Skocz do zawartości


Zdjęcie

OMG - KSIĄDZ WITOLD GŁUSZEK o Świadkach Jehowy.


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

Ankieta: Artykuł księdza Witolda Głuszka to...

Artykuł księdza Witolda Głuszka to:

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#41 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2008-03-01, godz. 06:20

pełne poparcie, Iszbinie.

Głupotę trzeba tępić, a tę w sutannie, tym bardziej. Jak mi się skończy sesja egzaminacyjna na uczelni, zarejestruję się na tym forum gdzie ksiądz Głuszek się udziela i o ile mnie admini nie zagłuszą :) to przejadę się po nim jak ruski czołg...

"Szanujmy mądrych, przykładnych, chwalebnych, śmiejmy sie z głupich, choć i przewielebnych"
Ignacy Krasicki

#42 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-03-03, godz. 08:00

[---]wycinam, dział "Trójca" jest w innym miejscu. | moderator

Link.


Świadkowie Jehowy swoją nazwę utworzyli w 1931 r., gdy nastąpił podział sekty pierwotnej, czyli Badaczy Pisma Świętego. Według nich, członek sekty musi nieustannie dawać świadectwo i zawsze być gotowym do służby. Obowiązują spotkania i prywatna lektura Pisma Świętego, „chodzenie po domach” i kolportaż pism propagandowych. Za tzw. „nawrócenie” jakiegoś człowieka świadek Jehowy otrzymuje dużo dolarów, a nawrócony dostaje jeszcze więcej. Mają na to pieniądze, ponieważ prowadzą drukarnie, firmy słodkich wód, a także domy publiczne.


To jakim cudem nie jestem milionerm? czyżbym kilka lat pracował za darmo i to czasem jako pionier O nie :lol: Faktycznie ksiądz słucha diabła. i podaje jego kłamstwa.

--
na temat Imienia Bożego wyodrębniono nowy wątek: link | moderator


#43 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-03-03, godz. 11:19

iszbinku naruszyłeś świętość nad świetościami - ksiudza ;-)


Czy poza wyśmiewaniem się z kapłaństwa, nie potrafisz nic innego robić?

#44 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-03-03, godz. 11:34

Czy poza wyśmiewaniem się z kapłaństwa, nie potrafisz nic innego robić?

A może to ten kapłan swoimi wypowiedziami sprawia pośmiewisko z kapłaństwa. Czy o takiej możliwości nie pomyślałeś skoro od razu jedziesz po Sebolu?
Czesiek

#45 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-03-03, godz. 11:43

A może to ten kapłan swoimi wypowiedziami sprawia pośmiewisko z kapłaństwa. Czy o takiej możliwości nie pomyślałeś skoro od razu jedziesz po Sebolu?


Słuszna uwaga Cześku. Bardzo słuszna uwaga.

#46 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-03-03, godz. 11:44

Nie wyśmiewa się z kapłaństwa, tylko z tego, że ludzie bezrefleksyjnie podchodzą do autorytetu, który w tym przypadku wiąże się ze sprawowaną funkcją. Ksiądz to tylko człowiek i również może podlegać krytyce. Napisał artykuł na interesujący nas temat. Oceniamy treść artykułu i kompetencje autora. Nasze prawo.
.jb

#47 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-03-03, godz. 11:49

Nie wyśmiewa się z kapłaństwa, tylko z tego, że ludzie bezrefleksyjnie podchodzą do autorytetu, który w tym przypadku wiąże się ze sprawowaną funkcją. Ksiądz to tylko człowiek i również może podlegać krytyce. Napisał artykuł na interesujący nas temat. Oceniamy treść artykułu i kompetencje autora. Nasze prawo.

Dla mnie to jest obojętne, kim jest ten człowiek, ale takiego kretyństwa to dawno nie widziałem.
Czesiek

#48 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2008-03-03, godz. 12:21

1. Gdzie się bawie w adwokata organizacji?
2. Tepienie debilnych wypowiedzi o ŚJ jest CZĘŚCIĄ pisania faktów o ŚJ. Rozumiem, że cel (jaki cel? Zrobienie z sibie kretyna jak ten ksiądz?) uświęca środki, ale niestety jakoś nie wydaje mi się, aby pisanie o ,,mieszaniu krwi'' i ,,zjadaniu kotów'' na zebraniach ŚJ, co byłoby uzupełnieniem skończonych bredni księdza, miałoby być domeną rzetelnej informacji o ŚJ.
3. Szukanie sedna problematyki ŚJ to nie tylko negacja ich częsci wierzeń, postaw, czy opis sposobu ich działania etc. ale także jasne UCINANIE głupot, niedorzeczeń, pisanych bzdur typu. ks. Witold Głuszyk. I te bzdury tzreba EKSPONOWAĆ, NAŚMIEWAC SIĘ Z NICH (jeśli przechodzą w teksty typu, że film ,,Ksiądz'' został nakręcony na zamówienie WTSu) po to, aby kolejne opracowania były coraz RZETELNIEJSZE.
4. Jednak rozumiem, że nawet przygłup z żółtymi papierami ale w sutannie, jest dla niektórych prawie pochodzenia boskiego i nawet ZACYTOWANIE kogoś takiego bez bicia przy okazji pokłonów, to grzech nad grzechy. Mi to rybka.

Resztę: czytaj DB.



Widze , ze masz sie za znawce SJ , Twoja odpowiedz juz jest bardziej zrownowazona i juz przyjemniej sie ja czyta i widzi lepiej prawdziwy sens Twoich wypowiedzi , ale dalej mi nie opowiedziales co Ci to daje osobiscie te pisanie Prawdy o SJ, dlaczego akurat ten temat sobie obrales ? Czy to jest rodzaj samouleczenia sie !!!, samousprawiedliwienia , widzisz po przeczytaniu Twojego 4 punktu jestem pewna , ze byles SJ , co Oni takiego robia z ludzmi ,ze zamiast uczyc szacunku do innych wyznan , tyle w tym wszystkim drwiny , prymitywizmu i jak to mowia swoj swojego znajdzie , jednak ten ksiadz zla metode obral krytykujac SJ uzywajac Ich wlasnych metod, bo jak widac od ksiezy wymaga sie (pomimo wszystkich tutaj krytyk) wiekszej kultury osobistej, rzeczowosci , rozsadku , niz wymaga sie to od SJ i taka reakcja, ktora w intencji takiego ksiedza ma chronic ludzi od takich organizacji , jeszcze bardziej podsyca ludzi szczegolnie tych o skrzywionych osobowosciach do zapytania sie a czy to moze byc prawda co tu jest napisane??? i skutek jest odwrotny, grono SJ sie powieksza , a pozniej sfrustrowanych ex-SJ , jeszcze bardziej!!!!

#49 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-03, godz. 12:44

Widze , ze masz sie za znawce SJ , Twoja odpowiedz juz jest bardziej zrownowazona i juz przyjemniej sie ja czyta i widzi lepiej prawdziwy sens Twoich wypowiedzi , ale dalej mi nie opowiedziales co Ci to daje osobiscie te pisanie Prawdy o SJ, dlaczego akurat ten temat sobie obrales ? Czy to jest rodzaj samouleczenia sie !!!, samousprawiedliwienia , widzisz po przeczytaniu Twojego 4 punktu jestem pewna , ze byles SJ , co Oni takiego robia z ludzmi ,ze zamiast uczyc szacunku do innych wyznan , tyle w tym wszystkim drwiny , prymitywizmu i jak to mowia swoj swojego znajdzie , jednak ten ksiadz zla metode obral krytykujac SJ uzywajac Ich wlasnych metod, bo jak widac od ksiezy wymaga sie (pomimo wszystkich tutaj krytyk) wiekszej kultury osobistej, rzeczowosci , rozsadku , niz wymaga sie to od SJ i taka reakcja, ktora w intencji takiego ksiedza ma chronic ludzi od takich organizacji , jeszcze bardziej podsyca ludzi szczegolnie tych o skrzywionych osobowosciach do zapytania sie a czy to moze byc prawda co tu jest napisane??? i skutek jest odwrotny, grono SJ sie powieksza , a pozniej sfrustrowanych ex-SJ , jeszcze bardziej!!!!


Czemu akurat Iszbin tak Cię zirytował?
Liza, czep się jb. Zerknij i zobacz kto wkleja najwięcej nowinek o ŚJ-wy (na forum poświęconym tej właśnie tematyce).
Jak chcesz to możesz się czepnąć i mnie. Ja krytykuję religię w pojęciu ogólnym.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2008-03-03, godz. 12:44

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#50 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-03-03, godz. 13:45

Widze , ze masz sie za znawce SJ , Twoja odpowiedz juz jest bardziej zrownowazona i juz przyjemniej sie ja czyta i widzi lepiej prawdziwy sens Twoich wypowiedzi , ale dalej mi nie opowiedziales co Ci to daje osobiscie te pisanie Prawdy o SJ, dlaczego akurat ten temat sobie obrales ? Czy to jest rodzaj samouleczenia sie !!!, samousprawiedliwienia , widzisz po przeczytaniu Twojego 4 punktu jestem pewna , ze byles SJ , co Oni takiego robia z ludzmi ,ze zamiast uczyc szacunku do innych wyznan , tyle w tym wszystkim drwiny , prymitywizmu i jak to mowia swoj swojego znajdzie , jednak ten ksiadz zla metode obral krytykujac SJ uzywajac Ich wlasnych metod, bo jak widac od ksiezy wymaga sie (pomimo wszystkich tutaj krytyk) wiekszej kultury osobistej, rzeczowosci , rozsadku , niz wymaga sie to od SJ i taka reakcja, ktora w intencji takiego ksiedza ma chronic ludzi od takich organizacji , jeszcze bardziej podsyca ludzi szczegolnie tych o skrzywionych osobowosciach do zapytania sie a czy to moze byc prawda co tu jest napisane??? i skutek jest odwrotny, grono SJ sie powieksza , a pozniej sfrustrowanych ex-SJ , jeszcze bardziej!!!!

Kobieto weź popracuj nad formą bo tego histerycznego strumienia świadomości się nie da czytać. Co byś powiedziała na jakiś podział na zdania, akapity? I przed znakami przestankowymi nie stawia się spacji.
[db]

#51 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2008-03-03, godz. 14:02

Czemu akurat Iszbin tak Cię zirytował?
Liza, czep się jb. Zerknij i zobacz kto wkleja najwięcej nowinek o ŚJ-wy (na forum poświęconym tej właśnie tematyce).
Jak chcesz to możesz się czepnąć i mnie. Ja krytykuję religię w pojęciu ogólnym.


Zabolalo ? - przepraszam, wiecej nie bede, to nie jest trzepianie sie, poprostu staram sie zrozumiec ex-SJ i to tyle! i chyba juz mamodpowiedz, dlaczego nie wszyscy ludzie chca ,moga zostac SJ :P

Kobieto weź popracuj nad formą bo tego histerycznego strumienia świadomości się nie da czytać. Co byś powiedziała na jakiś podział na zdania, akapity? I przed znakami przestankowymi nie stawia się spacji.


Przepraszam - histeria to moj ostatni problem , nie mam czasu bawic sie w wypracowania , mezczyzno dziekuje za lekcje polskiego to czytanie straznic tak Ci pomoglo w poprawieniu stosowania akapitow, bo ich nie widze, zartuje !!!! :P

#52 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-03-03, godz. 14:21

Przepraszam - histeria to moj ostatni problem , nie mam czasu bawic sie w wypracowania

A ja czytać wypowiedzi kogoś, kto nie szanuje czytelnika.

PLONK
[db]

#53 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-03-03, godz. 14:23

Zabolalo ? - przepraszam, wiecej nie bede, to nie jest trzepianie sie, poprostu staram sie zrozumiec ex-SJ i to tyle! i chyba juz mamodpowiedz, dlaczego nie wszyscy ludzie chca ,moga zostac SJ :P



Przepraszam - histeria to moj ostatni problem , nie mam czasu bawic sie w wypracowania , mezczyzno dziekuje za lekcje polskiego to czytanie straznic tak Ci pomoglo w poprawieniu stosowania akapitow, bo ich nie widze, zartuje !!!! :P

OMFG zastanow sie kobieto co Ty wlasciwie tu robisz nie rozumiesz tematyki tego forum? To po pierwsze, a po drugie Twoja wzieta z kosmosu nadinterpretacja najprostrzych spraw jest w zupelnosci zbedna - zapewniam Cie. I trzecia sprawa - jezeli chcesz byc zrozumiama to pisz w sposob zrozumialy jak to wskazal DB.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#54 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-03, godz. 14:31

Zabolalo ? - przepraszam, wiecej nie bede, to nie jest trzepianie sie, poprostu staram sie zrozumiec ex-SJ i to tyle! i chyba juz mamodpowiedz, dlaczego nie wszyscy ludzie chca ,moga zostac SJ :P


Czy może zaboleć brak zrozumienia? Czasami tak. Jednak w tym konkretnym przypadku wywołał tylko uśmiech na twarzy, który nadal się utrzymuje jak czytam Twoje dalsze wywody ("trzepianie" LOL). Mam nadzieję, ze tak mi nie zostanie ...
Obawiam się, że nie zrozumiesz exów, bo masz problemy z zatrybieniem na dosyć elementarnym poziomie.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#55 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-03-03, godz. 14:59

A może to ten kapłan swoimi wypowiedziami sprawia pośmiewisko z kapłaństwa. Czy o takiej możliwości nie pomyślałeś skoro od razu jedziesz po Sebolu?


Ja nie piszę o tym księdzu, lecz o kapłaństwie. Nie pierwszy raz widzę tego typu retorykę.

[---] nie robimy uwag personalnych | moderator

#56 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-03-03, godz. 16:38

do Lizy !

Przeczytaj, ze zrozumieniem tekst postu Iszbina, sprawdź odnośniki i oceń to z faktami, a dopiero później polemizuj ! Jeżeli tego nie umiesz! To daj sobie spokój, zajmij się gotowaniem obiadków dla męża, pooglądaj sobie kilka odcinków Mody na sukces ! poczytaj „Naj” a na dobranoc - jeżeli lubisz Wielebnego Ryzyka i jego switę - włącz TV Trwam i uśnij w błogim uniesieniu !



ps. ;-) myślę, że wątek wyczerpał się ;-) i dalsze odpowiedzi są nie na temat ;-) głupota niektórych kapłanów nie zna granic, jak i głupota tych którzy próbują ich bronić ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2008-03-03, godz. 16:54

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#57 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-03-03, godz. 20:12

Widze , ze masz sie za znawce SJ , Twoja odpowiedz juz jest bardziej zrownowazona i juz przyjemniej sie ja czyta i widzi lepiej prawdziwy sens Twoich wypowiedzi , ale dalej mi nie opowiedziales co Ci to daje osobiscie te pisanie Prawdy o SJ, dlaczego akurat ten temat sobie obrales ? Czy to jest rodzaj samouleczenia sie !!!, samousprawiedliwienia , widzisz po przeczytaniu Twojego 4 punktu jestem pewna , ze byles SJ , co Oni takiego robia z ludzmi ,ze zamiast uczyc szacunku do innych wyznan , tyle w tym wszystkim drwiny , prymitywizmu i jak to mowia swoj swojego znajdzie , jednak ten ksiadz zla metode obral krytykujac SJ uzywajac Ich wlasnych metod, bo jak widac od ksiezy wymaga sie (pomimo wszystkich tutaj krytyk) wiekszej kultury osobistej, rzeczowosci , rozsadku , niz wymaga sie to od SJ i taka reakcja, ktora w intencji takiego ksiedza ma chronic ludzi od takich organizacji , jeszcze bardziej podsyca ludzi szczegolnie tych o skrzywionych osobowosciach do zapytania sie a czy to moze byc prawda co tu jest napisane??? i skutek jest odwrotny, grono SJ sie powieksza , a pozniej sfrustrowanych ex-SJ , jeszcze bardziej!!!!


Spóbuje mimo formy Twej pisaniny i lubosci do wykrzykników odpowiedziec, a raczej uzupełnić odpowiedź.

1. Czy mam się za znawce i co mi daje pisanie o ŚJ.

Nie jestem znawcą ŚJ. Znawcą można nazwać J Lewandowskiego, czy W. Bednarskiego, którzy siedzieli / siedzą w literaturze ŚJ i grzebią. Ja raczej jestem praktykantem, czyli przeszedłem cała drogę zostawania ŚJ, bycia nim i przestania bycia.

Pisanie o ŚJ nigdy nie dawało mi:
- samouleczanie się
- samousprawiedliwiania się

Pisanie o ŚJ mi dało:
- dzięki pomocy osób jak wymieniony J. Lewandowski czy HiFi stworzyliśmy konkretny sait o ŚJ. Można go krytykować i pisac po co on jest, ale jest i niektórzy go czytają. I do dziś nie moge się nadziwić jak mogłem wymyślić tak niemarketingową nazwe www jak ,,Brooklyn Społka Bez Odpowiedzialności'' i że ta nazwa się przyjeła;)
- pisanie o ŚJ dało mi: licencjat z dziennikarstwa i mgr z politologii.

To chyba sa jakieś konkrety, no nie? Więc jak dalej chcesz dorysowywac mi inne pobudki to robisz to we własnym zakresie. Nic mi do tego.

2. ŚJ wbrew pozorom uczą szacunku do innych wyznań, jednak ich doktryna głoszaca, że i tak oni są the best przeszkadza w tym. Źródła mej krytyki Śj, czy księzy typu Głuszek szukaj zatem gdzieś indziej. Wyjasniłem to w poście poprzednim, ale widzę, że czytasz to co chcesz przeczytać, zatem także tutaj nic więcej nie mam do dodania.

3. Powiększa się grono SJ, ex-ŚJ. No chyba dobrze, no nie? Oznacza to, że mamy wolny przepływ idei, czego dowodem jest, że nawet tak głupie artykuły jak ks. Głuszka pojawiają się w sieci ku memu zdziwieniu (i nie tylko memu). Zgadzam się, że jgo artykuł może przyczynić się do wzrostu ŚJ. Bo jakby k
toś poszedł zapytać u źródła (u ŚJ) o kwestie w artykule, ŚJ byliby w siódmym ni
e
bie i łatwo by wykazali i uogólnili jak to ,,katolicki kler kłamie''.

4. Więcej odpowiedzi dla Ciebie nie przewiduje.  

#58 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-05-29, godz. 01:25

Widzę, że w serwisie Apostol.pl wywiązała się dyskusja wokół sprawy tego artykułu: kopia z google

Komentowany artykuł, jak zapowiedział tamtejszy administrator, najpewniej nadal tam pozostanie:


Re: Świadkowie prawdy czy kłamstwa? cd

przez Apostoł wczoraj, o 15:06
--

Artykuł jest i będzie.
Admin nie będzie odpowiadał na te pytanie bo nie jest autorem opisywanego artykułu.
"Apostoł" jest portalem dbającym o rzetelność publikowanych treści i wszelkie zarzucanie jej braku uważane jest za nie na miejscu.

Dla mnie tematu nie ma.


.jb

#59 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-05-29, godz. 06:20

"Apostoł" jest portalem dbającym o rzetelność publikowanych treści i wszelkie zarzucanie jej braku uważane jest za nie na miejscu.

Dobre. Prawie jak ze Strażnicy.
[db]

#60 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-29, godz. 06:33

Dobre. Prawie jak ze Strażnicy.

Dokladnie ^_^

Użytkownik edd edytował ten post 2008-05-29, godz. 06:34

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych