Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak powinni zmienić się ŚJ?


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#61 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-02-09, godz. 22:12

Oj można zgłupieć bardziej, jest takich przypadków tyle że az się nie chce w klawiaturę klepać.
Od szorowania na kolanach w pielgrzymkach po wojny religijne.. szkoda słów.


... po posiadanie akcji spółki produkującej silniki bomb i zakaz przyjmowania krwi, narządów, szczepionek ...

Dalej, wyrzuć to z siebie, potem przychodzi ulga..
No to przykre że brałaś udział w produkcji bomb.


Ja nie brałam udziału w produkcji bomb. Takiego ewenementu w swoim życiu nie pamiętam :rolleyes: . A przykre jest jedynie to, że się do tego "interesu" dokładałam :)

wiem, żartuje, to taka hiperbola jak Jezus używał .. tutaj tylko po to aby rozładować atmosferę :D


dobrze, ze nie przypowieść ... :)

#62 karpisiu

karpisiu

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2006-02-09, godz. 22:27

Może stosunek do "zainteresowanych" czyli do osób, które studiują książkę "Wiedza która prowadzi...." (a właśnie, nadal studiuje się na podstawie tej książki, czy już zmienili?). tyle się mówi o tym że zainteresowani chodzą na zebrania dobrowolnie, do chrztu nikt ich nie zmusza i jeśli zechcą to mogą nauczać ale dobrowolnie oczywiście. Guzik prawda!


1: właściwie gdy studiowałem "Wiedzę..." to od połowy książki prawie na każdym spotkaniu ktoś mnie pytał "no to kiedy chrzest?" o oczywiście podając odpowiedni werset że z niezdecydowanymi stanie się to i tamto.


2. tyle się mówi o tym że datki sa dobrowolne. Mi nieraz dawano do zrozumienia że wydawanie literatury też kosztuje, i że w sali jest skrzynka na dobrowolne datki, świadkowie zawsze tam coś wrzucają więc gdybym chciał wspomóc to wiem co mam zrobić.
Pamiętam motyw taki: otrzymałem raz książkę, troszkę grubszą niż inne ;) i sobie zażartowałem: "ile się należy?" koleś prowadzący ze mną studium całkiem poważnie powiedział że istnieje oficjalna lista, na której wyszczególnione jest jaki jest koszt wydania jakiejś publikacji i powiedział, że kto jest w stanie to niech chociaż pokryje koszty.. Problem w tym, że ja sobie tej książki nie zamawiałem, sami mi ją dali :)

3: jak ktoś już pisał, stosunek do KRzK. Ciekawe o kim oni by pisali gdyby nie było kościoła katolickiego ;)

4: a już u samych SJ: sprawy rodzinne. Miałem okazję kilka razy odwiedzić jedną rodzinkę (2+2), pierwsze co się rzuca w oczy to wyraźna dominacja ojca. Cóż, Rydzyk i s-ka próbują polakom-katolikom zaszczepić patriarchat, u SJ od dawna on istnieje.


5: łażenie po domach. Niby ci jeszcze nieochrzczeni nie muszą chodzić, ale mnie wyraźnie zachęcano: że może zacznę od własnej rodziny, potem kolegom w szkole podrzucę literaturę, potem zacznę łazić po domach :)

6: jeszcze co do zainteresowanych: przed samym odejściem miałem peeeeełno pytań dot. sporu kreacjonizm vs. ewolucjonizm, kilku bardziej wykształconym osobom (czyli takim którzy choć raz przeczytali coś o ewolucji...) zadałem pytania, oczywiście były obietnice że poszukają w archiwalnych strażnicach i literaturze...i na obietnicach się zakończyło :)


7: stosunek do mnie po tym, gdy odszedłem...cóż, mieszkam w takim miejscu, że po obu stronach mam sąsiadów świadkó więc nie sposób uniknąć kontaktu :) i co zauważyłem: ci bardziej rozgarnięci (ci, którzy czasami potrafili sami pomyśleć nad czymś, a nie tylko bezmyślnie cytować strażnice...) grzecznie się uśmiechali i odpowiadali na "dzień dobry". Pozostali do dzisiaj odwracają głowy :)

8: po odejściu wysłałem im pocztą (na adres sali królestwa z wyraźnym zaznaczeniem że jest to dla tych, którzy prowadzili ze mną studium książki Wiedza) kilka artykułów z prasy dot. ewolucjinizmu i kreacjinizmu oraz kilka komentarzy do niebieskiej książeczki (gdzie wyraźnie napisałem, że SJ kłamią i oszukują innych ponieważ fałszują cytaty naukowców i takie tam...w odpowiedzi dostałem ksero jakiejś ulotki wydanej przez protestantów o TE...

tyle tym razem :)

#63 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-16, godz. 14:21

Primo to powinni zmienić swój stosunek do człowieka! mniej krwiożerczych zapędów!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#64 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-19, godz. 22:23

Ale zobaczymy w jakim kierunku pójdą zmiany po 2 kwietnia. wink.gif


Ale czy tak naprawde wierzycie w powazne zmiany w WTS??

Systemy totalitarne nigdy dobrowolnie nie pozbywały siebie władzy oraz wpływu na masy jak i na poszczególne jednostki. Za każdym razem gdy dochodziło do obalenia jakiegoś totalitarnego systemu lub chociażby wymuszenia na nim innej linii działania, było to okupywane niezliczoną masą krwi ludzkiej, łez, poniżenia, ale też i dużą dawką buntu i odwagi społeczności bądź jednostek uciskanych przez reżim. Wystarczy zajrzeć w przeszłość, np. w tą bardziej odległą i przypomnieć sobie poczynania Krk w średniowieczu. Dzięki coraz większemu oświecaniu parafian przez silne, intelektualne jednostki ludzie zaczynali odzyskiwać pewność siebie oraz świadomość, że mają prawo głosu. Trwało setki lat, ale w końcu udało się rozmiękczyć tą skorupę. Inny przykład to komunizm. Tu poradzono sobie znacznie szybciej, a duży wpływ na to miały media. Dostęp do niezależnych od reżimu źródeł kreował w ludziach prawdziwy obraz „zachodu”, jakże sprzeczny z tym, który serwowano zniewolonej społeczności.

Wierzę właśnie, że to media oraz siła intelektu, wyzwolonych, wykształconych świadków Jehowy pozwoli na skruszenie murów watchtower. To właśnie dzieci dzisiejszych White Deathów, Lotek i innych im podobnych będą stanowić o wewnętrznej sile tych ludzi, która do im moc do zreformowania potwora.

Zresztą o czym ja piszę? Przecież już teraz dzięki mediom i oświeceniu ludzi mur zaczyna pękać. Nagonka w mediach, działalność ajwrb, takie fora jak nasze z jednej strony otwierają oczy samym świadkom Jehowy, z drugiej zmuszają WTS do wycofywania się z najbardziej kontrowersyjnych dogmatów, z tych jakże do tej pory konserwatywnych stanowisk.

Nikita napisała:

A moze po prostu chcielibyscie tych zmian, bo pozwoliby one wrocic Wam na lono Organizacji????

Nikomu kto pozostawił w organizacji swoich przyjaciół, matki, siostry, ojców nie będzie mu obojętny ich los.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#65 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-20, godz. 04:40

Zresztą o czym ja piszę? Przecież już teraz dzięki mediom i oświeceniu ludzi mur zaczyna pękać. Nagonka w mediach, działalność ajwrb, takie fora jak nasze z jednej strony otwierają oczy samym świadkom Jehowy, z drugiej zmuszają WTS do wycofywania się z najbardziej kontrowersyjnych dogmatów, z tych jakże do tej pory konserwatywnych stanowisk.

a ja szczerze w to wątpie, gdyż to wszystko co kontrowersyjne u SJ to właśnie ich odrużnia i stanowi istotę istnienia tej sekty!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#66 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-20, godz. 08:04

Zresztą o czym ja piszę? Przecież już teraz dzięki mediom i oświeceniu ludzi mur zaczyna pękać. Nagonka w mediach, działalność ajwrb, takie fora jak nasze z jednej strony otwierają oczy samym świadkom Jehowy, z drugiej zmuszają WTS do wycofywania się z najbardziej kontrowersyjnych dogmatów, z tych jakże do tej pory konserwatywnych stanowisk.

a ja szczerze w to wątpie, gdyż to wszystko co kontrowersyjne u SJ to właśnie ich odrużnia i stanowi istotę istnienia tej sekty!

Dlatego też, do "prawdziwych" zmian z pewnością nie dojdzie w najbliższej przyszłości. Będzie musiało "przeminąć jeszcze kilka pokoleń", aby poruszyć ten kamień znieczulicy.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#67 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-20, godz. 08:40

Kropla drąży skałę, więc może, za kilkanaście albo kilkadziesiąt lat nastąpią jakieś przełomowe zmiany. Póki co nie przewiduję trzęsienia ziemi. Status quo po prostu bardziej się w tej chwili WTSowi opłaca. A krytyka? Przecież pochodzi "z tego swiata", jest inspirowana "podszeptami szatana", więc nie należy się nią przejmować ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#68 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2006-02-20, godz. 17:09

Nie załamujcie mnie !! :( Ja wciąż czekam na konstruktywne zmiany! :o
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#69 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-02-20, godz. 23:21

A czemuz to czekasz, Profanko, jesli moge spytac?? :)
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#70 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-21, godz. 04:40

i po co ? nie szkoda czasu ?;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#71 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-21, godz. 06:42

Trochę przypomina mi to czekanie na Godota albo... na Armagedon B) . Cóż, może jednak cierpliwość kiedyś się opłaci. No właśnie, tylko kiedy...? Ja widać byłem zbyt niecierpliwy. I nie żałuję.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#72 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-03-19, godz. 11:37

ehomo - pięknie, że zacząłeś ten arcyciekawy wątek. Dopiero teraz jednak zauważyłem, że sam się w tym temacie jeszcze nie wypowiedziałeś. A bardzo bym chciał poznać twoją opinię...

#73 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2006-03-19, godz. 12:53

Byłem tylko ciekawy wniosków innych uczestników forum.

:)

#74 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-09-02, godz. 18:54

To jeden z ciekawszych wątków na tym forum.

Podstawową sprawą jaka wymaga modernizacji w WTS, to ponowne uświadomienie sobie że istotą chystianizmu jest glęboka, zażyła więź ze Stwórcą i Jego Synem. W drylu pięciu zebrań, w trakcie spełniania szczytnych celów postawionych sobie, zbyt łatwo o tym zapomnieć.
To nie dodatnia statystyka ma być odzwierciedleniem poparcia Bożego, tylko wzajemna miłość współwyznawców. A na nią też musi być wygospodarowany i poświęcony czas.
Mam wrażenie że często ludzi odchodzą z organizacji, bo komuś zabrakło właśnie czasu aby go wysłuchać.

Pisałem ten post w lutym i niestety nie widzę aby coś się zmieniło w organizacji, ciagle sobie zadaje jedno pytanie:
dlaczego ja u siebie nic z tym nie robię ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#75 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-09-02, godz. 20:19

bellastar 2005-12-22 19:12
Wątek "W niewoli świadków Jehowy", z prasy młodzieżowej

I cóż Ci rzec Kloo ? W tym całym kontekście jak wyżej. Może tylko dwa zdania. Jakimś miernikiem inteligencji jest też chyba umiejętność zmiany (w odpowiednim czasie) przyjaciół. Maja rada nie... "ze szczerego serca" ale ze szczerego serca. Bierz d... w troki i daj dyla jak szybciej. Szkoda twojego życia.
Pozdrawiam



#76 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-02, godz. 20:49

Pisałem ten post w lutym i niestety nie widzę aby coś się zmieniło w organizacji, ciagle sobie zadaje jedno pytanie:
dlaczego ja u siebie nic z tym nie robię ?

A co byś chciał P.K.Dicku z tym zrobić? Jakie masz możliwości wprowadzenia zmian?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#77 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-09-02, godz. 21:01

Moge wszystko, nikt mnie nie naciska, nie ogranicza, jestem człowiekiem wolnym, jestem swiadkiem Jehowy.
Chcę być Jego świadkiem a nie ludzkich doktryn i pomyłek.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#78 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-09-02, godz. 21:05

Moge wszystko, nikt mnie nie naciska, nie ogranicza, jestem człowiekiem wolnym, jestem swiadkiem Jehowy.
Chcę być Jego świadkiem a nie ludzkich doktryn i pomyłek.


Idż na całość !!! Idź na całość !!! Idź na całość ...

#79 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-02, godz. 21:08

I to jest problem, P.K. Bo będąc świadkiem w obecnej formie, w zasadzie stajesz się głosicielem ludzkich wymysłów, no może okraszonych autorytetem Biblii. Ponadto popadasz w silną zależność międzyludzką. I od tego już nie można tak łatwo się uwolnić. Wiesz dobrze, o co chodzi... Niby w oczach Boga wszyscy są równi, ale w oczach starszych, już nie bardzo :(
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#80 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-09-02, godz. 21:12

Jakze zyczliwą radą, posłuzyl polarm...

Użytkownik azariasz edytował ten post 2006-09-02, godz. 21:13

Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych