Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadkowie Jehowy a kwestia krwi


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#61 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-09-19, godz. 20:35

Słuchajcie, a może by zmienić trochę nastawienie do tego stada baranów.
Zawsze i wszędzie, żal mi będzie niewinnych dzieci, w łapach półidiotów, wydających je śmierć.
Ale jeśli chodzi o stare pryki ? A niech to towarzystwo umiera sobie w najlepsze.
No toż, przecież mniej durniów będzie na świecie.

Polarmiku kochany, problem rozwiązuje się niejako sam, bo chyba we wszystkich szpitalach w tej chwili, są osoby wyznaczone do konaktu z prokuratorem, w sytuacji, gdy chodzi o życie dziecka, i nie tak jak dawniej (kiedy procedura trwała kilkanaście do kilkudziesięciu godzin), teraz decyzja o czasowym ograniczeniu praw rodzicielskich zapada w kilkadziesiąt minut. Gorzej, jeśli chodzi o prawnie już dorosłych, a tak naprawdę 18-19-20-letnie dzieci, które pod wpływem "w pełni idiotów" sami skazują się na śmierć.

Pozdrawiam cieplutko

maksymalnie wk***iona na taką politykę niewolnika Dosia

#62 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-09-20, godz. 08:40

Słuchajcie, a może by zmienić trochę nastawienie do tego stada baranów.
Zawsze i wszędzie, żal mi będzie niewinnych dzieci, w łapach półidiotów, wydających je śmierć.
Ale jeśli chodzi o stare pryki ? A niech to towarzystwo umiera sobie w najlepsze.
No toż, przecież mniej durniów będzie na świecie.


Ja mam inne zdanie. Należy się modlić za tych ludzi. Pan Bóg kocha wszystkich, bez wyjątków, nawet tych, którzy bezmyślnie ofiarują się szatanowi odmawiając pomocy lekarskiej umierając za ideologię Strażnicy.
Kochajmy ich, bo tak szybko odchodzą.

#63 Amazonka

Amazonka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-09-21, godz. 20:36

Hi fi, masz gdzieś cytat o starym zakazie przeszczepów?
Dołączona grafika

#64 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-09-23, godz. 11:48

Hi fi, masz gdzieś cytat o starym zakazie przeszczepów?


mam tutaj

#65 Amazonka

Amazonka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 51 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-09-23, godz. 17:47

Ciekawy przegląd skanów.
Dołączona grafika

#66 leffe

leffe

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 2009-01-11, godz. 11:21

dodaję jako ciekawostkę http://zbigniew.reli...jehowy.patrz.pl

#67 leffe

leffe

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 2009-01-22, godz. 07:01

Dzielicie włos na troje. Niech każdy nieuprzedzony człowiek sam przeczyta Dzieje Apostolskie cały 15 rozdział i będzie wiedział, czy wolno czy też nie wolno przyjmować krwi. Każdy sam musi to rozstrzygnąć. Wszelkie spory i tłumaczenia nie mają sensu. Jeśli Bóg mówi: "Nie zabijaj" a ludzie idą na wojnę i zabijają próbując jednocześnie się usprawiedliwić, bo:
  • musiałem, bo sam bym kulkę dostał
  • i tak nie lubię ruskich (niemców)
  • to mój patriotyczny obowiązek
  • państwo sfinansuje mi studia
  • staram się o obywatelstwo.
to czy Boże przykazanie nie obowiązuje? Ja sądzę, że obowiązuje mimo wszystko ale osoby, które zabijają powiedzą zaraz: "nie zabijaj (bez powodu)". Tak samo z krwią. Ja sądzę, że należy wstrzymywać się od krwi i jest to dla mnie jasne i czytelne. Dlaczego tak sądzę? Po przeczytaniu 15-go rozdziału Dziejów Apostolskich.

#68 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-01-22, godz. 09:22

Faktycznie w tekście biblijnym dekalogu nie ma wyjątku dla obrony ojczyzny ("nie zabijaj w czasie pokoju"). Szkoda jednak, że w 15 rozdziale dziejów apostolskich nie znalazłeś słowa kluczowego "Żyd" a z mowy apostoła Jakuba nie wyczytaleś CELU dla którego domaga sie wstrzymywania się od krwi.

#69 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-01-22, godz. 12:15

Dzielicie włos na troje. Niech każdy nieuprzedzony człowiek sam przeczyta Dzieje Apostolskie cały 15 rozdział i będzie wiedział, czy wolno czy też nie wolno przyjmować krwi. Każdy sam musi to rozstrzygnąć. Wszelkie spory i tłumaczenia nie mają sensu. Jeśli Bóg mówi: "Nie zabijaj" a ludzie idą na wojnę i zabijają próbując jednocześnie się usprawiedliwić, bo:

  • musiałem, bo sam bym kulkę dostał
  • i tak nie lubię ruskich (niemców)
  • to mój patriotyczny obowiązek
  • państwo sfinansuje mi studia
  • staram się o obywatelstwo.
to czy Boże przykazanie nie obowiązuje? Ja sądzę, że obowiązuje mimo wszystko ale osoby, które zabijają powiedzą zaraz: "nie zabijaj (bez powodu)". Tak samo z krwią. Ja sądzę, że należy wstrzymywać się od krwi i jest to dla mnie jasne i czytelne. Dlaczego tak sądzę? Po przeczytaniu 15-go rozdziału Dziejów Apostolskich.

Tam chodziło jedynie o spożywanie, a co najważniejsze nie była to kwestia życia i śmierci...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#70 leffe

leffe

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 2009-01-23, godz. 07:05

Faktycznie w tekście biblijnym dekalogu nie ma wyjątku dla obrony ojczyzny ("nie zabijaj w czasie pokoju"). Szkoda jednak, że w 15 rozdziale dziejów apostolskich nie znalazłeś słowa kluczowego "Żyd" a z mowy apostoła Jakuba nie wyczytaleś CELU dla którego domaga sie wstrzymywania się od krwi.



Zasiadłem raz jeszcze i przeczytałem raz jeszcze :) I wiesz co tu jest napisane??? Dzieje Apostolskie 15 rozdział??? Zobatrz wersety: 20. Jak już zobaczysz to zobacz werset 19: "Przetoż moje zdanie jest, żeby nie trwożyć tych, którzy się z poganów do Boga nawracają" (BG a tłusta kursywa moja), więc nie chodzi tu o Żydów jak Ty twierdzisz.

Użytkownik leffe edytował ten post 2009-01-23, godz. 07:06


#71 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-01-23, godz. 07:10

Nie o to chodziło Sebastianowi leffe.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#72 leffe

leffe

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 2009-01-25, godz. 07:32

Nie o to chodziło Sebastianowi leffe.



Oświeć mnie więc, o co chodziło.

#73 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-03-08, godz. 17:16

Właśnie to jest główną przyczyną, dlaczego chcę oficjalnie zerwać z tą sektą. Mam poczucie winy, że przez tyle lat propagowałem nauki, które mogą się przyczyniać do śmierci. Daję słowo, że na początku nie rozumiałem, że biblijny nakaz "powstrzymywania" się od krwi dotyczy tylko jej spożywania. W czasach, gdy spisano ten zakaz nie istniała "inna metoda wprowadzania krwi do organizmu"- jak dziś pokrętnie próbuje pod to podciągnąć transfuzję Brooklyn. Zastanawiam się nad tym, czy oni w końcu nie doszli do tego, że źle zinterpretowali te słowa i teraz wolą składać ofiarę z dalszych ludzkich istnień niż narazić się na procesy sądowe?! OHYDNA SEKTA!!! Mówiąc o miłości do czarnych -będąc jednocześnie członkiem Ku-Klux-Klanu - analogicznym jest- zrozumieć w końcu kwestię krwi i nadal być świadkiem Jehowy.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#74 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-03-08, godz. 22:27

OHYDNA SEKTA!!! Mówiąc o miłości do czarnych -będąc jednocześnie członkiem Ku-Klux-Klanu - analogicznym jest- zrozumieć w końcu kwestię krwi i nadal być świadkiem Jehowy.


Jakze dobrze Cie rozumiem! Sam jestem w takiej sytuacji.... kwestia krwi to jeden z wielu elementow budzacych moje oburzenie ale ten ktory powoduje obrzydzenie do kazdego wydania Strasznicy i Przerazcie Sie. Pozostaje SJ jedynie ze wzgledu na uklady rodzinne.

Pozdrawiam
Umbre Summum




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych