Skocz do zawartości


Zdjęcie

wątpliwości


  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#21 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-07-20, godz. 15:18

Trinity- witaj na forum, czytaj, myśl i analizuj i...duzo zdrowia życzę fizycznego i psychicznego...będzie Ci potrzebne-pieknie to opisał Artur Szwacher, moze sie okazać ze wszystko legnie w gruzach i niewiadomo co z tego powstanie.Udać sie jednak coś moze- my tu wielu- "poturbowani"...

A co do Ciebie-Skywalker, hm... bardzo postępowy z Ciebie starszy w tej fundamentalnej organizacji, zastanawiające...
Piękne rady,ja w swoim "duchowym" zyciu spotkałam tylko tępych, żądnych władzy karierowiczów, strzyżących, golących i zarzynajacych,a juz o usługiwaniu żadnym nie słyszałam... ;)

Użytkownik Abriella edytował ten post 2009-07-20, godz. 15:20


#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-07-20, godz. 16:08

Powinnaś dobrze zastanowić się na czym Ci najbardziej zależy- na poznaniu prawdy, czy na pozostaniu przy Bogu. Przeżycia wielu byłych śJ pokazują, że nie jest trudno oddalić się od Boga i to bez względu na to, jak bardzo byliśmy zaangażowani w służbę dla Jehowy. Forum może Ci pokazać lwią część prawdy o Organizacji, tę mniej chwalebną, o której się mało mówi w zborze lub którą się przemilcza. Ale może też spowodować poważne zawirowania w chrześcijańskim życiu. Warto się zastanowić nad kosztami duchowymi, jakie poniesiesz rozwiewając wątpliwości.

Prawda, ale ja bym nie upatrywał tyle winy w forum co w fundamencie na jakim dotychczas się budowało. Jeśli wiara została zbudowana na jakiejkolwiek organizacji, a nie na Bogu to wtedy usuwa się grunt spod nóg. Pojawia się pytanie gdzie iść skoro wszędzie gorzej? Lub pojawia się zanik wiary...

(niestety jak wynika z faktów przedstawionych na forum i takie się zdarzały ze strony CK)

I nadal trwają...

. Dzieje Apostolskie pozkazują że często postępowanie
Wiem o co mogło ci chodzić w wypowiedzi - osoby, które poznały prawdę o organizacji przestają być aktywne w działalności zboru: głoszenie, udzielanie się itp. To nie do końca dobre zachowanie - bo tego wymaga od nas bycie prawdziwym naśladowcą Chrystusa.

Tak, ale takie osoby nagle mają dylemat bo wiele rzeczy jest niezgodnych z ich sumieniem i co mają robić? kombinować czego nie powiedzieć? Niektórzy dają gadać drugiemu świadkowi. Poza tym świadczenie o Chrystusie nie znaczy by trzeba było chodzić od drzwi do drzwi ;)

Część osób z tego forum wytyka każdy błąd CK i organizacji. Mają do tego prawo i uważam, że w całym tym bałaganie CK powinno przyznać się do błędów i przeprosić za coś co robiło niezgodnie (błędy - rzecz ludzka). Nie rozumiem dlaczego CK brakuje pokory żeby to przyznać. Ucięłoby to dalsze spekulackje i z pewnością wpłynęło na JAKOŚĆ a nie ILOŚĆ świadków Jehowy (myślę że sporo osób odeszłoby od organizacji, ale ci co by zostali byliby jakościowo "lepsi").

Naprawdę nie wiesz dlaczego??? :blink: Przecież to fundament Strażnicy, że się wyróżnia czymś od innych, wtedy musiałaby przyznać, że mierniki jakie przykłada do innych sama nie spełnia. To byłby samobój. Oczywiście takie postępowanie byłoby w duchu przyznania prawdy, ale to chyba nasz punkt widzenia?

Trinity- witaj na forum, czytaj, myśl i analizuj i...duzo zdrowia życzę fizycznego i psychicznego...będzie Ci potrzebne-pieknie to opisał Artur Szwacher, moze sie okazać ze wszystko legnie w gruzach i niewiadomo co z tego powstanie.Udać sie jednak coś moze- my tu wielu- "poturbowani"...

Padłeś? Powstań! POWERADE. ;)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2009-07-20, godz. 16:09

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-07-20, godz. 17:58

A co do Ciebie-Skywalker, hm... bardzo postępowy z Ciebie starszy w tej fundamentalnej organizacji, zastanawiające...
Piękne rady,ja w swoim "duchowym" zyciu spotkałam tylko tępych, żądnych władzy karierowiczów, strzyżących, golących i zarzynajacych,a juz o usługiwaniu żadnym nie słyszałam... ;)



Nic dziwnego że spotkałaś samych karierowiczów, wszak organizacja daje pole do popisu tym, którzy nie czują się spełnieni w normalnym życiu, którym nie powiodło się w karierze zawodowej. Nie można tego generalizować bo znam usługujących, którzy starali się całym sercem służyć zborowi. Tylko że takich to można policzyć na palcach jednej ręki:-(

#24 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-07-20, godz. 20:15

Nic dziwnego że spotkałaś samych karierowiczów, wszak organizacja daje pole do popisu tym, którzy nie czują się spełnieni w normalnym życiu, którym nie powiodło się w karierze zawodowej. Nie można tego generalizować bo znam usługujących, którzy starali się całym sercem służyć zborowi. Tylko że takich to można policzyć na palcach jednej ręki:-(

Oczywiście nie można generalizować. Ja też znam starszych " z powołania". Dojrzałych pasterzy mających na oku dobro innych.
Niestety część z grona starszych to osoby: a) które zostały zamianowane bo nie wypadało być dłużej Sł. Pomocniczym, B) brakowało starszych c) chcą się sztucznie dowartościować
Nie oszukujmy się - jeśli grono starszych składa się np. z 2/3 takich osób - to jak będzie wyglądała atmosfera w takim zborze ? Jak będą czuły się owce, które mają iść za ich przykładem i głosem ? Z drugiej jednak strony powtarzam pytanie - czy lepiej wychowa się dziecko bez ojca , czy mające niedoskonałego ojca.

Odpowiedź pozostawiam każdemu z osobna...
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#25 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-07-20, godz. 20:19

Problem w tym ,że są grupy chrześcijan o wiele lepiej zorganizowane i mniej niedoskonałe od organizacji Jehowy. Ba są instytucje świeckie o wiele lepiej zorganizowane takiej jak sądownictwo. Więc jak to jest?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#26 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-07-20, godz. 20:20

A co do Ciebie-Skywalker, hm... bardzo postępowy z Ciebie starszy w tej fundamentalnej organizacji, zastanawiające...
Piękne rady,ja w swoim "duchowym" zyciu spotkałam tylko tępych, żądnych władzy karierowiczów, strzyżących, golących i zarzynajacych,a juz o usługiwaniu żadnym nie słyszałam... ;)

Nie tyle postępowy, co doświadczony życiem i może bardziej otwarty na świat. Nie lubię wtrącać się komuś w życie. Ale chcę być blisko osoby, która mojej pomocy może potrzebować.

Tak na marginesie - film, który tu gdzies obejrzałem - z wizyty starszych ( chyba pod tytułem "Starsi NIE pomagają") uzmysłowił mi jedną rzecz. Że ci starsi powinni wylecieć z hukiem za to, że nie znali stanu duchowego owiec. Wiem jak jest. Wizyty pasterskie - dokonywane z niechęcią raz na jakiś czas - jak POJAWI się problem. Ale znam zbory gdzie starsi dokonują wizyt bez przyczyny ZANIM się coś pojawi. Wtedy mogą pomóc błądzącemu.
Tak sobie później myślałem, że szkoda że ten filmik nie będzie emitowany na KSK. Wielu by się przydał ...
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#27 Robert_X

Robert_X

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 60 Postów

Napisano 2009-07-20, godz. 21:24

Problem w tym ,że są grupy chrześcijan o wiele lepiej zorganizowane i mniej niedoskonałe od organizacji Jehowy. Ba są instytucje świeckie o wiele lepiej zorganizowane takiej jak sądownictwo. Więc jak to jest?

Jakie grupy masz na myśli ?

#28 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-07-21, godz. 02:52

Jakie grupy masz na myśli ?


Kolko Lowieckie z Powsina Dolnego :)
Umbre Summum

#29 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-07-21, godz. 08:51

Wizyty pasterskie - dokonywane z niechęcią raz na jakiś czas - jak POJAWI się problem. Ale znam zbory gdzie starsi dokonują wizyt bez przyczyny ZANIM się coś pojawi. Wtedy mogą pomóc błądzącemu.

Z tego co pamiętam, to wizyty pasterskie w ogóle nie powinne być łączone z problemami. Ale niestety masz rację. W wielu zborach (swego czasu też w moim) wizyta pasterska kojarzy się z czymś w rodzaju komitetu sądowniczego. Kiedy u nas zaczęliśmy wprowadzać program "normalnych" wizyt, to niektórzy w panice robili rachunek sumienia: "Co ja przeskrobałem, że mnie odwiedzają?"
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#30 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-07-21, godz. 10:24

Z tego co pamiętam, to wizyty pasterskie w ogóle nie powinne być łączone z problemami. Ale niestety masz rację. W wielu zborach (swego czasu też w moim) wizyta pasterska kojarzy się z czymś w rodzaju komitetu sądowniczego. Kiedy u nas zaczęliśmy wprowadzać program "normalnych" wizyt, to niektórzy w panice robili rachunek sumienia: "Co ja przeskrobałem, że mnie odwiedzają?"

Oj Marku, widzę że mamy ze sobą wiele wspólnego :) Ale to pokazuje że są w organizacji osoby, którym leży na sercu dobro JEDNOSTKI a nie organizacji... ale resztę to może na PW :)
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#31 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-07-21, godz. 10:26

Miałem przyjemności poznać wiele grup chrześcijan i to zarówno w kościele katolickim jak i poza nim. Widziałem zgromadzenia prawosławne, luterańskie , baptystyczne i ewangelickie (ewangelicznych chrześcijan). Chociaż różnią się one wieloma poglądami to daje się zauważyć wśród nich cechy wspólne których u SJ nie ma, a które wyraźnie podkreślają ich wyższość organizacyjną oraz to ,że są bliżej obrazowi chrześcijan z I wieku.
1.90% spotkań takich grup to modlitwa, śpiew, modlitwa, czytanie Biblii. Nauczanie to tylko 10%. I to jest zgodne z obrazem trwania na modlitwie. Wspólna modlitwa zbliża chrześcijan do siebie, śpiew integruje jeszcze bardziej. A u SJ? Pamiętam szok jaki przeżyłem pierwszy raz będąc na Sali królestwa. Co to miało być – myślałem? Żart? Ci ludzie naprawdę mają się cza prawdziwych chrześcijan z jak ci z I wieku? Podczas kongresu było jeszcze gorzej podczas całego dnia 8 godzin, przeznaczyć na modlitwę raptem 20 minut?
2.Jeśli już chodzi o nauczanie to na podstawie Biblii – przede wszystkim Biblii. Owszem czasem omawia się jakieś wartościowe książki czy myśli pisarzy chrześcijańskich ale jest to margines. Wszędzie od KrK do adwentystów podstawą kazań i nauk jest Biblia. W kościele nie czyta się Ojców Kościoła ale tylko i wyłącznie Biblie. Tymczasem u SJ jest odwrotnie – Biblia to margines a podstawą rozważań są publikacje WTS – no co to ma wspólnego z I wiekiem – wtedy nie było żadnych publikacji a podstawę rozważań stanowiła Biblia przekazywana ustnie.
3.W każdej z tych społeczności rolę starszych pełnią z reguły osoby wykształcone w tym kierunku. Uczy się ich nie tylko wiedzy biblijne ale także, psychologii, socjologii, języków aby mogli służyć wiedzą i radą członkom swoje wspólnoty. I pomimo przygotowania, pomimo dokształcania popełniają błędy bo to niedoskonali ludzie. Aż strach pomyśleć co dzieje się u SJ gdzie starszymi zostają ludzie nie przygotowani do tej posługi, często pozbawieni jakiejkolwiek wiedzy poza teokratycznej – ba nawet mają braki w tej ostatniej. Potem są skargi i żale.
4. Mało tego pasterze doskonale zdają sobie sprawę z swojej niedoskonałości i nie są od wszystkiego. Dlatego korzystają z pomocy specjalistów: od księgowego do psychologa. Znają adresy poradni itd. Zresztą wiele wspólnot, takie poradnie i ośrodki pomocowe prowadzi. A u SJ –wszystko powinni starsi załatwić a własnych poradni i ośrodków pomocy SJ nie prowadzą – bo po co?
5.Wykluczenia – powinny być ostatecznością. Z reguły nie stosuje się do osób mających inne zdanie niż oficjalne nauczanie kościoła(no chyba ,że ktoś bardzo ostro przegina w publicznych wypowiedziach). Co prawda katalog przewinień w Krk za które się wylatuje jest zbyt mały i można by go rozszerzyć – to samo dotyczy innych kościołów ale lepiej jest okazać miłosierdzie nawet największemu zbrodniarzowi, dać mu czas – niż wywalić za błahostkę i Cieszyć się ze organizacja jest czysta.
6.Sposób sprawowania władzy sądowej w zborze. Albo jak u protestantów należy do całego zgromadzenia albo do wyznaczonych sędziów. SJ stosują model drugi – podobnie jak katolicy. Z dwiema podstawowymi różnicami: trybunał kościelny rzadko sadzi sprawy karne z reguły rozstrzyga spory między braćmi (i siostrami). , a dwa sędziowie tego trybunału mają wyższe wykształcenie prawnicze i to często o specjalności prawa cywilnego – nie kanonicznego. U SJ jest to typowy trybunał karny, a wykształcenie sędziów w tym kierunku jest…. Żadne? Jeśli wiec zawodowi sędziowie popełniają błędy to ile błędów mogą popełnić amatorzy, kompletnie do tego nie przygotowani?
7.I dlaczego wyznanie, które opiera się rzekomo tylko na Biblii, stosuje model sędziowski, skoro w Biblii jest tak dobitnie pokazane jak powinno się postępować w danej sprawie?

Wystarczy?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#32 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-07-21, godz. 11:01

kochani, jestem w SJ już 6 lat. [...] Nie pytam starszych w Zborze, bo się boję.
Proszę Was o pomoc i radę.

Uczucie z którym ściera się w swoim życiu każdy z nas (por Mat 26:75).), oczywiście z różnym natężeniem. Jeśli chodzi o ten negatywny rodzaj lęku, to powinniśmy z nim walczyć, by nie prowadził nas "drogą" niepożądaną. Prz 29:25 NS „Drżenie przed człowiekiem zastawia sidło, lecz kto ufa Jehowie, znajdzie ochronę.” Mam nadzieje 'trinity', że kierują Tobą właściwe pobudki poznania woli Boga, by nią się kierować.

Czasem jednak mogą podświadomie istnieć inne, jak np.; zmęczenie wysokimi miernikami moralnymi, narzucanymi obowiązkami 'braci' przewodzących zborem, wrogość otoczenia do wyznawanych poglądów, czy jak wymieniłaś sprzecznościami doktrynalnymi itp. Życzę Ci odwagi w rozmowie ze 'starszymi', a u nich świadomość tego, co w tej sprawie powiedział apostoł: 1P 3:15 NS „Ale w swych sercach uświęcajcie Chrystusa jako Pana, zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto od was żąda uzasadnienia nadziei, którą macie w sobie, lecz czyńcie to w łagodnym usposobieniu i z głębokim respektem.”
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#33 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-07-21, godz. 11:13

Uczucie z którym ściera się w swoim życiu każdy z nas (por Mat 26:75).), oczywiście z różnym natężeniem. Jeśli chodzi o ten negatywny rodzaj lęku, to powinniśmy z nim walczyć, by nie prowadził nas "drogą" niepożądaną. Prz 29:25 NS „Drżenie przed człowiekiem zastawia sidło, lecz kto ufa Jehowie, znajdzie ochronę.” Mam nadzieje 'trinity', że kierują Tobą właściwe pobudki poznania woli Boga, by nią się kierować.

Czasem jednak mogą podświadomie istnieć inne, jak np.; zmęczenie wysokimi miernikami moralnymi, narzucanymi obowiązkami 'braci' przewodzących zborem, wrogość otoczenia do wyznawanych poglądów, czy jak wymieniłaś sprzecznościami doktrynalnymi itp. Życzę Ci odwagi w rozmowie ze 'starszymi', a u nich świadomość tego, co w tej sprawie powiedział apostoł: 1P 3:15 NS „Ale w swych sercach uświęcajcie Chrystusa jako Pana, zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto od was żąda uzasadnienia nadziei, którą macie w sobie, lecz czyńcie to w łagodnym usposobieniu i z głębokim respektem.”
-- gambit

Zgadzam się z gambitem, ale pamiętaj trinity - idź tylko do starszych do których masz zaufanie że cię ZROZUMIEJĄ. Jak nie to wal od razu do Nadzorcy Obwodu. On chętnie się zajmie twoim problemem...Dzięki temu że NO wie o sprawie starsi nie będą działali na własną rękę , bo będą czuli bata nad sobą. Niestety jako starszy wiem , że niektórych współstarszych motywują tylko wizyty NO. Smutna prawda...
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#34 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-07-21, godz. 11:14

Uczucie z którym ściera się w swoim życiu każdy z nas (por Mat 26:75).), oczywiście z różnym natężeniem. Jeśli chodzi o ten negatywny rodzaj lęku, to powinniśmy z nim walczyć, by nie prowadził nas "drogą" niepożądaną. Prz 29:25 NS „Drżenie przed człowiekiem zastawia sidło, lecz kto ufa Jehowie, znajdzie ochronę.” Mam nadzieje 'trinity', że kierują Tobą właściwe pobudki poznania woli Boga, by nią się kierować.

Czasem jednak mogą podświadomie istnieć inne, jak np.; zmęczenie wysokimi miernikami moralnymi, narzucanymi obowiązkami 'braci' przewodzących zborem, wrogość otoczenia do wyznawanych poglądów, czy jak wymieniłaś sprzecznościami doktrynalnymi itp. Życzę Ci odwagi w rozmowie ze 'starszymi', a u nich świadomość tego, co w tej sprawie powiedział apostoł: 1P 3:15 NS „Ale w swych sercach uświęcajcie Chrystusa jako Pana, zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto od was żąda uzasadnienia nadziei, którą macie w sobie, lecz czyńcie to w łagodnym usposobieniu i z głębokim respektem.”
-- gambit




Prawo Boże nie wymaga od nas niczego ponad nasze siły a zatem kiedy nasze wnętrze się odzywa i mówi DOŚĆ - znaczy że cos jest nie tak. Kiedy zaczynamy odczuwać że na to co robimy nie ma w nas zgody jest to sygnałem do zbadania przyczyny naszego stanu. Pamiętajmy że większość co robimy na siłę nie wychodzi.

Czy fanatyczna i ślepa obrona LUDZKICH nauk WTS może być uzasadnieniem nadziei? Nadzieja jest jedna - interpretacji wiele.

Użytkownik paradise1874 edytował ten post 2009-07-21, godz. 11:21


#35 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-07-21, godz. 11:17

Prawo Boże nie wymaga od niczego ponad nasze siły a zatem kiedy nasze wnętrze się odzywa i mówi DOŚĆ - znaczy że cos jest nie tak. Kiedy zaczynamy odczuwać że na to co robimy nie ma w nas zgody jest to sygnałem do zbadania przyczyny naszego stanu. Pamiętajmy że większość co robimy na siłę nie wychodzi.

Nie sądziłem że na stronach "odstępczych" znajdę takie mądrości :) Popieram całym sercem...
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#36 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-07-21, godz. 11:22

Nie sądziłem że na stronach "odstępczych" znajdę takie mądrości :) Popieram całym sercem...


a niby co tu sadziles znalezc?

#37 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-07-21, godz. 11:24

1. Dlaczego chcesz wydać trinity na pastwę Nadzorcy? Skąd wiesz jak sie zachowa? A jak ją zgnoi i karze zrobić komitet. Nadzorcy też są różni w tym względzie....
2. Za zdanie: Nie sądziłem że na stronach "odstępczych" znajdę takie mądrości Popieram całym sercem... - komitecik murowany.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#38 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-07-21, godz. 11:26

Nie sądziłem że na stronach "odstępczych" znajdę takie mądrości :) Popieram całym sercem...



Musisz pamiętać że są to strony 'odstępcze' od nauk WTS-u a nie od nauk chrześcijańskich.

#39 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2009-07-21, godz. 11:44

Musisz pamiętać że są to strony 'odstępcze' od nauk WTS-u a nie od nauk chrześcijańskich.

dlatego jak widzisz "odstępcze" jest w cudzysłowiu :)

1. Dlaczego chcesz wydać trinity na pastwę Nadzorcy? Skąd wiesz jak sie zachowa? A jak ją zgnoi i karze zrobić komitet. Nadzorcy też są różni w tym względzie....
2. Za zdanie: Nie sądziłem że na stronach "odstępczych" znajdę takie mądrości Popieram całym sercem... - komitecik murowany.


ad. 1 - masz rację Arturze. Ja sam zadaję się tylko z takimi Nadzorcami , którzy są przede wszystkim ludźmi. Ale masz rację są też takie pokrętasy że bym ich pogonił na drzewo... tak więc Trinity - cofam to co powiedziałem - a w zasadzie modyfikuję. Pogadaj z kimś do kogo masz zaufanie że cię zrozumie...

ad.2 - Nie popieram wszystkiego co się tu wypisuje. Ale większość wniosków jest rozsądnych. Jeśli za rozsądek mam być wykluczony.... choć kto wie ...

a niby co tu sadziles znalezc?

No chyba wiesz jak NSK i Strażnica przedstawia odstępców. Przeciętny odstępca : ok 50 lat, z marihuaną w ustach popijający krew w szklance po Johny Walkerze. Do tego zboczeniec , homoseksualista i pedofil.

To chyba nie dziwi że miło się rozczarowałem :)
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#40 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-07-21, godz. 12:06

Tylko, ze w tej sprawie nawet najwiekszy przyjaciel, może okazać się przyjacielem WTSu
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych