Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zachęcanie do edukacji przeszkodą dla przywilejów w zborze


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#21 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-12, godz. 07:19

[...]Podobno wg statystyk aż połowa udających się na studia nie wraca do zboru.[...]

Skad masz takie informacje?


Może lepiej podnieść jakość zebrań, żeby każdy wykształcony człowiek z przyjemnością na nie chodził.

Wlasnie do tego potrzeba m.in. wykszalconych ludzi. Oczywiscie i ludzie z zawodowym tylko wyksztalceniem potrafia swietnie prowadzic zebrania w sposob ciekawy i na dosc wysokim poziomie ale to rzadkie przypadki.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-06-12, godz. 10:02

Oczywiscie i ludzie z zawodowym tylko wyksztalceniem potrafia swietnie prowadzic zebrania w sposob ciekawy i na dosc wysokim poziomie ale to rzadkie przypadki.

Zapewne to prawdziwi pasjonaci co mają równiez zdolność jasnego wyrażania własnych myśli. Przypominają mi się niektórzy historycy co barwnie opowiadają to czym się interesują.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-12, godz. 10:04

Zapewne to prawdziwi pasjonaci co mają równiez zdolność jasnego wyrażania własnych myśli. Przypominają mi się niektórzy historycy co barwnie opowiadają to czym się interesują.

Dokladnie. I naprawde ubolewam nad tym jaka to rzadkosc...
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#24 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-12, godz. 14:48

Nie wiem, w jaki sposób NO przedstawili zalecenia, ale w znanych mi zborach starsi bardzo wzięli sobie do serca te rady i podczas wizyt pasterskich, służby i w innych rozmowach zachęcają zwłaszcza studiujących głosicieli, aby rozważyli możliwość wcześniejszego zakończenia studiów, bo to rzecz nic nie warta, a tych, którzy kończą szkołę średnią, aby nie kontynuowali edukacji.

No wlasnie, a mialo byc nie zachecanie a nie zniechecanie.
Dołączona grafika

#25 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-13, godz. 12:30

Zastanawia mnie, czego się tak boją. Podobno wg statystyk aż połowa udających się na studia nie wraca do zboru. Ale czy zatrzymanie kogoś w domu sprawi, że będzie on służył Bogu z miłości i nieprzymuszonej woli? Może lepiej podnieść jakość zebrań, żeby każdy wykształcony człowiek z przyjemnością na nie chodził.


Nie zachęcanie do kształcenia się jest logiczną konsekwencją oczekiwania na Armagedon. Świat się kończy - po co się uczyć? Tym bardziej, że to niebezpieczne (kontakty z jakże zepsutymi studentami i mundrości tego świata).
Dla przeciętnego człowieka studia to inwestycja w przyszłość i/lub pasja. ŚJ trochę inaczej widzą jedno i drugie. Jak się przyjrzeć ich wizji świata, wykształcenie rzeczywiście jest im zbędne <_<

Edit. Właśnie mi się przypomniało, że jeden ze starszych zachęcał mnie do 'pójścia na lekarza' - bo to taki najpiękniejszy zawód świata :P Różnie to bywa z tymi starszymi

Użytkownik kantata edytował ten post 2008-06-13, godz. 12:35


#26 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-06-13, godz. 16:10

Edit. Właśnie mi się przypomniało, że jeden ze starszych zachęcał mnie do 'pójścia na lekarza' - bo to taki najpiękniejszy zawód świata :P Różnie to bywa z tymi starszymi

Po harmagiedonie mogłabyś po prostu jeszcze raz przeżyć radość wyuczenia się zawodu ;)
[db]

#27 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-08, godz. 18:01

Kopia omawianego pisma, ale w języku hiszpańskim: Copy of CO Letter/Outline Regarding Education - In Spanish

Potwierdza się tam użycie wcześniej wspomnianych przykładów.
.jb

#28 paolka

paolka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata ;)

Napisano 2008-07-12, godz. 09:58

Zawsze mnie denerwowało podejście WTS-u do wykształcenia. Na zebraniach ciągle się podkreślało by poprzestawać na minimum, które pozwoli jedynie na znalezienie pracy. A studia to już w ogóle wymysł szatana! Kiedy jednak mimo tych rad poszłam na studia, zaraz miałam wizytę starszego i nadzorcy okręgu. Najpierw całkiem miła gadka a potem dawaj z grubej rury: czy nie mogłabyś rzucić studiów i rozpocząć służbę pionierską? Rozwaliło mnie to. Od tamtej pory zaczęłam bardziej krytycznie patrzeć na wytyczne WTS-u, aż w końcu zostałam odstępcą :)

#29 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-12, godz. 11:01

Może wytyczne NO w tej konkretnej sprawie (tzn. związanego ze studiami wyjazdu do innego miasta) zostały dostosowane do warunków kraju, w którym były/są one przedstawiane gronom starszych? W takiej sytuacji zalecenia dot. USA mogą się nieco różnić od zaleceń dla polskich starszych: może tam położono na to mocniejszy akcent i dlatego ten wątek tak często pojawia się w wypowiedziach amerykańskich internautów. Czy jest taka możliwość?

Tak! Pinokio amerykański ma dłuższy nos i ręce, więc potrzebuje luźniejszych sznurków niż Pinokio polskiej produkcji, który ma związane ręce. :)

#30 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-12, godz. 11:04

Edit. Właśnie mi się przypomniało, że jeden ze starszych zachęcał mnie do 'pójścia na lekarza' - bo to taki najpiękniejszy zawód świata :P Różnie to bywa z tymi starszymi

Mój kumpel chciał pójść na chirurgię plastyczną, aby po armagedonie przywracać ludziom piękny wygląd. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#31 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-12, godz. 11:14

Podobno wg statystyk aż połowa udających się na studia nie wraca do zboru. Ale czy zatrzymanie kogoś w domu sprawi, że będzie on służył Bogu z miłości i nieprzymuszonej woli? Może lepiej podnieść jakość zebrań, żeby każdy wykształcony człowiek z przyjemnością na nie chodził.

Ludzie dbajacy o poziom swojej wiedzy nie nakąłdają sobie klapek na oczy. Trudno się dziwić temu, że gdy poważnie traktują swoje przekonania to trudno im się uzależniać od "sznurków" zza oceanu.

Widocznie w tym temacie bracia zaczeli za bardzo kierowac sie wlasnym sumieniem i "niewolnik" poczul sie zlekcewazony.

Też właśnie tak to widzę. Ktoś poczuł sie zbyt samodzielny i nie zrozumiał prawidłowo, co to są sprawy sumienia prawidłowo wyszkolonego na podstawie Biblii. No i olany Niewolnik poczuł, że ktoś nie jest wierny i rozumny tak jak on!

Własny ojciec ma zniechęcac własne dziecko i występować przeciwko niemu, gdy te chce studiować? Przepraszam bardzo, ale takich paranoi to naprawdę nigdzie nie widziałem.

No bo to jest JEDYNA prawdziwa religia! :) Czegoś podobnego nie znajdziesz więc nigdzie indziej! :P

#32 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-07-12, godz. 11:17

Mój kumpel chciał pójść na chirurgię plastyczną, aby po armagedonie przywracać ludziom piękny wygląd. :)

ps. albo "godziwie" wspierał rozwój teokracji ;-) w czasach "tuż" "tuż" ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#33 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-12, godz. 11:27

Podsumowując :
- studiować można , ale nie w innym mieście (akademiki, stancje, samodzielne studenckie mieszkania! sodoma i gomora :o )
- studiować można ,ale zachęcać nie można
- studiować można ,ale lepiej, żeby dzieci starszych nie studiowały
- studiować można, ale bracia na przywilejach nie powinni (ani ich żonki)
- studiować można, ale to niebezpieczne bo możesz "nadać się pychą" i porzucić służbę dla WTS
- studiować można, ale dawać tym złego przykładu braciom nie można......

....czyli studiować można, ale nie można.

Idź za przykładem Niewolnika - on nie studiuje, więc studiuj ... jego publikacje!

Zawsze mnie denerwowało podejście WTS-u do wykształcenia. Na zebraniach ciągle się podkreślało by poprzestawać na minimum, które pozwoli jedynie na znalezienie pracy. A studia to już w ogóle wymysł szatana! Kiedy jednak mimo tych rad poszłam na studia, zaraz miałam wizytę starszego i nadzorcy okręgu. Najpierw całkiem miła gadka a potem dawaj z grubej rury: czy nie mogłabyś rzucić studiów i rozpocząć służbę pionierską? Rozwaliło mnie to. Od tamtej pory zaczęłam bardziej krytycznie patrzeć na wytyczne WTS-u, aż w końcu zostałam odstępcą :)

Czyli zdobyłaś wykształcenie wyższe. :)

#34 paolka

paolka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata ;)

Napisano 2008-07-12, godz. 11:51

Czyli zdobyłaś wykształcenie wyższe. smile.gif


Właśnie tak :)

#35 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-12, godz. 12:37

Mnie zastanawia dlaczego świadkowie Jehowy nie chcą kształcić swoich dzieći oraz siebie samych. Przecież wykształcenie poszerza horyzonty myślowe, sposób patrzenia na świat itd. Czyżby człowiek wykształcony był mniej podatny na manipulacje?

sam sobie odpowiedziałeś :)

Przecież wykształcenie poszerza horyzonty myślowe, sposób patrzenia na świat itd.


nie potrafiłam uwierzyć.......

#36 dadi

dadi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano 2008-10-06, godz. 22:54

Witam
Cytat z w 15.04.08 s4 ak 9,10 z artykułu "Odrzucaj rzeczy nic nie warte"

9 "Inną przydatną rzeczą, która może sie okazac nic nie wartą, jest świecka edukacja. Chcemy, żeby nasze dzieci były dobrze wykształcone i rzdziły sobiew życiu. Co ważniejsze światły chrześcijanin potrafi czytac Biblię z większym zrozumieniem, analizowac problemy i wyciąga logiczne wnioski oraz naucza prawd biblijnych w sposób jasny i przekonujący. Odebranie starannego wykształcenia wymaga czasu, ale warto go na to przeznaczyc.
10 Co jednak powiedziec o wyższym wykształceniu, jakie można zdobyc na uniwersytecie lub innej uczelni? Powszechnie uważa się je za nieodzowny warunek sukcesu. Tymczasem sporo osób, które o nie zabiega, napełnia swój umysł szkodliwą propagandą. Pośięca na to cenne młode lata, które najlepiej byłoby wykorzysta w służbie dla Jehowy.hyba nie zaskakuje fakt,
że w krajach, w których mnóstwo ludzi odebrało takie wykształcenie, wiary w Boga jeszcze nigdy nie deklarowało tak mało osób.
PRAWDZIWY CHRZEŚCIJANIN nie szuka zabezpieczenia w poszerzaniu świeckiej edukacji, lecz ufa Bogu"

#37 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2008-10-07, godz. 07:41

Witam
Cytat z w 15.04.08 s4 ak 9,10 z artykułu "Odrzucaj rzeczy nic nie warte"

9 "Inną przydatną rzeczą, która może sie okazac nic nie wartą, jest świecka edukacja. Chcemy, żeby nasze dzieci były dobrze wykształcone i rzdziły sobiew życiu. Co ważniejsze światły chrześcijanin potrafi czytac Biblię z większym zrozumieniem, analizowac problemy i wyciąga logiczne wnioski oraz naucza prawd biblijnych w sposób jasny i przekonujący. Odebranie starannego wykształcenia wymaga czasu, ale warto go na to przeznaczyc.
10 Co jednak powiedziec o wyższym wykształceniu, jakie można zdobyc na uniwersytecie lub innej uczelni? Powszechnie uważa się je za nieodzowny warunek sukcesu. Tymczasem sporo osób, które o nie zabiega, napełnia swój umysł szkodliwą propagandą. Pośięca na to cenne młode lata, które najlepiej byłoby wykorzysta w służbie dla Jehowy.hyba nie zaskakuje fakt,
że w krajach, w których mnóstwo ludzi odebrało takie wykształcenie, wiary w Boga jeszcze nigdy nie deklarowało tak mało osób.
PRAWDZIWY CHRZEŚCIJANIN nie szuka zabezpieczenia w poszerzaniu świeckiej edukacji, lecz ufa Bogu"

dziwne...wydawało się, że tego typu artykuły mamy już za sobą i pogląd towarzystwa stał sie bardziej liberalny, a własciwie musiał się stać, bo mnóstwo braci z zawodowym wykształceniem mających problemy ze znalezieniem pracy w dzisiejszej rzeczywistosci, "przeklinało" wytyczne towarzystwa. ostatnio dużo świadków przecież studiuje...
ps. w latach 80 tych nawet średnie wykształcenie było przewrotem

#38 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-07, godz. 11:45

Co ważniejsze światły chrześcijanin potrafi czytac Biblię z większym zrozumieniem, analizowac problemy i wyciąga logiczne wnioski oraz naucza prawd biblijnych w sposób jasny i przekonujący.

No właśnie :) ze zrozumieniam analizuje i wyciąga wnioski :)
Ale tu się troszkę rozpędzili, bo przecież widzimy jak na dłoni, iz osoby, które odebrały wyższe wykształcenie i nauczyły się analizowac i wyciągać wnioski, odchodza od jedynej słusznej.......... więc jednak musi się okazac że studia wyższe to szkodliwa diabelska propaganda :)

sporo osób, które o nie zabiega, napełnia swój umysł szkodliwą propagandą.

Pozdrawia Was qwerty która to gruntownie się wy....propagandziła :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#39 dadi

dadi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano 2008-10-07, godz. 14:29

To wszystko pikuś.
Moim zdaniem to zwykły emocjonalny szantaż.
Studiujesz = nie jesteś prawdziwym chrześcijaninem.
Studjujesz = nie masz zaufania dla Boga.
Studjujesz = tracisz cenny czas, który można by.....
Studjujesz = dajesz dostęp diabłu poprzez szkodliwą propagandę.
itd
itd
itd
co tylko sobie zborowa gawiedź wymyśli!
I już masz łatę : na ciele, na sumieniu, na sercu.
Trzeba widzieć wzrok na sobie po studium takiego artykułu.
Wzrok oczywiście tych których ten temat z różnych przyczyn nie dotyczy.

#40 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-10-07, godz. 15:39

To wszystko pikuś.
Moim zdaniem to zwykły emocjonalny szantaż.
Studiujesz = nie jesteś prawdziwym chrześcijaninem.
Studjujesz = nie masz zaufania dla Boga.
Studjujesz = tracisz cenny czas, który można by.....
Studjujesz = dajesz dostęp diabłu poprzez szkodliwą propagandę.
itd
itd
itd
co tylko sobie zborowa gawiedź wymyśli!
I już masz łatę : na ciele, na sumieniu, na sercu.
Trzeba widzieć wzrok na sobie po studium takiego artykułu.
Wzrok oczywiście tych których ten temat z różnych przyczyn nie dotyczy.

oj ty to raczej nie stud"j"owales.... albo masz legastenie jak ja......hihihihihih
[font=Tahoma]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych