Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pragnę wrócić do Jehowy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
54 replies to this topic

#21 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-11-26, godz. 11:40

(...)CHANBIĆ IMNIENIA BOŻEGO (...)


Hop, hop, [db], gdzie jestes? Błędy ortograficzne twoja wykształcona siostra robi, a ty milczysz? :)
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#22 Dyśka 23

Dyśka 23

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 11:51

Jednak dobrze by było gdybys przed podjęciem ostatecznej decyzji troche poczytała to forum żeby sprawdzić kto faktycznie te daty podawał bo na tym to i ja sie przejechałem

a w boga wierzysz czy w organizację, na ludziach można sie zawieść owszem, bo nawet wielu starszych było wykluczonych,ale czy nie rozumiesz że to za sprawą Boga,on Jezus przez całe zycie nie popełnił grzechu ale my jesteśmy grzeszni i popełniamy błedy,ale jeżeli naprawde pokładamy nadzieję w Bogu to on nam pomorze,a wierze,że pomoże bo to,że z wami gadam jeszcze bardziej mnie w tym utwierdza,to kolejna lekcja pokory mam wybór i musze sama podjąć decyzję,

Hop, hop, [db], gdzie jestes? Błędy ortograficzne twoja wykształcona siostra robi, a ty milczysz? :)

za szybko szybko pisze a poza tym robie kilka rzeczy na raz i w przeciwienstwie do ciebie nie siedze całymi dniami przed kompem

#23 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-26, godz. 11:56

BO SZATAN JEST W OGÓLE DZIWNY NIE SĄDZISZ?MOŻE MA TO JAKIEŚ GŁĘBSZE PODŁOŻE?NO MOŻE TAK DZIWNE JEST TO ,ŻE ISTNIEJE TAKŻE FORUM DLA ODSTĘPCÓW ZAŁOŻONE PRZEZ WATCHOWER A TO RACZEJ W JAKIMŚ STOPNIU BÓG NADZORUJE,MOIM ZDANIEM TO TAKA DESKA RATUNKU DLA NAS



Ech, znowu ten capslock :) Nie, nie widzę tu żadnego "głębszego podłoża". Po prostu trafiłaś pod zły adres i nie mieszaj do wszystkiego Boga lub szatana, bo to się robi żałosne :) Może to szatan nas próbuje, zsyłając takich userów jak Ty? :lol: No, szybciutko, zakładać kieckę, Biblię pod pachę i na salę! A nie tutaj z odstępcami flirtujesz.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#24 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-11-26, godz. 12:01

a w boga wierzysz czy w organizację, na ludziach można sie zawieść owszem, bo nawet wielu starszych było wykluczonych,ale czy nie rozumiesz że to za sprawą Boga,on Jezus przez całe zycie nie popełnił grzechu ale my jesteśmy grzeszni i popełniamy błedy,ale jeżeli naprawde pokładamy nadzieję w Bogu to on nam pomorze,a wierze,że pomoże bo to,że z wami gadam jeszcze bardziej mnie w tym utwierdza,to kolejna lekcja pokory mam wybór i musze sama podjąć decyzję,


Tyle, że "organizacja" przekazuje mysli Jehowy wg swoich własnych zapewnień. I nie porównuj sie do Jezusa, bo to juz nie jest pycha, ale paranoja.

za szybko szybko pisze a poza tym robie kilka rzeczy na raz i w przeciwienstwie do ciebie nie siedze całymi dniami przed kompem

Jasne, kolejna ciężko zapracowana ewangelizująca na forach. A swoją drogą, zamiast robić kilka rzeczy na raz nie mogłabyś zrobic jednej dobrze? :))))
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#25 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-26, godz. 12:01

KAŻDY OKRES W DZIEJACH LUDZKOŚCI MIAŁ SWOJE WADY I ZALETY,JA MAM WOLNY WYBÓR MAM WYKSZTAŁCENIE I NADAL SIE KSZTAŁCĘ I DOSZKALAM W SWOIM ZAWODZIE,PRACUJE NA SPRZETACH KTÓRE ODMŁADZAJA, WYSZCZUPLAJA, ITP. ALE WIDZE ŻE LUDZIE CORAZ BARDZIEJ SA SAMOLUBNI I PYSZNI,CO PROWADZI NA SKLALE ŚWIATOWA DO WOJEN,GŁODU ,NIEDOBORU WODY ,TY W POLSCE JESZ BANANA A DZIECI W AFRYCE NIE MAJA CO JESC, MYŚLISZ ZE LUDZKIE RZADY IM POMOGĄ,ŻE WYNAJDĄ SPOSÓB,KAŻDY MYSLI JAK SIE WZBOGACIĆ,A O INNYCH JUZ NIE TYLKO JEHOWA ZDOŁA POKONAĆ WSZELKIE PROBLEMY,JA TAM BYM WOLAŁA PODZIELIĆ SIE BANANEM CZY PASZTECIKIEM Z DZIEĆMI Z AFRYKI,ONE NIE MAJA TAKICH UDOGODNIEN JAK MY


NIE JESTEM SWIADKIEM,WIEC NIE GŁOSZE BO TO NIOE MA ZNACZENIA,ALE WIEM,ZE NIKT NIE ZNA DNIA I GODZINY,PRZECIEŻ BOG poprzez ducha świętego stopniowo daje poznanie ,np. kiedyś świadkowie obchodzili świeta, palili papierosy, a te daty to ci którzy nie mogli doczekać sie armagedonu,a i nie uciekne tak szybko,bez obaw nie jestem tchórzem




Dyśka gorąco cie prosze wylącz te duze litery. trudno sie czyta, a w netykiecie duze litery oznaczaja, ze krzyczysz :)

ciesze sie, ze masz takie mozliwosci, jak kazdy z nas i o tym pisze, ale czy wyciagasz z tego wnioski. 500 lat temu jak ktos urodzil sie w lepiance to nie mial szans zostac Kopernikiem, dzisiaj nie ma to znaczenie. jak ktos chce to osiagnie duzo.

ludzie sa samolubni, hmm na jakiej podstawie tak twierdzisz, a co sadzisz o powodzi w 1997 roku, a jak zawalila sie hala w katowicach, co myslisz o wielkiej orkiestrze i milionach zebranych przez ludzi. czy ty czasami na sile nie chcesz spaczyc sobie swiata i stracic wiary w ludzi. co to sa ludzkie rzady? to tylko system oragnizacyjny i to w dodatku bardzo dobry, to:

numer 112
lekarz
wesole miasteczko
handel
biblioteka
teatr
kino
komorka
informatyka
badania naukowe
uniwersytet
wlasnosc prywatna
prawa obywatelskie
wolnosc wyznania
nietykalnosc
poradnia psychologiczna
drogi
transport publiczny
i
setki
setki setki....

....innych rzeczy

na ziemi jest jak jest wiec musimy sobie sami radzic i jakos leci.

mozna oczywiscie czekac i nic nie robic, siedzac w jaskini przy ognisku, albo byc amiszem.


a afryka to przyklad tego co jeszcze trzeba zrobic, bo jak widzisz juz zrobiono wiele.
niektore panstwa w afryce radza sobie calkiem dobrze, sa otwarte na wspolprace, islam czy animizm jest sprowadzony do odpowiedniego poziomu i ludziskom sie zaczyna powoli powodzic.
tam gdzie nadal wystepuje ogromne okrucienstwo rzeczywsicie powinien zadzialac Bog i to natychmiast!!!! ale czeka juz kilka tysiecy lat. nie wiesz czasami dlaczego?

Użytkownik gruby drab edytował ten post 2009-11-26, godz. 12:06

Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#26 Dyśka 23

Dyśka 23

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 12:07

Ech, znowu ten capslock :) Nie, nie widzę tu żadnego "głębszego podłoża". Po prostu trafiłaś pod zły adres i nie mieszaj do wszystkiego Boga lub szatana, bo to się robi żałosne :) Może to szatan nas próbuje, zsyłając takich userów jak Ty? :lol: No, szybciutko, zakładać kieckę, Biblię pod pachę i na salę! A nie tutaj z odstępcami flirtujesz.

no widze,że szatan ma kolejnych sługusów,niestety kazdy mógły interpretowac na własny sposób biblie a jakie tego skutki to juz wiecie sami, to to samo jak rodzic mówi do dziecka nie idzz na impreze i nie pij alkoholu,a dziecko idzie pije,a potem np. jest zgwałcone czy cos takiego,ale myslało, ze pójdzie i troszke sie napije to nie zaszkodzi samo sobie zinterpretowało słowa ostrzeżenia przez rodzica

#27 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-11-26, godz. 12:17

no widze,że szatan ma kolejnych sługusów


Podac ci numer do najbliższej przychodni zdrowia psychicznego, Dysiu? Nie potrzebujesz skierowania.

jest zgwałcone czy cos takiego

Możesz rozwinąc to "coś takiego"? :)
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#28 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-11-26, godz. 12:25

no widze,że szatan ma kolejnych sługusów,niestety kazdy mógły interpretowac na własny sposób biblie a jakie tego skutki to juz wiecie sami, to to samo jak rodzic mówi do dziecka nie idzz na impreze i nie pij alkoholu,a dziecko idzie pije,a potem np. jest zgwałcone czy cos takiego,ale myslało, ze pójdzie i troszke sie napije to nie zaszkodzi samo sobie zinterpretowało słowa ostrzeżenia przez rodzica

Nie chciałem się włączać do tej absurdalnej dyskusji ale to co piszesz to jakiś rodzaj opętania albo obłędu. Pisałaś wcześniej że wzrośnie poznanie, że Bóg stopniowo objawia swoje zamierzenia. I rzeczywiście, muszę się zgodzić z tym. Organizacja jest coraz bardziej obnażana, coraz więcej jej przekrętów wychodzi na światło dzienne, świadomość społeczeństwa wzrasta, a co za tym idzie ludzie coraz łatwiej mogą dostrzec techniki psychomanipulacyjne jak stosuje Towarzystwo Strażnica i inne mu podobne ugrupowania religijne.
Proponuję żebyś najpierw zajrzała za kulisy organizacji wówczas łatwiej będzie Ci prowadzić takie dyskusje

#29 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-11-26, godz. 12:35

Z DANIELA TEZ SIE ŚMIALI I SZYDZILI, ALE Z JEZUSA NAJBARDZIEJ,SZKODA MOJEGO CZASU NA DYSKUSJE Z WAMI,A PROPOS ZE MNA OK TO TY LEPIEJ SIE PRZEBADAJ,A W BIBLII MOŻE ZNAJDZIESZ KILKA WSKAZÓWEK DLA SIEBIE

Od kiedy biblia to podrecznik medyczny?

PS. Skoncz z CapsLockiem...

[...]NO MOŻE TAK DZIWNE JEST TO ,ŻE ISTNIEJE TAKŻE FORUM DLA ODSTĘPCÓW ZAŁOŻONE PRZEZ WATCHOWER A TO RACZEJ W JAKIMŚ STOPNIU BÓG NADZORUJE,MOIM ZDANIEM TO TAKA DESKA RATUNKU DLA NAS

Zalozone prze Watchtower? Co Ty pier****isz? Czy choc jeden post z tego forum po za swoim przeczytalas?
Zalamka...
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#30 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-26, godz. 12:38

no widze,że szatan ma kolejnych sługusów


A zatem ja, "sługus szatana" :lol: po raz kolejny Ci radzę: idź na zebranie :) Po drodze odwiedź jaką poradnię zdrowia psychicznego, bo zdecydowanie nie panujesz nad emocjami :) Twój słowotok nie jest najlepszym symptomem...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#31 Dyśka 23

Dyśka 23

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 13:11

A zatem ja, "sługus szatana" :lol: po raz kolejny Ci radzę: idź na zebranie :) Po drodze odwiedź jaką poradnię zdrowia psychicznego, bo zdecydowanie nie panujesz nad emocjami :) Twój słowotok nie jest najlepszym symptomem...

wszechwiedzacy,nieomylny....

#32 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-11-26, godz. 13:11

trolling?

#33 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-11-26, godz. 13:32

trolling?

Raczej zbyt małe obycie z internetem polaczone z brakiem znajomosci tematu oraz emocjami.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#34 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-11-26, godz. 13:35

trolling?

Myślę pawdob że BINGO ! ;)
Dajmy sobie wszyscy spokój z tą forumowiczką a prawdopodobnie zrezygnuje z dalszej dyskusji. Nie dajmy się sprowokować (nawet najbardziej niedorzecznymi postami tej osoby)

#35 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-11-26, godz. 15:08

Dyśka, ale tak naprawdę o co kaman?

Napisz konkretnie o co ci chodzi, to ci odpowiemy.

Jeśli chodzi o powrót do Organizacji to zapewne będziesz musiała napisać list do starszych z twojego zboru a w nim napisać prośbę o przyłączenie. Więcej szczegółów nt. procedury przyłączenia uzyskasz kontaktując się ze starszymi z twojego zboru.

Użytkownik ble edytował ten post 2009-11-26, godz. 15:10


#36 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-11-26, godz. 15:29

A tak w ogóle Panie Hrabio to co teraz w tej Polszcze sie wyrabia :lol:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#37 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-11-26, godz. 15:37

Możesz też, jak brakuje Ci smiałości w skontaktowaniu się bezpośrednio ze starszymi, napisać list do Nadarzyna z prośbą o odwiedzenie Cię przez kompetentne (w przyłączeniu) osoby. Myślę, że bracia ucieszą się z Twojej chęci powrotu na łono Organizacji i udzielą Ci stosownej pomocy.
Nie podejmuj jednak ostatecznej decyzji w przypływie chwilowej potrzeby przebywania wśród osób miłujących Boga Jehowę, czy pod wpływem niepokojących Cię medialnych informacji o kolejnych katastrofach, zdjących się wskazywać na przyblizanie się wielkiego ucisku. Przemyśl wnikliwie swoje kroki. Może trafiłaś pod dobry adres wchodząc na to forum. Bóg działa na różne sposoby i niekoniecznie wg schematu, jaki wyniosłaś z domu i wychowania w świadkowskiej rodzinie.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#38 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-11-26, godz. 16:19

no widze,że szatan ma kolejnych sługusów,niestety kazdy mógły interpretowac na własny sposób biblie a jakie tego skutki to juz wiecie sami


Biedne dziecko :o

#39 Robert_X

Robert_X

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 60 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 16:29

Właśnie to jest chyba skutek przedawkowania propagandy z Brooklynu

#40 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-26, godz. 16:58

Szkoda że o swoim Bogu zapomiałaś jak Ci d...a ognia dawała :) Klasyka....
nie potrafiłam uwierzyć.......




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych