Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

Ubi鏎 (d磨nsy itp.) u 安iadka Jehowy

• Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 ble

ble

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Post闚
  • P貫:Male

Napisano 2008-09-10, godz. 15:24

Od pewnego czasu obserwuj pewn tendencj kt鏎a ma miejsce na 豉mach Stra積icy. Praktycznie na wszystkich zdj璚iach (ilustracjach) w Stra積icy 安iadkowie Jehowy podczas zwyk造ch, codziennych zaj耩 s ubrani w spodnie garniturowe. Z d磨nsami spotka貫m si tylko w Stra積icy z 1 marca 1999 roku na stronie 7. Jest tu jednak pokazana sytuacja dw鏂h os鏏 這wi帷ych ryby. Domy郵am si, 瞠 d磨nsy zosta造 tu dopuszczone do ilustracji ze wzgl璠u na do嗆 specyficzny i brudny charakter zaj璚ia jakim zajmuj si te osoby. W ten spos鏏 d磨nsy niejako sprowadzono do poziomu tych cz窷ci garderoby kt鏎e uwa瘸ne s za "z這 konieczne" i powinny by wk豉dane tylko jako ostateczno嗆 oraz u篡wane jako ubranie "robocze". Jednak w innych sytuacjach (spotkanie towarzyskie, zaj璚ia domowe itp.) na ilustracjach s nadal dopuszczalne jedynie spodnie galowe. Z w豉snych obserwacji w zborach zauwa篡貫m jednak 瞠 osoby (najcz窷ciej m這de) poza zebraniami i s逝瘺 kaznodziejsk najcz窷ciej nosz d磨nsy. Czy jest to przejaw sprzeciwiania si zasadom ubioru kt鏎e s w Stra積icy? Logiczny wydaje si wniosek, 瞠 Cia這 Kierownicze 篡czy這by sobie, aby wszyscy 安iadkowie nosili spodnie od garnituru nawet gdy nie s na zebraniu czy w s逝瘺ie. Ale jest inaczej, przynajmniej w moim "鈔odowisku" zborowym. Zachodzi jednak pytanie, czy noszenie d磨ns闚 poza zebraniami i s逝瘺 jest czym z造m? Mo瞠 d磨nsy automatycznie kojarz si Organizacji z cz這wiekiem spoza zboru i w zwi您ku z tym 安iadkowie musz nosi spodnie typu galowego aby "r騜ni si od 鈍iata"? Trudno powiedzie jak jest naprawd.

Inna sprawa to ilustracje kt鏎e przedstawiaj 安iadk闚 podczas pracy w biurze (dotyczy tych kt鏎zy maj taki charakter pracy). Wszyscy 安iadkowie na takich ilustracjach s ubrani tak jak na zebranie - w garniturze i pod krawatem. Czy瘺y w biurze nie mo積a by這 pracowa w d磨nsach i bluzie? Sam jestem pracownikiem biurowym i pracuj tak ubrany, nikt mi jeszcze nie zwr鏂i uwagi, 瞠 w moim ubiorze jest co nie tak, wr璚z odwrotnie - prze這穎ny powiedzia, 瞠 mojemu ubiorowi w pracy nie mo積a nic zarzuci.

Kolejna sprawa jak bym chcia poruszy to koszule kt鏎e nawet poza zebraniami i s逝瘺 wed逝g sugestii ilustracji w publikacjach Organizacji maj by w這穎ne w spodnie - nie mog by luzem poza spodniami. Pami皻am nawet w kt鏎ej ze Stra積ic by這 na ilustracji por闚nanie - osoba nie b璠帷a 安iadkiem Jehowy i 安iadek Jehowy, jedna z koszul "luzem" a druga z koszul w spodniach. Osobi軼ie jednak nie uwa瘸m, 瞠 noszenie koszuli "luzem" poza zebraniami i s逝瘺 ma ujemny wyd德i瘯.

Ostatnia sprawa to sp鏚nice u si鏀tr. W publikacjach oczywi軼ie do kostek lub za 造dk, ale w rzeczywisto軼i zdarza si 瞠 gdy siostra ma zgrabniejsze nogi to cz瘰to ods豉nia swoje wdzi瘯i :) Ale chodzi mi o to jakie d逝go軼i sp鏚nic tak naprawd s dopuszczalne przez Organizacj. Chyba jednak ta najd逝窺za d逝go嗆 jest "akceptowana".

#2 augustusgermanicus

augustusgermanicus

Domownik forum (501-1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 510 Post闚

Napisano 2008-09-10, godz. 15:37

Od pewnego czasu obserwuj pewn tendencj kt鏎a ma miejsce na 豉mach Stra積icy. Praktycznie na wszystkich zdj璚iach (ilustracjach) w Stra積icy 安iadkowie Jehowy podczas zwyk造ch, codziennych zaj耩 s ubrani w spodnie garniturowe.

Mnie generalnie nie przeszkadza takie przedstawianie SJ na ilustracjach. Jest to dla mnie dowod na oderwanie WTS od codziennosci. Wszystko co jest przedstawione na ilustracjach WTS jest odzwierciedleniem wymagan wobec mieszkancow Bethel. W zyciu codziennym wyglada to jednak zdecydowanie innaczej. Mialbym niezly ubaw gdybym przeczytal kiedys jakies "nowe swiatlo" na poganska geneze dzinsow i teokratyczne pochodzenie spodni garniturowych. Skoro WTS zagladal juz SJ pod kolderki mozna wszystkiego sie spodziewac.

Co do mnie to kilku braci starszych ze zboru skomentowalo moj dobior koszulek tshirt
Przyklad:

www.afflictionclothing.com

Moja odpowiedz zawsze jest taka sama. Mam wiecej niz 15 lat i sam decyduje o moim ubiorze poza Sala Krolestwa.
Umbre Summum

#3 ble

ble

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Post闚

Napisano 2008-09-10, godz. 15:51

No w豉郾ie, wszystko co jest przedstawione na ilustracjach WTS jest odzwierciedleniem wymaga wobec mieszkanc闚 Betel, a jak wiadomo Betel i zbory spoza Betel to dwa r騜ne 鈍iaty :) Chocia oficjalnie m闚i si 瞠 to to samo, to jednak w rzeczywisto軼i jest nieco inaczej. Po prostu w tym drugim 鈍iecie jest wi瘯sza tolerancja.

U篡tkownik ble edytowa ten post 2008-09-10, godz. 15:53

#4 augustusgermanicus

augustusgermanicus

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 510 Post闚

Napisano 2008-09-10, godz. 16:06

No w豉郾ie, wszystko co jest przedstawione na ilustracjach WTS jest odzwierciedleniem wymaga wobec mieszkanc闚 Betel, a jak wiadomo Betel i zbory spoza Betel to dwa r騜ne 鈍iaty :) Chocia oficjalnie m闚i si 瞠 to to samo, to jednak w rzeczywisto軼i jest nieco inaczej. Po prostu w tym drugim 鈍iecie jest wi瘯sza tolerancja.

Moze dlatego niektorzy mieszkancy Betel tak lubia wyrywac sie do normalnego swiata co jakis czas :)
Umbre Summum

#5 zamknietywsobie

zamknietywsobie

Początkujący (1-50)

• Cz這nkowie
  • Pip
  • 91 Post闚

Napisano 2008-09-10, godz. 16:46

Jest to dla mnie dowod na oderwanie WTS od codziennosci.

To wszystko prawda. WTS zawsze stara sie przedstawic SJ jako rozniacych sie od swiata pod kazdym wzgledem. Zawsze jest mowione aby SJ wyrozniala skromnosc i schludnosc.
"Umrzemy, i to czyni z nas szcz窷ciarzy. Wi瘯szo嗆 ludzi nigdy nie umrze, poniewa nigdy si nie narodzi. Ludzi, kt鏎zy potencjalnie mogliby teraz by na moim miejscu, ale w rzeczywisto軼i nigdy nie przyjd na ten 鈍iat, jest zapewne wi璚ej ni ziaren piasku na arabskiej pustyni. W鈔鏚 owych nienarodzonych duch闚 s z pewno軼i poeci wi瘯si od Keatsa i uczeni wi瘯si od Newtona. Wiemy to, poniewa liczba mo磧iwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewy窺za liczb ludzi rzeczywi軼ie 篡j帷ych.安iat jest niesprawiedliwy, ale c騜, to w豉郾ie my鄉y si na nim znale幢i, ty i ja, ca趾iem zwyczajnie." (R.Dawkins,"Rozplatanie t璚zy")

#6 Fly

Fly

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 712 Post闚

Napisano 2008-09-10, godz. 17:53

Ha ha ha... kiedy gdzie za這篡貫m bardzo podobny w徠ek. Mam dok豉dnie te same obserwacje co do stra積icowych ilustracji.

#7 malinowa7

malinowa7

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 438 Post闚
  • P貫:Not Telling

Napisano 2008-09-11, godz. 16:37

Pami皻am te ilustracje, np. brat pomagaj帷y 穎nie w kuchni przy zmywaniu - spodnie od garnituru, koszula w這穎na do spodni, w這ski przyczesane na boczek (zero brody i w御闚 oczywi軼ie), tylko krawata brakowa這! To strasznie sztuczne, ale WTS to lubi, wszyscy jednakowi jak od szablonu. Ca貫 szcz窷cie,瞠 ludzi nie tak 豉two doszcz皻nie ujednolici (cho WTS ma i na tym polu spore sukcesy). W normalnym , codziennym 篡ciu wi瘯szo嗆 匡 chodzi do pracy, szko造 w d磨nsach, strojach sportowych, kobiety w spodniach itd., nie m闚i帷 ju o wypoczynku w czasie wolnym (o ile 匡 go maj). Ja pami皻am tak瞠 takich braci gorliwych, kt鏎zy nawet na piknik do lasu potrafili ubra si w garniturowe spodnie, mokasynki i koszul bia陰 hahah :lol: , ale byli w mniejszo軼i na szcz窷cie. :P

#8 augustusgermanicus

augustusgermanicus

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 510 Post闚

Napisano 2008-09-11, godz. 16:42

Pami皻am te ilustracje, np. brat pomagaj帷y 穎nie w kuchni przy zmywaniu - spodnie od garnituru, koszula w這穎na do spodni, w這ski przyczesane na boczek (zero brody i w御闚 oczywi軼ie), tylko krawata brakowa這! To strasznie sztuczne, ale WTS to lubi, wszyscy jednakowi jak od szablonu.

Moze WTS po cichu ma jakies udzialy w firmie produkujacej spodenki garniturowe? Ha ha ha

Wiem jedno napewno maja umowe z Gillette i lokalnymi fryzjerami :P

Money money money :P
Umbre Summum

#9 hi fi

hi fi

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 932 Post闚

Napisano 2008-09-11, godz. 17:17

Wiem jedno napewno maja umowe z Gillette i lokalnymi fryzjerami :P
Money money money :P

Do陰czona grafika

Do陰czona grafika

Do陰czona grafika

s.23

#10 augustusgermanicus

augustusgermanicus

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 510 Post闚

Napisano 2008-09-11, godz. 17:27

Ha ha ha.

A nie mowilem! Product placement.

W najblizszych numerach Przebudzcie sie.

"Historia zegarkow Rolex"
"Jedwabny szlak - Twoja droga do najblizszego sklepu z krawatami"
"Mlodzi ludzie pytaja; Playstation czy X Box"
i moj ulubiony.....

"Rok 2012 - co przyniesie Tobie.... w numerze - Jak zamowic prenumerate do roku 2020?"

Ha Ha

U篡tkownik augustusgermanicus edytowa ten post 2008-09-11, godz. 17:28

Umbre Summum

#11 odesz豉m

odesz豉m

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 117 Post闚

Napisano 2008-09-12, godz. 03:43

Do陰czona grafika

Do陰czona grafika

Do陰czona grafika

s.23

W nast瘼nym numerze :

Jak piel璕nowa delikatn sk鏎 pod pachami oraz w豉軼iwa depilacja okolic bikini ( darmowa pr鏏ka balsamu po goleniu gratis! dla wszystkich sta造ch czytelnik闚. B)

#12 [db]

[db]

o鈍iecony

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Post闚

Napisano 2008-09-12, godz. 11:32

Od pewnego czasu obserwuj pewn tendencj kt鏎a ma miejsce na 豉mach Stra積icy. Praktycznie na wszystkich zdj璚iach (ilustracjach) w Stra積icy 安iadkowie Jehowy podczas zwyk造ch, codziennych zaj耩 s ubrani w spodnie garniturowe. Z d磨nsami spotka貫m si tylko w Stra積icy z 1 marca 1999 roku na stronie 7. Jest tu jednak pokazana sytuacja dw鏂h os鏏 這wi帷ych ryby. Domy郵am si, 瞠 d磨nsy zosta造 tu dopuszczone do ilustracji ze wzgl璠u na do嗆 specyficzny i brudny charakter zaj璚ia jakim zajmuj si te osoby. W ten spos鏏 d磨nsy niejako sprowadzono do poziomu tych cz窷ci garderoby kt鏎e uwa瘸ne s za "z這 konieczne" i powinny by wk豉dane tylko jako ostateczno嗆 oraz u篡wane jako ubranie "robocze".

Klasyczne d磨nsy s po prostu strojem roboczym (od takiego si wywodz). Mimo zabieg闚 dyktator闚 mody, jest wiele miejsc, w kt鏎ych na d磨nsy patrzy si niech皻nie. Pr鏏owa豚y przyj嗆 w d磨nsach do opery albo filharmonii? Albo na czyj 郵ub?

Z w豉snych obserwacji w zborach zauwa篡貫m jednak 瞠 osoby (najcz窷ciej m這de) poza zebraniami i s逝瘺 kaznodziejsk najcz窷ciej nosz d磨nsy. Czy jest to przejaw sprzeciwiania si zasadom ubioru kt鏎e s w Stra積icy?

Po prostu zdrowy rozs康ek. "Po godzinach" nosi si to co si lubi i co jest wygodne w danej sytuacji - d磨nsy, boj闚ki...

Zachodzi jednak pytanie, czy noszenie d磨ns闚 poza zebraniami i s逝瘺 jest czym z造m?

Nie spotka貫m si nigdy z takim pogl康em chocia by貫m 貯 w czasach troch mniej liberalnych ni obecnie. IMHO starasz si by bardziej papieskim od papie瘸, znaczy si bardziej 鈍iadkowskim od WTS i tworzysz jakie absurdy.

Inna sprawa to ilustracje kt鏎e przedstawiaj 安iadk闚 podczas pracy w biurze (dotyczy tych kt鏎zy maj taki charakter pracy). Wszyscy 安iadkowie na takich ilustracjach s ubrani tak jak na zebranie - w garniturze i pod krawatem. Czy瘺y w biurze nie mo積a by這 pracowa w d磨nsach i bluzie?

To zale篡 jakie biuro. S takie firmy w kt鏎ych pracownicy nie maj帷y bezpo鈔edniego kontaktu z klientem mog si ubiera jak chc, a s te takie, w kt鏎ych dress-code obowi您uje wszystkich. W niekt鏎ych z nich pi徠ek jest dniem tzw. casual wear, co te bynajmniej nie oznacza d磨ns闚 ale np. spodnie sztruksowe albo garniturowe, koszulk polo, kraciast klubow marynark.

Kolejna sprawa jak bym chcia poruszy to koszule kt鏎e nawet poza zebraniami i s逝瘺 wed逝g sugestii ilustracji w publikacjach Organizacji maj by w這穎ne w spodnie - nie mog by luzem poza spodniami.

Tak w豉郾ie prawid這wo nosi si koszule. Chyba, 瞠 jeste drwalem z Kanady albo fanem grunge.

U篡tkownik [db] edytowa ten post 2008-09-12, godz. 11:33

[db]

#13 novanna

novanna

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 404 Post闚
  • P貫:Female

Napisano 2008-09-12, godz. 11:33

ja tez wielokrotnie zastanawia豉m si nad tym co poruszy Ble....
mo瞠cie mi wierzy , wielokrotnie mia豉m opory z rozpowszechnianiem literatury ze wzgl璠u na takie w陰郾ie lukierowate oderwane od rzeczywisto軼i ilustracje. ju pal sze嗆 obrazki raju , ale te zdj璚ia by這 po prostu dla mnie samej 鄉ieszne....ile to razy s造sza豉m wypowiadane z ironi przy drzwiach albo w rozmowach prywatnych s這wa: "a w豉軼iwie to daj mi to czasopismo...lubi ogl康a te wasze obrazki"
wielokrotnie si zastanawia豉m nad osob ,kt鏎a w wst jest odpowiedzialna za taki wygl康 zdj璚. i tak sobie my郵a豉m 瞠 ta osoba to musi by jak捷 star szych. z opowie軼i by貫go cz這nka c. k wynika, 瞠 wiele rzeczy na spotkaniach przechodzi bo jedna lub dwie zanc瘸ce osoby tak zadecydow掖y a nie inaczej i nikt si nie wy豉muje . jest tam swoista presja.
pewnie niejeden ocenia krytycznie te zdj璚ia w WST ale na razie decyzyjny g這s ma pewnie staruszek po 90-tce kt鏎y nie gra w pi趾,, nie je寮zi na rowerze, nie myje naczy, pod堯g, nie uprawia ogr鏚ka, w bajkowych kolorach. innego wyt逝maczenia nie widz.

#14 kantata

kantata

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 787 Post闚

Napisano 2008-09-12, godz. 17:06

Z w豉snych obserwacji w zborach zauwa篡貫m jednak 瞠 osoby (najcz窷ciej m這de) poza zebraniami i s逝瘺 kaznodziejsk najcz窷ciej nosz d磨nsy. Czy jest to przejaw sprzeciwiania si zasadom ubioru kt鏎e s w Stra積icy?

W Stra積icy nie ma zasad odno郾ie d磨ns闚 - jest tylko pewna maniera unikania ich w ilustracjach.

Logiczny wydaje si wniosek, 瞠 Cia這 Kierownicze 篡czy這by sobie, aby wszyscy 安iadkowie nosili spodnie od garnituru nawet gdy nie s na zebraniu czy w s逝瘺ie.

Wniosek bezpodstawny.

Ostatnia sprawa to sp鏚nice u si鏀tr. W publikacjach oczywi軼ie do kostek lub za 造dk, ale w rzeczywisto軼i zdarza si 瞠 gdy siostra ma zgrabniejsze nogi to cz瘰to ods豉nia swoje wdzi瘯i :) Ale chodzi mi o to jakie d逝go軼i sp鏚nic tak naprawd s dopuszczalne przez Organizacj. Chyba jednak ta najd逝窺za d逝go嗆 jest "akceptowana".

Nie ma dopuszczalnej d逝go軼i sp鏚nicy. Chodzi o to, 瞠by nie wygl康a wyzywaj帷o*, a to nie jest r闚noznaczne z liczb centymetr闚 materia逝 za/przed kolanem.

*wyraz wieloznaczny

U篡tkownik kantata edytowa ten post 2008-09-12, godz. 17:13

#15 Terebint

Terebint

Taoista

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Post闚

Napisano 2008-09-12, godz. 18:15

Wniosek bezpodstawny.

Moim zdaniem nie jest taki bezpodstawny. Ilustracje w Stra積icy s bardzo sugestywne. W moim zborze by taki jeden - m鎩 "duchowy ojciec" ;) - kt鏎y bra to sobie bardzo do serca i tak w豉郾ie si ubiera, nawet podczas gotowania w kuchni nosi garniturowe spodnie i zak豉da koszul z tym, 瞠 bez krawata.

"Ot, ma wygl康 ptaka, a wi璚 b璠zie lata, proste". - Baltazar Siedem S這鎍

#16 kantata

kantata

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 787 Post闚

Napisano 2008-09-12, godz. 18:50

Ja tam si nie znam na m瘰kiej modzie ;) Po prostu wydawa這 mi si, 瞠 瞠by spodnie awansowa造 na garniturowe, nie wystarczy materia inny ni d磨ns. Na stra積icowych obrazkach bracia w wersji niewyj軼iowej s w materia這wych spodniach z nie tego 鈍iata, ale raczej nie garniturowych. W zasadzie nigdy mnie to nie razi這 - lubi jak jaka grupa si wyr騜nia wygl康em.

#17 Fly

Fly

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 712 Post闚

Napisano 2008-09-13, godz. 07:40

w materia這wych spodniach z nie tego 鈍iata

Has這 dnia :lol: I bardzo dobrze oddaje charakterystyk ilustracyjnych spodni.

#18 Agape

Agape

• Cz這nkowie
  • PipPipPip
  • 882 Post闚

Napisano 2008-09-13, godz. 23:50

Mimo, ze "Straznica" raczej nie daje szczeg鏊owych wytycznych w sprawach ubioru, to uwazam, ze ilustracje maja pewien wplyw na tzw. "tradycje".

Bedac swiadkiem poznalam moj zb鏎 raczej od tej bardziej gorliwej strony, czesto widzialam (a czasem nawet bralam w tym udzial) jak bracia (a czesciej siostry) przygladali sie i komentowali wyglad os鏏 na zdjeciach w literaturze WTS. Dla nich to byl wrecz wz鏎 do nasladowania, gdyz podobno dostac sie na takie zdjecie to nie lada przywilej: najczesciej fotografuja misjonarzy i pracownik闚 Betel. Najwieksze zainteresowanie/zachwyty pod tym wzgledem wzbudzala fotka absolwent闚 szkoly Gilead.
Tym sposobem w umyslach tworzy sie obraz tego, jak powinien wygladac chrzescijanin i wszysko co odbiega od tego wizerunku jest postrzegane jako nieodpowiednie a nawet zle.
Nie uwazam, ze wszyscy SJ ulegaja tego typu wplywom, ale w zborach ktore poznalam bylo takie grono kt鏎e dbalo o to, zeby ustawic kogos kto sie wylamywal.
Niekt鏎zy nie mieli zadnych opor闚, zeby zwr鏂ic uwage komus na dlugosc sp鏚nicy, makijaz, fryzure, paznokcie, albo jakakolwiek inna bzdure, przewaznie w formie dowcipu.
Do陰czona grafika

#19 odesz豉m

odesz豉m

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 117 Post闚

Napisano 2008-09-14, godz. 01:43

Mimo, ze "Straznica" raczej nie daje szczeg鏊owych wytycznych w sprawach ubioru, to uwazam, ze ilustracje maja pewien wplyw na tzw. "tradycje".
Niekt鏎zy nie mieli zadnych opor闚, zeby zwr鏂ic uwage komus na dlugosc sp鏚nicy, makijaz, fryzure, paznokcie, albo jakakolwiek inna bzdure, przewaznie w formie dowcipu.

U mnie w zborze niekt鏎e siostry i bracia r闚nie nie mieli k逍ot闚 ze zwracaniem uwagi innym, w mniej lub bardziej delikatny spos鏏. Mieli鄉y tylko jedn gwiazd w zborze, kt鏎a ubiera豉 si naprawd wyzywaj帷o, ale nie by豉 鈍iadkiem, by豉 c鏎k 鈍iadk闚, zreszt nigdy nim nie zosta豉. Mnie samej zwracano uwag za czerwone paznokcie a mojej mamie na to, 瞠 pozwoli豉 mi przefarbowac w這sy jak mia豉m 17 lat. Jeden ze starszych mia obsesj na punkcie makija簑 i za to te oberwa豉m. Za to z d逝gosci sp鏚nic nie mia豉m k這potu - nogi nie te :rolleyes:

#20 malinowa7

malinowa7

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 438 Post闚

Napisano 2008-09-14, godz. 13:06

Najwieksze zainteresowanie/zachwyty pod tym wzgledem wzbudzala fotka absolwent闚 szkoly Gilead.

We mnie te grupowe zdj璚ia absolwent闚 Gilead wzbudza造 przera瞠nie, zawsze nawet kiedy by豉m 匡 ;) Ci ludzie wygl康aj jak roboty, niemal identycznie ubrani
i wszyscy z jednakowo przyklejonymi u鄉iechami.BRRR! Dla mnie te siostry nigdy nie by造 wzorem do na郵adowania wzgl璠em ubioru (ach te garsonki), wr璚z przeciwnie :P

A propos zwracania uwagi przez starszych w kwestii wygl康u to spotka豉m si kilka razy z bezceremonialnym podej軼iem braci pouczaj帷ych ;) W moim zborze by m這dy brat, kt鏎y bardzo mocno 造sia. Z tego te wzgl璠u goli g這w na zero tzn, nie ca陰 tylko miejsca, gdzie jeszcze mia w這sy. Moim zdaniem to wygl康a o wiele lepiej ni tzw.zaczeska, czy 造sy placek na 鈔odku g這wy, a wok馧 resztki w這s闚 :) Jednak bracia starsi mieli inne zdanie w tej kwestii. Pewnego dnia po zebraniu ksi捫ki, kiedy bracia jeszcze siedzieli i gadali brat straszy zwr鏂i si do tego m這dego braciszka, przy wszystkich, tymi s這wy: wiesz bracie A... my郵, 瞠 Twoje w這sy powinny by d逝窺ze. Brat A.. zrobi si okropnie czerwony i nic nie odpowiedzia. 畝l mi ch這paka by這.

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych