś podarować, to jej nazwa jest głośno trąbiona przez następny rok. Co do jakichś domów dziecka, to powiem tyle, że po 11-tu latach pobytu w "bidulu" nie potrafię przejść obojętnie obok tych miejsc. A ponieważ nie umiem grać na trąbcę, więc nie usłyszysz o ilości 5-ciozłotowek, które ubyły z mojej kieszeni... Etc. dopisz sobie sam ;)
Dołączona grafika

#19 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-02, godz. 00:23

(...) bo tego akurat też nie zaniedbuję. (...)

Mnie to mało interesuje, czy coś zaniedbujesz lub nie. Jeżeli nie zrozumiałeś i nadal nie pojmujesz przytoczonego porównania, to nic więcej dla Ciebie na chwilę obecną nie możemy zrobić - mówi się trudno.

Pozdrawiam

#20 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-02, godz. 00:36

A wrzucaj sobie bezmyślnie do tych skrzynek ile dusza zapragnie - to Twój problem, nie mój.

Wcale nie robię tego bezmyślnie. Poprostu dbam o klienta, żeby nie ominęła go żadna nowość pojawiająca sie na rynku "chrześcijńskim" ;)

Możesz nawet takie ulotki przyczepiać na strzały i strzelać z łuku w drzewa obok podążających na zebranie braci. Jeżeli nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że w tym konkretnym przypadku jest to pozbawione sensu, to nie będziemy Ci Twojego filmu przerywali - oglądajmy do końca, a potem autorewers.

Uznałem, że zakup łuku byłby zbyt kosztowny, a sierot w Wałbrzychu dużo, więc decyzja jest oczywista. Poza tym nic nie zastąpi osobistego kontaktu, no i będzie co wspominać po Armagedonie:
BRAT
"Pamiętasz siostro jak odskoczyłaś dwa kroki do tyłu na widok małego niebieskiego Nowego Testamentu?"
SIOSTRA
"Tak bracie, gdybym tego nie zrobiła oboje trafilibyśmy do Gehenny, ale na szczeście przyszedłeś na zgromadzenie, na które zostawiłam Ci zaproszenie w skrzynce na listy."
BRAT
"O tak, Allah akbar!"
SIOSTRA
"Nie ma już zła, pokój trwa. Ból minął i znikły łzy..."

Mnie to mało interesuje, czy coś zaniedbujesz lub nie.

Jeszcze niedawno byłeś innego zdania wciskając swoje 5 PLN ;)

Jeżeli nie zrozumiałeś i nadal nie pojmujesz przytoczonego porównania, to nic więcej dla Ciebie na chwilę obecną nie możemy zrobić - mówi się trudno.

A zatem drzyjcie zelówy :excl:

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-09-02, godz. 00:47

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych