Skocz do zawartości


Zdjęcie

Długie włosy i długa broda


  • Please log in to reply
269 replies to this topic

#141 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-11, godz. 22:57

,jak wyglądał Pan Jezus,kTóry żył w nazireacie,więc mógł mieć długie włosy,Ale z proroctwa Izajasza wynika,że SYN BOŻY nie miał imponującego wyglądu.

Nazirejczykowi nie wolno było pić odurzającego napoju, więc chyba Jezus nim nie był.

#142 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-11, godz. 23:33

Co prawda głosowałam za krawatem, bo w dzisiejszych standardach mężczyzna elegancko ubrany zawsze go ma. Co prawda Marek w 12:14 napisał, że Jezus "nie patrzy na wygląd zewnętrzny ludzi" ale w proroctwie o weselu zjawił się na nim gość nie "w weselnych szatach" i go wyrzucono. Wiem co to są weselne szaty, wiem. Chyba od krawata ważniejsze jest to aby być czystym, pachnącym ... A najbardziej mnie wkurza gdy witam się na sali ze znajomymi świadkami i podają mi zamiast dłoni... flaka... brrrr

#143 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-14, godz. 11:28

Co prawda głosowałam za krawatem, bo w dzisiejszych standardach mężczyzna elegancko ubrany zawsze go ma. Co prawda Marek w 12:14 napisał, że Jezus "nie patrzy na wygląd zewnętrzny ludzi" ale w proroctwie o weselu zjawił się na nim gość nie "w weselnych szatach" i go wyrzucono. Wiem co to są weselne szaty, wiem. Chyba od krawata ważniejsze jest to aby być czystym, pachnącym ... A najbardziej mnie wkurza gdy witam się na sali ze znajomymi świadkami i podają mi zamiast dłoni... flaka... brrrr


Zgadzam się z Tobą Anowi. Natomiast do bezwładnej dłoni na "dzień dobry" używałem zazwyczaj określenia "mielony" (kotlet) :)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#144 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2007-03-14, godz. 13:07

a kto wogóle wymyślił te witanie sie kazdego z kazdym? chodza po tej sali i machinalnie wyciagaja dłon na dzien dobry bez uczucia bo tak tylko wypada i trzeba.

#145 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-14, godz. 13:34

a kto wogóle wymyślił te witanie sie kazdego z kazdym? chodza po tej sali i machinalnie wyciagaja dłon na dzien dobry bez uczucia bo tak tylko wypada i trzeba.


Może w ocenie CK to takie braterskie. Sam nie wiem ...
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#146 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-14, godz. 16:08

a kto wogóle wymyślił te witanie sie kazdego z kazdym? chodza po tej sali i machinalnie wyciagaja dłon na dzien dobry bez uczucia bo tak tylko wypada i trzeba.


Trudno dociec, kto wymyślił. Pewnie, jak pisze Padre, prześwietne CK. Jest to na pewno jeden z elementów szeroko zakrojonej kapmanii stwarzania pieknych pozorów. Podobnie jak obowiązkowy rynsztunek i inne chwyty...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#147 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-03-14, godz. 18:18

Trudno dociec, kto wymyślił. Pewnie, jak pisze Padre, prześwietne CK. Jest to na pewno jeden z elementów szeroko zakrojonej kapmanii stwarzania pieknych pozorów. Podobnie jak obowiązkowy rynsztunek i inne chwyty...


A ja myślę na podstawie twoich poprzednich postów BJ, że dobrze wiesz, że ten zwyczaj to nasz polski folklor. Tak jak ośrodki pionierskie. Nic ponadto. I teorii do tego nie trzeba dorabiać.

#148 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-14, godz. 19:29

A ja myślę na podstawie twoich poprzednich postów BJ, że dobrze wiesz, że ten zwyczaj to nasz polski folklor. Tak jak ośrodki pionierskie. Nic ponadto. I teorii do tego nie trzeba dorabiać.


Co do ośrodków pionierski, to racja. W innych krajach (zwłaszcza w tych, gdzie nie było komuny i zakazów to wynalazek całkiem nieznany). Początkowo wydawało mi się, że ściskanie ręki to faktycznie nasza narodowa "przypadłość". Okazuje się jednak, że to dość powszechny zwyczaj, również na salach w innych krajach. Oczywiście, co kraj, to obyczaj. Istnieją zbory, w których w ten sposób witają się tylko dobrzy znajomi (zwłaszcza w USA, również w Niemczech). Być może były niegdyś w tej sprawie jakieś wytyczne CK. Nie twierdzę, że tak było na pewno, ale mogło być.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#149 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-03-14, godz. 19:58

Istnieją zbory, w których w ten sposób witają się tylko dobrzy znajomi (zwłaszcza w USA, również w Niemczech).

Rozmawialem kiedys z jedna siostra z USA, ktora mi powiedziala, ze u nich nie witaja sie usciskiem dloni ze strachu przed AIDS. Jednakze jak po latach mialem mozliwosc osobiscie sie przekonac, czy tak jest w rzeczywistosci, nie spotkalem sie z tym, aby ktorys z brothers'ow nie podal mi dloni. Moze w pozniejszym czasie swiadomosc istoty tej choroby zrobila swoje.

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#150 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-14, godz. 20:00

ja się moze AIDS-a nie obawiałem, ale bałem się chorób skór!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#151 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-15, godz. 11:06

Rozmawialem kiedys z jedna siostra z USA, ktora mi powiedziala, ze u nich nie witaja sie usciskiem dloni ze strachu przed AIDS.(...)

Swiadomosc i wiedza nieltorych obywateli Stanow powala na... podloge ze smiechu ROTFL
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#152 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-15, godz. 11:10

Swiadomosc i wiedza nieltorych obywateli Stanow powala na... podloge ze smiechu ROTFL

Ale kiedyś faktycznie tak było, że ludzie panikowali z powodu tej choroby. Zresztą uprzedzenia do nosicieli tego wirusa pozostały do dziś - również w naszym kraju.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#153 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-03-15, godz. 11:53

Ale kiedyś faktycznie tak było, że ludzie panikowali z powodu tej choroby. Zresztą uprzedzenia do nosicieli tego wirusa pozostały do dziś - również w naszym kraju.

A wszystko to bierze sie z niewiedzy... Choc te mlodsze pokolenia (do 30lat) watpie aby nie byly na tyle swiadome czym jest np AIDS zeby nie podac reki takiej osobie wiedzac ze jest chora. Wylaczajac rzecz jasna czlonkow Mlodziezy Wszechpolskiej.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#154 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-15, godz. 20:34

Kochani, rozmawiałem ostatnio z pewnym mądrym i oczytanym Żydem, który powiedział, że Żydzi za czasów Jezusa mieli by golić brody, to porażka hostoryczno-kulturowa w świetle twierdzeń ŚJ . Mianowicie u Żydów tamtej epoki, pomimo wpływów grecko-hellenistycznych, raczej nie golono się, ponieważ uważano to za poprawianie natury męszczyzny, stworzonej przez Boga, skoro Pan dał brodę, to po to by rosła, a nie była golona. Oczywiście dbano o jej przystrzyżanie i czystość z wiadomych względów.

Więc ciekawe skąd ŚJ mają swe rewelacje dotyczące Jezusa, który nie nosił brody?. :lol:

#155 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-15, godz. 23:25

Więc ciekawe skąd ŚJ mają swe rewelacje dotyczące Jezusa, który nie nosił brody?. :lol:


Prawidłowo postawione pytanie powinno brzmieć: skąd mieli? Od razu odpowiadam, że nie wiem.


Niemniej teraz we wszystkich publikacjach Jezus jest przedstawiany z brodą.

Użytkownik ewa edytował ten post 2007-03-15, godz. 23:25


#156 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-16, godz. 07:26

Więc ciekawe skąd ŚJ mają swe rewelacje dotyczące Jezusa, który nie nosił brody?.

Dawno nie miałeś ich publikacji w rękach.

#157 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-16, godz. 09:38

Więc ciekawe skąd ŚJ mają swe rewelacje dotyczące Jezusa, który nie nosił brody?. :lol:


Ogolony Jezus pojawił się w publikacjach ŚJ raz, albo kilka razy ok 70 lat temu na fali antyrusselowskiej za czasów Rutherforda. Trochę się spóźniłeś z polemiką.
[db]

#158 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-16, godz. 12:08

' date='2007-03-16 10:38' post='56597']
Ogolony Jezus pojawił się w publikacjach ŚJ raz, albo kilka razy ok 70 lat temu na fali antyrusselowskiej za czasów Rutherforda. Trochę się spóźniłeś z polemiką.


Ja się pytałem o fakty historycznie uzasadnione, a nie o widzimi się WTS .

#159 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-16, godz. 13:49

Ja się pytałem o fakty historycznie uzasadnione, a nie o widzimi się WTS .


Nie rozumiem.
[db]

#160 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-03-20, godz. 20:43

Dżinsy, szorty i "koszulki z napisami" są absolutnie niestosowne np. dla delegatów na kongres, nawet gdy są już po programie.

Amerykańscy bracia chyba nie bardzo się tym przejmowali i dlatego kwietniowy numer KM przypomina im o zakazie noszenia takich strojów na kongresach (nawet w czasie wolnym po programie). link

Tego rodzaju ubrań nie należy również zakładać udając się na zwiedzanie Betel. Do świadków Jehowy odwiedzających odziały TS adresowana jest ulotka, którą można znaleźć na forum JWD: link


Oto stroje, które nie są akceptowane:


Dołączona grafika



Luźne, sportowe stroje i obuwie, a w przypadku kobiet dodatkowo spodnie, nie są właściwe do zwiedzania Betel, ani do korzystania z tamtejszej jadalni:


Dołączona grafika

(kliknij na czarny pasek, aby powiększyć skany)
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych