Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawda i tajne dane


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#61 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-05-12, godz. 13:25

W celu dowiedzenia sie czy maja jakies Twoje dane osobowe? I co z tym zrobisz jak juz sie dowiesz ze maja albo i nie?
Jesli maja to nie dziw sie temu bo sam dobrowolnie sie na to zgodziles stajac sie czlonkiem zwiazku wyznaniowego - a one wmysl ustawy o ochronie danych osobowych rzadza sie troche innymi prawami.


Przede wszystkim nie jestem już członkiem tego wyznania i ciekaw jestem jakiego rodzaju dane są przechowywane na mój temat. Nie chcę aby były tam dostępne informacje dotyczące moich prywatnych spraw (dotyczące np. sfery seksualnej czy nałogów). Gdybym był nadal członkiem tego wyznania byłoby inaczej ale już nie jestem.
by Nico

#62 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-05-12, godz. 13:27

Przede wszystkim nie jestem już członkiem tego wyznania i ciekaw jestem jakiego rodzaju dane są przechowywane na mój temat. Nie chcę aby były tam dostępne informacje dotyczące moich prywatnych spraw (dotyczące np. sfery seksualnej czy nałogów). Gdybym był nadal członkiem tego wyznania byłoby inaczej ale już nie jestem.

No nic czekaj moze Ci odpowiedza. Ja tam watpie abys dostal odpowiedz ;) Bede wielse zaskoczony jesli dostaniesz odpowiedz dlatego nie zapomnij pochwalic sie nam tutaj rezultatem :)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#63 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-05-12, godz. 17:10

a ja zapytam, co z osobami które "nie zostały członkami związku wyznaniowego", tzn. z nieochrzczonymi głosicielami?
czy osoby te także "same sie zgodziły" i to na dodatek "dobrowolnie"?


Ale na co się zgodziły? O nieochrzczonych głosicielach pisano wcześniej.

#64 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-05-12, godz. 18:02

O nieochrzczonych głosicielach pisano wcześniej.

Oddzielna dyskusja na ten temat: "Nieochrzczeni głosiciele - ewidencja osób"
.jb

#65 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-06-17, godz. 10:43

No nic czekaj moze Ci odpowiedza. Ja tam watpie abys dostal odpowiedz ;) Bede wielse zaskoczony jesli dostaniesz odpowiedz dlatego nie zapomnij pochwalic sie nam tutaj rezultatem :)



Otrzymalem dzis oficjalna odpowiedź z podpisami zarządu:
"Odpowiadając na pismo z dnia.... w sprawie przetwarzania danych osobowych, z przykrościa informujemy że Towarzystwo straznica nie posiada żadnych danych ani informacji na Pański temat"

Czyżby faktycznie TS nie miało ewidencji osób wykluczonycj ani informacji dotyczących powodu wykluczenia itp?
by Nico

#66 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-17, godz. 11:11

Otrzymalem dzis oficjalna odpowiedź z podpisami zarządu:
"Odpowiadając na pismo z dnia.... w sprawie przetwarzania danych osobowych, z przykrościa informujemy że Towarzystwo straznica nie posiada żadnych danych ani informacji na Pański temat"

Czyżby faktycznie TS nie miało ewidencji osób wykluczonycj ani informacji dotyczących powodu wykluczenia itp?

Z tego co pamietam to mialo i raczej ma nadal bo skad beda wiedziec o przebiegu komitetu jak delikwent bedzie chcial wrocic? Zdziwila mnie ta odpowiedz. Ale o klamstwo ich nie posadzam. Mozliwe ze w jakis inny sposob ewidencjonuja to.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#67 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2008-06-17, godz. 12:25

"Odpowiadając na pismo z dnia.... w sprawie przetwarzania danych osobowych, z przykrościa informujemy że Towarzystwo straznica nie posiada żadnych danych ani informacji na Pański temat"

Z przykrością ;-)

Zwykła kazuistyka. Twoja kartoteka leży pewnie w Twoim ostatnim zborze i Nadarzyn na tej podstawie umywa ręce.

Jak do posiadania sali królestwa, to zbór nie ma prawa. Ale jak przechowywać niewygodne dane osobowe, to wygodnie zepchnąć na niższy poziom i umyć ręce.

Jakbyś wyszedł na drogę sądową to by się pewnie okazało, że Twoją kartotekę przechowuje sekretarz zboru jako osoba prywatna i tylko on ponosi za to odpowiedzialność prawną, bo przecież oficjalnie to on nie jest nawet członkiem WTS...

Sprytne.
[db]

#68 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-17, godz. 12:27

Hm... To moze im tak sprawic wizyte GIODO? Nickolas81 piszesz pisemko?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#69 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-08-12, godz. 17:41

Otrzymalem dzis oficjalna odpowiedź z podpisami zarządu:
"Odpowiadając na pismo z dnia.... w sprawie przetwarzania danych osobowych, z przykrościa informujemy że Towarzystwo straznica nie posiada żadnych danych ani informacji na Pański temat"


No, no, można sobie wyobrazić sytuację, w której administrator wbrew ustawie odmówi komuś informacji o jego danych osobowych. Ale żeby administrator w ogóle wyparł się, że posiada te dane ... ;)

#70 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-08-12, godz. 20:04

I jeszcze żałuje ,ze ich nie ma.....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#71 Warmianka

Warmianka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-08-12, godz. 20:18

Jest im przykro... hihihi
Tak właściwie to jakiś były starszy powinien wiedzieć, czy dane osobowe są wysyłane do Nadarzyna czy tylko przechowywane w zborze. Może rzeczywiście nie chcą sobie zaśmiecać lokalu ;))
A poza tym co za dane mogą mieć, które mogłyby mi szkodzić?

Zajmuję się trochę amatorsko genealogią swojej rodziny i swego czasu często bywałam na "parafiach" i przeglądałam księgi parafialne, to rzeczywiście w niektórych przypadkach jest wiele ciekawych informacji.
Więc ja swoim dzieciom będę musiała zostawić informację, że jak będą chciały ciekawych rzeczy się o mnie dowiedzieć, do niech walą do Nadarzyna :)) ;) :D :lol:

#72 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-08-13, godz. 08:56

Jest im przykro... hihihi
Tak właściwie to jakiś były starszy powinien wiedzieć, czy dane osobowe są wysyłane do Nadarzyna czy tylko przechowywane w zborze. Może rzeczywiście nie chcą sobie zaśmiecać lokalu ;))
A poza tym co za dane mogą mieć, które mogłyby mi szkodzić?

[...]

Juz sam fakt ze posiadaja jakies dane bez Twojej zgody jest lamaniem prawa.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#73 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-08-13, godz. 16:41

I jeszcze żałuje ,ze ich nie ma.....



To Artur odczytałem jako bardzo ironiczną deklarację ze strony Nadarzyna. Nawiązując do pytania Warmianki tez apeluje do starszych lub byłych starszych- jeśli możecie powiedzcie co dzieje się z danymi wykluczonego- czy faktycznie zamazywane są dane osobowe tak aby były zupełnie nieczytelne czy nikt się tym tematem zupełnie nie przejmuje ?
by Nico

#74 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-08-13, godz. 17:28

Czyżby faktycznie TS nie miało ewidencji osób wykluczonycj ani informacji dotyczących powodu wykluczenia itp?

Pewne szczegóły o sposobie gromadzenia przez TS informacji o osobach wykluczonych/odłączonych możemy również uzyskać przeglądając formularze "Powiadomień o wykluczeniu bądź odłączeniu się" (z różnych okresów): link
.jb

#75 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-12-01, godz. 01:56

Ciekawa wiadomość z forum JWD: poinformowano tam, iż fiński Ombudsman ds. Ochrony Danych zdecydował, że osoba wykluczona ze zboru ma prawo dostępu do całej dokumentacji (obejmującej również formularz S-79) sporządzonej w trakcie realizacji procedury wykluczenia. (link)
.jb

#76 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-12-01, godz. 14:44

Ciekawa wiadomość z forum JWD: poinformowano tam, iż fiński Ombudsman ds. Ochrony Danych zdecydował, że osoba wykluczona ze zboru ma prawo dostępu do całej dokumentacji (obejmującej również formularz S-79) sporządzonej w trakcie realizacji procedury wykluczenia. (link)

Calkiem zrozumiale. Ciekawe co na to polskie prawo i GIODO, ktory to wlasnie ma stac na strazy danych osobowych...?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#77 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-12-01, godz. 16:33

Sprawozdanie z przebiegu KS - jeśli nastapiło wykluczenie - wysyła się do Nadarzyna. Jest specjalny formularz. Wysyła się podstawowe informacje o wykluczonym - nazwisko, adres, data urodzenia, powód wykluczenia, podstawę biblijną i pisemne uzasadnienie. Jeśli istnieją dodatkowe dokumenty to one również tam wędrują. Kopia zostaje w aktach zboru. Niedawno nastapiło uproszczenie procedury. Zrezygnowano z dodatkowego dokumentu - S 79.
Tak samo postępowano w przypadku odłączenia.
Jeśli nie było wykluczenia, informacja o wynikach KS zostaje tylko w aktach zboru.

Użytkownik szperacz edytował ten post 2008-12-01, godz. 16:36


#78 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2008-12-17, godz. 21:03

tak z ciekawości: jak wygląda dostęp heretykow i apostatów do swoich danych osobowych w kartotece parafialnej?

Odpowiem na podstawie własnego doświadczenia - potrzebowałem świstek od księdza o bierzmowaniu, ponieważ byłem świadkiem na ślubie kościelnym brata. Ksiądz bez problemu (a miał świadomość tego, że jestem ochrzczonym świadkiem) wypisał mi je i nawet nie pobrał opłaty. Również żadnym problemem nie jest szperanie w księgach np. podczas robienia drzewa genealogicznego - no chyba, że ma się wrednego proboszcza.
"Szlachetny rzecz każdą z wielu stron ogląda i nie ma uprzedzeń"

#79 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-12-18, godz. 07:29

Również żadnym problemem nie jest szperanie w księgach np. podczas robienia drzewa genealogicznego - no chyba, że ma się wrednego proboszcza.

Potwierdzam, w mojej rodzinie zajmowało i zajmuje się genealogia parę osób i większość poszukiwań to przez grzebanie właśnie w takich papierach. Nikt nigdy nie wspomniał nawet by choć raz ktoś robił problemy, no ale można uwzględnić że jeden na tysiąc proboszcz będzie robił problemy - ale z tym chyba nikt u mnie się nie spotkał. Nie wiem czy nadal to aktualne ale mam drzewko opracowane do XVI-XVII wieku.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#80 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-18, godz. 14:45

potrzebowałem świstek od księdza o bierzmowaniu, ponieważ byłem świadkiem na ślubie kościelnym brata

Napisałeś że ksiądz miał swiadomość że jesteś "ochrzczonym świadkiem" ... znaczy Świadkiem Jehowy? I jako sługa Jehowy chciałeś brać udział w "balwochwalczej" uroczystości?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych