Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metal


  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#121 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-03-23, godz. 13:04

Jeśli chodzi o Hip-Hop (oraz Rap) to pamiętam że gdzieś na zebraniach mówiono o tym podczas wykładów o deprawującej muzyce. Oczywiście większy nacisk kłądziono na metal - jednak temat HH/RAP tez się niesmiało pojawiał czasem.
Znam młodego SJ który otwarcie mówił o tym ze słucha Hip-Hopu. Znam tez innych którzy słuchali Techno (a dyskoteki nie są dla nich czymś obcym). Jako że są to głównie ludzie po szkołach zawodowych, którzy raczej nie mieli własnych zainteresowań ciężko mi było znaleźć z nimi wspólny język, rówież dlatego że techno a więc muzyka bez treści przy której bawi się "jadąca wiara na pigułach" mnie nie przekonuje. Kiedy jestem na sali gimnastycznej lub na siłowni to lubie posłuchac dobrego bitu który dodaje energii do treningu, ale najgorsze są skrajności.

Jeśli chodzi o ludzi którzy słuchają metalu to generalnie są to wporządku ludzie. Mam sporo takich znajomych i lubie z nimi gdzieś wyjsć lub pograć w RPG. Mam tez znajomych którzy słuchają Hip-Hopu i również z nimi mam dobry kontakt.

Jesli chodzi o samą muzykę typu heavy, goth, death, black, new itp. to generlanie ludzie katalogują to wszystko jako jeden rodzaj muzyki - metal - i uważają że każdy rodzaj tej muzyki jest zły. Lubię niektóre kawałki/zespoły i lubie posłuchać brzmienia "metalowych" gitar. Ale niestety faktem jest iż większość zespołów metalowych gra muzykę antychrześcijańską nawiązującą do okultyzmu, satanizmu lub pogaństwa. Na ich teledyskach oraz koncertach pali sie Pismo Święte, profanuje krzyż (dodam iż krzyż traktuje tylko jako symbol a nie jako element wielbienia Boga), dokonuje samookaleczeń (nie wiem czy ktoś z was widział teledyski z samookaleczeniami z podtekstami seksualnymi - odradzam), lub rozrzuca się po scenie cześci ciała martwych zwierząt (np głowy świń), uprawia seks, wykonuje się cześciowo lub w całości rytuały okultystyczne. A jeśli chodzi o wygląd to mnie osobiście odrzuca widok chłopaka lub dziewczyny z przesadnie pomalowanymi na czarno oczami lub paznokciami. I nie mam zamiaru słuchac muzyki która wychwala pogańskich bogów, hitlera lub szatana. Być może wam sie wydaje że to o czym pisze są to jakies skrajne zespoły ale wystarczy włączyć youtuba, a w każdym większym mieście polski odbywają się takie koncerty.

To jest tak samo jak z HipHopem. SJ moze sluchaj Hip-Hopu i byc SJ. Ale jak zacznie palic trawe o czym traktuje muzyka to juz lamie zasady obowiazujece wsrod SJ. Rozumiem że dla osoby która nie wierzy w Boga to jakiej muzyki slucha nie ma znaczenia.

Wiem że pewie pojawią się głosy że metal wcale nie jest taki zły, że mamy w polsce wolność słowa i każdy może sluchac czego chce. Ale troche mi szkoda znajomych którzy sluchaja tylko metalu lub tylko HipHopu i ich horyzonty myślowe ograniczone są przez taką muzykę:/

#122 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-03-23, godz. 16:09

Rozumiem że dla osoby która nie wierzy w Boga to jakiej muzyki slucha nie ma znaczenia.

Czy aby na pewno?


No ale oprócz rozpowszechnianych przez nawiedzonych newborn protestantów artykułów,

Przyłączam się do wyrazów ubolewania nad tym kompromitującym zjawiskiem.

Ale troche mi szkoda znajomych którzy sluchaja tylko metalu lub tylko HipHopu i ich horyzonty myślowe ograniczone są przez taką muzykę

Uważam, że to trochę krzywdząca ocena, ponieważ każdy nurt muzyczny jest bardzo urozmaicony sam w sobie. Nawet dorobek muzyczny jednego artysty zawiera wiele różnorodnych kompozycji.
Dołączona grafika

#123 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-03-23, godz. 22:43

Uważam, że to trochę krzywdząca ocena, ponieważ każdy nurt muzyczny jest bardzo urozmaicony sam w sobie. Nawet dorobek muzyczny jednego artysty zawiera wiele różnorodnych kompozycji.


Ja uważam że im więcej książek się przeczyta tym więcej się wie i większe rozeznanie się ma. Tylko Mao Zedong za czasów rewolucji Chińskiej uważał ze należy czytać tylko jednego słusznego autora niejakiego Marksa.
Chcąc posłużyć się przykładem nam bliższym, to SJ uważają że należy czytać książki tylko jednego słusznie nie podważalnego autora publikującego się pod szyldem Strażnicy.

#124 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-03-24, godz. 15:10

Czy śj mogą słuchać metalu?

mam najświeższe informacje!
Brat, którego spotkałam na koncercie Kata w Progresji kilka tygodni temu, jak dowiedziałam się wczoraj jest już starszym.
Kiedy chciałam do niego podejść i zagadać ze starym znajomym, zostałam obdarzona spojrzeniem"a kyż diable". To się nie narzucałam.... <_<

Wniosek:
metalu słuchać można
na koncerty chodzić można
z odstępcami na koncertach witać się nie można

#125 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-03-24, godz. 19:00

Ja uważam że im więcej książek się przeczyta tym więcej się wie i większe rozeznanie się ma. Tylko Mao Zedong za czasów rewolucji Chińskiej uważał ze należy czytać tylko jednego słusznego autora niejakiego Marksa.
Chcąc posłużyć się przykładem nam bliższym, to SJ uważają że należy czytać książki tylko jednego słusznie nie podważalnego autora publikującego się pod szyldem Strażnicy.

Nie nawiązałem w żaden sposób do słuchania jednego gatunku muzycznego (a tym bardziej artysty) z jednoczesnym pogardzaniem innymi bez zapoznania się z odmiennym brzmieniem, tylko zareagowałem na płytką ocenę ludzi, którzych gusta muzyczne skupione są wokół jednego nurtu bądź wykonawcy. Z jakiego powodu jest Ci ich żal? Samo stwierdzenie, bo "sluchaja tylko metalu lub tylko HipHopu" nie świadczy na korzyść Twoich horyzontów myślowych.
Dołączona grafika

#126 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-03-26, godz. 13:52

słuchania jednego gatunku muzycznego (a tym bardziej artysty) z jednoczesnym pogardzaniem innymi bez zapoznania się z odmiennym brzmieniem


Właśnie miałem to na myśli. Znam osoby dla których hiphop i palenie marihuany to całe ich życie:(

Nie mam zamiaru udowadniać wyższości jakiegoś gatunku muzyki na innym. Ale pisze o moim odczuciach w stosunku do takiego lub innego rodzaju muzyki.

#127 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-26, godz. 14:08

Ale niestety faktem jest iż większość zespołów metalowych gra muzykę antychrześcijańską nawiązującą do okultyzmu, satanizmu lub pogaństwa. Na ich teledyskach oraz koncertach pali sie Pismo Święte, profanuje krzyż (dodam iż krzyż traktuje tylko jako symbol a nie jako element wielbienia Boga), dokonuje samookaleczeń (nie wiem czy ktoś z was widział teledyski z samookaleczeniami z podtekstami seksualnymi - odradzam), lub rozrzuca się po scenie cześci ciała martwych zwierząt (np głowy świń), uprawia seks, wykonuje się cześciowo lub w całości rytuały okultystyczne. A jeśli chodzi o wygląd to mnie osobiście odrzuca widok chłopaka lub dziewczyny z przesadnie pomalowanymi na czarno oczami lub paznokciami. I nie mam zamiaru słuchac muzyki która wychwala pogańskich bogów, hitlera lub szatana. Być może wam sie wydaje że to o czym pisze są to jakies skrajne zespoły ale wystarczy włączyć youtuba, a w każdym większym mieście polski odbywają się takie koncerty.


Jakieś nazwy zespołów? Bo Marlyn Manson to chyba nie metal.
Na koncertach Slayer, Dream Theater, Metallica nie spotkałem się z takimi akcjami. Owszem widziałem tego typu zagrywki ale to albo komercyjna ściema zespołów bez marki i rozgłosu, albo (w przypadku tych bardziej chodliwych) wygłupy.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#128 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2008-03-26, godz. 14:15

Dla ŚJ wszystko, co czarne i choć trochę głośne, to już szatan i demony. Jako nastolatka przechodziłam różne skrajne okresy i moim rodzicom mniej przeszkadzały obcisłe różowe bluzeczki w stylu Britney niż luźne, czarne ciuchy i skóry. A jak czasami zdarzyło mi się włączyć pod ich obecność Nightwisha, to już było, że demony do domu spraszam ;)
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#129 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-26, godz. 15:12

Jakieś nazwy zespołów? Bo Marlyn Manson to chyba nie metal.
Na koncertach Slayer, Dream Theater, Metallica nie spotkałem się z takimi akcjami. Owszem widziałem tego typu zagrywki ale to albo komercyjna ściema zespołów bez marki i rozgłosu, albo (w przypadku tych bardziej chodliwych) wygłupy.



Ostatnio była akcja z darciem Biblii przy okazji koncertu zespołu Behemot w gdyńskim klubie Ucho. Inna sprawa, że nieco znam ten zespół i wiem, czemu niby to miało służyć... W każdym razie, cel osiągnęli, bo było o chłopakach głośno prawie w całym kraju. A i nazwa klubu też poszła w eter, zatem wszystko gra ;) Ten temat poruszaliśmy zresztą już na forum.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#130 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-03-26, godz. 16:00

Kiedyś, dawno temu na moim studium biblijnym starsza ciocia pouczała mnie (jako 14-latkę),że wszelka muzyka, za wyjątkiem "Pieśni Królestwa", niesie ze sobą zagrożenia duchowe :D Jako przykład podała nazwę popularnego zespołu, "która mówi sama za siebie" - De Mono... :lol:




Ps: Jako,że to mój pierwszy post na forum: witam wszystkich :)

#131 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-26, godz. 16:01

Witaj Malinowa! :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#132 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-26, godz. 17:23

[quote name='malinowa7' date='2008-03-26 18:00' post='86678']
Kiedyś, dawno temu na moim studium biblijnym starsza ciocia pouczała mnie (jako 14-latkę),że wszelka muzyka, za wyjątkiem "Pieśni Królestwa", niesie ze sobą zagrożenia duchowe :D Jako przykład podała nazwę popularnego zespołu, "która mówi sama za siebie" - De Mono... :lol:


Tak, nazwa De Mono jest wśród SJ dość znacząca. Mnie też ostrzegał przed tym zespołem jeden z "wujków" starszych wiekiem :) Gdy mówiłem, że przecież nie chodzi o żadne demony, on wytłumaczył to jakoś w ten sposób, że i tak zapewne żywią uwielbienie dla szatana, skoro się tak nazwali. ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#133 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-03-26, godz. 19:28

Witaj malinowa7 :)

że wszelka muzyka, za wyjątkiem "Pieśni Królestwa", niesie ze sobą zagrożenia duchowe


W takim razie muzyka klasyczna też pod to podpada.
Też się spotkałem z taką argumentacją, aczkolwiek to nie jest oficjalne stanowisko - ale można czasem usłyszeć takie zdanie z ust nadgorliwych.

Jeśli nazwa De Mono jest szatańska, to pewnie również wszelka muzyka w trybie mono (tzn, jeden kanał dziękowy) jest zakazana, całe szczęście że dzisiaj powszechne stało się stereo:P

#134 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-03-26, godz. 20:58

Ostatnio była akcja z darciem Biblii przy okazji koncertu zespołu Behemot w gdyńskim klubie Ucho.

Ciekawe który z przekładów padł ofiarą ;)
Dołączona grafika

#135 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-27, godz. 08:12

W takim razie muzyka klasyczna też pod to podpada.

Oczywiście. Przecież większość 'klasyków' tworzyła dla Kościoła. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#136 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-03-27, godz. 08:47

Oczywiście. Przecież większość 'klasyków' tworzyła dla Kościoła. ;)

A ciekawe skad wzieli SJ melodie do swoich piesni :huh:
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#137 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-03-27, godz. 08:51

Oczywiście. Przecież większość 'klasyków' tworzyła dla Kościoła. ;)

A Vivaldi to nawet księdzem był. Zakazać "Czterech pór roku"! ;)

A ciekawe skad wzieli SJ melodie do swoich piesni :huh:

Sami se napisali (czasami się "podpierając" zapożyczonymi melodiami).
[db]

#138 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-03-27, godz. 11:14

Sami, sami, gdzieś tam o tym czytałem. Poza tym mają do nich zastrzeżone prawa. Na marginesie, nie oszukujmy się - nie są to jakieś dzieła szczególnych lotów :P Myślę, że średnio wykształcony muzyk jest w stanie w ciągu roku spokojnie trzasnąć taki śpiewnik :) Ale kończę, bo to nie wątek o pieśniach jedynie słusznych...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#139 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-03-27, godz. 12:14

Sami, sami, gdzieś tam o tym czytałem. Poza tym mają do nich zastrzeżone prawa. Na marginesie, nie oszukujmy się - nie są to jakieś dzieła szczególnych lotów :P Myślę, że średnio wykształcony muzyk jest w stanie w ciągu roku spokojnie trzasnąć taki śpiewnik :) Ale kończę, bo to nie wątek o pieśniach jedynie słusznych...

Pewnie, że tak. Podziw należy się raczej tłumaczom, którym udaje się to przetłumaczyć na tyle języków, zachowując jednocześnie mniej więcej taką samą treść i tą samą ilość sylab.
[db]

#140 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-03-29, godz. 12:27

Moim zdanie śJ nie powinni i nie mogą słuchać ciężkiego rocka i metalu! Jeśli ktoś oficjalnie by się do tego przyznawał, to na pewno nie może liczyć na przykład na tzw. przywilej ( prawidłowo - funkcję )
Osobiście słuchałem takiej muzyki będąc w WTS ale bardzo mocno się z tym ukrywałem :)

Pozdrawiam!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych