Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

¦wiadkowie a pieni±dze/bogactwo


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#21 Warmianka

Warmianka

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 155 Postów
  • P³eæ:Female

Napisano 2008-10-20, godz. 19:01

nie ma tu co rozstrz±saæ sprawy, SJ niczym siê nie ró¿ni± od innych je¶li chodzi o bogactwo i zdobywanie go. Tak by³o, jest i bêdzie, Organizacja nie wymusza wyrzekania siê majatków itp... nie zaleca stawiania tego na pierwszym miejscu, a tu ka¿dy mo¿e powiedzieæ, ¿e tego nie robi.

#22 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-20, godz. 19:24

Zastanawia³em siê od dawna, dlaczego - skoro ¶wiadkowie maj± tak surowe zasady moralne, tak wielu z nich epatuje swoim bogactwem (vide marki aut na zgromadzeniach) - jak pogodziæ to z zaleceniem skromno¶ci?


No w³a¶nie: zaleceniem, a nie nakazem ;)

#23 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-10-20, godz. 19:40

Zalecenie powinno mieæ jednak ¼ród³o w "prawdzie" p³yn±cej z Biblii - zatem: albo przestrzegamy jej nakazów i zakazów, albo bawimy siê interpretatorów i magicznym korektorem chlastamy co jaki¶ czas, by jednak od "¶wiata" za bardzo siê nie ró¿niæ - to co w koñcu z tym wyj¶cem ze ¶wiata, by byæ uznanym za czystego?
Ciekawi mnie tak¿e to, dlaczego maj±tek Organizacji jest liczony w milionach dolarów i co z tym ich inwestowaniem...
Brrrrr....

U¿ytkownik pharao29 edytowa³ ten post 2008-10-20, godz. 19:41

"Szlachetny rzecz ka¿d± z wielu stron ogl±da i nie ma uprzedzeñ"

#24 scandik

scandik

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 120 Postów
  • Gadu-Gadu:811867
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano 2008-10-20, godz. 19:44

Koledze pomyli³y siê religie, to w religii Katolickiej s± ¶luby ubóstwa. ¦J normalnie pracuj± a poniewa¿ nie wydaj± pieniêdzy na papierosy hazard itp. to maj± kasê na lepsze auto czy cokolwiek innego. Parê lat wstecz prowadzi³em prace w delegacji i w brygadzie byli ¦J i Katolicy. Pracodawca wyp³aca³ diety i ¦wiadkom Jehowy te pieni±dze wystarcza³y na jedzenie i nawet co¶ zostawa³o. Katolicy wszyscy pal±cy. Dwie paczki papierosów dziennie i na jedzenie zdecydowanie im brakowa³o. Policz sobie ile to jest dwie paczki razy 365 pomnó¿ to przez ilo¶æ lat bycia ¦wiadkiem Jehowy i masz odpowied¼.


No to liczymy : 8 zl x 2 paczki x 365 dni = 5840 zl. i x powiedzmy 20 lat = 116800 zl ( nie licz±c inflacji, podwy¿ek fajek, i innych wyda¿eñ ).

Czyli po 20 latach bycia w WTS od³o¿y³bym prawie 117 tys zl........ Czyli stac by mnie bylo np. na Avesisa 2,2 D4D na full wypasie.

Cholera.... mog³em jednak zostac.......
Gdy nadejdzie ta chwila, gdy staniesz w obliczu czego¶ nieznanego....... Gdy na koñcu ciemnego tunelu ujrzysz ¶wiate³ko.....

To zejd¼ do cholery z torów bo poci±g jedzie !!!!!!

#25 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-10-20, godz. 19:55

Zalecenie powinno mieæ jednak ¼ród³o w "prawdzie" p³yn±cej z Biblii - zatem: albo przestrzegamy jej nakazów i zakazów, albo bawimy siê interpretatorów i magicznym korektorem chlastamy co jaki¶ czas, by jednak od "¶wiata" za bardzo siê nie ró¿niæ - to co w koñcu z tym wyj¶cem ze ¶wiata, by byæ uznanym za czystego?
Ciekawi mnie tak¿e to, dlaczego maj±tek Organizacji jest liczony w milionach dolarów i co z tym ich inwestowaniem...
Brrrrr....

boshe !!!! a podaj mi cytat z organów (Straszak itp...) WTS-u zalecaj±cych ¿ycie zgodne z ¿yciem "prostaczków"

ps. oczywi¶cie cytaty z literatury po 1975 ;-)

U¿ytkownik sebol edytowa³ ten post 2008-10-20, godz. 20:00

"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#26 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-20, godz. 19:58

Zalecenie powinno mieæ jednak ¼ród³o w "prawdzie" p³yn±cej z Biblii - zatem: albo przestrzegamy jej nakazów i zakazów, albo bawimy siê interpretatorów i magicznym korektorem chlastamy co jaki¶ czas, by jednak od "¶wiata" za bardzo siê nie ró¿niæ - to co w koñcu z tym wyj¶cem ze ¶wiata, by byæ uznanym za czystego?


E tam, przecie¿ nawet w Biblii przedstawieni s± chrze¶cijanie, którzy do biednych nie nale¿eli ... ;)

#27 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-10-20, godz. 19:58

Cholera.... mog³em jednak zostac.......

No tak - ja od³o¿y³bym ponad 50 tysiêcy przez 20 lat, bo palê tylko jedn± paczkê, na co¶ fajnego na 4 ko³ach by wystarczy³o...
Ale po co 20 lat odk³adaæ na samochód, skoro mo¿na go kupiæ na kredyt i nadal paliæ?

U¿ytkownik pharao29 edytowa³ ten post 2008-10-20, godz. 19:59

"Szlachetny rzecz ka¿d± z wielu stron ogl±da i nie ma uprzedzeñ"

#28 Marek_ka

Marek_ka

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 31 Postów

Napisano 2008-10-20, godz. 19:59

a ja odpowiem tak ;-) polaczki… no i SJ którzy ¿yj± w tym kraju ;-) maj± jedn± cechê wspóln± ;) „zastaw siê, a postaw siê”… kupuj± (kredyciki w PKO;-) ) se tacy auta z pierwszej pó³ki , aby zaszpanowaæ !!! ( w wiêkszo¶ci przypadków !) …nie wa¿ne, ¿e w domku ¿r± chleb ze smalcem, ze ¶wie¿o stopionej s³oniny, zakupionej w TESCO, po promocji... wa¿ne jest to, jaka fura stoi pod oknem ;-) … ot i to ca³e bogactwo ;)

To chyba o sobie piszesz. Z tego co widzê wyjecha³e¶ do raju. Jak ci siê znudzi pseudowêdlina z papieru toaletowego to przyjed¼ do Polski na kie³basê z prawdziwego miêsa.

#29 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-10-20, godz. 20:01

boshe !!!! a podaj mi cytat z organów (Straszak itp...) WTS-u zalecaj±cych ¿ycie zgodne z ¿yciem "prostaczków"

ps. oczywi¶cie cytaty z literatury po 1975 ;-)

piszê wyra¼nie o Biblii:)
"Szlachetny rzecz ka¿d± z wielu stron ogl±da i nie ma uprzedzeñ"

#30 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-10-20, godz. 20:02

To chyba o sobie piszesz. Z tego co widzê wyjecha³e¶ do raju. Jak ci siê znudzi pseudowêdlina z papieru toaletowego to przyjed¼ do Polski na kie³basê z prawdziwego miêsa.

a ja ¿yjê w tym kraju ;) nawet ;) i nie picuj mi tu ;)
"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#31 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-10-20, godz. 20:03

Zastanawia³em siê od dawna, dlaczego - skoro ¶wiadkowie maj± tak surowe zasady moralne, tak wielu z nich epatuje swoim bogactwem (vide marki aut na zgromadzeniach) - jak pogodziæ to z zaleceniem skromno¶ci?

I dobrze, ¿e siê "chwal±"... Gdyby je¼dzili maluszkami to by³by dopiero obciach i popadanie w skrajno¶ci.

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#32 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-10-20, godz. 20:05

piszê wyra¼nie o Biblii:)

Misiek ! hehhehe rózne interpretacje maj± wszyscy chrze¶cijanie i insze ... co z tym zwi±zane ;-)....

U¿ytkownik sebol edytowa³ ten post 2008-10-20, godz. 20:08

"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#33 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-20, godz. 20:13

I dobrze, ¿e siê "chwal±"... Gdyby je¼dzili maluszkami to by³by dopiero obciach i popadanie w skrajno¶ci.


A ja my¶lê tak: je¶li kto¶ robi cokolwiek tylko po to, ¿eby chwaliæ siê, to niedobrze. Natomiast by³oby jeszcze gorzej, gdyby kupi³ sobie dobry samochód, ale je¼dzi³by rozklekotanym maluchem tylko po to, ¿eby nie zgorszyæ nadgorliwych. Dopiero podnios³yby siê zarzuty o fanatyzm ... ;)

#34 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-10-20, godz. 20:13

Misiek ! hehhehe rózne interpretacje maj± wszyscy chrze¶cijanie i insze ... co z tym zwi±zane ;-)....

hehehe, ale ich interpretacja jest najlepsza "moja racja jest mojsza, ni¿ twojsza, a moja jest najmojsza" hahaha
I tak zosta³em ateuszem.
"Szlachetny rzecz ka¿d± z wielu stron ogl±da i nie ma uprzedzeñ"

#35 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-10-20, godz. 20:20

A ja my¶lê tak: je¶li kto¶ robi cokolwiek tylko po to, ¿eby chwaliæ siê, to niedobrze. Natomiast by³oby jeszcze gorzej, gdyby kupi³ sobie dobry samochód, ale je¼dzi³by rozklekotanym maluchem tylko po to, ¿eby nie zgorszyæ nadgorliwych. Dopiero podnios³yby siê zarzuty o fanatyzm ... ;)

Dlatego te¿ "chwal±" napisa³em w cudzys³owie. ;)

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#36 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-10-20, godz. 20:32

hehehe, ale ich interpretacja jest najlepsza "moja racja jest mojsza, ni¿ twojsza, a moja jest najmojsza" hahaha
I tak zosta³em ateuszem.

no ja niestety nie jestem ;( wole byæ agnostykiem ;) jest kto¶ wy¿ej, co wiêcej piwa od m³a wypije ;)
"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#37 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-10-20, godz. 20:37

Dlatego te¿ "chwal±" napisa³em w cudzys³owie. ;)


No, wyrazili¶my do¶æ podobn± my¶l ;)

#38 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-10-20, godz. 22:01

Zakazu bogacenia sie nie ma, za to sa rady jak sie dzielic z WTS. W listopadowej "Straznicy" po hiszpansku pisza ze mozna dac pieniadze do skrzynki, darowizny, ubezpieczenia, plany emerytalne, nieruchomosci, zrobic testament na WTS, w j. angielskim pisza tez o akcjach i kosztownosciach(np. bizuteria). zrodlo
Nie jest to takie straszne miec zamoznych wiernych, przeciez nie kazdy nadaje sie do pionierki. ;)
Do³±czona grafika

#39 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-10-20, godz. 22:20

ale tu chodzi aby ci±gle wspieraæ dzie³o ;-) stare ;-) i znów to samo przypomnienie;(

W listopadowej "Straznicy" po hiszpansku pisza ze mozna dac pieniadze do skrzynki, darowizny, ubezpieczenia, plany emerytalne, nieruchomosci, zrobic testament na WTS, w j. angielskim pisza tez o akcjach i kosztownosciach(np. bizuteria). zrodlo

powaga ? to by by³ skandal ! jeden straszak a rózne wersje !!! raczej w±tpie ;-)

U¿ytkownik sebol edytowa³ ten post 2008-10-20, godz. 22:13

"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#40 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • P³eæ:Not Telling

Napisano 2008-10-20, godz. 22:27

powaga ? to by by³ skandal ! jeden straszak a rózne wersje !!! raczej w±tpie ;-)

Podalam link do strony skad wzielam te informacje. Podobno tabelka zmienia sie nieco, skany hiszpanskiej tam sa, brak angielskiej, jak beda dostepne to sie potwierdzi (lub nie).
Do³±czona grafika




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych