Skocz do zawartości


Zdjęcie

Argumenty "przeciw" przemyślenia...


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#21 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-02, godz. 00:44

Wcale nie robię tego bezmyślnie. Poprostu dbam o klienta, żeby nie ominęła go żadna nowość pojawiająca sie na rynku "chrześcijńskim" ;)Uznałem, że zakup łuku byłby zbyt kosztowny, a sierot w Wałbrzychu dużo, więc decyzja jest oczywista. Poza tym nic nie zastąpi osobistego kontaktu, no i będzie co wspominać po Armagedonie. "Pamiętasz siostro jak odskoczyłaś dwa kroki do tyłu na widok małego niebieskiego Nowego Testamentu?" "Tak, gdybym tego nie zrobiła oboje trafilibyśmy do Gehenny, ale Ty na szczeście przyszłeś na zromadzenie, na które zostawiłam Ci zaproszenie w skrzynce na listy..."O tak, Allah akbar!"


Jak już wcześniej napisałem - wrzucaj. Czego się chciałem dowiedzieć, tego się dowiedziałem i w sumie temat wyczerpany, czyli EOT.

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-09-02, godz. 00:46


#22 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-02, godz. 00:52

czyli EOT.

Oj, autorewersik się zepsuł :(
Dołączona grafika

#23 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2007-09-02, godz. 05:40

W sumie to właśnie tylko na tym polegają te rozmowy. Wszystko tyczy się naszych własnych problemów, tylko nas. To forum jest jak odbicie w lustrze. Nie tykamy ani religii, ani wiedzy ani też nie rozwiązujemy jakiekolwiek problemu.

#24 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-02, godz. 09:59

(...) Nie tykamy ani religii, ani wiedzy ani też nie rozwiązujemy jakiekolwiek problemu.


Aby tykać wiedzę i rozwiązywać problemy, potrzebna jest odpowiednia wiedza. Ponadto, wiedza z uprzedzeniami jest jak nowotwór albo upośledzenie, które nie posuwa danego osobnika naprzód - więc do rozwiązywania specjalnych zadań potrzebna jest odpowiednia konstelacja odpowiednich czynników oraz ich współgra. W przeciwnym razie można sobie tykać, pykać, ale główkę wówczas lepiej do noszenia czapeczki przeznaczyć, aby nie narobić więcej szkody, niż pożytku.
Dla uzmysłowienia podajemy najprostszy przykład: Ciało Kierownicze + kwestia krwi = śmiertelne ofiary

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-09-02, godz. 10:00


#25 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-09-02, godz. 10:10


Aby tykać wiedzę i rozwiązywać problemy, potrzebna jest odpowiednia wiedza. Ponadto, wiedza z uprzedzeniami jest jak nowotwór albo upośledzenie, które nie posuwa danego osobnika naprzód - więc do rozwiązywania specjalnych zadań potrzebna jest odpowiednia konstelacja odpowiednich czynników oraz ich współgra. W przeciwnym razie można sobie tykać, pykać, ale główkę wówczas lepiej do noszenia czapeczki przeznaczyć, aby nie narobić więcej szkody, niż pożytku.
Dla uzmysłowienia podajemy najprostszy przykład: Ciało Kierownicze + kwestia krwi = śmiertelne ofiary

Przygadal kociol garkowi!!! :)

#26 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-02, godz. 12:38

Inny przykład: polowanie armatą na jednodniówkę jest bardzo zbędne, albowiem wystarczy odczekać.

#27 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2007-09-02, godz. 18:26

>> "zadań potrzebna jest odpowiednia konstelacja odpowiednich czynników oraz ich współgra"

Ciężkie myśli Oko. Bóg + ludzie = śmiertelne ofiary i tego nie przebijesz. Czy trzeba to teraz filozoficznie z argumentami odeprzec? Małe dziecko ma niewielką wiedzę a potrafi kochac. Te ich monosylabiczne wypowiedzi mają czasem większą siłę niż rozprawki "robiące wrażenie".

Siłą człowieka jest nie wiedza a miłośc. Problem w tym że to ostatnie słowo z poprzedniego zdania jest rozumiane przez każdego nas zupełnie inaczej.

#28 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-02, godz. 20:06

Siłą człowieka jest nie wiedza a miłośc.


Chyba nie za bardzo zrozumiałeś, co napisałem. Nikt nie twierdził, że "siłą człowieka jest tylko wiedza". Po drugie, z naszej strony nie było mowy o "siłe człowieka", tylko o "posuwaniu się naprzód" człowieka poprzez odpowiednią współgrę różnych czynników, do których można właśnie między innymi korzystanie z wiedzy oraz przejawianie miłości zaliczyć, ale nie tylko.
"Siła człowieka" - to nie mój dylemat, tylko Twój. Może kiedyś zakosztujesz tego komfortu, że nie chodzi o "siłę", tylko o "drogę" człowieka, dlatego zostało napisane "posuwanie się naprzód".

Pozdrawiam

Aby tykać wiedzę i rozwiązywać problemy, potrzebna jest odpowiednia wiedza. Ponadto, wiedza z uprzedzeniami jest jak nowotwór albo upośledzenie, które nie posuwa danego osobnika naprzód - więc do rozwiązywania specjalnych zadań potrzebna jest odpowiednia konstelacja odpowiednich czynników oraz ich współgra. (...)


Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-09-02, godz. 20:25


#29 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-02, godz. 20:46

(...) Małe dziecko ma niewielką wiedzę a potrafi kochac. Te ich monosylabiczne wypowiedzi mają czasem większą siłę niż rozprawki "robiące wrażenie". (...)


Fajnie, tylko jak Cię przykładowo potrąci samochód, to będziesz potrzebował wokół siebie kilku lekarzy, aby Cię mogli poskładać.
Tak więc nie popadajmy w śmieszne skrajności.

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-09-02, godz. 20:49


#30 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-09-02, godz. 22:11

Dla uzmysłowienia podajemy najprostszy przykład: Ciało Kierownicze + kwestia krwi = śmiertelne ofiary

Odpisuję ogólnie "wszem i wobec": a kto poinformuje o tym ŚJ? Niektórzy nigdy tu nie zajrzą, a jeszcze inni nigdy nie będą mieli dostępu do sieci lub tego nie dożyją. Ja z materiałami krytycznymi zetknąłem się pisząc do wydawnictw chrześcijańskich. W rezultacie otrzymałem gazetkę "Słowo Nadziei", książkę "Od ŚJ do ŚJCh" i kilka ulotek. Raczej niewielu zapuka do drzwi jehowitów z takim orędziem... No chyba, że adwentyści, którzy ostatnio rozdawali "Znaki Czasu" gdzie był artkuł pt. Tragiczna pomyłka dotyczący ofiar bezdusznych zakazów transfuzji krwi.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-09-02, godz. 22:20

Dołączona grafika

#31 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2007-09-03, godz. 15:13

>> Fajnie, tylko jak Cię przykładowo potrąci samochód, to będziesz potrzebował wokół siebie kilku lekarzy, aby Cię mogli poskładać. Tak więc nie popadajmy w śmieszne skrajności.

Tak tylko wątpię żeby któryś z tych lekarzy powrócił do domu, usiadł z rodziną i analitycznie przerabiał z nimi wiedzę medyczną.

>> Może kiedyś zakosztujesz tego komfortu, że nie chodzi o "siłę", tylko o "drogę" człowieka, dlatego zostało napisane "posuwanie się naprzód".

Co to jest "posuwanie się naprzód"?

Użytkownik yogiii edytował ten post 2007-09-03, godz. 15:14


#32 wwwiola

wwwiola

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 138 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano 2007-09-03, godz. 16:34

A tak wracając do głównego wątku ("czy warto?"), to jestem przekonana, że w a r t o. Ostatnio rozpoczęłam "studium Biblii" z koleżanką (którą bardzo lubię) - świadkiem oczywiście. Rozmowa odbyła się w życzliwej atmosferze, ograniczyłam się do zadawania pytań. Nie usiłowałam przekonywać jej do mojego punktu widzenia - tym nawet nie próbowałam się dzielić. Wyszłam z pozycji "tej, która pyta, bo chce się dowiedzieć". Zaznaczyłam, że skoro do czegoś jest przekonana, to z pewnością potrafi to uzasadnić, z czym skwapliwie się zgodziła. Rozmowa zakończyła się tym, że wyszła z listą pytań, na które "na pewno" mi odpowie... (np. dlaczego Michał nie zgromił szatana; dlaczego Jezus nazywa siebie Alfą i Omegą; jak działa to nowe światło skoro Michał przedierżgnął się ni stąd ni z owąd z papieża w Jezusa, etc itd itd...). Wiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale zaskoczenie na twarzy koleżanki (którego nie umiała ukryć) wyglądało obiecująco...
nasza wolność ma bowiem moc dokonywania wyborów nieodwracalnych

#33 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-03, godz. 17:46

Co to jest "posuwanie się naprzód"?


W najprostszym przypadku jest to przykładowo umiejętność oraz wzbudzenie u siebie trwałego pragnienia korzystania z poprawniejszego cytowania adwersarzy, aby w niedalekiej przyszłości konstruować bardziej przejrzyste posty, które będą wspaniałym ułatwieniem oraz komfortem dla czytających takowych. Coś takiego można z całą pewnością nazwać miniaturowym "posuwaniem się naprzód".
Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-09-03, godz. 18:25


#34 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-09-03, godz. 18:44

......
Wiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale zaskoczenie na twarzy koleżanki (którego nie umiała ukryć) wyglądało obiecująco...


zgadzam się, zawsze warto. Jedna jaskółka wiosny nie czyni lecz kropla drąży skałę.
pozdrawiam Andrzej

#35 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-03, godz. 19:44

zgadzam się, zawsze warto. Jedna jaskółka wiosny nie czyni lecz kropla drąży skałę.

A nas i kropel które wybijamy jest chyba co nieco ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#36 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-03, godz. 20:22

Fajnie, tylko jak Cię przykładowo potrąci samochód, to będziesz potrzebował wokół siebie kilku lekarzy, aby Cię mogli poskładać. Tak więc nie popadajmy w śmieszne skrajności.

Tak tylko wątpię żeby któryś z tych lekarzy powrócił do domu, usiadł z rodziną i analitycznie przerabiał z nimi wiedzę medyczną. (...)

To nie ma nic wspólnego z podanym przeze mnie przykładem. Przetrąci autko nóżki, to trzeba będzie składać - i módl się, aby to uczynili lekarze.
Pozdrawiam

#37 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2007-09-04, godz. 08:56

>> To nie ma nic wspólnego z podanym przeze mnie przykładem.

No właśnie, tak jak Twój komentarz o lekarzach w związku z moją adnotacją o dzieciach. Nie pasuje to do Twojego świata? Właśnie na tym polega, każdy jest inny i każdy powinien sam nadawać kolory światu.

>> ?umiejętność oraz wzbudzenie u siebie trwałego pragnienia korzystania z poprawniejszego cytowania adwersarzy, aby w niedalekiej przyszłości konstruować bardziej przejrzyste posty?

I na co taki kompleks jak ludzie nie potrafią zrozumieć nawet prostych rzeczy? Więc jak już wcześniej napisałem - wedłu mnie - nie wiedza a typ myślenia.

Użytkownik yogiii edytował ten post 2007-09-04, godz. 08:59


#38 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-04, godz. 09:08

(...) Więc jak już wcześniej napisałem - według mnie - nie wiedza a typ myślenia.


No to tak trzymać proszę: "myślenie bez wiedzy"
Pozdrawiam

#39 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2007-09-04, godz. 09:33

Bez "Twojej" wiedzy, myślę że dam radę. Przynajmniej ominie mnie sarkazm.

#40 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-09-04, godz. 09:41

Bez "Twojej" wiedzy, myślę że dam radę. Przynajmniej ominie mnie sarkazm.


Dalej coś mieszasz, bo nie chodzi o moją wiedzę, tylko ogólnie o wiedzę.
Ale tkwij w Swoim przekonaniu i zastosuj się do tego, co sobie napisałeś.
Pozdrawiam

(EOT z mojej strony, bo dalsza dyskusja jest bez sensu)

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2007-09-04, godz. 09:45





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych