Skocz do zawartości


Zdjęcie

A co z gloszeniem i "spotkaniami"


  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#41 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-01-04, godz. 06:09

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.

Bardzo dobry werset P.K.Dicku
Tylko co zrobić z nauczycielami, którzy twierdzą, że Biblia jest nie zrozumiała dla prostych ludzi i potrzebują "kanału" poprzez który Bóg będzie dawał im zrozumienie (pokarm na czas słuszny) i tym kanałem są właśnie oni? Czyż tacy ludzie nie są zwodzicielami, którzy zniekształcają tę modlitwę Pana Jezusa?
A przecież tak robią twoi nauczyciele P.K.Dicku, wmawiają ludziom, że to tylko im Bóg daje zrozumienie Biblii i że tylko poprzez nich daje "pokarm" innym ludziom, a kto ich nie słucha, to nie słucha Boga. Więc zamiast cytować ten werset innym, może zacytuj go sobie i swoim nauczycielom.
Czesiek

#42 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-01-04, godz. 07:39

W połowie II wieku n.e. w młodym chrześcijaństwie doszło do podziału na kler i laików. Na ponad półtora tysiąca lat wcześniej zanim pojawili się ŚJ.
Czyż nie obecni księża zaczęli ok roku 500 n.e. ubierać się odmiennie ? Nie oni zabraniali czytać Pismo w języku prostego ludu ? Więc chyba pomyliłeś fora. Takie pretensje zgłoś na forum katolickim.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#43 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-01-04, godz. 08:36

W połowie II wieku n.e. w młodym chrześcijaństwie doszło do podziału na kler i laików. Na ponad półtora tysiąca lat wcześniej zanim pojawili się ŚJ.
Czyż nie obecni księża zaczęli ok roku 500 n.e. ubierać się odmiennie ? Nie oni zabraniali czytać Pismo w języku prostego ludu ? Więc chyba pomyliłeś fora. Takie pretensje zgłoś na forum katolickim.

Np.: Strażnica nr 5 z 1951:

Kto myśli, że może się obyć bez organizacji Bożej, że może studiować Biblię bez pomocy i niezależnie wykonać dzieło Boże, jak on to uważa za najlepsze, bez żadnej organizacji, ten jest bardzo nierozsądny.

itp
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#44 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-01-04, godz. 08:45

Chrystianizm to zjednoczona społeczność i życie zborowe. Kto ma ambicje być samodzielnym prorokiem ten spełnia swoje żądze a nie Pana.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#45 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-01-04, godz. 08:57

Chrystianizm to zjednoczona społeczność i życie zborowe. Kto ma ambicje być samodzielnym prorokiem ten spełnia swoje żądze a nie Pana.

No tak powinien być fałszywym prorokiem zgodnie z nauką Strażnicy ;-) A tak przy okazji ładnie to ująłeś w dwóch ostatnich postach. Jak wg Ciebie KK coś zabraniał to bee, ale jak WTS to wręcz tak powinno być. Dobrze że jesteś bo sprowadzasz na ziemię ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#46 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2009-01-04, godz. 11:46

W połowie II wieku n.e. w młodym chrześcijaństwie doszło do podziału na kler i laików. Na ponad półtora tysiąca lat wcześniej zanim pojawili się ŚJ.
Czyż nie obecni księża zaczęli ok roku 500 n.e. ubierać się odmiennie ? Nie oni zabraniali czytać Pismo w języku prostego ludu ? Więc chyba pomyliłeś fora. Takie pretensje zgłoś na forum katolickim.



Ha ha ha, jasne! Zapytany o to czemu cytuje słowa Jezusa, które przeczą idei istnienia kanału w Brooklynie i czynią go wręcz zbędnym (świetne pytanie Cześka), znów nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie zadane w temacie i nie był w stanie zareagować inaczej niż tylko przez klasyczne odwrócenie uwagi na KrK :lol: No w końcu tak go wytresowano - nie myśl, a gdy nie wiesz co odpowiedzieć bo jakieś pytanie nie było przez nas przewidziane to odwróć kota ogonem i zwal wszystko na KrK. A gdyby nie było KrK to na kogo byś odwrócił uwagę po pytaniu Cześka, co?

Widzisz już teraz Zenon, że od ŚJ nie uzyskasz żadnych odpowiedzi na pytania duchowe, gdyż oni po prostu nie myślą.

#47 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-01-04, godz. 13:21

Czyż nie obecni księża zaczęli ok roku 500 n.e. ubierać się odmiennie ? Nie oni zabraniali czytać Pismo w języku prostego ludu ?

... przez klasyczne odwrócenie uwagi na KrK :lol: No w końcu tak go wytresowano - nie myśl, a gdy nie wiesz co odpowiedzieć bo jakieś pytanie nie było przez nas przewidziane to odwróć kota ogonem i zwal wszystko na KrK. A gdyby nie było KrK to na kogo byś odwrócił uwagę po pytaniu Cześka, co?

Jan L. tak się boi prześwietlania KRzK gdy brakuje argumentów, że ucieka się do poniżania przez zdyskredytowanie. Zatem jaki duch przez Ciebie przemawia ?
,,...A kto by rzekł (...): Ty głupcze ! - tego czeka najwyższy trybunał; a kto by rzekł: Ty bezbożniku ! - tego czeka piekło ogniste".(Mat.5:22, Kow.)
,,Po ich owocach poznacie ich ...".(Mat.7:16)
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#48 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-01-04, godz. 13:58

Nie jestem specjalnie zdziwiony czytając takie słowa Jana L. Temu zagorzałemu obrońcy wiary katolickiej proponuję poczytać świadectwa 58 nowo narodzonych księży i co ciekawe nie są to wypowiedzi ŚJ, a tak dokładnie demaskują obłudę katolickiego systemu:
http://www.alberto.p...ko_od_rzymu.pdf

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#49 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2009-01-04, godz. 14:16

Tysiące denominacji chrześcijańskich na świecie spotyka się (Zieloni, Adwentyści, Luteranie, Kalwini), zbiera się (szczególnie w USA na stadionach - vide choćby spędy jakie organizują kaznodzieje typu Grahama), głosi innym (vide słynni kaznodzieje uliczni w Ameryce - nie trzeba nachalnie nagabywać obcych ludzi w domach żeby spełnić obowiązek głoszenia Chrystusa), nawet od drzwi do drzwi (np. Mormoni i inni) itd. ŚJ nie są tu żadnym wyjątkiem. Generalnie są marną i dziwaczną imitacją tego z czego się wywodzą - amerykańskiej i zarazem dość specyficznej wersji protestantyzmu. Twierdzenie, że się jest czymś wyjątkowym na tym tle jest w najlepszym przypadku zabawne.

Nie trzeba w sumie nawet być członkiem żadnej denominacji, żeby głosić, zbierać się, czytać Biblię z innymi chrześcijanami. To proste, a to, że wielu ŚJ nie jest w stanie sobie tego wyobrazić pokazuje tylko z jak dużym poziomem ograniczeń mamy tu do czynienia.

Z mitem Strażnicy, że tylko ŚJ przejawiają na zewnątrz cechy chrześcijańskie bardzo fajnie rozprawił się swego czasu Jonsson w eseju, który zniknął już z sieci, przechował się jednak w kopii na naszym forum, którą wstawiłem 5 lat
temu.

http://watchtower.or...p;mode=threaded



Moim zdaniem mówienie o tym że inne społeczności głoszą od domu do domu jak mówi pismo Święte jest mocno naciągane i na wyrost. Może co niektórzy głoszą od siebie bo tak to czują np. Mormoni, których kiedyś pomyliłem ze SJ pytając o drogę. Gdy ich zapytałem powiedzieli mi że są ze Stanów na specjalnej misji mającej trwać tylko dwa lata w całym życiu młodego Mormona a potem niestety cisza. Więc o jakim głoszeniu mówimy. To głoszenie jeśli już jest w Kośćiołach to co najwyżej spontaniczne i w porywach które czynią jednostki i nie wynikaja z doktryny danego kościoła ale są sprawą indywidualnego zapotrzebowania na coś takiego. Nawet w filmach gdy ktoś zapuka do drzwi to się popularnie mówi niejako; "O... to pewnie Świadkowie Jehowy". A dlaczego nie kto inny...? No właśnie odpowiedż jest jedna ... ;)
Pozdrawiam.

Użytkownik belszaccar7 edytował ten post 2009-01-04, godz. 14:18


#50 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2009-01-04, godz. 14:17

Jan L. tak się boi prześwietlania KRzK gdy brakuje argumentów,


Argumenty też były, co jak zwykle "przeoczyłeś".

że ucieka się do poniżania przez zdyskredytowanie. Zatem jaki duch przez Ciebie przemawia ?


Duch rozbrajającej szczerości. Jak ktoś non stop w dyskusji ze mną nie myśli, to ja nazywam to brutalnie po imieniu. Poza tym nic do gościa nie mam. BTW, ciekawe, że w ogóle nie odnieśliście się do tego co napisał Czesiek w kwestii kanału w Brooklynie i niekonsekwencji jaka powstała w związku z tym u Dicka w przypadku wersetu jaki zacytował. Nie ma to jak "merytoryczna" polemika u ŚJ. Jedyne co potraficie to zasłaniać się formą dyskusji lub odwracać kota ogonem na KrK, gdy zadaje się wam konkretne pytania o to w co wierzycie.

,,...A kto by rzekł (...): Ty głupcze ! - tego czeka najwyższy trybunał; a kto by rzekł: Ty bezbożniku ! - tego czeka piekło ogniste".(Mat.5:22, Kow.)


Po co to cytujesz, przecież i tak nie wierzysz Pismu gdy mówi o piekle ognistym.

#51 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2009-01-04, godz. 14:21

Moim zdaniem mówienie o tym że inne społeczności głoszą od domu do domu jak mówi pismo Święte jest mocno naciągane i na wyrost.


- nie trzeba nachalnie nagabywać obcych ludzi w domach żeby spełnić obowiązek głoszenia Chrystusa),


Dołączona grafika

#52 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-01-04, godz. 14:32

Nie jestem specjalnie zdziwiony czytając takie słowa Jana L. Temu zagorzałemu obrońcy wiary katolickiej proponuję poczytać świadectwa 58 nowo narodzonych księży i co ciekawe nie są to wypowiedzi ŚJ, a tak dokładnie demaskują obłudę katolickiego systemu:
http://www.alberto.p...ko_od_rzymu.pdf

Drogi Dicku a jakbym Ci przedstawił kilkadziesiąt świadectw ex świadków? W tym wielu katolików to na Tobie by pewnie to nie zrobiło wrażenia. ;) Wymagasz czegoś czemu sam nie sprostasz, a zapominasz w dodatku, że katolicy mogą czytać takie świadectwa, a świadkowie nie mogą swoich exów - no po cichu mogą, ale niech się przeciętny świadek przyzna starszym... ;) Co więcej wziąłem sobie co by nie być gołosłownym i pierwsze z brzegu (a w zasadzie środka(?)) świadectwo by przeczytać te zmagania ludzi (wcale ich nie potępiam - w przeciwieństwie do świadków - każdy ma swoją drogę) i dosłownie przy drugim/trzecim akapicie czytam:

Duch Bozy sprawił, ze teologie katolicka zaczałem oceniac według probierza Biblii. Dotad
zawsze oceniałem Biblie miara doktryny i teologii katolickiej; w moim zyciu zaszło wiec
zupełne przewartosciowanie.Wniedzielna noc w lipcu 1972 roku zaczałem czytac List do Hebrajczyków,
wynoszacy Jezusa, Jego kapłanstwo i ofiare ponad wszystko, co było w Starym
Przymierzu. Przeczytałem, ze Jezus
„Który by nie potrzebował na kazdy dzien, jako oni najwyzsi kapłani, pierwej za swoje
grzechy własne ofiar sprawowac, a potem za ludzkie; bo to uczynił raz samego siebie
ofiarowawszy” (Hbr 7,27).
Zdumiony, pojałem, ze ofiare złozono tylko raz jeden na Golgocie i ze moze ona pojednac
z Bogiem mnie i wszystkich wierzacych na przestrzeni wieków. Zrozumiałem, ze „swieta Ofiara
Eucharystii” składana co dnia przeze mnie i tysiace ksiezy katolickich na całym swiecie
jest zupełnie bez znaczenia, jest fałszem. A skoro, ofiara”, która co dzien składam jako
kapłan, jest bez znaczenia, to bezsensowne i bezpodstawne jest moje „kapłanstwo”, z nia
przeciez zwiazane.


Po prostu szczęka mi opada. Dlaczego? Bo ja zwykł chłystek co seminarium na oczy nawet nie widziałem wiem że to co tu napisał to pierdoły bo nijak się mają do nauki KK i nie wiem co on w seminarium robił skoro miał kupę okazji poczytać niejedną księgę. A ja poczytałem kilka podstawowych (wcale niedużo) i zachodzę w głowę jak można polemizować z czymś co nigdy nie było nauczane - zresztą bodaj jeden pastor baptysta z żoną nawrócony na katolicyzm między innymi o tym pisał w swej książce. niestety nie mam jej u siebie. Jeśli jest tam więcej takich "perełek" to z całym szacunkiem dla ich drogi duchowej ale odrzucili coś na podstawie własnych wyobrażeń, a nie nauki KK. O tej kwestii zresztą rozmawiałem również z moim dobrym znajomym katolem Emilem, któremu podobnie szczęka opada na takie "argumenty" - Ci co byli w Karpaczu wiedzą o kogo chodzi. ;) Więc P.K.Dick ja chce więcej takich "rewelacji" - zresztą jak zwykle można na Ciebie liczyć. Ale wracając do meritum - masz jak zwykle bdb usprawiedliwienie dla poczynań WTS :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#53 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2009-01-04, godz. 14:36

Nie jestem specjalnie zdziwiony czytając takie słowa Jana L. Temu zagorzałemu obrońcy wiary katolickiej proponuję poczytać świadectwa 58 nowo narodzonych księży i co ciekawe nie są to wypowiedzi ŚJ, a tak dokładnie demaskują obłudę katolickiego systemu:
http://www.alberto.p...ko_od_rzymu.pdf


Nawet odsyłanie mnie do tych co porzucili KrK jest przejawem obłudy i hipokryzji u ŚJ, gdyż gdy wam cytuje się takie same świadectwa tych co porzucili religię ŚJ to mówicie, że to podli odstępcy. No i gdzie tu konsekwencja?

Skoro ty odsyłasz mnie do katolickich odstępców to ja na zasadzie rewanżu polecam ci:

- Kryzys Sumienia Raymonda Franza. http://www.brooklyn....ks.php?cat_id=2 .

- Carl Olof Jonsson, KWESTIA CZASÓW POGAN. Krytyczna analiza chronologii Świadków Jehowy. http://ksiegarnia.da...cts_id/10140003

- Günther Pape - Byłem Świadkiem Jehowy, Świadectwo nawrócenia się na katolicyzm niemieckiego Świadka Jehowy , http://www.brooklyn....ks.php?cat_id=2 .

- "Trzydzieści lat w niewoli Strażnicy" - W.J. Schnell, http://www.brooklyn....ks.php?cat_id=2 .

I co ty na to?


Moim zdaniem mówienie o tym że inne społeczności głoszą od domu do domu jak mówi pismo Święte jest mocno naciągane i na wyrost. Może co niektórzy głoszą od siebie bo tak to czują np. Mormoni, których kiedyś pomyliłem ze SJ pytając o drogę. Gdy ich zapytałem powiedzieli mi że są ze Stanów na specjalnej misji mającej trwać tylko dwa lata w całym życiu młodego Mormona a potem niestety cisza. Więc o jakim głoszeniu mówimy. To głoszenie jeśli już jest w Kośćiołach to co najwyżej spontaniczne i w porywach które czynią jednostki i nie wynikaja z doktryny danego kościoła ale są sprawą indywidualnego zapotrzebowania na coś takiego. Nawet w filmach gdy ktoś zapuka do drzwi to się popularnie mówi niejako; "O... to pewnie Świadkowie Jehowy". A dlaczego nie kto inny...? No właśnie odpowiedż jest jedna ... ;)
Pozdrawiam.


Belszaccarze, to, że inni są mniej nachalni i uparci niż ŚJ w kwestii głoszenia od drzwi do drzwi wcale nie oznacza, że liczy się to tylko w wykonaniu ŚJ. Fakt pozostaje faktem, nie tylko ŚJ to robią a kwestia jakości tego w zależności od wyznania pozostaje już kwestią odrębną.

A poza tym nie ma w NT żadnego tekstu, który popiera chodzenie od domu do domu, więc nie jest to nauka biblijna i może dajmy sobie wreszcie z tym spokój.

#54 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-01-04, godz. 15:14

uprzejmie proszę ŚJ o zacytowanie nam z podaniem źródła jakiegoś cytatu z dowolnego prawowiernego lub odstępczego chrześcijanina z I, II, III wieku o tym, że każdy chrześcijanin chodzi od drzwi do drzwi bo taki jest jego święty obowiązek? Ewentualnie można zacytować jakieś marudzenie poganina z tamtych wieków że chrześcijanie szwendają się od domu do domu i zawracają mu głowę nieroby jedne. Albo jakiś wyrok sądowy sądu rzymskiego za zakłócanie spokoju albo cokolwiek jakąkolwiek jedna jedyną wzmiankę historyczną dowodzącą bezpośrednio lub pośrednio, że pierwsi chrześcijanie chodzili od drzwi do drzwi.

#55 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2009-01-04, godz. 15:28

uprzejmie proszę ŚJ o zacytowanie nam z podaniem źródła jakiegoś cytatu z dowolnego prawowiernego lub odstępczego chrześcijanina z I, II, III wieku o tym, że każdy chrześcijanin chodzi od drzwi do drzwi bo taki jest jego święty obowiązek? Ewentualnie można zacytować jakieś marudzenie poganina z tamtych wieków że chrześcijanie szwendają się od domu do domu i zawracają mu głowę nieroby jedne. Albo jakiś wyrok sądowy sądu rzymskiego za zakłócanie spokoju albo cokolwiek jakąkolwiek jedna jedyną wzmiankę historyczną dowodzącą bezpośrednio lub pośrednio, że pierwsi chrześcijanie chodzili od drzwi do drzwi.


Mądry apel.

Ale równie dobrze mógłbyś ich prosić żeby ci pokazali kto z chrześcijan w I wieku głosił, że Jezus przyjdzie niewidzialnie w 1914 roku i ustanowił wtedy Królestwo w Niebie.

#56 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-01-04, godz. 15:40

Przypominam ,że ten wątek jest poruszany w odrebnym temacie - i co można sie doweidzieć ,że to nie była główna i podstawoa metoda głoszenia w I wieku.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#57 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2009-01-04, godz. 15:50

Przypominam ,że ten wątek jest poruszany w odrebnym temacie - i co można sie doweidzieć ,że to nie była główna i podstawoa metoda głoszenia w I wieku.


Problem nie w tym, czy była to główna metoda, ale w tym, że w ogóle jej nie było.

#58 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-01-04, godz. 15:51

Wytłumaczyć to trzeba Matuzalemowi
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#59 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-01-04, godz. 16:37

..

Pewnego razu na forum znanym
Czesiu i Janek – prześwietni pisarze
(Pisali w stylu dopracowanym)
Spotkali Dicka co miał parę marzeń

W dyskusje wdali się z wielkim zacięciem
Poniżyć pragnęli oni mnie mocno
Tworzyli dużo i z wielkim przejęciem
Choć prawdy mało i o mnie mroczno

Więc ja się pytam: Hej dobrzy ludzie
Czemu tak Świadków tu nie lubicie ?
Czy za to że mówią o ludzkiej obłudzie ?
Że ujawniają moralne gnicie ?

To czego pragną Świadkowie Jehowy
I ja oczywiście też tego szukam
Zbawienia od Boga - pomysł bombowy
Poprzez Jezusa ( do serc waszych puka )

Usłuchaj Dobrej Nowiny proszę
Gdy czytasz słowa te w wiersz zaklęte
Gdy Prawdę wtłaczam prawie ze szlochem
W kamienne serca mocno zacięte.

Jest jeden Bóg i jeden lud Jego
To mowa surowa, ale jakże szczera
Szuka On sobie sług serca mądrego
Którzy już nigdy nie będą umierać


W zamian Jah żąda czystego wielbienia
Bez kultu bożków, obrazów i krzyża
Bystrych w nagrodę życiem docenia
Opornych w Otchłań na zawsze poniża

Więc Ty czytelniku, młody i stary
Potraktuj poważnie nauki mych braci
Nie wrzucaj wiedzy do mroku pieczary
Byś szansy na wieczność dzisiaj nie stracił
copyright &copy; 2009

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2009-01-04, godz. 16:34


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#60 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2009-01-04, godz. 16:55

..

Pewnego razu na forum znanym
Czesiu i Janek ? prześwietni pisarze
(Pisali w stylu dopracowanym)
Spotkali Dicka co miał parę marzeń

W dyskusje wdali się z wielkim zacięciem
Poniżyć pragnęli oni mnie mocno
Tworzyli dużo i z wielkim przejęciem
Choć prawdy mało i o mnie mroczno

Więc ja się pytam: Hej dobrzy ludzie
Czemu tak Świadków tu nie lubicie ?
Czy za to że mówią o ludzkiej obłudzie ?
Że ujawniają moralne gnicie ?


My wszystkich lubimy a nawet kochamy. I tylko was leczymy z wirusa Strażnicy. Czasem trzeba człowiekiem trochę wstrząsnąć. Dla nas jesteście tylko ofiarami manipulacji. Co pracowicie uświadamiamy. W sumie powinniście być nam wdzięczni, bo robimy to czysto charytatywnie i za friko. W tym czasie moglibyśmy gdzieś trzepać kasę. A zamiast tego bezinteresownie pomagamy.

Jak widzisz, każda ze stron tak samo uważa, że leczy drugą z obłudy. I pewnie każda ma równie dobre intencje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych