Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgromadzenia okręgowe i międzynarodowe w 2009 roku


  • Please log in to reply
190 replies to this topic

Ankieta: Kongresy 2009

Czy w tym roku wybierasz się na kongres?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#181 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-08-23, godz. 09:12

to ja proponuję w wersji polskiej posłuchać tutaj

może ktoś z tych zatwardziałych odstępców się skruszy i powróci ... :)

I znów działanie na emocje....

#182 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-08-23, godz. 21:48

I znów działanie na emocje....

ale przyznacie, że ta o zmartwychwstaniu nawet ma fajną melodię ;)
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#183 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-09-05, godz. 01:52

"Dzis rano nasza grupa omawiala tresc zgromadzenia. W szczegolnosci gleboko rozwazalismy koncowe przemowienie z niedzieli, przedstawione przez Brata Loache'a. Nie mam mozliwosci aby strescic wam calosc w tej chwili. Brat Loache skupil sie na przypadkach w historii naszej organizacji gdy mylilismy sico do dat konca tego systemu. nastepnie wskazal na przeprosiny w Straznicy odnosnie tych przypadkow"


Czy kto wie gdzie znajde te przeprosiny?


Chodzi o anglojęzyczne wydania „Strażnicy” – z 15 marca 1980 roku (polski odpowiednik to „Strażnica” z 1980 roku, nr 23) oraz 15 lipca 1976 roku (polski odpowiednik to „Strażnica” z 1977 roku, nr 10). Do treści tych „Strażnic” odnosił się w swoim kongresowym przemówieniu Gerrit Lösch i w tym kontekście pojawiło się jego stwierdzenie o przeprosinach.
.jb

#184 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-09-11, godz. 19:44

ale czy świadkowie odpowiadają, w Biblii są opisane znaki i trzeba je zrozumieć wtedy można przewidzieć kiedy to się stanie. W tej chwili już są znaki końca.


Nic nie można przewidzieć. Można przewidzieć, że to jest blisko, ale nie można przewidzieć w którym dniu, miesiącu czy roku i w przeciągu ilu najbliższych lat nadejdzie koniec. I to jest właśnie ta różnica, że o dniu owym ani godzinie nie wie nikt prócz Boga Ojca. W 2006 roku ten poprzyjeżdżali Świadkowie z drugiego końca świata z transparentami "do zobaczenia w raju" bo myśleli że ponieważ są z daleka to się przed Armagedonem już nie zobaczą ponownie i co? Nic się nie stało, a w 2009 znowu poprzyjeżdżali z tymi samymi transparentami i dalej myślą że się przed Armagedonem już nie zobaczą. Wg mnie jest to niepoważne.

"Dzis rano nasza grupa omawiala tresc zgromadzenia. W szczegolnosci gleboko rozwazalismy koncowe przemowienie z niedzieli, przedstawione przez Brata Loache'a. Nie mam mozliwosci aby strescic wam calosc w tej chwili. Brat Loache skupil sie na przypadkach w historii naszej organizacji gdy mylilismy sico do dat konca tego systemu. nastepnie wskazal na przeprosiny w Straznicy odnosnie tych przypadkow"


Czy ktoś może to zweryfikować? Pierwsze słyszę aby mówcy na kongresach coś takiego mówili. A przeprosin w Strażnicy nie było. Były za to jakieś ściemy o "ostrożnych" słowach których nie było, były pewniaki słowne które okazały się nieprawdą.

Przeanalizujmy:

Strażnica z 1980 roku, nr 23:

W naszych czasach podobne gorące pragnienie, samo w sobie godne pochwały, skłoniło chrześcijan do wyznaczania dat oczekiwanego uwolnienia od cierpień i kłopotów dręczących ludzi na całej ziemi. Po ukazaniu się książki Życie wieczne w wolności synów Bożych, w której wspomniano, jak stosowne byłoby pokrywanie się tysiącletnich rządów Chrystusa z siódmym tysiącleciem istnienia człowieka, powstały niemałe nadzieje związane z rokiem 1975. Podkreślano zarówno wtedy, jak i później, że taki rozwój wydarzeń jest możliwy. Niestety jednak równolegle z tą ostrożną informacją szerzyły się też inne wypowiedzi, które dawały do zrozumienia, iż spełnienie nadziei co do owego roku było nie tylko możliwe, ale wręcz prawdopodobne. Szkoda, że owe późniejsze sformułowania jakby przesłoniły tamte ostrożne słowa i u wielu spotęgowały uprzednio rozbudzony nastrój oczekiwania.
6 W Strażnicy nr 10/XCVIII wyjaśniono, że nierozsądne byłoby kierowanie uwagi na wybraną datę. Czytamy tam między innymi: „Jeżeli ktoś czuje się zawiedziony, bo rozumował inaczej, powinien się teraz zająć skorygowaniem swego poglądu, uświadamiając sobie, że to nie słowo Boga zawiodło ani nie wprowadziło go w błąd i rozczarowało, tylko jego własne zrozumienie było oparte na niewłaściwych przesłankach”. Określenie „ktoś” zamieszczone w Strażnicy dotyczy wszystkich zawiedzionych Świadków Jehowy, nie wyłączając osób, które miały coś wspólnego z rozgłaszaniem informacji pozwalających wiązać jakieś nadzieje z ową datą.


Zatem uznano, że wcześniej w publikacjach Towarzystwa Strażnica miały miejsce jedynie "ostrożne informacje", ostrożne słowa" i "wypowiedzi, które dawały do zrozumienia, iż spełnienie nadziei co do owego roku było nie tylko możliwe, ale wręcz prawdopodobne". Jak wyglądały te "ostrożne informacje", ostrożne słowa" i "wypowiedzi, które dawały do zrozumienia, iż spełnienie nadziei co do owego roku było nie tylko możliwe, ale wręcz prawdopodobne"? Zobaczcie sami:

Uczyń tę służbę celem swego życia! Wprawdzie nie będziesz mógł spędzić w niej 40 czy 20 ani nawet 10 lat ale bez wątpienia zaznasz wielkiej radości i błogosławieństw". (NSK 1970, nr 4, s. 6, wyd. pol)

"Wydarzenia dziejące się na świecie w ramach spełniania proroctwa biblijnego wskazują niezawodnie, że zaledwie kilka lat pozostało jeszcze teraźniejszemu niegodziwemu porządkowi rzeczy". ("Strażnica" 1970, nr 16, s. 2, wyd. pol.)

Niemniej chronologia biblijna wskazuje, iż Adam został stworzony jesienią roku 4026 p. n. e., co na rok 1975 n.e. wyznacza chwilę, w której upłynie 6000 lat dziejów ludzkich, po czym czeka nas 1000 lat panowania Królestwa Chrystusa". ("Strażnica" 1970, nr 23, s. 10, wyd. pol.)


Gdzie tu są "ostrożne informacje", ostrożne słowa" i "wypowiedzi, które dawały do zrozumienia, iż spełnienie nadziei co do owego roku było nie tylko możliwe, ale wręcz prawdopodobne". To nie były żadne "ostrożne informacje" i żadne "ostrożne słowa" a "wypowiedzi, które dawały do zrozumienia, iż spełnienie nadziei co do owego roku było nie tylko możliwe, ale wręcz prawdopodobne" były wypowiedziami, które dawały do zrozumienia, iż spełnienie nadziei co do owego roku było nie tylko możliwe, ale i pewne. Oczywiście pewne tylko w umysłach Ciała Kierowniczego ponieważ okazały się kompletną nieprawdą i wprowadzaniem ludzi w błąd. Druga sprawa to przeprosiny. Gdzie w Strażnicy z 1980 roku, nr 23 się te przeprosiny znajdują? Nie było żadnych przeprosin. Towarzystwo Strażnica NIE PRZEPROSIŁO za to. Za to zwaliło winę na wiernych. W kolejnej Strażnicy z 1977 roku, nr 10 również nie było przeprosin, były tylko obszerne stwierdzenia, że nie można znać daty końca świata i że ci którzy wyglądali dat nie czynili słusznie. Tylko kto ich do wyglądania tych dat naganiał? Organizacja.

Zatem jeśli przemówienie Brata Loache'a rzeczywiście miało miejsce i to w takiej postaci jak zacytowana wcześniej, staje się oczywiste, że brat Loache kłamał. Czy Świadkowi Jehowy wolno kłamać? Z pewnością nie.

Użytkownik ble edytował ten post 2009-09-11, godz. 20:21


#185 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-09-11, godz. 20:44

Może zaczną tolerować zadbane bródki u braci i spodnie u sióstr na zebraniu w zimowe zawieje?
Dobrze by było...


Ile to razy widziałem, jak siostry przychodziły do szatni w spodniach a w toalecie przebierały się w spódnice i dopiero wchodziły na salę. A po zebraniu znowu do toalety i z szatni wychodziły w spodniach :) Czasami śmiać mi się z tego chciało, bo wyglądało to tak, że siostra na salę wejść musi w spódnicy (żeby starsi nie marudzili), no trudno przebrać się w spódnicę musi, ale poza salą znowu ubiera spodnie bo poza salą jej nikt nic nie powie. Taki mus. Nie wiem dlaczego Organizacja tak dużą wagę przywiązuje do tych spódnic. Przecież niektóre siostry ich nie lubią.

Film "Cudowne dzieła stwórcze ukazują chwałę Boga" nawet zaczął mi się podobać, gdy zobaczyłem początek na YouTube. Może kiedyś uda mi się zdobyć po polsku to obejrzę, bo po angielsku nie wszystko rozumiem a nie chcę sobie psuć przyjemności oglądania po polsku. Pomijając oczywiście jak zwykle "grzeczne" stroje chrześcijańskich rodzin nie z tego świata i aluzje do doktryn Organizacji.

Użytkownik ble edytował ten post 2009-09-11, godz. 21:11


#186 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-09-12, godz. 01:39

Czy ktoś może to zweryfikować? Pierwsze słyszę aby mówcy na kongresach coś takiego mówili.

Ostatnio temat ten rozpatrywano już w innym wątku: link


Film "Cudowne dzieła stwórcze ukazują chwałę Boga" nawet zaczął mi się podobać, gdy zobaczyłem początek na YouTube. Może kiedyś uda mi się zdobyć po polsku to obejrzę, bo po angielsku nie wszystko rozumiem a nie chcę sobie psuć przyjemności oglądania po polsku.

Może tutaj coś znajdziesz: link
.jb

#187 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-09-21, godz. 01:47

Jak już przyjdzie ten nowy pieśnik to może ktoś się pokusi o porównanie? Ciekaw jestem które pieśni poleciały.


Zestawienie dotyczące numeracji pieśni w nowym śpiewniku: link


Pieśń 111 pozostanie zawsze na czasie; "Coraz jaśniejsze światło" :P

Teraz jest to pieśń 116.
.jb

#188 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-09-27, godz. 02:24

Słowa pieśni z nowego śpiewnika "Sing to Jehovah" (język angielski): pdf
.jb

#189 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-10-06, godz. 21:39

Przemówienia z programu tegorocznego kongresu międzynarodowego w Berlinie: link (materiały w języku angielskim)
.jb

#190 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-11-26, godz. 00:21

Materiały w języku polskim:



Użytkownik jb edytował ten post 2010-09-14, godz. 17:21

.jb

#191 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-05-25, godz. 16:50

W drugim dniu zgromadzenia zaprezentowano:

  • broszurę "The Bible-What is its Message?" (liczne zagadnienia przedstawiono w niej w bardzo uproszczony sposób)


Na listopad br. zaplanowano ogólnoświatową kampanię rozpowszechniania tej broszury (jej polski tytuł: "Jakie orędzie zawiera Biblia?"). Dalsze szczegóły na ten temat mają zostać przedstawione w NSK.

--
link
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych