Skocz do zawartości


Zdjęcie

apatia społeczna świadków Jehowy


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#61 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-27, godz. 08:34

Fakt,nie lubię opowiadać o sobie ani nie lubię sie tłumaczyć ze swoich decyzji.Uważam,że fakt podjęcia przeze mnie studiów czy takiej lub innej pracy to moja prywatna sprawa.Jednak każdemu kto mnie o to pytał odpowiadałam.Przecież nie robiłam nic strasznego,obrazic też się nie obraziłam,raczej byłam rozbawiona ich reakcją.Po cichu pewnie nie jedna osoba o tym marzy.Podam jeszcze jeden przykład który już komus podawałam ale przytoczę jeszcze raz.Kilka lat temu założyłam internet,pewna siostra niewiele starsza ode mnie bardzo mnie krytykowała za to:a po co ci to,za duzo pieniędzy masz,to dzieło szatana i takie tam bzdury.W rok czy dwa pózniej odwiedziłam ją,patrzę a ona internet ma.Nie mogłam się powstrzymać od komentarza nawiązując do naszej ówczesnej rozmowy i tej sytuacji.


Nie mam pojęcia o czym takie przykłady mają świadczyć. Czy o tym że starsza kobieta zmądrzała?

#62 kinga308

kinga308

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 39 Postów

Napisano 2010-09-27, godz. 13:09

Oj lubią,lubią...wtrącać się,pouczać choć sami nie są inni.Nie pamiętają tego wersetu chyba z Mateusza cos o belce we własnym oku.Ja tez nie pamietam ale Lam to powinien wiedzieć o co chodzi,wszak on jest zapewne bardzo gorliwym śj :lol:

#63 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-09-27, godz. 22:06

Oj lubią,lubią...wtrącać się,pouczać choć sami nie są inni.Nie pamiętają tego wersetu chyba z Mateusza cos o belce we własnym oku.Ja tez nie pamietam ale Lam to powinien wiedzieć o co chodzi,wszak on jest zapewne bardzo gorliwym śj :lol:

Ew. Mateusza rozdział 7 . Kinga , Iam twierdzi , że ta starsza kobieta zmądrzała ? .

#64 kinga308

kinga308

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 39 Postów

Napisano 2010-09-28, godz. 11:13

ha ha ha nie starsza,nie starsza raptem trzydziestokilkuletnia (wtedy) i nie zmądrzała tylko wyszła jej obłuda i zakłamanie.Pouczała i upominała a sama za chwilę zrobiła to samo.Ech żal...jak ci ŚJ potrafią wybrnąć,nawet taki lam :lol:

#65 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-09-28, godz. 12:55

dla mojej mamy,internet to też szatańskie dzieło,dlatego jak potrzebuje jakieś info ,to mnie prosi o wydrukowanie.W ten sposób zapewnia sobie czyste sumienie przed Bogiem i braćmi :)

#66 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-09-28, godz. 21:04

dla mojej mamy,internet to też szatańskie dzieło


W moim zborze jest trochę inne światło. ;) To pewnie dlatego, że większość korzysta z dobrodziejstw współczesnej techniki i posiada dostęp do internetu. I tu znów trzeba przyznać rację Iamowi: punkt widzenia na określone sprawy zależy od środowiska, w jakim się obracamy. Jeśli w większości bracia posiadają w dostateczniej mierze dobra materialne (znaczy nie są ubodzy) to odstawanie w tej dziedzinie może stanowić przyczynę dyskomfortu i sprowokować do niestosownych docinków o lenistwie.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#67 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-29, godz. 22:14

dla mojej mamy,internet to też szatańskie dzieło,dlatego jak potrzebuje jakieś info ,to mnie prosi o wydrukowanie.W ten sposób zapewnia sobie czyste sumienie przed Bogiem i braćmi :)


Śmieszne. A chodzi ona na zebrania? Słyszała jak z mównicy dyktowano adres strony internetowej Towarzystwa Strażnica?

Jak na ostatnim kongresie mówiono kiedy pojawią sie na stronie pieśni z wokalem część druga?

Odeślij ją do starszych, oni nawet mogą przesyłać sprawozdania netem.

#68 agnes77

agnes77

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-09-30, godz. 07:06

Odeślij ją do starszych, oni nawet mogą przesyłać sprawozdania netem.



wow :blink: jestem pod wrażeniem, w tym tempie to za 1500 lat będą pozwalali nosić laptopy na zebrania a nie ścinać tyle drzew na literaturę, wiwat ekologia !!!

#69 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-09-30, godz. 09:13

Śmieszne. A chodzi ona na zebrania? Słyszała jak z mównicy dyktowano adres strony internetowej Towarzystwa Strażnica?

Jak na ostatnim kongresie mówiono kiedy pojawią sie na stronie pieśni z wokalem część druga?

Odeślij ją do starszych, oni nawet mogą przesyłać sprawozdania netem.



Regularnie. Po ostatnim sprostowaniu jej wierzeń odnośnie roku 1914 ,nie zamierzam niczego już korygować. Mama była załamana.Myślę,że ludzie starsi nie nadążają za ewolucją poglądów i nauk w organizacji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych