Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

Raportowanie g這szenia - czy zniknie?

• Please log in to reply
73 replies to this topic

Ankieta: Raportowanie

Czy g這siciele obni篡li by loty, gdyby WTS zlikwidowa這 raportowanie godzin?

Nie mo瞠sz zobaczy wynik闚 tej ankiety dop鏦i nie oddasz g這su. Prosz zaloguj si i oddaj g這s by zobaczy wyniki.
G這suj Go軼ie nie mog oddawa g這s闚

#41 Matrix

Matrix

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 51 Post闚

Napisano 2008-07-31, godz. 20:51

W豉郾ie mi si przypomnia這! Normalnie KOCHAM WAS! Dzi koniec miesi帷a, w豉郾ie wys豉貫m sw鎩 owoc sms-em gdybym teraz tego nie zrobi mia豚ym wizyt w tej sprawie, 瞠 znowu zapomnia貫m na czas, i nie oby這by si bez dodatkowego gl璠zenia, tzw. „zach皻” ;)

#42 qwerty

qwerty

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Post闚
  • P貫:Male

Napisano 2008-07-31, godz. 21:26

Prosba do moderator闚 ;) Pod koniec miesi帷a nich ka盥ego koguj帷ego si wita zapytanie " czy zda貫s ju owoc?" cho taki malutki wk豉dzik b璠ziemy mie w naci庵ane jak guma od gaci statystyki jedynej s逝sznej...... :)
nie potrafi豉m uwierzy.......

#43 edd

edd

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Post闚

Napisano 2008-08-01, godz. 08:06

We wrzesniowej NSK jest informacja ze raportowanie 1 godziny ze studium rodzinnego moga juz oboje rodzicow - wczesniej tylko jedno z nich moglo to robic.

Wniosek:

1. Coraz wiecej ludzi opuszcza gloszenie bo zwyczajnie nie maja czasu / nie chce im sie

2. Nadal chca sztucznie podbijac sobie statystyki
Fryderyk Nietzsche
"W co mot這ch bez dowod闚 uwierzy, jak瞠 by鄉y to mogli dowodami obali?"

#44 zamknietywsobie

zamknietywsobie

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 91 Post闚

Napisano 2008-08-01, godz. 16:59

We wrzesniowej NSK jest informacja ze raportowanie 1 godziny ze studium rodzinnego moga juz oboje rodzicow - wczesniej tylko jedno z nich moglo to robic.

Wniosek:

1. Coraz wiecej ludzi opuszcza gloszenie bo zwyczajnie nie maja czasu / nie chce im sie

2. Nadal chca sztucznie podbijac sobie statystyki

Duzo zmian zaszlo w ostanim czasie.
Jestem ciekaw gdzie to wszystko zaprowadzi.
Sadze,ze duzo zmian jest podyktowanych sytuacja na Zachodzie,ktora z tego co mi wiadomo nie jest najlepsza.

Co do wniosku edd-a nr1 .To mam watpliwosci.Jesli rodzic regularnie prowadzi z dzieckiem studium to jest raczej prawdopodobne ,ze rowniez uczeszcza do sluzby regularnie.

Natomiast cod do podbijania statystyk ,tu jestem bardziej sklonny sie zgodzic.

U篡tkownik zamknietywsobie edytowa ten post 2008-08-01, godz. 17:01

"Umrzemy, i to czyni z nas szcz窷ciarzy. Wi瘯szo嗆 ludzi nigdy nie umrze, poniewa nigdy si nie narodzi. Ludzi, kt鏎zy potencjalnie mogliby teraz by na moim miejscu, ale w rzeczywisto軼i nigdy nie przyjd na ten 鈍iat, jest zapewne wi璚ej ni ziaren piasku na arabskiej pustyni. W鈔鏚 owych nienarodzonych duch闚 s z pewno軼i poeci wi瘯si od Keatsa i uczeni wi瘯si od Newtona. Wiemy to, poniewa liczba mo磧iwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewy窺za liczb ludzi rzeczywi軼ie 篡j帷ych.安iat jest niesprawiedliwy, ale c騜, to w豉郾ie my鄉y si na nim znale幢i, ty i ja, ca趾iem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie t璚zy")

#45 edd

edd

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Post闚

Napisano 2008-08-02, godz. 11:42

[...]
Co do wniosku edd-a nr1 .To mam watpliwosci.Jesli rodzic regularnie prowadzi z dzieckiem studium to jest raczej prawdopodobne ,ze rowniez uczeszcza do sluzby regularnie.
[...]

Chodzilo mi tu o sluzba np. od domu do domu, odwiedziny etc. To co robia inni SJ nie majacy dzieci. W dzisiejszym swiecie jest malo czasu na to zeby glosic i to jeszcze jakas konkretniejsza sumke godzin. A jak myslisz skad sie biora te zmiany w raportowaniu? Ze mozna juz oddac sprawozdanie z 15 minutowym czasem gloszenia? I teraz to co powyzej. Wlasnie z tego ze ludzie nie maja czasu na gloszenie a WTS dalej chce siac propagande ile to czasu poswieca na ewangelizacje - proste.
Fryderyk Nietzsche
"W co mot這ch bez dowod闚 uwierzy, jak瞠 by鄉y to mogli dowodami obali?"

#46 Profanka

Profanka

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 487 Post闚

Napisano 2010-10-06, godz. 15:27

A ja sobie kliknelam ostania odpowiedz, mimo, ze chcialam przedostatnia. Z raportowania CK nie moze sie wycofac, bo straciloby kontrole nad zborami. Koniecznosc raportowania trzyma wszystkich na smyczy :(
troche to podobne do Urzedu Skarbowego...
czlowiek poluje na godziny czyli na walute Krolestwa :( :( :(
... I poznacie prawd , a prawda was wyswobodzi ... C騜 to jest prawda?

#47 oskar

oskar

Domownik forum (501-1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 738 Post闚

Napisano 2010-10-06, godz. 23:45

Zag這sowa貫m 瞠 raportowanie nie zniknie..
No chyba 瞠 faktycznie Koniec jest bliski..?

Ale mnie rozbawi S這wiczek wyznaniem jak to na jego terenie
pewien niedos造sz帷y dziadek by skarbnic godzin..i literatury :D

#48 gruby drab

gruby drab

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 871 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 06:34

Dalem głos, ze nie znknie, ale... biorąc pod uwagę ewoluowanie religii (zazwyczaj zawsze) w stronę liberalizmu, odpuszczania twardym zasadom (typu krew, szczepionki, sluzba zastepcza, czestotliwosc spotkan) moze przyjsc czas na raportowanie i jego kres, jako motywator do przystąpienia do religii, w ktorej wystarczy byc - zeby byc zbawionym. takie tendencje są normalne, bo religia, która nie czyni w tym wzgledzie postepów, stosuje swoisty izolacjonizm i staje się ortodoksyjną opcją dla wybranych wariatów.

na razie zaglosowalem ze nie zniknie, ale za sto lat juz tego nie będzie, a bracia bedą piać z zachwytu jak to Jehowa zwraca uwagę na ich potrzeby i zwalnia swój lud z cięzarów podobnych do wtorkowych spotkań.

a jeszcze mam pytanie. jak dwoch glosicieli bylo w sluzbie przez godzinę to ile godzin rozmawiali z ludzmi?

U篡tkownik gruby drab edytowa ten post 2010-10-07, godz. 06:36

Z naszych rozm闚 o niczym
wynika 瞠
tyle wiemy o 鈍iecie
a o nas troch mniej

#49 caius

caius

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 888 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 07:00

Te odda貫m g這s,瞠 nie zniknie raportowanie,bo tak najlepiej jest kontrolowac "delikwenta":o i pochwalic sie 鈍iatu jacy to gorliwi s 鈍iadkowie.

Gdybu z likwidowali ten proceder - dla mnie to jest proceder - to by z nik造 dobrowolne datki(w innych krajach sa obowi您kowe) i korporacja mog豉 by powoli plajtowac.:) (no ale jeszcze pozostaje im proceder prania brudnych pieni璠zy,to tak szybko nie zgin i wspierani przez inne korporacje:) )
"Przez 鈍iat id w szlachetnych celach,ale gubi kompas 篡cia i nie wiem dok康 zmierzam,b璠帷 w matni ... sensualnej" - caius

VIS ET HONOR ... ET AMOR

//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#50 oskar

oskar

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 738 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 09:21

Dalem g這s, ze nie znknie, ale... bior帷 pod uwag ewoluowanie religii (zazwyczaj zawsze) w stron liberalizmu, odpuszczania twardym zasadom (typu krew, szczepionki, sluzba zastepcza, czestotliwosc spotkan) moze przyjsc czas na raportowanie i jego kres, jako motywator do przyst徙ienia do religii, w ktorej wystarczy byc - zeby byc zbawionym. takie tendencje s normalne, bo religia, kt鏎a nie czyni w tym wzgledzie postep闚, stosuje swoisty izolacjonizm i staje si ortodoksyjn opcj dla wybranych wariat闚.

na razie zaglosowalem ze nie zniknie, ale za sto lat juz tego nie b璠zie, a bracia bed pia z zachwytu jak to Jehowa zwraca uwag na ich potrzeby i zwalnia sw鎩 lud z ci瞛ar闚 podobnych do wtorkowych spotka.

a jeszcze mam pytanie. jak dwoch glosicieli bylo w sluzbie przez godzin to ile godzin rozmawiali z ludzmi?

Zawsze by貫m kiepski z matmy..ale wydaje mi si 瞠 dwie ? B)

#51 gruby drab

gruby drab

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 871 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 09:37

Zawsze byłem kiepski z matmy..ale wydaje mi się że dwie ? B)

sam nie wiem jak to ugryźć.
wygląda to tak, przyszło do Ciebie na studium dwóch braci i studium trwało godzinę, ale skoro było ich dwóch to z jednego Oskara zrobiono dwóch Oskarów i tak zapisano w papierach, ze kazdy z tych braci rozmawial przez godzinę ze swoim Oskarem.

Rzeczywisty czas poswiecony Tobie to godzina. Moim zdaniem, biblię tlumaczył Ci jeden z nich przez pół godziny, potem drugi przez pół godziny i jest to wspomniany czas rzeczywisty jaki zostal Ci poswiecony, a tak mamy czas czasów domniemanych ;)

U篡tkownik gruby drab edytowa ten post 2010-10-07, godz. 09:43

Z naszych rozm闚 o niczym
wynika 瞠
tyle wiemy o 鈍iecie
a o nas troch mniej

#52 qwerty

qwerty

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 10:39

Niby tak, ale ka盥y z nich t godzin po鈍i璚i jednak..... a raportuj czas po鈍i璚ony na nauczanie i g這szenie.
Wi璚 w raporcie jest suma czas闚 wszystkich g這sicieli i chyba nie ma si czego przyczepi :)
Na przyk陰d studium mo瞠 raportowa tylko jedna osoba, bo w ko鎍owym raporcie chodzi o liczb studiuj帷ych.....

#53 caius

caius

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 888 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 10:43

sam nie wiem jak to ugryźć.
wygląda to tak, przyszło do Ciebie na studium dwóch braci i studium trwało godzinę, ale skoro było ich dwóch to z jednego Oskara zrobiono dwóch Oskarów i tak zapisano w papierach, ze kazdy z tych braci rozmawial przez godzinę ze swoim Oskarem.

Rzeczywisty czas poswiecony Tobie to godzina. Moim zdaniem, biblię tlumaczył Ci jeden z nich przez pół godziny, potem drugi przez pół godziny i jest to wspomniany czas rzeczywisty jaki zostal Ci poswiecony, a tak mamy czas czasów domniemanych ;)

Rany julek,to jest logika matematycznA:D :D ,ja się zawsze zastanawiałem jak pewna siostra,która została pionierem stałym,do tego pracowała na trzy zmiany i jeszcze uczyła sie wieczorowo???,mało tego, mówiła,że nie nigdy nie zapisywała godzin bo ma świetną pamięc::blink: B) ... WIEM ,BRAŁA DOPALACZE!:lol: :lol:

U篡tkownik caius edytowa ten post 2010-10-07, godz. 10:44

"Przez 鈍iat id w szlachetnych celach,ale gubi kompas 篡cia i nie wiem dok康 zmierzam,b璠帷 w matni ... sensualnej" - caius

VIS ET HONOR ... ET AMOR

#54 gruby drab

gruby drab

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 871 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 11:40

Niby tak, ale każdy z nich tę godzinę poświęcił jednak..... a raportują czas poświęcony na nauczanie i głoszenie.
Więc w raporcie jest suma czasów wszystkich głosicieli i chyba nie ma się czego przyczepić :)
Na przykłąd studium może raportować tylko jedna osoba, bo w końcowym raporcie chodzi o liczbę studiujących.....

no to inaczej :lol:

przyjezdza NO i jest zaniepokojony tym, ze przerwalo sie tak wspaniale studium z Oskarem, z ciekawosci pyta "ile czasu poswiecano Oskarowi w miesiącu"

sekretarz wyciaga kartę brata Arka, widzi na niej raportowane studium, a brat Arek tłumaczy, ze z 30 godzin w jego sprawozdaniu nalezy odliczyc 4 godziny miesiecznie poswiecone Oskarowi.
NO kiwa głową i mówi:
- O to troche mało.
- Jak mało to wyciągnę kartę siostry Ani - proponuje sekretarz - wtedy okaze sie,ze Oskarowi poswiecono 8 godzin, bo chodzila z bratem Arkiem na to studium.
- O to juz lepiej - gestykuluje z uznaniem NO - no jak poswiecilismy mu 8 godzin, to nie mozemy sie obwiniać.

:D

U篡tkownik gruby drab edytowa ten post 2010-10-07, godz. 11:41

Z naszych rozm闚 o niczym
wynika 瞠
tyle wiemy o 鈍iecie
a o nas troch mniej

#55 caius

caius

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 888 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 11:49

przyjezdza NO i jest zaniepokojony tym, ze przerwalo sie tak wspaniale studium z Oskarem, z ciekawosci pyta "ile czasu poswiecano Oskarowi w miesiącu"

sekretarz wyciaga kartę brata Arka, widzi na niej raportowane studium, a brat Arek tłumaczy, ze z 30 godzin w jego sprawozdaniu nalezy odliczyc 4 godziny miesiecznie poswiecone Oskarowi.
NO kiwa głową i mówi:
- O to troche mało.
- Jak mało to wyciągnę kartę siostry Ani - proponuje sekretarz - wtedy okaze sie,ze Oskarowi poswiecono 8 godzin, bo chodzila z bratem Arkiem na to studium.
- O to juz lepiej - gestykuluje z uznaniem NO - no jak poswiecilismy mu 8 godzin, to nie mozemy sie obwiniać.

No tak teraz rozumiem,że oprócz dopalaczy,ta siostra wykorzystywała jescze godziny moje i innych braci i sióstr:lol: :lol: ,tak też można,a ja głupi skrupulatnie pisałem co do minuty:lol: :lol: przykł.jak miałem 45,cz 50 min.,to nie zapisywałem całej godziny,tylko tyle ile bylem,a potem kalkulator i suma wyszła(byłem też pionierem pomocniczym),jak to mówią : "uczciwy to głupi":lol: :D

U篡tkownik caius edytowa ten post 2010-10-07, godz. 11:51

VIS ET HONOR ... ET AMOR

#56 oskar

oskar

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 738 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 11:54

- O to juz lepiej - gestykuluje z uznaniem NO - no jak poswiecilismy mu 8 godzin, to nie mozemy sie obwinia.

Dok豉dnie drabie.. :)

Cz瘰to ju mi wstyd by這 瞠 oni tyle godzin mi po鈍i璚aj i serca..
a ja taki tuman i niewdzi璚znik jestem... :unsure:

#57 [db]

[db]

o鈍iecony

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 13:41

Niby tak, ale ka盥y z nich t godzin po鈍i璚i jednak..... a raportuj czas po鈍i璚ony na nauczanie i g這szenie.
Wi璚 w raporcie jest suma czas闚 wszystkich g這sicieli i chyba nie ma si czego przyczepi :)

Dok豉dnie. Id康 dalej w tym kierunku mo積a wej嗆 w talmudyczne rozwa瘸nia typu "ile godzin ma zaraportowa ka盥y z g這sicieli, je郵i rozmawiali z ma鹵e雟twem?" :P
[db]

#58 gruby drab

gruby drab

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 871 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 19:37

Dokładnie. Idąd dalej w tym kierunku można wejść w talmudyczne rozważania typu "ile godzin ma zaraportować każdy z głosicieli, jeśli rozmawiali z małżeństwem?" :P

...a obok stał pies? :lol:

nie no dla mnie jest jasne, ze takie roztrzasanie moze prowadzic do absurdow jednak dla biegłych statystykow sztuczki mogą być pociagajace. wspomniano, ze jakis czas temu raportowano studium z dzieckiem przez jednego rodzica, z punktu widzenia jaki zaproponowalem wydaje sie to logiczne, siedzi dwoch rodzicow przy studium, ale tylko jeden raportuje czas rzeczywisty jaki zostal poswiecony dziecku. jezeli taka informacje chcemy wyciagnac ze statystyki to jest ona dostepna. po jakims czasie przyszla jednak zgoda na raportowanie przez dwoch rodzicow czasu poswieconemu temu samemu dziecku. co sie dzieje z liczbami ? :)

tej samej sytuacji przypisany zatem jest inny czas, realny i statystyczny. jesli w organizacji jest zalozmy 2.000.000 ojcow, ktorzy poswiecaja 4 godziny miesiecznie swoim dzieciom studiujac z nimi, to mamy 8.000.000 godzin siedzenia przy pociechach, jesli jednak pozwolimy wpisac godziny rowniez matkom sztuczka robi wrazenie, prawda? mamy obraz niezlej pracy wykonanej przez rodzicow, ktorzy przy dzieciach przesiedzieli 16.000.000 godzin, co jest przeciez nie prawdą.

pytanie: dlaczego pozwolono wpisywac godziny matkom?

odpowiedz: poniewaz szukamy informacji statystycznej, ktora odpowiada na pytanie, nie ile czasu poswiecono na gloszenie ludziom (dziecku), tylko ile czasu na gloszenie poswiecil poszczegolny glosiciel (rodzic), suma daje nam wynik ich pracy.

oczywiscie poszukiwanie odpowiedzi drugiej jest bardziej wskazane ze wzgledu na wiekszy efekt liczb, ot ta cala statystyka :)

U篡tkownik gruby drab edytowa ten post 2010-10-07, godz. 19:47

Z naszych rozm闚 o niczym
wynika 瞠
tyle wiemy o 鈍iecie
a o nas troch mniej

#59 qwerty

qwerty

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 20:21

Moja mama by豉 鈍i皻sza.... ja mog豉m sobie liczy czas ale minimum musia豉 byc godzina, czyli jak g這si豉m 40 minut to to si nie liczy這 wcale
dopiero jak godzin i 5 minut to mog豉m dodawa do tego nast瘼ne g這szenie, tez oczywi軼ie minimum godzina......
Wi璚 z nadgorliwo軼i mamy wielu wielu godzin organizacja w statystykach nie uj窸a..... niemniej wyr闚na豉m to kiedy ju nie g這si豉m a podawa豉m owoc..... Nawet chyba wi璚ej by這 tych fikcyjnych godzin...... Teraz tak sobie my郵e, 瞠 B鏬 jednak nie zadba o rzetelno嗆 tych statystyk ;)

#60 Iam

Iam

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 703 Post闚

Napisano 2010-10-07, godz. 21:08

Moja mama by豉 鈍i皻sza.... ja mog豉m sobie liczy czas ale minimum musia豉 byc godzina, czyli jak g這si豉m 40 minut to to si nie liczy這 wcale
dopiero jak godzin i 5 minut to mog豉m dodawa do tego nast瘼ne g這szenie, tez oczywi軼ie minimum godzina......
Wi璚 z nadgorliwo軼i mamy wielu wielu godzin organizacja w statystykach nie uj窸a..... niemniej wyr闚na豉m to kiedy ju nie g這si豉m a podawa豉m owoc..... Nawet chyba wi璚ej by這 tych fikcyjnych godzin...... Teraz tak sobie my郵e, 瞠 B鏬 jednak nie zadba o rzetelno嗆 tych statystyk ;)

Dzisiaj na zebraniu by punkt. "Dlaczego sk豉damy sprawozdania ze s逝瘺y polowej."
Brat wyra幡ie podkre郵i 瞠 nie dla Jehowy bo on wszystko widzi. To jest potrzebne dla ludzi aby... i kilka powod闚. Nie istotne dla tej dyskusji.

Przykre qwerty 瞠 k豉ma豉 albo raczej oszukiwa豉. Nie wiem po co? I kogo? Jaki to mia這 sens?
No ale w ko鎍u przesta豉 k豉ma. Jest w tej historii jaki pozytyw.

Ja nigdy nie k豉ma貫m mimo 瞠 by這 mi niekiedy wstyd.

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych