Skocz do zawartości


Zdjęcie

film dokumentalny o Świadkach Jehowy


  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#121 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-26, godz. 09:40

mozesz sobie to nazywac jak chcesz. jednak jestem całokowicie pewien, że właśnie ty Czesiu jesteś przekonany o swojej słuszności. trwaj w tym dalej.

#122 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-09-26, godz. 13:26

mozesz sobie to nazywac jak chcesz. jednak jestem całokowicie pewien, że właśnie ty Czesiu jesteś przekonany o swojej słuszności. trwaj w tym dalej.

Przekonany o swojej słuszności? Wybacz ale co ten slogan właściwie znaczy?
Czesiek

#123 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-26, godz. 17:20

mozesz sobie to nazywac jak chcesz. jednak jestem całokowicie pewien, że właśnie ty Czesiu jesteś przekonany o swojej słuszności. trwaj w tym dalej.

Przekonany o swojej słuszności? Wybacz ale co ten slogan właściwie znaczy?

Czesiu - NIC. Paulo nie ma nam nic do powiedzenia tutaj oprócz sloganów i epitetów więc pisze co Mu ślina na język naniesie. A fakt, że coś naniesie to jest samo z siebie 'dowodem'... ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#124 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-09-26, godz. 17:40

Niech pisze, co chce. Tylko lepiej niech uważa, przy robieniu tego filmu. Żeby przypadkiem nie nakręcił jak to rzekomo wyrzuceni za niemoralność członkowie tego forum szkalują organizacje. Bo jak wyjdzie na jaw to małe kłamstweko to żegnaj kariero za oceanem....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#125 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-09-26, godz. 19:06

Podbudował mnie ten reżyser - Paulo, jakiś normak w chorym świecie.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#126 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-09-26, godz. 19:07

jeśli Paulo chcesz nakręcić film o śJ, powinieneś zwrócić się z tym do centrali w Nadarzynie lub Brooklynie. Po co więc pretensje do użytkowników tego forum?
pozdrawiam Andrzej

#127 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-09-26, godz. 19:20

Przekonany o swojej słuszności? Wybacz ale co ten slogan właściwie znaczy?

Czesiu - NIC. Paulo nie ma nam nic do powiedzenia tutaj oprócz sloganów i epitetów więc pisze co Mu ślina na język naniesie. A fakt, że coś naniesie to jest samo z siebie 'dowodem'... ;)


Pafcio, pięknie to ująłeś :P

Paulo dostarczył nam już dość "pokarmu" ;) , pozwole sobie fragmenciki przytoczyć :P

Witam.jestem rezyserem filmow dokumentalnych.chcialbym zrobic film o ŚJ. Filmy polecane na Waszym forum są bardzo stronnicze. (...)

ŚJ jest na świecie ponad 6mln osób. (...)ŚJ nie mogą się mylić skoro wybrali taką a nie inną opcję na życie (...) Chciałbym zrobić film który pomógłby ŚJ głosić ich przekonania, (...) Sami zapewne chcieliście należeć kiedyś do Królestwa ŚJ i coś nie wyszło.(...)
Dzieki poznanym przez Was dogłębnie doktrynom i zasadom ŚJ..jesteście innymi ludźmi.
(...)Czy mam rozumieć, że zostaliście wykluczeni?(...) chciałem tylko dowiedizeć się po co dyskutujecie tutaj o czyjejś wierze skoro jest w tym tyle jadu i nienawiści(...) Nie umieliście żyć w zgodzie z waszymi przykazaniami, które kiedyś wam objawiono(...)Przynajmniej nie szkalujcie tych którzy byli waszymi żywicielami. (...)Jesteście mało tolerancyjni. (...) 6,5 miliona nie może się mylić. film będzie głosić prawdy które uznam za uniwersalne. (...) -
czy trzeba aż tak bardzo nienawidzić ŚJ jak na tym forum?
(...)wiekszosc z Was wyleciala za zle sprawowanie od SJ i jestescie mniejszością w tym konflikcie. po co by tu siedzieli i dyskutowali o tym skoro by kiedys nie mieli do czynienia ze ŚJ. lub nie byli w organizacji?! zostali po prostu wydaleni z organizacji ŚJ. teraz Was to boli ze tak sie stało(...)siejecie zgniliznę.(...) Pawełku R. - ty szczególnie darzysz nienawiścią ŚJ. wyczuwa sie to w twoich postach - niezwykle klarownie.czy naloeżałes kiedyś do ŚJ? dlaczego zostałeś usunięty z Królestwa? (...) Niestety brakuje Wam odpowiedniego usprawiedliwienia tak złowieszczych tekstów w kierunku ŚJ. nie posiadacie zasad żadnych -


No i mamy gotowy scenariusz do filmu ;) . Kto kręci? I czy mogłabym zagrać jako statystka??? :P

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#128 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-09-26, godz. 19:54

No i mamy gotowy scenariusz do filmu ;) . Kto kręci? I czy mogłabym zagrać jako statystka??? :P

Ewentualnie zakłamaną światuskę co czycha na na świadków za rogiem...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#129 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-09-26, godz. 20:15

Ewentualnie zakłamaną światuskę co czycha na na świadków za rogiem...

No przecież na inną rolę to ja nawet nie liczę :lol:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#130 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-26, godz. 22:31

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku.

#131 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-09-26, godz. 22:57

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku.



ot i jeden sprawiedliwy A Wy grzesznicy:
posypcie głowy popiołem
ubierzcie wory pokutne
żałujcie za grzechy
kajajcie się
a jako pokutę i zadość uczynienie sławcie niewolnika, dając świadectwo nawrócenia

#132 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-09-27, godz. 05:16

Czy to oznacza iz kazdy kto robi kiszone ogóki jest potępiony? A ten co ma zgagę i musi pić miętę też? A lubiący kminek? Człowieku jak cytujesz Pismo to po pierwsze, daj namiar na werset, po drugie jaki to przekład po trzecie pisz całość z kontekstem bo wychodzą ci brednie....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#133 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-27, godz. 08:09

podoba mi sie to że znacie tak dobrze biblię.zło w was jest.

#134 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-09-27, godz. 09:05

To jest smutne co można zrobić z człowiekiem ... :(
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#135 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-09-27, godz. 11:13

Drogi Panie "Rezyseze"

Wstyd wydawać opinię o książce po tym jak przeczytało się tylko ostatnią stronę. Nie masz Pan pojęcia o tym gdzie się znalazłeś i z kim dyskutujesz. Odrobina wysiłku pozwoliłaby Panu spojrzeć na to miejsce w sposób przytomny i konstruktywny. Wylewasz Pan tą swoją żółć pisząc jednocześnie o forumowych "wymiocinach".
Gdybyś Pan zechciał czytać tą "książkę" przynajmniej od połowy to zauważyłbyś Panie "rezyseze", że masz Pan do czynienia z ludźmi wszelkich wyznań a także z osobami bezwyznaniowymi. Ten niewielki wysiłek pozwoliłby Panu wystrzegać się hipokryzji i ośmieszenia. Zapomniał Pan "rezyser", że film tworzy się po uprzednim zorientowaniu się na "rynku"? Kilka osób pozwoliło sobie na wysiłek wyszukania dla Pana innych, podobnych publikacji, filmów dokumentalnych etc. Ale po kiego to sprawdzać skoro żyje się przekonaniem: "Mój i tak będzie lepszy"

a teraz mała analiza:
"jestem rezyserem filmow dokumentalnych.chcialbym zrobic film o ŚJ. Filmy polecane na Waszym forum są bardzo stronnicze."
No Panie "rezyseze", zapominał Pan o propagandowych filmach Leni Riefenstahl ? Nie ładnie

"Trzeba pamiętać o tym, że zawsze są dwie strony medalu a ŚJ jest na świecie ponad 6mln osób."

A co ma jedno do drugiego? Owszem, pamięć Pana nie myli , jest stronniczość śj i jest stronniczość reszty świata

"Wyznania nie powinny się obrzucać błotem nawzajem ale jedno od drugiego powinno się uczyć,dyskutować włąśnie-jak najwięcej."
Mocium Panie toć masz Pan 6 stron tylko jednego tematu, a w całym forum dyskusji wielowyznaniowych jest aż nazbyt <_<

"ŚJ nie mogą się mylić skoro wybrali taką a nie inną opcję na życie w swojej wierze."
To mnie rozbawiło do łez, Hitrel też się nie mógł mylić, tylu miał popleczników

"Nie chce nikogo szkalować i nawracać"
Zapomniał Pan o tej swojej zasadzie pisząc m.in. to:
"zło w was jest."; "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku."; "nie posiadacie zasad żadnych - dlatego jesteście mało określeni na tym forum.wszystko co nie okreslone nie istnieje."

"Chciałbym zrobić film który pomógłby ŚJ głosić ich przekonania, i ich prawdy wiary."

Panie, źle Pan trafił ;) i jeśli tą samą retoryką wyboru zdobywania informacji, będzie się Pan kierował zadając pytania swoim "bohaterom", to biada Panu ;)

"Sami zapewne chcieliście należeć kiedyś do Królestwa ŚJ i coś nie wyszło."
Zapewne nie wszyscy chcieliśmy należeć do Królestwa, np. ja

"Wszystko co nieokreślone nie istnieje."
Nominalizm się kłania. Oj wstyd dla tak postępowego człowieka nadal kierować się tą zasadą. No dobrze, ale jeśli chodzi o spór o uniwersalia to nie tutaj i nie teraz... <_<

"chciałem tylko dowiedizeć się po co dyskutujecie tutaj o czyjejś wierze skoro jest w tym tyle jadu i nienawiści jak w tych filmach dokumentalnych i fabularnych które są tutaj prezentowane na forum."

jak już Pan chcesz walnąć głupotą to bez generalizacji. Ale mimo to odpowiem. Dyskutuję w tym miejscu po to, żeby rozwijać dział mojego myślenia poświęcony świadkom Jehowy. Po wtóre! Po co zadajesz Pan pytanie skoro w tej samej linijce serwujesz sobie człowieku tendencyjną odpowiedź? (podpowiedź: moje powyższe pytanie jest retoryczne, czyt. nie istnieje potrzeba odpowiedzi na nie ;))

"Ktos Wam nadepnął mocno na odcisk. Widocznie zostaliście skarceni przez ŚJ. Dla Was wszystko co głoszą ŚJ jest bełkotem. "

Nie. Nie. Nie

"Przynajmniej nie szkalujcie tych którzy byli waszymi żywicielami."
Oj na moją ś.p. mamę złego słowa nie powiedziałam, no może w dzieciństwie psioczyłam na grochówkę

"chcialem zobaczyc kto tu jest najbardziej aktywny."
nic trudnego, wystarczy wejść w zakładkę użytkownicy a potem sortować wg. ilości postów

"Skąd bierze sie wasze przeświadczenie, że Wasze religia jest odpowiednia dla ŚJ."
Skąd wzięło się Pana przeświadczenie, że wszyscy tutaj to ludzie wierzący, skąd wiedza o wyznaniach poszczególnych użytkowników?

"po co by tu siedzieli i dyskutowali o tym skoro by kiedys nie mieli do czynienia ze ŚJ. lub nie byli w organizacji?! "
dla jajec :P

"pamiętaj czesiu że jest kolor czarny jest kolor biały i jest kolor siwy."
Czesiu pamiętaj też o tym, że "białe jest białe a czarne jest czarne!"

pozdrawiam
przesiąknięta złem, obłudą i zgnilizną ateistka, która nigdy nie miała nic wspólnego ze świaTkami i zapewne mieć nie będzie ;)
złooooooooooo
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#136 wwwiola

wwwiola

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 138 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano 2007-09-27, godz. 12:45

Jeszcze ta dyskusja trwa? :blink: Że też się Wam chce... :rolleyes:
nasza wolność ma bowiem moc dokonywania wyborów nieodwracalnych

#137 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-09-27, godz. 14:58

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku.


Ciekawe, czy poza śJ to tutaj są jeszcze jacyś ludzie chełpiący się tym, że bardzo dobrze znają Biblię. Więc wnoszę, że nawiązując do uczonych w Piśmie miałeś na myśli właśnie śJ. A co do swojej gorliwości i obłudy, to właśnie na tym forum te określenia najlepiej pasują do zwolenników WTS-u. To oni gorliwie bronią swojej organizacji i obłudnie starają się nie dostrzegać tego, co się do nich pisze. I mają z tobą Paulo wspólną cechę. Jak nie potrafią obronić swoich racji, to atakują innych, obrzucając ich inwektywami.


podoba mi sie to że znacie tak dobrze biblię.zło w was jest.


"doktorze ulecz sam siebie"
Czesiek

#138 paulo

paulo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 37 Postów

Napisano 2007-09-27, godz. 15:42

Marychno - Leni Riefenstahl bardzo cenię za dokonania filmowe. Tylko reklamy tworzy się w oparciu o wymagania rynku no i hałturę też.Ja pragnę wnieść do filmu swój osobisty stosunek.Oczywiście obchodzi mnie jak to jest na serio(prawda jest w tym wątku dobitna-nietolerancja, nienawiść, obgadywanie..po prostu zło- wystarczy spojrzeć na takiego czesia - przecież to maszynka nietolerancji)-interesuje mnie wasz stosunek do moich wypowiedzi - temat jest wystarczająco skłaniający do dyskusji z wami. to tak jakby na psa wystawiać kły i warczeć a on pogryzie.hahahaha. do zobaczenia w kinie.

Użytkownik paulo edytował ten post 2007-09-27, godz. 15:52


#139 wwwiola

wwwiola

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 138 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano 2007-09-27, godz. 17:49

W kinie... :rolleyes: Hm.......

W sumie ta dyskusja jest całkiem zabawna :)

Użytkownik wwwiola edytował ten post 2007-09-27, godz. 17:50

nasza wolność ma bowiem moc dokonywania wyborów nieodwracalnych

#140 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-09-27, godz. 17:53

A z kina pewnie prosto do sądu....prostowac kłamstwa pod adresem osób piszących na tym forum. A potem do prasy i good-bye kariera....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych