Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań do świadków Jehowy i ich sympatyków.


  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#41 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-01-01, godz. 13:28

Doszedłem do wniosku, że za szybko podsumowałem dyskusję. Bo przecież świadkowie Jehowy mogą nie wiedzieć o jaki rodzaj odpowiedzi mi chodziło. Posłużę się zatem dwoma przykładami.

Prosząc o konkretne teksty z Biblii na potwierdzenie nauki jaką propagujecie w rozpowszechnianych przez was publikacjach Towarzystwa Strażnica, nie oczekiwałem takich odpowiedzi, jakiej udzielił Wojtek. Oto jego odpowiedź:

„Halo Czesiek,
dam ci odpowiedz na pierwsze Twoje pytanie. Na następne odpowiedzi poszukaj sobie sam, na podstawie tych żródeł, które ci podałem:
1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6

Otóź jest to napisane w 1kor 15:23
Ale każdy we własnym szeregu: Chrystus jako pierwocina, potem ci, którzy należą do Chrystusa, podczas jego obecności.
Obecność Chrystusa trwa od pażdziernika roku 1914. Jeżeli dodamy do tego 3,5 roku (czyli tyle, ile trwała ziemska służba Jezusa, jest to analogia do niej), jakie opłynęly od objęcia władzy królewskiej do oczyszczenia duchowej świątyni, otrzymamy marzec roku 1918. Od tego roku następuje zmartwychwstanie duchowe i trwa do dzis (stąd zwrot: podczas jego obecności). Te 3,5 roku, jakie wystąpiło między wstąpieniem Jezusa na tron, a duchowym zmartwychwstaniu mówi też księga Daniela (np. Dan 7:25(. Jeżeli chcesz zasięgnąć więcej informacji na ten temat, możesz przeczytać też o tym w Strażnicy nr 19 z roku 1987 albo z innych publikacji Towarzystwa Strażnica, jak np. książka Objawienie, czy Proroctwo Izajasza. Jeżeli to cię interesuje, kup tę książkę, którą ci polecam albo spytaj naszych braci na terenie a oni na pewno dostarczą ci odpowiednich materiałów. Pamiętaj jednak, że licyz się nastyawienie serca.”


To, co zrobił Wojtek, jest wspaniałym przykładem wyrwania wersetu Biblijnego z kontekstu i w oparciu o ludzką filozofię i fałszywe wyliczanki zbudowania nauki zaprzeczającej temu, co naucza Pismo Święte.
Nawet o dane zawarte w publikacjach Strażnicy dostarczone przez Ciało Kierownicze (CK) nie da się ustalić daty zburzenia Jerozolimy na rok 607 p.n.e., a co za tym idzie, wyliczyć początek obecności Chrystusa na październik 1914 roku n.e. dowód na to można przeczytać w artykule „Chronologia panowania królów babilońskich w wydaniu Towarzystwa Strażnica” który można przeczytać pod tym adresem: http://warsaw.com.pl...ronologia01.htm . dalsza wyliczanka także opiera się na spekulacjach (1914 + 3,5 = marzec 1918), gdyż Dan. 7,25 mówi o okresie prześladowania przez króla świętych Najwyższego, nie zaś o okresie jaki ma upłynąć od chwili objęcia panowania przez Chrystusa do chwili, kiedy zacznie się zmartwychwstanie ludzi do panowania z Chrystusem.

A największym wrogiem takiego wyliczania, jakie zaprezentował w tej odpowiedzi Wojtek, jest kontekst wersetu 1Kor. 15,23., czyli sama Biblia.
W 15 rozdziale 1 Listu do Koryntian apostoł Paweł zajmuje się sprawą zmartwychwstania, pokazując bezsens twierdzenia niektórych nauczycieli, że nie ma zmartwychwstania. Odnośnie czasu, kiedy nastąpi zmartwychwstanie wierzących w tym rozdziale wypowiada się w dwóch miejscach, w wersetach: 23 i 51-53.
Werset 23 pokazuje kolejność zmartwychwstania, natomiast wersetu 51-53 precyzują czas kiedy nastanie zmartwychwstanie, oraz długość tego okresu czasu.

1 Kor. 15:51-53 (BW) : „Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni. Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność.”

Kiedy więc nastąpi zmartwychwstanie? Po tym, jak zatrąbi ostatnia trąba.

Jak długo będzie trwało zmartwychwstanie? Jedną chwilę, oka mgnienie (ułamek sekundy). Nawet stosując przelicznik 1000 lat jak jeden dzień (jak próbował to mi wyjaśnić jeden śJ), to otrzyma się zaledwie dwa dni i to niecałe.

Co jeszcze się stanie w tym czasie? Ci, którzy dożyją tej chwili, a będą należeć do Chrystusa, jak mówi werset 23, nie umrą, ale w tym samym momencie ciała ich zostaną przemienione. (W tym miejscu rodzi się pytanie, jak można nauczać, że ludzie mający panować z Chrystusem muszą najpierw umrzeć, aby móc dostąpić zmartwychwstania, skoro 1Kor 15,51-53 naucza, że oni nie umrą, a jedynie zostaną przemienieni)

Także inne fragmenty Biblii potwierdzają to, co pisze tutaj apostoł Paweł. I tak

Filip. 3:20-21 (BW) : Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa, który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może.”

Pan Jezus Chrystus przemieni ciała tych, którzy go oczekują, a nie pozwoli aby umarło, żeby je potem wskrzesić.

1 Tes. 4:13-18 (BW) : „A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei. Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.”

I znowu mamy: głos trąby, zstąpienie Pana Jezusa, zmartwychwstanie umarłych, porwanie (pochwycenie) tych, którzy zmartwychwstali wraz z tymi, którzy żywi doczekali powrotu Jezusa Chrystusa, na spotkanie Pana Jezusa Chrystusa.

Gdzie tu miejsce na czekanie 3,5 roku? Gdzie umieranie tych, co mają panować z Chrystusem? Gdzie ok. 90 letni okres trwania zmartwychwstania od jego początku?

Kiedy szczerym sercem przyjmuje się to, co na ten temat pisze Słowo Boże – Biblia, to wybacz Wojtku, ale twoja odpowiedź jaką udzieliłeś powtarzając argumentację Ciała Kierowniczego jawi się jako szatańskie oszustwo, manipulacja Biblią, na wzór tego, w jaki sposób diabeł kusił Pana Jezusa na.

Drodzy świadkowie Jehowy, może jednak znajdziecie w Biblii fragmenty, które potwierdzają waszą naukę jaką głosicie innym ludziom? Może coś przeoczyłem, coś nie zauważyłem? Może w swojej ocenie się mylę? Ale to wy powinniście mi teraz to udowodnić, wskazując na konkretne wypowiedzi z Biblii mówiące to samo, co nauczacie w tych kwestiach, jakich dotyczyły pytania zadane na początku.

Mam nadzieję, że drugi przykład pomoże wam zobaczyć jakich odpowiedzi oczekuję.

Kiedy rozmawiam z ludźmi na temat ewangelii o Jezusie Chrystusie, mówię im, że Jezus narodził się po to, aby Zbawić ludzi od ich grzechów (Mt 1,21). Ponieważ nie ma ani jednego człowieka, który nie popełniłby żadnego grzechu (Rzym 3,10-23), każdy człowiek może jedynie oczekiwać śmierci (Rzym 6,23). Gdyż nie jest w stanie zasłużyć sobie na wykupienie się od kary za grzech (Psalm 49,8-10). Jednak Bóg który nadal kocha ludzi (1Jana 4,9-10; Jana 3,16), posłał swojego Syna aby ten umarł za nas (Rzym 5,6-8), aby w ten sposób wykupić nas od kary za grzech (Rzym 3,21-28), aby każdy człowiek mógł skorzystać z tego daru łaski (Tytusa 2,11-15; 3,3-8).
Jeśli ktokolwiek chce skorzystać z Bożej łaski, to jedynie co może zrobić, to uwierzyć (zaufać) Jezusowi Chrystusowi, upamiętać się (pokutować lub inaczej, odwrócić się od dotychczasowego grzesznego życia) i dać się ochrzcić w Imię Jezusa na odpuszczenie grzechów (Dzieje Apostolskie 2,38-41). Tych, którzy zaufają Bogu i Jego Synowi, Bóg pomimo, że byli martwi z powodu grzechów, ożywi ich, zrodzi na nowo, dając nowe życie w Jezusie Chrystusie (Efezjan 2,1-10; Jana 1,11-13; 2Koryntian 5,14-21)

Obojętnie jaki przekład Biblii weźmiecie, czy Biblię Warszawską, z której najlepiej lubię korzystać, czy Biblię Tysiąclecia, bądź Poznańską, to jak przeczytacie podane fragmenty, zobaczycie, że nie trzeba żadnych komentarzy, aby tam przeczytać tam o tym, co napisałem.

Tak samo oczekuję i od was świadków Jehowy, abyście przytoczyli konkretne fragmenty z Biblii potwierdzające waszą naukę. Kiedy więc na przykład na pierwsze pytanie, będziecie chcieli pokazać, że Biblia naucza, iż zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie się odbywać przed Armagedonem, to poproszę o odpowiedni cytat z Biblii mówiący o tym, nie zaś ludzkie wyliczanki, jak uczynił to Wojtek.

Pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego w czasie udzielania odpowiedzi
Czesiek

#42 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2005-01-02, godz. 10:53

Tak samo oczekuję i od was świadków Jehowy, abyście przytoczyli konkretne fragmenty z Biblii potwierdzające waszą naukę.


Marzenia ściętej głowy :D Takie fragmenty przecież nie istnieją. Poczekasz sobie do Armagedonu ;)

Pozdrawiam

#43 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-01-02, godz. 14:06

Janie
Poczekam, aż napiszą mi to świadkowie Jehowy
Czesiek

#44 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-02-06, godz. 14:21

wkleję póxniej, tekst się rozjeżdża. przepraszam
Czesiek

#45 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2005-02-06, godz. 15:13

Janie
Poczekam, aż napiszą mi to świadkowie Jehowy


Nigdy Ci tego nie napiszą. Usłyszysz natomiast zamiast tego bełkot a la norbi:

"A w KrK to niby jest lepiej? A przecież tyle tam pedofili a Ty nie grzmisz??!!"

Albo:

"Więc przedstaw lepsze zrozumienie tego!!"

Słowem: ucieczka, ucieczka, ucieczka przed dyskusją. Nic więcej nie rokuję.

Pozdrawiam

#46 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2005-02-06, godz. 15:43

I tu sie zdziwisz TRABKA.
Pytanie, ktore zniknela jest proste dla kazdego, kto analizuje Biblie, cale Slowo Boze a nie tylko Nowy testament.
Belkot ala TRABKA:
"Kolejny bezmyślny skręt w stronę KrK nie na temat. To nie jest forum o KrK."
I tak po wielokroc, zamiast pomyslec nad pytaniem.

Swiadkowie Jehowy czytaja tez ksiege daniela, w ktorej jest mowa o przejsciu siedniu czasow nad scietym drzewem, ktore wyobraza panowanie wladcy wyznaczonego przez Boga - DANIELA rozdz.4
Poniewaz zajecie Babilonu przez Cyrusa nastapilo w 537 p.n.e., jak zapowiedzial Jeremiasz po 70 latach od zburzenia Jerozolimy i wtracenia Izraelitow w niewole babilonska, wiec jej zburzenie nastapilo w 607 r. p.n.e.
Wiec moje pytanie: Kto klamie? TRABKA, Czesio i reszta zaprzeczajac dacie zburzenia w 607 czy JEREMIASZ, a zatem i Bog ktorego byl prorokiem?
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#47 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-02-06, godz. 16:24

Dzięki norbi29 powstało nowe pytanie do śJ:

„Na jakiej podstawie z Biblii śJ nauczają, że czasy pogan o których mówi Pan Jezus w Łukasza 21,20-24, zaczęły się w 607 r. p.n.e. i trwały do 1914, skoro według słów Pana Jezusa miały zacząć się zburzeniem Jerozolimy i trwać do chwili, kiedy zaprzestaną ją deptać."

nadal czekam na odpowiedzi od śJ i ich sympatyków
Czesiek

#48 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2005-02-06, godz. 17:15

Swiadkowie Jehowy czytaja tez ksiege daniela, w ktorej jest mowa o przejsciu siedniu czasow nad scietym drzewem, ktore wyobraza panowanie wladcy wyznaczonego przez Boga - DANIELA rozdz.4
Poniewaz zajecie Babilonu przez Cyrusa nastapilo w 537 p.n.e., jak zapowiedzial Jeremiasz po 70 latach od zburzenia Jerozolimy i wtracenia Izraelitow w niewole babilonska, wiec jej zburzenie nastapilo w 607 r. p.n.e.

Nie.

1) Cyrus nie zajął Babilonu w 537 p.n.e., tylko w 539 p.n.e., z czym zgadza się nawet Strażnica. Więc jak chcesz dodawać 70 lat to wyjdzie na to, że Jerozolimę zburzono w 609 roku wedle Jeremiasza. Twoja argumentacja kupy się nie trzyma.

2) Jeremiasz nigdzie nie zapowiedział, że Ctrus zajął Jerozolimę w 537 p.n.e. Piszesz jakieś nonsensy.

Wiec moje pytanie: Kto klamie? TRABKA, Czesio i reszta zaprzeczajac dacie zburzenia w 607 czy JEREMIASZ, a zatem i Bog ktorego byl prorokiem?


Kłamie jakieś norbi29, czy jakoś tak.

#49 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2005-02-06, godz. 17:25

szczerze: przy dobrej konwersacji robienie komuś przykrości nazywając osobę "TRABKA" jest raczej czynem odpychającym niż zachęcającym do współpracy. To jak krzyk, który jest oznaką bezradności.

#50 A.

A.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2005-02-06, godz. 18:01

Ale o co z tą TRĄBKĄ chodzi? /nie w temacie

#51 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2005-02-06, godz. 19:39

1. Oczywiscie pomylilem sie. Cyrus zdobyl Babilon w 539, natomiast niewola 70-letnia skonczyla sie w 537. Ale ty o tym wiesz TRABKA, wiec nie sciemnaj, nie utrudniaj. W sumie nic innego nie potrafisz. raczej powiedz dlaczego nie mamy przyjac, ze Jeremiasz ma racje? Dlatego ze Lewandowski ma miec?

2. Trabką nazwalem Lewandowskiego zgodnie z 1 Kor. 14:8, kiedy pisal calostronicowe bzdety, ktorych ludzie uzywajacy normalnego jezyka nie rozumieli. Nie rozumieli nie co do tresci, ale stylu. Byc moze czul sie przez to lepszy, ale trudno bylo to zmienic . Polecam watek: "Teraz nie ma juz zadnych watpliwosci" w Nowosciach z kraju i z zagranicy.
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#52 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2005-02-06, godz. 19:39

;)
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#53 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2005-02-06, godz. 21:13

1. Oczywiscie pomylilem sie. Cyrus zdobyl Babilon w 539, natomiast niewola 70-letnia skonczyla sie w 537. Ale ty o tym wiesz TRABKA, wiec nie sciemnaj, nie utrudniaj. W sumie nic innego nie potrafisz. raczej powiedz dlaczego nie mamy przyjac, ze Jeremiasz ma racje? Dlatego ze Lewandowski ma miec?


Nie podałeś żadnego dowodu na to, że niewola skończyła się akurat w 537 p.n.e. Taki dowód nie istnieje ani w Biblii, ani w historii starożytnej. Pisałem o tym szeroko w rozprawie http://warsaw.com.pl...klyn/537607.htm .
W 537 roku nie wszyscy Żydzi wrócili jeszcze z niewoli. Nawet w 520 roku Żydzi wygnani z Judy wciąż jeszcze przebywali w Babilonie, co wynika z Zach 2,11.

raczej powiedz dlaczego nie mamy przyjac, ze Jeremiasz ma racje? Dlatego ze Lewandowski ma miec?


Nigdzie nie powiedziałem, że "Jeremiasz nie ma racji". Każda rozmowa z tobą musi się jak widać zacząć od prostowania twoich fantastycznych nadinterpretacji czyichś wypowiedzi.

2. Trabką nazwalem Lewandowskiego zgodnie z 1 Kor. 14:8, kiedy pisal calostronicowe bzdety, ktorych ludzie uzywajacy normalnego jezyka nie rozumieli. Nie rozumieli nie co do tresci, ale stylu.


Może bądźmy precyzyjniejsi: nie "ludzie używający normalnego języka" tego nie rozumieli, tylko nie rozumiał tego prostak norbi29. Teraz jest jaśniej.

#54 A.

A.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2005-02-06, godz. 22:10

Hahahha

Zdecydowanie jaśniej
:)

Tam o TRABACH a nie trąbkach było kolego. :P
I to wcale nie jest szczegół :>

#55 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2005-02-07, godz. 00:11

Nie podałeś żadnego dowodu na to, że niewola skończyła się akurat w 537 p.n.e. Taki dowód nie istnieje ani w Biblii, ani w historii starożytnej.

Bzdura. Poprosze o jakis dowod, a najlepiej dowody, a nie pseudonaukowe brednie PZPR-owskiego aparatczyka, TRABA. (Tak A. miales racje, zmiekczylem troszke, ale to rzeczywiscie TRABA a nie trabka).
Rozmawialem kiedys na temat 607 roku z o. Jackiem Salij dominikaninem, jest dla mnie wiekszym autorytetem; nie zaprzecza namacalnym faktom, dot. 537 roku. Jestes nie wartym uwagi ignorantem. Nie chce mi sie z Toba gadac. (To do TRABY bylo rzecz jasna) :)
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#56 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2005-02-07, godz. 18:06

QUOTE (Jan Lewandowski @ 2005-02-06 22:13)
Nie podałeś żadnego dowodu na to, że niewola skończyła się akurat w 537 p.n.e. Taki dowód nie istnieje ani w Biblii, ani w historii starożytnej. 


Bzdura. Poprosze o jakis dowod, a najlepiej dowody, a nie pseudonaukowe brednie PZPR-owskiego aparatczyka, TRABA. (Tak A. miales racje, zmiekczylem troszke, ale to rzeczywiscie TRABA a nie trabka).


Jakie niby dowody i na co? Przecież to właśnie ja proszę cię o dowody na rok 537!! Tak więc chyba do reszty już cię pogięło, dyskutujesz sam z sobą.

Rozmawialem kiedys na temat 607 roku z o. Jackiem Salij dominikaninem, jest dla mnie wiekszym autorytetem; nie zaprzecza namacalnym faktom, dot. 537 roku.


Jakim niby "namacalnym faktom"? Podaj je. I nie wrzucaj mi tu argumentów w stylu "rozmawiałem z ojcem X", bo to jest idiotyczne i nie jest to żadnym argumentem odwołującym się do biblijnych lub historycznych konkretów, o jakie proszę. Jeśli tego nie rozumiesz, to sobie może wyobraź jak byś się poczuł, gdybym ja zapytany o jakiś wers z Biblii dowodzący jakiejś katolickiej nauki odpowiedział tylko, że rozmawiałem z "ojcem X" i on się zgadza z tą nauką. Może to ci unaoczni jakie nonsensy piszesz. Pomijam już groteskowość całej sytuacji, w której poplecznik i sympatyk ŚJ powołuje się na reprezentantów tzw. Babilonu Wielkiego, aby wybronić nauki ŚJ. O ironio! A zresztą nie wierzę, że ojciec Salij zechciałby rozmawiać z takim zindoktrynowanym przez ŚJ oszołomem i wrogiem KrK jak ty. Jest to tak samo nieprawdopodobne, jak to, że ja sobie regularnie rozmawiam z nadarzyńskimi szychami, które przyznają mi racje w sprawie mojej oceny nauk ŚJ. A tak w ogóle to ja sobie też regularnie konwersuję z papieżem, który też nie zaprzecza naukom ŚJ.

Jestes nie wartym uwagi ignorantem. Nie chce mi sie z Toba gadac. (To do TRABY bylo rzecz jasna) 


Taa.... oto zasłona dymna człowieka, który nie jest w stanie wybronić ŚJ żadnym argumentem od początku swej bytności na tym forum. Po prostu żadnym.

#57 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-02-08, godz. 09:59

Do norbi29

Piszesz:

„Pytanie, ktore zniknela jest proste dla kazdego, kto analizuje Biblie, cale Slowo Boze a nie tylko Nowy testament. (...) I tak po wielokroc, zamiast pomyslec nad pytaniem.
Swiadkowie Jehowy czytaja tez ksiege daniela, w ktorej jest mowa o przejsciu siedniu czasow nad scietym drzewem, ktore wyobraza panowanie wladcy wyznaczonego przez Boga - DANIELA rozdz.4


Norbi29, gdybyś czytał całą Biblię i ją analizował, to pewnie zauważyłbyś, że 4 rozdział Księgi Daniela zawiera nie tylko sen Nabuchodonozora, ale także wykład tego snu podany przez Daniela, jak też pokazuje jak Bóg spełnił na Nabuchodonozorze to, co zapowiedział poprzez ten sen. A tak to muszę ci zwrócić uwagę na parę szczegółów.

Drzewo które zostało ścięte nie symbolizowało jakiegoś władcy wyznaczonego przez Boga, ale jak wyjaśnił to prorok Daniel:
Drzewo, które widziałeś, które rosło i było potężne, którego wysokość sięgała nieba, a było widoczne na całej ziemi, którego liście były piękne, a owoc obfity, i które miało pokarm dla wszystkich, pod którym mieszkały zwierzęta polne, a w jego gałęziach gnieździły się ptaki niebieskie To jesteś ty, królu (Dan. 4:17-19 BW)

Tekst ten podaje też powód dla którego Bóg dał ten sen Nabuchodonozorowi a potem sprawił, że zapowiedź się spełniła. Oto jak o tym mówi ten rozdział Księgi Daniela:
„Na rozstrzygnięciu stróżów opiera się ten wyrok, a sprawa jest postanowiona przez świętych, a to w tym celu, aby żyjący poznali, że Najwyższy ma moc nad królestwem ludzkim; daje je, komu chce, może nad nim ustanowić najuniżeńszego z ludzi.(Dan. 4:14 BW)

Tak więc celem tego snu i jego wypełnienia się było nauczenie króla jak i innych ludzi, że Bóg panuje nad królestwami i robi z nimi co chce. Ani słowa zaś nie ma w tym tekście, że sen ten może mieć też inne znaczenie, niż to, jakie jest przedstawione w 4 rozdziale Księgi Daniela.

Teraz więc musiałbyś pokazać na podstawie Biblii, że drzewo to symbolizowało nie tylko Nabuchodonozora, ale także to, o czym uczy CK. Miłego udowadniania, wszak jak piszesz:
„Pytanie, ktore zniknela jest proste dla kazdego, kto analizuje Biblie, cale Slowo Boze a nie tylko Nowy testament.”

Pytanie jest już poniżej twojej wypowiedzi, więc przeanalizuj je, a skoro jest takie proste, to nie będę musiał długo czekać na dalsze teksty z Biblii pokazujące, że mówisz prawdę.

Dalej piszesz:

„Poniewaz zajecie Babilonu przez Cyrusa nastapilo w 537 p.n.e., jak zapowiedzial Jeremiasz po 70 latach od zburzenia Jerozolimy i wtracenia Izraelitow w niewole babilonska, wiec jej zburzenie nastapilo w 607 r. p.n.e.”

Jak widzę nawet porządnie nie znasz nauki, którą tak zażarcie bronisz, bo nie pisałbyś bzdur. Swoją wypowiedzią potwierdzasz tylko to, że Liberał nie zmyśla tego, jak opisuje wizytę śJ w wątku „odwiedzili mnie SJ...” Nie będę cię uświadamiał co na ten temat naucza CK, ale ustosunkuję się do tego, o czym czytam w Biblii.

Jeremiasza 25,8-12
Dlatego tak mówi Pan Zastępów Ponieważ nie słuchaliście moich słów, Oto Ja poślę i zbiorę wszystkie plemiona z północy - mówi Pan - i poślę po Nebukadnesara, króla babilońskiego, mojego sługę, i sprowadzę ich na tę ziemię i na jej mieszkańców, i na wszystkie narody dokoła. I zniszczę je doszczętnie, i uczynię je przedmiotem zgrozy, pośmiewiskiem i hańbą na zawsze. I sprawię, że zamilknie u nich głos radości i głos wesela, głos oblubieńca i głos oblubienicy, ustanie turkot żaren i blask pochodni. I cała ta ziemia stanie się rumowiskiem i pustkowiem, i narody te będą poddane królowi babilońskiemu, siedemdziesiąt lat. A po upływie siedemdziesięciu lat ukarzę króla babilońskiego i ów naród za ich winę - mówi Pan - i kraj Chaldejczyków i obrócę go w wieczną pustynię.

Bóg zapowiada tutaj, że podda narody królowi babilońskiemu na siedemdziesiąt lat. W tym czasie ta ziemia zostanie zniszczona, a po upływie siedemdziesięciu lat Bóg ukarze króla Babilońskiego.

Jeremiasza 29,10
Bo tak mówi Pan: Gdy upłynie dla Babilonu siedemdziesiąt lat, nawiedzę was i spełnię na was swoją obietnicę, że sprowadzę was z powrotem na to miejsce.

W tym proroctwie Bóg zapewnia tych żydów, którzy poszli już w niewolę do Babilonu, że potrwa ona do momentu, aż dla Babilonu upłynie 70 lat. Po tym czasie zostaną sprowadzeni z powrotem do swojej ziemi. Nie jest w tych proroctwach nic powiedziane odnośnie tego, że panowanie Babilonu nad narodami zacznie się dopiero po zburzeniu Jerozolimy.

Natomiast z historii można się dowiedzieć, że w roku 609 p.n.e. wojska babilońskie pod wodzą Nabopolasara ostatecznie pokonują pod Charanem króla asyryjskiego Aszuruballita. Od tego momentu Kroniki przestają wspominać o Asyryjczykach i o Aszuruballicie. Od tego też momentu można liczyć panowanie Babilonu nad narodami, o którym mówi prorok Jeremiasz. W ten sposób, bez żadnego filozoficznego naciągania, Bóg sprawił, że to co zapowiedział przez usta Jeremiasza wypełniło się w sposób dosłowny.

Piszesz:
„Wiec moje pytanie: Kto klamie? TRABKA, Czesio i reszta zaprzeczajac dacie zburzenia w 607 czy JEREMIASZ, a zatem i Bog ktorego byl prorokiem?”

Ani Bóg, ani Jeremiasz, ani Jan Lewandowski, czy ja. Kłamie CK, kiedy naucza, że Jerozolima została zburzona w 607 r. p.n.e., nie mając na to żadnego dowodu.
A ty norbi29 zastosuj się wreszcie do rady cytatu, który tak chętnie przytaczasz:

„Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

Czesiek

#58 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2005-02-08, godz. 10:04

Ja wiem TRABA, ze jestes tak zadufany w sobie, ze zaden autorytet nie jest wazny. Ale w ten sposob nie da sie rozmawiac, juz kiedys napisales ze nawet biskup mogl sie pomylic w przyznawaniu imprimatur, wiec o czym mowa.
Na reszte nie bede odpowiadal, bo nie upadlem tak nisko, zeby sie z Toba rownac w obelgach. Dlaczego ADMINISTRATOR nie reaguje??
Poniewaz nie masz argumentow na, czekasz na moje? Niezle...
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#59 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2005-02-08, godz. 10:10

Norbi29, gdybyś czytał całą Biblię i ją analizował, to pewnie zauważyłbyś, że 4 rozdział Księgi Daniela zawiera nie tylko sen Nabuchodonozora, ale także wykład tego snu podany przez Daniela, jak też pokazuje jak Bóg spełnił na Nabuchodonozorze to, co zapowiedział poprzez ten sen.

Czyli proroctwo nie moze spelnic sie dwa razy?
Dlaczego uwazasz, ze sen krola, nie mogl miec wazniejszego spelniania, tak jak uwazaja SJ?
piszesz:
"Od tego też momentu można liczyć panowanie Babilonu nad narodami"
A dlaczego od 607 r "nie mozna liczyc"?
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#60 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-02-08, godz. 11:28

Poniewaz nie masz argumentow na, czekasz na moje? Niezle...

już bredzisz Norbi i to dość porządnie...

Tak się zastanawiam czy nie stosujesz czasem taktyki: "Obrzuć g.... - smród pozostanie"

To co wypisujesz wprawia mnie w zdumienie.

pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych