Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co z urodzinami?


  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#121 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-02-05, godz. 19:58

Co tu szukać - skoro Diki za nową publikacje daj mi pod rozwagę: wikipedię, z którego wynika ,ze zwyczaj obchodzenia urodzin pochodził z Cesarstwa Rzymskiego, co powoduje iż niemożliwym staje sie fakt obchodzenia urodzin przez faraona zyjącego 1000 lat wczesniej!


Urodziny to popularne zboczenie w stronę kultu człowieka i ma wyraz w wielu kulturach, krajach od wielu, wielu lat.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#122 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-02-05, godz. 20:10

Nie masz argumentu ,że wyszedłeś na głupka to zaczynasz używac tekstów propagandowych - tak jak inni przed Tobą mistrzowie- Hitler, Gebels - nie masz argumentów rozumowych to uderzasz w uczucia stąd obecność stłowa zboczenie. Wstydził byś się!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#123 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-02-05, godz. 20:13

czy chodzi o Józefa który wyjaśniał sny czy o innego podaj gdzie mam szukać.

Chodzi o ojca Jezusa, Józefa, gdy trzej królowie przyszli oddać dzieciątku hołd...

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#124 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-02-05, godz. 20:26

Urodziny to popularne zboczenie w stronę kultu człowieka i ma wyraz w wielu kulturach, krajach od wielu, wielu lat.


A czy obchodzenie różnego rodzaju rocznic nie jest wyrazem "kultu człowieka"? ŚJ obchodzą powszechnie np. rocznice zawarcia związku małżeńskiego (są organizowane przyjęcia, poczęstunki dla rodziny, przyjaciół, są kwiaty i prezenty). Obchodzenie rocznic jest także bardzo popularne "w świecie" w wielu krajach i kulturach.
P.K.Dick naprawdę nie da się ukryć, że ŚJ są w omawianej kwestii bezpodstawnie wybiórczy.

PS: Pod ten cały "kult człowieka" można by podciągnąć wiele np. wesela towarzyszące powszechnie zawarciom związków małżeńskich. Cała uwaga skupiona na wystrojonych młodych małżonkach, prezenty, przyjęcie itd.
Dla mnie to naprawdę niewiele różni się od urodzin,imienin których jednak ŚJ obchodzić nie wolno.

#125 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-02-05, godz. 20:32

Małżeństwo to postanowienie Boże, a obchodzenie urodzin - ludzkie.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#126 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-05, godz. 20:37

PKDicku jeśli wolą Bożą jest by ludzie cieszyli sie z zawarcia związku malżeńskiego (rocznica ślubu też dozwolona przez WTS) to dlaczego nie wolno cieszyć sie z urodzenia dziecka a potem świetować rocznic tego radosnego wydarzenia?

#127 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-02-05, godz. 20:38

PKDicku jeśli wolą Bożą jest by ludzie cieszyli sie z zawarcia związku malżeńskiego (rocznica ślubu też dozwolona przez WTS) to dlaczego nie wolno cieszyć sie z urodzenia dziecka a potem świetować rocznic tego radosnego wydarzenia?

To fakt... przecież rodzenie ludzi to też nakaz Boży. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#128 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2009-02-05, godz. 20:39

Małżeństwo to postanowienie Boże, a obchodzenie urodzin - ludzkie.

Czyż nie miałeś przypadkiem zamiaru napisać : Narodziny człowieka to postanowienie Boże ??

Które bardziej zależy od człowieka ? Narodziny ? Czy ślub ?
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#129 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-05, godz. 20:56

To fakt... przecież rodzenie ludzi to też nakaz Boży. :)

Tu się mylisz: wg WTS ten element przymierza z Noem nie obowiązuje (WTS wie lepiej), a publikacje WTS wręcz sugerują że malżeństwo ŚJ "silnych duchowo" woli głosić niż zmieniać dzieciom pieluchy. Dlaczego więc świętować rocznicę zdarzenia świadczącego o tym, że 9 mies. wcześniej rodzice nie posłuchali rad niewolnika? :P

#130 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-02-05, godz. 21:37

Małżeństwo to postanowienie Boże, a obchodzenie urodzin - ludzkie.

Małżeństwo to postanowienie Boże, lecz sposób jego zawarcia czy też obchodzenie rocznicy ślubu to czysto ludzkie postanowienia, często wzorowane na zwyczajach pogańskich. Tylko po co to dostrzec, skoro o tym nie pisze Strażnica? Czysta obłuda mająca na celu pokazać jak to śJ różnią się od tego "zepsutego świata", te pogańskie zwyczaje są złe, a te dobre, bo tak naucza WTS.
Czesiek

#131 Joachim20

Joachim20

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 55 Postów
  • Lokalizacja:Inąd.

Napisano 2009-02-19, godz. 22:42

Zaciekawiliście mnie. Rzeczywiście z tego co pamiętam to rodzice zawsze mówili, że rocznica ś. tak, urodzinki nie.
Ale na prawdę tak jest, że wszyscy skupiają się i tu i tu wokół głównych zainteresowanych?
Do diaska, mimo wszystko jak można to nazywać kultem. To takie wyolbrzymianie na siłę. Czy ja idę i się kłaniam tym ludzią? Składam im ofiarę? To przecież po prostu, czyste i ludzkie pożyczenie dobrej przyszłości i wręczenie upominku, tak po prostu, żeby komuś było miło.

Szukanie na siłę czegoś złego i ze świata we wszystkim. Szkoda, że tak jest u ŚJ.


Pozdro.

#132 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-02-24, godz. 21:26

O ile mi wiadomo, to u Żydów za czasów Jezusa urodzenie potomka, zwłaszcza męskiego, było takim "małym świętem" z wdzięczności do Boga za nowe życie.

Myślę, że świętowanie otrzymania takiego daru od Boga jest całkiem na miejscu.

Pewnego rodzaju komentarzem dla tych wypowiedzi może być poniższy fragment z publikacji "Upewniajcie się o wszystkich rzeczach":

Bóg nie jest odpowiedzialny za każde narodziny ani ich nie błogosławi; wszystkich, z wyjątkiem chrześcijan, uważa za umarłych w grzechach. Narodzenie zostaje spowodowane wolą lub namiętnością ziemskich rodziców


.jb

#133 Joachim20

Joachim20

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 55 Postów
  • Lokalizacja:Inąd.

Napisano 2009-02-26, godz. 15:23

Kolejny oschły cytat.
Więc nie ma co wogóle dewagować. Te narodziny to przedmiotowo powinno się traktować.
Już wiem, dlaczego moja ciocia nie chce mieć dzieci.

Pozdrawiam.

#134 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-03-07, godz. 20:45

PKDicku jeśli wolą Bożą jest by ludzie cieszyli sie z zawarcia związku malżeńskiego (rocznica ślubu też dozwolona przez WTS) to dlaczego nie wolno cieszyć sie z urodzenia dziecka a potem świetować rocznic tego radosnego wydarzenia?



A u mnie przelom!

Zona bedaca aktywnym SJ po cichu ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu zaprosila mnie bym towarzyszyl jej na przyjeciu urodzinowym jej przyjaciolki. Wlasnie wrocilismy!
Swietnie spedzony czas, w milym kulturalnym towarzystwie, bez spiewania "piesni" :)

Zona mnie kompletnie zagiela :)

Wielki szacun odemnie!
Umbre Summum

#135 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-03-08, godz. 18:48

słowa uznania dla żony, moja znajoma świadkówna podkreślała nie dawno, że najgorsze są urodziny bo tam zawsze pijaństwo.

a tak, nie ścięto jakiejś głowy :D
pozdrawiam Andrzej

#136 augustusgermanicus

augustusgermanicus

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Daleko

Napisano 2009-03-08, godz. 22:42

słowa uznania dla żony, moja znajoma świadkówna podkreślała nie dawno, że najgorsze są urodziny bo tam zawsze pijaństwo.

a tak, nie ścięto jakiejś głowy :D



Sam bylem zaskoczony ze nikogo nie scielismy. Ku memu rozczarowaniu odbylo sie tez bez zbiorowego kopulowania, oddawania czci Szatanowi i zazywania narkotykow (tak widzi to Strasznica i Przerazcie Sie)
Poprostu mile spotkanie. Widze ze zona mi normalnieje i serce mi z tego powodu rosnie :)

Wiem ze sama po cichu odwiedza to forum i sprawdza niektore zarzuty i fakty.

Kocham Cie Sloneczko :)
Umbre Summum

#137 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-03-09, godz. 08:53

Gratulacje i pozdrowienia dla Augusty Germaniki :-)
[db]

#138 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-03-20, godz. 18:52

Sam bylem zaskoczony ze nikogo nie scielismy. Ku memu rozczarowaniu odbylo sie tez bez zbiorowego kopulowania, oddawania czci Szatanowi i zazywania narkotykow (tak widzi to Strasznica i Przerazcie Sie)
Poprostu mile spotkanie. Widze ze zona mi normalnieje i serce mi z tego powodu rosnie :)

Wiem ze sama po cichu odwiedza to forum i sprawdza niektore zarzuty i fakty.

Kocham Cie Sloneczko :)


czy do urodzin można stosować takie jak podał Czesiek w temacie "Topienie Marzanny"

Istotą sprawy nie jest to, co ten zwyczaj oznaczał setki lat temu, ale jak jest postrzegany w danej okolicy obecnie. Oczywiście poglądy mogą się różnić w zależności od miejsca. Dlatego mądrość nakazuje nie robić z tego kwestii. Biblia radzi: ?Niech każdy szuka korzyści nie swojej własnej, lecz drugiego? (1 Koryntian 10:24).


pozdrawiam Andrzej

#139 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-20, godz. 20:55

czy do urodzin można stosować takie jak podał Czesiek w temacie "Topienie Marzanny"

Nie można, bo o urodzinach to się WTS wypowiedziało i dobrze wyszkolone sumienie wie, że inaczej nie można postąpić, bo byłoby to pychą i nieposłuszeństwem temu co naucza "niewolnik"
Czesiek

#140 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-03-21, godz. 18:19

Nie można, bo o urodzinach to się WTS wypowiedziało i dobrze wyszkolone sumienie wie, że inaczej nie można postąpić, bo byłoby to pychą i nieposłuszeństwem temu co naucza "niewolnik"



A wszystko o sumieniu wyszkolonym na Biblii jest opisane w „Trwajcie w miłości Bożej” czyli jak obrzydzić wszystko aby świadek znienawidził świat.
pozdrawiam Andrzej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych