Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójmiasto grupa wsparcia dla exSJ


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#21 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-06-03, godz. 16:32

Mam przyjemność poinformować Was o terminie naszego pierwszego spotkania :):)


17 czerwca godzina 18.00



Spotkanie naszej grupy odbędzie się na Przymorzu. Adres i wszystkie szczegóły jak dojechać dla chętnych podam na PM.


scandik,moje uznanie,za konsekwencje w działaniu.Podoba mi sie Wasze zdecydowanie,mysle,ze jest to swietna inicjatywa godna nasladowania :) :) :) .Zycze Wam powodzenia. :rolleyes:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#22 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-06-03, godz. 17:25

Mam przyjemność poinformować Was o terminie naszego pierwszego spotkania :):)


17 czerwca godzina 18.00



Spotkanie naszej grupy odbędzie się na Przymorzu. Adres i wszystkie szczegóły jak dojechać dla chętnych podam na PM.

dzięki za smsa Scandik :rolleyes:

i tak wogóle to sobie pomyślałam, ze jak ktoś jest chętny, żeby się spotkac, a mieszka np. w W-wie, albo w Londynie to też moze przyjś na spotkanie , prawda Scandik.... ;)

#23 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-06-03, godz. 18:16

Kochani bracia i siostry, POWODZENIA. Żałuję że mieszkam tak daleko, ale jeśli spotkania będą kontynuowane, to taka jedna katoliczka mogłaby przyjechać ? ;)

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#24 h@neczka

h@neczka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 33 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:północ

Napisano 2009-06-10, godz. 17:38

Mam przyjemność poinformować Was o terminie naszego pierwszego spotkania :):)


17 czerwca godzina 18.00



Spotkanie naszej grupy odbędzie się na Przymorzu. Adres i wszystkie szczegóły jak dojechać dla chętnych podam na PM.



Szkoda, że jeszcze tym razem nie mogę być. A może kiedyś będzie jakieś wyjazdowe spotkanie? Na przykład w Licheniu? :rolleyes: ;) :P

#25 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-10, godz. 17:58

]
A może kiedyś będzie jakieś wyjazdowe spotkanie? Na przykład w Licheniu? :rolleyes: ;) :P


A wszyscy odstępcy jak jeden mąż stawią się na pielgrzymce hehehe
Pofantazjować fajna rzecz
;)
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#26 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-06-12, godz. 12:59

Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że wsparcie NIE BĘDZIE polegać na omawianiu kwestii doktrynalnych ( świadkowskich i innych wyznań ). Będą to spotkania gdzie będzie można uzyskać pomoc jak odnaleźć się w życiu po odejściu z Organizacji, pomoc w "pozbieraniu się " itd.

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale chyba chodzi o spotkanie przy kuflu piwa i pogadaniu o wszystkim i o niczym. W sumie też niezły pomysł, zwłaszcza jak brakuje nam towarzystwa. ;) zapomniałam dodać- budującego towarzystwa. :P

Użytkownik Ida edytował ten post 2009-06-12, godz. 13:04

"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#27 scandik

scandik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 120 Postów
  • Gadu-Gadu:811867
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano 2009-06-13, godz. 10:45

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale chyba chodzi o spotkanie przy kuflu piwa i pogadaniu o wszystkim i o niczym. W sumie też niezły pomysł, zwłaszcza jak brakuje nam towarzystwa. ;) zapomniałam dodać- budującego towarzystwa. :P


Przeczytaj sobie ideę takich spotkań na początku tego topicu. Raczej nie będziemy rozmawiać o bzdetach. Piwa raczej też nie przewiduję
Gdy nadejdzie ta chwila, gdy staniesz w obliczu czegoś nieznanego....... Gdy na końcu ciemnego tunelu ujrzysz światełko.....

To zejdź do cholery z torów bo pociąg jedzie !!!!!!

#28 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-06-13, godz. 20:36

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale chyba chodzi o spotkanie przy kuflu piwa i pogadaniu o wszystkim i o niczym. W sumie też niezły pomysł, zwłaszcza jak brakuje nam towarzystwa. ;) zapomniałam dodać- budującego towarzystwa. :P


Do zaspokojenia religijnych potrzeb służą wspólnoty religijne.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#29 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-06-14, godz. 10:31

Kolego, ale nie takim tonem.... nie jestes ani panem Bogiem, ani panem prezydentem by walić takie zdania oznajmujące jakby to były jedyne słuszne prawdy.

Scandik napisał o co mu chodzi, idea jest słuszna i zobaczymy co mu z tego wyjdzie.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#30 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-06-14, godz. 13:08

Kolego, ale nie takim tonem.... nie jestes ani panem Bogiem, ani panem prezydentem by walić takie zdania oznajmujące jakby to były jedyne słuszne prawdy.

Scandik napisał o co mu chodzi, idea jest słuszna i zobaczymy co mu z tego wyjdzie.


A Ciebie prosił, żebyś nie zaśmiecał tematu- tym bardziej, że nie dotyczy tych, którzy nie byli śJ.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#31 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-06-14, godz. 15:04

Przeczytaj sobie ideę takich spotkań na początku tego topicu. Raczej nie będziemy rozmawiać o bzdetach. Piwa raczej też nie przewiduję

Zasadniczo to nie jestem przeciwna takim inicjatywom. Grupy wsparcia wyrastają przecież z potrzeby ludzi, którzy oczekują lub mogą służyć innym taką pomocą. Osobiście nie wyobrażam sobie uczestnictwa w podobnych przedsięwzięciach, chyba jestem za mało otwarta. Chociaż jakby było to piwo... ;)

AndreaZZ... ja też Cię lubię :) .
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#32 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-14, godz. 18:06

Każda inicjatywa jest dobra... tylko zależy czemu ma służyć.
Berea też na początku była fajna, a teraz?
Nikogo nie zniechęcam, bo różne są potrzeby, ale zwoływać ex-ŚJ na jakieś religijne sabaty to chyba jakieś nieporozumienie.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#33 scandik

scandik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 120 Postów
  • Gadu-Gadu:811867
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano 2009-06-14, godz. 18:29

Czy może mi jeden z drugim wyjaśnic co ma na cela ta jałowa dyskusja ?? Proszę nie robic zamieszania w tym temacie !
Gdy nadejdzie ta chwila, gdy staniesz w obliczu czegoś nieznanego....... Gdy na końcu ciemnego tunelu ujrzysz światełko.....

To zejdź do cholery z torów bo pociąg jedzie !!!!!!

#34 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-06-14, godz. 19:25

No panowie sie nie lubia za bardzo i tyle :D

A ja poprosze dokladne miejsce spotkania na PM (-:

#35 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-14, godz. 20:22

Czy może mi jeden z drugim wyjaśnic co ma na cela ta jałowa dyskusja ?? Proszę nie robic zamieszania w tym temacie !

Dobra, już wsadzam 'mordę w kubeł'. Milczę.
Wyraziłem swoje zdanie wyniesione z poprzednich takich inicjatyw i zlotów.
Ale okee. Już się nie wypowiadam, bo nieobiektywny jestem
;)
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#36 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2009-06-14, godz. 20:35

Dobra, już wsadzam 'mordę w kubeł'. Milczę.
Wyraziłem swoje zdanie wyniesione z poprzednich takich inicjatyw i zlotów.
Ale okee. Już się nie wypowiadam, bo nieobiektywny jestem
;)

Bo nie poznałeś człowieka. Jego dążność do pomocy innym tu: poszkodowanym przez tą zdzirę strażnicę, budzi najwyższy szacunek.

#37 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-14, godz. 20:45

Bo nie poznałeś człowieka. Jego dążność do pomocy innym tu: poszkodowanym przez tą zdzirę strażnicę, budzi najwyższy szacunek.

No i po co mnie prowokujesz do dyskusji? Miałem siedzieć cicho ;)
Ja nie podważam chęci pomocy ani kwalifikacji Scandika do czegokolwiek. Przeżyłem po prostu kilka takich "inicjatyw" i odstępczych zlotów, dlatego się wypowiadam, że "pomoc" w takiej formie można sobie w buty wsadzić i wobec ex-ŚJ to nie działa. A co on zrobi, to jego prywatna sprawa.


Pogadamy po jego "zlocie".
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#38 h@neczka

h@neczka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 33 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:północ

Napisano 2009-06-15, godz. 20:54

Podobno są.
Jedni to sekciarze z Berei, a kolejni to od Scandika
;)

Oj Brzydko, brzydko... I zrób tu coś dobrego! Popieram Scandika, chociaż w życiu często dobre uczynki bywają ukarane.

#39 noname22sty

noname22sty

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 Postów

Napisano 2009-06-15, godz. 23:21

Podobno są.
Jedni to sekciarze z Berei, a kolejni to od Scandika
;)


Czym roznią się spotkania tu na forum, a spotkania proponowane przez scandika?! Pewnie tym,ze te tutaj są TYLKO wirtualne. Ale nadal są to spotkania, dla jednych mają zapewne znaczenie wspierające. Jakkolwiek to nazwac jest SENS tej wspolnej rozmowy i wirtualnego spotkania.
Zatem...jaki jest powod, niektorych wypowiedzi przesiąkniętych goryczą,zlosliwoscią,czy ignorancją?! ?! ?! ?!


Jesli ktos ma ochotę w wiekszym gronie spotkac sie realnie-niech to robi.... zatem darujcie sobie te niefajne komentarze w rodzaju ..."sekciarze".

Jesli ktos nie rozumie celu tej grupy (choc jest jasno nakreslony na wstepie) , to moze niech kilka razy przeczyta lub dopyta odpowiedniej osoby w czym rzecz, a nie bez sensu wrzuca zlosliwe teksty( chyba,ze to SENS bycia-zycia tu na forum?!)

#40 byłaM

byłaM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 158 Postów
  • Lokalizacja:W-awa

Napisano 2009-06-15, godz. 23:23

Czym roznią się spotkania tu na forum, a spotkania proponowane przez scandika?! Pewnie tym,ze te tutaj są TYLKO wirtualne. Ale nadal są to spotkania, dla jednych mają zapewne znaczenie wspierające. Jakkolwiek to nazwac jest SENS tej wspolnej rozmowy i wirtualnego spotkania.
Zatem...jaki jest powod, niektorych wypowiedzi przesiąkniętych goryczą,zlosliwoscią,czy ignorancją?! ?! ?! ?!


Jesli ktos ma ochotę w wiekszym gronie spotkac sie realnie-niech to robi.... zatem darujcie sobie te niefajne komentarze w rodzaju ..."sekciarze".

Jesli ktos nie rozumie celu tej grupy (choc jest jasno nakreslony na wstepie) , to moze niech kilka razy przeczyta lub dopyta odpowiedniej osoby w czym rzecz, a nie bez sensu wrzuca zlosliwe teksty( chyba,ze to SENS bycia-zycia tu na forum?!)


ee, nie ma sensu się denerwować :) Zwłaszcza o tej godzinie :)
Scandik wie, że trzymamy kciuki! :)
"Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego."




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych