Skocz do zawartości


Zdjęcie

film dokumentalny o Świadkach Jehowy


  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#101 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-09-22, godz. 18:03

Każdy ma prawo wyboru. Jednak niczego nie osiągniecie opluwając czyjąś religię. Skoro oni niby "opluwają" Waszą ideologię to dlaczego wy musicie bronić się w taki sam sposób?!Gdziekolwiek otworzę forum sprowadzacie wszystko do uświadomienia ŚJ, brak zrozumienia dla Was. Widzę, że większość z Was woli wytyczać minusy, siejecie zgniliznę. nic nie tworzycie raczej.

Paulo, jeśli dal Ciebie próba uświadomienia jest jednoznaczna z opluwaniem, to chyba masz problem z rozróżnianiem intencji... lub z samym sobą...

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#102 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-09-22, godz. 18:49

P.K.Dickowi bardzo dziekuje za pomoc.reszta niech wyciagnie wnioski.


to bardzo ogólnie z tymi wnioskami, wyciągłem wnioski dwadzieścia lat temu i teraz widzę że trzeba uświadamiać ludzi i pokazywać przwdę o śJ. To forum robi w miarę dobrze.
pozdrawiam Andrzej

#103 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-09-22, godz. 19:08

szczęśliwie świadkowie nie są dotknięci przejawami fanatyzmu

Czyżby Dawidzie 1234?
Wystarczyło poruszyć kwestię "niewolnika" i wykazać, że nie naucza zgodnie z Biblia, aby z niektórych śJ wyszedł taki fanatyzm, że tylko miejsce publiczne uchroniło mnie od tego, żebym nie miał wydrapanych oczu za obrazę "świętości nad świętościami".
Czesiek

#104 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-09-22, godz. 21:48

Każdy ma prawo wyboru. Jednak niczego nie osiągniecie opluwając czyjąś religię.

No i z tym się niestety trzeba zgodzić.
Zadanie jest o wiele trudniejsze :(


Burząc komuś aktualny pogląd na świat burzymy mu najważniejsze co posiada. Prosta sprawa że ten ktoś NIE BĘDZIE CHCIAŁ uwierzyć w cokolwiek co będzie mu ten aktualny świat burzyło. :(
------------------------------------------------
... i czy tylko na zburzeniu im tego świata ma komuś zależeć ?? ...

Użytkownik Nilrem0 edytował ten post 2007-09-22, godz. 21:57

To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#105 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-09-23, godz. 06:15

Zastanówmy się czym jest te "cokolwiek".
Czy ma jakąś praktyczną wartość ?
Podkopać komuś fundament życia można i owszem, na wiele sposobów.
Ale co dasz Nitrem0 takiemu komuś w zamian?
Zero które masz na końcu nicka?
Jeżeli się komuś chce burzyć świat, koniecznie trzeba mieć w zanadrzu mądrą alternatywę, inaczej można zostać uznanym w oczach Boga za skałę zwodniczą.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#106 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-23, godz. 08:36

Każdy ma prawo wyboru. Jednak niczego nie osiągniecie opluwając czyjąś religię. Skoro oni niby "opluwają" Waszą ideologię to dlaczego wy musicie bronić się w taki sam sposób?!Gdziekolwiek otworzę forum sprowadzacie wszystko do uświadomienia ŚJ, brak zrozumienia dla Was. Widzę, że większość z Was woli wytyczać minusy, siejecie zgniliznę. nic nie tworzycie raczej.

Jak to jeden z ideologów mawiał... kłamstwo powtarzane wieolokrotnie zaczyna być prawdą... powtarzaj swoje "odkrycia" wielokrotnie i przelej je na ekran a może ktoś w nie uwierzy... może znajdzie się taki naiwny bądź szczery bez znajomości tematu.

Zastanówmy się czym jest te "cokolwiek".
Czy ma jakąś praktyczną wartość ?
Podkopać komuś fundament życia można i owszem, na wiele sposobów.
Ale co dasz Nitrem0 takiemu komuś w zamian?
Zero które masz na końcu nicka?
Jeżeli się komuś chce burzyć świat, koniecznie trzeba mieć w zanadrzu mądrą alternatywę, inaczej można zostać uznanym w oczach Boga za skałę zwodniczą.

Wielu ludzi proponuje alternatywę by zamienić wiarę opartą na organizacji - na wiarę w Boga i wspólne życie wspólnotowe. To organizacja twierdzi, że odstępcy odrzucili Boga, a w rzeczywistości wielokrotnie oni odrzucają kult bałwohwalczego bożka CK...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#107 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-09-23, godz. 08:46

Jakieś fakty ? bo słowo "wielu" jest dość rozmyte.. jak nie spełnione marzenia.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#108 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-23, godz. 09:49

Pawełku R. - ty szczególnie darzysz nienawiścią ŚJ. wyczuwa sie to w twoich postach - niezwykle klarownie.czy naloeżałes kiedyś do ŚJ? dlaczego zostałeś usunięty z Królestwa?

#109 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-09-23, godz. 10:45

Zastanówmy się czym jest te "cokolwiek".
Czy ma jakąś praktyczną wartość ?
Podkopać komuś fundament życia można i owszem, na wiele sposobów.
Ale co dasz Nitrem0 takiemu komuś w zamian?
Zero które masz na końcu nicka?
Jeżeli się komuś chce burzyć świat, koniecznie trzeba mieć w zanadrzu mądrą alternatywę, inaczej można zostać uznanym w oczach Boga za skałę zwodniczą.


Nie odnoszac sie teraz bezposrednio do SJ - czy jesli odciagasz kogos od czegos co jest nieprawdziwe i nie dajesz temu komus zadnej alternatywy to jestes skala zwodnicza? Ja sie z tym nie zgadzam. Dawanie alternatywy jest ok, chociaz czesto sprowadza sie po prostu do cichego, deikatnego narzucenia zasad, ktore osoba odciagajaca uwaza za sluszne, wiec tak naprawde niewiele sie zmienia. Chodzi o pokazanie ludziom, ze nie musza wlasnie sluchac zadnego innego czlowieka w sensie bezgranicznego zaufania i podazania za nim. Oczywiscie pomoc, wskazowki itp. sa OK ale i tak chodzi o samodzielne podejmowanie decyzji.

Poza tym nie uwazam, zeby SJ ktorzy odchodza (lub zostali 'odciagnieci') od organizacji nie znali zadnych alternatyw - co jak co ale na zebraniach i w publikacjach mowi sie sporo o innych religiach :) powtorze - nie uwazam, zeby jednoczesne odciaganie od organizacji SJ i przyciaganie do jakiejs innej bylo dobrym pomyslem, wiec jak dla mnie taka alternatywa odpada. generalnie drogi sa dwie - proba utrzymania wiary w Boga po stracie wiary w organizacje, jesli osoba odciagajaca jest chrzescijanin lub ogolnie czlowiek religijny lub swiatowy ateizm czy podobny poglad, jesli osoba odciagajaca nie jest czlowiek religijny.

#110 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-09-23, godz. 11:23

Zastanówmy się czym jest te "cokolwiek".Czy ma jakąś praktyczną wartość ?Podkopać komuś fundament życia można i owszem, na wiele sposobów.Ale co dasz Nitrem0 takiemu komuś w zamian?Zero które masz na końcu nicka?Jeżeli się komuś chce burzyć świat, koniecznie trzeba mieć w zanadrzu mądrą alternatywę, inaczej można zostać uznanym w oczach Boga za skałę zwodniczą.


Przeczytaj to co napisałem jeszcze raz. Potem się zastanów. Przeczytaj znowu, i tak kilka razy to może do czegoś dojdziesz, bo jak narazie to widzisz to co chcesz widzieć.

Alternatywę ?? Wydawałoby się że dla chrześcijan nie powinno być takiego problemu. Bo na złość Tobie Bóg dał ludziom tylko jedną "alternatywę" :
Dz 4:12
I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.

Tak - masz rację - bardzo łatwo jest komuś podkopać fundament życia - jeśli tym fundamentem jest organizacja... (związek, instytucja itp...). Ale to już gdzieś było napisane co nie ??

P.S. Nie, nie dam ci mojego zera z końca. Dwa zera koło siebie to już za dużo :P

Użytkownik Nilrem0 edytował ten post 2007-09-23, godz. 11:25

To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#111 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-23, godz. 13:03

Nie, Nie i jeszcze raz NIE. Niestety brakuje Wam odpowiedniego usprawiedliwienia tak złowieszczych tekstów w kierunku ŚJ. nie posiadacie zasad żadnych - dlatego jesteście mało określeni na tym forum.wszystko co nie okreslone nie istnieje.

#112 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-09-23, godz. 13:47

Nie, Nie i jeszcze raz NIE. Niestety brakuje Wam odpowiedniego usprawiedliwienia tak złowieszczych tekstów w kierunku ŚJ. nie posiadacie zasad żadnych - dlatego jesteście mało określeni na tym forum.wszystko co nie okreslone nie istnieje.

Wybacz Paulo, że ci dosadnie powiem i proszę administratorów aby nie zmieniali tego ani nie kropkowali. Po prostu g ów no wiesz o motywach pisania przez innych a się wymądrzasz. I chyba niewiele czytałeś wypowiedzi tutaj zamieszczanych skoro jak mantrę powtarzasz swoje, że nie posiadamy żadnych zasad. Czy tak trudno jest tobie zrozumieć, że tu piszą różni ludzie, którzy posiadają swoje osobiste zdanie jak ułożyć sobie życie? A ponieważ jest to forum o śJ i ich wierzeniach i postępowaniu, więc trudno jest wymagać od uczestników tego forum, aby każdy przedstawiał to w co wierzy obecnie.
Poza tym są tu tacy, co powtarzają, że chrześcijaństwo to nie zaufanie jakiejś "organizacji" czy kościołowi, to nie system wierzeń, ale to zaufanie osobie, Panu Jezusowi Chrystusowi i osobista relacja poprzez Niego z Bogiem Ojcem. Tylko dla osób, które zaufały naukom WTS-u trudno to pojąć, bo zamiast ufać Bogu i Jego Słowu - Biblii, wolą pokładać swoje zaufanie naukom publikowanym przez WTS.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-09-23, godz. 13:48

Czesiek

#113 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-09-23, godz. 18:27

Nie, Nie i jeszcze raz NIE. Niestety brakuje Wam odpowiedniego usprawiedliwienia tak złowieszczych tekstów w kierunku ŚJ. nie posiadacie zasad żadnych - dlatego jesteście mało określeni na tym forum.wszystko co nie okreslone nie istnieje.


Czesiek juz odpowiedział, teraz tylko pytanie z kim dyskutujesz?
pozdrawiam Andrzej

#114 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-23, godz. 18:32

Pawełku R. - ty szczególnie darzysz nienawiścią ŚJ. wyczuwa sie to w twoich postach - niezwykle klarownie.czy naloeżałes kiedyś do ŚJ? dlaczego zostałeś usunięty z Królestwa?

Nigdy nie byłem śJ. Darzę nienawiścią? Może tak coś konkretniej? Chyba że lubujesz się w obelgach bez pokrycia bo odkąd jesteś na tym forum nie napisałeś nic konkretnie tylko że jakoby opluwamy ŚJ i non stop jedynie co to powielasz ten sam tekst. Paulo kłamczuszku nieładnie tak ;)

Nie, Nie i jeszcze raz NIE. Niestety brakuje Wam odpowiedniego usprawiedliwienia tak złowieszczych tekstów w kierunku ŚJ. nie posiadacie zasad żadnych - dlatego jesteście mało określeni na tym forum.wszystko co nie okreslone nie istnieje.

Kolejne słowa bez pokrycia. Kiedy Paulo się doczekamy jakichś konkretów? Czesiu chyba trafił w sedno - umiesz najwidoczniej powtarzać ciągle to samo jak mantrę.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#115 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-24, godz. 13:14

Skąd bierze sie wasze przeświadczenie, że Wasze religia jest odpowiednia dla ŚJ.

#116 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-24, godz. 13:28

Skąd bierze sie wasze przeświadczenie, że Wasze religia jest odpowiednia dla ŚJ.

Nie tyle religia co wiara. A skąd? Z porównania tego co podaje Organizacja z faktami z którymi się delikatnie mówiąc mija...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#117 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-25, godz. 19:15

ok.dzieki ludziom tak skonfliktowanym ze ŚJ dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy. tylko kolejny fanatyzm jest dla was wyjściem z sytuacji..ŚJ są waszym jakby odbiciem w krzywym zwierciadle. pozdrawiam. myslałem że zamkniecie mi na siłe wątek po 1 stronie a tu nagle wyrosło 6 stron waszego świadectwa konfliktu. pozdrawiam

#118 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-09-25, godz. 19:22

Paulo, chciałeś nakręcić film czy namieszać? A może chciałeś sobie udowodnić że jesteś lepszy?
pozdrawiam Andrzej

#119 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-26, godz. 01:47

chcialem zobaczyc kto tu jest najbardziej aktywny.

#120 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-09-26, godz. 06:27

ok.dzieki ludziom tak skonfliktowanym ze ŚJ dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy. tylko kolejny fanatyzm jest dla was wyjściem z sytuacji..ŚJ są waszym jakby odbiciem w krzywym zwierciadle. pozdrawiam. myslałem że zamkniecie mi na siłe wątek po 1 stronie a tu nagle wyrosło 6 stron waszego świadectwa konfliktu. pozdrawiam



chcialem zobaczyc kto tu jest najbardziej aktywny.

Chyba ciebie porąbało Paulo
Przychodzi do mnie taki śJ i wpiera mi, że jestem częścią "Babilonu wielkiego" i, że zamiast Bogu służę szatanowi, a do tego zginę w Armagedonie. Więc zbadałem naukę WTS-u i dyskutuję na ten temat. A ty to nazywasz fanatyzmem?
Zanim może jeszcze jakieś głupkowate wnioski przedstawisz to może zajmij się swoim filmem, którego celem jak widzę będzie wychwalanie śJ pod niebiosa. Bo to żenujące, że osoby nie znające podstawowych pojęć biorą się za kształtowanie kulturalnego wizerunku Polski.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych