Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pragnę wrócić do Jehowy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
54 replies to this topic

#41 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-11-26, godz. 17:08

Proponuję skończyć się naśmiewać, używać obraźliwych, sarkastycznych zwrotów aby się nie upodobnić do wiadomo kogo. Prowadźmy rzeczową, logiczną i kulturalną dyskusję z ludźmi którzy być może rzeczywiście potrzebują pomocy i którym jest ciężko.

#42 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2009-11-26, godz. 17:24

Dyśka, jak chcesz wrócić do Jehowy, to przyjdź do Jezusa, Mat 11,26 i nast. Tylko przez niego można przyjść do Ojca. Jan 14,6. A jeśli chcesz próbować przyjść do Jehowy przez organizacje, to podanie do starszych, potem jakiś okres próbny, u znajomego trwało to około roku, potem może będą tak łaskawi i cię przyjmą zpowrotem. A i to nie daje ci pewności, że wrócisz do Jehowy, bo do Niego się przychodzi tylko przez Jezusa. Wezwij jego imienia Dz 22,16; 1 Kor 1,2 i spytaj go, co masz dalej robić, Iz 11,10. zaufaj mu, a on cię pokieruje. Dz 13,38-39.
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#43 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-11-26, godz. 17:51

Wygląda na tandetną prowokację. Kilka klasycznych historii i wątków wrzuconych do jednego koszyka. Do tego sprzeczne wypowiedzi, na której już wskazał wcześniej edd. Nie bardzo wiadomo, o co chodzi: czy o wirtualne głoszenie metodą na skruszonego ŚJ próbującego przemawiać do odstępców, czy raczej o świetną zabawę trolla.
.jb

#44 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-11-26, godz. 18:04

No oczywiście, że wygląda to na prowokację. Kilka godzin temu wskazywałem na trolla.

Kochani, nie ma sensu produkować się w tym wątku. Chyba, że chcecie sprawiać komuś niezłą zabawę. A jeśli dziewczyna jest realna, to niech sobie wraca. Ona nie szuka porady, tylko poinformowała nas o swoim zamiarze. I tyle. Dużo szczęścia w życiu! Bez ironii.

#45 easypadcx

easypadcx

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-11-26, godz. 18:55

Szkoda że o swoim Bogu zapomiałaś jak Ci d...a ognia dawała :) Klasyka....



Qwerty!!!!!! no wiesz????

#46 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2009-11-27, godz. 13:58

Szczerze się ubawiłam czytając powyższą wymianę zdań.
Najbardziej rozśmieszyło mnie to, że nawet brat_jaracz cośkolwiek sie zirytował!
A na poważnie to myślę, że nie musi to być prowokacja, tylko test.
Zauważyłam, że osoby wykluczone za pospolite grzechy, są najbardziej ortodoksyjne ze wszystkich. Osoba taka robiła coś co było sprzeczne z wyznawanymi normami, co uważała w głębi serca za grzech, więc teraz musi sama sobie udowodnić, że nie jest stracona dla Jehowy. Może być i tak, że to była próba, coś w rodzaju testu, pokazania samej sobie, że nie uległa pokusie, choć weszła na zakazane odstępcze forum. Nie dała się zwieść! Jest uratowana!
Jest to równoczesnie dowód braku samodzielnego myslenia. Gdzie w Biblii jest zakaz palenia papierosów, lub trawki??? Gdzie jest napisane ,że to grzech. To jest napisane tylko w kodeksie Organizacji. A ten kodeks nie został napisany przez Boga.
Oczywiście lista grzechów do popełnienia jest długa i tu nie miejsce na rozwazanie ich zasadności.
Niech dziewczyna wraca i czuje sie spełniona. Good luck!
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#47 Robert_X

Robert_X

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 60 Postów

Napisano 2009-11-27, godz. 18:02

Wygląda na tandetną prowokację. Kilka klasycznych historii i wątków wrzuconych do jednego koszyka. Do tego sprzeczne wypowiedzi, na której już wskazał wcześniej edd. Nie bardzo wiadomo, o co chodzi: czy o wirtualne głoszenie metodą na skruszonego ŚJ próbującego przemawiać do odstępców, czy raczej o świetną zabawę trolla.

Chyba chodziło jej o głoszenie bo miesiac się kończy a owoc puściutki więc coś trzeba dopisać.

Użytkownik Robert_X edytował ten post 2009-11-27, godz. 18:02


#48 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-11-27, godz. 23:03

JA MAM WOLNY WYBÓR MAM WYKSZTAŁCENIE I NADAL SIE KSZTAŁCĘ I DOSZKALAM W SWOIM ZAWODZIE,PRACUJE NA SPRZETACH KTÓRE ODMŁADZAJA, WYSZCZUPLAJA, ITP. ALE WIDZE ŻE LUDZIE CORAZ BARDZIEJ SA SAMOLUBNI I PYSZNI,CO PROWADZI NA SKLALE ŚWIATOWA DO WOJEN,GŁODU ,NIEDOBORU WODY ,TY W POLSCE JESZ BANANA A DZIECI W AFRYCE NIE MAJA CO JESC, MYŚLISZ ZE LUDZKIE RZADY IM POMOGĄ,ŻE WYNAJDĄ SPOSÓB,KAŻDY MYSLI JAK SIE WZBOGACIĆ,A O INNYCH JUZ NIE TYLKO JEHOWA ZDOŁA POKONAĆ WSZELKIE PROBLEMY,JA TAM BYM WOLAŁA PODZIELIĆ SIE BANANEM CZY PASZTECIKIEM Z DZIEĆMI Z AFRYKI,ONE NIE MAJA TAKICH UDOGODNIEN JAK MY


NIE JESTEM SWIADKIEM,WIEC NIE GŁOSZE BO TO NIOE MA ZNACZENIA,ALE WIEM,ZE NIKT NIE ZNA DNIA I GODZINY,PRZECIEŻ BOG poprzez ducha świętego stopniowo daje poznanie ,np. kiedyś świadkowie obchodzili świeta, palili papierosy, a te daty to ci którzy nie mogli doczekać sie armagedonu,a i nie uciekne tak szybko,bez obaw nie jestem tchórzem



O Boże! Proszą Dyśka i błagam Cię, powiedz że chociaż ładna jesteś... bo czytać się Ciebie nie da.
Umbre Summum

#49 wizart

wizart

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 2009-12-30, godz. 11:31

Dyśka. Nie pisz i nie wdawaj się w absurdu sięgającą polemikę. Zrobią z ciebie wariatkę, wyśmieją, po drodze wyleją kilka wiaderek pomyj. Wiem, ze piszesz z bólu i z braku tymczasowych rozwiązań. Nie szukaj tu odpowiedzi, bo jej tu nie ma, więc szkoda czasu i zdrowia. Szukaj tam, gdzie mozesz znaleźć. Zwróć się do kogoś kogo znasz i wiesz, ze potraktuje poważnie twój problem. 70% uczestników tego forum to ludzie pozbawieni zasad, nie ukierunkowani, ignoranci i szydercy oszukujący samych siebie.

Nie jest to ani miejsce dla ciebie ani towarzystwo. Nie czytaj, bo szkoda twojego czasu i póki masz zdrowe potrzeby i serce do Prawdy, zrób to co powinnaś juz dawno.
Logikę i poziom wywodów tybylców masz powyżej.

Życzę ci byś znalazła tyle sił.

Użytkownik wizart edytował ten post 2009-12-30, godz. 11:49


#50 nunek

nunek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 193 Postów
  • Gadu-Gadu:18612649
  • Płeć:Male

Napisano 2009-12-30, godz. 11:54

Nie lubię wiaderek z pomyjami.Może lepiej wysyłać wiadomości prywatne i tam je wylewać?

#51 wizart

wizart

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 2010-01-03, godz. 08:15

Nie lubię wiaderek z pomyjami.Może lepiej wysyłać wiadomości prywatne i tam je wylewać?


Sugerując pisanie wiadomości na priv masz na mysli mnie? Nie przeszkadza ci wcześniejsza polemika na zerowym poziomie?

Poziom bywalców tego forum nie powinien być zaskakujący. Wpisali się tu ludzie, którzy w innych postach podkreślają swoje walory, powagę i kulturę.
A tu mieli okazję dać "popalić" innowiercy, więc folgowali do bólu. Niczym Krzyżacy gdy klarowali kto tak na prawdę ma rację, jedyną i sluszną.

Użytkownik wizart edytował ten post 2010-01-03, godz. 08:20


#52 scandik

scandik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 120 Postów
  • Gadu-Gadu:811867
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano 2010-01-03, godz. 09:05

Dyśka. 70% uczestników tego forum to ludzie pozbawieni zasad, nie ukierunkowani, ignoranci i szydercy oszukujący samych siebie.

Nie jest to ani miejsce dla ciebie ani towarzystwo. Nie czytaj, bo szkoda twojego czasu i póki masz zdrowe potrzeby i serce do Prawdy, zrób to co powinnaś juz dawno.
Logikę i poziom wywodów tybylców masz powyżej.

Życzę ci byś znalazła tyle sił.


A w ryj chcesz za tych ignorantów i szyderców ??? Dostaniesz po gębie frajerze i możesz później chwalić się że zostałeś przesladowany.

Nie życzę sobie takich okresleń, oceniaj samego siebie, a od innych WARA !!!!!!!

Użytkownik scandik edytował ten post 2010-01-03, godz. 09:06

Gdy nadejdzie ta chwila, gdy staniesz w obliczu czegoś nieznanego....... Gdy na końcu ciemnego tunelu ujrzysz światełko.....

To zejdź do cholery z torów bo pociąg jedzie !!!!!!

#53 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-01-03, godz. 10:01

Dyśka. 70% uczestników tego forum to ludzie pozbawieni zasad, nie ukierunkowani, ignoranci i szydercy oszukujący samych siebie.

Nie jest to ani miejsce dla ciebie ani towarzystwo. Nie czytaj, bo szkoda twojego czasu i póki masz zdrowe potrzeby i serce do Prawdy, zrób to co powinnaś juz dawno.
Logikę i poziom wywodów tybylców masz powyżej.

A w ryj chcesz za tych ignorantów i szyderców ??? Dostaniesz po gębie frajerze i możesz później chwalić się że zostałeś przesladowany.

Nie życzę sobie takich okresleń, oceniaj samego siebie, a od innych WARA !!!!!!!


Scandik, spokojnie. Na tym forum dość często się ocenia innych - zazwyczaj świadków Jehowy - nazywając niejednokrotnie hipokrytami, naiwniakami, i garścią innym pogardliwych określeń.

Nie jest to ładne, ale to nie pierwsze obsmarowywanie jakiejś grupy na tym forum, więc nie ma co przesadzać z reakcją ;)

#54 wizart

wizart

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów

Napisano 2010-01-03, godz. 13:52

A w ryj chcesz za tych ignorantów i szyderców ??? Dostaniesz po gębie frajerze i możesz później chwalić się że zostałeś przesladowany.

Nie życzę sobie takich okresleń, oceniaj samego siebie, a od innych WARA !!!!!!!


odpowiem moze poprzednim postem, a wszyscy sami oceńcie poziom kolegi Krzyżaka:

70% uczestników tego forum to ludzie pozbawieni zasad, nie ukierunkowani, ignoranci i szydercy oszukujący samych siebie.
Nie jestem zaskoczony, choć może troszkę...
Ijeszcze do krzewiciela pokoju jego słowami jakie napisał chcąc uspokoić delikatniejszy sposób przemawiania niż jego własny:
"Proszę o nie zaśmiecanie tego tematu. Jeśli macie jakieś uwagi względem siebie od tego jest PM." (wypowiedź scandik) - ileż zakłamania: tam głoszenie kultury i oaza spokoju, tu krucjata w obronie wiary :) Krwawa krucjata.
Swoją wypowiedzią zdradzasz w której jesteś grupie: 30% świadomych i zastanawiających się nad ważnymi aspektami życia, czy posostałą częścią wspomnianej grupy forumowiczów.

Ale ocenę kolegi pozostawiam wam:)

Scandik, spokojnie. Na tym forum dość często się ocenia innych - zazwyczaj świadków Jehowy - nazywając niejednokrotnie hipokrytami, naiwniakami, i garścią innym pogardliwych określeń.

Nie jest to ładne, ale to nie pierwsze obsmarowywanie jakiejś grupy na tym forum, więc nie ma co przesadzać z reakcją ;)


jak łatwo można "odwrócić kota ogonem". Moja opinia n/t kultury, hipokryzji, poziomu rozmów bierze się właśnie stąd, że czytam wpisy i śledzę niektórych krzykaczy tego forum. Głoszą, że należy być miłym, kulturalnym itp, podczas gdy to zwykłe slogany, i kiedy tylko brak im logicznej argumentacji leci im gówienko z ust, co widzieliśmy przed chwilą.

A ty najwyraźniej chcesz, by wyglądało to odwrotnie:

ze kolega się zdenerwował, bo go ktoś uraził, a nie że zachował sie tak jak zawsze w takich chwilach, bo zwyczajnie jest pieniaczem, furiatem i ignorantem...

Ja w mojej ocenie mogę się mylić, ale sposób i poziom jego zachowania najlepiej oddaje jak bardzo jest wierzący i miłuje bliźniego no i jakim pilnym jest uczniem Jezusa:)

Użytkownik wizart edytował ten post 2010-01-03, godz. 14:01


#55 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-01-03, godz. 14:39

Dyśka. Nie pisz i nie wdawaj się w absurdu sięgającą polemikę. Zrobią z ciebie wariatkę, wyśmieją, po drodze wyleją kilka wiaderek pomyj. Wiem, ze piszesz z bólu i z braku tymczasowych rozwiązań. Nie szukaj tu odpowiedzi, bo jej tu nie ma, więc szkoda czasu i zdrowia. Szukaj tam, gdzie mozesz znaleźć. Zwróć się do kogoś kogo znasz i wiesz, ze potraktuje poważnie twój problem. 70% uczestników tego forum to ludzie pozbawieni zasad, nie ukierunkowani, ignoranci i szydercy oszukujący samych siebie.

Nie jest to ani miejsce dla ciebie ani towarzystwo. Nie czytaj, bo szkoda twojego czasu i póki masz zdrowe potrzeby i serce do Prawdy, zrób to co powinnaś juz dawno.
Logikę i poziom wywodów tybylców masz powyżej.

Życzę ci byś znalazła tyle sił.


To w ogóle nie rozumiem po co się udzielasz na takim forum???

Co do autorki tego tematu to widać,że to wydaje się osobą niedojrzałą emocjonalnie,pogubioną z małą wiedzą na temat WTS i teorii, których stara się bronić,z jeszcze mniejszą umiejętnością wyrażania własnych myśli i poglądów (o ile własne ma).
Siła jej w niczym nie pomoże, może właśnie spokojne poczytanie forum by się przydało...

Użytkownik malinowa7 edytował ten post 2010-01-03, godz. 14:40





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych