Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Umrzeć z wykrwawienia w szpitalu? Przecież to nie średniowiecze."


  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#21 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-07-19, godz. 19:21

Sorry, za dużo osób i za dużo pytań, postaram się po klei.
Pawłowi też się należy.

Add.1
Powiedz Pawle jak Noe mógł się zastosować do tego co poniżej czytamy.

Rdz 9:3 BT "Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko."(4) Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia.

Rdz 9:3 Bg "Wszystko co się rucha, i co żyje, wam będzie na pokarm, jako jarzynę zieloną, dałem wam to wszystko."(4) Wszakże mięsa z duszą jego, która jest krew jego, jeść nie będziecie.

Rdz 9:3
Bw "Wszystko, co się rusza i żyje, niech wam służy za pokarm; tak jak zielone jarzyny, daję wam wszystko."(4) Lecz nie będziecie jedli mięsa z duszą jego, to jest z krwią jego.

Sorry, za dużo osób i za dużo pytań, postaram się po klei.

Add.2 Jesteśmy wszak powołani do wolności, nie rób ze mnie niewolnika starych poglądów.

Add. 3 - Wybacz, nie łapie, nie nadążam. Proszę jeszcze raz, wolniej i może więcej szczegółowo.

Add.4 Posługujesz się manipulacją, kto powiedział że Bóg wymaga. Słowa "zachęcać" a "wymagać" mają inne znaczenia.
Co do osób które spotkałeś to cóż mnie tam nie było, chyba. Ponadto tak pisząc obrażasz również byłych, no chyba że ktoś lubi jak mu się mówi "ale ty kiedyś byłeś głupi".

Do qwerty

Dostałem od ciebie maila, zaraz sprawdzam. Na te pytania chyba nie odpowiem bo zbyt chaotyczne, uczuciowe. No dobra, postaram się.

add 1 - musi poczekać.
2. - Nie o to szło, chyba wiesz o czym pisałem jak nie to odpowiem później.
3. - Przecież można odbić piłeczkę - ty mi (wraz z Pawłem) udowodnij że zabijali zwierzęta w szczególny sposób.
4. - Postaram się.
5.- Nie mam aż takiej wiedzy aby stwierdzić kogo za co wykluczają i ty też, może znasz zaledwie kilka przypadków.
6.... I co mam ci odpowiedzieć.

Pogubiłem się- odnośnie Jezusa. Jesteś pewna że on był ochrzczony w imię Ojca i Syna i ducha świętego. Kto te słowa przy jego chrzcie wypowiedział.

Wiem że na razie ślizgnąłem się po "problemie" ale zmęczony jestem po pracy, dzisiaj była ciężka dniówka. Obiecuje wkrótce wrócić do tematu.
Pyrsk ludkowie. :rolleyes:

Qwerty, chyba cię lubię. Tylko czy powinienem, albo czy mam prawo.

#22 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-07-19, godz. 20:09

zapędziłam się,
nie Jezusa ochrzczono, tylko Jezus polecił tak chrzcić
"A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: „Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, "
przepraszam
No a lubisz mnie bo ja fajna jestem :)

Użytkownik qwerty edytował ten post 2010-07-19, godz. 20:12

nie potrafiłam uwierzyć.......

#23 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-07-19, godz. 20:55

Fajna jesteś, oczywiście . Wy wszystkie jesteście fajne, a potem ...

Kiedys w necie czytałem taki demotywator:

Kobiety nie można zmienić,
Zmienić można tylko Kobietę,
Ale to i tak nic nie zmienia.

Ciekawe, zrozumiałem że nie ma gruszek na wierzbie, trzeba się z tym pogodzić, my z marsa wy z wenus - albo odwrotnie.

Ale co do stosunku Pawła (apostoła) do krwi to się mylisz. Kiedyś ci to pokażę. :)

Też jestem fajny a się nie chwale.

#24 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2010-07-20, godz. 07:54

Sorry, za dużo osób i za dużo pytań, postaram się po klei.
Pawłowi też się należy.

Add.1
Powiedz Pawle jak Noe mógł się zastosować do tego co poniżej czytamy.

Rdz 9:3 BT "Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko."(4) Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia.

Rdz 9:3 Bg "Wszystko co się rucha, i co żyje, wam będzie na pokarm, jako jarzynę zieloną, dałem wam to wszystko."(4) Wszakże mięsa z duszą jego, która jest krew jego, jeść nie będziecie.

Rdz 9:3
Bw "Wszystko, co się rusza i żyje, niech wam służy za pokarm; tak jak zielone jarzyny, daję wam wszystko."(4) Lecz nie będziecie jedli mięsa z duszą jego, to jest z krwią jego.

Bardzo proste, o tym już pisałem. Nie spożywał krwi ze zwierzęcia żywego. Źródło 1, źródło 2, źródło 3

Add.2 Jesteśmy wszak powołani do wolności, nie rób ze mnie niewolnika starych poglądów.

Nie ma problemu, ale tylko pod jednym warunkiem, nie usprawiedliwiaj i nie powołuj mi się w tym kontekście na nauki Strażnicy, np. "nowego światła".

Add. 3 - Wybacz, nie łapie, nie nadążam. Proszę jeszcze raz, wolniej i może więcej szczegółowo.

Nie wiem czego nie łapiesz, telepatii jeszcze nie załapałem...

Add.4 Posługujesz się manipulacją, kto powiedział że Bóg wymaga. Słowa "zachęcać" a "wymagać" mają inne znaczenia.
Co do osób które spotkałeś to cóż mnie tam nie było, chyba. Ponadto tak pisząc obrażasz również byłych, no chyba że ktoś lubi jak mu się mówi "ale ty kiedyś byłeś głupi".

Ja nie powiedziałem, że Bóg wymaga, tylko właśnie dokładnie odwrotnie co świadczy o Tobie że manipulujesz. To Strażnica twierdzi, że Bóg wymaga "dokładnego poznania" i manipuluje tym wstawiając do Pisma Świętego słowa mające to potwierdzić nie tylko jak wyżej wskazałem w Tymoteusza ale i w innych miejscach jak np. Rz 1:28; Rz 10:2; 2Tm 2:25; 2Tm 3:7; Tyt 1:1; Hbr 10:26; 2P 1:2; 2P 1:8; Flp 1:9 - naprawdę nie zastanawia Cię to dlaczego strażnica wstawia tyle słów nie istniejących w Nowym Testamencie? Niczym mantra "dokładne poznanie, dokładne poznanie, dokładne poznanie..." <_<

Ponadto głównym celem chrześcijanina jest pomaganie innym w dojściu do dokładnego poznania prawdy. Pragnie on uczyć innych, jak żyć ze „wszystkimi ludźmi w pokoju” (Rzym. 12:18, Kow).


Trzeba z modlitwą zastanowić się nad jej treścią i stosować w życiu jej natchnione rady. Studiowanie jej za pomocą jednego lub dwóch z podstawowych podręczników biblijnych to za mało dla dokładnego poznania Słowa Bożego. Pismo Święte ma nam do zaofiarowania dużo, naprawdę dużo więcej tego, co służy podniesieniu nas na duchu i pokrzepieniu naszej wiary.

Co za kuriozum... :D

Jak możemy wydorośleć pod względem duchowym? W normalnych warunkach wzrost fizyczny następuje praktycznie bez naszego udziału, natomiast wzrost duchowy wymaga świadomych wysiłków. Najpierw trzeba nabywać dokładnej wiedzy ze Słowa Bożego i wprowadzać ją w czyn (Hebrajczyków 5:14; 2 Piotra 1:3). Pomaga to przejawiać różne zbożne przymioty. Ich rozwój, podobnie jak to jest z poszczególnymi aspektami wzrostu fizycznego, zwykle przebiega równocześnie. Apostoł Piotr napisał: „Dokładając ze swej strony wszelkich gorliwych starań, uzupełnijcie waszą wiarę cnotą, waszą cnotę poznaniem, wasze poznanie panowaniem nad sobą, wasze panowanie nad sobą wytrwałością, waszą wytrwałość zbożnym oddaniem, wasze zbożne oddanie uczuciem braterskim, wasze uczucie braterskie miłością” (2 Piotra 1:5-7).

Wszystkie wymienione przez Piotra cechy są ważne i żadnej nie można pominąć. Apostoł wyjaśnia: „Jeśli bowiem te rzeczy są w was, i to w obfitości, to nie dopuszczą, żebyście byli bezczynni albo bezowocni pod względem dokładnego poznania naszego Pana, Jezusa Chrystusa” (2 Piotra 1:8). Skupmy uwagę na potrzebie uzupełniania wytrwałości zbożnym oddaniem.

:rolleyes:

JAK podaje Pismo Święte, wolą Boga jest, by ludzie wszelkiego pokroju „doszli do dokładnego poznania prawdy” (1 Tym. 2:4). Pragnienie przekazywania innym takiej dokładnej wiedzy powinno wywierać wpływ na sposób, w jaki im czytamy z Biblii.

Mało?? Bóg Nie, Strażnica Tak.

Co do osób które spotkałeś to cóż mnie tam nie było, chyba. Ponadto tak pisząc obrażasz również byłych, no chyba że ktoś lubi jak mu się mówi "ale ty kiedyś byłeś głupi".

A to przepraszam, rozumiem, że w Polsce są sami nie-głupi ludzie? Nie możesz odpowiedzieć "nie" bo obrazisz jakiegoś człowieka :D Otóż tak, w tej kwestii byli. Nie wypowiem się za wszystkich, ale za tych ex-ów z którymi o tym rozmawiałem i sami z siebie przyznawali zawsze, że im wstyd się przed samymi sobą przyznać jakimi byli frajerami.

Ja też w swoim życiu popełniałem głupie rzeczy i co? Jest taka piosenka "nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w oka mgnieniu..." Że nazwę coś "poprawnie" żeby nikogo nie urazić w najlepszym przypadku nic się nie stanie, a w najgorszym wprowadzę fałsz do życia nie tylko swojego, ale i innych. Fałsz, który może kreować dalej rzeczywistość, tą "poprawną", a nie prawdziwą... A ja nie chcę żyć w fałszu.

Też jestem fajny a się nie chwale.

Na tej samej zasadzie co pisałeś o pokorze? B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#25 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-07-20, godz. 09:33

Fajna jesteś, oczywiście . Wy wszystkie jesteście fajne, a potem ...

Kiedys w necie czytałem taki demotywator:

Kobiety nie można zmienić,
Zmienić można tylko Kobietę,
Ale to i tak nic nie zmienia.

Ciekawe, zrozumiałem że nie ma gruszek na wierzbie, trzeba się z tym pogodzić, my z marsa wy z wenus - albo odwrotnie.

Ale co do stosunku Pawła (apostoła) do krwi to się mylisz. Kiedyś ci to pokażę. :)

Też jestem fajny a się nie chwale.

no przez pryzmat jednej kobiety nie mozesz generalizowac :) bardzo jestem ciekawa prawidlowego stosunku pawla do krwii. Mam nadzieje ze niedlugo mi pokazesz w miare szybko.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#26 ws2005

ws2005

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 165 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2010-07-20, godz. 10:38

podziwiam qwerty, facet wyjeżdża z jawnym szowinizmem, a ty spokojnie mu odpowiadasz, żeby nie generalizował...szacun ;)
Bo tylko własne upodlenie ducha ugina wolnych szyję do łańcucha

#27 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-07-20, godz. 19:15

Ty wiesz qwerty że wcześniejszy post był pisany z przymrużeniem oka, nie można byc wiecznie śmiertelnie poważnym, bo umrzemy za życia.

Chyba lepiej doczekać do Armagedonu.:D

#28 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-07-20, godz. 20:28

"Paweł czy ty sobie ze mnie jaja robisz.

"Według Tory, dopiero po Potopie ludziom zostało udzielone pozwolenie na spożywanie mięsa, a więc i zabijanie zwierząt."

Wyraźne powiązanie - zabić a potem zjeść.

W Torze czytamy: "Ale mięsa stworzenia, które jest jeszcze żywe, nie jedzcie" (Bereszit 9:4).

A tak z bardziej znanego przekładu byś nie mógł cytować?

"zakazuje spożywania części żyjącego zwierzęcia (w tym krwi – ale nie krwi w ogóle, a jedynie krwi zwierzęcia żyjącego.... w przypadku, gdy na przykład noga zwierzęcia jest naderwana, to nawet jeżeli zwierzę zostanie zabite i jest już martwe, nie wolno zjeść tej części jego ciała. Wolno to zrobić tylko wtedy, gdy zwierzę zostanie wyleczone, jego noga umieszczona we właściwym miejscu, zagojona i zwierzę przeżyje nie mniej niż rok z tą wyleczoną kończyną." To wszystko wyczytałeś z tego króciutkiego nakazu danego Noemu?


"Tym, czego spożywanie jest zakazane wszystkim ludziom, a nie tylko Żydom, jest więc ewer min hachaj - czyli "część ciała z żywego zwierzęcia"

Rodzaju 6:9 Noe był mężem prawym. Okazywał się nienaganny wśród współczesnych. Noe chodził z prawdziwym Bogiem.

I po potopie, po przejściu przez Noego tak długiej i ciężkiej próby, po stracie znajomych i innych członków rodziny Bóg mu niejako mówi: Noe pozwalam ci jeść mięso ale masz nie byś sadystą, psychopatycznym mordercą znęcającym się na zwierzętach.
No bo powiedzenie że możesz jeść mięso na pewno w umyśle tego człowieka zrodziło by myśli ...
Nie nie mogę, robi mi się niedobrze.

Co wy robicie z Boga miłości. Gdyby mi coś takiego powiedział ktokolwiek to bym się obraził, a gdyby powiedział mi to przyjaciel to w tym momencie przestał by nim być. Jak można o coś takiego podejrzewać innych.

Zło rodziło się w umysłach złych a nie w umyśle Boga.

"Czyli zakaz nie odnosi się - wbrew częstym, ale fałszywym przekonaniom - wyłącznie do krwi, ale do żywego zwierzęcia (Chullin 102b i Raszi). Jest więc - w życiowym wymiarze - zakazem przejawiania wyjątkowego okrucieństwa wobec zwierząt." Dalsza część zakazu była sama przez się zrozumiała. A wspomniano tylko o szczególnym znaczeniu krwi.

"
mięso, którego krew jest w jego duszy " A nie tak czasem na odwrót
Rdz 9:4 Bg "Wszakże mięsa z duszą jego, która jest krew jego, jeść nie będziecie."
Rdz 9:4 Br "Pamiętajcie jednak, że nie wolno wam spożywać mięsa razem z krwią, która je ożywia."
Rdz 9:4 BT "Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia."
Rdz 9:4
Bw "Lecz nie będziecie jedli mięsa z duszą jego, to jest z krwią jego."

Ciekawe w czyjej głowie zrodził się obrazek Noego zarzynającego zwierzę i podkładającego od razu garnek w celu nałapania krwi na krupnioki.

"To Strażnica twierdzi, że Bóg wymaga "dokładnego poznania" A Goździkowa mówi .... TYLKO gdzie?

"Księga Kapłańska zawiera takie słowa Boga: "Przestrzegajcie Moich bezwzględnych nakazów i Moich praw, które człowiek będzie wykonywał i będzie żył dzięki nim" (18:5), co rabini interpretowali jako: "Będziesz żył dzięki nim, a nie umierał przez nie" (Joma 85b). O rany zapomniałem o nauce rabinów i ich nieomylności.


Wierz, myślałem że rozmawiamy poważnie a ty się po prostu ze mnie nabijasz, kpisz w żywe oczy. No bo o brak rozsądku to cię nie podejrzewam.

Żeby mylić zwroty : "dojść do dokładnego poznania prawdy" a "przekazywania innym takiej dokładnej wiedzy "

Wybacz Pawle, ale nie lubię być traktowany niepoważnie.


Choroba, jestem zły sam na siebie, straciłem czas na takie ... dziecinadę zamiast spełnić obietnicę daną qwerty. Wybacz droga, zadanie domowe na pewno odrobię.


#29 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-07-20, godz. 20:35

Wyraźne powiązanie - zabić a potem zjeść.


tak sie wtrace w wasze dyskusje:

spróbujcie zjeść krowę, a potem dopiero ją zabić

#30 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-07-20, godz. 20:46

też się wtrącę, jeszcze dzisiaj występują przypadki zjadania żywych zwierząt. Taki "rarytas" mózg żywej małpy.
Przykład z Polski, w latach siedemdziesiątych w PGR pod Białogardem cielakowi obcięto szynkę (nie całą nogę) zwierzak żył przez całą noc dopiero rano dobito.
pozdrawiam Andrzej

#31 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-07-20, godz. 21:01

szynka to nie cała krowa, mozg nie cała małpa.


moze o czems nie wiem?

#32 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-07-20, godz. 22:17

And a co ty na to:
"Z tych możecie jeść: szarańczę wędrowną według jej rodzaju i jadalną szarańczę według jej rodzaju oraz świerszcza według jego rodzaju i konika polnego według jego rodzaju. " Kapł 11:22

Ciekawy jestem jak żydzi robili koszerną szarańczę.

#33 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2010-07-21, godz. 07:26

And a co ty na to:
"Z tych możecie jeść: szarańczę wędrowną według jej rodzaju i jadalną szarańczę według jej rodzaju oraz świerszcza według jego rodzaju i konika polnego według jego rodzaju. " Kapł 11:22

Ciekawy jestem jak żydzi robili koszerną szarańczę.

Ja mam ogromne wątpliwości czy Ty w ogóle wiesz co to Koszerność... a co dopiero odpowiadania na >takie< pytanie :D

"Paweł czy ty sobie ze mnie jaja robisz.

"[size="3"]Według Tory, dopiero po Potopie ludziom zostało udzielone pozwolenie na spożywanie mięsa, a więc i zabijanie zwierząt."

Wyraźne powiązanie - zabić a potem zjeść.

Ty chyba naprawdę nigdy specjalnie Tory nie czytałeś? A może tylko udajesz, że nie rozumiesz? Tora nie zezwalała na samo w sobie zabijanie zwierząt. Ono po prostu było. Tora natomiast ustaliła, że nie wolno pić krwi ze zwierząt żywych czy jeść mięsa ze zwierząt żywych bo to jest sadyzm. A jak nie znasz zachowań ludzi w historii to nie mój problem.

Nie nie mogę, robi mi się niedobrze.

A pomyśl co ja muszę czuć kiedy próbuję ścianie tłumaczyć proste zasady, których ściana nawet nie słyszy...

Ciekawe w czyjej głowie zrodził się obrazek Noego zarzynającego zwierzę i podkładającego od razu garnek w celu nałapania krwi na krupnioki.

:D Ty nawet nie rozróżniasz wykrwawienia zwierzęcia od nie spożywania krwi z żywego zwierzęcia. Nakaz wykrwawiania otrzymał Mojżesz, nakaz nie spożywania krwi z żywego zwierzęcia otrzymał Noe. A ze Ty kompletnie nie pojmujesz co za tym idzie i nie rozróżniasz przymierza i nakazów Noachidowych od przymierza i nakazów Mojżeszowych to ja tylko po prostu ręce rozkładam. Jest pewien sposób dla pewnej kategorii ludzi by to zrozumieli, a mianowicie publiczna debata przy większym gronie i wtedy groźba ośmieszenia się działa stymulująco na przekaz synaps, które powodują szybsze przekazywanie informacji i uczenie się. Dyskomfort nie raz działa niezwykle stymulująco. Ja bym chętnie to kiedyś przetestował :)

"To Strażnica twierdzi, że Bóg wymaga "dokładnego poznania" A Goździkowa mówi .... TYLKO gdzie?

Podałem sporo cytatów powyżej... jak rozumiem nie doczytałeś? :rolleyes:

O rany zapomniałem o nauce rabinów i ich nieomylności.

Wierz,myślałem że rozmawiamy poważnie a ty się po prostu ze mnie nabijasz, kpisz w żywe oczy. No bo o brak rozsądku to cię nie podejrzewam.

Ja powoli kończę z Tobą dyskusję gdyż widać nie umiesz odnieść się do prostych spraw. Przez setki lat nauka żydów była przekazywana w podobny sposób, a TY nie umiesz odnieść się dlaczego jakoby przez te setki lat miało być tak, że oni się mylili? O rany bo Lama nam to tak objawiła? :lol:

Żeby mylić zwroty : "dojść do dokładnego poznania prawdy" a "przekazywania innym takiej dokładnej wiedzy "

Wybacz Pawle, ale nie lubię być traktowany niepoważnie.

Zastanawiałem się (pisząc poprzedni post) czy będziesz tak płytko po temacie jechał i się do tego czepisz, a jednak. Widzisz to kolejny brak czytania co Strażnica naucza. Podam z cytatu jaki już podałem przykład, że się mylisz, a dla Strażnicy wiedza=prawda.

Jeżeli cokolwiek stosujemy zamiennie, znaczy to, że słowa owe oznaczają to samo w kontekście jaki je stosujemy, a czytamy:

JAK podaje Pismo Święte, wolą Boga jest, by ludzie wszelkiego pokroju „doszli do dokładnego poznania prawdy” (1 Tym. 2:4). Pragnienie przekazywania innym takiej dokładnej wiedzy powinno wywierać wpływ na sposób, w jaki im czytamy z Biblii.

Może tak przestań drogi Lamo robić z siebie cierpiętnika i zacznij analizować to co podaję, a przynajmniej to czy to co Ty podajesz ma jakikolwiek sens. Z powyższego widać jasno, że sam sobie wymyśliłeś rzecz rozróżniając coś czego Strażnica nie rozróżnia. Traktuję poważnie tych co sami siebie traktują i tak się zachowują...

No i kolejny raz zignorowałeś mój zarzut, a tym razem mowie, że jest nacisk na dokładne poznawanie... no ale jestem przyzwyczajony ;-)

I wybacz, ale o to "poważne" traktowanie sam się prosisz ignorując mnóstwo rzeczy jakie podaję (przerabianie wersetów, bawienie się przez WTS frakcjami, co takiego WTS objawiło się że neguje wiekową naukę żydów o Torze itd), a przy okazji wychodzą Twoje braki z mnóstwa dziedzin, no ale "prawdę poznałeś". ;)

Choroba, jestem zły sam na siebie, straciłem czas na takie ... dziecinadę zamiast spełnić obietnicę daną qwerty.

Ja na początku każdemu daję szansę, jak widzę, że przypadek beznadziejny to pozostaje już tylko jechanie jak po bandzie. Jeszcze po Tobie nie jadę. ;)

I dla przejrzystości, naucz się zaznaczać cytatami to co cytujesz...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#34 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-07-21, godz. 09:12

1. Tora i Żydzi - a tak na serio to o jakich żydach mówisz, bo na przestrzeni wieków istniało wiele "sekt" żydowskich. Wierzenia Żydów na przestrzeni choćby 2 000 lat się znacznie zmieniły. Jak już to może sprecyzujesz.

Mt 15:1 NS "Potem z Jerozolimy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w piśmie, mówiąc: ""Czemu twoi uczniowie naruszają tradycję mężów z dawniejszych czasów? Na przykład nie myją rąk, gdy mają jeść posiłek"." On, odpowiadając, rzekł do nich: "A czemu wy naruszacie przykazanie Boże ze względu na waszą tradycję?"
Mt 15:6 NS " I tak przez waszą tradycję unieważniliście słowo Boga."
Mk 7:3 NS "A gdy ujrzeli niektórych z jego uczniów jedzących posiłek rękami skalanymi, to jest nie umytymi ?bo faryzeusze i wszyscy Żydzi, trzymając się mocno tradycji mężów z dawniejszych czasów, nie jedzą, jeśli nie umyją rąk aż do łokci," a po powrocie z rynku nie jedzą, jeśli się nie oczyszczą przez pokropienie; i jest wiele innych tradycji, które przyjęli, aby się ich mocno trzymać: chrzty kielichów i dzbanów, i naczyń miedzianych ? "
Mk 7:8 NS "On rzekł do nich: "Izajasz trafnie prorokował o was, obłudnikach, jak jest napisane: 'Lud ten okazuje mi szacunek swoimi wargami, ale ich serca są ode mnie bardzo oddalone. Lecz na próżno mnie czczą, gdyż jako nauk uczą nakazów ludzkich'.Odstępujecie od przykazań Bożych, a mocno się trzymacie tradycji ludzkiej"." Ponadto odezwał się do nich: "Zręcznie odsunęliście przykazanie Boże, by zachować swą tradycję.
Mk 7:13 NS "i tak unieważniacie słowo Boże swoją tradycją, którą przekazaliście. Czynicie też wiele tym podobnych rzeczy"."

Chyba troszkę pomyliłeś fundament naszej wiary.


2. Nakaz wykrwawiania otrzymał Mojżesz, nakaz nie spożywania krwi z żywego zwierzęcia otrzymał Noe. Odpowiedz mi proszę w prosty sposób. Czy Noe wykrwawiał zwierzęta przed zjedzeniem czy nie. Uważasz że Noe mógł zwierzę udusić albo zjeść padlinę?
Jeśli tak to po co Bóg by wspominał o krwi. Bóg dawał prawa zawsze w sposób prosty i zrozumiały. Chyba tutaj nie dojdziemy do porozumienia.


3. JAK podaje Pismo Święte, wolą Boga jest, by ludzie wszelkiego pokroju „doszli do dokładnego poznania prawdy” (1 Tym. 2:4). Pragnienie przekazywania innym takiej dokładnej wiedzy powinno wywierać wpływ na sposób, w jaki im czytamy z Biblii.


Łopatologia: Przekazujesz dokładnie wiedzę aż ktoś dojdzie do dokładnego poznania. Czy widzisz różnicę znaczeniową tych dwóch zwrotów. A ponadto cała ta dyskusja dalej nie potwierdza twojego zarzutu. "To Strażnica twierdzi, że Bóg wymaga "dokładnego poznania" . Nigdzie nie ma takiego WYMOGU. W żadnym z podanych przez ciebie cytatów.

Sorry jeśli cię uraziłem ale denerwuje mnie taki sposób dyskusji, może bardziej jestem zły na siebie że dałem się wciągnąć. Co mnie obchodzą zwyczaje i teologia Żydów, jak już to może do czasu Jezusa, ta z przed 2000 lat ale i tu zachowałbym dużą ostrożność. Wszyscy tłumaczę fragment Rodzaju tak a Żydzi inaczej i to właśnie Żydzi mają rację, a może inni Żydzi inaczej to tłumaczą, jesteś pewien że przedstawiłeś jedyną słuszną interpretację zgodną z poglądami wszystkich Żydów a może wybrałeś sobie to co ci pasuje do twoich poglądów.

#35 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2010-07-21, godz. 15:36

1. Tora i Żydzi - a tak na serio to o jakich żydach mówisz, bo na przestrzeni wieków istniało wiele "sekt" żydowskich. Wierzenia Żydów na przestrzeni choćby 2 000 lat się znacznie zmieniły. Jak już to może sprecyzujesz.

O żydach RABINICZNYCH, czyli tych, którzy po zburzeniu Świątyni Jerozolimskiej kontynuowali naukę Tanach, z tamtego okresu ten nurt był reprezentowany tylko przez jedną grupę - faryzeuszy (uczeni w Piśmie w zasadzie podzielali ich nauki więc można ich traktować jak jedno). A że Jezus był bliski judaizmowi rabinicznemu nie tylko potwierdzają sami żydzi np. na www.the614thcs.com, ale i sam Jezus nakazując słuchać się uczonych w Piśmie i faryzeuszy. Owszem namnożyło się wiele różnych odłamów, ale mnie interesuje tan powyższy. Owszem również, że w wielu kwestiach judaizm nie ma sprecyzowanego stanowiska, ale nie jest tak we wszystkim. Nie interesują mnie grupy które narodziły się gdzieś później, a zwłaszcza te z XX wieku, których wysyp jest chyba największy. A jeżeli twierdzi, że wierzenia żydów jakoś się zmieniały to ja poproszę o wyjaśnienie gdzie fundamenty ich wiary kiedykolwiek się zmieniły?? Wraz z dowodami rzecz jasna.

Mt 15:1 NS "Potem z Jerozolimy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w piśmie, mówiąc: ""Czemu twoi uczniowie naruszają tradycję mężów z dawniejszych czasów? Na przykład nie myją rąk, gdy mają jeść posiłek"." On, odpowiadając, rzekł do nich: "A czemu wy naruszacie przykazanie Boże ze względu na waszą tradycję?"
Mt 15:6 NS " I tak przez waszą tradycję unieważniliście słowo Boga."
Mk 7:3 NS "A gdy ujrzeli niektórych z jego uczniów jedzących posiłek rękami skalanymi, to jest nie umytymi ?bo faryzeusze i wszyscy Żydzi, trzymając się mocno tradycji mężów z dawniejszych czasów, nie jedzą, jeśli nie umyją rąk aż do łokci," a po powrocie z rynku nie jedzą, jeśli się nie oczyszczą przez pokropienie; i jest wiele innych tradycji, które przyjęli, aby się ich mocno trzymać: chrzty kielichów i dzbanów, i naczyń miedzianych ? "
Mk 7:8 NS "On rzekł do nich: "Izajasz trafnie prorokował o was, obłudnikach, jak jest napisane: 'Lud ten okazuje mi szacunek swoimi wargami, ale ich serca są ode mnie bardzo oddalone. Lecz na próżno mnie czczą, gdyż jako nauk uczą nakazów ludzkich'.Odstępujecie od przykazań Bożych, a mocno się trzymacie tradycji ludzkiej"." Ponadto odezwał się do nich: "Zręcznie odsunęliście przykazanie Boże, by zachować swą tradycję.
Mk 7:13 NS "i tak unieważniacie słowo Boże swoją tradycją, którą przekazaliście. Czynicie też wiele tym podobnych rzeczy"."

Bardzo pięknie, tyle, że wiesz chyba iż Przekład Nowego Świata jest tutaj traktowany jak księga dla wielu bluźniercza, albo spaczona? Więc proponowałbym byś poza porównaniami specjalnie na jej "autorytet' się nie powoływał. ;)

A teraz w związku z powyższymi wersetami jak raczyłeś zapodać wskaż, gdzie żydzi przedłożyli tą straaaszną tradycję nad księgę Rodzaju. Skoro sami tylko wyjaśniali sens słów o jakich wspominałem. Wg jakiego odnośnika? Gdzie?

Chyba troszkę pomyliłeś fundament naszej wiary.

Fundamentem Waszej wiary w moich oczach jest to co zawieje z publikacji Strażnic, "ot to tu zmiana, to tam zmiana..."

2. Nakaz wykrwawiania otrzymał Mojżesz, nakaz nie spożywania krwi z żywego zwierzęcia otrzymał Noe. Odpowiedz mi proszę w prosty sposób. Czy Noe wykrwawiał zwierzęta przed zjedzeniem czy nie. Uważasz że Noe mógł zwierzę udusić albo zjeść padlinę?

Dobrze, odpowiedz mi wpierw: czy Noe miał nakaz 1)wykrwawiania, 2) niespożywania padliny 3) niespożywania uduszonego zwierzęcia?

Jeśli tak to po co Bóg by wspominał o krwi. Bóg dawał prawa zawsze w sposób prosty i zrozumiały. Chyba tutaj nie dojdziemy do porozumienia.

Temat jest prosty, a nie koniecznie musimy dojść do porozumienia. Póki co sprawdzam na czym Ty w ogóle się opierasz...

3. JAK podaje Pismo Święte, wolą Boga jest, by ludzie wszelkiego pokroju „doszli do dokładnego poznania prawdy” (1 Tym. 2:4). Pragnienie przekazywania innym takiej dokładnej wiedzy powinno wywierać wpływ na sposób, w jaki im czytamy z Biblii.


Łopatologia: Przekazujesz dokładnie wiedzę aż ktoś dojdzie do dokładnego poznania. Czy widzisz różnicę znaczeniową tych dwóch zwrotów. A ponadto cała ta dyskusja dalej nie potwierdza twojego zarzutu. "To Strażnica twierdzi, że Bóg wymaga "dokładnego poznania" . Nigdzie nie ma takiego WYMOGU. W żadnym z podanych przez ciebie cytatów.

Człowieku to czy ja widzę różnicę "znaczeniową" tych słów nie ma tu najmniejszego znaczenia, najmniejszego. Skoro oni sami zastępują jeden termin innym pisząc o tym samym, a piszą, to pretensje do redaktorów WTS. No chyba, że nie potrafią pisać i redagować artykułów...

Może za mało przykładów i zbyt trudne do wyłapania powiązań... to proszę bardzo:

Do sprawy tej nawiązał Paweł, pisząc do Tymoteusza: „Szlachetne to i przyjemne w oczach naszego Zbawiciela, Boga, którego wolą jest, żeby ludzie wszelkiego pokroju byli zbawieni i doszli do dokładnego poznania prawdy” (1 Tymoteusza 2:3, 4).

Otóż Strażnica powołuje się na Pismo do którego sama wstawiła słowa nie występujące. Więc nie rozumiem jak dalej możesz mówić, że Ty nic nie widzisz?? Jak dalej nic, to ja już nie poradzę. :unsure:

Ważna rola dokładnego poznania

7 A zatem dokładne poznanie prawdy zawartej w Biblii jest warunkiem naszego zbawienia. Wiedza tak osiągnięta musi jednak dotrzeć do serca, siedliska pobudek. Co więcej, raz nabyta musi być użytkowana i uzupełniana. Dlaczego? Otóż pamięć, podobnie jak nie używany mięsień, słabnie i zawodzi, wskutek czego szybko moglibyśmy pod...aść w naszym usposobieniu duchowym, po czym zaczęlibyśmy płynąć z prądem i chwiać się w wierze. Moglibyśmy wręcz utracić „wiedzę o Bogu”. Taka chwiejność z kolei łatwo może doprowadzić do przytępienia zdolności rozumowania, a nawet do uwikłania się w niechrześcijańskie postępowanie (Przysłów 2:5; Hebrajczyków 2:1).

8 Rozumiemy więc, dlaczego Salomon, gdy jeszcze był wierny, wysoko cenił mądrość, rozeznanie i bystrość umysłu. Napisał: „Kiedy mądrość wstąpi do twego serca i wiedza stanie się przyjemna duszy twojej, wtedy czuwać będzie nad tobą umiejętność myślenia, zabezpieczy cię rozeznanie, aby cię wyratować od drogi złej” (Przysłów 2:10-12). Ze słów tych wynika, że musimy gorąco pragnąć dokładnego poznania, mogącego oddziaływać na nasze serce i całą duszę. Ponadto daje ono grunt zdolności myślenia.

Ja moge takich przykładów jeszcze na kopę zapodawać, a Ty i tak napiszesz "nie widzę"...

Sorry jeśli cię uraziłem ale denerwuje mnie taki sposób dyskusji, może bardziej jestem zły na siebie że dałem się wciągnąć. Co mnie obchodzą zwyczaje i teologia Żydów, jak już to może do czasu Jezusa, ta z przed 2000 lat ale i tu zachowałbym dużą ostrożność. Wszyscy tłumaczę fragment Rodzaju tak a Żydzi inaczej i to właśnie Żydzi mają rację, a może inni Żydzi inaczej to tłumaczą, jesteś pewien że przedstawiłeś jedyną słuszną interpretację zgodną z poglądami wszystkich Żydów a może wybrałeś sobie to co ci pasuje do twoich poglądów.

Żydzi nie mówią, ze inne są złe tłumaczenia tylko mówią co te słowa znaczą. Poza tym inni tłumacze jakoś nie negują nauki żydów, oprócz... Strażnicy. Jeżeli ta w ogóle ma o nich pojęcie. Nie można odrzucać nauk żydów z wielu prostych powodów, a m.in. takich że musiałbyś się zgodzić, że Nauka Jezusa by trzymać się nauk faryzeuszy była błędna. Nauk, nie tradycji, a rozumienie słów o nie spożywaniu krwi zgodnie z księgą Rodzaju nie jest wykładnią tradycji tylko tego co Pismo tu naucza.

I kończąc póki co, może w końcu przedstawisz cokolwiek na poparcie swoich (a jakie w zasadzie one są?) tłumaczeń? Bo na razie to bardziej przypomina, że Ci się to po prostu nie podoba, bo nie, bo to na pewno nie tak... a coś konkretnie? Jak nie chcesz możemy zakończyć temat, bo może to by był jakiś konkret zamiast lania wody. B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#36 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-07-22, godz. 12:05

"Przy krwotoku z nagłą utratą ok 2 l. krwi jedynym ratunkiem w XXIw. jest nadal niezwłoczne przetoczenie krwi."

Nie moja droga. Mówimy o żywym człowieku. Każdy organizm jest inny, nie tylko jeśli chodzi o wagę i wzrost.

Metod leczenia jest wiele.


Możesz mi przybliżyć te metody? O EPO już nie pisz ;) .

Gdybyś miała rację to pacjenci nie będący ŚJ nie umieraliby, a jednak zdarza się umierają po mimo podania krwi a nawet niekiedy z powodu podania.


Odnieś to co napisałeś powyżej do innych metod leczenia, np, leczenia antybiotykami. Zdarza się, że pacjenci nimi leczeni umierają, bądź to z powodu nieskuteczności antybiotyku, bądź nawet wskutek powikłań po ich podaniu. Jednak nikt nie kwestionuje skuteczności leczenia antybiotykami, jak również bezwzględnej konieczności podania ich w określonych jednostkach chorobowych.

Dotarło, że napisałeś głupotę??

W leczeniu zawsze jest ryzyko, większe lub mniejsze. W Polsce uczymy się szanować prawa jednostki.

Jestem człowiekiem i mam prawo decydować jak chcę lub jak nie chcę być leczony, każdy może decydować i dla was to normalne więc ja też chce mieć to prawo.

Tak samo, jak dzieci maja prawo do życia, a odmawiając transfuzji wymiennej noworodkowi z ostrą chorobą hemolityczną Świadkowie Jehowy skazują je na pewną śmierć, i to powolną w męczarniach, ponieważ, bez tego jedynego leku jakim jest krew w tym przypadku, układ immunologiczny noworodka rozkłada jego narządy od środka, przez wiele godzin, aż do nieuchronnej śmierci.
Dlaczego w tym przypadku nie szanujecie prawa jednostki??

To moja prywatna sprawa, każdy sam decyduje i proszę nie zabierać tego prawa.

Jak jesteś osoba dorosłą i masz takie życzenie, żeby się w XXIw. w obecności lekarzy wykrwawić składając swoje życie w ofierze bliżej mi nieznanemu, żądnemu ofiar z życia bogu, to Twoja sprawa. Ale jeśli dla tego boga odbierasz życie dziecku, nie mogę się na to godzić.


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#37 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2010-07-22, godz. 13:10

Możesz mi przybliżyć te metody? O EPO już nie pisz ;) .


Ja też bym chciała o takowych przeczytać.
Wszystkie wypowiedzi ŚJ, które słyszałam lub czytałam odnoszące się do transfuzji krwi są takie same i tak samo bzdurne.Nie rozumiem tylko czemu ŚJ wpierają wszystkim,że nikt nie umiera obecnie z powodu odmowy transfuzji, że bezkrwawa chirurgia, że EPO i słyszałam też nie tak rzadko o sztucznej krwi.Śmierć z powodu odmowy transfuzji to nie tylko wykrwawienie się w szpitalu, to także rezygnacja z niej, gdy jest ona konieczna w terapii, a wtedy umiera się powoli, nie spektakularnie, ale cicho, na raty.Oczywiście byłoby to prywatną sprawą każdego ŚJ, gdyby nie fakt,że nie dają oni wyboru dzieciom (lub wybór pozorny, kiedy kilkuletnie dziecko czy nastolatek z kompletnie wypranym mózgiem jest uważany "za dojrzałego nieletniego" i "samo decyduje o odmowie transfuzji") i że organizacja stosuje bardzo silną presję i nacisk na swoich członków. Nie ma tu mowy o swobodnym wyborze i poleganiu na sumieniu, bo sumieniem ŚJ jest WTS.

#38 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-07-22, godz. 15:23

Dla mnie w tym temacie najboleśniejsze jest to, że NIE MA PODSTAW BIBLIJNYCH do zakazu transfuzji.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#39 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-07-22, godz. 19:54

Dosiu, nikt nie skazuje na śmierć dzieci. Mam nadzieję że takich wypadków nie będzie. Jeśli były to zgadzam się, są . tragiczne.

Moja teściowa, katolik (co nie ma znaczenia oczywiście ale podkreślam aby nie pomyślał kto że coś koloruje) kiedyś miła operować kobietę z nowotworem chyba krtani. Do operacji nie doszło bo było już za późno, odesłała kobietę do domu ze stwierdzeniem że nowotwór nieoperacyjne. (opowiadam skrótowo bo szczegółów nie znam - a i nieistotne)
Po kilku latach ta sama pacjentka przeszła do teściowej z zupełnie inną dolegliwością a po nowotworze nie było śladu.
Teściowa powiedziała mi że od tamtego razu już nigdy nie pomyślała że dla pacjenta nie ma już ratunku. Jest to żywy organizm i wszystko może się zdarzyć.

Inna sprawa, bardzo bolesne jest dla mnie jak próbujecie nazwać mnie mordercą dzieci i już tłumaczę dla czego.

Przełom 2000/2001 żona w kilku miesięcznej ciąży dostaje krwawień z odbytu. Lekarz twierdzi że potrzebna jest kolonoskopia bo innej możliwości zbadania nie ma. Badanie te wiąże się z poronieniem.
Zapłakana żona przychodzi do domu i zastanawiamy się co zrobić. Lekarz powiedział: "jest pani młoda może pani mieć drugie. Musi pani wybierać albo leczenie labo może pani nie dożyć do porodu"

Podjęliśmy decyzję że zaufamy Bogu i będziemy obserwować co się będzie dziać.
Krwawienia ustały, urodził nam się zdrowy chłopiec, na prawdę fajne dziecko, bardzo inteligentny, bystry. Myśleliśmy że choroba znikła, niestety po bodajże 3 latach wszystko się odnowiło. Problemy z diagnozą i badaniami były okropne, dopiero po prywatnej kolonoskopii za 400zł zdiagnozowano wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Leczy się i żyje i ona i nasz 9 letni dzisiaj syn.

Wielu Świadków naraża swoje życie aby ratować własne nie narodzone dziecko. Inni w tym wielu katolików dopuszcza się aborcji i nie mówi się o tym że zabijają swoje dzieci.

I tak na koniec, w tych wyjątkowych, bardzo na szczęście rzadkich sytuacjach każdy musi podjąć decyzję sam. Nigdy, przenigdy nie odpowiem na pytanie " a co byście zrobili gdyby choroba żony się nie cofnęła". Po prostu nie wiem i wole nie myśleć.

#40 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-07-22, godz. 20:08

A co ma uratowanie komuś życia /doprowadzenie do jego urodzenia poprzez zaniechanie leczenia swojego ciała - co jest aktem wielkiej odwagi i miłości do odmowy leczenia przy pomocy wszelkich dostępnych środków? Bo nie wiem upał, czy ja durny jestem ale nijak mi to pasuje. Co ma piernik do wiatraka?

Inni w tym wielu katolików dopuszcza się aborcji i nie mówi się o tym że zabijają swoje dzieci.


A bez wycieczek wyznaniowych już nie umiesz pisać? Pierwszy raz słysze o zakazie aborcji wśród Sj w takich przypadkach. Natomiast znam wiele historii gdy katolicka matka się poświęcała dla dziecka nierzadko tracąc swoje życie. Aż mnie ciekawi: jest podobna sprawa opisana w Strażnicy??? Nie mówi sie ,że zabijają??? W POlsce???? Przegapiłęm lewicowy zamach stanu???? Zliwidowali KrK??? Alicja Tysiac została szefem RM????

I chyba niechcesz nam powiedzieć ,ze po porodzie czekałeś 3 lata na nawrót choroby, zamiast natychmiast zrobić to badanie?

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2010-07-22, godz. 20:16

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych