Skocz do zawartości


Zdjęcie

ex świadkowie Jehowy a 1 listopada


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#41 kremówka

kremówka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 244 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-30, godz. 18:38

Co innego pamięć o żywych tu imieniny urodziny itp nie mają żadnego znaczenia jesli cały rok dbam o bliskich,a co innego pamięć o zmarłych,zbiorowe wymarsze na cmentarze 1 listopada to nie żaden porządek tylko totalny chaos chociażby komunikacyjny (ciekawe ile znowu będzie ludzkich tragedii na drogach),a także w licznych przypadkach obłuda,ludzie za życia sie nienawidzą a po śmierci stawiają marmurowe pomniki,rzygać sie chce

#42 Skarbnik

Skarbnik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 25 Postów

Napisano 2010-10-30, godz. 18:57

Panie Arturze !
Po co ten atak ad persona ? Krytykuje Pan za to świadków Jehowy ale sam w najlepsze stosuje ich metody.
Gambit wyraźnie napisał, że: "....początkowo po jego wprowadzeniu miało na celu skoncentrowanie się wyłącznie na osobach świętych - mówiąc językiem katolickim - kanonizowanych"
Trzeba przyznać, że papież Bonifacy IV po złożeniu relikwi męczenników w Panteonie, który otrzymał od cesarza, poświęcił tę budowlę na kościół pod wezwaniem Matki Bożej Męczenników. Od tego czasu oddawano cześć wszystkim zmarłym męczennikom, w dniu 1 maja. Dopiero Grzegorz IV w 837 r. podjął decyzję zarówno o zmianie terminu na 1 listopada jak i o objęciu tym świętem wszystkich świętych kościoła katolickiego.

Zatem gambit napisał prawdę o początkach tego święta i nie zasłużył na tak nieprzyjazne potraktowanie.

[...]
Pozdrawiam i życzę więcej spokoju

Ku zadowoleniu Pana Artura podaję katechizmowe wyjasnienie "wszystkich świętych":

Po wyznaniu wiary w "święty Kościół powszechny", Symbol Apostolski dodaje "świętych obcowanie" (komunia świętych). Artykuł ten jest w pewnym sensie dalszym ciągiem poprzedniego: "Czymże jest Kościół, jak nie zgromadzeniem wszystkich świętych?" Kościół jest właśnie komunią świętych.

Użytkownik jb edytował ten post 2010-10-30, godz. 21:55
zbędne


#43 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-10-30, godz. 19:26

Powiedzenie, że ktoś jest nieukiem i podaje nieprawdziwe informacje to nie jest atak. To jest prawda.

Po pierwsze:

Zadnie 1:"początkowo po jego wprowadzeniu miało na celu skoncentrowanie się wyłącznie na osobach świętych - mówiąc językiem katolickim - kanonizowanych"

Zdanie 2:Trzeba przyznać, że papież Bonifacy IV po złożeniu relikwi męczenników w Panteonie, który otrzymał od cesarza, poświęcił tę budowlę na kościół pod wezwaniem Matki Bożej Męczenników. Od tego czasu oddawano cześć wszystkim zmarłym męczennikom, w dniu 1 maja. Dopiero Grzegorz IV w 837 r. podjął decyzję zarówno o zmianie terminu na 1 listopada jak i o objęciu tym świętem wszystkich świętych kościoła katolickiego.

Zatem gambit napisał prawdę o początkach tego święta i nie zasłużył na tak nieprzyjazne potraktowanie.

Zdaniem numer 1 nie mówi tego samego co zdanie numer 2. Pańskie zdanie nie jest dowodem na prawdziwość słów Gambita.

[...]

Użytkownik jb edytował ten post 2010-10-30, godz. 21:52
trzymajcie się właściwych zagadnień tematu

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#44 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-10-31, godz. 13:38

Ku mojemu osłupieniu dzisiaj moja żona zdecydowała, że pojedzie na grób swoich rodziców dzisiaj, a nie jutro, jak zamierzaliśmy to zrobicć i nawet z resztą rodziny umówiliśmy się na obiad. Kiedy zapytałem dlaczego dzisiaj, a nie jutro jak mieliśmy zamiar i byliśmy umówieni? Wyjechała mi z pogańskimi korzeniami święta 1 listopada. Gdy w spokoju wyjaśniłem jej jak mylnie to wszystko interpretuje i że nikt z nią nie pojedzie dzisiaj to uznała, że dzisiaj pojedzie ona, a my jutro bo ona swojego sumienia nie obciąży. (Dla wyjaśnienia dodam, że moja ukochana jest ŚJ od dziecka, ale jakoś ostatnio postanowiła chodzić na zebrania i odnowić swoją wiarę. A dotychczas było tak fajnie i komu to przeszkadzało :(, )

#45 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-10-31, godz. 15:27

Nik szykuj się na studia. :D

#46 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-10-31, godz. 16:04

Studia? Swoje? (na jakim kierunku? - może ŁOPATOLOGIA - technologia opierania się o łopatę, bo BUTELKOZNASTWO mam za sobą - FAJNY KIERUNEK I POUCZAJĄCY!) A może studium Biblijne? O to ciekawe, zapraszam, ale oni coś ostatnio nie mają dla mnie czasu. Spieszą się i takie tam... no wiecie o co chodzi... A moja piękna to się musi jeszcze nieco podszkolić, Franka Bedgera to mam w małym palcu ( u reki oczywiście :), )

#47 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-31, godz. 16:27

Ku mojemu osłupieniu dzisiaj moja żona zdecydowała, że pojedzie na grób swoich rodziców dzisiaj, a nie jutro, jak zamierzaliśmy to zrobicć i nawet z resztą rodziny umówiliśmy się na obiad. Kiedy zapytałem dlaczego dzisiaj, a nie jutro jak mieliśmy zamiar i byliśmy umówieni? Wyjechała mi z pogańskimi korzeniami święta 1 listopada. Gdy w spokoju wyjaśniłem jej jak mylnie to wszystko interpretuje i że nikt z nią nie pojedzie dzisiaj to uznała, że dzisiaj pojedzie ona, a my jutro bo ona swojego sumienia nie obciąży. (Dla wyjaśnienia dodam, że moja ukochana jest ŚJ od dziecka, ale jakoś ostatnio postanowiła chodzić na zebrania i odnowić swoją wiarę. A dotychczas było tak fajnie i komu to przeszkadzało :(, )

Zobaczcie do czego doprowadza religia swiadków. W TYM dniu nie wolno iśc na grób! Chyba najbardziej liczy się to co kto czuje gdzieś tam wewnątrz siebie.... I Bóg to też wie.... czyli liczy się wnętrze człowieka ..... ale w świadkowskiej rzeczywistości liczą się POZORY. Żeby czasem ktoś cię nie złapał na czymś niedozwolonym w niedozwolonym dniu :)
ONA będzie miała czyste sumienie jak na grób pójdzie dziś nie jutro! Powinna mieć nieczyste.... bo powinna iść latem i na wiosnę a nie w przedzień święta zmarłych :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#48 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-10-31, godz. 16:41

To powiedz jej, że przychodząc dzisiaj uczciła Halloween.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#49 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-10-31, godz. 17:09

No to ma pozamiatane w zboże jak sie dowiedzą. Czciła święto demonów. Mam nadzieję, że wkrótce jej przejdzie, pare razy już miała takie nawroty, ale jak doszła do absurdu to się uspakajała. No cóż, każdy dźwiaga swój krzyż... Ja mam porąbaną żonę, ale i tak ją kocham :).

#50 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-31, godz. 17:19

No to ma pozamiatane w zboże jak sie dowiedzą. Czciła święto demonów. Mam nadzieję, że wkrótce jej przejdzie, pare razy już miała takie nawroty, ale jak doszła do absurdu to się uspakajała. No cóż, każdy dźwiaga swój krzyż... Ja mam porąbaną żonę, ale i tak ją kocham :).



Nik nie masz "porąbanej" żony masz cudowną żonę,acz zagubioną przez spożywanie tej całej papki absurdów,które im funduje WTS,aby ciągle mieli poczucie winy i miejmy nadzieję,że zbór Jej się nie dowie,że była dziś w Halloween na cmentarzu.Zachęcaj żonę,aby chodziła na groby - jak napisała Qwerty - na wiosnę i latem,bo wtedy będzie miała czyste sumienie,a tak to wygląda dwuznacznie. :) Pzdr.
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#51 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-10-31, godz. 17:55

Nie masz zielonego pojęcia jak jest pojmowana świętość w KrK. To ,że ktoś nie jest publicznie kanonizowany wcale nie oznacza ,że nie jest świętym. Kolejny dowód na krytykę czegoś o czym się nic nie wie.

To bądź grzeczny i uczynny i mi wyjaśnij, po co kanonizuje KRzK JPII, skoro jest już świętym, lub tym podobne osoby? Czyżby Bóg nie miał zielonego pojęcia kto jest świętym? A jeśli wie, co wynika z poniższego, to w jakim celu te zabiegi?

Tymczasem ja rozumiem, że słowo ,,święty" i ,,kanonizowany" mają to samo znaczenie w KK, jedynie chronologia ich powstania, oraz ustalanie kryteriów są różne.

W Kościele katolickim:

1. osoba zmarła, która po śmierci przebywa w Niebie.
2. osoba kanonizowana (tytuł) – ogłoszona świętą – pozwala się na jej powszechny kult w całym Kościele katolickim. Obecnie kanonizacja poprzedzona jest procesem kanonizacyjnym, który rozpoczyna się dopiero po beatyfikacji danej osoby.

Zatem problem tkwi przede wszystkim w okłamywaniu teologicznym ludzi. Z nazwy ,,Wszystkich Świętych" wynika, że powinni ludzie zgromadzać się przy grobach osób świętych/kanonizowanych (według KRzK). A jeśli się zgromadzają przy niekanonizowanych, więc powinien 1 listopada być nazwanym, 'Świętem Wszystkich Zmarłych' i to by odpowiadało rzeczywistej prawdzie. Oczywiście pomijam prawdę o zasadności biblijnej jednego, jak i drugiego kultu religijnego tych świąt.

Użytkownik gambit edytował ten post 2010-10-31, godz. 18:05

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#52 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-10-31, godz. 19:22

Gambit, z całym szacunkiem, mylisz, pojęcia co wynika z nie znajomości doktryny KK. Masz prawo nie wiedzieć. Ale za nim coś napiszesz i ocenisz, to musisz poznać fakty. Bez ich znajomości to co piszesz to, mówiąc delikatnie... bzdury. Zechciej proszę poznać wpierw znaczenie tego święta, a dopiero potem poddaj go krytyce, jeśli będzie jeszcze o czym mówić. :)

#53 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2010-11-01, godz. 09:59

Zobaczcie do czego doprowadza religia swiadków. W TYM dniu nie wolno iśc na grób!


Oficjalnego zakazu pójścia na cmentarz w dniu 1 listopada to raczej nie ma. Jeśli jakiś świadek odczuwa dyskomfort z tytułu udania się w tym okresie na groby bliskich to spowodowany bardziej obrzydzeniem tego święta jako pogańskiego zwyczaju, kultywowanego przez fałszywych chrześcijan. No i niezręcznie byłoby jakby ktoś doniósł do innych braci, że dany brat i siostra brali jednak jakiś udział w celebracji tegoż święta. Przecież w zborze śJ jest jednomyślność...jak wszyscy nie obchodzą święta zmarłych to nie ma wyjątków i odstawania od rydwanu Boga Jehowy. ;)
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#54 vin

vin

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 79 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-01, godz. 13:22

a ja zaraz idę- z żóną i dziećmi. powody podałem wcześniej. i w nosie mam że może mnie przylookać jakiś starszy lub jeszcze gorzej moherowa ciocia.

tłumaczyć się nie będe bo nie widzę powodów. a że kogoś z tego powodu żółć zaleje- jego problem

;)

#55 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2010-11-01, godz. 17:42

Ku mojemu osłupieniu dzisiaj moja żona zdecydowała, że pojedzie na grób swoich rodziców dzisiaj, a nie jutro [1-XI], (...) jest ŚJ od dziecka,

To powiedz jej, że przychodząc dzisiaj uczciła Halloween.

No to ma pozamiatane w zboże jak sie dowiedzą. Czciła święto demonów.

Arturze, Twoja rada udzielona 'Nik'-owi, jest godna napiętnowania. Na czym to polega? Na wykorzystywaniu świąt ,,Wszystkich Świętych", do podżegania w skłócaniu małżeństwa w przypadku 'Nik'-a, zamiast służyć za mediatora w rozwiązaniu ich problemu. Owo podżeganie do wytworzenia wrogości między ich poglądami polega na stronniczym angażowaniu się w ich odmienne poglądy, stając po jednej stronie, przeciw drugiej. Dosłownie chodzi, że stosujesz mechanizm sofizmatu.

Polega to na pozornej prawdzie, przy jednoczesnej ukrytej taktyce kłamstwa. Owym kłamstwem jest to, że żona 'Nik'-a będąc w dn. 30-X na cmentarzu w ogóle nie mogła mieć świadomości o Halloween w tym dniu. Przypisywanie uczestniczenia jej w tym zwyczaju jest więc zwyczajnym wmawianiem, czegoś, z czym nie miała nic wspólnego. Był to dla niej najprawdopodobniej przypadkowy zbieg okoliczności, który wykorzystujesz przeciw jej osobie. Tą przypadkową okolicznością siejesz zamęt nie tylko w ich małżeństwie, ale również ze społecznością ŚJ.

Mat 5:9 kow Błogosławieni pokój czyniący! ...
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#56 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-01, godz. 17:59

a ja zaraz idę- z żóną i dziećmi. powody podałem wcześniej. i w nosie mam że może mnie przylookać jakiś starszy lub jeszcze gorzej moherowa ciocia.

tłumaczyć się nie będe bo nie widzę powodów. a że kogoś z tego powodu żółć zaleje- jego problem

;)



Vin przybij piątkę,ja jak jeszcze byłem świadkiem,to gwizdałem sobie na to,co powiedzą bracia i prześwietni starsi. :) Dzisiaj wrócilem z cmentarza,a raczej z dwóch cmentarzy,bo na starym mam ojca i babcię,a na nowym dziadka i byliśmy rano i po południu - smutne,ale zarazem piękne te święto,bo takie oświecone kolorowymi lampkami i widac zadumę i smutek na twarzy ludzi.:(
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#57 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-11-01, godz. 18:04

och, to straszne - zostałem publicznie upomniany przez brat starszego Gambita, o ja nieszczęsny, co teraz będzie, przyczyniam się do rozpadu podstawowej komórki społecznej - ojej.


jAJA SOBIE ROBISZ GAMBIT? TY ŚMIESZ MNIE NAPIĘTNOWAĆ? ATOS MNIE UBAWIŁ....
[...]

Użytkownik jb edytował ten post 2010-11-01, godz. 18:10
zachowujemy dobry poziom dyskusji

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#58 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-11-01, godz. 18:49

Nie martwcie się, on wiedziała co robi. Dzisiaj spodziewaliśmy się, że w ostatniej chwili się wycofa. Wycofała się. Nikt tak skutecznie nie zraził dzieci do ŚJ. jak jej się dzisiaj udało. W ciągu kilku minut straciła u dzieci cały autorytet, a ja stałem z boku i patrzyłem i myślałem: " a nie mówiłem ci wczoraj, że tak będzie?" No i teraz siedzi obrażona na wszystkich i jest jej głupio, a ja muszę to odkręcać. Jak zwykle zresztą. :). Przysłowie: Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać (upomnieć) to mu rozum odbiera", po raz kolejny się sprawdziło. Trzeba było nie kombinować i byłoby dobrze. Dwadzieścia lat się sprawdzało, ale chciała zakombinować to teraz ma. Tylko czemu znów ja jestem winny

#59 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-11-02, godz. 02:02

Zaduszki

To już tak dawno było
że nie pamiętam ale nadal czuję
waniliowy zapach Twego fartucha
Widzę uśmiech błękitny
brązowych okularów
Mam w kartoniku wszystkie pamiątki-
dwie Wasze srebrne obrączki
i dużo starych fotografi
ciężkie medale dziadka i skarb największy..
mały klucz do szafki z konfiturami
który tak skrzętnie skrywałaś
przed naszym łakomym spojrzeniem

Jest jak lubisz - wysprzątane.
Zielony świerk i osłonięte przed wiatrem znicze

Chciałbym jak dawniej przynosić Ci tulipany
a nie tylko białe chryzantemy.

#60 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-11-02, godz. 06:58

Zaduszki

To już tak dawno było
że nie pamiętam ale nadal czuję
waniliowy zapach Twego fartucha
Widzę uśmiech błękitny
brązowych okularów
Mam w kartoniku wszystkie pamiątki-
dwie Wasze srebrne obrączki
i dużo starych fotografi
ciężkie medale dziadka i skarb największy..
mały klucz do szafki z konfiturami
który tak skrzętnie skrywałaś
przed naszym łakomym spojrzeniem

Jest jak lubisz - wysprzątane.
Zielony świerk i osłonięte przed wiatrem znicze

Chciałbym jak dawniej przynosić Ci tulipany
a nie tylko białe chryzantemy.



Witaj Oskar,jak się cieszę,że nas przywitałeś pięknym wierszem o Zaduszkach,bardzo wzruszające,ten dzień to czas modlitwy za duszami zmarłych,które potrzebują oczyszczenia,będące w czyścu.Na pokutę czyścową są składane ofiary w kościołach i na cmentarzach na tzw.wypominki za naszych najbliższych zmarłych,by Kościół i wierni modlili się za ich zbawienie.W kościołach odczytuje się w tym dniu z ambon lub od ołtarza imiona zmarłych wskazanych na kartkach i odmawia zwyczajowe modlitwy ku czci zmarłych,no i na grobach jak 1 listopada jest tradycja zapalania lampek,zniczy,układania wieńców czy inne ozdoby będące symbolem pamięci o zmarłych.
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych