Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie


  • Please log in to reply
396 replies to this topic

#301 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-01, godz. 21:18

Że pleciesz trzy po trzy drogi Mirku.

#302 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-04-02, godz. 09:36

Wcale nie miałem zamiaru obrażać Boga. [...] Ja też tak uważam, nie wiem dlaczego takie wyobrażenie trójcy. A może ty coś wiesz na temat zajęcy?

Też tak myślę, że nie chcesz obrażać Boga, ale czasem z nadgorliwości można przyczyniać się nieświadomie. Dlatego dla mnie też jest niezrozumiałe, że autorzy okna katedry w Paderborn umieścili symbol Trójcy z trzech zajęcy. Na jakiej podstawie je upodobniają do Ojca, Syna i DŚ? Myślę, że nawet do zagorzałego trynitarianina coś tu nie pasuje. Zając ma cztery łapy, po parze uszu, oczu itd. oraz jedną głowę, ogon, serce itd. Nie dostrzegam natomiast żadnego potrójnego organu. Dlaczego autorzy użyli akurat trzech zajęcy - pozostaje zagadką. Niejednokrotnie można obserwować na wiosce parkoty, szczególnie w styczniu, kiedy pola są gołe i pokryte śniegiem dający widoczny kontrast. Wówczas widać jak są prowadzone walki gachów, gdzie w moim przypadku zaobserwowałem jednego razu ok. ośmiu. zob.parkoty

Użytkownik gambit edytował ten post 2010-04-02, godz. 09:39

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#303 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-02, godz. 12:41

Że pleciesz trzy po trzy drogi Mirku.

Dlaczego tak mówisz? Możemy jak chcesz rozważyć te wspomniane procesy w przyrodzie, z których się tak śmiejesz. Na początek powiedz mi co jest błędnego wedlug ciebie w poniższym schemacie?

Dołączona grafika

W miarę upływu czasu będę podawał więcej przykładów więc przygotuj się na odparcie zarzutów. :)


Na jakiej podstawie je upodobniają do Ojca, Syna i DŚ? Myślę, że nawet do zagorzałego trynitarianina coś tu nie pasuje.

Myślę, że chodzi o przedstawienie miłości między trzema zwierzątkami tak jak panuje ona wśród osób Trójcy!


Zając ma cztery łapy, po parze uszu, oczu itd. oraz jedną głowę, ogon, serce itd. Nie dostrzegam natomiast żadnego potrójnego organu.

Są trzy zające złączone razem tworząc jeden trójkąt. :)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#304 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-02, godz. 12:44

Dlaczego tak mówisz? Możemy jak chcesz rozważyć te wspomniane procesy w przyrodzie, z których się tak śmiejesz. Na początek powiedz mi co jest błędnego wedlug ciebie w poniższym schemacie?


jest niezupełny - za czym idzie niedoskonałosc.

niemozliwe w przypadku Trojcy.

#305 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-02, godz. 12:45

jest niezupełny - za czym idzie niedoskonałosc.

co w nim brakuje?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#306 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-02, godz. 12:49

Brakuje reszty gruczołów trawiennych.

Serio myslales, ze to sa wszystkie?

#307 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-02, godz. 12:50

Brakuje reszty gruczołów trawiennych.

jakie są jeszcze gruczoły trawienne? Chętnie się dowiem, bo o tych wyczytałem w litaraturze.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#308 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-02, godz. 12:52

Jelitowe, Brunnera np ...

#309 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-02, godz. 12:56

ja narysowałem tylko gruczoły trawienne pozaścienne. Ale jak chcesz można narysować następne trójce :)

Gruczoły trawienne, ogół narządów występujących w układzie pokarmowym, wytwarzających soki trawienne potrzebne do chemicznej przeróbki pokarmu.

Wyróżniamy gruczoły trawienne przyścienne - gruczoły o mikroskopijnych wymiarach, znajdujące się w ścianach przewodu pokarmowego: gruczoły żołądkowe wydzielające sok żołądkowy, gruczoły dwunastnicze (Brunnera) wydzielające sok dwunastniczy i gruczoły jelitowe (sok jelitowy).

Do gruczołów trawiennych zalicza się także gruczoły trawienne pozaścienne, których wydzieliny dostają się do światła przewodu pokarmowego przez kanały wyprowadzające - są to trzy pary ślinianek w jamie ustnej oraz wątroba i trzustka.


źródło: http://portalwiedzy....enne,haslo.html

Użytkownik mirek edytował ten post 2010-04-02, godz. 12:57

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#310 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-02, godz. 13:02

To nic, ze narysowales tylko pozascienne, rysunek jest niezupełny poniewaz samymi gruczołami pozasciennymi czlowiek nie potrafi trawic.

Wniosek? klops.

Nie szukaj Trojcy na sile tam, gdzie jest ona niewidoczna - nie przekonasz nikogo w ten sposob, szczegolnie jesli ktos NIE CHCE tego zrozumiec i na sile bedzie sie przed tym bronił. To juz ich problem, nie Twoj - a im wiecej takich "przykladow" podajesz, tym bardziej wyglada to tak jakbys sam nie do konca w to wierzyl i szukal jakiegos poparcia w otaczajacym swiecie. Tak sie rodzi albo fanatyzm albo głupota, ktorych chcialbym bys uniknał zanim w nie wpadniesz.

#311 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-02, godz. 13:09

Pokaże ci, że w gruczołach trawiennych występują trzy trójce:

I. gruczoły trawienne przyścienne
1. gruczoły żołądkowe wydzielające sok żołądkowy,
2. gruczoły dwunastnicze (Brunnera) wydzielające sok dwunastniczy
3. gruczoły jelitowe (sok jelitowy).

II. gruczoły trawienne pozaścienne
1. trzy pary ślinianek w jamie ustnej
2. wątroba
3. trzustka.

III. ślinianki
1. przyuszne
2. podżuchwowe
3. podjęzykowe


Jestem pewien, że Trójca Święta istnieje, więc mogę takie dowody przedstawiać bez końca. Tylko nie mów, że plecę trzy po trzy :)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#312 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-02, godz. 13:20

Mirek, opanuj sie.
trzy trojce? samych gruczolow zoladkowych sa miliony, a Syn i Ojciec i Duch jest jeden.

slinianek jest wg twego opisu 12, nie 3.




problem w tym, ze to nie sa dowody na Trojce a jedynie na Twoje fanatyczne podejscie do tematu.

#313 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-02, godz. 13:25

trzy trojce? samych gruczolow zoladkowych sa miliony, a Syn i Ojciec i Duch jest jeden.

Ale należą do jednej klasy: gruczoły żołądkowe. Dlatego tak jest bowiem są trzy organy, na ścianach których znajdują się te gruczoły: są to

1.żołądek
2. dwunastnica
3. jelito cienkie


slinianek jest wg twego opisu 12, nie 3.

mówiłem o trzech parach


problem w tym, ze to nie sa dowody na Trojce a jedynie na Twoje fanatyczne podejscie do tematu.

Dobrze to ty udowodnij mi, iż istnieje jeden Bóg skoro jak sam powiedziałeś "samych gruczolow zoladkowych sa miliony, a Syn i Ojciec i Duch jest jeden" :)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#314 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-02, godz. 13:32

A w wyrostku robaczkowym to juz gruczołów ni ma?

YHYM.

#315 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-02, godz. 13:37

A w wyrostku robaczkowym to juz gruczołów ni ma?

Wyczytałem tylko o tych, o których napisałem. Jeśli masz coś na ten temat to dawaj. Może znajdzie się jeszcze jedną trójcę! :)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#316 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-04-02, godz. 13:45

Sam sobie poszukaj, doedukuj sie.


Poki co oklejam Cie etykietą fanatyka.

#317 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-02, godz. 13:47

Sam sobie poszukaj, doedukuj sie.

No widzisz taka jest z tobą rozmowa. To ty powinieneś udowodnić mi, iż nie mam racji! Kiedy doczekam się dowodu przyrodniczego na to, iż Bóg jest jeden?


Poki co oklejam Cie etykietą fanatyka.

Czyli mam więcej przykładów nie podawać?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#318 starowinka

starowinka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 130 Postów

Napisano 2010-04-02, godz. 16:58

1.żołądek
2. dwunastnica
3. jelito cienkie

Tak tak. ;) I odbyt który o nich daje świadectwo swym odgłosem w koło. :lol:

#319 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2010-04-02, godz. 17:01

Tak tak. ;) I odbyt który o nich daje świadectwo swym odgłosem w koło. :lol:

Jelito grube toi już układ wydalniczy a nie trawienny, jakbys nie wiedział ;)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#320 starowinka

starowinka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 130 Postów

Napisano 2010-04-02, godz. 17:04

No to odbyt przy pomocy swego kanału - jelita grubego, czyli internetu. :) Bo odbyt nie wchodzi w skład trzech. Ale świadczy o nich swym odgłosem.

Użytkownik starowinka edytował ten post 2010-04-02, godz. 17:06





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych