Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy nastąpi Armagedon?


  • Please log in to reply
253 replies to this topic

#121 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-22, godz. 21:11

Spotkałem w życiu kilku paranoików. (...) Chyba nie dostrzegli, że to prorok.

Rozumiem. Dla mnie paranoja znajomego nie byłaby dowodem na halucynacje św. Jana, ale OK, rozumiem Twoją tezę, chociaż nie widzę w niej logiki.
Istnieją ludzie, paranoicy, którym wydaje się, że George Bush wydaje im rozkazy przez telefon. Istnieją jednak także ludzie, którym G. Bush _naprawdę_ wydaje rozkazy przez telefon i istnienie tej pierwszej grupy nie dowodzi nieistnienia drugiej.
Ale miałem Cię nie przekonywać. Dziękuję w każdym razie za odpowiedź.

#122 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-22, godz. 21:25

Dziękuję w każdym razie za odpowiedź.

Haael, nie ukrywam, że byłbym równie wdzięczny Tobie, gdybyś powiedział dlaczego Apokalipsę uważasz za głos samego Boga? Czy to tylko kwestia wiary? Czy jakieś osobiste doświadczenie?

#123 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-22, godz. 21:27

Haael, dlaczego Twoim zdaniem Bóg dał ludziom Księgę tak niejasną i trudną w interpretacji?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#124 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-22, godz. 21:38

Haael, dlaczego Twoim zdaniem Bóg dał ludziom Księgę tak niejasną i trudną w interpretacji?

Terebint, według Cześka Apokalipsa jest jasna i czytelna. Tylko my, ludzie małej wiary nie dostrzegamy tego.

PS. Ja nigdy mojej córce nie zostawiałem wiadomości szyfrem. A już na pewno nigdy nie groziłem jej śmiercią za to, że nie złamie tego szyfru.

#125 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-23, godz. 03:08

Te wszystkie opowieści o bestiach, tronach i nierządnicach urągają rozumowi.

Przesadzasz. Jeśli tylko ten rozum czytał choć odrobinę Freuda i Junga, o bardziej zaawansowanych lekturach nie wspominając…
[db]

#126 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-12-23, godz. 08:28

a tak nawiasem mówiąc, to z wróżbą cyganki nie jest tak jak z Księgą Objawienia.

Uzasadnij powyższe.

Szkoda, że nie dostrzegasz tego, że cyganka powie ci wszysto miłe aby wydobyć od ciebie pieniądze i powie to, co chciałbyś usłyszeć, co połechce twoją ambicję.
Czy to samo robi Bóg w Księdze Objawienia?

Też się często zastanawiałem, dlaczego Bóg "kazał napisać" taką tajemniczą księgę, przez którą wielu miało rozterki, zamęt w głowie, a wielu innych zginęło lub zostali wyklęci przez różne społeczności... Złe drzewo nie może rodzić dobrych owoców... Z tą wypowiedzią Chrystusa akurat się zgadzam...

Terebint kto wydaje te złe owoce ludzie, czy Księga Objawienia?
Jest taka anegdotka, że jednemu pisarzowi dano do przeczytania analizę jego utworu. Po zapoznaniu się z nim autor stwierdził, że pisząc ten utwór nie wiedział, że aż tyle chciał powiedzieć i to takich rzeczy.
Czyż taką właśnie analizą Apokalipsy Jana nie jest np. "Wspaniały finał Objawienia bliski" i wiele tym podobnych analiz? I kogo za takie "dziełka" winić, Boga, czy ludzi, którzy wymyślają niestworzone rzeczy byle tylko zadziwić innych ludzi?
Czesiek

#127 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-23, godz. 08:29

Haael, nie ukrywam, że byłbym równie wdzięczny Tobie, gdybyś powiedział dlaczego Apokalipsę uważasz za głos samego Boga? Czy to tylko kwestia wiary? Czy jakieś osobiste doświadczenie?

Wierzę, że Jezus jest Bogiem i od tego zacznijmy. Wierzę w prawdziwość Apokalipsy ze względu na autorytet św. Jana jako ucznia Jezusa.
Poza tym wiele wydarzeń z Apokalipsy się spełniło, co dowodzi jej prawdziwości, np. upadek "Wielkiego Babilonu" to upadek Cesarstwa Rzymskiego.

Haael, dlaczego Twoim zdaniem Bóg dał ludziom Księgę tak niejasną i trudną w interpretacji?

Bóg zostawił więcej takich ksiąg, np. księgę Daniela.
Apokalipsa to księga prorocka, zawiera opis przyszłości. Jednak nie pozwala jej przewidzieć, a jedynie stwierdzić, że dane wydarzenie nastąpiło, kiedy już się zdarzy. To jakby skrót kryptograficzny, suma MD5. Bóg chciał, żeby ludzie widzieli, że zna przyszłość, ale nie chciał, żeby ludzie sami ją znali.

Ja nigdy mojej córce nie zostawiałem wiadomości szyfrem. A już na pewno nigdy nie groziłem jej śmiercią za to, że nie złamie tego szyfru.

Bóg też nie grozi śmiercią za niezłamanie szyfru.

#128 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-23, godz. 08:39

Terebint kto wydaje te złe owoce ludzie, czy Księga Objawienia?

Ani ludzie, ani Księga Objawienia. Powyższe zdanie kolega Terebint użył w stosunku do Boga. A ja z tym zdaniem się zgadzam.

Poza tym wiele wydarzeń z Apokalipsy się spełniło, co dowodzi jej prawdziwości, np. upadek "Wielkiego Babilonu" to upadek Cesarstwa Rzymskiego.

Haael, zapytam się Ciebie podobnie jak Cześka: czy powyższego odkrycia dokonałeś sam? czy ktoś Ci pomógł? może jakiś kościół? Jeśli tak, to jaki? dziękuję za odpowiedź. Zaznaczam, że powstrzymam się od komentarza.

#129 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-12-23, godz. 14:08

Haael, zapytam się Ciebie podobnie jak Cześka: czy powyższego odkrycia dokonałeś sam? czy ktoś Ci pomógł? może jakiś kościół? Jeśli tak, to jaki? dziękuję za odpowiedź. Zaznaczam, że powstrzymam się od komentarza.

Tak, Kościół katolicki. KK nie posiada jednej wiążącej interpretacji Apokalipsy, ale ta mi się najbardziej podoba.

#130 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-12-23, godz. 17:24

Tak, Kościół katolicki. KK nie posiada jednej wiążącej interpretacji Apokalipsy, ale ta mi się najbardziej podoba.

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź. O wiele milej jest, gdy zna się z grubsza światopogląd partnera w dialogu :)

#131 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-23, godz. 18:08

Jest taka anegdotka, że jednemu pisarzowi dano do przeczytania analizę jego utworu. Po zapoznaniu się z nim autor stwierdził, że pisząc ten utwór nie wiedział, że aż tyle chciał powiedzieć i to takich rzeczy.

Jeśli to było dla niego jakieś odkrycie, to był chałturnikiem a nie prawdziwym artystą.
[db]

#132 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-12-23, godz. 18:35

Jeśli to było dla niego jakieś odkrycie, to był chałturnikiem a nie prawdziwym artystą.

na szczęcie nie tobie oceniać
Czesiek

#133 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-12-23, godz. 19:36

na szczęcie nie tobie oceniać

Poniekąd jednak mnie. Ale to inna bajka, nie z tego forum.
[db]

#134 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-06-24, godz. 10:55

szanowni Panstwo ,widze ze brak wam tptalnego obiektywizmu,albo jestescie juz ateistami albo despotami ,bo znajac ewangielie icale Pismo Swiete byscie nie naigrywali sie z tego co pisze Straznica.Nie twirdze ze wszystko co jest tam napisane jest doskonale ,doskonale na miare czasu,zreszta o tym powiedzial tez pr. Daniel.Jezeli nie zrealizowaliscie sie wsrod Sw. Jehowy to dajcie im spokoj ,bo okaze sie ,ze walczycie nie znimi tylko samym Bogiem.Pozdrawiam


Adasiu, to się nie okaże, tylko taka jest prawda. Walczymy z wykreowanym przez Strażnicę bogiem, co się nazwał "niewolnikiem", i nadał sobie wszelkie uprawnienia, do bycia bogiem dla pewnej, ( w skali światowej na szczęście niewielkiej) grupki ludzi. Dla tych ludzi co powie "niewolnik" jest święte, i trzeba w to wierzyć, nawet gdy jego słowa zaprzeczają Słowu Bożemu.


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#135 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-06-26, godz. 20:26

Na południu Polski znów powodzie. Nie sądzcie że Armagedon jest tuż tuż?

#136 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-06-26, godz. 20:41

sądzimy że Polska nie jest pępkiem świata i powódź w Polsce nie oznacza nic wiecej niż powódź w Bangladeszu.

#137 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-06-26, godz. 21:50

Poza tym wiele wydarzeń z Apokalipsy się spełniło, co dowodzi jej prawdziwości, np. upadek "Wielkiego Babilonu" to upadek Cesarstwa Rzymskiego.

Z księgi przepowiedni Nostradamusa też się wiele spełniło, więc dowodzi to jej prawdziwości. :)

PS. Ja nigdy mojej córce nie zostawiałem wiadomości szyfrem. A już na pewno nigdy nie groziłem jej śmiercią za to, że nie złamie tego szyfru.

Trafne i jakże cenne spostrzeżenie :) Nigdy nie patrzyłam na to z tej strony :) Ale zawsze jakby czułam, że gdybym była na miejscu Boga to dałabym co najwyżej 10 przykazań, aby wszystko było proste jasne i czytelne :) A już napewno nie pisałabym szyfrem :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#138 angel

angel

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów
  • Gadu-Gadu:Podaj Dłoń 689 65 33
  • Płeć:Male

Napisano 2009-10-05, godz. 11:58

Witajcie!

Na oficjalnej stronie Towarzystwa Strażnica znalazłem najświeższy artykuł pt. "ARMAGEDON - Radosny początek"

Po lekturze tego artykułu ( jako osoba, która straciła kontakt z WTS-em wiele lat temu ) stwierdzam, że nastąpiła ogromna zmiana w oficjalnym podejściu do tego tematu. Wnioskuję, że:

- "Armagedon nie będzie przerażającym katastrofalnym końcem, lecz radosnym początkiem dla prawych ludzi (...)"
- "Prawdę mówiąc, Armagedon to jedna z najlepszych rzeczy, jaka może nas spotkać!"
- "Ludzie miłujący prawość nie muszą się zatem obawiać Armagedonu"

I co najważniejsze - dowiedziałem się w końcu, kiedy nastąpi Armagedon! Zgodnie z treścią artykułu:

"Kiedy narody sięgną po śmiercionośną broń i stworzą zagrożenie dla ziemi, do akcji wkroczy Twórca naszej planety i rozpocznie swą przepowiedzianą w Biblii wojnę — Armagedon"

Nasuwa mi się wniosek, że obecnie sam moment wybuchu Armagedonu zależy bardziej od realnego zagrożenia bronią masowej zagłady ze strony człowieka, niż od samego Boga. Bóg bardziej jawi się jako strażnik pokoju, ekolog, anioł stróż, który czuwa aby ludzkość nie użyła walizki z guzikiem atomowym. Czyżby nowe światło?

Generalnie stwierdzam, że słowo "Armagedon" w oficjalnym poglądzie WTS-u ma obecnie o niebo łagodniejszy wydźwięk niż choćby 20-30 lat temu gdy moim całym światem było Tow. Strażnica. Czy ktoś ma podobne odczucia? Ktoś stwierdził na tym forum, że słyszał na ostatnim kongresie jak mówca powiedział : "przestańmy w końcu straszyć tym Armagedonem" Takie właśnie wrażenie odniosłem po przeczytaniu tego artykułu - dosyć straszenia Armagedonem i jego rychłym nadejściem. Przyjdzie on wtedy, kiedy ludzkość będzie na krawędzi masowej zagłady.

Pozdrawiam!

Jestem przekonany,że istnieją poważniejsze problemy niż Armagedon,który i tak przyjdzie. Ważniejszą sprawą od Armagedonu jest to,czy jestem przygotowany w sensie ducha,duszy i ciała na powtórne przyjście Zbawiciela tych trzech rzeczy,które stanowią jedność osobowości każdego człowieka- mediator

#139 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2009-10-06, godz. 13:14

Witam wszystkich pięknie!
Prawdę mówiąc uśmiałam sie zdrowo czytając Wasze posty. :lol: :lol: :D
Był to bardzo zdrowy śmiech. Z mojej reakcji wnoszę, że - jakkolwiek uważam, że zdarzenie zwane powszechnie armagedonem ma wszelką szansę się stać - groza otaczająca ten termin w moim umyśle mocno sie rozwiała.
Bardzo pozytywnie, bardzo....
Co do tego jak oceniać wizje i czy mają one coś wspólnego ze schizofrenią to myślę, że każdy prorok musi być odrobinę szalony, żeby pozwolić na używanie swojego umysłu przez kogoś innego. Dlatego nie każdy może być prorokiem. Pamiętacie jak się biedny młodociany Jeremiasz bronił przed tym zaszczytem?
Co ciekawe tak na oko 85% treści proroctw to groźby przeciwko różnym narodom, grupom i konkretnym ludziom.
Prorocy - albo stojący za ich proroctwami - mieli bujną wyobraźnię w kwestii tych gróźb, bo jesli chodzi o obietnice rajskiego życia to standarcik: chatka, strumyk, kwiatki, spotkania z braćmi i wogóle jedno wielkie zebranie hi..hi..
Zaś armagedon nie jest jakoś szczególowo opisany - chodzi o to co będzie siedziać - więc trochę jest straszny :(
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#140 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-10-06, godz. 17:05

bo jesli chodzi o obietnice rajskiego życia to standarcik: chatka, strumyk, kwiatki, spotkania z braćmi i wogóle jedno wielkie zebranie hi..hi..


No i nie będzie już tych świeckich obrzydliwych dyskotek z narkomanami, rozpustnikami, złodziejami i pijakami. Zamiast tego spotkanie w gronie przyklejonych uśmiechów i słuchanie dźwięków gitary. Obrzydliwe kościoły i krzyże rozpadną się w pył. Od tej pory na świecie będą już tylko Sale Królestwa Świadków Jehowy.

Zaś armagedon nie jest jakoś szczególowo opisany - chodzi o to co będzie siedziać - więc trochę jest straszny :(


Najstraszniejszy będzie dla Świadków Jehowy. Bo sąd zacznie się od domu Bożego. Za te pirackie płyty i programy żywy stąd nie wyjdzie prawie żaden Świadek ;) Bać to się oni muszą. Bo dla nas, zepsutych ludzi nie będących ŚJ nie ma zbawienia ;)

Użytkownik ble edytował ten post 2009-10-06, godz. 17:10





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych