Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

Raportowanie g這szenia - czy zniknie?

• Please log in to reply
73 replies to this topic

Ankieta: Raportowanie

Czy g這siciele obni篡li by loty, gdyby WTS zlikwidowa這 raportowanie godzin?

Nie mo瞠sz zobaczy wynik闚 tej ankiety dop鏦i nie oddasz g這su. Prosz zaloguj si i oddaj g這s by zobaczy wyniki.
G這suj Go軼ie nie mog oddawa g這s闚

#21 qwerty

qwerty

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Post闚
  • P貫:Male

Napisano 2008-07-24, godz. 07:40

S這wiczek, poruszy貫s strun, kt鏎a mnie nurtuje od d逝窺zego czasu.
Wielu 鈍iadk闚 robi co dla LUDZI ( 瞠by nie powiedziec wi瘯szo嗆 ) NA POKAZ. P鎩d na zebranie bo co powiedz jak nie p鎩de. Za堯 d逝g kieck bo co inni powiedz. Musisz si chocia raz zg這si na zebraniu. Musisz zda chocia godzin owocu.... teraz chyba nawet kwadransik wystarczy.... Ale to wszystko sa POZORY . Wi璚 co CI 名IADKOWIE MY印< przecie B鏬 widzi....... Wi璚 robi co dla Boga czy dla Ludzi? Nie wierz w Boga? Taki nas闚a mi si wniosek, nie s asertywni, robi wszystko dla Ludzi dla 鈍i皻ego spokoju.... ale co z ICH WIAR ? Nie ma.
nie potrafi豉m uwierzy.......

#22 s這wiczek

s這wiczek

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 114 Post闚

Napisano 2008-07-24, godz. 16:21

Masz racje, wszystko na pokaz. Pi瘯ne sale, pi瘯ne centra zgromadze, ale po co to? 疾by pokaza '鈍iatusom'. Dobrowolne datki? Jak by tak by這 to by na zgromadzeniach nie m闚ili 瞠 tyle i tyle brakuje na op豉ty(taniej wychodzi這 wynaj望 stadion).
Jak 篡 Jezus to nie budowano sal, nie raportowano godzin. Jezus posy豉 po dw鏂h do miast, ale nie ma wzmianki o odwiedzinach ponownych, jak kto nie ma ochoty s逝cha to po co t osobe nachodzi??

Je郵i raportowanie godzin by這 by takie wa積e to dlaczego nikt mnie nie odwiedzi i nie zach璚i do g這szenia. Jak przez ostatnie 6 miesi璚y ucz瘰zczania na zebrania nie chodzi貫m do s逝瘺y, nie zda貫m ani jednego sprawozdania to nikt mnie nie odwiedzi i nie zach璚i. Zawsze m闚i si 瞠 ka盥y g這si na tyle na ile go sta, PONIEWA B鏬 widzi serca. Ale mimo to zach璚a si do zwi瘯szenia s逝瘺y.

Uwa瘸m 瞠 raportowanie z czasem zaniknie, a w pami璚i mam s這wa z wyk豉du kt鏎e brzmia mniej wi璚ej tak: "jednym z wyra幡ych znak闚 瞠 ju bardzo blisko jest koniec tego systemu, b璠zie zaprzestanie g這szenia". Jak kiedy to by這 poruszone na zebraniu ksi捫ki, prowadz帷y powiedzia, 瞠 Jehowa zaprzestanie przez Niewolnika poniewa ju wszyscy us造sz o prawdzie i nie b璠zie potrzeba g這si i nastanie koniec.

#23 qwerty

qwerty

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Post闚

Napisano 2008-07-24, godz. 17:35

Tak, mo瞠 by :) Wiedz , ze ludziska sa powyka鎍zani nadmiarem obowi您k闚, i 瞠 gosi wi瘯szo嗆 nie lubi, wi璚 najpierw ul篡li ksi捫kowym zebrankiem, a teraz nast瘼ny ruch - ZNAK DNI OSTATNICH - to koniec g這szenia..... :) To dopiero schiza zapanuje. Przecie oni pochoruj si psychicznie w oczekiwaniu ko鎍a znowu.......
nie potrafi豉m uwierzy.......

#24 zamknietywsobie

zamknietywsobie

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 91 Post闚

Napisano 2008-07-24, godz. 18:02

Uwazam to za wysoce nieprawdopodobne ,aby raportowanie gloszenia zniknelo.
(bo przeciez WTS ciagle chwali sie iloscia godzin wypracowanych)

Nawet jesli by zniknelo to mysle,ze spadek bylby nieweryfikowalny,ale zamknal sie w granicy 20-40% z prostego wzgledu,ze jak patrze w zborze, to kto glosi regularnie teraz z raportowaniem ,glosilby i bez raportowania.

Cel gloszenia pozostalby ten sam - ratowanie ludzi.

Jednak czy to mozliwe ,aby tak wazny element kontroli zniknal ?
"Umrzemy, i to czyni z nas szcz窷ciarzy. Wi瘯szo嗆 ludzi nigdy nie umrze, poniewa nigdy si nie narodzi. Ludzi, kt鏎zy potencjalnie mogliby teraz by na moim miejscu, ale w rzeczywisto軼i nigdy nie przyjd na ten 鈍iat, jest zapewne wi璚ej ni ziaren piasku na arabskiej pustyni. W鈔鏚 owych nienarodzonych duch闚 s z pewno軼i poeci wi瘯si od Keatsa i uczeni wi瘯si od Newtona. Wiemy to, poniewa liczba mo磧iwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewy窺za liczb ludzi rzeczywi軼ie 篡j帷ych.安iat jest niesprawiedliwy, ale c騜, to w豉郾ie my鄉y si na nim znale幢i, ty i ja, ca趾iem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie t璚zy")

#25 s這wiczek

s這wiczek

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 114 Post闚

Napisano 2008-07-24, godz. 18:20

Oczywi軼ie 瞠 s ludzie kt鏎zy chc "ratowa" innych. Znam takich osobi軼ie, ale w moim zborze s to g堯wnie osoby starsze wiekiem. M這dzi i w 鈔ednim wieku g這sz poniewa taki wym鏬. A obi這 mi si o uszy ostatnio jak rozmawia喚m ze znajomym, 瞠 w niemczech nie ma imiennych sprawozdan. Kolejna bajka czy fakt??

pozdrawiam
dawid

#26 Matrix

Matrix

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 51 Post闚

Napisano 2008-07-24, godz. 21:33

Kwestia warta zbadania...

#27 [db]

[db]

o鈍iecony

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Post闚

Napisano 2008-07-25, godz. 08:24

Jak 篡 Jezus to nie budowano sal, nie raportowano godzin. Jezus posy豉 po dw鏂h do miast, ale nie ma wzmianki o odwiedzinach ponownych, jak kto nie ma ochoty s逝cha to po co t osobe nachodzi??

Za moich czas闚 "odwiedzinami ponownymi" nazywa這 si wizyt u kogo, kto chcia s逝cha.

a teraz nast瘼ny ruch - ZNAK DNI OSTATNICH - to koniec g這szenia..... :) To dopiero schiza zapanuje. Przecie oni pochoruj si psychicznie w oczekiwaniu ko鎍a znowu.......

:)
W sumie to jest tragiczne a nie 鄉ieszne, ale jako nie umiem si powstrzyma.
[db]

#28 s這wiczek

s這wiczek

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 114 Post闚

Napisano 2008-07-25, godz. 15:31

db zgadza si 瞠 jak kto chce i go odwiedzasz to jest zaliczne do odwiedzi ponownych, nadal tak jest, ale mia貫m na my郵i fakt, 瞠 鈍iadkowie tysi帷e razy opracowuj tereny. Jak kto powie 瞠 go to nie interesuje itp to powinno si uszanowa decyzje, cz這wiek ma woln wole. Ale i tak za tydz t osobe odwiedzaj po raz kolejny. Akwizytorzy jak si patrzy.

#29 [db]

[db]

o鈍iecony

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Post闚

Napisano 2008-07-25, godz. 16:09

db zgadza si 瞠 jak kto chce i go odwiedzasz to jest zaliczne do odwiedzi ponownych, nadal tak jest, ale mia貫m na my郵i fakt, 瞠 鈍iadkowie tysi帷e razy opracowuj tereny. Jak kto powie 瞠 go to nie interesuje itp to powinno si uszanowa decyzje, cz這wiek ma woln wole. Ale i tak za tydz t osobe odwiedzaj po raz kolejny.

Za moich czas闚, je郵i kto deklarowa, 瞠 nie 篡czy sobie naszych wizyt, to zapisywa這 si to na karcie terenu i odzwiedza這 tego cz這wieka tylko przy jakich wyj徠kowych okazjach zawsze najpierw taktownie pytaj帷, czy przypadkiem nie zmieni zdania.
[db]

#30 s這wiczek

s這wiczek

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 114 Post闚

Napisano 2008-07-25, godz. 18:27

Znam osoby kt鏎e po 2 3 tygodniach jeszcze raz opracowywa造 teren i puka造 do tych drzwi w kt鏎ych wyra穎no niech耩, nawet czasami by造 to nie przyjemne s這wa od strony s逝chacza.
Raz by貫m z pionierka w s逝瘺ie, zaszli鄉y do pewnej starszej kobiety, zawsze porozmawia豉, ale powiedzia豉 瞠 nie zmieni religii. Mimo to ta pionierka co chwila j odwiedzia豉, nabija豉 sobie godziny, a zarazem co odwiedziny zach璚a豉 do zmiany religii, czasami nie otwarcie ale mimo to.
A na moim terenie by starszy pan, po wylewie, niedos造sza, ale lubieli go odwiedza. Skarbnica godzin, oraz wszelakich publikacji.

#31 zamknietywsobie

zamknietywsobie

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 91 Post闚

Napisano 2008-07-25, godz. 19:53

Znam osoby kt鏎e po 2 3 tygodniach jeszcze raz opracowywa造 teren i puka造 do tych drzwi w kt鏎ych wyra穎no niech耩, nawet czasami by造 to nie przyjemne s這wa od strony s逝chacza.
Raz by貫m z pionierka w s逝瘺ie, zaszli鄉y do pewnej starszej kobiety, zawsze porozmawia豉, ale powiedzia豉 瞠 nie zmieni religii. Mimo to ta pionierka co chwila j odwiedzia豉, nabija豉 sobie godziny, a zarazem co odwiedziny zach璚a豉 do zmiany religii, czasami nie otwarcie ale mimo to.
A na moim terenie by starszy pan, po wylewie, niedos造sza, ale lubieli go odwiedza. Skarbnica godzin, oraz wszelakich publikacji.

Nie ma tu nic nowego. Niedawno na zebraniach sluzby byly rady o tym,aby odwiedzac po jakims czasie nawet osoby,ktore wyrazily sprzeciw ,poniewaz ich sytuacja mogla sie zmienic.
Byly tez podawane przyklady ludzi ,ktorzy poczatkowo byli bardzo przeciwni,ale dzieki uporowi glosicieli zostawali bracmi.
Dlatego wcale sie nie dziwie.
"Umrzemy, i to czyni z nas szcz窷ciarzy. Wi瘯szo嗆 ludzi nigdy nie umrze, poniewa nigdy si nie narodzi. Ludzi, kt鏎zy potencjalnie mogliby teraz by na moim miejscu, ale w rzeczywisto軼i nigdy nie przyjd na ten 鈍iat, jest zapewne wi璚ej ni ziaren piasku na arabskiej pustyni. W鈔鏚 owych nienarodzonych duch闚 s z pewno軼i poeci wi瘯si od Keatsa i uczeni wi瘯si od Newtona. Wiemy to, poniewa liczba mo磧iwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewy窺za liczb ludzi rzeczywi軼ie 篡j帷ych.安iat jest niesprawiedliwy, ale c騜, to w豉郾ie my鄉y si na nim znale幢i, ty i ja, ca趾iem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie t璚zy")

#32 s這wiczek

s這wiczek

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 114 Post闚

Napisano 2008-07-25, godz. 20:41

Te s造sza貫m o tym 瞠 dzi瘯i uporowi g這sicieli jacy ludzie przy豉czyli si do organizacji. Ale mo瞠 to ja mam b喚dne my郵enie... jak pisze Biblia "na 鈍iadectwo narodom". jak dla mnie to oznacza 瞠 mamy da 鈍iadectwo ludziom, powiedzie o tym co s這wo Bo瞠 zawiera, ale czy jest wzmianka o odwiedzinach, o uporze w s逝瘺ie??

#33 zamknietywsobie

zamknietywsobie

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 91 Post闚

Napisano 2008-07-25, godz. 20:50

ale czy jest wzmianka o odwiedzinach, o uporze w s逝瘺ie??

To juz domalowane przez Organizacje.Swiadectwo wydawane wielokrotnie do tych samych ludzi wydaje mi sie byc bezcelowe.
(mam na mysli osoby,ktore juz studiowaly lub po prostu czesto rozmawialy z bracmi i znaja doktryny WTS)

Gdyby Brooklyn nie zachecal do uporu ,gloszenie byloby mocno ograniczone w wielu miejscach np. w moim miescie i okolicznych wioskach ,gdzie wielu ludzi juz studiowalo, a nie przylaczylo sie do Organizacji,wiec nie byloby komu glosic.
(a tak majac teren osobisty chodzimyco tydzin do tych samych ludzi i trzepiemy godzinki)

#34 s這wiczek

s這wiczek

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 114 Post闚

Napisano 2008-07-25, godz. 20:56

W豉郾ie, godziny. Mi by這 g逝pio i嗆 jeszcze raz do ludzi kt鏎zy wyrazili swoj opienie, niech耩. Powinno si raz opracowa tereny i czeka na efekty. Pono my mamy sia a B鏬 ma da wzrots. Nie znam si zbyt na rolnictwie, ale chyba nie sieje si 100 razy w jednym miejscu. Zdawa這 mi 進e 瞠 jak raz si posieje to potem co wyro郾ie. A jak siejesz kilka zairen w jedno miejsce to potem jaki b璠zie plon?

#35 Abriella

Abriella

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 427 Post闚

Napisano 2008-07-28, godz. 10:42

No no wszedzie tak samo- tylko w moich stronach takich sie nazywa這 "kopalni godzin" :lol:

U篡tkownik Abriella edytowa ten post 2008-07-28, godz. 10:43

#36 kochajacy_prawde

kochajacy_prawde

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 155 Post闚

Napisano 2008-07-30, godz. 09:52

Zag這sowa貫m na odpowied 5. Uwa瘸m, 瞠 pewnie raportowanie nie zniknie, ale gdyby tak si sta這, to przynajmniej po這wa przestanie g這si. Tylko obowi您ek raportowania powoduje, 瞠 g這sz. Oczywi軼i s tacy, co g這sz z przekonania, ale s w mniejszo軼i. Stra積ica chwali si nie tym, 瞠 ma gorliwych ludzi. Te ich statystyki pokazuj raczej, jak bardzo potrafi zastraszy ludzi i zmusi ich do pe軟ienia ich woli.

#37 LynnFargo

LynnFargo

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 101 Post闚
  • P貫:Female

Napisano 2008-07-31, godz. 20:05

Witajcie!

Zag這sowa豉m, 瞠 g這szenie nie zniknie.
畝dna firma nie mo瞠 si obej嗆 bez raport闚, a co dopiero tak du瘸, jak WTS!

Ja odda豉m kiedy raport z warto軼i ZERO.
Brat starszy poradzi mi, 瞠bym wpisa豉 1, a w przysz造m miesi帷u odrobi豉 t godzink.
Zrobi豉m tak, ale w nast瘼nym miesi帷u te mia豉m zero.

posz豉m do brata i spyta豉m, czy mam wpisa MINUS JEDEN.

Trzeba by這 widziec jego min! :blink:

(tej godzinki nigdy ju nie odrobi豉m...)
Mi逝j bli幡iego swego, jak siebie samego...

#38 zamknietywsobie

zamknietywsobie

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 91 Post闚

Napisano 2008-07-31, godz. 20:13

posz豉m do brata i spyta豉m, czy mam wpisa MINUS JEDEN.

Trzeba by這 widziec jego min! :blink:

(tej godzinki nigdy ju nie odrobi豉m...)

Dziekuje za ten tekst.
Jeden taki tekst i caly wieczor jakis weselszy.

Pozdrawiaw

#39 kantata

kantata

Domownik forum (501-1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 787 Post闚
  • P貫:Not Telling

Napisano 2008-07-31, godz. 20:15

Ja odda豉m kiedy raport z warto軼i ZERO.
Brat starszy poradzi mi, 瞠bym wpisa豉 1, a w przysz造m miesi帷u odrobi豉 t godzink.
Zrobi豉m tak, ale w nast瘼nym miesi帷u te mia豉m zero.

W niekt鏎ych zborach pionierzy nawzajem po篡czaj sobie brakuj帷e godziny. Zabawne rzeczy wychodz, kiedy zaczyna si 軼i郵e kodyfikowa mi這嗆 do Boga i rozpisywa gorliwo嗆 w tabelkach.

#40 Warmianka

Warmianka

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 155 Post闚
  • P貫:Female

Napisano 2008-07-31, godz. 20:19

Raportowanie wa積a rzecz . Gdyby nie te raporty SJ mogliby po鈍i璚i wi璚ej czasu swoim rodzinom. Bo wielokrotnie te godziny to jaka paranoja. Sama pami皻am, gdy jako m這da w prawdzie g這sicielka by豉m maskarowana przez niekt鏎ych braci odwiedzinami lub studiami biblijnymi, kt鏎e potrafi造 trwa i 4 godziny, a opowiada這 si tam o byle czym, i to co rzeczywi軼ie by這 g這szeniem mog這 si zmie軼i w p馧 godziny. Gdyby nie raportowanie to jaka oszcz璠no嗆 czasu dla SJ i dla zainteresowanych by by豉. I nie by這by nerwowego patrzenia na zegarek

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych