Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Dobre strony ¦wiadków Jehowy.


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

Ankieta: Czy twoim zdaniem ¦wiadkowie Jehowy posiadaj± dobre cechy?

Czy twoim zdaniem ¦wiadkowie Jehowy posiadaj± dobre cechy?

Nie mo¿esz zobaczyæ wyników tej ankiety dopóki nie oddasz g³osu. Proszê zaloguj siê i oddaj g³os by zobaczyæ wyniki.
G³osuj Go¶cie nie mog± oddawaæ g³osów

#41 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-08-04, godz. 13:44


Mi³osc w organizacji=pos³uszenstwo, nie jestes posluszny=brak mi³osci(w 90%, zalezne od zboru).Czy prawdziw± mi³osc da sie w³añczac i wy³anczac?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

A myslalam ze to tylko w moim przypadku tak jest... Czlowiek najblizszy mojemu sercu mowi, ze jesli nie przyjme "prawdy" to bedzie oznaczalo ze moja milosc nie jest prawdziwa i szczera i on rowniez przestanie kochac t±... do ktorej wyrywal sie z domu 3 razy dziennie... Cudowne mam ultimatum... :(

Ja przepraszam za wyra¿enie, którego za chwilê u¿yjê, ale czy Organizacja facetom jaja ucina??? Serdecznie wspó³czujê :(

Wiesz najprawdopodobniej te jaja inaczej zaczynaj± funkcjonowaæ :D chocia¿ za Rz±dów Josepha Rutherford co¶ by³o o wskazaniach ich nie u¿ywania :D

Pozdr :ph34r:
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#42 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-09-23, godz. 21:48

Titam, wspó³czujê Ci z ca³ego serca, to musi byæ okropne...

Jeste¶ poddawana manipulacji i to naprawdê wielkiej.
Twój ch³opak jest i ofiar± i sprawc± manipulacji.

Z przera¿eniem, czytam, ¿e on 'mowi, ze jesli nie przyjme "prawdy" to bedzie oznaczalo ze moja milosc nie jest prawdziwa i szczera i on rowniez przestanie kochac'

czy prawdziwa mi³o¶æ sk³ania kogo¶ do ³amania mu sumienia?
czy prawdziwa mi³o¶æ przymusza do przyjêcia czego¶ wbrew sumieniu?

dodatkowo, widaæ tutaj próbê przerzucania winy na Ciebie.

to Ty masz siê czuæ winna, z tego powodu, ¿e on nie umie oprzeæ siê presjom Organizacji i swojej rodziny. To jest WIELKIE K£AMSTWO. Ty nie jeste¶ ani Bogiem ani nawet Cia³em Kierowniczym i to nie Ty jeste¶ winna, ¿e Twój ch³opak jest ofiar± manipulacji, wymy¶lonej przez faryzeuszy z Cia³a Kierowniczego ¦J.

proszê Ciê, nie daj sobie wcisn±æ tej nieprawdziwej prawdy.
proszê Ciê, pozostañ sob±. Je¶li jeste¶ ¶wiadoma, ¿e on jest manipulowany, to musisz pozostaæ sob±, aby jemu udzieliæ pomoc (gdy on do niej dojrzeje).

tak naprawdê, Ty mo¿esz mu daæ bardzo du¿o: mi³o¶æ, objawiaj±ca siê ciep³ym spojrzeniem, u¶miechem, mo¿e przytuleniem, ale BEZ OCENIANIA i bez ¿adania, aby dokona³ wyboru miêdzy Tob± a organizacj±, mo¿e byæ dla niego uzdrowieniem.

On nie jest ¶lepy, on zobaczy ró¿nicê miêdzy mi³o¶ci± udawan± a prawdziw±.
On zobaczy, ¿e inni stawiaj± ¿±dania (bior±) a Ty okazujesz mi³o¶æ (dajesz).

Je¶li po³±czysz dwie trudne rzeczy: spontaniczne okazywanie mi³o¶ci, zrozumienia, wys³uchania z niezgod± na manipulacjê i wst±pienie do sekty, wtedy odniesiesz sukces. Droga do sukcesu wiedzie przez mêkê, bo on pocz±tkowo ulegnie ich presjom, ale bêdzie pamiêta³ o mi³o¶ci, któr± otrzyma³. Nigdy mu nie mów, ¿e ma wybraæ, ¿e stawiasz ultimatum (a ju¿ przenigdy ultimatum z dat±). Niech wie, ¿e zawsze mo¿e wróciæ, ¿e czekasz z u¶miechem, dobrym s³owem, przytuleniem siê.

MI£O¦Æ nastawiona na dawanie, a nie na stawianie ¿±dañ
to jest z³oty ¶rodek, o który kiedy¶ prosi³a¶ w innym w±tku.

W³a¶nie mi³o¶ci najbardziej w organizacji brakuje. Zwyk³ych ludzkich uczuæ, poczucia, ¿e jest siê kochanym i ¿e nikt Ci nie wbije no¿a w plecy tylko dlatego, ¿e starsi zboru mu tak kazali. Ich siê mami, ¿e taka prawdziwa mi³o¶æ pojawi siê w raju, bo obecnie to niby niedoskona³o¶æ nasza przeszkadza w jej okazywaniu.

g... prawda, to organizacja przeszkadza, a niedoskona³o¶æ nie ma nic do rzeczy.

kiedy dasz mu szczer± mi³o¶æ, dasz mu si³ê do zburzenia najwiêkszych przeszkód, które organizacja wmontowa³a w jego psychikê.

tego Tobie szczerze ¿yczê
By³em ¶wiadkiem Jehowy, ale pozna³em prawdê (katolicyzm). S³u¿ê Jehowie, w ³±czno¶ci z jedyn± Organizacj± Bo¿±, tzn. Ko¶cio³em Kat.,

jest dla mnie oczywiste, ¿e to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi byæ oczywiste dla drugich.

#43 Patryczka

Patryczka

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 6 Postów

Napisano 2006-01-26, godz. 11:32

Pisz±cy na tym forum, najczê¶ciej maj± w zwyczaju, eksponowaæ z³e strony ¦wiadków Jehowy, oraz ich religii. Jednak wydaje siê rzecz± nieprawdopodobn± aby jakie¶ osoby, czy te¿ religia mia³a tylko z³e strony. To po prostu niemo¿liwe. Napiszcie wiêc proszê jakie zalety maj± waszym zdaniem "¶wiadkowie", oraz ich religia. Bo przecie¿ takowe byæ musz±. Wasza szczera postawa mo¿e udowodniæ czy to forum jest wiarygodne czy nie.

Pozdrawiam. :P :D

Olo dziêkuje Ci ¿e za³o¿y³e¶ takie forum.. tzn. o takim temacie... sama jestem SJ chocia¿ przez pare lat nie chodzi³am na zebrania to postanowi³am wróciæ .. chodzimy razem z moim ch³opakiem na zebrania i jest bardzo fajnie... chocia¿ mi siê pare rzeczy niepodoba to postanowi³am wrócic bo ja nie jestem SJ ze wzglêdu na ludzi ale dla Boga!! wiêc pomy¶l w ten sposób.. niczego nie narzucam... pozdro!

#44 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2006-01-26, godz. 12:42

Witam Patryczko. :) Powiem szczerze, ¿e gdy siê cz³owiek nagle zetknie z nawa³em argumentów anty¶wiadkowych, wra¿enie moze byæ bardzo nieprzyjemne i drastycznie rujnuj±ce wiarê. Jednak gdy sie och³onie i na spokojnie przetrawi ca³± t± linie argumentacji, to bardzo ³atwo dostrzec w niej wile wad, b³êdów, niedociagniêæ i przek³amañ.. Co powoduje, ¿e cz³owiek wraca do równowagi. Czêsto takie osoby z którymi rozmawia³em, lub obserwuje wracaj± do zboru i staj± siê o wile mocniejsze i dojrzalsze duchowo. Po takiej lekcji ¿ycia podchodz± juz z dystansem do wszelkich tak zwanych prawd i rewelacji. Ja na przyk³ad jeszcze bardziej zbli¿am sie do Jehowy i tym razem nie da³bym siê ju¿ zba³amuciæ. Jestem bogatszy o do¶wiadczenie, bo wyczyta³em wszystko co mozna by³o wyczytaæ przecie "¶wiadkom" w polskim Internecie. Jednak wiara w Jehowê i tak bije na g³owê wiele wyznañ. A co do b³êdów zboru, to widzê ¿e na przestrzeni lat dokonuje on wielu reform i przemian. Czyli jest plastyczny i uparty w poszukiwaniu prawdy o wierze pierwszych chrze¶cijan. Nie jest tak skostnia³y i statyczny jak otaczajace mnie wieksze od³amy chrze¶cijañskie. Poza tym jest prê¿ny i stara siê dotrzeæ do wszystkich ludzi na ca³ym ¶wiecie, a to jest jego zalet±. My¶lê, ¿e zamiast z nim walczyæ, warto wp³yn±æ na postêp jego reformy i rozwoju w tym czego mu ewentualnie brakuje. Ale najwa¿niejsz± spraw± jest osobista wiê¼ z Bogiem i mi³o¶æ z ca³ego serca, duszy i si³y. I w³a¶nie na tym warto sie skupiæ i przede wszystkim o to zabiegaæ.

Serdecznie Ciê pozdrawiam. :)
Patrzeæ na ¶wiat przez google, czy w³asnymi oczami? Oto jest pytanie.

#45 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2006-01-26, godz. 13:30

Olo

Ciekawe co mia³e¶ na my¶li pisz±c : "Jednak wiara w Jehowê i tak bije na g³owê wiele wyznañ."

Ja jako katolik tak¿e wierzê w Jahwe. Twierdzê ponadto,¿e organizacje poroju ¶J nie zapewniaj± "w³a¶ciwego" rozwoju duchowego swoim wyznawcom. W Ko¶ciele powszechnym jest wolno¶æ..Czego efekty (g³ównie negatywne) mo¿na zaobserwowaæ na zewn±trz i co wykorzystuj± do werbunku ró¿nego rodzaju sekty..Natomiast je¶li kto¶ zrobi w³a¶ciwy u¿ytek z danej mu przez Boga wolno¶ci (a szanowanej przez Ko¶ció³)-jego zycie zmienia siê diametralnie. Nie potrzebuje nakazów i zakazów narzucanych przez ludzi lecz postêpuje wed³ug pouczeñ Ducha ¦wiêtego. Nie zaobserwowa³em niczego w nauce Ko¶cio³a powszechnego co nie zgadza³oby siê z moim podej¶ciem do ¿ycia...

Rozwiñ proszê fragment swojej wypowiedzi, który przytoczy³em powy¿ej..Pragnê Cie dobrze zrozumieæ.


pozdrawiam
"I jestem pewien, ¿e ani ¶mieræ, ani ¿ycie, ani anio³owie, ani Zwierzchno¶ci, ani rzeczy tera¼niejsze, ani przysz³e, ani Moce, ani co wysokie, ani co g³êbokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdo³a nas od³±czyæ od mi³o¶ci Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#46 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-01-26, godz. 14:53

Olo
Zazdroszcze ci ,ze masz tak empatyczny zbór i ¿yczliwy i kochaj±cy z drugiej strony podziwiam ciê ,¿e potrafisz widz±c takie zak³amania trymaæ siê organizacji i g³osiæ ja tego nie potrafiê Jako ¶wiadek przez 15 lat ,¿y³am zborem i dla zboru a przyzwyczajenie min to druga natura cz³owieka (niewolnik o tym wie) a teraz czego¶ brakuje i dlatego staram siê ciebie rozumieæ ale tego ,ze siê umocni³e¶ nie rozumiem ? MY¶le ,¿e Bog gdyby mia³ swoja organizacje to by siê k³amstwem nie pos³ugiwa³ bo jest potê¿ny i inaczej mo¿e ludzi do siebie przyci±gn±æ To tyle co chcia³m ci powiedzieæ .Pozdrawiam

#47 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-01-26, godz. 14:56

Olo

Dopóki ¦wiadkowie Jehowy bêda g³osiæ rok 1914 i wizje raju na Ziemi dopóki g³osz ± fa³szyw± ewangeliê a wiêc s± pod kl±tw± wed³ug Pism ¶w. Przykro mi ale takie s± fakty.
To jest forum o ¦wiadkach Jehowy. Ta religia mo¿e i ma tam swoje plusy. Rozchodzi siê jednak o to aby te plusy nie przes³oni³y nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#48 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-01-26, godz. 15:02

A i jeszcze jedno bo piszesz strasznie enigmatycznie. Jakie argumenty i dlaczego s± k ³amliwe i myl±ce. Mo¿esz podaæ jakis ich zbiór czy cokolwiek?
To jest forum o ¦wiadkach Jehowy. Ta religia mo¿e i ma tam swoje plusy. Rozchodzi siê jednak o to aby te plusy nie przes³oni³y nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#49 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-01-26, godz. 15:39

Olo, nie martw siê. Dla wielu z tego forum bêdziesz teraz chodz±cym wyrzutem sumienia :).

#50 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-01-26, godz. 15:50

Z ca³ym szacunkiem ale dla niektórych prêdzej frajerem i g³upkiem, ni¼ wyrzutem sumienia. (nie mówie o sobie)

Dopóki istnieje WTS w obecnej formie zdecydowanie odradzam powrót do Swiadków Jehowy. Nie przy tych doktrynach i wierzeniach sprzecznych z Bibli±.
To jest forum o ¦wiadkach Jehowy. Ta religia mo¿e i ma tam swoje plusy. Rozchodzi siê jednak o to aby te plusy nie przes³oni³y nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#51 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-01-26, godz. 16:17

He he. Nie mówi³em :) ?

#52 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-01-26, godz. 18:24

Faktycznie wiele faktów przeciwko swiadkom jest wyssana z palca. W publikacjach przeciwnych swiadkom ktore czyta³em moze jakie¶ 15% argumentów mia³o sens.
Ale za to jaki!!! Moze jest to najblizsza prawdzie religia tylko zeby p³ywak powiedzia³ ze wygra³ wyscig musi przep³yn±c ca³y dystans a nie utopic sie na metr przed brzegiem i twierdzic dalej spod wody ze tylko on umie p³ywaæ. Ca³ym problem organizacji jest to ¿e twierdzi ona ze tylko ona jest prawdziwym prorokiem a reszta to fa³szywi, gdyby tak nie twierdzi³a to zosta³bym SJ bez zmru¿enia oka. Prawdziwy prorok nie moze jednak wype³niac zasady z Pwt Pr 18:22 (1975 itd...). Poza tym problem transfuzji. czy nie pamiêtacie co Jezus powiedzia³ o Prawie i ludzkim zyciu. Które jest wazniejsze? Czy w szabat mo¿na uzdrowic chorego, czy Dawid i jego towarzysze mogli spozyc swiety pokarm gdy byli g³odni?(wiêc moze i nie mozna spozywaæ krwi ale nie jesli w gre wchodzi ludzkie zycie) Jesli organizacje myli sie w kwestii transfuzji tzn ze ma na rêkach ludzka krew.
Mimo to uwa¿am ze szeregowi ¦J sa bardzo pozytywnymi ludzmi i statystycznie przewyzszaja czesc innych religi. Ale wynika to czesto z ich osobowo¶ci która jest pozytywna ale i tez dzieki temu naiwna i podatna na manipulacje.
Podam argument którzy ¦J uzywaj± przeciwko innym religiom: "co z tego ze podano ci wspania³y pokarm(serwowany przez niewolnika), obfita ucztê, skoro jedna potrawa zosta³a zatruta
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt ju¿ nie pokocha
którego nikt ju¿ nie skrzywdzi
los?
zabra³ mu u¶miech
otar³ wszelk± ³zê
szukam go
w ciemno¶ciach
na skraju czasu
tam gdzie wieczno¶æ
ma sw± przepa¶æ...

#53 kto¶

kto¶

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 74 Postów
  • Lokalizacja:Jastrzêbie Zdrój

Napisano 2006-01-26, godz. 21:11

W tym pytaniu masz na my¶li Swiadków Jehowy jako organizacje, czy chodzi³o Ci o poszczególnych cz³onków?

Dla mnie jest to du¿a ró¿nica,
bo je¶li chodzi o cz³onków organizacji to ja osobi¶cie mam dobre zdanie o wielu z nich i szczerze mówi±c jako¶ nie przypominam sobie abym zazna³a od nich jakiej¶ wiêkszej przykro¶ci ( pomijam tutaj ich zachowanie po moim od³±czeniu, bo to ju¿ nie by³a ich osobista i samodzielna decyzja, ale wp³yw chorej organizacji )
czego oczywi¶cie nie mogê powiedzieæ o ca³ym Towarzystwie Stra¿nicy jako organizacji :angry:
raczej mia³abym tutaj problem z podaniem chocia¿ jednej dobrej strony , chyba musia³abym siê naprawdê d³ugo zastanawiaæ i doszukiwaæ ... <_<

#54 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-01-26, godz. 22:46

Olo, nie martw siê. Dla wielu z tego forum bêdziesz teraz chodz±cym wyrzutem sumienia :).

BUHAHAHA :D :D :D . Dobre! Jak dot±d najwiêksze wyrzuty sumienia mam w stosunku do ludzi, którym zawraca³em g³owê, pukaj±c do ich drzwi. Nie wspomnê ju¿ o tych, z którymi prowadzi³em studia. Na szczê¶cie wiêkszo¶æ moich "studentów" jest ju¿ poza WTSem :) . Czê¶æ z nich uda³o mi siê przeprosiæ za b³êdy przesz³o¶ci. Ale mam jeszcze trochê do zrobienia w tym temacie...
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#55 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2006-01-26, godz. 22:46

Arek Wi¶niewski:

Olo, nie martw siê. Dla wielu z tego forum bêdziesz teraz chodz±cym wyrzutem sumienia .

W temacie "ex ¦wiadkowie w Koszalinie i okolicach" mo¿na przeczytaæ taki oto wpis:

A. witaj Dawidusie, ja jestem exem ze zboru w Rosnowie, niedaleko Koszlaina, pare osob z Koszalina znam niewiele, jestem poza organizacja od 1997. w organizacji bylam 10 lat.Zmarnowana mlodo¶æ...
B. Mam nadziejê siostro ze pozosta³a ci wiara w Boga Najwy¿szego , bez niego to dopiero marnowanie czasu.Pozdrawiam ja mam kochaj±c± ¿onê i dwóch wspania³ych ch³opaków.
A. nie, Gobo, nie jestem juz dla nikogo siostra oprócz moich rodzonych braci.
czy w boga wierze?
chcialabym, ale chyba nie.

To forum naszpikowane jest zwierzeniami ludzi ze z³amanymi ¿yciorysami jak u osoby A. Wielu koñczy pobyt w nieskalanej rozchwianymi emocjami, znane s± przypadki samobójstw.
Do¶wiadczenie z jedynie s³uszn± prawd± u wielu koñczy siê dramatem i utrat± rzeczy niepowtarzalnej : wiary w Boga
A ty z roze¶mian± gêb± widzia³by¶ u tych ludzi wyrzuty sumienia?
Cz³owieku, a gdzie jest twoje sumienie?

#56 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-01-26, godz. 23:05

Bellastar,

To forum naszpikowane jest zwierzeniami ludzi ze z³amanymi ¿yciorysami jak u osoby A. Wielu koñczy pobyt w nieskalanej rozchwianymi emocjami, znane s± przypadki samobójstw.
Do¶wiadczenie z jedynie s³uszn± prawd± u wielu koñczy siê dramatem i utrat± rzeczy niepowtarzalnej : wiary w Boga
A ty z roze¶mian± gêb± widzia³by¶ u tych ludzi wyrzuty sumienia?
Cz³owieku, a gdzie jest twoje sumienie?


Widzisz, ja na to nie patrzê jednostronnie. Znam przypadki osób, które skoñczy³y bardzo ¼le po wyj¶ciu z organizacji. Ale znam te¿ przypadki osób, którym organizacja wyprostowa³a i uratowa³a ¿ycie. Z Twoich postów, i z postów wielu innych uczestników tego forum bije wielkie zacietrzewienie, uto¿samianie WTS ze wszystkim co z³e i najgorsze. Czê¶æ z forumowiczów to grupka cwaniaczków, którzy wiarê w Boga po wyj¶ciu z organizacji pozostawi³a hen daleko. A teraz z kpi±cym u¶mieszkiem na ustach próbuje przekonywaæ co poniektórych z w±tpliwo¶ciami, w jakim to nêdznym stanie znajduj± siê, przebywaj±c nadal w organizacji. I do takich cwaniaczków adresowany by³ mój post o "wyrzutach sumienia". Widzisz, mi nie musisz tlumaczyæ jak to jest, gdy siê z organizacji wychodzi. Wiem to. Odchodz±c stamt±d zostawi³em dziewczynê, któr± mocno kocha³em i z któr± za pó³ roku mia³em siê ¿eniæ. Nie by³o lekko. Jednak mnie nie interesuje walka z WTS jedynie po to, by zaspokoiæ swoje poczucie niechêci do nich. Interesuje mnie POMOC tym, którzy pragn± tej pomocy a nie niszczenie ich wiary, która mo¿e skoñczyæ siê dla nich tragicznie, nawet samobójstwem. Kiedy widzê rozchwianego cz³owieka, który jest jedn± nog± poza organizacj±, ale jednocze¶nie widzê te¿, ¿e nie mo¿e sobie znale¼æ miejsca w otaczaj±cym go ¶wiecie, ani nie mo¿e sobie znale¼æ miejsca w innej spo³eczno¶ci chrze¶cijañskiej, to wolê by wróci³ do WTSu. Bo nawet je¶li siê tam ponownie znajdzie, to bêdzie to ju¿ inny cz³owiek, cz³owiek, który spogl±da na ¶wiat nieco innymi oczyma ni¿ wtedy, gdy by³ jeszcze przed kryzysem. Poniewa¿ Ola co nieco znam i znam te¿ trochê jego do¶wiadczeñ i problemów, wiêc cieszê siê, ¿e staje na nogi. Powtórzê: cieszê siê. Nawet je¶li pozostanie w WTSie do koñca swego ¿ycia. Bo interesuje mnie, drogi Bellastarze, jego dobro, a nie zaspokojenie swych wewnêtrznych pragnieñ wyci±gniêcia stamt±d jak najwiêkszej liczby osób, choæby to mia³o skutkowaæ rozpiciem siê tych¿e osób, czy te¿ stoczeniem na krawêd¼ spo³eczeñstwa. Je¶li kto¶ pragnie stamt±d wyj¶æ, pomogê mu. Ale je¶li widzê, ¿e mo¿e siê to skoñczyæ tragicznie, to bêdê siê cieszy³, ¿e tam pozostanie. Natomiast mam wra¿enie, ¿e ty cieszysz siê z ka¿dej duszyczki stamt±d wyrwanej, nawet je¶li efektem owego wyrwania bêdzie zupe³nie zniszczone i rozchwiane ¿ycie. Co najwy¿ej pos³u¿y Ci to jako przyk³ad pokazuj±cy jaka to be jest ta organizacja. Ale mo¿e warto by³oby najpierw pomy¶leæ, czy naprawdê trzeba do ka¿dego ¦J podchodziæ jak do kogo¶ gorszego od siebie? Daruj sobie te uwagi o moim sumieniu. Jest czyste. ¯yczê Ci, by¶ zacz±³ patrzeæ na tych ludzi nie jak na nic nie warty plebs godny pogardy, lecz jak na ludzi, którym warto okazaæ mi³o¶æ. Na ludzi, którzy niejednokrotnie maj± wiêksz± i g³êbsz± wiarê od nas.

#57 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-01-26, godz. 23:08

Wsrod SJ bywaja oczywiscie dobrzy ludzie. I chwala im za to, bo inaczej czekalaby ich smierc w Armagedonie ;)
Ale jeden jest mankament KAZDEGO SJ- probuje nawracac, straszac koncem swiata i mamiac obietnica zaklepanego raju na ziemii, a jakie sa tego skutki...wie kazdy, kto zakosztowal szczescia w wydaniu WTS <_<

Czepiam sie?? No ba, po to jestem miedzy innymi, na tym forum :P
"Pan mój i Bóg mój. (...) B³ogos³awieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#58 ben-salem

ben-salem

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 76 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-01-27, godz. 13:25

Ad Bellastar


[,,Do¶wiadczenie z jedynie s³uszn± prawd± u wielu koñczy siê dramatem i utrat± rzeczy niepowtarzalnej : wiary w Boga”]

Ale nie dla wszystkich i Bogu niech bêd± dziêki.

Wiara w Boga to tak¿e zawierzenie Mu. Je¿eli oddanie siebie – po¶wiêcenie Bogu jest warunkowe, to i skutki tego s± oczywiste.
Dla tego kto rzeczywi¶cie chce byæ ¦wiadkiem Jehowy i Jego Syna ( SJ ) takie Forum jak to nie zaszkodzi. A tak¿e ,kryzysy niejednego sumienia’ mog± stanowiæ tylko swego rodzaju memento i na tym koniec.

Zanim powsta³o to Forum, by³ dostêp do wydawnictw zagranicznych i krajowych z rewelacjami na temat SJ. Dostêpne u nas w kraju ksi±¿ki: ,,Fa³szywi prorocy” Gustawa Barona, ,,Ku ¶wiat³u chrze¶cijañstwa” , ,,Trzydzie¶ci lat w niewoli Stra¿nicy”, itp. by³y uwa¿ane za ,, bat na SJ”. Mo¿na by³o sobie poczytaæ ,,prawdy o SJ”. I takie reakcje by³y do przewidzenia. A czego innego mo¿na by³o oczekiwaæ ? To jakby prawid³owo¶æ.
Na to trzeba wzi±æ poprawkê. Równie¿ na obecne i przysz³e zmiany w WTS: doktrynalne i eklezjalne.

Wa¿ne jest czego oczekuje od nas Bóg i co sami spodziewamy siê w ko¶ciele - zborze od swoich wspó³braci, jak widziane jest przywództwo, nauczanie, etos, itd. Czy ¿±daæ nale¿y, ¿e wszyscy od góry do do³ów oka¿± siê jako idealne wzory osobowo¶ci, czy raczej ludzie którzy dobrowolnie zgodzili siê uczestniczyæ w wielkiej próbie na¶ladowania Chrystusa ?
A niektórym to nie wychodzi; to nie znaczy ¿e nale¿y gry¼æ tych co nadal próbuj±...
Je¿eli wiêc Olo nadal trwa w spo³eczno¶ci z SJ to jest godzien szacunku. Jednak¿e my¶lê, ¿e jego confiteor nie zosta³o zbyt uprzejmie potraktowane. Zreszt± i miejsce to nie jest przyjaznym konfesjona³em. Dlatego te¿ w pewnej mierze zgadzam siê z Arkiem Wi¶niewskim.

Mnie interesuj± te aspekty spo³eczno¶ci z SJ które stanowi± bazê do uczestniczenia w tworzeniu nowego cz³owieka na wzór Chrystusowy i apostolski. Ale wa¿ne s± te¿
doktryny. Z punktu widzenia odnowy ewangelicznej, zrywanie z wcze¶niejszymi ,,historycznymi” naukami jest zawsze zabiegiem bolesnym i d³ugotrwa³ym. Nie obywa siê te¿ bez rozterek, potkniêæ, b³êdów. I mo¿na to nazwaæ rozwojem doktrynalnym, dotarcia do lepszego zdefiniowania prawd zas³anianych przez stulecia...

Dla tego kto chce byæ SJ najwa¿niejsza bêdzie jedno¶æ z JHWH, Jego Synem i tymi, którzy podobnie jak on chc± dobrowolnie uczestniczyæ w ¶wiadczeniu o wielko¶ci Boga i mi³o¶ci Jezusa Chrystusa. Amen

ben-salem

#59 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-01-27, godz. 17:47

To nie jest jedno¶æ z JHWH to jest zawierzenie fa³szywemu prorokowi. Malutkie pytanko: Kto jest ojcem k³amstwa? Zreszt± w poprzednim po¶cie ju¿ wyja¶ni³em swoje stanowisko.
Zastanawia³em sie kiedys zeby mimo tego co wiem zostac ¶j bo wiem ze tam w¶ród tych ludzi móg³bym przestrzegac wielu moralnych nakazów z którymi moja s³aba dusza niestety sobie nie radzi w ¦wiecie ale co jednocze¶nie musia³bym robic?
Musia³bym naprzyk³ad g³osiæ ze nie wolno przyjmowaæ krwi. Co by sie sta³o gdyby taki "nawrócony" zmar³ bo odmówi³by transfuzji("Mi³osierdzia potrzebuje, nie ofiary").
Oczywi¶cie te zarzuty mo¿na odnie¶æ do innych religii i ich k³amstw.
Ja rozumiem ze ludzie nie s± idea³ami i ¿e "chybiaj± celu", kradn± k³ami±, molestuj± dzieci, morduj± ale ko¶ció³ powinien byæ czysty.
Drugie ma³e pytanko: Czy Bóg mi³o¶ci i prawdy dopu¶ci³ by zeby owieczki w jego Organizacji pok³ada³y ufno¶c w fa³szu?
Faktycznie mo¿na z³amaæ komus zycie wyci±gaj±c go z organiizacji(sam mam taki problem patrz temat "Przekonaæ") ale to jest nasz obowi±zek. Sekta jest sekt± i nie mo¿na pozwoliæ ¿eby bliskie nam osoby tam zosta³y, a nasza w tym g³owa zeby nic im siê nie sta³o po opuszczeniu organizacji. Dlatego w jednym przyznam racjê : nie mo¿na ludzi przekonywac jak popadnie najpierw musimy wiedziec ze to MY bierzemy odpowiedzialno¶c za ¿ycie tych osób w przysz³o¶ci.
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt ju¿ nie pokocha
którego nikt ju¿ nie skrzywdzi
los?
zabra³ mu u¶miech
otar³ wszelk± ³zê
szukam go
w ciemno¶ciach
na skraju czasu
tam gdzie wieczno¶æ
ma sw± przepa¶æ...

#60 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-01-27, godz. 18:15

nie mo¿na ludzi przekonywac jak popadnie najpierw musimy wiedziec ze to MY bierzemy odpowiedzialno¶c za ¿ycie tych osób w przysz³o¶ci.


I to jest dobre podsumowanie.




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych