Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyjmowanie w domu obrazu Marii


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#81 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-11-17, godz. 11:22

A ja się zastanawiam, czy w latach od 1966-1972, kiedy władze komunistyczne zabroniły peregrynacji obrazu Marii "aresztując" go i odstawiając pod eskortą na Jasną Górę, SJ miedzy soba mówili, że katolicy modlą się do świecy <_< . Pewno wszyscy wiedzą, ale przypomnę, że nie zrezygnowano z tego symbolicznego przekazywania obrazu od miasta do miasta, z tym, że zamiast obrazu przekazywano sobie puste ramy ze świecą.


Dobre spostrzeżenie - przeciez nikt o zdrowych zmysłach nie powie, że Katolicy modlili się do świecy, czy pustych ram!. :o :P

Użytkownik wojtek37 edytował ten post 2007-11-17, godz. 11:22


#82 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-11-17, godz. 11:37

Przyjmujac chrzest to narodzic sie na nowo!!!, nie jestem zebrakiem ktory nie wie gdzie najesc sie do syta , juz jem naprawde syto o ile wiem- juz jestem chrzescijaninem, wiec daruj sobie ta agitacje , i nie obrazaj uczuc innych innych ludzi, ewangelie znam i wcale mi Ona nie przeszkadza w zyciu wrecz odwrotnie, ze Tobie sie wydaje ze Ty jadasz najlepiej to Twoj problem, juz Ci to wczesniej napisalam nie jestes Alfa i Omega bo wersety znasz na pamiec i kazania Protestantow sa bardziej zywe - to Twoj sposob myslenia, takze zejdz z piedestalu i nie zabawiaj sie w Pastora ze mna , pamietaj ktos kto zmienia wiary, interesuje sie religia, zna Biblie na pamiec- w oczach Boga nie znaczy wiecej niz ten co poprostu zyje wedlug Ewangeli i nie plecie jak papuga na pamiec werestow i popisuje sie jak to on pieknie rozroznia w co wierza w ci a tamci , czasami wiecej mu to zajmuje czasu niz zyc naprawde po chrzesciajansku ,zreszta mamy tu zywe przyklady; ludzie zapominaja o rodzinach o podstawowych obowiazkach tak sa zajeci szukaniem "wlasciwego" wedlug nich wychwalania Boga!!! a zycie przemija i ciekawa jestem z czego Bog ich rozliczy ???

Lizo
Skąd u ciebie takie wzburzenie? Zarzucasz mi wywyższanie się a jak się tłumaczę z tego, że się nie wywyższam, to jeszcze bardziej zarzucasz mi wywyższanie, stawanie na piedestale i obrażanie uczuć religijnych innych ludzi.
Piszesz, że jesteś chrześcijankom i że ewangelia wcale ci nie przeszkadza, to skąd takie ostre słowa pod moim adresem?
I odnośnie chrztu, to w kręgach protestanckich jest takie powiedzenie, że chrzest bez wiary w życiu grzesznika robi tylko jedną różnicę: przed chrztem grzesznik jest suchy a po chrzcie jest tylko mokrym grzesznikiem.
Czesiek

#83 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-11-17, godz. 11:43

Dobre spostrzeżenie - przeciez nikt o zdrowych zmysłach nie powie, że Katolicy modlili się do świecy, czy pustych ram!. :o :P

Bo ten co mowi ,ze Katolicy modla sie do obrazu Marii ma zdrowe zmysly ?! :) , wszyscy Katolicy wiedza ,ze nie modla sie do obrazu ktory jest tylko odnosnikiem a zreszta tyle sie juz o tym pisalo i jesli ktos chce to zrozumiec ,to to zrozumie , a jezeli nie , to niech dalej rozwija swoje falszywe podejscie do tej sprawy, jak to jeden tutaj SJ -amator psycholog napisal to mu pomaga w nienawisci do systemow religijnych , nienawisci dziwnie to brzmi u kogos kto sie za prawdziwego swiadka Boga :o

#84 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-11-17, godz. 13:02

Gdyby katolicy nie modlili do obrazów, to wasi teologowie nie mówiliby że są one święte i odbierają cześć równą czci osoby które przedstawiają, a tak się was, katolików, naucza.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#85 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-11-17, godz. 13:20

Gdyby katolicy nie modlili do obrazów, to wasi teologowie nie mówiliby że są one święte i odbierają cześć równą czci osoby które przedstawiają, a tak się was, katolików, naucza.

:blink: :lol: Łomatko... P.K.Dikuś ja poprosze konkretne przykłady nauczania takiego w Kościele ;) bo chyba mnie cuś ominęło przez te kilkadziesiąt lat.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#86 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-17, godz. 16:08

Gdyby katolicy nie modlili do obrazów, to wasi teologowie nie mówiliby że są one święte i odbierają cześć równą czci osoby które przedstawiają, a tak się was, katolików, naucza.

"Dlaczego Maria płacze?" (zobacz >>)
Dołączona grafika

#87 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-17, godz. 16:15

Ciekawy link, historia przeczy sama sobie....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#88 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-11-17, godz. 16:26

Cytat z książki Prowadzenie rozmów:
"W książce Les Trois Notre-Dame de la Cathedrale de Chartres (Trzy Madonny z katedry w Chartres), którą napisał kanonik Yves Delaporte, znajdujemy następującą informację na temat wizerunków Marii znajdujących się w katedrze w Chartres we Francji: „Wizerunki te, rzeźbione, malowane czy też ujęte w witrażach, nie są jednakowo słynne. (...) Tylko trzem oddaje się cześć: Madonnie z Krypty, Madonnie z Kolumny i Madonnie z ‚Belle Verriere'"

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#89 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-17, godz. 16:59

Ciekawy link, historia przeczy sama sobie....

Podobnie jest w przypadku każdego serwisu zwalczającego konkurencyjne wyznanie.
Dołączona grafika

#90 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-11-18, godz. 08:49

LizoSkąd u ciebie takie wzburzenie? Zarzucasz mi wywyższanie się a jak się tłumaczę z tego, że się nie wywyższam, to jeszcze bardziej zarzucasz mi wywyższanie, stawanie na piedestale i obrażanie uczuć religijnych innych ludzi. Piszesz, że jesteś chrześcijankom i że ewangelia wcale ci nie przeszkadza, to skąd takie ostre słowa pod moim adresem? I odnośnie chrztu, to w kręgach protestanckich jest takie powiedzenie, że chrzest bez wiary w życiu grzesznika robi tylko jedną różnicę: przed chrztem grzesznik jest suchy a po chrzcie jest tylko mokrym grzesznikiem.

Czesiu ja nie uzywam otsrych slow przeciwko Tobie( jeszcze nie znasz moich mozliwosci :) bo chyba widzisz ,ze Cie szanuje , jak szanuje wszystkich wyznawcow innych religii, lecz nie zgadzam sie z takim pojeciem , ze zmienilem wiare wiec w tej w ktorej bylem poprzednio jest glupia i zla , ja raczej jestem za tym aby mowic bo ta lepiej mi odpowiada , bo w niej lepiej odnajduje moja droge do Boga , bo mowiac ,ze poprzednia byla glupia i zla to dla mnie to zna

LizoSkąd u ciebie takie wzburzenie? Zarzucasz mi wywyższanie się a jak się tłumaczę z tego, że się nie wywyższam, to jeszcze bardziej zarzucasz mi wywyższanie, stawanie na piedestale i obrażanie uczuć religijnych innych ludzi. Piszesz, że jesteś chrześcijankom i że ewangelia wcale ci nie przeszkadza, to skąd takie ostre słowa pod moim adresem? I odnośnie chrztu, to w kręgach protestanckich jest takie powiedzenie, że chrzest bez wiary w życiu grzesznika robi tylko jedną różnicę: przed chrztem grzesznik jest suchy a po chrzcie jest tylko mokrym grzesznikiem.

, ze ludzie w ktorzy w niej pozostali tez sa wedlug tej osoby glupi i zli , uwazam ,ze taki sposob widzenia spraw jest bardzo prymitywny i niesprawiedliwy , Czesiu pisze z Toba otwarcie bo uwazam Cie za czlowieka sprawiedliwego i godnego szacunku, i ze mozna z Toba dyskutowac , czego nie mozna powiedziec o pewnych tutaj osobach :)

#91 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-11-18, godz. 09:42

Cytat z książki Prowadzenie rozmów:
"W książce Les Trois Notre-Dame de la Cathedrale de Chartres (Trzy Madonny z katedry w Chartres), którą napisał kanonik Yves Delaporte, znajdujemy następującą informację na temat wizerunków Marii znajdujących się w katedrze w Chartres we Francji: „Wizerunki te, rzeźbione, malowane czy też ujęte w witrażach, nie są jednakowo słynne. (...) Tylko trzem oddaje się cześć: Madonnie z Krypty, Madonnie z Kolumny i Madonnie z ‚Belle Verriere'"

Ja nadal czekam na te Twoje "dowody" ponieważ to co wcześniej napisałes a to co tu podajesz ma się jak niebo do ziemi. ;) A o tym, że nie podałeś źródła Kościoła to już nie wspomne... :P Jeśli tylko tyle masz to myślę, że nadawałbyś się do działu redakcyjnego w nadarzynie ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#92 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-18, godz. 10:47

Ciekawi mnie co jak zawsze wycięto w miejcu (...). Pewnie kolejna nędzna manipulacja.......

Ksiązki po polsku, nie ma niestety.....

I jeszcze jedno diki i to jest uwaga dla wszystkich: albo zacznienie podawa rok wydania stronę i cały kontekst bez (...) albo będę każdą taką wypowiedz komentował jako kłamstwo i oczywistą bzdurę!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#93 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-18, godz. 14:44

Dawno się tutaj nie udzielałem i oto dzisiaj przeczytałem:

Wiem że jest tu kilka piszących osób które jak Sebastian A. porzucily religię ŚJ a wróciły do katolicyzmu. Czy obecnie bierzecie udział w celebracji obrazu Marii w swoich domach ?

bo to jest tak dickeju.... obrzydzenie do balwochwalstwa im zostalo ale taki SA nie moze sie do tego przyznac. a innym to zwisa

zaprawdę kto wpadł w sidła strażnicy, ona go nigdy nie opuści.

Postaram się odpowiedzieć prosto i na temat.A więc, TAK, DiKeyu, biorę obecnie udział w kulcie maryjnym.Hubercie, nie będę się wypowiadał w imieniu osób obojętnych religijnie (tej "reszty" której wg Ciebie wszystko "zwisa") ale uważam że Twoja wypowiedź o moim "obrzydzeniu do balwochwalstwa" wymaga konkretnej odpowiedzi. Po prostu nie uważam kultu maryjnego za balwochwalczy. Gdyby mnie i Tobie ktoś rozkazał klęknąć przed posągiem np. Buddy czy Kriszby, obydwaj jednomyślnie odmówimy, bo ja i Ty uważamy kłanianie się bożkom pogańskim za balwochwalstwo. Jednak co do kultu maryjnego zapewne zachowamy się odmiennie. I to nie dlatego że ja "przestałem brzydzić się balwochwalstwem" albo schowałem to obrzydzenie głęboko wewnątrz duszy, nie uzewnętrzniam go i kiedy ktoś ode mnie tego oczekuje, czynię coś wbrew własnemu sumieniu, mimo że dany czyn uważam za balwochwalstwo. Po prostu, obecnie inaczej definiuję balwochwalstwo i kultu maryjnego nie zaliczam do balwochwalstwa.Andrzeju, na szczęście przynajmniej niektórzy którzy kiedyś wpadli w sidła strażnicy, mogą wyzbyć się dawnego myślenia.

Dziwne milczenie w temacie.. może to za mało sensacyjne ?

Jeśli ja nie odpisuję na wiele wątków, przyczyną tego jest fakt, że kilkadziesiąt dni temu nastąpił u mnie "koniec dotychczasowego systemu rzeczy" :) i obecnie mam mało czasu na cokolwiek: dużo czasu poświęcam działalności gospodarczej i wyższym studiom na uczelni a przede wszystkim mojej ukochanej. A na to forum mam niewiele czasu...

--

Proszę, by nie rozwijać podwątków. Posty z luźnymi uwagami przeniesiono do działu dyskusji towarzyskich. | Moderator


#94 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-11-19, godz. 20:15

Czesiu ja nie uzywam otsrych slow przeciwko Tobie( jeszcze nie znasz moich mozliwosci :) bo chyba widzisz ,ze Cie szanuje , jak szanuje wszystkich wyznawcow innych religii, lecz nie zgadzam sie z takim pojeciem , ze zmienilem wiare wiec w tej w ktorej bylem poprzednio jest glupia i zla , ja raczej jestem za tym aby mowic bo ta lepiej mi odpowiada , bo w niej lepiej odnajduje moja droge do Boga , bo mowiac ,ze poprzednia byla glupia i zla to dla mnie to zna, ze ludzie w ktorzy w niej pozostali tez sa wedlug tej osoby glupi i zli , uwazam ,ze taki sposob widzenia spraw jest bardzo prymitywny i niesprawiedliwy , Czesiu pisze z Toba otwarcie bo uwazam Cie za czlowieka sprawiedliwego i godnego szacunku, i ze mozna z Toba dyskutowac , czego nie mozna powiedziec o pewnych tutaj osobach :)

Lizo
A gdzie ja wyraziłem się, że religia katolicka jest głupia i zła? Czy ty wogóle rozumiesz to co piszę?
I pokaż mi, gdzie o jakichkolwiek ludziach napisałem, że są głupi i źli bo należą do innych denominacji czy religii niż moja?
Poza tym "Droga" do Boga jest jedna i to ta "Droga" ustala zasady na jakich człowiek może przyjść do Boga i skorzystać z daru łaski, jakim jest zbawienie w Jezusie Chrystusie.
Czesiek

#95 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-11-20, godz. 08:32

Lizo
A gdzie ja wyraziłem się, że religia katolicka jest głupia i zła? Czy ty wogóle rozumiesz to co piszę?
I pokaż mi, gdzie o jakichkolwiek ludziach napisałem, że są głupi i źli bo należą do innych denominacji czy religii niż moja?
Poza tym "Droga" do Boga jest jedna i to ta "Droga" ustala zasady na jakich człowiek może przyjść do Boga i skorzystać z daru łaski, jakim jest zbawienie w Jezusie Chrystusie.

Amen :huh:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych