Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak powinni zmienić się ŚJ?


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#41 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 19:17

Mi tam art. Strażnicy się podobają, szczególnie te o Bogu i Jezusie.
Kwestia poziomu.. może i są inne wysoce wyrafinowane książki o tych sprawach.
Pytanie tylko: czyje poglądy reprezentują, czy często nie są wewnętrznie sprzeczne ?

W moich dotychczasowych kontaktach z śj.zauważyłem że samodzielne rozumowanie nie bylo ich mocną stroną. Ja nie jestem szarym czlowiekiem którego można przestraszyć Armagedonem. Częściowo znam Biblie i z tego powodu trudno bylo im ze mną rozmawiać. w pojedynku straznica - Biblia, Biblia zawsze wyjdzie zwycięsko. :rolleyes:

Z twojej wypowiedzi wnioskuję że masz się za kogoś lepszego. To i może masz jakieś przyczyny ku temu że tak się wysoko oceniasz :blink:
Nie sądze zeby manipulacyjne zabiegi paru redaktorów mogły być podstawą do podciągniecia 6 milionów czytelników do szarego tłumu nie posiadającego standartu w postaci samodzielnego myślenia.
To moim zdaniem wpadanie w drugą skrajność.

nie bardzo rozumiem w którym miejscu wyczytałes że uważam się za kogoś lepszego,mądrzejszego.
ja opisałem tylko swoje spotkania z śj. i wyniki "pojedynku" Biblia- strażnica. wybacz ale dla mnie czlowiek odpowiadjący na pytanie biblijne wyuczonym tekstem nie będzie człowiekiem samodzielnie myślącym. i to bez względu na to jakie ugrupowanie religijne będzie reprezentował. także i to którego ja jestem czlonkiem. :D
a co podanej przez ciebie liczby. w histori chrześcijaństwa jest pewne ugrupowanie które jest jeszcze liczniejsze. z tego co wiesz to nie liczby świadczą o prawdziwości nauk. :rolleyes:

#42 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-08, godz. 19:18

Mi tam art. Strażnicy się podobają, szczególnie te o Bogu i Jezusie.
Kwestia poziomu.. może i są inne wysoce wyrafinowane książki o tych sprawach.
Pytanie tylko: czyje poglądy reprezentują, czy często nie są wewnętrznie sprzeczne ?

... no właśnie i nie wymagają samodzielnego myślenia ;-)

Nawet streszczenie zawartości wymaga pewnej dozy myślenia ;)

no tak zwlaszcza jak da mu się gotowe odpowiedzi ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#43 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 19:38

Nawet streszczenie zawartości  wymaga pewnej dozy myślenia  ;)
no tak zwlaszcza jak da mu się gotowe odpowiedzi ;-)

Są tam też ( w Biblii ) rzeczy trudne które samemu ciężko pojąć ludziom co nigdy nie czytali tej księgi, albo mieli skrzywione poglądy odziedziczone po przodkach.
Więc tylko się cieszyć że ktoś chce to przybliżyć.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#44 slawo

slawo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 107 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 19:43

[/QUOTE]
Są tam też ( w Biblii ) rzeczy trudne które samemu ciężko pojąć ludziom co nigdy nie czytali tej księgi, albo mieli skrzywione poglądy odziedziczone po przodkach.
Więc tylko się cieszyć że ktoś chce to przybliżyć.[/QUOTE]
tak to naprawdę jest powód do radości pod warunkiem że są to poglądy Biblii a nie...
z drugiej strony z tonu twoich wypowiedzi zaczyna przebijac to co mnie zarzuciłeś wcześniej. :P

#45 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-08, godz. 19:58

White Death:

Są tam też ( w Biblii ) rzeczy trudne które samemu ciężko pojąć ludziom co nigdy nie czytali tej księgi, albo mieli skrzywione poglądy odziedziczone po przodkach.
Więc tylko się cieszyć że ktoś chce to przybliżyć

O tacy zawsze się znajdą, tylko... te ich skrzywione poglądy odziedziczone po przodkach. I z czego tu się cieszyć?

#46 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 20:18

White Death:

Są tam też ( w Biblii ) rzeczy trudne które samemu ciężko pojąć ludziom co nigdy nie czytali tej księgi, albo mieli skrzywione poglądy odziedziczone po przodkach.
Więc tylko się cieszyć że ktoś chce to przybliżyć

O tacy zawsze się znajdą, tylko... te ich skrzywione poglądy odziedziczone po przodkach. I z czego tu się cieszyć?

Bóg szuka w ludziach dobra, tak ?
Więc nawet w najgorszych ludziach jest odrobina dobra, a co mówić o ludziach z gruntu dobrych, którzy czasami tylko blądzą ?
Myśl pozytywnie !
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#47 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-08, godz. 20:20

Są tam też ( w Biblii ) rzeczy trudne które samemu ciężko pojąć ludziom co nigdy nie czytali tej księgi, albo mieli skrzywione poglądy odziedziczone po przodkach.
Więc tylko się cieszyć że ktoś chce to przybliżyć.

hmm czy to znaczy ze wiekszość SJ jest niedouczona biblijnie i skrzywiona!? że WTS musi im pomagac w zrozumieniu Biblii? ... stosować pytania sugestywne i naprawadzające ? a jaką ma się pewność, że ci co uczą poprzez tekst pisany nie mylą się? wszak, także mają skrzywione poglądy?! a może są nieoomylni, a jak nie sa to kto dał im prawo pouczac innych jak mają żyć;-)

no a co z tymi którzy wcale nie uważają Biblii za coś wyjątkowego, wszakże istnieje tyle ksiąg religijnych na równi wartościowych i na równi przekazujących same dobre mysli
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#48 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 22:00

Są tam też ( w Biblii ) rzeczy trudne które samemu ciężko pojąć ludziom co nigdy nie czytali tej księgi, albo mieli skrzywione poglądy odziedziczone po przodkach.
Więc tylko się cieszyć że ktoś chce to przybliżyć.

hmm czy to znaczy ze wiekszość SJ jest niedouczona biblijnie i skrzywiona!? że WTS musi im pomagac w zrozumieniu Biblii? ... stosować pytania sugestywne i naprawadzające ? a jaką ma się pewność, że ci co uczą poprzez tekst pisany nie mylą się? wszak, także mają skrzywione poglądy?! a może są nieoomylni, a jak nie sa to kto dał im prawo pouczac innych jak mają żyć;-)

no a co z tymi którzy wcale nie uważają Biblii za coś wyjątkowego, wszakże istnieje tyle ksiąg religijnych na równi wartościowych i na równi przekazujących same dobre mysli

Pomylić się może kazdy, a faktycznie 90 % ludzkiej populacji głupieje przy pierwszym samodzielnym czytaniu Biblii. Pomaganie innym ją zrozumieć jest rzeczą naturalną..
A jak uważasz że inne księgi religijne są równie dobre to pisz sobie o nich na innych forach :D
Tu się dyskutuje o sJ a jest to formacja zajmująca się głównie Biblią B)
Co do pouczania jak żyć to jakoś wszyscy to lubią robić, więc argument nie bardzo trafiony.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#49 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-08, godz. 22:30

White Death:

Pomylić się może kazdy, a faktycznie 90 % ludzkiej populacji głupieje przy pierwszym samodzielnym czytaniu Biblii.

Dobrze jest czasem mówić za samego siebie. Jeśli ty człowieku poniosłeś tego typu tramę, czytając Biblię to, dajesz jakieś świadeztwo o mozliwościach swojej percepcji.
Bóg jednak jest nad nami i będzie dotąd dopóki takich ogłupiałych będzie ciągle niewielu. A mam na myśli na przykład rozumienie (autorstwa Rutherforda) treści słów Biblii owocujące zakazem transfuzjii, czy ogłaszaniem kolejnych dat harmgieddonu. Bardziej już zgłupieć nie można.

#50 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-08, godz. 22:34

White Death:

Pomylić się może kazdy, a faktycznie 90 % ludzkiej populacji głupieje przy pierwszym samodzielnym czytaniu Biblii.

Dobrze jest czasem mówić za samego siebie. Jeśli ty człowieku poniosłeś tego typu tramę, czytając Biblię to, dajesz jakieś świadeztwo o mozliwościach swojej percepcji.
Bóg jednak jest nad nami i będzie dotąd dopóki takich ogłupiałych będzie ciągle niewielu. A mam na myśli na przykład rozumienie (autorstwa Rutherforda) treści słów Biblii owocujące zakazem transfuzjii, czy ogłaszaniem kolejnych dat harmgieddonu. Bardziej już zgłupieć nie można.

Oj można zgłupieć bardziej, jest takich przypadków tyle że az się nie chce w klawiaturę klepać.
Od szorowania na kolanach w pielgrzymkach po wojny religijne.. szkoda słów.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#51 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-09, godz. 10:13

Pomylić się może kazdy, a faktycznie 90 % ludzkiej populacji głupieje przy pierwszym samodzielnym czytaniu Biblii. Pomaganie innym ją zrozumieć jest rzeczą naturalną..
A jak uważasz że inne księgi religijne są równie dobre to pisz sobie o nich na innych forach :D
Tu się dyskutuje o sJ a jest to formacja zajmująca się głównie Biblią B)
Co do pouczania jak żyć to jakoś wszyscy to lubią robić, więc argument nie bardzo trafiony.

dawno, dawno temu kiedy światło jakie spadało na łby autorów artykulików Straszaka było sobie jakieś dziwne, w moim mieście był sobie zbór, który co niedziele jak przystało na porządnych badaczy pism, studiował Biblię za pomocą Strażnicy (zawsze to wyrażenie mi się podobało ;-) ) a że ten zbór miał kumatych starszych, którym w pewnym momencie studiowania owej publikacji coś przestało grać – chodzi zwłaszcza o przesławne „pokolenie, które nie wymrze” i jak na porządnych ludzi przystało, zaczeli głośno wypowiadać swoje spostrzeżenia. Burza jaka wybuchła przeszła wszelkie wyobrażenia ! Jednej nocy zwołano Komisje Śledczą i tak braciszków wraz z połową zboru wykluczono ;-) (ca. 40 osóB) Po jakiś dwóch latach spadło światło jak grom z jasnego nieba na pismaków WTS i wysmarowali wyjaśnienie dotyczące „pokolenia”, łudząco podobne do tego co już wcześniej owi banici ogłosili. Do dnia dzisiejszego, owi bracia wykluczeni, feralnej nocy nie zostali zrehabilitowani ! Niektóre rodziny były SJ przez pokolenia i tak jedna noc przekreśliła ich wcześniejsze dokonania. Więc jak to się ma do tego co piszesz na temat studiowania tej waszej gazetki ;-)?

a propos Twojego spostrzeżenia dotyczącego przeniesienia się na inne forum w związku z tym że uważam, że istnieją inne święte księgi obok Bibli, to jakoś nie rozumie! Przecież piszę o SJ ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#52 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-09, godz. 17:01

White Death: Posted on 2006-02-08 23:34

Od szorowania na kolanach w pielgrzymkach po wojny religijne.. szkoda słów

No toś dżehowie przyłożył. Mam nadzieję, że wiesz o czym mówię. Jeśli nie, za pokutę przeczytaj sobie synu księgę, no niech to będzie ... a właściwie całą Biblię. Ale ze trzy razy !!!

#53 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-09, godz. 17:07

White Death:

Pomylić się może kazdy, a faktycznie 90 % ludzkiej populacji głupieje przy pierwszym samodzielnym czytaniu Biblii.

Dobrze jest czasem mówić za samego siebie. Jeśli ty człowieku poniosłeś tego typu tramę, czytając Biblię to, dajesz jakieś świadeztwo o mozliwościach swojej percepcji.
Bóg jednak jest nad nami i będzie dotąd dopóki takich ogłupiałych będzie ciągle niewielu. A mam na myśli na przykład rozumienie (autorstwa Rutherforda) treści słów Biblii owocujące zakazem transfuzjii, czy ogłaszaniem kolejnych dat harmgieddonu. Bardziej już zgłupieć nie można.

No może moje "swiadeztwo" i kiepsko o mnie świadczy, niemniej proponuję się zająć własnymi błędami, "trama" bedzie mniejsza :) a i obciachów sobie zaoszczędzisz... na "trame i swiadeztwo" dobrze robi funkcja "podgląd posta"
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#54 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-09, godz. 17:56

White Death Posted on 2006-02-09 18:07

No może moje "swiadeztwo" i kiepsko o mnie świadczy, niemniej proponuję się zająć własnymi błędami, "trama" bedzie mniejsza  a i obciachów sobie zaoszczędzisz... na "trame i swiadeztwo" dobrze robi funkcja "podgląd posta"

Z serca dziękuję biała damo. Oczywiście skorzystam. Ale brakuje mi tu cytatu z Biblii. Nic tam nie ma na ten temat ? Na pewno coś znajdziesz. Czekam.
A tak jeszcze a propos

polarm Posted on 2006-02-09 18:01

z grubsza, tych twoich "wojen religijnych". Pamiętasz to piękne słoneczne popołudnie gdy Mojżesz wściekł się o tego cielca, no wiesz o tego byka. Ale się lało na czerwono co? To był majstersztyk. I to akurat tuż po otrzymaniu na tablicy "Nie zabijaj" Oto jest prawdziwy chwalca miłosierdzia Bożego. Tylko brać przykład. A i dzieciom na dobranoc jest co opowiedzieć. I to wszystko w tym ulubionym przez dzieci czerwonym kolorze. Drugi Korczak nie ma co.

#55 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-09, godz. 18:45

White Death Posted on 2006-02-09 18:07

No może moje "swiadeztwo" i kiepsko o mnie świadczy, niemniej proponuję się zająć własnymi błędami, "trama" bedzie mniejsza  a i obciachów sobie zaoszczędzisz... na "trame i swiadeztwo" dobrze robi funkcja "podgląd posta"

Z serca dziękuję biała damo. Oczywiście skorzystam. Ale brakuje mi tu cytatu z Biblii. Nic tam nie ma na ten temat ? Na pewno coś znajdziesz. Czekam.
A tak jeszcze a propos

polarm Posted on 2006-02-09 18:01

z grubsza, tych twoich "wojen religijnych". Pamiętasz to piękne słoneczne popołudnie gdy Mojżesz wściekł się o tego cielca, no wiesz o tego byka. Ale się lało na czerwono co? To był majstersztyk. I to akurat tuż po otrzymaniu na tablicy "Nie zabijaj" Oto jest prawdziwy chwalca miłosierdzia Bożego. Tylko brać przykład. A i dzieciom na dobranoc jest co opowiedzieć. I to wszystko w tym ulubionym przez dzieci czerwonym kolorze. Drugi Korczak nie ma co.

No.. to świadczy o tym jacy ludzie wtedy żyli na ziemi :(
Nie mam zamiaru bombardować cię wersetami dużego ani średniego kalibru.
Używanie tego oręża ma sens tylko wtedy, gdy przebije się przez skorupę ludzkiej ignorancji.
:( :( :( :( :( :( :(
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#56 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-09, godz. 19:11

White Death Posted on 2006-02-09 19:45

No.. to świadczy o tym jacy ludzie wtedy żyli na ziemi

Jacy ? Tacy sami jak dziś natchnieni orędziem Jehowy - z nich bierzesz przykład a innym wytykasz. Kłaniają się dwie miary.

Nie mam zamiaru bombardować cię wersetami dużego ani średniego kalibru.

Nareszcie.
Wypada zacytować:

Matko jedyna wspomóż. Jezu miłościwy dodaj mi sił.
No przecież człowieku cały problem z tobą i tobie podobnym, że zrezygnowałeś z samodzielnego myślenia. Niedługo do kibla będziesz chodził tak jak Biblia nakazuje. Jak to zrobisz? Pójdziesz za stodołę?. Od tego czasu coś się chyba zmienilo czyż nie ?
A dlaczego naśladując postacie biblijne nie chodzisz obrzezany ? Dlaczego jesz wieprzowinę? Dlaczego wzorem postaci Biblijnych na widok błyskawicy nie padasz na twarz i nie wychwalasz władcy piorunów gromowładnego Jehowę. Oni tak czynili. A na pewno strach przed tym zjawiskiem Jemu właśnie przypisywali w danej chwili. Czy ich trafi lub nie piorun jasny. Dzisiaj założysz piorunochron i masz gdzieś burzę z jej "boską grozą" Czy nie było o piorunach w podstawówce?
Jak nie masz litości nad sobą to miej ją chociaż nad nami. Ty się nadajesz do"rozmowy z muzułmaninem" dla którego najmniej ważne jest myślenie tylko żeby bezmyślnie wyrecytować lub wykrzyczeć jakiś werset i już jest błogosławiony bo oddał bóstwu co należne. Śmiem twierdzić że Jezus jest bogiem rozumu i bożej mądrości. Błagam Cię jednal nie próbuj mnie przekonać, że ta mądrość polega na torturowaniu bezmyślnie cytatem, sloganem, wersetem. I tu znajdziesz podstawową cechę i obraz sekty, której podstawowym zadaniem jest wydusić samodzielne myslenie i uczynić z człowieka właśnie taki bezmyślny miotacz sloganów jakim jesteś. Ja mam do ciebie gorącą prośbę, jak już coś przeczytasz w Biblii i zechcesz to zacytować weź pod uwagę i to że minęło jednak te 2000 lat. Do pracy zasuwasz nie osiolkiem a tramwajem . Ludzie nie robią już w majtki ze strachu przed Burzą jak przed boską mocą. Gdyby jakaś biblijna postać zobaczyła Cię z komórą, nie byłbyś w stanie wyjaśnic jej co to jest i założe się że skonczył byś pod kupą kamieni. Pod jeszcze większa kupą skończyłbyś nawracając ich do najwspanialszej religii na świecie Made in Strażnica.
Na koniec mam naprawdę pokorna prośba, chyba nie tylko w moim imeniu: Myśl, błagam Cię, myśl trochę zanim wyrzucisz coś z katapulty.


Jednak pomogło

Używanie tego oręża ma sens tylko wtedy, gdy przebije się przez skorupę ludzkiej ignorancji.


No to wypada życzyć wzajemnie. A jak go nie możesz wersetem, to może "...prawdą przepasz się..."

#57 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-02-09, godz. 20:58

Oj można zgłupieć bardziej, jest takich przypadków tyle że az się nie chce w klawiaturę klepać.
Od szorowania na kolanach w pielgrzymkach po wojny religijne.. szkoda słów.


... po posiadanie akcji spółki produkującej silniki bomb i zakaz przyjmowania krwi, narządów, szczepionek ...

#58 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-09, godz. 21:04

Oj można zgłupieć bardziej, jest takich przypadków tyle że az się nie chce w klawiaturę klepać.
Od szorowania na kolanach w pielgrzymkach po wojny religijne.. szkoda słów.


... po posiadanie akcji spółki produkującej silniki bomb i zakaz przyjmowania krwi, narządów, szczepionek ...

Dalej, wyrzuć to z siebie, potem przychodzi ulga..
No to przykre że brałaś udział w produkcji bomb.
Ja bym się nie dał namówic :rolleyes:
Dobrze że nie jestem np. Katolikiem i nie myślę zaproponowanym tu trybem.
Gdybym tak wziął na siebie odpowiedzialność za te dwie wojny chrześcijańskie.. hm... chyba tylko na linę się rzucić.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#59 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-02-09, godz. 21:42

Oj można zgłupieć bardziej, jest takich przypadków tyle że az się nie chce w klawiaturę klepać.
Od szorowania na kolanach w pielgrzymkach po wojny religijne.. szkoda słów.


... po posiadanie akcji spółki produkującej silniki bomb i zakaz przyjmowania krwi, narządów, szczepionek ...

Dalej, wyrzuć to z siebie, potem przychodzi ulga..
No to przykre że brałaś udział w produkcji bomb.


Ja nie brałam udziału w produkcji bomb. Takiego ewenementu w swoim życiu nie pamiętam :rolleyes: . A przykre jest jedynie to, że się do tego "interesu" dokładałam :)

#60 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-09, godz. 21:49

Oj można zgłupieć bardziej, jest takich przypadków tyle że az się nie chce w klawiaturę klepać.
Od szorowania na kolanach w pielgrzymkach po wojny religijne.. szkoda słów.


... po posiadanie akcji spółki produkującej silniki bomb i zakaz przyjmowania krwi, narządów, szczepionek ...

Dalej, wyrzuć to z siebie, potem przychodzi ulga..
No to przykre że brałaś udział w produkcji bomb.


Ja nie brałam udziału w produkcji bomb. Takiego ewenementu w swoim życiu nie pamiętam :rolleyes: . A przykre jest jedynie to, że się do tego "interesu" dokładałam :)

wiem, żartuje, to taka hiperbola jak Jezus używał .. tutaj tylko po to aby rozładować atmosferę :D
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych