Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świętowanie przez nieświętowanie


  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#61 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-12-12, godz. 17:09

Bleee ... o wyższości świętowania nad nieświętowaniem, tyle razy było to wałkowane, że aż niedobrze się robi. Mam radę dla tych, co tak "ze szczerości serca" życzą SJ wesołych Świąt: idźcie z tymi życzeniami do tych, którzy naprawdę się z tych życzeń ucieszą. Ciekawe, czy jako "dobrzy chrześcijanie" odwiedzacie w te święta osoby, które są samotne i które na pewno by się ucieszyły, gdyby ktoś je odwiedził i złożył życzenia.

#62 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-12, godz. 17:12

Kto to zmienil? Benedykt XIV?

Watykan nigdy nie potępiał metod NPR, bo o nich mowa, a nawet przyczynił się do ich rozpropagowania.

Ja to sprawdze Haael, wiec nie mysl, ze klamstwo ujdzie Tobie na sucho.

Słusznie.

Kupily? Nie uwazasz, ze to troche dziwne, co by nie powiedziec smieszne?

Może dziwne, może śmieszne. Może nawet ukradły. Faktem jest, że zażywały środki antykoncepcyjne, żeby uniknąć ciąży po zgwałceniu.

#63 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-12, godz. 17:18

Watykan nigdy nie potępiał metod NPR, bo o nich mowa, a nawet przyczynił się do ich rozpropagowania.

Aha, wiec widze, ze perfidnie klamiesz.

Może dziwne, może śmieszne. Może nawet ukradły. Faktem jest, że zażywały środki antykoncepcyjne, żeby uniknąć ciąży po zgwałceniu.

Dziwne jest dla mnie to, ze wiedzac, ze ktos je moze zgwalcic poszly sobie do sklepu (o ile tam takie sa w tym pieknym katolickim kraju), wrocily do siebie, zazyly srodki i sobie czekaly, az ktos je zgwalci.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#64 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-12, godz. 17:30

Dziwne jest dla mnie to, ze wiedzac, ze ktos je moze zgwalcic poszly sobie do sklepu (o ile tam takie sa w tym pieknym katolickim kraju), wrocily do siebie, zazyly srodki i sobie czekaly, az ktos je zgwalci.

Samoloty odlatują raz na tydzień a środki antykoncepcyjne w Afryce są sponsorowane przez Europę, więc mogły dostać. Usłyszałem tą wypowiedź właśnie jako argument w dyskusji o antykoncepcji.

#65 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-12, godz. 17:30

Bleee ... o wyższości świętowania nad nieświętowaniem, tyle razy było to wałkowane, że aż niedobrze się robi. Mam radę dla tych, co tak "ze szczerości serca" życzą SJ wesołych Świąt: idźcie z tymi życzeniami do tych, którzy naprawdę się z tych życzeń ucieszą. Ciekawe, czy jako "dobrzy chrześcijanie" odwiedzacie w te święta osoby, które są samotne i które na pewno by się ucieszyły, gdyby ktoś je odwiedził i złożył życzenia.

Racja, dobre rozwiazanie problemu. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#66 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-12-12, godz. 17:50

"Racja, dobre rozwiazanie problemu."


racja idźmy prowokować katolików.
pozdrawiam Andrzej

#67 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-12-12, godz. 18:02

"Racja, dobre rozwiazanie problemu."
racja idźmy prowokować katolików.


And, co Ty gadasz?
Skąd ci przyszło do głowy, że pójście do osób samotnych to prowokacja katolików? Tym bardziej, że rada była skierowana właśnie do katolików i innych obchodzących Święta chrześcijan. Zamiast życzyć wesołych Świąt SJ może pofatygowaliby się do osób samotnych, czekających na taką wizytę? Myślisz, że nie ma takich osób?

A mam pytanie: czy w Twoim domu w Wigilię będzie jedno nakrycie więcej i czy każdy, kto zapukałby do Twoich drzwi w ten dzień znalazłby gościnę?

#68 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-12-12, godz. 18:06

And, co Ty gadasz?
A mam pytanie: czy w Twoim domu w Wigilię będzie jedno nakrycie więcej i czy każdy, kto zapukałby do Twoich drzwi w ten dzień znalazłby gościnę?

Czy nie powinien znaleść miejsca i gościny w każdy inny dzień roku ?
Jak to przecież jest od zawsze u ŚJ.
Dlaczego katolicy uczą miłości na jeden grudniowy tydzień?

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2007-12-12, godz. 18:07


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#69 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-12-12, godz. 18:07

Życzmy we Wszystkich Świętych wszem ludziom: wesołych świąt. :)

Kto rozumie nietakt. Zrozumie i podobne, oraz pokrewne prowokacyjne sytuacje. A kto nie rozumie, to choćby tysiąc argumentów przytoczyć i tak go nic nie przekona.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#70 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-12-12, godz. 18:09

Za pięć lat będziesz lulał dzieciątko bracie Olo? :)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#71 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-12, godz. 18:11

Życzmy we Wszystkich Świętych wszem ludziom: wesołych świąt. :)

Kto rozumie nietakt. Zrozumie i podobne, oraz pokrewne prowokacyjne sytuacje. A kto nie rozumie, to choćby tysiąc argumentów przytoczyć i tak go nic nie przekona.

Ależ Olo według założenia KK święto Wszystkich świętych powinno być radosnym świętem dziękczynienia Bogu za wszystkich świętych. A dzień zaduszny jest dnia następnego.
Czesiek

#72 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-12-12, godz. 18:18

I co składają sobie w takim razie życzenia wesołych i radosnych świąt w tym dniu? :)

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-12-12, godz. 18:21

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#73 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-12-12, godz. 18:18

Czy nie powinien znaleść miejsca i gościny w każdy inny dzień roku ?
Jak to przecież jest od zawsze u ŚJ.
Dlaczego katolicy uczą miłości na jeden grudniowy tydzień?


Oczywiście że tak.
Problem w tym, że nawet w ten jeden dzień w roku nie można znaleźć gościny u chrześcijan obchodzących Święta. Nie mówię tu o bliskiej rodzinie czy o znajomych, tylko o obcych. Więc śmieszą mnie te życzenia ponoć ze szczerych intencji, skoro wśród katolików i członków innych religii obchodzących Święta są ludzie, którzy chcą, żeby ich ktoś odwiedził i jakoś nikt się do nich nie kwapi. Nawet ci składający życzenia "ze szczerych intencji".

#74 miedziana_cyna

miedziana_cyna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 273 Postów

Napisano 2007-12-12, godz. 18:27

Myślę, że dobrze byłoby składać życzenia z okazji Wszystkich Świętych: np. "Życzę Ci świętego życia doczesnego i życia wiecznego w domu Ojca" czy jakieś podobne ;)

No i wcale nie życzyłem ŚJ "Wesołych Świąt" - ja im złożyłem dnia 24 grudnia życzenia bez okazji, co wyraźnie zaznaczyłem. Byłem ciekawy, czy takie życzenia będą do przyjęcia, a jak nie, to dlaczego.

Pozdrawiam :)
Miedziana cyna, żelazny sód, wanadowy skand, berylowy tantal, kadmowy molibden...

#75 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-12-12, godz. 18:34

Myślę, że dobrze byłoby składać życzenia z okazji Wszystkich Świętych: np. "Życzę Ci świętego życia doczesnego i życia wiecznego w domu Ojca" czy jakieś podobne ;)


Rozumiem, że jest to z przymrużeniem oka, ale jest to ciekawy temat na nowy wątek, tym bardziej, że pewna kwestia nurtuje mnie od dawna. Pozdr.

Użytkownik ewa edytował ten post 2007-12-12, godz. 18:34


#76 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-12-12, godz. 18:37

Myślę, że dobrze byłoby składać życzenia z okazji Wszystkich Świętych: np. "Życzę Ci świętego życia doczesnego i życia wiecznego w domu Ojca" czy jakieś podobne ;)

A więc sam stwierdzasz, że muszą to być odpowiednio dobrane słowa. Tak aby pominąć życzenia: "wesołych świąt". Kto zrozumie wymiar tej sytuacji, zrozumie i inne. Przykładając ten sam szablon.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#77 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-12, godz. 18:43

W mojej rodzinie i okolicy wszyscy bez żenady składają sobie standardowe życzenia "wesołych świąt" na Wszystkich Świętych, więc nie wiem, w czym widzicie problem.

#78 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-12-12, godz. 18:48

Dlaczego katolicy uczą miłości na jeden grudniowy tydzień?

Mój Boże.....:( , jak coś takiego można robić z ludzmi...

Pozdrawiam Cię Dikuś cieplutko i szczerze

Dosia

#79 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-12-12, godz. 18:51

Mój Boże.....:( , jak coś takiego można robić z ludzmi...

Pozdrawiam Cię Dikuś cieplutko i szczerze

Dosia


To znaczy co?

#80 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-12-12, godz. 18:58

W mojej rodzinie i okolicy wszyscy bez żenady składają sobie standardowe życzenia "wesołych świąt" na Wszystkich Świętych, więc nie wiem, w czym widzicie problem.

Chętnie poznałbym ten rejon. Jednak to nie jest zwyczaj ogólnopolski. Wystarczy posłuchać ogólnopolskiej telewizji w okresie różnych świąt. I jak się rzecz ma ze Wszystkich Świętych. Dlaczego ci sami spikerzy i redaktorzy którzy życzą wesołych i radosnych świąt w czasie Wielkanocy i Bożego Narodzenia, nie robią tego w okresie Wszystkich Świętych. To są wyselekcjonowani fachowcy od kontaktów publiczno interpersonalnych i rozumieją powagę sytuacji.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych