Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do swiadkow ktorzy aktywnie udzielaja sie na forum


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#41 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-06, godz. 23:15

Kursywa wskazuje, że pytasz o imię boże. Ale podejrzewam, że chciałeś położyć nacisk na pojęcie "jedno, tak jak Ty". Ażeby jednak nie kierować sie wyłącznie własną podejrzliwością, muszę zapytać: o co dokładnie Ci chodzi? Pragnę zaznaczyć, że jestem osobą wykluczoną od kilku lat więc absolutnie nie posiadam takiej dogłębnej wiedzy nt Pisma świętego, jaką posiadają ŚJ. Niemniej jestem przekonana, że nie jesteś pierwszą osobą, która nawiązuje do tego wersetu więc odpowiedź uda mi się znaleźć. Tymczasem jednak czekam na uściślenie.

vs

A jak zadać śJ proste pytanie w oparciu o Biblię to jakoś nie potrafi udzielić odpowiedzi.

0:1
Dołączona grafika

#42 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-06, godz. 23:44

Patrycjo,

postawiono Cię trochę w trudnej sytuacji. Czesiek postawił zarzut, że "jak zadać śJ proste pytanie w oparciu o Biblię to jakoś nie potrafi udzielić odpowiedzi". Jeśli powiesz, że to nieprawda, to będziesz musiała odpowiadać na każde takie "proste" pytanie, a Twoi rozmówcy będą próbowali Cię zagiąć aż do skutku (poruszając któreś z setek wątków, które były poruszane na tym forum albo też dziesiątek innych, które akurat szczególnie lubią). Oczywiście oni mają nad Tobą taką przewagę, że mogą dowolnie wymyślać, przebierać i porzucać pytania, a Ty zawsze musisz dostosowywać się do nich. A prawda jest taka, że nie ma takiego chrześcijanina który potrafiłby odpowiedzieć na każde pytanie, więc z góry jesteś w tej sytuacji na straconej pozycji (oczywiście - pod warunkiem, że Twoi oponenci będą zadawać dobre pytania).

Natomiast jeśli chodzi o pytanie jakie zadał Ci Adelfos, to najprawdopodobniej chciał on spytać, w jakim sensie Jezus otrzymał imię swojego Ojca.

Co Jezus miał na myśli mówiąc: "Ojcze Święty, czuwaj nad nimi ze względu na twoje imię, które mi dałeś, żeby oni byli jedno, tak jak my."? (Jana 17:11)


Właściwie jest to wyjaśnione w słowach Jezusa, które powiedział bezpośrednio wcześniej: "Ujawniłem twoje imię ludziom, którym mi dałeś ze świata. Twoimi byli i dałeś ich mnie, a oni zachowali twoje słowo. Teraz poznali, że wszystko, co mi dałeś, jest od ciebie; ponieważ wypowiedzi, które ty mi dałeś, ja dałem im, a oni je przyjęli i naprawdę poznali, że wyszedłem jako twój przedstawiciel, i uwierzyli, żeś ty mnie posłal. Ja proszę za nimi; nie proszę za światem, lecz za tymi, których mi dałeś, są bowiem twoimi i wszystko moje jest twoje, a twoje jest moje, i wśród nich zostałem otoczony chwałą" (Jana 17:6-10).

Jezus jest doskonałym przedstawicielem Jehowy, wszystko co ma otrzymał od Ojca i Ojciec pokazał i przekazał mu wszystko - wraz z władzą nad wszystkim (Mateusza 28:18-20). Imię w kulturze czasów biblijnych wyobrażało samą osobę, która je posiadała, jej osobowość czy charakter, a więc nie ma niczego dziwnego w tym, że Jezus, który jest "jedno ze swoim Ojcem", otrzymał też Jego imię - stał się Jego reprezentantem i wszelkie działania Syna są teraz utożsamiane z osobą i działaniami jego Ojca.

Pozdrawiam,
Matuzalem

Użytkownik Matuzalem edytował ten post 2007-11-06, godz. 23:47


#43 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-07, godz. 07:35

Można chyba uciąc tą dyskusje....Matuzalem jesteś nanajlepszej drodzę aby swoim ostatnimz daniem udowodnić:
a) istnienie trójcy (Imię w kulturze czasów biblijnych wyobrażało samą osobę, która je posiadała, jej osobowość czy charakter....jak to się ma do chrztu w Imię!
B) stwierdzenie, ze Jezus był taki jak Ojciec, miał wszystkie jego cechy w stopniu doskonałym (a takie cechy ma tylko Bóg) więc defacto był Bogiem na Ziemi pod postacią człowieka.

Patrycjo!

Primo:
Powiedz temu swojemu "partnerowi", że ja jestem takim cżłowiekiem (możesz mu dac namiary na mnie)
Secundo:
Nie rozumiem jak chcesz wrócić do SJ, będąc w związku z osobą nie podzielającą twoich zasad moralnych! Jak w tym momencie wyobrażasz sobie jego akceptacje wobec innych zachowań. Może wiec najpierw zrób porządek u siebie a potem pouczaj osoby, które miały o wiele dłuższy kontakt z organizacją niź TY. (niepisze o sobie)

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-11-07, godz. 07:36

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#44 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-07, godz. 10:02

Matuzalem jesteś nanajlepszej drodzę aby swoim ostatnimz daniem udowodnić:
a) istnienie trójcy (Imię w kulturze czasów biblijnych wyobrażało samą osobę, która je posiadała, jej osobowość czy charakter....jak to się ma do chrztu w Imię!


Nie sądzę, żeby to co powiedziałem o imieniu w jakimkolwiek stopniu "udowadniało Trójcę". Chrzcimy się w imię Ojca, Syna i świętego ducha Boga. Wierzymy, że istnieje Ojciec, że istnieje Syn, że istnieje duch. Syn jest odbiciem Ojca i otrzymał od Niego imię, które przewyższa wszystko, a duch jest nierozerwalnie związany z osobą Ojca i wszystkim co Ten czyni. Ale jaki to ma związek z doktryną Trójcy doprawdy nie wiem.

Nie chcę zaczynać tutaj jakiejś długiej dyskusji na ten temat, bo po prostu... mam mało czasu.

B) stwierdzenie, ze Jezus był taki jak Ojciec, miał wszystkie jego cechy w stopniu doskonałym (a takie cechy ma tylko Bóg) więc defacto był Bogiem na Ziemi pod postacią człowieka.


Takie cechy ma tylko Bóg, chyba że Bóg zdecyduje się komuś je przekazać. Takim kimś był Jezus Chrystus, który otrzymał moc, władzę i pozycję od Ojca. Nawet jeśli ma wszystkie cechy Ojca w stopniu doskonałym, to nie posiadał ich od zawsze, ale zostały mu one dane (Jana 5:19-20).

#45 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-11-07, godz. 12:08

Brzmisz komicznie. Niemniej mam wrażenie, że śmieszny być nie chciałeś. Może jakiś konkret na poparcie tego iście fantastycznego zarzutu. Inaczej trudno będzie z Tobą rozmawiać na poważnym poziomie. Mi przynajmniej. Jesśli reszcie nie tzn, że może wszyscy jestescie na tym samym poziomie:/

Możesz sobie to odbierać, że brzmię komicznie lub śmiesznie. Dzisiaj na ulicy akurat widziałem panie, którym dałem zestawik pytań z adresem i telefonem aby mogły mi udzielić odpowiedzi. Było to rok temu. Panie jakoś dziwnie zwalniały kroku aby mnie nie dogonić i czekały aż zniknę u klienta. A gdy szły spowrotem i nie dało się jakoś mnie ominąć inaczej, to przeszły na drugą stronę. Inna osoba, której przypomniałem po 4 miesiącach, że obiecała udzielić mi odpowiedzi na moje pytania po prostu stwierdziła, że nie udzieli, bo ja nie szukam odpowiedzi, tylko chcę podważać jej wiarę. Ciekawe stwierdzenia u osoby, która z takim zaparciem twierdzi, że w nauczaniu śJ jest wszystko głoszone w oparciu o Biblię.
Jak śJ i ich sympatycy odpowiadają na moje pytania możesz przekonać się tu:


http://watchtower.or...s...t=0&start=0

http://watchtower.or...s...post&p=2032

http://watchtower.or...?showtopic=1884

Poczytaj sobie Patrycjo, popatrz na udzielane odpowiedzi przez śJ i ich sympatyków i może sama spróbuj podać odpowiednie fragmenty z Biblii które głoszą to, co naucza WTS.
Czesiek

#46 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-11-07, godz. 12:15

Panie jakoś dziwnie zwalniały kroku aby mnie nie dogonić i czekały aż zniknę u klienta.

Nie dziwię się tym paniom.

#47 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-11-07, godz. 12:32

0:1

dla kogo 0:1?
Czesiek

#48 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-07, godz. 13:06

Może odpowiem Ci słowami mojego partnera (katolika dla jasności), którego wielokrotnie próbowałam przekonać, aby uszanował moją odmowę współżycia. Otóż wiele razy mówił mi tak: "nie znam ani jednego faceta, który nie uprawia sexu ze swoją dziewczyną".

To, że ON nie zna , nie znaczy że tacy ludzie nie istanieją, ja osobiście znam wielu......., po drugie, facet, który chce hmmm delikatnie mówiąc uprawiac sex z kobietą i jest na to już zdecydowany, będzie używał argumentów każdego rodzaju i gatunku łącznie z kłamstwem aby osiągnąc cel :) Takie życie proszę Pani. A poza tematem, jesli tak bardzo chce Pani powrócić na łono jedynej najuczciwszej najprawdziwszej religii, której wyznawcy to sami bez wyjątku prawi ludzie prawie że bez grzechu, cóż Panią powstrzymuje? Przeciez zasady powrotu sa jasne dla wszystkich i w miarę proste........ tego własnie nie rozumiem :) PozdrawiamA tak BTW z tym poziomem intelektualnym Cześka i wszystkich na forum to pojechałaś :) :) :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#49 Jarosław_P

Jarosław_P

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów
  • Lokalizacja:Cork - Ireland

Napisano 2007-11-07, godz. 18:25

Brzmisz komicznie... Inaczej trudno będzie z Tobą rozmawiać na poważnym poziomie. Mi przynajmniej...


Akurat co do poziomu intelektualnego Cześka nie mam wątpliwości!

Nie rozumiem skąd Twój atak na Jego osobę po przedstawionym przez Niego fakcie??

Skoro uważasz, że nie dorównujemy Ci poziomem intelektu, pytam: Co tu robisz? Czemu ciągniesz dyskusję?
"Mostem między przekonaniami oddzielonymi największą przepaścią jest szlachetność"
Aleksander Świętochowski

#50 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-11-07, godz. 22:18

Droga Patrysiu, gdybyś zechciała spojrzeć na świat i ludzi nie przez pryzmat nauk WTS-u, nie pisałabyś tych banałów-sloganów, którymi naszpikowane są wypowiedzi SJ piszących na tym forum. Wiele razy juz słyszeliśmy: (...)U SJ wytyczną jest Biblia a ŚJ z założenia starają się przestrzegać zawartych tam nauk/ nakazów itp. Zatem w tej społeczności obowiązują pewne normy, które wyrożniają ją pośród innych religii. (...)ludzie "ze świata" abslotunie wszyscy wyśmiewają/ kpią/ nie rozumieją np czystości moralnej, którą przecież ŚJ pragną zachowywać (...)Każdy, absolutnie każdy Ci powie, że świat jest zepsuty. Zepsuty moralnie oczywiście.(...)
A rzeczywistośc jest taka, że normy moralne SJ niczym nie róznią sie od norm moralnych zwykłych ludzi. Organizacja nie "produkuje" aniołów. Ludzie w niej są tacy sami jak wszędzie lepsi i gorsi, uczciwi i nieuczciwi. To że nieuczciwych się wyklucza, też organizacji nie wybiela...bo wstyd przyznać, ale nieuczciwymi musieli stać się będąc w organizacji więc mozna powiedzieć, że w niej zostali "wyprodukowani". Natomiast to, że postrzegasz "ludzi ze świata" jako z gruntu złych i , wyśmiewających moralność, można zaliczyć do krzywd, jakie WTS Ci wyrządził. To samo dotyczy myślenia, że "absolutnie każdy Ci powie, że świat jest zepsuty. Zepsuty moralnie oczywiście". Dlaczego widzisz, tylko to co złe? Przecież otacza nas wielu wspaniałych ludzi. Jest na świecie zło, ale jest też dobro.
Zawsze w zetknięciu ze SJ uderza mnie to, że zabito w nich zdolność zauważania piękna świata, odnajdywania dobra w ludziach...

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#51 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-07, godz. 22:49

dla kogo 0:1?

PatrycjaG vs Czesiek

0:1

Nie sugerowałem, że jest w tym coś dziwnego. Tak jak piszesz, imię Boże to nie etykietka rozpoznawcza, tylko coś więcej. Dziękuję za treściwą odpowiedź z Twojej strony.

Ale jaki to ma związek z doktryną Trójcy doprawdy nie wiem.

Trójca czy Dwójca, to nie istotne. Jednak nie widzę rozsadnych przesłanek, dla których opisywać coś, co ma źródło w Bogu z małej litery.

B) stwierdzenie, ze Jezus był taki jak Ojciec, miał wszystkie jego cechy w stopniu doskonałym (a takie cechy ma tylko Bóg) więc defacto był Bogiem na Ziemi pod postacią człowieka.

Naturalna biologiczna konsekwencja, skoro zamiast męskiej gamety zadziałała Moc Najwyższego.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-07, godz. 22:49

Dołączona grafika

#52 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-11-08, godz. 08:07

Droga Patrysiu, gdybyś zechciała spojrzeć na świat i ludzi nie przez pryzmat nauk WTS-u, nie pisałabyś tych banałów-sloganów, którymi naszpikowane są wypowiedzi SJ piszących na tym forum. (...)
Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Tak czytając tą wypowiedź uświadomiłem sobie, że właściwie zasad moralnych nauczyłem się od mamy (katoliczka) i z lekcji religii (tej która odbywała się w salkach katechetycznych). I tak naprawdę niczym się ona nie różni (w stosunku człowiek - człowiek) od tego co nauczają śJ. A u śJ tak jak i w KK występuje ten sam problem, są ludzie starający się postępować według tych zasad i ludzie olewający zasady moralne dla własnej przyjemności jak i korzyści.
Natomiast na lini człowiek - Bóg, to u śJ mimo ich zapewnień brakuje bojaźni Bożej. Mimo wielkich słów ze strony CK i samych śJ, bardziej szanują nauki ludzkie i są im wierniejśi, niż nauczanie Biblii. A szczytem tego jest zmiana treści Biblii poprzez dodawanie słów, których nie ma w orginale, a które diametralnie zmieniające znaczenie tekstu.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych