Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dam Ci wszystkie Krolestwa Swiata


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
125 replies to this topic

#101 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2005-03-23, godz. 17:10

Patmos,

Zadałeś pytania:

1 Skąd wypływała wiedza apostołów o braku jakiegokolwiek grzechu u Jezusa?
2, Co było podstawą faktu, iż w Jezusie nie było żadnego grzechu, tzn. jak mógł Jezus, który był przecież człowiekiem jak wszyscy inni, być wolny od każdego grzechu?



Dla mnie te pytania są nieco dziwne, ponieważ skoro Pismo mówi wprost, że Jezus grzechu nie popełnił, a my w tym tutaj gronie Pismo uznajemy za natchnione, to przyjmujemy to na zasadzie pewnego aksjomatu i nie zastanawiamy się nad tym dalej. Dlatego twe pytanie jest dla mnie lekko dziwne, nie widzę też specjalnego celu w odpowiadaniu na nie. Inni jak widać też nie. Nie znaczy to oczywiście, że uważam twe pytanie za głupie, czy coś w tym stylu. Po prostu nie uważam, że odpowiadanie na nie byłoby czymś pożytecznym. A poza tym nie jestem maszynką do odpowiadania na posty. Odpowiadam tylko na takie problemy, które moim zdaniem wymagają jakiejś reakcji.

#102 Patmos

Patmos

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 210 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2005-03-24, godz. 01:15

Dziękuję Janie za taką odpowiedź .
W odpowiedzi piszesz ,


Dla mnie te pytania są nieco dziwne......Dlatego twe pytanie jest dla mnie lekko dziwne........ Po prostu nie uważam, że odpowiadanie na nie byłoby czymś pożytecznym.


Kierowałem te pytania do Ciebie , a to, dlatego , ze interesuje mnie jak ten problem jest widziany w KRK . Oczywiście teraz po tak lakonicznej odpowiedzi z przyjemnością poczytam, co inni trynitarianie mają na ten temat do powiedzenia, o ile mają coś do powiedzenia .



A poza tym nie jestem maszynką do odpowiadania na posty. Odpowiadam tylko na takie problemy, które moim zdaniem wymagają jakiejś reakcji.


To uzasadnienie takiej odpowiedzi , przyjmuję z serdecznością i zrozumieniem .
Następnym razem jak będę miał jakieś pytanie to przemyślę czy warto Cię wywoływać do odpowiedzi .

Roman.

#103 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-06, godz. 12:33

[COLOR=blue][COLOR=blue][COLOR=blue]Dlugo mnie nie bylo,spodziewalem sie takiego przebiegu dyskusji.
Lewandowski i jemu podobni boja sie odpowiedziec wprost na pytanie, nawet hipotetycznie .
Jeszcze raz zapraszam wszystkich ,do odpowiedzi na zadane pytania [sprobujmy tylko pofantazjowac jesli boicie sie stwierdzic faktu,niech to bedzie niezobowiazujace takie jak przy piwie, ok?]
Obecnie moja wiara w Boga bardzo pod...adla,dokonalem pewnych przemyslen i juz niewiele mi sie zgadza,ale o tym z checia opowiem po odpowiedzi na ciagle aktualne pytanie!
jesli boicie sie odpowiedzi ,wkrotce sam powiem wam co o tym wszystkim mysle.

PS :HISTERIA NARODOWA OSAGNELA APOGEUM,LUDZIE GINA W TRZESIENIACH ZIEMI ,A MOWI SIE TYLKO O JEDNYM- NIEJAKIM WOJTYLLE KAROLU.
TAK PATRZE I WIDZE, ZE GDYBY JEZUS ZSZEDL NA ZIEMIE,NIE MIAL BY SZANS NA TAKA POPULARNOSC.
POZDRAWIAM
rekin

#104 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2005-04-06, godz. 16:54

Lewandowski i jemu podobni boja sie odpowiedziec wprost na pytanie, nawet hipotetycznie .


Brednie. Odpowiadałem na to pytanie dwa razy, mimo, iż jest ono jednym wielkim błędem logicznym. Żadna odpowiedź na to pytanie nie neguje Trójcy, tak więc jest ono dodatkowo tym bardziej bez sensu. No ale skoro ty czytasz tylko siebie samego, to skąd ty o tym możesz wiedzieć.

#105 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-06, godz. 23:16

opowiedzna to i inne zadane pytania nie tylko neguje trojce.

czy Jezus mogl zgrzeszyc ?odpowiedz moze byc tylko jedna -mógł zgrzeszyc .

Jesli nie mogl zgrzeszyc, to po co byly proby po co kuszenie?
Jesli nie mogl zgrzeszyc, to znaczy ze Bog z gory wiedzial co sie wydarzy i nie ponosil zadnego ryzyka ,Jezus rowniez, po po smierci i tak do nieba ,smierc Jezusa bylaby tylko formalnoscia!
Abraham ofiarowujac Izaaka,obrazowal ofiarowanie Jezusa przez Boga .
W takim wypadku wykazal sie wiekszym poswieceniem niz sam Bog!
Jego ofiara wyplywala z wiary w Boga,nie mial wgladu w dziedzine duchowa.

Wielu ludzi ofiarowalo zycie za idee, za przyjaciol ,coz wielkiego zrobil Bog ofiarowujac syna ktory i tak by zmartwychwstal,BEZ WZGLEDU NA OKOLICZNOSCI?
O ile wiekszym poswieceniem wykazali sie zwykli niedoskonali ludzie nie wierzacy w Boga, ofiarowujac swoje zycie za innych ,nie majac zadnej nadziei na zmartwychwstanie!
Jezeli racje maja Lewandowscy i podobni ,to wszystko, cale pismo nie jest warte funta kłaków.
Zreszta coraz bardziej zblizam sie do takiej oceny bibli,powoli wyrzucam do smieci rozne ksiazki" religijne"ostatnio wyrzucilem encyklopedie biblijna.

SWOJA OCENE ZAWDZIECZAM WAM ,DRODZY FORUMOWICZE.
DZIEKUJE .
WYCHODZE Z ZAKLETEGO KREGU RELIGI,A NAWET JUZ BIEGNE.

POZDRAWIAM
rekin

#106 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2005-04-06, godz. 23:39

opowiedzna to i inne zadane pytania nie tylko neguje trojce.

czy Jezus mogl zgrzeszyc ?odpowiedz moze byc tylko jedna -mógł zgrzeszyc .


I w jaki sposób to niby neguje Trójcę? Non sequitur.

Jesli nie mogl zgrzeszyc, to po co byly proby po co kuszenie?


I w jaki sposób to niby neguje Trójcę? Non sequitur.

Jesli nie mogl zgrzeszyc, to znaczy ze Bog z gory wiedzial co sie wydarzy i nie ponosil zadnego ryzyka ,Jezus rowniez, po po smierci i tak do nieba ,smierc Jezusa bylaby tylko formalnoscia!


I w jaki sposób to niby neguje Trójcę? Non sequitur. Snujesz jakieś idiotyczne rozważania, które negują coś chyba tylko w twoim mniemaniu (czyli wcale).


Abraham ofiarowujac Izaaka,obrazowal ofiarowanie Jezusa przez Boga .


I w jaki sposób to niby neguje Trójcę? Non sequitur.


I w jaki sposób to niby neguje Trójcę? Non sequitur.


W takim wypadku wykazal sie wiekszym poswieceniem niz sam Bog!
Jego ofiara wyplywala z wiary w Boga,nie mial wgladu w dziedzine duchowa.



I w jaki sposób to niby neguje Trójcę? Non sequitur.


Wielu ludzi ofiarowalo zycie za idee, za przyjaciol ,coz wielkiego zrobil Bog ofiarowujac syna ktory i tak by zmartwychwstal,BEZ WZGLEDU NA OKOLICZNOSCI?


I w jaki sposób to niby neguje Trójcę? Non sequitur. Masz elementarne braki w logice.



O ile wiekszym poswieceniem wykazali sie zwykli niedoskonali ludzie nie wierzacy w Boga, ofiarowujac swoje zycie za innych ,nie majac zadnej nadziei na zmartwychwstanie!


I w jaki sposób to niby neguje Trójcę? Non sequitur.

Jezeli racje maja Lewandowscy i podobni ,to wszystko, cale pismo nie jest warte funta kłaków.


Jasne, i jaką "super" argumentacją to jest poparte.

Zreszta coraz bardziej zblizam sie do takiej oceny bibli,powoli wyrzucam do smieci rozne ksiazki" religijne"ostatnio wyrzucilem encyklopedie biblijna.


Po prostu genialne. Jestem pod wrażeniem.

SWOJA OCENE ZAWDZIECZAM WAM ,DRODZY FORUMOWICZE.
DZIEKUJE .
WYCHODZE Z ZAKLETEGO KREGU RELIGI,A NAWET JUZ BIEGNE.


Brawo! Proszę o oklaski!

#107 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-07, godz. 00:03

nie moge stwierdzic choroby,
ale wypowiedzi mnie niepokoja. :huh:

Zatroskany :(

pozdrawiam
rekin

#108 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-04-07, godz. 07:25

Rekin czy nie powinieneś zrobic sobie testu na inteligencję?
Ma

#109 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-07, godz. 10:02

Dawno nie robilem to fakt .
Jednakt poziom inteligencji, nizszy lub wyzszy, to jeszcze nie psychopatologia.

Obawiam jednak sie ze zycie w przekonaniu ,o istnieniu rzeczy ktorych nie ma, tak intensywne ,moze zaprowadzic niektorych podatnych, do odejscia od rzeczywistosci.
Kazdy z nas filtruje informacje naplywajace do naszego mozgu chroniac w ten sposob nasza rownowage umyslowa.
Problem zaczyna sie kiedy w gre wchodzi choroba ,wowczas filter jest szkodliwy ,tworzy dla chorego jedyny mozliwy swiat w ktorym moze sie poruszac.
Podobne zachowania mozna zauwazyc po praniu mozgu, szczegolnie gdy w gre wchodzi religia.
Znakomitym przykladem sa sJ i inne sekty ,lecz dewotow z takimi objawami nie brakuje w zadnej religii.

pozdrawiam

obiecuje wam i sobie, zrobie test przy najblizszej okazji

[pozbywam sie coraz wiecej ksiazek poswieconych religi itp,do smietnika!]

rekin

#110 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-07, godz. 14:33

obecnie, te pytania postawione na poczatku maja sluzyc tylko jednemu.
Chce zapalic lampe w w glowach, wszystkim ktorzy posluguja sie dogmatami i zaslaniaja sie swieta tajemnica, dla swietego spokoju.


Pytania bez odpowiedzi wracaja do nas predzej czy pozniej!

MOWICIE ZE SWIADKOWIE ZYJA W UROJONYM SWIECIE ,W JAKIM ZYJECIE WY?

Oczywiscie zalezy mi na was dlatego pisze,
PROSILEM O KROTKIE POSTY I NA TEMAT ALE TO GLOS WOLAJACEGO NA PUSTYNI.
W koncu sam odszedlem od tematu ,zwiodl mnie na moment Lewandowski
ale juz wracam.

Tak wystraszonego pytaniem Lewandowskiego nie zaobserwowalem nigdzie do tej pory.
Nadal prosze o odpowiedz co stalo by sie gdyby Jezus nie wykonal misji z ktora zostal poslany, ewentualnie gdyby zgrzeszyl?

POZDRAWIAM

REKIN

#111 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-04-07, godz. 15:24

Rekinie

Ja powiem uczciwie że nie znam odpowidzi na twoje pytanie. Myślę że warto zadawać takie pytania. Ale ja przyznam że nie umiem na to odpowiedzieć.

Ps Czytałem dziś wiele twoich postów. Widzę że masz dość wszystkich religii i jesteś rozgoryczony postawą ludzi. Nie dziwię Ci się. Nie trać jednak wiary w Boga choćby wszyscy byli kłamcami. Dla Niego jesteś cenny.

Pozdrawiam. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#112 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-08, godz. 09:58

DO OLO
A czy ty wiezysz w to ze opowadanie o grzechu pierwszej pary ludzkiej to fakt?
ze tak bylo doslownie .

ze Noe z rodzina plywali miesiacami w arce ,wraz ze wszystkimi zwierzetami zyjacymi owczesnie na ziemi?

kto je karmil?

kto wywozil gnoj?

co jadly? manne?

nie zmiescily by sie po prostu ,policz i stwierdzisz niestety to samo!!!

skad w australii zwierzeta i ludzie?

skad na roznych wyspach lezacych daleko od wszelkich ladow?

czy wyobrazasz sobie cos takiego na serio ?
czy poprostu nie zastanawiasz sie nad niewygodnymi pytaniami, bo burza rownowage umyslowa i swiatopoglad?


Ja filtrowalem informacje doplywajace do mojego mozgu, ale stwierdzic moge to dopiero teraz.

poznajcie CALA prawde a prawda was wyswobodzi.

szczerze pozdrawiam

rekin

#113 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2005-04-08, godz. 10:19

Rekin zadajesz pytania jak dziecko i jeszcze pewnie sam na nie odpowiadasz.
Ma

#114 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-08, godz. 11:10

Jezus mowil ze musimy stac sie jak dzieci , MA

PYTAM BO ODPOWIEDZI NIE SKLANIAJA DO PRZEMYSLEN TAK JAK PYTANIA .

KAZDY SAM MUSI ODPOWIEDZIEC .


ALBO ZYC ILUZJA.

POZDRAWIAM

rekin

#115 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-08, godz. 11:44

Gdyby Jezus chybil celu czyli zgrzeszyl,wowczas zeby sie wypelnilo proroctwo musialby przyjsc ktos inny aby zbawic ludzkosc,
Co by sie z nim stalo?
Umarlby,smiercia wtora z ktorej nie ma zmartwychwstania to logiczne .
Bog nie ma wzgledu na osobe .
Jezeli Jezus byl Bogiem cale to proroctwo sie nie trzyma kupy ,to tylko formalnosc ,cierpienie ,smierc ,zmartwychwstanie i juz,po wszystkim .Tylko co z milonami cierpiacych bez winy za grzech Adama?
Jesli slowo wypowiedziane przez Boga nie wraca do niego ,to i tak musialo sie to wszystko wydarzyc i nie moglo inaczej.
Jezus nie mogl zgrzeszyc !paranoja! :blink:
Tak mozna bez konca!
Wyglada to na sen wariata.
Tutaj Lewandowscy ,mogliby pospiesznie wysnuc ze maja racje ,tak ,ale pod warunkiem, ze zatrzymamy sie w pewnym miejscu.
Wszystko jest przewidziane z gory ,to znaczy ze zyjemy w teatrze a Bog cierpi okropnie bo nieopatrznie wypowiedzial slowa ktore musza sie wypelnic ,jak mi go zal....pewnie byl zly na Adama i w zlosci ukaral go smiercia, ale co ja mam z tym wspolnego?
musze grzeszyc bo tak jestem uksztaltowany przez wyrok Boga!



religia to narkotyk

pozdrawiam

rekin

#116 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2005-04-08, godz. 12:45

Rekin zadajesz pytania jak dziecko i jeszcze pewnie sam na nie odpowiadasz.


Odpuść sobie komentowanie Ma. Szkoda czasu. Całe te jego wypociny to jeden wielki logicznie niespójny bełkot i chaos, urągający jakiejkolwiek logice.

#117 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-04-08, godz. 14:25

do lewandowskiego,dlaczego zabraniasz komentowac a sam komentujesz?
to tak jak w organizacji ,wolno tylko cialu kierowniczemu .
jestes blizej tego idealu niz myslisz,rezerwujesz dla siebie wylacznosc wlasciwych odpowiedzi.
czy kiedys dopusciles do swojego umyslu ze sie pomyliles?
smieszny jestes z to swoja pewnoscia siebie ,twoj religijny belkot kojarzy mi sie ze sredniowieczem,tylko dlaczego mieszasz w to logike?
odpowiedz sam na te pytania, wtedy moze zostaniesz guru o jakim marzysz.

filtrujesz niewygodne pytania .
przestan sie bac ODPOWIEDZ WRESZCIE!!!

NIE BOJ SIE ,SWIAT SIE NIE ZAWALI ,NO ;MOZE OPROCZ TWOJEGO!

POZDRAWIAM
zycze powrotu do zdrowia.
rekin

#118 rikibaka

rikibaka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2005-05-16, godz. 13:37

...A jednak jeszcze napiszę...

wspomniany błąd logiczny (the hypothetical possibility fallacy, jakby ktoś chciał wiedzieć o jaki błąd logiczny tu konkretnie chodzi) zachodzi wtedy, gdy ktoś odwołuje się w gdybaniu do procesów, o jakich wiemy na pewno, że nie wystąpią, lub gdy wiemy, że bardzo niewiele wskazuje na to, że w ogóle wystąpią. Zgrzeszenie Jezusa na pewno nie wystąpi"

Hebr 8,1-4 "Z tego, co mówimy, najważniejsze jest to: Mamy arcykapłana, który zasiadł na prawicy Majestatu, na Jego tronie w niebie.(...) Jeśli zaś byłby na ziemi, nie byłby nawet kapłanem"

Autor wie że Chrystus jest w niebie mimo to gdyba co by było gdyby był na ziemi - "nie byłby nawet kapłanem"

Hebr 8,7 "Jeśli bowiem owo pierwsze (przymierze) byłoby w pełni doskonałe, nie miałoby sensu szukanie drugiego."

Autor już wie że pierwsze przymierze nie było w pełni doskonałe mimo to rozważa jakie by miało to skutki

Gal 2,21 "Jeśli bowiem usprawiedliwienie zyskuje się dzięki Prawu, to Chrystus umarł na próżno"

św. Paweł wie że to nie prawo decyduje o usprawiedliwieniu, mimo to rozważa co by było gdyby

"my w tym tutaj gronie Pismo uznajemy za natchnione"


Natchnione i pełne błędów logicznych?

PS.
Swoją drogą doszukiwanie się błędów logicznych w wewnętrznie spójnym pytaniu a jenoczesne propagowanie twierdzeń w stylu 3=1 jest conajmniej dziwne.
Gdybym tak zapytał "co by było gdyby trzy różne osoby były jedną i tą samą osobą?" to jak zakwalifikowanoby taki błąd logiczny?

#119 rekin

rekin

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 254 Postów

Napisano 2005-05-27, godz. 18:36

po dlugiej nieobecnosci spowodowanej zablokowaniem przez administratora wrocilem.
pewnie nie na dlugo bo nie mam zamiaru podporzadkowywac sie nikomu .
nigdy tego nie robilem.
dlatego nie zostalem swiadfkiem i to mnie uratowalo...

OWIADCZAM ZE OBALILEM W TYM TEMACIE NAUKE O TROJCY.

POZDRAWIAM

rekin

#120 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-05-27, godz. 19:09

Miło Cię znowu widzieć Rekinie. :D

Pozdrawiam.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych