Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stosunek ŚJ do "świeckich dyskotek"


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#61 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-03-24, godz. 23:00

a co powiesz o tytułach świadkowskiej hierarchii koscielnej?

nadzorca książki
nadzorca grupy
nadzorca zboru
nadzorca obwodu
nadzorca okręgu
nadzorca kraju
nadzorca strefy

#62 Ktosia

Ktosia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 169 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-03-24, godz. 23:06

a co powiesz o tytułach świadkowskiej hierarchii koscielnej?

nadzorca książki
nadzorca grupy
nadzorca zboru
nadzorca obwodu
nadzorca okręgu
nadzorca kraju
nadzorca strefy


Ajć... trąci to trochę Orwell-em i zakrawa o nierealność.
Ktosia

"Czasem trzeba umrzeć, by urodzić się na nowo.
Czasem trzeba wiele stracić, by wyjść z podniesioną głową.
Nawet przestać wierzyć, by docenić wiary siłę.
Gdy przeczytasz tysiąc książek, czy zrozumiesz jedną chwilę?"

#63 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-03-24, godz. 23:22

uwierz mi albo i nie, ale tak jest naprawdę i każdy ex-ŚJ to potwierdzi
a i Michał Hoszowski, rzecznik prasowy ŚJ w Polsce nie zaprzeczy...

#64 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-25, godz. 07:32

W wielu postach w różnych wątkach przewija się problem "nadzoru". Przecież człowiek (dorosły, dzieci to oczywiście inna sprawa), jako istota wolna, obdarzona przez Boga wolną wolą powinna mieć prawo sama decydować o sobie. Czy to rzeczywiście tak wygląda?

K.Tosia Jeżeli chcesz być istotą w pełni wolną, to poszukaj sobie jakiejś samotnej wyspy przez nikogo niezamieszkałej i tam może w pełni będziesz decydować o sobie. A przynależność do jakiejś organizacji (w tym także kościoła) wymaga stosowania się do zasad występujących w tejże organizacji. I wtedy musisz swoją wolną wolę podporządkować tym zasadom lub odejść z tej organizacji.
Czesiek

#65 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-03-25, godz. 14:37

K.Tosia Jeżeli chcesz być istotą w pełni wolną, to poszukaj sobie jakiejś samotnej wyspy przez nikogo niezamieszkałej i tam może w pełni będziesz decydować o sobie. A przynależność do jakiejś organizacji (w tym także kościoła) wymaga stosowania się do zasad występujących w tejże organizacji. I wtedy musisz swoją wolną wolę podporządkować tym zasadom lub odejść z tej organizacji.


Ba, nawet będąc obywatelem jakiegoś państwa nie jesteśmy w pełni wolni, bo musimy stosować się do panujących w nim zasad ;)

#66 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-03-25, godz. 23:21

inny był zakres wolności obywateli USA a inny obywateli ZSRR
inny jest zakres wolności katolików a inny świadków Jehowy czy niektórych destrukcyjnych sekt protestanckich i demagogia Cześka tego faktu nie zmieni

państwo każde stanowi jakieś tam ograniczenie wolności. Ale nie w każdym państwie można usłyszeć o pierwszej w nocy łomotanie do drzwi i zostać wyciągniętym z łóżka i wpakowanym do suki policyjnej a na pytanie dlaczego usłyszeć odpowiedź "bo tak"

podobnie, nie w każdej religii kontrola jednostki jest tak paranoiczna jak u SJ i u niektorych protestantów

w niektórych grupach protestanckich patologie ograniczenia wolności są tak olbrzymie że ich członkowie na forum boją się publicznie ujawnić nazwę kościoła do którego należą

#67 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2009-03-26, godz. 07:25

A kim jest "nadzorca grupy"? Chyba że żeś rozdzielił nadzorcę "grupy do studium książki" na dwóch. Tylko po co?

Użytkownik stamaim edytował ten post 2009-03-26, godz. 07:35

"Jeżeli Boga nie ma,
to nie wszystko człowiekowi wolno.
Jest stróżem brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucać,
opowiadając, że Boga nie ma."

#68 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-26, godz. 19:40

inny był zakres wolności obywateli USA a inny obywateli ZSRR
inny jest zakres wolności katolików a inny świadków Jehowy czy niektórych destrukcyjnych sekt protestanckich i demagogia Cześka tego faktu nie zmieni

państwo każde stanowi jakieś tam ograniczenie wolności. Ale nie w każdym państwie można usłyszeć o pierwszej w nocy łomotanie do drzwi i zostać wyciągniętym z łóżka i wpakowanym do suki policyjnej a na pytanie dlaczego usłyszeć odpowiedź "bo tak"

podobnie, nie w każdej religii kontrola jednostki jest tak paranoiczna jak u SJ i u niektorych protestantów

w niektórych grupach protestanckich patologie ograniczenia wolności są tak olbrzymie że ich członkowie na forum boją się publicznie ujawnić nazwę kościoła do którego należą

Moja demagogia? czyli kłamstwem jest to, że przystępując do jakiejś organizacji świadomie ogranicza się swoją wolną wolę na rzecz organizacji do której się przynależy? Bo jeśli nie to bądź łaskaw odszczekać to, że jest to moja demagogia.
Czesiek

#69 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-03-26, godz. 21:38

słówko klucz "świadomie"

są grupy do których przystępując świadomie ograniczasz swoją swobodę i są grupy które nie dają tej świadomości, w dniu wstąpienia do nich

są grupy które ograniczają swobodę w sposób normalny, inne w sposób paranoiczny

są grupy które łatwo opuścić (np. grupa studentów, przynależność do wyższej uczelni) są takie których opuszczenie grozi śmiercią (członkostwo w mafii) a są wreszcie gdzieś po śrosku destrukcyjne sekty które niby nie uszkodzą człowieka fizycznie ale będą go straszyć śmiercią w armagedonie (ŚJ) albo mękami piekielnymi (niektórzy patologiczni protestanci) i to nie za złe czyny ale za samą rezygnację z członkostwa.

demagogia Cześka polega na wrzuceniu wszystkich ww. kategorii do jednego worka z napisem "normalność".

jak powyżej uzasadniłem, nie mam czego odszczekiwać.

zwłaszcza że (ocenione przeze mnie jako demagogiczne) wypowiedzi Cześka padły w określonym kontekście: tytuł wątku stosunek ŚJ do świeckich dyskotek, pytanie userki o kwestię "nadzoru" i mojej tezy "nadzór u ŚJ jest totalitarny obsesyjny i paranoiczny".

padająca w takim KONTEKSCIE wypowiedź Cześka że "każda" grupa ogranicza wolność, była demagogiczna gdyż tendencyjnie bagatelizowała problem.

#70 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-27, godz. 06:25

słówko klucz "świadomie"

są grupy do których przystępując świadomie ograniczasz swoją swobodę i są grupy które nie dają tej świadomości, w dniu wstąpienia do nich

są grupy które ograniczają swobodę w sposób normalny, inne w sposób paranoiczny

są grupy które łatwo opuścić (np. grupa studentów, przynależność do wyższej uczelni) są takie których opuszczenie grozi śmiercią (członkostwo w mafii) a są wreszcie gdzieś po śrosku destrukcyjne sekty które niby nie uszkodzą człowieka fizycznie ale będą go straszyć śmiercią w armagedonie (ŚJ) albo mękami piekielnymi (niektórzy patologiczni protestanci) i to nie za złe czyny ale za samą rezygnację z członkostwa.

demagogia Cześka polega na wrzuceniu wszystkich ww. kategorii do jednego worka z napisem "normalność".

jak powyżej uzasadniłem, nie mam czego odszczekiwać.

zwłaszcza że (ocenione przeze mnie jako demagogiczne) wypowiedzi Cześka padły w określonym kontekście: tytuł wątku stosunek ŚJ do świeckich dyskotek, pytanie userki o kwestię "nadzoru" i mojej tezy "nadzór u ŚJ jest totalitarny obsesyjny i paranoiczny".

padająca w takim KONTEKSCIE wypowiedź Cześka że "każda" grupa ogranicza wolność, była demagogiczna gdyż tendencyjnie bagatelizowała problem.

Niby z ciebie człowiek wykształcony a nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Moja wypowiedź dotyczyła wypowiedzi K.Tosi, a nie całego wątku, co zaznaczyłem wstawiając odpowiedni cytat. Jak tego nie widzisz, to nic dziwnego, że tak łatwo dałeś się wmanipulować do "organizacji" i zostałeś śJ. A jeśli do tego podejmujesz działania będąc nieświadomym konsekwencji, to może zacznij myśleć i być odpowiedzialny za swoje czyny.
Bądź też łaskaw nie przypisywać mi tego, czego nie powiedziałem. Nikogo nie wrzucam do jednego worka z napisem "normalność” w swoich wypowiedziach. Jak pewnie nie zauważyłeś w mojej wypowiedzi skierowanej do K.Tosi zwróciłem jedynie uwagę na to, że wstępując do jakiejś organizacji człowiek musi swoją wolną wolę podporządkować zasadą panującym w tej organizacji.
W tamtej wypowiedzi nie ma też użytego jak to nazwałeś "słowa klucza" - "świadomie". Czyli całe twoje powyższe argumentowanie jest jedynie nieudolnym wymiganiem się od odpowiedzialności za swoje słowa. Poza tym, jeśli nie jesteś świadom tak podstawowych rzeczy, jak tego, że chcąc należeć do jakiejś organizacji musisz przyjąć zasady w niej panujące to zacznij w końcu to sobie uświadamiać, bo taka postawa może prowadzić do tego, że w pewnym momencie staniesz się zagrożeniem dla siebie lub społeczeństwa w którym żyjesz. I nie pisz mi tu, że przystępując do jakiejś grupy nie do końca jesteś świadom tego, jakie tam panują zasady, bo w tamtej wypowiedzi nie wartościowałem tego, a jedynie zwróciłem uwagę na to, że albo przestrzega się te zasady, albo odchodzi się z takiej organizacji.
Czyli jednak masz co odszczekiwać Sebastianie Andryszczak, bo żadnej demagogii nie uprawiałem, jak ty to starasz się mi wmówić.
I jeszcze jedno z poprzedniej twojej wypowiedzi. Napisałeś:

w niektórych grupach protestanckich patologie ograniczenia wolności są tak olbrzymie że ich członkowie na forum boją się publicznie ujawnić nazwę kościoła do którego należą

Ponieważ ewidentnie do mnie pijesz, więc zasługujesz na odpowiednią ripostę. Podawałem powody dla których nie ujawniam nazwy swojego kościoła. Jednak na forum są ludzie, którzy ją znają, jak też znają ludzi z mojego kościoła. A tobie nie ujawnię tego, ponieważ zasłynąłeś już na tym forum z tego, żeś plotkarz. I nie stosuj więcej w stosunku do mnie tak plugawych manipulacji, boś za głupiś na to, aby ci się udało.
Ps.
Info. dla tych, których dziwi ton mojej wypowiedzi. Jakby SA od razu bez zbędnej dyskusji odszczekał to, o co prosiłem aby odszczekał, udałbym że nie dostrzegam tej części jego wypowiedzi. Jednak jak zdecydował się dalej brnąć w szkalowanie mnie, to uznałem, że należy mu się odpowiednia do jego plugawej wypowiedzi riposta.
Czesiek

#71 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-03-27, godz. 13:34

i nie stosuj więcej w stosunku do mnie tak plugawych manipulacji, boś za głupiś na to, aby ci się udało.


Czytałeś kiedyś Czesławie Mateusza 5:21?

Jak interpretujesz słowa: "Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka(tj."pusta głowo" lub "czlowieku godny pogardy"), podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. "

ponieważ zarówno ja, jak i Czesław jasno wyraziliśmy swoje stanowisko
każdy z Czytelników ma możliwość samodzielnie ocenić kto ma rację.
Czesławie, podtrzymuję swoją opinię, EOT
Frustracje i nerwice można leczyć, naprawdę!

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2009-03-27, godz. 13:57


#72 tomasson19

tomasson19

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 82 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-27, godz. 15:00

K.Tosia Jeżeli chcesz być istotą w pełni wolną, to poszukaj sobie jakiejś samotnej wyspy przez nikogo niezamieszkałej i tam może w pełni będziesz decydować o sobie. A przynależność do jakiejś organizacji (w tym także kościoła) wymaga stosowania się do zasad występujących w tejże organizacji. I wtedy musisz swoją wolną wolę podporządkować tym zasadom lub odejść z tej organizacji.


W przypadku "Przenajświętszej" Organizacji jest tak, że owa organizacja w ogóle nie respektuje praw i wolności swoich członków. Należy bezmyślnie, bezkrytycznie i bez cienia wątpliwości przyjmować wszelkie "mądrości ludowe" pochodzące z Brooklynu. A jak ci nie pasuje - wylatujesz z łatką odstępcy.

Organizacja ŚJ nie tylko że ogranicza swobody, to jeszcze prawie wcale nie pozwala z nich korzystać. Jedyne słuszne poglądy może szerzyć ona sama, a wszelkie przejawy własnego, LOGICZNEGO myślenia to wszakże duch niezależności, cechujący ludzi z tego świata. Wniosek z tego jest taki, że przykładny świadek to tępy i nie korzystający z własnego rozumu świadek.

Jeżeli ktoś ogranicza moje prawa i wolności w sposób paranoiczny, chory i całkowicie bezzasadny, opierając owe ograniczenia na jakichś własnych wydumanych, wyssanych z palca teoriach, to nie można mówić, że przystępując do jakiejś organizacji należy respektować zasady w niej rządzące.
Od tego jest chyba bowiem wolna wola, by móc decydować o swoim życiu prywatnym i osobistym - nie będzie robić tego za mnie jakaś organizacja, bo nie należy to do jej kompetencji.

Wracając do wątku głównego, to czytając ten list do gron starszych dot. rozrywek, można tylko załamać ręce...

#73 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-27, godz. 20:38

Czytałeś kiedyś Czesławie Mateusza 5:21?

Jak interpretujesz słowa: "Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka(tj."pusta głowo" lub "czlowieku godny pogardy"), podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. "

ponieważ zarówno ja, jak i Czesław jasno wyraziliśmy swoje stanowisko
każdy z Czytelników ma możliwość samodzielnie ocenić kto ma rację.
Czesławie, podtrzymuję swoją opinię, EOT
Frustracje i nerwice można leczyć, naprawdę!

To mnie postaw przed wysoką radą, lecz bądź łaskaw wpierw zatroszczyć się o swoje oczęta abyś zobaczył jak ty postępujesz i mógł z czystym sumieniem mnie upominać.
A plugawe insynuacja co do mojego zdrowia psychicznego zachowaj dla siebie. Bo tak się przypadkiem składa , że używając Mt, 5.21 przeciw mnie sam wydajesz na siebie wyrok. I nie dziwi mnie twoje podtrzymywanie zdania, w sumie niczego więcej po tobie nie powiniennem się spodziewać jak pójścia w zaparte.
Czesiek

#74 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-03-27, godz. 21:15

Zakończcie te przepychanki. Kto będzie kontynuował, ten dostanie bana.
(Na ten post również proszę nie odpowiadać.)
.jb

#75 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-27, godz. 21:20

W przypadku "Przenajświętszej" Organizacji jest tak, że owa organizacja w ogóle nie respektuje praw i wolności swoich członków. Należy bezmyślnie, bezkrytycznie i bez cienia wątpliwości przyjmować wszelkie "mądrości ludowe" pochodzące z Brooklynu. A jak ci nie pasuje - wylatujesz z łatką odstępcy.

Organizacja ŚJ nie tylko że ogranicza swobody, to jeszcze prawie wcale nie pozwala z nich korzystać. Jedyne słuszne poglądy może szerzyć ona sama, a wszelkie przejawy własnego, LOGICZNEGO myślenia to wszakże duch niezależności, cechujący ludzi z tego świata. Wniosek z tego jest taki, że przykładny świadek to tępy i nie korzystający z własnego rozumu świadek.

Jeżeli ktoś ogranicza moje prawa i wolności w sposób paranoiczny, chory i całkowicie bezzasadny, opierając owe ograniczenia na jakichś własnych wydumanych, wyssanych z palca teoriach, to nie można mówić, że przystępując do jakiejś organizacji należy respektować zasady w niej rządzące.
Od tego jest chyba bowiem wolna wola, by móc decydować o swoim życiu prywatnym i osobistym - nie będzie robić tego za mnie jakaś organizacja, bo nie należy to do jej kompetencji.

Wracając do wątku głównego, to czytając ten list do gron starszych dot. rozrywek, można tylko załamać ręce...

Tomasson19
Ależ nikt nie każe ci pozostawać w jakiejkolwiek organizacji ograniczającej twoją wolność.
Tylko zadziwia mnie w wielu wypowiedziach to, że jednocześnie gdzieś chcieliby należeć, a jednocześnie aby zasady panujące w tej grupie zaspakajały ich poczucie wolnej woli, aby to ta organizacja podporządkowała się ich widzimisie. A do tego nie ponosić żadnych konsekwencji swoich decyzji. Ale niestety tak się nie da. Niestety im bardziej totalitarna organizacja tym gorsze są konsekwencje bycia w tej organizacji i gorsze konsekwencje odejścia z tamtąd. A wszysto z powodu tego, że nie uświadamia się ludzi, ze każde postępowanie pociąga za sobą konsekwencje. A ponadto są tacy, którzy mówienie o tym nazywają demagogią i udają, że nic takiego nie ma miejsca.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych