CHRZEŚCIJAŃSKI OŚRODEK APOLOGETYCZNY

/ Destrukcyjne sekty / Świadkowie Jehowy / Kontakty

Kontakty

Kontakt z byłymi Świadkami Jehowy

W Polsce znajduje się ok. 20 tysięcy byłych Świadków Jehowy, którzy nie posiadają kontaktu ze sobą. Jeśli potrzebujesz takiego kontaktu, lub znasz kogoś, kto był ŚJ i chciałby się skontaktować z osobą podobną do siebie, daj znać. Możesz się też skontaktować bezpośrednio na któryś z poniższych adresów:

Dużą ilość kontaktów z byłymi ŚJ posiada także Fundacja Słowo 'Nadziei' (http://sn.org.pl).

Istnieje też wyszukiwarka internetowa byłych Świadków Jehowy:

Kontakt ze Świadkami Jehowy

Towarzystwo Strażnica posiada swoją oficjalną stronę WWW pod adresem: http://www.watchtower.org. Adres w Polsce: Skr. Poczt. 13, PL-05-830 Nadarzyn. Nie mam czasu aby nieustannie aktualizować tą sekcję tym bardziej że dużo się od tego czasu zmieniło. Wiele osób z tej listy mnie prosiło abym ich stąd usunął. Widocznie mają jakieś nieprzyjemności z tego powodu, więc niniejszym spełniam ich prośbę. Wielu ŚJ dyskutuje na news:pl.soc.religia. Tam można łatwo ich znaleźć. tronę.

Badacze Pisma Świętego

Charles Taze Russell
Charles Taze Russell
Poniższe ugrupowania stanowiły kiedyś razem z dzisiejszymi Świadkami Jehowy jedną grupę pod nazwą "Badacze Pisma Świetego". Grupy te pozostały do dziś wierne Russellowi, pierwszemu prezesowi Towarzystwa Strażnica, zaś władzę na Towarzystwem przechwycił Joseph Rutherford formułując swojemu odłamowi w 1931 r. nową nazwę "Świadkowie Jehowy" i stając się drugim prezesem Towarzystwa Strażnica.

W Internecie są dostępne tomy Russell'a czyli tzw. "Wykłady Pisma Św."


Chrześcijański Ośrodek Apologetyczny
Copyright © 1999-2024 Jarosław Zabiełło (http://apologetyka.co)