Skocz do zawartości


Zdjęcie

OMG - KSIĄDZ WITOLD GŁUSZEK o Świadkach Jehowy.


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

Ankieta: Artykuł księdza Witolda Głuszka to...

Artykuł księdza Witolda Głuszka to:

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#61 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-05-29, godz. 14:16

głupota niektórych kapłanów nie zna granic, jak i głupota tych którzy próbują ich bronić ;

sebol - niezgadzam się, że to głupota kapłanów. Uważam za ,,mądrość" skopiowaną z szefa propagandy Gebelsa (H. Himler ?) który to miał powiedzieć: ,,'kłamstwo powiedziane 1000 razy staje się prawdą' ". Efekt obliczony na to co ukazuje poniższy cytat z linku jb.

Powróć do godnego życia jest książką napisaną językiem prostym, przemawiającym do serca i sumienia czytającego (świadczą o tym m.in. pochlebne recenzje czytelników po ukazaniu się jej I wydania);

(podkreślenie własne) Komentaż odnoszę do wytłuszczeń iszbina. -- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-05-29, godz. 14:48

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#62 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-05-29, godz. 16:09

Dobre. Prawie jak ze Strażnicy.


Zatem wszystko, co ponawypisywał ksiądz Gałuszek to 100% prawda, nie spodziewałem się, ale widać tak jest.
Wsadźcie ksiedza artykuł na www Brooklyn jako wzorcowy i wprowadzajacy do zagadnienia, skoro czas na gadanie pierdoł katolickich, aaa przepraszam, rzetelnych katolickich informacji, o ŚJ - to do dzieła!

#63 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-29, godz. 22:50

Link.
Długie ale wyróżniłem co bardzoej ODKRYWCZE i GENIALNE mysli księdza.

Nie takie znowu odkrywcze, wiekszosc tych zarzutow slyszalam od babc na wsiach.
Dołączona grafika

#64 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-30, godz. 06:57

Nie takie znowu odkrywcze, wiekszosc tych zarzutow slyszalam od babc na wsiach.

Co nie znaczy ze jest to prawda. A kto jak kto ale nazwijmy go 'publicysta' powinien rzetelnie odnosic sie do tematu - no chyba ze chce zostac posmiewiskiem a nie autorytetem.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#65 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-30, godz. 07:23

Nie wybrałem dwójki, ponieważ uważam, że można napisać jeszcze bardziej kretyński artykuł.
Nie nazwałbym tego ksiądza ignorantem, bo jestem przekonany, że napisał te wypociny celowo - doskonale wiedząc, że to stek kłamstw.
To jeszcze jedna cegiełka w budowaniu muru nienawiści między ŚJ a katolikami. Mimo, że nie jestem już ŚJ ten artykuł wcale mnie nie rajcuje. Czytając te brednie zastanawiałem się czy ktoś może jeszcze w to uwierzyć.
Dlaczego nie ma takich artykułów o prawosławiu, islamie?
Wydaje mi się, że we wszystkich religiach chodzi o to samo, a takie artykuły to dowód walki dwóch konkurentów do władzy nad ogłupianymi owieczkami.

#66 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-30, godz. 08:41

Dlaczego nie ma takich artykułów o prawosławiu, islamie?

Po prostu dochodzi do pewnego odreagowania jednych idiotów na artykuły drugich. W Strażnicy, w odróżnieniu od prawosławnych gazetek wypisuje się bzdury na katolików, a więc hardcorowa gałąź katolików prezentujących zbliżony poziom intelektualny do redaktorów Strażnicy odpisuje w podobnym, a nawet jeszcze głupszymi języku...

Ot, dlatego tak się dzieje. Zawsze jest jakaś reakcja na czyjąś akcje - zaczepkę.

Teraz pomyśl, jak musieli się czuć katolicy, gdy Ty, czy ja roznosiliśmy gazetki mówiące o tym, że ich księża to pedofile popierający wojny, ujeżdżający bestię z apokalipsy, jako "Wielka Nierządnica". :blink:

Wbrew pozorom - podobny poziom, tylko że w tym przypadku chodzi o poszczególne zidiociałe jednostki w katolicyzmie, a w Strażnicy to po prostu estachologia (czy jak to tam się nazwya :P) bardzo głęboko wryta w doktrynę WTS.

Co do "Głuszka" to chyba faktycznie do Islamu się nie przyczepia. Nie wiem, może dlatego, że dzisiaj nie poprawne politycznie, ale czepia się też innych religii, czy sekt, a nawet oglądania telewizji... :lol:

Zresztą, niedługo problem "Głuszka" poruszę na innych forach katolickich, na których działają księża... Ciekawe, czy murem staną za kolegą po fachu, czy też będą chcieli się tą sprawą "głębiej zająć". ;)

Użytkownik Terebint edytował ten post 2008-05-30, godz. 08:46

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#67 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-30, godz. 12:11

Moim zdaniem główną przyczyną publikowania takich bzdetów jest zniechęcanie ludzi do zmiany religii. Kościół katolicki, mając problemy, liczy się ze stratą owieczek, dlatego reaguje nerwowo takimi "artykułami". Zmiana religii z katolickiej na prawosławie lub islam ma znaczenie marginalne. Najbliższym przeciwnikiem i najbardziej aktywnym jest WTS. To dlatego przede wszystkim ich się atakuje. Z kolei WTS od początku był po drugiej stronie barykady, no i tak się to kula do dziś.

#68 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-30, godz. 17:20

Szperaczu, czyli uważasz, że Głuszek popełnił ten artykuł z polecenia kościoła?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#69 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-05-30, godz. 18:15

Dlaczego nie ma takich artykułów o prawosławiu, islamie?

Przecież są.
[db]

#70 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-30, godz. 20:53

Szperaczu, czyli uważasz, że Głuszek popełnił ten artykuł z polecenia kościoła?


To może być jedna z opcji. Nie wiem kto to jest ksiądz Głuszek, ale może na terenie jego parafii jest wielu ŚJ. Mogłaby to być wtedy jego własna inicjatywa.

#71 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-30, godz. 21:12

Możecie rozwinąć tę opcję "działania na zlecenie Kościoła"? Znaczy przy episkopacie Polski działa jakaś komórka która zajmuje się propagandą i dezinformacją? I kto zleca te artykuły? Kardynał Glemp? Czy może papież B16?

Przecież są.

Niestety, to prawda. Polecam przeglądnąć choćby "Miłujcie się". W każdym jest conajmniej jeden artykuł antyislamski. Styl: retoryka antysemicka Bubla z której ktoś wykreśliłby słowa Żydzi i Talmud i wstawiłby muzułmanie i Koran.

Wg naczelnego "islamologa" tej gazetki, islam nie ma nurtu liberalnego i konserwatywnego, składa się z miliarda fanatyków i wszyscy dyszą żądzą mordu wyznawców Jezusa.

#72 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-30, godz. 21:32

Żeby rozwinąć trzeba by mieć dowody. Nie jest tajemnicą, że oba ugrupowania się nie lubią. Wiele publikacji katolickich nazywa ŚJ sektą, publikując m.in. takie dyrdymały, jakie napisał ksiądz Głuszek. Na przykład w książce "Człowiek a ŚJ", biskup Zygmunt Pawłowicz już we wstępie nazywa ŚJ sektą.

#73 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-05-30, godz. 21:48

Słowo sekta ma nieprzyjemny wydźwięk, jednak bp Pawłowicz używa go w sensie "wyizolowana grupa". Wstęp do książki Bednarskiego napisany przez bp Pawłowicza także zawiera w pierwszym zdaniu słowo sekta, ale nie zachęca do jakichkolwiek niegodziwych czynów i nie tworzy czarnego obrazu ŚJ.

#74 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-31, godz. 06:36

Ale chyba nie chcesz powiedzieć, że biskup Pawłowicz lubi ŚJ, cieszy się, że istnieją i zachęca do wstępowania w ich szeregi. Sam tytuł książki już jest znaczący: "ŚJ a reszta świata". Nie tylko ja tak go postrzegałem. Określenie 'wyizolowana grupa' też nie ma przyjemnego wydźwięku.
Swoją drogą, pomija się fakt, że Biblia dwukrotnie w Dziejach Apostolskich nazywa sektą pierwszych naśladowców Jezusa. Ależ się ta sekta rozrosła!

Tę książkę - "Człowiek a ŚJ" - otrzymałem dawno temu, w trakcie głoszenia od domu do domu, od pewnej pani. Ona miała nadzieję, że po przeczytaniu przestanę być ŚJ. Wyciągam zatem wniosek, że ona w tym celu została napisana.

Użytkownik szperacz edytował ten post 2008-05-31, godz. 06:43


#75 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-31, godz. 12:53

Szperacz, jest różnica pomiędzy rzeczową krytyką śj a rozpylaniem kłamstewek na ich temat.
Można ich nie lubić, polemizować, przestrzegać przed nimi itp., ale tekst ks. Głuszka i jego legendy to strzelenie sobie samobója. Dlatego dziwi mnie, że w ogóle bierzesz pod uwagę, że mógł "pisać z polecenia kościoła" (jakkolwiek by to miało wyglądać, zabrzmiało jak spisek KK przeciwko śj).

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-05-31, godz. 13:01


#76 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-05-31, godz. 13:21

Szperacz, niestety w tej kwestii pozostał jeszcze w Tobie sposób strażnicowego myślenia. "Świadkowie są obserwowani, świadkowie są zaciekle zwalczani przez wrogów, itd."

Świadkami, ani exami nikt NIESTETY nie zaprząta sobie głowy. Oprócz poszczególnych jednostek, ale ci działają po omacku, i nie zawsze potrafią trafić w sedno problemu. Powiedz - ilu znasz katolików, którzy zaprzątają sobie głowę świadkami Jehowy? Ja przez 7 lat bycia śJ nie spotkałem ani jednej takiej osoby na żywo. Nie spotkałem też, ani jednej po opuszczeniu Organizacji. Jedyne na co się natknąłem to zaledwie na parę książek w necie...

Myślisz, że dla Krk śJ to jakiś rywal? Nie - śJ to tylko mała pchełka, która ubzdurała sobie, że jest niezwykle ważna, i udaje dużego niezwykle ważnego słonia.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#77 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-05-31, godz. 13:32

Szperacz, niestety w tej kwestii pozostał jeszcze w Tobie sposób strażnicowego myślenia. "Świadkowie są obserwowani, świadkowie są zaciekle zwalczani przez wrogów, itd."

Świadkami, ani exami nikt NIESTETY nie zaprząta sobie głowy. Oprócz poszczególnych jednostek, ale ci działają po omacku, i nie zawsze potrafią trafić w sedno problemu. Powiedz - ilu znasz katolików, którzy zaprzątają sobie głowę świadkami Jehowy? Ja przez 7 lat bycia śJ nie spotkałem ani jednej takiej osoby na żywo. Nie spotkałem też, ani jednej po opuszczeniu Organizacji. Jedyne na co się natknąłem to zaledwie na parę książek w necie...

Myślisz, że dla Krk śJ to jakiś rywal? Nie - śJ to tylko mała pchełka, która ubzdurała sobie, że jest niezwykle ważna, i udaje dużego niezwykle ważnego słonia.

Najbardziej wyważony i trafny komentarz. Podpisuję się.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#78 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-05-31, godz. 17:23

Terebint trafiłeś w sedno, a smutne jest to, że artykuły w stylu ks. Głuszka co najwyżej mogą połechtać masochistyczną dumę śJ i odświeżyć w nich poczucie, że są na świeczniku i na celu "szatańskiego ataku".
"Dobrze czy źle, byleby mówili o nas". ŚJ cytują wypowiedzi z prasy albo pochlebne na swój temat, albo rażąco sprzeczne z rzeczywistością. Jedne i drugie potwierdzają, że są religią prawdziwą. Nigdy oficjalnie nie polemizują z wyważoną krytyką opartą na faktach.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych