Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pan Lewandowski - Jakies wyjasnienia?


47 replies to this topic

#21 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-12, godz. 14:43

Też nie rozumiem o co spory, jeśli umarł w kwietniu, to nie mógł urodzić się pod koniec grudnia! tylko co najwyżej około października. A data narodzin Jezusa, została ustalona jako dzień SYMBOLICZNY! Czyli przyjęto, że urodziny Jezusa będzie obchodzić się 24 grudnia. Wszystko na temat!
nie potrafiłam uwierzyć.......

#22 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2010-01-12, godz. 20:00

Też nie rozumiem o co spory, jeśli umarł w kwietniu, to nie mógł urodzić się pod koniec grudnia! tylko co najwyżej około października. A data narodzin Jezusa, została ustalona jako dzień SYMBOLICZNY! Czyli przyjęto, że urodziny Jezusa będzie obchodzić się 24 grudnia. Wszystko na temat!

Qwerty
nie 24 a 25 grudnia. 24 grudnia to wigilja
Czesiek

#23 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-12, godz. 20:12

Oprócz wigilji jest też wtedy wigilia Bożego Narodzenia :)

#24 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2010-01-16, godz. 00:20

Dla mnie spieranie się,czy było ciepło,czy zimno nie ma sensu tak jak spieranie się czy pal,czy krzyż.


Dla ciebie (nie jesteś pępkiem świata), dla mnie może też, ale jak widać dla wielu nie, a dla Strażnicy i ŚJ na pewno nie.

http://www.rumburak....ia/zima.php#200

Dlatego o tym napomknąłem. Tematu nie byłoby nigdy gdyby Strażnica tego nie poruszyła.

Też nie rozumiem o co spory, jeśli umarł w kwietniu, to nie mógł urodzić się pod koniec grudnia! tylko co najwyżej około października. A data narodzin Jezusa, została ustalona jako dzień SYMBOLICZNY! Czyli przyjęto, że urodziny Jezusa będzie obchodzić się 24 grudnia. Wszystko na temat!


Nikt nie twierdzi, że urodził się w grudniu, data jest umowna aby jakaś dla upamiętnienia tego była. Spór jest tylko o ten nieuczciwy argument o śniegu w Palestynie. Zawsze kiedy coś o tym napiszę to wszyscy odpisują, tylko nikt na temat. Tak jakbym twierdził, że Jezus urodził się 24 grudnia.

A z tym październikiem to sprawa tak samo niepewna

http://apologetyka.k...a-i-padziernika

#25 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-16, godz. 07:30

Oczywiście,że nie jestem pępkiem świata i miałem na myśli to co Ty w kwestii stosunku Strażnicy do sprawy czasu narodzin Jezusa,dlatego podałem prosty przykład z moim dziadkiem.

#26 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-16, godz. 08:43

Dla ciebie (nie jesteś pępkiem świata), dla mnie może też, ale jak widać dla wielu nie, a dla Strażnicy i ŚJ na pewno nie.

http://www.rumburak....ia/zima.php#200

Dlatego o tym napomknąłem. Tematu nie byłoby nigdy gdyby Strażnica tego nie poruszyła.



Nikt nie twierdzi, że urodził się w grudniu, data jest umowna aby jakaś dla upamiętnienia tego była. Spór jest tylko o ten nieuczciwy argument o śniegu w Palestynie. Zawsze kiedy coś o tym napiszę to wszyscy odpisują, tylko nikt na temat. Tak jakbym twierdził, że Jezus urodził się 24 grudnia.

A z tym październikiem to sprawa tak samo niepewna

http://apologetyka.k...a-i-padziernika

Przepraszam Janie :) faktycznie nie wniknełam w sedno sporu a zabrałam głos :)

A w temacie, straznica bardzo często nagina fakty dla potwierdzenia swoich wywodów.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#27 tomek30

tomek30

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-23, godz. 01:01

Witam,
jak Pan Jan potwierdzil, data jest umowna. Tylko czemu takiej daty umownej niemozna bylo ustalic w okolicach pazdziernika ??? Jesli wziac pod uwage wywody Pana Jana dotyczace grudnia, to pytanie brzmi, czy dla kosciola katolickiego to powod do dumy (laczac poganskie swieta z urodzinami Zbawiciela ludzkosci) ?
Moze chcialby wypowiedziec sie w tym temacie ktos lojalny Benedyktowi XVI...

#28 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2010-01-23, godz. 10:48

Witam,
jak Pan Jan potwierdzil, data jest umowna. Tylko czemu takiej daty umownej niemozna bylo ustalic w okolicach pazdziernika ??? Jesli wziac pod uwage wywody Pana Jana dotyczace grudnia, to pytanie brzmi, czy dla kosciola katolickiego to powod do dumy (laczac poganskie swieta z urodzinami Zbawiciela ludzkosci) ?


Nawet gdyby tę datę ustalić w okolicach października to nic by to nie zmieniło, Walens pisał w 150 roku, że poganie mieli na każdy dzień święto ku czci jakiegoś bożka (Anthologiarum, 5,10). Jak głosi motto na stronie Pagan Institute "Każdy dzień to święto jeśli jesteś poganinem" http://www.paganinst...red_times.shtml I masz tam podany kalendarz na pierwsze trzy miesiące roku z opisem kilku świąt pogańskich na każdy z tych dni.

Zaraz by Strażnica lub ktoś inny znalazła jakieś święto pogańskie na dany dzień października, gdyby KrK wtedy ustanowił Boże Narodzenie. Jak podawała kiedyś Strażnica na początku października poganin „Baltazar urządził w mieście wspaniałą ucztę (...) w Babilonie obchodzono święto” (Strażnica Rok CIX [1988] Nr 11 s. 23; por. „Wnikliwe poznawanie Pism” 2006 t. I, s. 204). Ang. Strażnica z 15.10 1980 s. 18 nazwała nawet te święto „religious festival”. I już by było coś do dopasowania. A jeśli ktoś uważa, że Jezus urodził się dokładnie 1 października to i na tę datę mamy stosowne pogańskie święto - „Wielkie Misteria Eleuzyńskie”, ku czci Demeter. Obok Panatenajów i Dionizjów święta te były największym świętem państwowym w Rzymie. Ponadto 1 października poganie mieli rzymskie święto „honor fides” a Egipcjanie świąteczną wizytację w świątyni boga Ra.

Tu jest cała lista starożytnych świąt pogańskch na październik.

http://www.cs.utk.ed...A/SF/FallEq.txt

Tu jest ciekawy artykuł o tym jak można podpasować pod październikowe święta pogańskie Strażnicowe daty

http://www.piotrandr...ty/WniNaro2.DOC

Jak widać, jak chcesz uderzyć to kij zawsze się znajdzie.

#29 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-01-23, godz. 22:09

mam, mam, mam! Może 30 lutego nie ma żadnego pogańskiego świeta! :P
jutro zadzwonię do Watykanu i przedstawię B16 moją propozycję! :P
jak sie zgodzi, będziemy mieli pierwsze niepogańskie świeta :P

#30 tomek30

tomek30

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-24, godz. 20:34

mam, mam, mam! Może 30 lutego nie ma żadnego pogańskiego świeta! :P
jutro zadzwonię do Watykanu i przedstawię B16 moją propozycję! :P
jak sie zgodzi, będziemy mieli pierwsze niepogańskie świeta :P



I jak z telefonem ? Przyjal propozycje? Moze podpowiedzialbys tez zmiane Wielkanocy na sierpien za jednym zamachem (w koncu zgadzalaby sie roznica 6ciu miesiecy)

Użytkownik tomek30 edytował ten post 2010-01-24, godz. 20:35


#31 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-01-24, godz. 20:37

I jak z telefonem ? Przyjeli propozycje? Moze podpowiedzialbys im tez zmiane Wielkanocy na sierpien za jednym zamachem (w koncu zgadzalaby sie roznica 6ciu miesiecy)

tylko po to przyszedles, zeby po argumentacji "nie do zbicia" zaczac sie smiac z czego innego?


Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#32 tomek30

tomek30

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-24, godz. 20:45

tylko po to przyszedles, zeby po argumentacji "nie do zbicia" zaczac sie smiac z czego innego?


Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Widzisz gdzies powyzej moj smiech ?????????????????????????
bo ja twoj tak

#33 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-01-24, godz. 20:46

natrafiliśmy na "drobny problem techniczny": ;) kiedy świetować świeto przypadające na 30 lutego? :P

#34 tomek30

tomek30

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-24, godz. 21:00

natrafiliśmy na "drobny problem techniczny": ;) kiedy świetować świeto przypadające na 30 lutego? :P



hmmmm......niezauwazyles i dopiero w Watykanie zwrocili uwage ?

Nawet gdyby tę datę ustalić w okolicach października to nic by to nie zmieniło, Walens pisał w 150 roku, że poganie mieli na każdy dzień święto ku czci jakiegoś bożka (Anthologiarum, 5,10). Jak głosi motto na stronie Pagan Institute "Każdy dzień to święto jeśli jesteś poganinem" http://www.paganinst...red_times.shtml I masz tam podany kalendarz na pierwsze trzy miesiące roku z opisem kilku świąt pogańskich na każdy z tych dni.

Zaraz by Strażnica lub ktoś inny znalazła jakieś święto pogańskie na dany dzień października, gdyby KrK wtedy ustanowił Boże Narodzenie. Jak podawała kiedyś Strażnica na początku października poganin „Baltazar urządził w mieście wspaniałą ucztę (...) w Babilonie obchodzono święto” (Strażnica Rok CIX [1988] Nr 11 s. 23; por. „Wnikliwe poznawanie Pism” 2006 t. I, s. 204). Ang. Strażnica z 15.10 1980 s. 18 nazwała nawet te święto „religious festival”. I już by było coś do dopasowania. A jeśli ktoś uważa, że Jezus urodził się dokładnie 1 października to i na tę datę mamy stosowne pogańskie święto - „Wielkie Misteria Eleuzyńskie”, ku czci Demeter. Obok Panatenajów i Dionizjów święta te były największym świętem państwowym w Rzymie. Ponadto 1 października poganie mieli rzymskie święto „honor fides” a Egipcjanie świąteczną wizytację w świątyni boga Ra.

Tu jest cała lista starożytnych świąt pogańskch na październik.

http://www.cs.utk.ed...A/SF/FallEq.txt

Tu jest ciekawy artykuł o tym jak można podpasować pod październikowe święta pogańskie Strażnicowe daty

http://www.piotrandr...ty/WniNaro2.DOC

Jak widać, jak chcesz uderzyć to kij zawsze się znajdzie.




Moze miedzy innymi dlatego Pan Jezus Chrystus nie zwraca uwage na swoj dzien narodzin...

#35 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-01-24, godz. 22:31

Widzisz gdzies powyzej moj smiech ?????????????????????????
bo ja twoj tak

i uwierz mi, ze predko mi nie zejdzie :lol: :lol: :lol:

#36 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-01-24, godz. 22:43

hmmmm......niezauwazyles i dopiero w Watykanie zwrocili uwage?

odnosze wrażenie że ktoś inny nie zauważył żartobliwego tonu mego postu

Moze miedzy innymi dlatego Pan Jezus Chrystus nie zwraca uwage na swoj dzien narodzin...

Mnie wystarczy, że na urodziny Jezusa zwrócili uwage aniołowie. Im wolno śpiewać z radości to mnie, Sebastianowi, również.

#37 tomek30

tomek30

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-24, godz. 23:56

i uwierz mi, ze predko mi nie zejdzie :lol: :lol: :lol:


(klakierom dziekujemy)

odnosze wrażenie że ktoś inny nie zauważył żartobliwego tonu mego postuMnie wystarczy, że na urodziny Jezusa zwrócili uwage aniołowie. Im wolno śpiewać z radości to mnie, Sebastianowi, również.



zauwazylem, ze jak "zartujemy z kogos" to jest OK, jednak jak zarty robia sobie "ze mnie" to juz nie OK.

Poza tym, spiewaj sobie spiewaj, tylko zastanawiam sie czy (jesli juz mowimy o grudniu) to niema znaczenia dla Ciebie, ze urodziny Pana Jezusa byly tak jakies 2 miesiace wczesniej...

#38 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-01-25, godz. 07:21

(klakierom dziekujemy)

zauwazylem, ze jak "zartujemy z kogos" to jest OK, jednak jak zarty robia sobie "ze mnie" to juz nie OK.

Poza tym, spiewaj sobie spiewaj, tylko zastanawiam sie czy (jesli juz mowimy o grudniu) to niema znaczenia dla Ciebie, ze urodziny Pana Jezusa byly tak jakies 2 miesiace wczesniej...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nie dorosłeś do tego forum jeszcze, uwierz mi drogi mój B)

#39 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2010-01-25, godz. 07:45

A co to znaczy ... 'dorosnąć do tego forum'? ;)

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#40 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-01-25, godz. 08:12

Forum z definicji powinno sluzyc dyskusji na wszelkie aktualne obrane tematy, pan 'tomek30' po przedstawieiu swoich megapogladow i krotkiej konfrontacji z rzeczywistoscia przeniosl sie z dyskusji na cos co mi jest trudno okreslic


tak jak moja siostra kiedy była malutka i nie rozumiała, ze czegos po prostu nie moge dla niej zrobic, wtedy zaczynało się: tup tup tup tup tup.....



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych