Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgromadzenia okręgowe i międzynarodowe w 2009 roku


  • Please log in to reply
190 replies to this topic

Ankieta: Kongresy 2009

Czy w tym roku wybierasz się na kongres?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#161 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-04, godz. 18:12

Instrumentalne wersje nowych pieśni (dwa nagrania, znalezione na YouTube): forum JWD
.jb

#162 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-06, godz. 19:40

Film został udostępniony na YouTube (język angielski, 12 części).

Odnośniki na forum JWD: link

Link bezpośrednio do konta na YouTube: link

Ciekawy ten film. Oglądam go sobie i cieszę się, że mam to na oryginale. Widzę, że bracia postarali sie przystępnym językiem, przybliżyć podstawowe fakty naukowe, a przede wszystkim zwracają uwagę na Tego który to wszystko stworzył. Krótki a jakże treściwy. Brat Jaracz w dobrej formie, Wiwatowski też. Aż chce się być członkiem tak wspaniałej Organizacji.

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2009-08-06, godz. 19:40


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#163 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-08-06, godz. 20:33

Brat Jaracz w dobrej formie, Wiwatowski też. Aż chce się być członkiem tak wspaniałej Organizacji.

Dicku , widzę że lubisz prowokować ataki na siebie :)
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#164 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-06, godz. 20:37

Tutejsi pisarze często patrzą jednostronnie na SJ. Strach pomyśleć co by było, gdyby, tak samo oceniali swoje żony i dzieci. :)
Ale mam nadzieję że tak nie jest.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#165 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-08-06, godz. 20:37

Brat Jaracz w dobrej formie, Wiwatowski też. Aż chce się być członkiem tak wspaniałej Organizacji.



Dicku , widzę że lubisz prowokować ataki na siebie :)

Czepasz się P.K.Dicka, a on po prostu wyraził swoją wiarę w "organizację" przedkładając ją ponad łaskę Boga daną w Panu Jezusie Chrystusie tym, którzy wierzą w Syna Bożego.
Czesiek

#166 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-06, godz. 20:43

Byłem dzisiaj na zebranku i wdzę że to było najlepsze co mogłem zrobić. Jak ktoś ma inne zdanie, to jego sprawa. Tu muszą też być ludzie którzy widzą pozytywy w WTS. Będzie równowaga w przyrodzie.

Kocham Boga, Jezusa, braci i wszystkich ludzi dobrej woli.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#167 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-08-07, godz. 00:18

Ciekawy ten film. Oglądam go sobie i cieszę się, że mam to na oryginale.

Czyżby była to relacja obejrzanego na żywo filmu? Coś późno trafił w Twoje ręce. :) Też uważam, że ten krążek DVD przedstawia pewną wartość. Ciekawe są dodatki o wzorach spotykanych w przyrodzie, o obiegu wody czy pokazanie galaktyk. Można odświeżyć swoją podstawową wiedzę z zakresu biologii czy chemii, pomóc dzieciom zrozumieć prawidłowości świata natury - chyba dobry materiał do studium rodzinnego lub wyręczenie w tym studium.

Brat Jaracz w dobrej formie

:D A co, może osobiście spotkałeś br. Jaracza. :D Stąd wiesz, kiedy wypowiadał prolog i epilog do filmu. Jeśli faktycznie jest w dobrej formie po udarze mózgu, to bardzo się z tego cieszę, bo wiem jak zwykle wyglądają ludzie po przejściu apopleksji.

Aż chce się być członkiem tak wspaniałej Organizacji.

A co Cię tak szczególnie zachwyca? Organizacja, która wydaje wartościowe filmy i masę, kolorowych, "ciekawych" publikacji? Zgromadzenia okręgowe i inne mniejsze, na których możemy obserwować godny podziwu porządek spotkania religijnego? Utożsamianie się ze związkiem wyznaniowym, który słynie z gorliwości głoszenia swojej ewangelii? Uśmiechnięte twarze współbraci na widok Twojego przybycia na zebranko?
No coż...ja nie mogę powiedzieć, że Organizacja mnie zachwyca, skoro mnie nie zachwyca. Nie zachwyca mnie miejsce drugich owiec, jakie mi proponuje w Bożym/WTS-owskim planie zbawienia (pewnie mam za wysokie aspiracje);nie zachwyca mnie niefrasobliwą nauką o poszanowaniu świętości życia przez powstrzymywanie się od wszelkiej krwi( o przepraszam, od większych frakcji krwi), w której symbol życia przewyższa rzeczywistą wartość tego życia; nie zachwyca mnie "uświęcaniem" imienia Bożego ani pozycją wywyższonego anioła dla Syna Bożego. Straciłam entuzjazm dla wykładni niewolnika wiernego i roztropnego, bo okazało się, że rozmija się ona(interpretacja) z Duchem, w jakim spisano PŚ. A fundamentem naszej wiary, naszej prawdy, naszego zbawienia powinno być nieskażone, czyste Słowo Boże. Niemniej rozumiem, że wypracowana ze szczegółami wizerunkowość Organizacji może przyciągać i sprawiać wrażenie, że przynależymy do religii prawdziwej. W końcu ja sama długo w to wierzyłam.

Tu muszą też być ludzie którzy widzą pozytywy w WTS.

I za to Cię bardzo szanuję, że bronisz niepopularnego ,na tym forum, zdania na temat Organizacji. :)

Użytkownik Ida edytował ten post 2009-08-07, godz. 00:20

"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#168 slawo66

slawo66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2009-08-07, godz. 05:54

Czyżby była to relacja obejrzanego na żywo filmu? Coś późno trafił w Twoje ręce. :) Też uważam, że ten krążek DVD przedstawia pewną wartość. Ciekawe są dodatki o wzorach spotykanych w przyrodzie, o obiegu wody czy pokazanie galaktyk. Można odświeżyć swoją podstawową wiedzę z zakresu biologii czy chemii, pomóc dzieciom zrozumieć prawidłowości świata natury - chyba dobry materiał do studium rodzinnego lub wyręczenie w tym studium.


:D A co, może osobiście spotkałeś br. Jaracza. :D Stąd wiesz, kiedy wypowiadał prolog i epilog do filmu. Jeśli faktycznie jest w dobrej formie po udarze mózgu, to bardzo się z tego cieszę, bo wiem jak zwykle wyglądają ludzie po przejściu apopleksji.


A co Cię tak szczególnie zachwyca? Organizacja, która wydaje wartościowe filmy i masę, kolorowych, "ciekawych" publikacji? Zgromadzenia okręgowe i inne mniejsze, na których możemy obserwować godny podziwu porządek spotkania religijnego? Utożsamianie się ze związkiem wyznaniowym, który słynie z gorliwości głoszenia swojej ewangelii? Uśmiechnięte twarze współbraci na widok Twojego przybycia na zebranko?
No coż...ja nie mogę powiedzieć, że Organizacja mnie zachwyca, skoro mnie nie zachwyca. Nie zachwyca mnie miejsce drugich owiec, jakie mi proponuje w Bożym/WTS-owskim planie zbawienia (pewnie mam za wysokie aspiracje);nie zachwyca mnie niefrasobliwą nauką o poszanowaniu świętości życia przez powstrzymywanie się od wszelkiej krwi( o przepraszam, od większych frakcji krwi), w której symbol życia przewyższa rzeczywistą wartość tego życia; nie zachwyca mnie "uświęcaniem" imienia Bożego ani pozycją wywyższonego anioła dla Syna Bożego. Straciłam entuzjazm dla wykładni niewolnika wiernego i roztropnego, bo okazało się, że rozmija się ona(interpretacja) z Duchem, w jakim spisano PŚ. A fundamentem naszej wiary, naszej prawdy, naszego zbawienia powinno być nieskażone, czyste Słowo Boże. Niemniej rozumiem, że wypracowana ze szczegółami wizerunkowość Organizacji może przyciągać i sprawiać wrażenie, że przynależymy do religii prawdziwej. W końcu ja sama długo w to wierzyłam.


I za to Cię bardzo szanuję, że bronisz niepopularnego ,na tym forum, zdania na temat Organizacji. :)


mnie również nie zachwyca tysiące osób które musiały ponieść śmierć z braku transfuzji krwi w tym również małe niewinne dzieci

#169 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-08-07, godz. 07:42

Poza TYM same nowe nazewnictwo wprowadzone jednym programem na całym świecie : Bracia , używajmy nowej nazwy na nowy porządek : NOWY ŚWIAT
to pozostawiam bez komentarza
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#170 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-08-07, godz. 12:32

Poza TYM same nowe nazewnictwo wprowadzone jednym programem na całym świecie : Bracia , używajmy nowej nazwy na nowy porządek : NOWY ŚWIAT
to pozostawiam bez komentarza

No to teraz moża czekać na kolejną rewizję książki "Holy Spirit—The Force Behind the Coming New Order!" ("Duch święty — siła wspierająca bliski nowy porządek!").


Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#171 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-07, godz. 20:48

Czyżby była to relacja obejrzanego na żywo filmu? Coś późno trafił w Twoje ręce. Dołączona grafika Też uważam, że ten krążek DVD przedstawia pewną wartość. Ciekawe są dodatki o wzorach spotykanych w przyrodzie, o obiegu wody czy pokazanie galaktyk. Można odświeżyć swoją podstawową wiedzę z zakresu biologii czy chemii, pomóc dzieciom zrozumieć prawidłowości świata natury - chyba dobry materiał do studium rodzinnego lub wyręczenie w tym studium.


Dołączona grafika A co, może osobiście spotkałeś br. Jaracza. Dołączona grafika Stąd wiesz, kiedy wypowiadał prolog i epilog do filmu. Jeśli faktycznie jest w dobrej formie po udarze mózgu, to bardzo się z tego cieszę, bo wiem jak zwykle wyglądają ludzie po przejściu apopleksji.


A co Cię tak szczególnie zachwyca? Organizacja, która wydaje wartościowe filmy i masę, kolorowych, "ciekawych" publikacji? Zgromadzenia okręgowe i inne mniejsze, na których możemy obserwować godny podziwu porządek spotkania religijnego? Utożsamianie się ze związkiem wyznaniowym, który słynie z gorliwości głoszenia swojej ewangelii? Uśmiechnięte twarze współbraci na widok Twojego przybycia na zebranko?
No coż...ja nie mogę powiedzieć, że Organizacja mnie zachwyca, skoro mnie nie zachwyca. Nie zachwyca mnie miejsce drugich owiec, jakie mi proponuje w Bożym/WTS-owskim planie zbawienia (pewnie mam za wysokie aspiracje);nie zachwyca mnie niefrasobliwą nauką o poszanowaniu świętości życia przez powstrzymywanie się od wszelkiej krwi( o przepraszam, od większych frakcji krwi), w której symbol życia przewyższa rzeczywistą wartość tego życia; nie zachwyca mnie "uświęcaniem" imienia Bożego ani pozycją wywyższonego anioła dla Syna Bożego. Straciłam entuzjazm dla wykładni niewolnika wiernego i roztropnego, bo okazało się, że rozmija się ona(interpretacja) z Duchem, w jakim spisano PŚ. A fundamentem naszej wiary, naszej prawdy, naszego zbawienia powinno być nieskażone, czyste Słowo Boże. Niemniej rozumiem, że wypracowana ze szczegółami wizerunkowość Organizacji może przyciągać i sprawiać wrażenie, że przynależymy do religii prawdziwej. W końcu ja sama długo w to wierzyłam.


I za to Cię bardzo szanuję, że bronisz niepopularnego ,na tym forum, zdania na temat Organizacji. Dołączona grafika

Mam problemy ze zdrowiem, głownie gastryczne, ciężko mi przebywać z ludźmi publicznie.
Film jest typowo edukacyjny, typowy dla, ŚJ, ale podoba mi się, że zwraca uwagę na Boga.


Nie nawiązywałem do czasu nagrania, tylko klimatu i tematyki. Widać, że dalej go to cieszy. Mam jego wykład z otwarcia Nadarzyna, słuchałem tego kilkanaście razy, więc znam Jaracza trochę.

Interesuje mnie Bóg Jehowa i to jak wiedza o Nim wpływa na ludzi. Pozytywnie. Widzę tę różnicę między Świadkami i ludźmi z zewnątrz.

Znam zalety i znam wady. Jak je rzucam na szalę, WTS wygrywa, więcej daje korzyści niż szkody. Oczywiście, że popełniają błędy - któż ich nie popełnia, ale Świadkowie chcą mieć uznanie w oczach Boga. Fascynuje mnie Biblia, szukam za jej pomocą odpowiedzi na wiele kwestii. Więc ŚJ naturalnie są mi bliscy.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#172 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-08-07, godz. 22:14

Mam problemy ze zdrowiem, głownie gastryczne, ciężko mi przebywać z ludźmi publicznie.
Film jest typowo edukacyjny, typowy dla, ŚJ, ale podoba mi się, że zwraca uwagę na Boga.


Nie nawiązywałem do czasu nagrania, tylko klimatu i tematyki. Widać, że dalej go to cieszy. Mam jego wykład z otwarcia Nadarzyna, słuchałem tego kilkanaście razy, więc znam Jaracza trochę.

Interesuje mnie Bóg Jehowa i to jak wiedza o Nim wpływa na ludzi. Pozytywnie. Widzę tę różnicę między Świadkami i ludźmi z zewnątrz.

Znam zalety i znam wady. Jak je rzucam na szalę, WTS wygrywa, więcej daje korzyści niż szkody. Oczywiście, że popełniają błędy - któż ich nie popełnia, ale Świadkowie chcą mieć uznanie w oczach Boga. Fascynuje mnie Biblia, szukam za jej pomocą odpowiedzi na wiele kwestii. Więc ŚJ naturalnie są mi bliscy.



Problemy gastryczne przeważają szalę na korzyść WTS-u?

#173 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-08, godz. 04:00

Koleżanka się pytała, czemu tak pożno dotarłem do tej kasety. No ale widzę, że kolega jak zwykle zadaje pytania na wysokim poziomie :)

Na korzyść WTS przemawiają między innymi owoce ducha jakie na skutek wychowania u ŚJ przejawiają bracia. Jeżeli są dobre skutki w praktyce, to oznacza że system się sprawdza. Ma sens.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#174 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-08-08, godz. 04:47

Koleżanka się pytała, czemu tak pożno dotarłem do tej kasety. No ale widzę, że kolega jak zwykle zadaje pytania na wysokim poziomie :)

Na korzyść WTS przemawiają między innymi owoce ducha jakie na skutek wychowania u ŚJ przejawiają bracia. Jeżeli są dobre skutki w praktyce, to oznacza że system się sprawdza. Ma sens.

P.K. Dick. dziękuję za satysfakcjonującą mnie wypowiedź. Ja doskonale Cię rozumiem i szanuję Twoje zdanie oraz decyzję o pozostaniu w szeregach śJ, mimo dostrzegalnych wad Organizacji. Chciałam coś napisać na PW, ale nie mogę, nie odblokowałeś się :) - to też rozumiem.


--
Wszystkim przypominam o konieczności trzymania się bliżej tematu. | Moderator
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#175 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-10, godz. 14:35

Ciekawe statystyki z Włoch:


Rzym, "Divine Victory" International Convention ("Boskie Zwycięstwo", zgromadzenie międzynarodowe), sierpień 1973:

obecnych 57.000; ochrzczonych 3366


Rzym, "Teachers of God's Word" International Convention ("Nauczyciele słowa Bożego", zgromadzenie międzynarodowe), sierpień 2001:

obecnych 80.000; ochrzczonych 626


Rzym, "Keep on the Watch" International Convention ("Czuwajcie!", zgromadzenie międzynarodowe), sierpień 2009:

obecnych 70.000; ochrzczonych 338

--
źródło
.jb

#176 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-08-10, godz. 15:40

Ciekawe statystyki z Włoch:


Rzym, "Divine Victory" International Convention ("Boskie Zwycięstwo", zgromadzenie międzynarodowe), sierpień 1973:

obecnych 57.000; ochrzczonych 3366


Rzym, "Teachers of God's Word" International Convention ("Nauczyciele słowa Bożego", zgromadzenie międzynarodowe), sierpień 2001:

obecnych 80.000; ochrzczonych 626


Rzym, "Keep on the Watch" International Convention ("Czuwajcie!", zgromadzenie międzynarodowe), sierpień 2009:

obecnych 70.000; ochrzczonych 338

--
źródło



hahaha - 1973 :D
a '74?

i z 90/99/2000 nie ma statystyk jakichs :D?

#177 szulamitka

szulamitka

    Początkujący (1-50)

  • Validating
  • Pip
  • 60 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-08-10, godz. 18:32

hahaha - 1973 :D



no tak bo wszyscy chcieli sie zalapac......ciekawe ile bylo w 74'
a ile w 76;)

#178 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-08-11, godz. 12:45

hahaha - 1973 :D
a '74?

A w '74 był w Rzymie kongres międzynarodowy?

Kongresy międzynarodowe to kiepska próba statystyczna. Są wbrew pozorom mało reprezentatywne.
[db]

#179 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-08-23, godz. 08:01

Jedna z nowych pieśni w całości dostępna w mp3: link
Tekst można znaleźć na forum JWD: link
.jb

#180 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-08-23, godz. 08:38

Jedna z nowych pieśni w całości dostępna w mp3: link
Tekst można znaleźć na forum JWD: link


to ja proponuję w wersji polskiej posłuchać tutaj

może ktoś z tych zatwardziałych odstępców się skruszy i powróci ... :)
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych