Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

[Nowe 安iat這?] Pokolenie

• Please log in to reply
211 replies to this topic

#101 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

BYΒM 安iadkiem Jehowy

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Post闚
  • Gadu-Gadu:748371
  • P貫:Male

Napisano 2010-01-24, godz. 16:33

W Twoich typach brakuje mi straszaka. B璠 musieli doda co, co zmotywuje do wiary, 瞠 koniec jest bliski.

poniewa realizacja pomys逝 Pawdoba jest ryzykowana

Po zarzuceniu roku 1914 b璠zie potrzebna nowa data, od kt鏎ej znowu zacznie si odliczanie dni do ko鎍a 鈍iata. (...) Na pewno ukr璚 jak捷 now dat.

gdy nowa data = nowej kompromitacji, obstawiam straszaka zakamuflowanego w kombinacji dw鏂h punkt闚

4) zachowaj dni ostatnie jako czasy wspomniane w 2 Tym, gdzie opisano postawy psychopatyczne
5) najnowsze 鈍iat這 o pokoleniu jako 2x ludzkie 篡cie, czyli ca造 XXI wiek bez rozczarowa

Szczegolnie ciekawa jest konstrukcja najnowszego 鈍iat豉 o pokoleniu. Czas 篡cia pomaza鎍闚 篡j帷ych w 1914 i pomaza鎍闚 kt鏎zy do篡j ko鎍a ma si pokrywa "cz窷ciowo". Fajne s堯wko klucz. Czas 篡cia pomaza鎍闚 pocz徠kowych i ko鎍owych mo瞠 sie bowiem pokrywa w 99% (koniec tu tu, mo瞠 nawet 2010), albo w 0,01% (ca造 XXI wiek bez rozczarowa). To pozwala na znane nam ju manewry z wyd逝瘸niem pokolenia. Cos na wz鏎 wcze郾iejszych opis闚 瞠 s這wa o ("pojedynczym") pokoleniu, dotycz ludzi kt鏎zy w 1914 mieli 20 lat 15 lat 10 lat 5 lat 1 dzie. Podobnie mo積a rozci庵a "podw鎩ne" pokolenie.

Tym sposobem mamy fajnego elastycznego straszaka.

Czas jest bliski. Dni s z貫. Ludzie s "be". Koniec jest "tu tu"
Min掖 rok.
Min窸y dwa lata.
Min窸o dziesi耩 lat.
Min窸o pi耩dziesi徠 lat.
Ale zapowiadalicie 瞠...
My? A sk康瞠 znowu, nieprawda! Poka nam dat dzienn albo roczn. Nie ma?! A widzisz?! Nie warto s逝cha "pom闚ie i konfabulacji" ze strony odst瘼c闚. Czas jest bliski. Dni s z貫. Ludzie s "be". Koniec jest "tu tu".

I tak dalej.

Ja bym tego nawet po pijaku nie wymy郵i.

疾by takie co wymy郵i, trzeba by cynicznym uk豉daczem puzzli.

#102 haael

haael

Inkwizytor

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Post闚

Napisano 2010-01-24, godz. 16:38

Najwi瘯szy wzrost WST mia, kiedy zapowiada rych貫 ko鎍e 鈍iata. Najwi瘯sze spadki, kiedy ko鎍e odwo造wa. Logicznym by這by wi璚 og這szenie ko鎍a, 瞠by przyby這 wyznawc闚. Obecny zerowy wzrost jest moim zdaniem spowodowany odwo豉niem Armagedonu w roku 1995. Teraz jeszcze odwo逝j koniec wyprowadzany z ma貫j liczebno軼i ostatka. Trzeba b璠zie og這si jak捷 inn dat, 瞠by zniwelowa niemi貫 wra瞠nie, 瞠 鈍iatu nic nie grozi.

#103 rhundz

rhundz

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Post闚
  • Gadu-Gadu:4898177

Napisano 2010-01-24, godz. 16:38

疾by takie co wymy郵i, trzeba by cynicznym uk豉daczem puzzli.

moi "znajomi ze swiata, zli katolicy, okrutni balwochwalcy" takich puzzli nie potrafia ulozyc nawet jak sie nacpaja i gadaja rzeczy nie z tej ziemi. bo jak zaczynaja, to sie to trzyma jakos przynajmniej czegos solidnie;

strzelam, ze za mojego zycia nastapi jeszcze jedna zmiana doktryny dot. pokolenia

#104 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

BYΒM 安iadkiem Jehowy

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Post闚

Napisano 2010-01-24, godz. 16:48

Najwi瘯szy wzrost WST mia, kiedy zapowiada rych貫 ko鎍e 鈍iata. Najwi瘯sze spadki, kiedy ko鎍e odwo造wa

Katolicyzm by najpot篹niejszy gdy pali na stosie i prowadzi wyprawy krzy穎we. Czy to oznacza 瞠 wystarczy spali jednego komisarza UE albo ca陰 Komisj Europejsk (albo np. wszystkich cz這nk闚 tego trybuna逝 co kaza krzy瞠 zdejmowa) i znowu wr鏂 "wspania貫" czasy 鈔edniowiecza? Nie, to ju nie przejdzie. Nie te czasy. Podpalacz dostanie wyrok, a wszyscy sie od niego odetn.

Podobnie z WTS-em. Teraz nowa data dzienna ani roczna ju nie chwyci. Trzeba kombinowa w bardziej zakamuflowany spos鏏.

#105 haael

haael

Inkwizytor

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Post闚

Napisano 2010-01-24, godz. 17:17

Katolicyzm by najpot篹niejszy gdy pali na stosie i prowadzi wyprawy krzy穎we. Czy to oznacza 瞠 wystarczy spali jednego komisarza UE albo ca陰 Komisj Europejsk (albo np. wszystkich cz這nk闚 tego trybuna逝 co kaza krzy瞠 zdejmowa) i znowu wr鏂 "wspania貫" czasy 鈔edniowiecza?

Katolicyzm nie pali na stosie. A najsilniejszy jest w豉郾ie dzisiaj, je瞠li mierzy to ilo軼i wyznawc闚.

Natomiast co do WTSu, to popyt na zapowiadaczy ko鎍a 鈍iata zawsze si znajdzie. Niedawno mieli鄉y psychoz roku 2000, teraz b璠zie rok 2012, potem co jeszcze. Historia pokazuje, 瞠 to jest w豉郾ie grupa docelowa WTSu.

#106 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

BYΒM 安iadkiem Jehowy

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Post闚

Napisano 2010-01-24, godz. 19:09

Katolicyzm (...) najsilniejszy jest w豉郾ie dzisiaj, je瞠li mierzy to ilo軼i wyznawc闚.

Mam na my郵i to, 瞠 w 鈔edniowiecznych spo貫cze雟twach odsetek katolikow wynosi 100% lub blisko 100% czyli "oferta" trafi豉 do maksymalnej liczby odbiorc闚.

#107 vilgefortz

vilgefortz

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 219 Post闚

Napisano 2010-01-24, godz. 19:22

Katolicyzm nie pali na stosie. A najsilniejszy jest w豉郾ie dzisiaj, je瞠li mierzy to ilo軼i wyznawc闚.

Spad貫m z krzes豉... Cho z drugiej strony, co prawda to prawda, palili katolicy ale dla mnie to to samo. A mo瞠 dodasz jeszcze, 瞠 protestanci zacz瘭i prze郵adowania biednych katolik闚. Najsilniejszy dzisiaj mo瞠 i jest pod wzgl璠em liczby wyznawc闚 z wyzna chrze軼ija雟kich ale zacytuj biskupa Zebrzydowskiego: "a wierz sobie i w koz豉 byleby dziesi璚in p豉ci" - od XVI wieku pod tym wzgl璠em nic si nie zmieni這. Wi瘯szo嗆 katolik闚 nie bardzo zna w豉sn religi. Uwierz mi przyjacielu, Watykan odda豚y wiele aby odzyska cho熲y cz窷 w豉dzy jak mia w 鈔edniowieczu. Ach te ustanawianie kr鏊闚, str帷anie nieprawomy郵nych za pomoc ekskomunik... ad meritum Rzeczywi軼ie wygl康a to na czyszczenie pola przed jak捷 wi瘯sz zmian i cho mam nadziej, 瞠 przyznaj i ich artyku造 o chronologii mo積a powyrywa i u篡 jako rozpa趾i do kominka, to logika podpowiada co innego. V.
------------> TUTAJ SP粑RZ i za堯 konto na chomiku. Wi瘯szo嗆 rzeczy mo瞠sz pobra za darmo, bo 50 mb wystarcza w zupe軟o軼i :)

A oto, dla Ciebie, chomiki zajmuj帷e si WTS-em: troch prywaty, czyli m鎩 chomik ;)
SCORP1ON, obywatel.gg, arturszylopl, fakirek, wts, WTLibrary, Watchtower-files, PAROUSIA, daryelko, Grzema

#108 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141

Napisano 2010-01-24, godz. 21:50

Jest oczywiste, 瞠 przys這wiowe 99,9% 貯 kupi te nowe 鈍iat這 bez szemrania. Ale interesuje mnie jedna rzecz: jak teraz b璠zie si "sprzedawa" ten gniot intelektualny o dw鎩pokoleniu zainteresowanym??

Za moich czas闚 by這 to proste i stosunkowo logiczne; m闚i貫m zainteresowanym, 瞠 ludzie pami皻aj帷y wydarzenia z roku 1914 do篡j ko鎍a tego systemu rzeczy ( wybuchu Armagedonu ). Podkre郵a貫m przy tym, 瞠 nie chodzi o pojedyncze przypadki os鏏 d逝gowiecznych, ale o dosy reprezentacyjn grup ludzi. Ca這嗆 mojego wywodu zmierza豉 do tego, aby na s逝chaczu wywrze pod鈍iadom presj, 瞠 czasu na zostanie 貯 jest naprawd niewiele. Podobn metod stosuj handlowcy, kt鏎zy przekonuj do zakupu argumentami typu: "jutro ju tego mo瞠 nie by", "promocja si ko鎍zy", "kto inny ten towar ogl康a" itd.

A jak ten gniot wyt逝maczy teraz? Czy macie jak捷 koncepcj? Spr鏏ujcie si wczu w rol prowadz帷ego studium domowe. Tak bez ironii, na powa積ie.

#109 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

BYΒM 安iadkiem Jehowy

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Post闚

Napisano 2010-01-24, godz. 22:12

wczuwaj帷 si w rol prowadz帷ego studium musia豚ym podkre郵a 瞠:

czasy ko鎍a mia造 pocz徠ek to b璠 mia造 koniec
postawy psychopatyczne 2 Tym jacy to ludzie dzisiaj wredni
pytanie retoryczne czy jest lepiej czy gorzej (jak lepiej, nie jeste klientem WTS)

t逝maczenie dw鎩pokolenia by這by ponad moje si造

Uwierz mi przyjacielu, Watykan odda豚y wiele aby odzyska cho熲y cz窷 w豉dzy jak mia w 鈔edniowieczu. Ach te ustanawianie kr鏊闚, str帷anie nieprawomy郵nych za pomoc ekskomunik...

O, widze 瞠 kolega znalaz analogie historyczn mniej kontrowersyjn ni ja.

Owszem, katolicyzm by pot篹ny gdy str帷a z tronu kr鏊闚.
Owszem, 鈍iadkizm by pot篹ny gdy og豉sza daty ko鎍a 鈍iata.

Wyobra幟y sobie pr鏏e "zrzucenia ze stanowiska" Nicolasa Sarkozy przez Benedykta XVI... gdyby papie pr鏏owa to zrobi, nic by nie uzyska, a o鄉ieszy豚y sie na ca貫go. Nie te czasy. To se ne wrati. Podobnie og這szenie przez WTS konkretnej daty ko鎍a teraz w XXI wieku nie przywr鏂i這by stra積icy dawnej 鈍ietno軼i, ale jedynie narazi這by j na 鄉iech.

#110 gruby drab

gruby drab

Domownik forum (501-1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 871 Post闚

Napisano 2010-01-25, godz. 12:43

T逝maczenie tego na studium biblijnym jest trudne dla tych, ktorzy znaja poprzednia nauke. musza wy陰czyc logike i myslenie, ograbic sie z intelektualnego podejscia do tematu, byc jak ciosany t瘼y pieniek i przekazac to co mowi ksiazka.

Jednak o wiele latwiej bedzie nowym, tym ktorzy poznaja dopiero "prawd". dla nich wyuszczanie tego tematu nastepnym, bedzie bardzo proste poniewaz oczywiste dla nich jest to, ze nauka o podwojnym pokoleniu wynika z biblii. Jezuz bardzo wyraznie mowi tam o pokoleniu, ktore nie przeminie, skoro tak powiedzial to tak sie musi stac i kazde wyjasnienie przyczyn nierealizacji bozego planu wobec ziemian bedzie dobre bo jest zgodne z tym co za這篡 sam nauczyciel.

efekt ten przerobilismy na wlasnym mozgu. nauka o pokoleniu pamietajace rok 1914 i proces starzenia sie wydawal sie logiczny, matemtyczny. byl taki bo nie bylismy obciazeni np. nauka o przyjsciu mezow bozych na ziemie, nie skladalismy sie na forda, lincolna i nowe buty dla prorokow w sanda豉ch. wiec nauka o pokoleniu nie byla dla nas nowosci, byla 闚czesn oczywisto軼i.

ja bym przekonal tak zainteresowanego:

- panie janku, jak pana widzi jezus w swojej niezrownanej dobroci ostrzegl nas jak przezyc
i kiedy mozemy go oczekiwac...
- wiec kiedy kiedy to sie stanie?
- z biblii wynika, ze stanie sie to za pokolenia ktore jezus okreslil jako
uprzywilejowane.
- tak!?
- tak, poniewaz pan i ja mozemy spotkac tych ktorzy pojda do nieba aby nami z tamtad
zarzadzac, zaliczamy sie do pokolenia pamietajacego rok 1914, w zwiazku z tym, ze
jestesmy juz w polowe naszego zycia nie pozostalo panu wiele czasu na decyzje...
- ale ja slyszalem, ze to pokolenie juz przeminelo i jak moge pamietac tego czego nie
pamietam...
- panie janie!!! czy chce pan spierac sie z Jehow?!
- niiee, nie chce
- to dobrze.
Z naszych rozm闚 o niczym
wynika 瞠
tyle wiemy o 鈍iecie
a o nas troch mniej

#111 woks

woks

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 127 Post闚

Napisano 2010-01-26, godz. 11:03

Gruby drab napisa:

- panie janku, jak pana widzi jezus w swojej niezrownanej dobroci ostrzegl nas jak przezyc
i kiedy mozemy go oczekiwac...
- wiec kiedy kiedy to sie stanie?
- z biblii wynika, ze stanie sie to za pokolenia ktore jezus okreslil jako
uprzywilejowane.
- tak!?
- tak, poniewaz pan i ja mozemy spotkac tych ktorzy pojda do nieba aby nami stamtad
zarzadzac, zaliczamy sie do pokolenia pamietajacego rok 1914, w zwiazku z tym, ze
jestesmy juz w polowe naszego zycia nie pozostalo panu wiele czasu na decyzje...
- ale ja slyszalem, ze to pokolenie juz przeminelo i jak moge pamietac tego czego nie
pamietam...
- panie janie!!! czy chce pan spierac sie z Jehow?!

My郵 瞠 to do嗆 prawdopodobny scenariusz. Oczywi軼ie warianty mog by r騜ne. Ale wszystko sprowadzi si do tego 瞠 pierwotne - jasne przes豉nie dotycz帷e 'pokolenia' staje si coraz bardziej rozmyte.I coraz mniej ludzi pami皻a to jak ekscytuj帷e dla 匡 by豉 pierwona interpretacja.
Pami皻am 瞠 gdy w 1984 zmar豉 moja babcia (d逝goletni SJ) jedna z jej c鏎ek powiedzia豉 'szkoda 瞠 nie doczeka豉, tak bardzo czeka豉. Ale my郵 瞠 koniec jest tak bliski i nie zd捫y roz這篡 si w grobie przed zmartwychwstaniem'.
Takie by造 nastroje.
Trudno utrzymywa ja na d逝窺z met. A wi璚 zadanie stoj帷e przed 'Urz璠em Nauczycielskim' WTS - tak瞠 trudnym jest. Jak utrzyma stale to 'przedarmagedonowe' napi璚ie? Wszak to ono w g堯wnej mierze jest przyczynkiem aktywno軼i i wzrostu.
I ju chyba nikt tam nie my郵i 瞠 mo瞠 by jednak tak od innej strony? Po prostu..... od Ewangelii

woks
"W nadziei rado郾i, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#112 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

BYΒM 安iadkiem Jehowy

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Post闚

Napisano 2010-01-26, godz. 11:13

ja pami皻am 瞠 gdy w 1996 wprowadzano nowe 鈍iat這, to podkre郵ano, 瞠 s逝篡my Bogu "nie dla dat, ale z mi這軼i"

i tego powinni si trzyma, moim zdaniem...

#113 woks

woks

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 127 Post闚

Napisano 2010-01-26, godz. 11:18

Ale statystyki pokaza造 瞠 's逝瞠nie Bogu z mi這軼i' wp造wa na sprawozdania destrukcyjnie.
Trzeba wiec co jaki czas podgrza atmosfer by pochwali si nowymi najwy窺zymi.
匡 - to nie KRK - kt鏎y toczy si si陰 swego prawie 2000 letniego rozp璠u.
W WTS - trzeba jeszcze od czasu do czasu dorzuci jakiego 'paliwa' do paleniska.

woks

#114 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

BYΒM 安iadkiem Jehowy

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Post闚

Napisano 2010-01-26, godz. 11:27

moim zdaniem, lepszym paliwem s "prze郵adowania", oczywi軼ie takie w cudzys這wiu.

gdyby鄉y mieli do czynienia z rzeczywistym prze郵adowaniem, organizacja mog豉by zosta zdziesiatkowana.
np. natychmiast wykonywana kara 鄉ierci za odmowe s逝瘺y wojskowej - i WTS-u nie ma.

ale jakie ma貫 "prze郵adowanie" w cudzys這wiu, czemu nie?...

#115 woks

woks

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 127 Post闚

Napisano 2010-01-26, godz. 11:33

Nie mo瞠sz powiedzie 瞠 w III Rzeszy 匡 (i inni z spod znaku Badaczy) nie byli NAPRAWD prze郵adowani. Wielu straci這 naprawd 篡cie. Inni byli w obozach, jeszcze inni tracili prac i 鈔odki do 篡cia. Jeszcze innym odbierano dzieci. My郵 瞠 to by造 prawdziwe prze郵adowania. A wyszli z tego z wzrostem liczebnym.
Natomiast masz racj 瞠 dzi takich miejsc z prawdziwymi prze郵adowaniami nie ma wiele. Wi璚 akcentowanie tych 'mniejszych' tak瞠 mo瞠 nale瞠 do podgrzewania atmosfery oczekiwania.

woks

#116 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

BYΒM 安iadkiem Jehowy

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Post闚

Napisano 2010-01-26, godz. 11:47

wojna jest czasem szczeg鏊nym. Cho熲y kto zapar si wiary i poszed do wojska, nie wie czy prze篡je, mo瞠 zgin望 za pierwszym zakr皻em. Lepiej wi璚 w tej "boskiej ruletce" 瞠 tak powiem "postawi na Boga" ni "postawi na diab豉". Ale je郵i dzisiaj w czasie pokoju by豉by alternatywa 篡cie albo 鄉ier, organizacja zosta豉by zdziesiatkowana. Tak my郵.

Poza tym, mo瞠 幢e dobra貫m przyk豉d ze s逝瘺 wojskow. Bo jej odmowa jest dla 匡 jedn z podstawowych zasad wiary, co wi璚ej: jest te sp鎩na, nieabsurdalna, zdroworozs康kowa, zgodna z sumieniem, zgodna z ca這軼i 鈍iatopogl康u, a nawet zgodna z normami og鏊nospo貫cznymi. Ale zauwa 瞠 ju przy kwestiach transfuzji (te 篡cie lub 鄉ier) pole do kombinowania i ewentualna pokusa do np. proszenia lekarzy o zachowanie tajemnicy, itd. itp. jest wi瘯sza, du穎 wieksza. Dlaczego? Bo g這s sumienia nie jest a tak oczywisty, a sumienie mo瞠 nawet sprzeciwia si g這sowi stra積icy.

W ka盥ym razie, s康z 瞠 w normalnych, niewojennych, warunkach rzeczywiste prze郵adowanie mog這by 匡 powa積ie os豉bi, a "prze郵adowanie" w cudzys這wiu, wzmocni.

#117 gruby drab

gruby drab

Domownik forum (501-1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 871 Post闚

Napisano 2010-01-26, godz. 13:01

I już chyba nikt tam nie myśli że może by jednak tak od innej strony? Po prostu..... od Ewangelii

ale czy inne strony, sa tak skuteczne jak ta, ktorą stosuje WTS? czy dzialanie od strony ewangelicznej rzeczywiscie daje porzadany skutek utrzymania ludzi przy Bogu? moze tak naprawde kazda metoda jest dobra? moze, metoda WTS, ktora jest sprawdzonym od wieków gadżetem religijnym jest dobra bo działa? przeciez ludzie potrzebują wrażeń, dostarczenia im gotowców, zapewniajacych wypelnienie pustki egzystencjonalnej powstalej przy oferowaniu im wolnosci, rozwoju tożsamosci i charakteru bez Boga. dlatego póki co proponowanie Boga dla wiekszosc musi miec wymiar namacalny, wiec WTS moze poprostu wmalowalo sie w tło psychologicznych potrzeb czlowieka?

nie wiem, taka mi tylko mysl przyszla do glowy. bo obserwujac tendencje ludzkich zachowac w wiekszosci zmierza ona do ucieczki od wolnosci, rowniez intelektualnej, z którą czlowiek poprostu nie wie co zrobic, potrzebuje wiec wodza, autorytetu, sposobu na postrzeganie rzeczywistosci, podanego przez bozych wyslannikow.
co uwazam, za konieczny etap dazen ludzkich ku dojrzalości... ale tego pewnie juz nie zobaczę :)

wspolczesny czlowiek wchodzi w wewnetrzny konflikt, ktory nie byl, tak szereko rozpowszechniony wieki temu, gdzie autorytatywnosc, przepowiednie, kierownictwo byla postrzegane jako wola boska w calosci i dotyczylo kazdej dziedziny zycia.
WTS i inni moze nie są reliktem, ale na pewno czyms co musi kiedys odejsc, ale poki co radzą sobie wyprobowanymi metodami.

U篡tkownik gruby drab edytowa ten post 2010-01-26, godz. 13:03

Z naszych rozm闚 o niczym
wynika 瞠
tyle wiemy o 鈍iecie
a o nas troch mniej

#118 woks

woks

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 127 Post闚

Napisano 2010-01-28, godz. 15:22

Masz racj Drabie - wi瘯szo嗆 ludzi ulega przer騜nym manipulacjom. I to dlatego 瞠 tego chc. I potrzebuj. I to bez wzgl璠u czy s w KRK, u 匡 czy w jakiejkolwiek innej religii.
Dlatego w豉郾ie napisa貫m o tej 'innej stronie - Ewangelii'. Dla mnie wyznacznikiem tego jest dojrza這嗆. Bardzo trafnie napisa o tym autor listu do Hebrajczyk闚: "kt鏎zy (dojrzali chrze軼ijanie- dopisek m鎩) wskutek posiadanego do鈍iadczenia maj umys dostatecznie wyszkolony i potrafi odr騜ni dobro od z豉." (Hebrajczyk闚 5:14 BW-P).
I my郵 瞠 w豉郾ie taka dojrza這嗆 powinna by celem ka盥ego z nas.

woks

#119 rhundz

rhundz

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Post闚
  • Gadu-Gadu:4898177

Napisano 2010-01-28, godz. 16:18

Masz racj Drabie - wi瘯szo嗆 ludzi ulega przer騜nym manipulacjom. I to dlatego 瞠 tego chc. I potrzebuj. I to bez wzgl璠u czy s w KRK, u 匡 czy w jakiejkolwiek innej religii.
Dlatego w豉郾ie napisa貫m o tej 'innej stronie - Ewangelii'. Dla mnie wyznacznikiem tego jest dojrza這嗆. Bardzo trafnie napisa o tym autor listu do Hebrajczyk闚: "kt鏎zy (dojrzali chrze軼ijanie- dopisek m鎩) wskutek posiadanego do鈍iadczenia maj umys dostatecznie wyszkolony i potrafi odr騜ni dobro od z豉." (Hebrajczyk闚 5:14 BW-P).
I my郵 瞠 w豉郾ie taka dojrza這嗆 powinna by celem ka盥ego z nas.

woks

to jest bardzo czadowe podejscie, do ktorego dzis sie bardzo zniecheca wszelkie osoby, ktore go jeszcze nie maja ;)

I nie odnosilbym tej dojrzalosci do samej ewangelii i jej rozumienia badz postrzegania - bardzo wielow徠kowa wydaje mi sie ta dojrzalosc.

#120 woks

woks

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 127 Post闚

Napisano 2010-01-28, godz. 17:00

Z pewno軼i jest wielow徠kowa. Ja napisa貫m o tym w kontek軼ie religijno軼i. Cho to oczywi軼ie nie jedyna sfera 篡cia. Ale jak wspomnia貫m wcze郾iej... pisz z chrze軼ija雟kiego punktu widzenia. Wierz 瞠 .....
:)

pozdrawiam

woks

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych