Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgromadzenia okręgowe i międzynarodowe w 2009 roku


  • Please log in to reply
190 replies to this topic

Ankieta: Kongresy 2009

Czy w tym roku wybierasz się na kongres?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#141 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-07-21, godz. 16:32

Ostatnio na forum JWD wspomniano o e-mailu, w którym pewien świadek Jehowy ostrzega przed zuchwałymi odstępcami. Osoby te wyglądają i zachowują się jak współbracia, a w dodatku są zaopatrzone w plakietki. Autor wiadomości opowiada o przyłapaniu opisanych odstępców w toalecie: pozostawiali tam odstępcze materiały, a nawet wkładali je braciom do toreb.

Po tym doświadczeniu bracia z Turnersville są już przygotowani do walki z kolejnymi tego rodzaju incydentami.

ONI moga głosić, nachodzić, wciskać.... bo uważają że mają rację. JA UWAŻAM, ŻE JA MAM RACJĘ więc w imię mojej wiary mogę im głosić! :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#142 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-07-21, godz. 16:47

chyba to jest zastrzeżone bo nawet translator nie chce przetłumaczyć, słowo po słowie tak ale nie całość.


Zawsze możesz posiłkować się Wikipedią:
http://pl.wikipedia....rządek_świata

;)
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#143 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-07-25, godz. 13:14

"Nowy Świat". No tak. Skoro "Koniec Świata" to i "Nowy Świat". Dosadne, proste wyrażenia lepiej są rozumiane przez ludzi spoza Organizacji. Ponadto podsycają atmosferę strachu i poczucia że czas nagli. Tyle że wyrażenie "Koniec Świata" na ogół kojarzy się ludziom z jakimś globalnym kataklizmem, spaleniem ziemi przez Słońce lub rozpadnięciem się Ziemi na czynniki pierwsze a nie z jedynie zgładzeniem większości ludzi na ziemi.

Użytkownik ble edytował ten post 2009-07-25, godz. 13:15


#144 vilgefortz

vilgefortz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów

Napisano 2009-07-26, godz. 20:12

Nowy porządek, czy nowy świat wszystko to jest to samo a ludzi bardziej przyciągnie nowy świat bo tu zaczyna działać wyobraźnia a nowy porządek to kojarzony był nijako...
ale za parę lat znów to zmienią, tym razem będzie Novus Ordo Seclorum B) i wszystko będzie jasne...
------------> TUTAJ SPÓJRZ i załóż konto na chomiku. Większość rzeczy możesz pobrać za darmo, bo 50 mb wystarcza w zupełności :)

A oto, dla Ciebie, chomiki zajmujące się WTS-em: trochę prywaty, czyli mój chomik ;)
SCORP1ON, obywatel.gg, arturszylopl, fakirek, wts, WTLibrary, Watchtower-files, PAROUSIA, daryelko, Grzema

#145 Vision

Vision

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów

Napisano 2009-07-27, godz. 16:41

Witam

Nie mogłem być (a może i nie do końca chciałem) na zgromadzeniu. Czy ktoś mógłby streścić o czym był dramat?

Z góry dziękuję.

#146 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-07-27, godz. 18:43

Witam

Nie mogłem być (a może i nie do końca chciałem) na zgromadzeniu. Czy ktoś mógłby streścić o czym był dramat?

Z góry dziękuję.

Poniekąd o odstępcach :)

Tak na prawdę o synu marnotrawnym. Fajny dramat , bardzo realistyczny, nawet słownictwo się pojawiło typu: "chata", "beton", "spadam". itp/.

Mnie się podobał.
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#147 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-07-27, godz. 18:45

Poniekąd o odstępcach :)

Tak na prawdę o synu marnotrawnym. Fajny dramat , bardzo realistyczny, nawet słownictwo się pojawiło typu: "chata", "beton", "spadam". itp/.

Mnie się podobał.


co było na temat "Jak przeżyć koniec świata?"
pozdrawiam Andrzej

#148 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-07-27, godz. 18:54

Nie mogłem być (a może i nie do końca chciałem) na zgromadzeniu. Czy ktoś mógłby streścić o czym był dramat?

Ja też nie byłam na zgromadzeniu i chyba nie chciałam tam być. Relacje ze zgromadzenia znam od innych.

Jeśli chodzi o dramat to subiektywna konkluzja jest następująca:
Synu marnotrawny/odstępco, bez względu na twoje grzeszne postępowanie w świecie i jego dalekosiężne, przykre konsekwencje, wracaj do Swego Miłościwego Ojca/Organizacji. Dobroduszny Ojciec/Organizacja czeka na ciebie z otwartymi ramionami, gotowa przebaczyć ci dotychczasowe błędy, ignorancję i lekceważenie więzów rodzinnych. Pomoże ci poddźwignąć się z upadłego stanu, w niepamięć puści twoje wybryki poza zborem i przeciwko zborowi, serdecznie cię przygarnie i w odpowiednim czasie wynagrodzi twoją pokorę i uległość. Przywileje zborowe z biegiem czasu znów staną się twoim udziałem. Owszem może się zdarzyć, że współwyznawcy zachowają się jak wierny Ojcu syn, długo nie zapomną twojego marnotractwa i okażą się pamiętliwi w kwestii twoich grzechów. Jednak pamiętaj - Organizacja jak Kochający Ojciec będzie na ciebie czekać. No i nie ociągaj się zanadto. W końcu czas nagli...skorzystaj ze swej wyjątkowej szansy powrotu na ojcowskie łono Organizacji. ;)
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#149 Vision

Vision

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 11 Postów

Napisano 2009-07-27, godz. 21:48

To dlatego ojciec tak mnie przez dwa tygodnie gnebil, zebym jechal chociaz na dramat... Dalej sie ludzi, ze wcisnie mi ciemnote :P Na szczescie nauczyl mnie korzystac z wlasnego rozumu ;)

Dzieki Wam za odpowiedz.



Ja też nie byłam na zgromadzeniu i chyba nie chciałam tam być. Relacje ze zgromadzenia znam od innych.


Ida, fajnie że jesteś - dzięki Ci za to :)

Użytkownik Vision edytował ten post 2009-07-27, godz. 21:51


#150 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-07-30, godz. 08:21

Ja też nie byłam na zgromadzeniu i chyba nie chciałam tam być. Relacje ze zgromadzenia znam od innych.



a moja mama, gdy jej się spytałam, co było na zgromadzeniu powiedziała :"tajemnica". Bo przecież nie wolno z wykluczonymi rozmawiać o "sprawach duchowych". To moja mama wie. tak ją nauczono. to tak robi.
Dla mnie to niezrozumiałe, zważywszy, że przecież zaprasza sie na zgromadzenia z" pokarmem duchowym "wykluczonych. moja mama sama to robi.
To znaczy , ze świadkowie mogą podawać "pokarm " wykluczonym, ale ROZMAWIAĆ z nimi już nie będą, bo przecież mogą USŁYSZEĆ W odpowiedzi coŚ, co by ich wiarę zburzyło. Przypomina to monolog, a nie dialog....ale książka dumnie się nazywa "ROZMOWY na podstawie pism" Koń by sie uśmiał.

Użytkownik novanna edytował ten post 2009-07-30, godz. 08:22


#151 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-07-30, godz. 08:47

Ja też nie byłam na zgromadzeniu i chyba nie chciałam tam być. Relacje ze zgromadzenia znam od innych.

Jeśli chodzi o dramat to subiektywna konkluzja jest następująca:
Synu marnotrawny/odstępco, bez względu na twoje grzeszne postępowanie w świecie i jego dalekosiężne, przykre konsekwencje, wracaj do Swego Miłościwego Ojca/Organizacji. Dobroduszny Ojciec/Organizacja czeka na ciebie z otwartymi ramionami, gotowa przebaczyć ci dotychczasowe błędy, ignorancję i lekceważenie więzów rodzinnych. Pomoże ci poddźwignąć się z upadłego stanu, w niepamięć puści twoje wybryki poza zborem i przeciwko zborowi, serdecznie cię przygarnie i w odpowiednim czasie wynagrodzi twoją pokorę i uległość. Przywileje zborowe z biegiem czasu znów staną się twoim udziałem. Owszem może się zdarzyć, że współwyznawcy zachowają się jak wierny Ojcu syn, długo nie zapomną twojego marnotractwa i okażą się pamiętliwi w kwestii twoich grzechów. Jednak pamiętaj - Organizacja jak Kochający Ojciec będzie na ciebie czekać. No i nie ociągaj się zanadto. W końcu czas nagli...skorzystaj ze swej wyjątkowej szansy powrotu na ojcowskie łono Organizacji. ;)



Zdaje się że odpływ owieczek jest tak duży że za wszelką cenę będą przekonywać do pozostania bądź powrotu do jedynej słusznej. Nawet do wykluczania nie są już tacy chętni. Poza tym nowych też coraz mniej a przecież statystyki muszą rosnąć a nie maleć.

#152 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-07-30, godz. 15:43

a moja mama, gdy jej się spytałam, co było na zgromadzeniu powiedziała :"tajemnica". Bo przecież nie wolno z wykluczonymi rozmawiać o "sprawach duchowych". To moja mama wie. tak ją nauczono. to tak robi.

Ja jeszcze jestem siostrą, to tajemnicami ze zgromadzenia można się ze mną dzielić. :) Mam nadzieję, że moje odejście też niewiele zmieni w kwestii rozmowy o sprawach duchowych czy organizacyjnych. W końcu w mojej bliskiej rodzinie są osoby wykluczone i zasadniczo nie stanowiło to problemu w wymianie poglądów religijnych. Nie było też tematów tabu.


Zdaje się że odpływ owieczek jest tak duży że za wszelką cenę będą przekonywać do pozostania bądź powrotu do jedynej słusznej. Nawet do wykluczania nie są już tacy chętni. Poza tym nowych też coraz mniej a przecież statystyki muszą rosnąć a nie maleć.

A wiesz, do podobnych wniosków doszłam (zresztą nie tylko w tym temacie). Nie pamiętam dokładnie czy w Polsce mamy przyrost zerowy nowych głosicieli, czy +1, bo chyba nie -1. W każdym razie olbrzymia, niepokojąca stagnacja w Organizacji, która miała się rozrastać i pomnażać dobra duchowe. Stąd nawoływanie błądzących owiec do powrotu do organizacyjnej, bezpiecznej zagrody. Cóż...faktem jest też, że wielu odstępców nie odnalazło się w religijnym, pozaświadkowskim świecie. Niewykluczone, że część wróci do Organizacji przy skoncentrowanej, odpowiedniej pomocy ze strony "nakręconych ideologicznie" starszych zboru.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#153 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-07-30, godz. 16:50

Tak dokładnie, nowe rynki przeczesane, ludzie jakby zmądrzeli, wszystko sprawdzają w internecie nie tak łatwo pozyskać nowego klienta! Ale są ci, którzy odeszli do konkurencji..... rynek trudny, ale z drugiej strony może nie znaleźli czego szukali i jest szansa na odzyskanie? W cięzkich czasach klienta trzeba szukać wszędzie, nawet wsród wyklętych :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#154 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-07-30, godz. 20:13

Tak dokładnie, nowe rynki przeczesane, ludzie jakby zmądrzeli, wszystko sprawdzają w internecie nie tak łatwo pozyskać nowego klienta! Ale są ci, którzy odeszli do konkurencji..... rynek trudny, ale z drugiej strony może nie znaleźli czego szukali i jest szansa na odzyskanie? W cięzkich czasach klienta trzeba szukać wszędzie, nawet wsród wyklętych :)



Stare porzekadło mówi że dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi. Może chętni do powrotu zastanowią się czy warto...

#155 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-07-30, godz. 20:24

Stare porzekadło mówi że dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi. Może chętni do powrotu zastanowią się czy warto...

Może zaczną tolerować zadbane bródki u braci i spodnie u sióstr na zebraniu w zimowe zawieje?
Dobrze by było...

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#156 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2009-07-30, godz. 22:57

A wiesz, do podobnych wniosków doszłam (zresztą nie tylko w tym temacie). Nie pamiętam dokładnie czy w Polsce mamy przyrost zerowy nowych głosicieli, czy +1, bo chyba nie -1. W każdym razie olbrzymia, niepokojąca stagnacja w Organizacji, która miała się rozrastać i pomnażać dobra duchowe. Stąd nawoływanie błądzących owiec do powrotu do organizacyjnej, bezpiecznej zagrody. Cóż...faktem jest też, że wielu odstępców nie odnalazło się w religijnym, pozaświadkowskim świecie. Niewykluczone, że część wróci do Organizacji przy skoncentrowanej, odpowiedniej pomocy ze strony "nakręconych ideologicznie" starszych zboru.


obejrzałem filmik z chrztu w poznaniu i odnoszę wrażenie że większość chrzczonych to dzieci lub ledwie pełnoletnie dzieci, zgaduję że z rodzin świadkowskich większość

#157 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-07-31, godz. 08:05

Może zaczną tolerować zadbane bródki u braci i spodnie u sióstr na zebraniu w zimowe zawieje?
Dobrze by było...



Raczej pytanie, czy zaczną tolerować np. palenie i granie w lotto :) Bo to, o czym piszesz, już od kilku lat jest dopuszczalne w np. Stanach czy w Holandii. Dobra, to tyle, bo zaraz nas pogonią za rozwalenie tematu :P
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#158 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-07-31, godz. 18:11

Mylicie dwie kategorie ludzi. Strażnica może zmobilizować osoby, które odeszły same lub zostały wykluczone przez niemoralność. Wiele z nich latami nawet nie mając kontaktu ze zborem nadal broni organizacji. To ich moim zdaniem dotyczy może ta zachęta. odstępcy co odeszli poprzez badanie Biblii czy nauk 'Niewolnika' nie mają szans pozyskać. Zresztą to najgorsza kategoria ludzi dla nich czyż nie? ;)

a moja mama, gdy jej się spytałam, co było na zgromadzeniu powiedziała :"tajemnica". Bo przecież nie wolno z wykluczonymi rozmawiać o "sprawach duchowych". To moja mama wie. tak ją nauczono. to tak robi.
Dla mnie to niezrozumiałe, zważywszy, że przecież zaprasza sie na zgromadzenia z" pokarmem duchowym "wykluczonych. moja mama sama to robi.
To znaczy , ze świadkowie mogą podawać "pokarm " wykluczonym, ale ROZMAWIAĆ z nimi już nie będą, bo przecież mogą USŁYSZEĆ W odpowiedzi coŚ, co by ich wiarę zburzyło. Przypomina to monolog, a nie dialog....ale książka dumnie się nazywa "ROZMOWY na podstawie pism" Koń by sie uśmiał.

To cieńka ta wiara tak 'uświadomionych' biblijnie ludzi...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#159 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-07-31, godz. 18:59

To ich moim zdaniem dotyczy może ta zachęta. odstępcy co odeszli poprzez badanie Biblii czy nauk 'Niewolnika' nie mają szans pozyskać. Zresztą to najgorsza kategoria ludzi dla nich czyż nie? Dołączona grafika


Są tacy, co wracają :)
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#160 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-07-31, godz. 19:59

Mylicie dwie kategorie ludzi. Strażnica może zmobilizować osoby, które odeszły same lub zostały wykluczone przez niemoralność. Wiele z nich latami nawet nie mając kontaktu ze zborem nadal broni organizacji. To ich moim zdaniem dotyczy może ta zachęta. odstępcy co odeszli poprzez badanie Biblii czy nauk 'Niewolnika' nie mają szans pozyskać. Zresztą to najgorsza kategoria ludzi dla nich czyż nie? ;)

Generalizujesz. Zgadzam się z Tobą, że wysiłki niewolnika są skierowane głównie ku wykluczonym, którzy zdążyli się w świecie "wyszumieć" i przy intensywnej pomocy zboru śJ można ich nakłonić do powrotu. Czują duchową pustkę, przekonali się o bezsensowności życia pozbawionego Bożego pierwiastka, mają nieciekawe przemyślenia, dotyczące swego stanu po odejściu ze zboru. Ich łatwiej przyciągnąć do Organizacji.
Myślę, że do zboru mogą również wrócić osoby, które odeszły z Organizacji z powodów doktrynalnych. Może brzmi to nielogicznie, ale zwyczajne życie nie zawsze jest logiczne. Co innego jest zauważyć i wskazać błędy Organizacji, a zupełnie co innego znaleźć się w poświadkowskiej religijnej rzeczywistości. Pewnie też z tego powodu część uświadomionych teologicznie osób nadal przebywa w zborach śJ, praktykując chrześcijańskie życie zdystansowane do głównych wytycznych CK. Nie są gorliwymi świadkami, ale za to są spolegliwymi ludźmi ceniącymi wartości duchowe. W końcu każdy z nas osobiście zda sprawę ze swojego postępowania przed Bogiem. Przynależność do określonego kościoła czy związku wyznaniowego, ani poprawność interpretacyjna danej grupy religijnej nie stanowi decydującej wartości rozstrzygającej na Sądzie Bożym. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że w zborze śJ nie pielęgnuje się wartości chrześcijańskich albo nie wielbi Boga. Ostateczna ocena formy służenia Bogu należy do adresata naszego uwielbienia.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych