Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jest nowe światło, czy nie ma???


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

Ankieta: Czy jest nowe światło o 144 000?

Czy jest nowe światło o 144 000?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2004-05-24, godz. 19:53

do Iszbina !!

O jakim końcu Russell glosił w strażnicach, moze mi powiesz bo nie wiem?[podaj strażnicę] Tak samo nie wiem nic o 1910 roku może mnie oswiecisz? poczytaj dokladnie bo może coś przed rokiem 1914 odwołał, przyznając sie do pomyłki.Ty sie nie mylisz?
I jeszcze jedno dlaczego mówisz, że gdyby nie Russell to by ŚJ nie bylo.Russell zmarł w 1916 roku natomiast organizacja ŚJ powstała w 1931 roku co z ta organizacja ma wspólnego Russell. [nazwa czasopisma?][/code]

#22 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2004-05-24, godz. 21:18

do Iszbina !!

O jakim końcu Russell glosił w strażnicach, moze mi powiesz bo nie wiem?[podaj strażnicę] Tak samo nie wiem nic o 1910 roku może mnie oswiecisz? poczytaj dokladnie bo może coś przed rokiem 1914 odwołał, przyznając sie do pomyłki.Ty sie nie mylisz?



Nic nie odwołał, jednak sugerował, że może nie wypalic. Co do 1910 roku, to :

''Pytanie (1910) — Czy mamy uważać za ważne i potrzebne zwracać uwagę na inne daty oprócz 1874, 1878, 1881 lub 1914 ? Czy rok 1911 ma się w tym liczyć ?
Odpowiedź — Jestem rad, że zostało podane to pytanie. Możecie zauważyć, że w moim piśmie i nauce jestem ostrożny i nie wymieniani innych dat jak te. O innych datach ja nic nie wiem.
W trzecim tomie W.P.Św. jest podana myśl, ale jedynie jako sugestia, że w Piramidzie (a nie w Słowie Bożym) jest pewien wymiar, który wskazuje na rok 1910 lub 1911, lecz nie mówimy, iż ma to jakiekolwiek aktualne znaczenie, jedynie była podana myśl. Nie możemy przewidywać, lub mówić rzeczy jakoby coś miało się stać, ponieważ nie wiemy, przynajmniej ja nie wiem i nie myślę, że ktokolwiek inny wie. Moją radą jest, by iść za przykładem Apostoła, który mówi: mówimy te rzeczy, o których wiemy. Nie dobrze jest mówić o rzeczach, o których nie wie. Możliwe, że za jakiś czas może chciałbyś by było inaczej; rok 1914 jest czasem, w którym "Czasy Pogan" się kończą. Co to znaczy? Ja nie wiem, lecz myślę, że jeżeli Pan Bóg dozwoli, w ogólnym znaczeniu tego słowa, aby rzeczy wzięły swój bieg, to, jak Apostoł mówi, z powodu sprzeczek >54< i walk rozpalą się ludzkie namiętności. Spodziewam się, że na ludzi przyjdzie czas wielkiego ucisku, o którym Biblia zaznacza, iż ma się rozpocząć około października 1914 roku, lecz ja myślę moi drodzy przyjaciele, że ważniejszą rzeczą jest mówić ludziom o dobrych rzeczach, aniżeli o czasie ucisku. Biedni ludzie, którzy się znajdą w tym ucisku, będą mieli dosyć biedy wtedy. Ja mam dosyć teraz, także i wy go macie. Pismo Święte mówi, że przez wiele ucisków mamy wejść do Królestwa, a jeżeli pilnujemy swoich obowiązków, to będziemy mieli nasz czas tak zajęty, że nie będzie czasu mówić o ucisku. Świat nie odniesie żadnej z tego korzyści, choćbyśmy mu o tym mówili. Nie chcemy straszyć nikogo. Widzimy złe skutki, jakie wynikły z powodu strachów religijnych. Mówiąc ludziom, że zbliża się burza, można zarazem zaznaczyć, iż Bóg wyprowadzi z tego dla ludzi błogosławieństwo i radujemy się, iż przychodzą dla świata te czasy ochłody. Mówcie ludziom o odpoczynku, jaki się zbliża, świat ma dosyć utrapienia i nie radziłbym nikomu wspominać wiele o ucisku...''


Gosciu pyta o 1910, a Russel coś tam,, cos tam i hejka NIE NA TEMAT, czyli o 1914...

Albo taki bełkocik:

''Lecz czy brat nie mówi coś o 1910 roku w trzecim tomie?

Russell: Tak, mówiłem iż możemy na przykład zmierzyć te schody. Lecz nie wiemy czy tam jest coś do mierzenia lub nie. Przypuśćmy że zmierzymy te schody i miara wskazywałaby na rok 1910, lecz ja nie wiem, czy Pan Bóg miał coś przez to do powiedzenia, lub nie. Gdy minie rok 1910 to zobaczymy, może się coś takiego stanie w tym czasie. Może my wchodzimy już teraz na te schody. Rzeczy teraz idą bardzo szybko drodzy przyjaciele.''


Ktos tu sie powinien douczyc.... ale w kwestii Russella, to byłoby na tyle, więc podtrzymuje moje zdanie wyrażone w 1 poście, a Ty sobie mozesz go uwazac, za jedną z www, za najwiekszego biblistę, ekonoma, doktora. Ja bym dodał genetyka i astronaute, nic mi do tego.
pzdr
iszbin

#23 Daniel

Daniel

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano 2004-05-24, godz. 21:20

czyzby kolezanka nieswiadoma? czy raczej nie chcąca byc swiadomą...? Gdyby Mr. Russell nie zalozyl ruchu badackiego, Mr. Rytherford nie mialby co reformować - oczywiste wydawaloby sie....

#24 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2004-05-24, godz. 21:47

Tak samo nie wiem nic o 1910 roku może mnie oswiecisz?


Oświecenie z Tomu III:

''Dla ułatwienia przyjmiemy nasz standardowy, choć błędny, początek n.e. i sprowadzimy pomiary Piramidy do tej rachuby. Odejmując od każdego wyniku pomiaru 1 Ľ cala otrzymamy liczby lat, które będą odpowiadały współczesnej rachubie lat. Po redukcji otrzymamy następujące wyniki: (a) 1875 odjąć 1 Ľ równa się 1873 ľ, (B) 1882 odjąć 1 Ľ równa się 1880 ľ i © 1911 odjąć 1 Ľ równa się 1909 ľ. Daje to daty: (a) październik 1874, (B) październik 1881 i © październik 1910 r. n.e.''


''Jednak wskazywany przez Piramidę rok 1910 zdaje się pasować do dat biblijnych. Przypada on na kilka lat przed zupełnym zakończeniem czasu ucisku, który będzie dokonaniem Czasów Pogan. Pamiętając, że słowa naszego Pana, iż zwycięzcy będą uznani <str. 364> za godnych ujścia najcięższego ucisku przychodzącego na świat, odnoszą się do anarchistycznego ucisku, który nastąpi po październiku 1914 roku, spodziewamy się, że szczególny ucisk dla kościoła może przyjść w roku 1910.''

''natomiast co do roku 1910, pomimo iż nie wynika on z Pisma Świętego, mamy zupełnie rozsądne podstawy, aby spodziewać się, że data ta będzie ważnym przełomem w doświadczaniu i ostatecznej próbie dla Kościoła.

'' Owe cztery lata od 1910 do końca 1914 roku, na które wskazuje Wielka Piramida, będą bez wątpienia czasem „próby ognia” dla Kościoła (1 Kor. 3:15). ''

Oświecenia koniec

#25 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2004-05-25, godz. 12:41

Do Iszbina!! I co z tego artykułu wynika? gdzie w tym artykulu co mi go podałes Russell sie myli? On uważał,że kończą się czasy pogan w 1914 roku i też tak sie stało [wojna 1914rok] rozpoczęła wielki ucisk o ktorym glosił.Tak w dalszym ciagu badacze PŚw. glosza. Więc nie porównuj Russella do Św.Jehowy bo oni z nauk Russella wzięli tylko "koniec czasów pogan"pozatym prawie wszystkie doktryny które on glosił zmienili wiec on nie był ich zalożycielem.Badacze natomiast cały czas kontynują jego nauki. A jeśli chodzi o "piramidę" to zastanów sie czy czasami nie miał racji w tym co pisał na temat piramidy.
Chciałeś mi udowodnić,że Russell też zmieniał światlo?I co? nie udalo Ci sie.

#26 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2004-05-25, godz. 12:48

czyzby kolezanka nieswiadoma? czy raczej nie chcąca byc swiadomą...? Gdyby Mr. Russell nie zalozyl ruchu badackiego, Mr. Rytherford nie mialby co reformować - oczywiste wydawaloby sie....




I Mr.Daniel nie mialby tematu do pisania bzdur."Gdyby babcia miala wąsy to byłby dziadek" to jest odpowiedź na Twoj post: Gdyby Russell itd..

#27 jlv

jlv

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 32 Postów

Napisano 2004-05-25, godz. 12:57

Nie czarujmy się! I wojna światowa była niewątpliwie tragedią dla Europy - była (uznajmy) czasem "ucisku". A kogo to obchodziło na Syberii, w Chinach, w Ameryce Południowej, w Afryce i tak dalej? Praktycznie nikogo. Z perspektywy europejskiej i owszem, ze światowej niewiele. O każde pieniądze zakład, że oprócz 1914 (i wspomnianego 1910) było jeszcze kupę innych lat (na wszelki wypadek). Ta tendencja jest do dziś zaklęta w haśle: "co trzy lata koniec świata". Zresztą, ogólny wzór na koniec świata ma postać:
r=r0+k*tp*f+rx, gdzie:
r - rok końca świata,
r0 - rok wyjściowy, ponoć wyznaczalny z Biblii (początek czasu, czasów i pół czasu: flacha, flaszki i pół flaszki - taka sama precyzja),
k - współczynnik przeliczeniowy roku np. księżycowego na słoneczny, może być czas obiegu księżyca Marsa (Phobosa) przez stałą Plancka pomnożoną przez dowolny współczynnnik, byle wyszło,
tp - czas do końca świata wedle dowolnego proroctwa,
f - współczynnik wyrównawczy określany przez Osobiste Kierunkowe Natchnienie Ducha Śniętego do Ciała Kierowniczego,
rx - stała poprawkowa służąca do dopasowania danych Obajawionych Przez Ducha Śniętego w Jedynie Słusznej Interpretacji Watchtower do daty potrzebnej.

#28 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2004-05-25, godz. 13:33

Do Iszbina!! I co z tego artykułu wynika? gdzie w tym artykulu co mi go podałes Russell sie myli? On uważał,że kończą się czasy pogan w 1914 roku i też tak sie stało [wojna 1914rok] rozpoczęła wielki ucisk o ktorym glosił.Tak w dalszym ciagu badacze PŚw. glosza. Więc nie porównuj Russella do Św.Jehowy bo oni z nauk Russella wzięli tylko "koniec czasów pogan"pozatym prawie wszystkie doktryny które on glosił zmienili wiec on nie był ich zalożycielem.Badacze natomiast cały czas kontynują jego nauki. A jeśli chodzi o "piramidę" to zastanów sie czy czasami nie miał racji w tym co pisał na temat piramidy.
Chciałeś mi udowodnić,że Russell też zmieniał światlo?I co? nie udalo Ci sie.


Wersja dla nierozgarniętych: w III tomie pisal o jakims ucisku w 1910 roku, a potem udawał głupa, że nic nie wie co sie mialo stac w tymze (Co Kaznodzieja Russell odpowiadał..). I jedna rada, zamiast biadolić, weź się za studiowanie Dzieł samozwańczego pastora, to nie będziesz gadała trzy po trzy.

#29 jlv

jlv

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 32 Postów

Napisano 2004-05-25, godz. 16:41

Uzupełnię: podaaj mi dokładny plan swego mieszkania (a więc rysunek techniczny w "każdą stronę") oraz dokładny rozstaw i wymiary mebli. Potem podaj np. rok wyjściowy, przykładowo 2345 r. pne i docelowy, także dowolny (np. 2008 ne). O co zakład, że jak pokombinuję z rozmiarami, to wyjdę na to? Na dowolną inną wartość zresztą też wyjdę. Takie "proroctwa" to sobie każdy może sam głosić. Jest powiedzonko, że nie ma brzydkich kobiet, tyle, że czasami brakuje wina. Można przyjąć, że nie ma daty nie dającej się czymś uzasadnić (np. rozmiarami), ale czasami brakuje chęci.

#30 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2004-05-26, godz. 09:47

Do Iszbina!! I co z tego artykułu wynika? gdzie w tym artykulu co mi go podałes Russell sie myli? On uważał,że kończą się czasy pogan w 1914 roku i też tak sie stało [wojna 1914rok] rozpoczęła wielki ucisk o ktorym glosił.Tak w dalszym ciagu badacze PŚw. glosza. Więc nie porównuj Russella do Św.Jehowy bo oni z nauk Russella wzięli tylko "koniec czasów pogan"pozatym prawie wszystkie doktryny które on glosił zmienili wiec on nie był ich zalożycielem.Badacze natomiast cały czas kontynują jego nauki. A jeśli chodzi o "piramidę" to zastanów sie czy czasami nie miał racji w tym co pisał na temat piramidy.
Chciałeś mi udowodnić,że Russell też zmieniał światlo?I co? nie udalo Ci sie.


Wersja dla nierozgarniętych: w III tomie pisal o jakims ucisku w 1910 roku, a potem udawał głupa, że nic nie wie co sie mialo stac w tymze (Co Kaznodzieja Russell odpowiadał..). I jedna rada, zamiast biadolić, weź się za studiowanie Dzieł samozwańczego pastora, to nie będziesz gadała trzy po trzy.

Jeżeli pisał w III tomie "o jakimś ucisku" to może sprecyzuj o jakim?
A wersja dla" nierozgarnietych " to chyba jednak do Ciebie należy.Czy myślisz ,że jeżeli komuś brzydko odpowiesz to Tobie to przyniesie chlubę?
Ja mysle,że odwrotnie.Z tego co czytam nie tylko na tym forum , to tytuły literatury którą Russell wydał znasz, gorzej jest ze znajomościa treści.
Widzisz żeby cos lub kogos krytykować to najpierw należy to poznać,potem już jest z górki. Jeszcze raz chce powiedzieć nie łącz nowego swiatla i Św.Jehowy z Russellem bo to jest błąd. Po smierci Russella Rutheford odszedł od nauk Russella i zalożył nowe wyznanie i stąd są Św.Jehowy. I tego powinniśmy sie trzymać, nauki Russella są dalej kontunowane przez badaczy i nie ma żadnych nowych świateł, może teraz to zrozumiesz.

#31 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2004-05-26, godz. 10:22

Jeżeli pisał w III tomie "o jakimś ucisku" to może sprecyzuj o jakim?



Masz wyżej zacytowane fragmenty Tomu III o roku 1910, zatem przestan biadolić o niczym. EOT.

#32 jlv

jlv

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 32 Postów

Napisano 2004-05-26, godz. 15:39

I takie pytanie, a propos następców Russela (nie mylić z Rutherfordem): do czego doszli? Badają, badają i co mają? Co konkretnie się dobadali?

#33 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2004-05-26, godz. 20:08

I takie pytanie, a propos następców Russela (nie mylić z Rutherfordem): do czego doszli? Badają, badają i co mają? Co konkretnie się dobadali?


To temat... na osobną stronę www:)
Jednak w przeciwieństwie do teokracji, czyli totalitaryzmu, są oni po prostu miłosnikami twórczości Russella. Jego dzieła interpretują niczym Biblię, a jak i z Biblią, efekty tych interpretacji sa różne, stad też 101 odłamów Badaczy - od wyboru, do koloru.
pzdr
iszbin

#34 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2004-05-26, godz. 20:17

Jeżeli pisał w III tomie "o jakimś ucisku" to może sprecyzuj o jakim?



Masz wyżej zacytowane fragmenty Tomu III o roku 1910, zatem przestan biadolić o niczym. EOT.


Dziekuję wielki znawco tematów i ludzi,odpisałeś mi na skale swojej wiedzy. Tylko dlaczego tak się mocno chełpisz,że wszystko wiesz skoro okazuje sie,że nic nie wiesz? :cry:

#35 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2004-05-26, godz. 20:21

I takie pytanie, a propos następców Russela (nie mylić z Rutherfordem): do czego doszli? Badają, badają i co mają? Co konkretnie się dobadali?



A co konkretnie ma Kościół Katolicki ponad 1500 lat uczy i uczy i czego nauczył? Tak można powiedzieć o każdym wyznaniu :!:

#36 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2004-05-26, godz. 20:32

Dziekuję wielki znawco tematów i ludzi,odpisałeś mi na skale swojej wiedzy. Tylko dlaczego tak się mocno chełpisz,że wszystko wiesz skoro okazuje sie,że nic nie wiesz? :cry:


Nie polemizuje z twórczością Russella, ale Ci ją przedstawilem. Jak chcesz kłócić się z FAKTAMI to na pewno nie ze mną* - koniec tematu.


*Mniej pretensje do Russella, że takie tekściory pisał.

#37 jlv

jlv

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 32 Postów

Napisano 2004-05-27, godz. 12:40

Nie przypominam sobie, aby Kościół Katolicki (a i protestanckie wraz z prawosławiem) podawały daty końca świata lub temu podobne bajeczki. Tak przy okazji, z tego co wiadomo, Russel (a i Rutheford) w jednakowym stopniu znali oryginalne języki Biblii, co starobabiloński.

#38 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2004-05-27, godz. 19:01

Dziekuję wielki znawco tematów i ludzi,odpisałeś mi na skale swojej wiedzy. Tylko dlaczego tak się mocno chełpisz,że wszystko wiesz skoro okazuje sie,że nic nie wiesz? :cry:


Nie polemizuje z twórczością Russella, ale Ci ją przedstawilem. Jak chcesz kłócić się z FAKTAMI to na pewno nie ze mną* - koniec tematu.


*Mniej pretensje do Russella, że takie tekściory pisał.


A Ty znawco! piszesz lepsze? przedstaw choc jeden. :cry:

#39 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2004-05-27, godz. 19:09

Nie przypominam sobie, aby Kościół Katolicki (a i protestanckie wraz z prawosławiem) podawały daty końca świata lub temu podobne bajeczki. Tak przy okazji, z tego co wiadomo, Russel (a i Rutheford) w jednakowym stopniu znali oryginalne języki Biblii, co starobabiloński.


nie rozumie Twojego pytania o co Tobie chodzi z tym starobabilońskim językiem? Nie wiem kto uczył o końcu świata, Russell napewno nie bo on doskonale znał tekst z Biblii Kazn.Sal. 1:4 "ziemia na wieki stoi"czyli,że końca świata nigdy nie będzie. :)

#40 jlv

jlv

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 32 Postów

Napisano 2004-05-28, godz. 12:40

nie rozumie Twojego pytania o co Tobie chodzi z tym starobabilońskim językiem? Nie wiem kto uczył o końcu świata, Russell napewno nie bo on doskonale znał tekst z Biblii Kazn.Sal. 1:4 "ziemia na wieki stoi"czyli,że końca świata nigdy nie będzie. :)


Z czego wynika, że wedle Ciebie przynajmniej, Russel lepiej wiedział, co jest w Biblii od Jezusa, ten bowiem powiedział, że będzie z uczniami swoimi aż do skończenia świata, co raczej jednoznacznie sugeruje tenże koniec.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych