Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uczciwość świadków Jehowy


  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#81 Robert_X

Robert_X

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 60 Postów

Napisano 2009-12-23, godz. 13:58

Chyba rośnie konkurencja dla Świadków Jehowy niestety znowu przez "katoli" szczegóły : http://wiadomosci.wp...ml?ticaid=1954f

#82 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-12-23, godz. 14:50

Niemozliwe, uczciwy katolik....... A wiecie jak to skomentują świadkowie? "ta kobieta to znakomity materiał na naszą siostrę " :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#83 Robert_X

Robert_X

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 60 Postów

Napisano 2009-12-23, godz. 19:38

Niemozliwe, uczciwy katolik....... A wiecie jak to skomentują świadkowie? "ta kobieta to znakomity materiał na naszą siostrę " :)

Gdyby nie ta choinka to byłaby jak znalazł

Użytkownik Robert_X edytował ten post 2009-12-23, godz. 19:38


#84 tomasson19

tomasson19

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 82 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-12-24, godz. 21:44

Niemozliwe, uczciwy katolik....... A wiecie jak to skomentują świadkowie? "ta kobieta to znakomity materiał na naszą siostrę " :)


U mnie w domu skomentowali to tak: "nie wiadomo, może ta kobieta już studiuje Biblię" :D

#85 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-12-25, godz. 10:25

U mnie w domu skomentowali to tak: "nie wiadomo, może ta kobieta już studiuje Biblię" :D

To jest po prostu piękne :) Jak Ktoś dobry to MUSI mieć coś wspólnego ze świadkami :) Inaczej nie mieści się to w ich swiadkowskich ograniczonych poglądach.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#86 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2009-12-26, godz. 00:40

Każdy ŚJ wie, że są ludzie dobrzy też po za organizacją. Co w tym dziwnego, że ŚJ utożsamiają się z dobrymi uczynkami, chcą czynić dobro, jak ktoś inny spoza organizacji czyni dobro to co w tym dziwnego, że mówią wtedy "nie wiadomo, może ta kobieta już studiuje Biblię", przecież dobro płynie od Jehowy Boga?!
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#87 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-12-26, godz. 16:32

Nie musi studiować Biblii, lecz wierzy w Jezusa i jego naukę"miłuj bliźniego".
pozdrawiam Andrzej

#88 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2010-08-19, godz. 20:04

Każdy ŚJ wie, że są ludzie dobrzy też po za organizacją. Co w tym dziwnego, że ŚJ utożsamiają się z dobrymi uczynkami, chcą czynić dobro, jak ktoś inny spoza organizacji czyni dobro to co w tym dziwnego, że mówią wtedy "nie wiadomo, może ta kobieta już studiuje Biblię", przecież dobro płynie od Jehowy Boga?!


Te dziewczyny nie powiedziały jakiego są wyznania, może to śJ
pozdrawiam Andrzej

#89 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-19, godz. 20:31

Chcieć a robić , to jest bardzo daleka droga , często ta droga jest za długa dla wielu osób . Nie wspominam , że nawet dla śJ ta droga jest za długa , gdyż ja osobiście nie uważam , że śJ to dobrzy ludzie . A wręcz chce mi się śmiać z takiego sposobu myślenia . A co się tyczy uczciwości śJ - przecież można im tyle zarzucić , ale tego nie zrobię , gdyż Jezus dał nam przykład postępowania .

#90 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-08-20, godz. 05:21

Oddać saszetkę ,bo tak Jezus uczył?To tak jakby mąż powiedział mi ,że nie zdradzi mnie ,bo jezus potępiał takie zachowanie.I tylko to? To ma być przejaw miłości?
A jak straci się wiarę w Jezusa,to znaczy, że saszetka moja?

#91 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-20, godz. 06:23

Elunia , a jak się straci zaufanie do partnera i miłość wygaśnie ? . Moja droga , Jezus dał nam przykład postępowania , ale możesz taki przykład wprowadzić w życie lub nie . Twoja indywidualna sprawa . Ja jestem daleki od nakazów/zakazów . Sama rozmowa pozwala nam poznać opinie innych ludzi . Pozdrawiam .

#92 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-20, godz. 06:55

Elunia , a jak się straci zaufanie do partnera i miłość wygaśnie ? . Moja droga , Jezus dał nam przykład postępowania , ale możesz taki przykład wprowadzić w życie lub nie . Twoja indywidualna sprawa . Ja jestem daleki od nakazów/zakazów . Sama rozmowa pozwala nam poznać opinie innych ludzi . Pozdrawiam .



Elunia zwrocila uwagę na coś bardzo waznego i ciekawego. Nasza uczciwosc powinna wynikac z przemyslanej, wypracowanej w glowie wnikliwosci, empatii, wczucia sie i zrozumienia krzywdy jaka doznal czlowiek, ktory np cos zgubił. Znalazca nie pomysli nawet przez chwile, ze musze oddac cos bo ktos z gory, jakas niewidzialna postac widzi co robię.

Mysle, ze taki etap jest dobry dla osób z nierozwinietym wewnetrznym systemem wartosci, zazwyczaj dla osob prostych. Pan Bócek patrzy i nie wolno!

Dla osoby dojrzalej emocjonalnie uczciwosc wynika z funkcji pozawczych swiata i szerokiego spojrzenia na implikacje, skutki jakie powoduje nieuczciwosc. Nie bedzie dla niej mialo znaczenia czy istenieje bog czy nie, po prostu wie, ze uczciowsc to wlasciwy system wartosci. Nawet jesli przestanie wierzyc, nadal bedzie uczciwa osobą, mysle, ze to jest wieksza sztuka, tak wychowac (prawdziwie) czlowieka.

Dlatego zdarza sie, ze ludzie zatracajacy wiarę nagle staja sie źli i nieuczciwi, swiadczy to o tym, ze sama wiara i nakaz boga byl tylko narzedziem wykonawczym, a nie wewnetrznym przekonaniem.
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#93 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-20, godz. 13:22

Bardzo ciekawa myśl .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych