Skocz do zawartości


pawel r

Rejestracja: 2003-07-17
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna

Moje tematy

Apel o Pomoc

2009-01-07, godz. 18:02

Apelujemy o pomoc dla pewnego starszego człowieka, którego nazywamy 'bratem G.', a który znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Jest byłym świadkiem Jehowy, którego los bardzo mocno doświadczył. Żyje w skrajnym ubóstwie, a ostatnio trafił do szpitala w Warszawie na ul. Szaserów na oddział neurologii w związku z paraliżem jakiego doznał i w obecnej chwili trudno z nim się porozumieć, a wg opinii lekarza nie powróci on do pełnej sprawności. Mało prawdopodobne jest też by rodzina go odwiedzała jako, że są to Świadkowie Jehowy, choć być może odwiedzają go niektórzy jego koledzy. Blogowicz Andrzej ostatni raz odwiedził go 31 grudnia. Jeśli ktoś chciałby osobiście go odwiedzić lub coś się dowiedzieć o sprawie i samym bracie G. prosimy pisać do Andrzeja na nr gg 10787893. Osoby które chciałyby i są w stanie wesprzeć finansowo tego człowieka choćby drobną sumą podajemy nr konta:

Nr konta dla pomocy organizowanej dla brata G.
75 1050 1894 1000 0090 6556 7092 - z kraju
PL 75 1050 1894 1000 0090 6556 7092 - z zagranicy


Więcej info na:

http://brooklyn.org....hp?readmore=173

Filmy dok. z informacjami o krzyżu/palu

2009-01-04, godz. 04:25

Informuję dla zainteresowanych, że na TV 4 poniedziałek, 5 stycznia 2009 o 21:00 będzie leciał godzinny film "4 Discovery: Czy to prawda?: Stygmaty". Co nas w nim może interesować? W drugiej połowie filmu są omówione badania nad tym jak Jezus mógł umierać. Poruszono w nim również o ile dobrze pamiętam różne badania które i u nas były wymieniane (http://www.brooklyn....l/mmcrux_6.html) chociażby o grobie Yehohanana czy eksperymenty Berbeta(?) ze zwisającym ciałem i podważeniem kilku wniosków odnośnie nacisku na ramiona itp.

Ktoś nagrywa? ;)

Oczywiście pomijam wątek 'stygmatów' jako tutaj nieistotny, ale jak mniemam niektórzy skupią się właśnie na nim, ale prosiłbym by to zrobić w innym dziale jeśli już kogoś palce będą świerzbiły. ;)

"Kościół katolicki też uważa, że jest jedyną religią prowadzącą do zbawienia"

2008-11-19, godz. 08:21

Kościół katolicki też uważa w swych naukach, że są jedyną religią prowadzącą do zbawienia a nie uznanie ich nauk czeka go piekło.

A mógłbyś podać źródło tej rzekomej nauki KK?

Przywileje w zborze - jakie i ile ich jest?

2008-10-14, godz. 10:14

Tak właśnie sobie z eddem nawijam na gg i wpadłem dzięki niemu na pomysł by założyć ten temat. W zasadzie nigdy nie poruszyliśmy ile ich jest albo jakie mogą być (regionalnie?) ;) te 'przywileje' które śJ mogą mieć prawo wykonywać... ;) Proszę o wypowiedzi osób w temacie bo ja się tylko pobieżnie orientuję.

Bliski wątek: Zachęcanie do edukacji przeszkodą dla przywilejów w zborze


Oddaję Wam głos.

Towarzystwo Strażnica niszczy dokumenty w sprawach pedofilskich w Niemczech?

2008-10-05, godz. 22:41

Właśnie zamieściłem informacje na Brooklyn.org.pl którą i tu wklejam

Wykorzystywanie dzieci u Świadków Jehowy: zniszczone dokumenty, a prokurator z Koblencji pozostaje bezczynny?

Czy niemiecka centrala Świadków Jehowy zniszczyła materiał dowodowy w związku z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci w tej wspólnocie wyznaniowej? Czy w aktach prokuratury w Koblencji znajduje się odpowiednia instrukcja na ten temat?

Na to pytanie prokurator Kroth nadal nie daje odpowiedzi. Już 14 maja 2008 odmówił jakichkolwiek wyjaśnień. Faktem jest, że 19 lutego 2007 roku mieszkanka Hamburga Margit Ricarda Rolf oddała do dyspozycji organom śledczym w Koblencji wewnętrzne pismo [Towarzystwa Strażnica], które podobno zostało wysłane 4 stycznia 2007 przez Świadków Jehowy w Niemczech do "Przewodniczącego Nadzorców wszystkich Zgromadzeń w Niemczech". W nim napisano: "Dlatego prosimy was o sprawdzenie w zgromadzonym archiwum zgromadzenia, czy posiadacie dokumenty lub zapisy rozmów starszych lub posiedzeń Komitetów Sądowniczych odnoszących się do konkretnych przypadków lub podejrzeń w związku z wykorzystywaniem seksualnym dzieci". W ostatnim akapicie zamieszczono prośbę o przesłanie wszystkich dokumentów, do tego niemiecka centrala tej wspólnoty wyznaniowej dodała: "Poddamy wtedy te dokumenty tajnemu zniszczeniu"

Teraz prokurator z Koblencji zareagował na petycję z 17 maja 2008 do Ministerstwa Sprawiedliwości w Rheinland-Pfalz i pozostał przy swoim zdaniu: "Informacje dotyczące powiązanego obecnie lub wcześniej postępowania karnego mogą być zgodnie z kodeksem postępowania karnego (kodeks karny) udzielone tylko podejrzanemu lub poszkodowanemu w czynie karalnym (§ 147) lub ofiarą przestępstwa (§ 406e). Prawo do informacji innych osób istnieje wyjątkowo tylko w konkretnym przypadku, gdy zaistnieje potwierdzone uzyskanie "uzasadnionej korzyści" (§ 475). Potrzeba do uzyskania informacji jest co prawda zrozumiała, ale on jako prokurator nie może nic powiedzieć, gdyż wtedy sam przekroczyłby prawo "z powodu naruszenia tajemnicy służbowej lub przepisów o ochronie danych". I tu pozostaje tylko wniosek o orzeczenie sądu okręgowego w Koblencji.

A więc wszystkie pytania pozostają bez odpowiedzi: czy prokurator w Koblencji zapobiegł zniszczeniu dokumentów? Czy nie zrobił nic?

http://www.brooklyn....hp?readmore=155