Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika JacekP

Odnotowano 345 pozycji dodanych przez JacekP (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-18 )



Sort by                Order  

#69496 Sebastian Andryszczak wystąpi w Radiu Maryja 13/14 lipca 2007 o 21:50

Napisano przez JacekP on 2007-07-14, godz. 16:02 w Nowości z kraju i zagranicy

Sa poruszył kwestię dodania słowa w Heb 12:14 - "człowiek"

Niech plagi zostaną dodane... ale najpierw sprawdźmy żródło :)

łacina
pacem sequimini cum omnibus et sanctimoniam sine qua nemo videbit Dominum
septuaginta:
eirhnhn diwkete meta pantwn kai ton agiasmon ou cwriv oudeiv oqetai ton kurion

przetłumaczyłem sobie :) było trudno, ale mi się udało :)
PNŚ oddaje sens słów zawartych w septuagincie.

3m się Seba!



#69520 Sebastian Andryszczak wystąpi w Radiu Maryja 13/14 lipca 2007 o 21:50

Napisano przez JacekP on 2007-07-15, godz. 00:55 w Nowości z kraju i zagranicy

Właśnie po 36 godzinach wróciłem na chatę i przeczytałem co o mnie piszecie i o audycji.

Ja jestem z zadowolony z auducji, o.Tomasz mało wiedział i dopiero początkuje, ale poradził sobie na 4 z minusem, za to Piotr Andrukiewicz był znakomity jak zawsze, 5+



Wybaczcie mi odrobinę braku skromności, ale wracałem do domu z przekonaniem że dzięki tej audycji świat stał się maleńką odrobinkę lepszy. Wyprostowałem mity o obcych wywiadach, orgiach, itp. Nie mając wielkich złudzeń co do skuteczności takich audycji, myślę że nietolerancja wobec świadków Jehowy spadnie o jakiś takim ułamek promila... I to jest moim sukcesem, z którego się cieszę jak dziecko...


Wyprostowałeś... Szlachetne z twojej strony, ale nadal pozostaje fakt, że zarzuciłeś ŚJ wiele rzeczy. Czy potrafisz teraz na łamach tego forum przedstawić argumenty przeciwko dogmatom CK.

P.S. Wielu z was się cieszy, że SA w Radiu Maryja powiedział, że ŚJ to dobrzy ludzie i przychodzą z przekonaniem, ze ratują innym życie... Pytanie do was: czy cieszycie się, że byliście Światkami Jehowy?

Ano w Szczecinie takich co potrafią wyjaśnić w oparciu o Biblię nauki WTS to ja nie spotkałem.
A świadectwo o śJ wydałeś "przepiękne", nic dziwnego, że śJ wierzą w każdą bzdurę jaka wyjdzie z WTS-u, skoro nie mają zrozumienia odnośnie Biblii.


A kto ma?? Można nauczać o podstawowych kwestiach... ale głębszego poznania nikt nie otrzyma.



#70068 "W raju nie będzie..."

Napisano przez JacekP on 2007-07-17, godz. 23:25 w Wizja Raju

Słyszałeś kiedyś o "czasach przywrócenia wszystkiego"?


Nie słyszałem :) Co będzie przywrócone?



#70233 Sebastian Andryszczak wystąpi w Radiu Maryja 13/14 lipca 2007 o 21:50

Napisano przez JacekP on 2007-07-18, godz. 20:45 w Nowości z kraju i zagranicy

Jak rozumiem Ty w mitach swojej "prawdziwej religii" nie żyjesz :D


Zejdź ze mnie.



#67253 "W raju nie będzie..."

Napisano przez JacekP on 2007-06-27, godz. 16:55 w Wizja Raju

chyba znowu nic nie zrozumiałeś, nawet przeczytać ze zrozumieniem ci się nie chciało. Widocznie nie chcesz zrozumieć.


wierszyk dla Ciebie:

"Masło and maślane" lol

Było sobie masło zgrzane
I do babki wnet trafiło,
By robotem chyżo się robiło.
Gdy się całkiem rozpuściło,
Znikło w cieście- tyle widać jego było.
<JacekP>

Rozumiesz człeku, przeczytaj ze zrozumieniem, chyba że nie chcesz zrozumieć...

buhahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



#70067 Sebastian Andryszczak wystąpi w Radiu Maryja 13/14 lipca 2007 o 21:50

Napisano przez JacekP on 2007-07-17, godz. 23:23 w Nowości z kraju i zagranicy

rozpoznasz po wielkości :)



#66640 "W raju nie będzie..."

Napisano przez JacekP on 2007-06-21, godz. 21:52 w Wizja Raju

Net obowiązkowo, mówisz- masz!

:)

Nie w nikam jaką masz inna cudowną nadzieję :) Mogę Ci jednak coś zaproponować. Napisz książkę, naprawdę dobrą... Ludzie będą czytać, pewnie wiele emocji wzbudzi, będziesz na językach. Może i pomnik postawią... tak jak Mickiewiczowi- może nie jeden :)



#66829 "W raju nie będzie..."

Napisano przez JacekP on 2007-06-23, godz. 14:11 w Wizja Raju

Każdy chyba zna te słowa, kto miał kontakt ze ŚJ: Obj 21:4 "I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”."

Ani twoje pazurki, ani grabli, koparki nie są teraz istotne. Nie ma też sensu domniemywać, co będzie, co nie będzie.

Widocznie, to co Bóg przekazał w swoim słowie, uznał za wystarczające.



#66781 "W raju nie będzie..."

Napisano przez JacekP on 2007-06-23, godz. 12:13 w Wizja Raju

Jak się już tam znajdziesz... to paznokcie akurat- to będzie najmniej istotna sprawa, na pewno!

Tylko na wypadek, jakbyś się jednak bała o paznokcie- to na pewno, nie będziesz musiała dźwigać skalnych bloków, może twoim zadaniem będzie pielenie spustoszałej ziemi? Polubisz robaczki, zaprzyjaźnisz się, może i będziesz z nimi rozmawiać ;) Nauczysz się, jak nie czuć odrazy do wszystkiego co Bóg stworzył, tylko zdawać sobie sprawę, jak to jest potrzebne, do czego i dlaczego.

Jak się już tam znajdziesz, a ja nie... wspomnij sobie o robaczkach, może kiedyś pomogę Ci przetrwać próbę wiary?

Może teraz jak sobie zdasz sprawę, że jesteśmy jak te robaczki, w stosunku do aniołów, których stworzył Bóg... to pojmiesz, że są tak samo ważne są te robaczki, jak my... i pajączki hehe



#66977 "W raju nie będzie..."

Napisano przez JacekP on 2007-06-24, godz. 17:25 w Wizja Raju

No dobrze Jacuś, mogę sie ponownie zapisać, ale pod warunkiem, że powyższe słowa z Objawienia odnoszą sie do "Raju na Ziemi", a nie życia wiecznego w ogóle.
Bo tak...ja się zapiszę, a tu się nagle okaże, że owszem, Bóg nam to obiecał, ale wcale nie miał na myśli, że będzie to "Raju na Ziemi", tym bardziej, że wcześniej powiedział:

Iz.24:19 "W bryły rozleci się ziemia, w kawałki rozpadnie się ziemia, zatrzęsie i zachwieje się ziemia."

Oj, żebym ja zapisując się na tę listę do "Raju na Ziemi" nie została z tymi grabkami sama jak palant na tym poarmagedonowym pogorzelisku.
Teraz zaczynam rozumieć co znaczyło [qote] ... może twoim zadaniem będzie pielenie spustoszałej ziemi... :angry:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS

W "Raju na ziemi" nie będzie takiej ściemy ;]

D.


Nie ma żadnej listy, ani nie ma żadnej ściemy.
Cieszę się, że cytujesz Biblię. Tylko żeby jeszcze wiedzieć, co to znaczy ;)

„Nie będą już musieli pouczać się wzajemnie, mówiąc jeden do drugiego: Starajcie się poznać Pana! Wszyscy bowiem będą Mnie znali - od najmłodszych do najstarszych - mówi Pan - bo wszystkim przebaczę ich winy i nie będę już pamiętał ich grzechów.” (Jer 31,34)


Jakże oczekuję tych dni....

„jednakże poczytani za godnych dostąpienia owego systemu rzeczy oraz zmartwychwstania spośród umarłych ani się nie żenią, ani nie wychodzą za mąż. właściwie też nie mogą już umrzeć, są bowiem jak aniołowie i są dziećmi Bożymi, będąc dziećmi zmartwychwstania.” (Łk 20,35-6)„A nasze obywatelstwo jest w niebiosach, skąd także skwapliwie oczekujemy wybawcy, Pana Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze upokorzone ciało, żeby je dostosować do swojego chwalebnego ciała zgodnie z działaniem mocy, jaką też wszystko może sobie podporządkować.” (Flp 3,20-1)


Także cytujesz Słowo Boże, to wielki plus. Nie dodajesz nic od siebie, to bardzo dobrze.
Kwestia interpretacji, każdy to robi w swojaki sposób. Te słowa tylko potwierdzają, to co napisałem. Cóż za cudowna nadzieja!!

P.S. Porządek musi być ;) lol



#128531 Narodzenie z Ducha - Nowe narodzenie

Napisano przez JacekP on 2009-12-24, godz. 16:55 w Tematyka ogólna

trzyma się kupy



#128555 Narodzenie z Ducha - Nowe narodzenie

Napisano przez JacekP on 2009-12-25, godz. 13:01 w Tematyka ogólna

A ja myślę, że z udziałem... bo niby kto odebrał poród? :)



#82212 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez JacekP on 2008-01-03, godz. 00:20 w Oceń forum

sprawdziłeś czy ktoś w tym temacie użył zwrotu "ochrzciłem się" ja nie znalazłem.


Nie w temacie tylko na forum. Przypomne "Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?".

Tak, zauważyłem, że uzywa się zwrotu "ochrzciłem się" przez podające się za ŚJ osoby, jakże przez podających się za byłych ŚJ...

Pytanie, czy rzeczywiście prawdcziwy ŚJ użyje takich słów?!!



#82283 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez JacekP on 2008-01-04, godz. 01:24 w Oceń forum

Seba, a co Ty o tym myślisz?



#82147 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez JacekP on 2008-01-02, godz. 00:24 w Oceń forum

Moi drodzy ta witryna, to chyba najpoczytniejszy, polskojęzyczny, serwis o Świadkach Jehowy w Internecie. Bardzo jestem ciekaw, jakie osoby tutaj zaglądają. Proszę odpowiedzcie na pytania w ankiecie.

Serdecznie pozdrawiam. :rolleyes:


Chciałbym poddać w wątpliwość wypowiedzi ŚJ, którzy się do tego przyznali, ze owymi ŚJ są...

Czy ŚJ uzyje zwrotu: "ochrzciłem się"? Brak zasobów językowych, czy może niefortunne stwierdzenie osoby podającej się za ŚJ?

Poprawnie: zostałem ochrzczony...



#66494 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez JacekP on 2007-06-20, godz. 20:01 w Oceń forum

Witam!

Chętnie porozmawiam na tematy biblijne.

Po przeczytaniu wypowiedzi forumowiczów na tym forum, odnoszę wrażenie, że co niektórzy nie mają pojęcia o czym piszą. W takim gąszczu dezinformacji, trudno o rzetelne podejście do tematu... Nie wspominając już o zdecydowanej większości zagorzałych przeciwników ŚJ, którzy nie oszczędzają na środkach, także i na języku.


Zastrzegam sobie prawo do własnego zdania i w żadnym wypadku nie reprezentuję organizacji ŚJ, pomimo często tego samego zdania, jak i argumentów posługujących się przez ciało kierownicze.



#67365 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez JacekP on 2007-06-28, godz. 18:54 w Oceń forum

Podzielam poglądy Olo. Ja również nie podzielam wszystkich pogladów ŚJ ale staram się obiektywnie oceniać poglądy jednej i drugiej strony, czego niestety nie zauważam u większości forumowiczów.


Niestety forum jest bezwstydnie moderowane...



#82301 Dalsze uwagi dot. dyskusji "Teoria Wszystkiego"

Napisano przez JacekP on 2008-01-04, godz. 13:18 w Ogólne

Witam :)

Z zaciekawieniem zacząłem czytać, co napisaliście w tych wątkach. Z góry powiem, ze nie znam się na żadnej metodzie naukowej na datowanie, czy nawet na szacowanie dat poszczególnych przedmiotów i zjawisk. Jednak wypowiem sie na poszczególne zakręty owej dyskusji...

1)Stwarzanie wg Biblii trwało sześć dni. Jak wiadomo dzień dla Boga nie oznacza 24 godzin. Samo pojęcie czasu jest bardzo ludzkie. Dlaczego? Jak się dowiadujemy z Biblii dla Boga nie ma czasu, ponieważ Bóg był, jest i będzie. Można więc przyjąć, że dzień stwarzania był po prostu etapem. Nie ma nawet co się doszukiwać i domniemywać, ile ten etap trwał w przeliczeniu na lata... Chyba się ze mną zgadzacie forumowicze?

2)Ziemia jak każda planeta ma swoje etapy. Najłatwiejszym przykładem jest etap podniesienia sie poziomu dwutlenku węgla, co teraz w malutkim stopniu jesteśmy świadkami. Jakie są skutki efektu cieplarnianego? Otóż nie trzeba być naukowcem, żeby zauważyć, że temperatura rośnie na Ziemi, ale też i spada! W niektórych miejscach drastycznie spada, w niektórych drastycznie rośnie. Jak dobrze pamiętam ten cykl trwa setki tysięcy lat i kończy się epoka lodowcową :) Następnie lody ustępują i znowu Ziemia nadaje się na zamieszkanie. :) Zdementowano więc wysunięte teorie o nagłej zmianie pogody, na skutek czego wyginęły dinozaury...
3)Sama teoria ewolucji nie jest błędna. Ewolucja trwa nadal. Te powolne zjawisko ewoluowania, niejako przystosowywania się do nowych warunków i rozwój obserwujemy na różnych przykładach zwierząt, ryb, ptaków, czy grzybów, a nawet porostów. Jednak założenie, ze wszystko powstało, bo dzięki energii fal morskich wytworzyły się aminokwasy, a z nich euglena zielona i tak dalej i tak dalej to bardzo niewiarygodne. Musiała zaistnieć mutacja DNA i kto wie co jeszcze. Taką skalę życia na Ziemi - nie do wiary że zawdzięczamy ewolucji. Poza tym człowiek, jako jedyny organizm ma świadomość bytu, komunikuje się z innymi metodą pisemną, używa przedmiotów i posługuje się nimi na co dzień, nie wspominając już o technice i naukach. Archeolodzy nie potrafią jednak znaleźć osobnika pośredniego, pomiędzy człowiekiem i małpą człekokształtną. Bez tego ogniwa teoria Darwina jest niewiarygodna. Jednak znaleziono szkielety ludzkie (z postawą prostą), które niejako potwierdziły błędność teorii ewolucji wg Darwina. Dlaczego? Drogi Padre, czy wiesz dlaczego człowiek ma krzywe nogi? Może Corargol Cię nie zaskoczył, może mi sie uda? ;)
4)Naukowcy zastanawiają się jak odwrócić lub tylko zatrzymać proces starzenia się. Generalnie można by nazwać ten proces wadą. Otóż w ciele człowieka mamy do czynienia z komórkami odnawialnymi i nieodnawialnymi. Również nerwy uszkodzone u głowy, nie są wstanie się zregenerować. Łatwo wyliczyć ile alkohol etylowy zabija komórek mózgowych, które się nie regenerują. Okazuje się, że choćby człowiek o przeciętnej długości życia, pił 2 litry wódki, to i tak by mu nie zaszkodziła na umyśle, gdyż człowiek posiada zasoby większe od tych które mogą ulec uszkodzeniu na wskutek picia alkoholu. Czy wiecie, że człowiek może żyć i funkcjonować bez jednej półkuli mózgowej? Kwestia tylko, żeby druga się nauczyła przejmować role tej drugiej (której nie ma) i są na to przykłady u ludzi po operacjach. Również nauka stwierdza, że człowiek wykorzystuje do 5% zasobów swojego umysłu, co daje do myślenia. Nasuwa się wniosek, ze przed człowiekiem stoi duży potencjał i czy na pewno nie powinien on żyć dłużej niż te statystyczne 80 lat?
5)Chronologia Biblijna a dowody naukowe. Jak dotąd nie spotkałem się z dowodami naukowymi, które by kwestionowały prawdę opisana w Piśmie. Wręcz przeciwnie, naukowcy choć nie jednomyślnie, ale stwierdzają, że taka właśnie mogła być chronologia zważając na różne wydarzenia historyczne, które miały miejsce w owym czasie. Do najbardziej odległego wydarzenia – potopu- odnoszą się z dużą rezerwą, aczkolwiek nie są w stanie zakwestionować wydarzenia potopu, gdyż są wzmianki w wielu regionach i wielu religiach o wielkiej powodzi. O arce Noego nawet nie wspominam, bo ktoś by mógł mi zarzucić kłamstwo, a alpinistą nie jestem, żeby mu przynieść kawałek :)
6)Tak jak napisałem na początku nie znam się na żadnej metodzie datowania, ale z duża rezerwą podchodzę do datowania metoda radioaktywnego węgla C14, która w przypadku Pompei (przypomnę miasta pogrzebanego żywcem), wykazała nie tylko duże rozbieżności dat (historycznych z wynikami badań węgla), ale wręcz absurdalne rozbieżności...

P.S. Pisz Nabokomb pisz :)



#82468 Dalsze uwagi dot. dyskusji "Teoria Wszystkiego"

Napisano przez JacekP on 2008-01-08, godz. 01:56 w Ogólne

Nabukomb... jeśli jadę tym pociągiem, o którym pisałeś, to raczej na gapę. Nie w sensie, że jestem ślepy, tylko brakuje mi biletu... Brakuje mi czasu i pieniędzy, aby że tak powiem,nabywać gruntowną wiedzę o świecie. Nabywam ją w sposób pośredni, dzięki obserwacji i poznawaniu zjawisk i zachowań ludzi. W ostatnim czasie poznałem wiele kultur i religii. Do każdego człowieka podchodzę z sympatią i empatią. To mój priorytet. Każde zjawisko, czy to ze sfery fizycznej, czy psychicznej, analizuję, zapamiętuję, niejako próbkuję i przetwarzam w określonym celu – budowaniu światopoglądu i mam nadzieję, że zbliżam się do prawdy o teorii wszystkiego (Ty nazwałeś to pociągiem, ja nazwę to głębokim lotem tuż nad ziemią).

Dobrze Nabukomb wspomniał o nastawieniu. To jest jeden z warunków, który musi być spełniony – dobre nastawienie, ażeby zrobić krok ku poznaniu. Przytoczę tu przykład wielbłąda i ucha igielnego. Szwaczka ślini koniec nitki, aby z łatwością przewlec ucho igły. Nie przejdzie przez ucho igielne ani wielbłąd ani kordonek.

Padre odrzuć więc ten balast wiedzy, ponieważ ona Ci tylko utrudnia. Pierwszym etapem może być zweryfikowanie wiedzy, która posiadasz. Pomogę Ci w tym...
Żadna, ale to żadna metoda określenia wieku wykopalisk nie jest dokładna i na tyle wiarygodna, aby na niej budować swoje stanowisko, co do ewolucji, stwarzania, czy wielkiego wybuchu :) Jako osoba posiadająca dostateczną wiedzę na ten temat, mam nadzieję że ustosunkujesz się do tego faktu w sposób, który może podda w wątpliwość twoje wnioski jakie do tej pory wysnułeś. To będzie ten duży krok maluczkiego, który możesz sam wykonać... Jeśli więc dzięki temu przyjmiesz postawę: porozmawiajmy, to na pewno na tym zyskasz.
Drugim krokiem będzie zadanie sobie pytania: jeśli nie w ten sposób, to jak można to udowodnić? Tak jak napisał Nabukomb, nie staraj się czegokolwiek udowadniać, dla potwierdzenia swojej teorii. Obserwuj zjawiska, zdobywaj wiedzę, nie w celu poparcia jakieśkolwiek teorii, tylko bez celu oprócz samego badania i uczenia sie z samego przez się. Wiem, to może być trudne :(

Napisałeś cyt:
Nauka daje namacalne dowody do poparcia swoich tez.

Otóż nauka już dawno temu zakwestionowała teorię Darwina. Teraz naukowcy skierowali swój wzrok ku badaniu DNA. W szczególnym przypadku badaniu aDNA... Same badania przynoszą zadziwiające rezultaty. Tak jak niewiele możesz wyczytać o Otzim, to Ci coś powiem... Badano dlaczego umarł, jakie były rany, jakie potencjalne zagrożenia, w jakich okolicznościach umarł, jakich obrażeń doznał i jakie choroby mu doskwierały oraz jakie miał ubytki na zdrowiu. Teraz kieruję się do Ciebie Padre i proszę o szczerą odpowiedź. Dlaczego jak dotąd nauka nie określiła swojego jednego stanowiska w stosunku do ewolucji? Czyżby nie można było zbadać tzn szczątek małpoludów?



#82436 Dalsze uwagi dot. dyskusji "Teoria Wszystkiego"

Napisano przez JacekP on 2008-01-07, godz. 12:17 w Ogólne

Jutro lecę do Polski, więc nie mam zbyt dużo czasu na polemikę.

Padre... jest taka dziedzina fizyki, która poddaje w wątpliwość PODSTAWOWE PRAWA fizyczne. Wiele razy w historii nauki, własnie poddanie wątpliwość ogólnie przyjetych prawd, doprowadziło do głębszego poznania świata. Okazuje się, że w wielu przypadkach miało miejsce błedne przyjęcie punktu odniesienia. W wielu kwestiach malutkie, nawet najmniejsze efekty uboczne prowadzonych badań i doświadczeń są dla celu "poznania powszechnego" pomijane.

Sam sposób obrazowego pokazania za udziałem zegara, ze czas zwalnia i zapisanie jakieść teorii i według niej oblicznia- jest z góry błedne. Prędkość światła, kwanty, czarne dziury itd. to wszystko udało się niejako zdefiniować. Wszystko jednak opiera się na pojęciach niezdefiniowanych takich jak czas...

cyt: "W fizyce klasycznej jest samodzielną wielkością niezależną od innych wielkości biegnącą w takim samym rytmie w całym Wszechświecie. W mechanice relatywistycznej czas stanowi czwartą współrzędną czasoprzestrzeni, jego upływ zaś zależy od obserwatora i jest różny dla różnych obserwatorów."

Czwarta współrzędna...
Żaden człowiek nie jest w stanie określić teorii wszystkiego, jesli jego założenia są błedne :) Ten czwarty wymiar, o którym już wspomniałem nie jest w zasięgu człowieka, jak narazie...

Jakże inną i lepszą perspektywą jest to, ze człowiek będzie mógł zyć wiecznie i jego pojęcie czasu się całkowicie zmieni...

P.S. jak bys miał proste nogi, to nie mógłbyś swobodnie chodzić Padre :) Jednak, cię czyms zaskoczyłem. :P Badanie szkieletów sprzed tysięcy lat obrazuje różnice pomiedzy małpami a człowiekiem. Tych różnicy jest bardzo dużo. Pionowa postawa, krzywe nogi, rozmiar czaszki, to są te wchodzące w skład wielu róznic składniki, które jednoznacznie odrózniaja człowieka od małpy i jeszcze raz swierdze- brak dowodów na osobniki posrednie pomiedzy małpą a człowiekiemm, co niejako jest brakiem dowodów na owe teorie ewolucji.



#81384 Imię Boże jakie jest naprawdę?

Napisano przez JacekP on 2007-12-18, godz. 02:12 w Imię Boże

Błędy w samym założeniu. To, że modlitwa może być prośbą, nie znaczy, że modlitwa to prośba. To pokrętna logika, którą zaprezentował autor tego tekstu.

Nawet jeśli jest napisane, że prośba do Jezusa zostanie spełniona... to dlaczego trzeba się tego domyślać interpretując nazwę Pan w odniesieniu do Boga, czy też Jezusa?

Dalej twierdzę, że prosić Jezusa możemy o wszystko, również dziękować itd. Nie ma w tym nic złego wręcz przeciwnie, bo w ten sposób wychwalamy Boga, który złozył w ofierze syna na nasz okup.

Także wzywanie imienia Jezusa nie ma nic wspólnego ze słowem modlitwa. Wołamy też matkę, żonę, dziecko, psa, czy to znaczy że się do nich modlimy? - nonsens.

Autor tekstu powołuje się na Biblię, ale nie przytacza żadnego wersetu, w którym jest użyte słowo modlitwa* w stosunku do Jezusa Chrystusa?! Może coś przegapiłem? Jeśli nie jest to dla mnie czyste wodolejstwo i strach pomyśleć, że ktokolwiek mógłby w to uwierzyć...

No i na zakończenie ja posilę się cyctatem z Bibli, w którym jasno, wprost i niepotwarzalnie jest napisane: gdzie, jak, kiedy i do kogo nalezy się modlić:

„Pilnie zważajcie, żebyście nie przejawiali swej prawości przed ludźmi po to, by was oglądali; w przeciwnym razie nie będziecie mieć nagrody u Ojca, który jest w niebiosach. 2 Kiedy więc dajesz dary miłosierdzia, nie dmij przed sobą w trąbę, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, żeby ludzie ich wychwalali. Zaprawdę wam mówię: W pełni odbierają swą nagrodę. 3 Ale gdy ty dajesz dary miłosierdzia, niech nie wie twa lewica, co czyni twa prawica, 4 żeby twe dary miłosierdzia pozostały w ukryciu; wtedy odpłaci tobie twój Ojciec, który się przygląda w ukryciu.
5 „Również gdy się modlicie, nie macie być jak obłudnicy; oni bowiem lubią się modlić, stojąc w synagogach i na rogach szerokich ulic, aby ich ludzie widzieli. Zaprawdę wam mówię: W pełni odbierają swą nagrodę. 6 Ty jednak, gdy się modlisz, wejdź do swego pokoju i zamknąwszy drzwi, módl się do twego Ojca, który jest w ukryciu; wtedy Ojciec twój, który się przygląda w ukryciu, odpłaci tobie. 7 A modląc się, nie powtarzajcie wciąż tego samego jak ludzie z narodów, gdyż oni mniemają, że zostaną wysłuchani dzięki używaniu wielu słów. 8 Toteż nie upodabniajcie się do nich, gdyż Bóg, wasz Ojciec, wie, czego potrzebujecie, zanim go w ogóle poprosicie.
9 „Macie więc modlić się w ten sposób: „’Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. 10 Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi. 11 Daj nam dzisiaj naszego chleba na ten dzień; 12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczyliśmy winnym wobec nas. 13 I nie wystawiaj nas na pokusę, ale nas wyzwól od niegodziwca’.
14 „Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich wykroczenia, to wasz Ojciec niebiański i wam przebaczy; 15 jeśli zaś nie przebaczycie ludziom ich wykroczeń, to wasz Ojciec także nie przebaczy waszych wykroczeń.
16 „Kiedy pościcie, przestańcie przybierać smutny wyraz twarzy jak obłudnicy, gdyż oni szpecą swe twarze, żeby ukazać ludziom, iż poszczą. Zaprawdę wam mówię: W pełni odbierają swą nagrodę. 17 Ale ty, gdy pościsz, natłuść sobie głowę i umyj twarz, 18 żeby pokazać, iż pościsz, nie ludziom, ale Ojcu, który jest w skrytości; wtedy odpłaci tobie twój Ojciec, który się przygląda w skrytości."



#81553 Imię Boże jakie jest naprawdę?

Napisano przez JacekP on 2007-12-21, godz. 14:11 w Imię Boże

no wiesz używać słowa modlitwa wszędzie gdzie popadnie? Jak sie szczepanowi objawił majestat boski, to ciężko jego słowa nazwać modlitwą.

Do hifa: pokaż mi wersety zabraniające się modlić do puszki z piwem. To na tyle moich odpowiedzi na idiotyczne komentarze.



#81587 Imię Boże jakie jest naprawdę?

Napisano przez JacekP on 2007-12-21, godz. 23:56 w Imię Boże

link ->>>



#81692 Imię Boże jakie jest naprawdę?

Napisano przez JacekP on 2007-12-24, godz. 00:02 w Imię Boże

Zerknij sobie drogi Jacku o co chodzi w tym co cytujesz:

Link 1
Link 2
Link 3


Te Linki pawła r i jego komentarz też jakiś nienormalny. Dlaczego? No wystarczy go przeczytać, połowy nie rozumiem, zupelnie nie na temat i co ma do tego Judaizm i ich wierzenia? Nastepnym razem pawełek da mi do przeczytania wywody Buddy.

Jak brzydko odpowiadam? Nazywam rzeczy po imieniu.

Jaki masz cel aby pisać kłamstwa? Kto i gdzie modli się do wizerunków? Podaj choć treść takich modlitw.

To dla mnie idiotyczne pytania. Pierwsze w stylu: czy twoja matka wie, ze jesteś pedałem? Drugie a gdzie jest Afryka? A trzecie ten sam ton...
Odpowiem tym samym stylem:

Jaki masz hi fi cel by nazywać prawdę kłamstwem?

Podaj mi wersety w Bibli gdzie nakazano modlić się do Maryji.

Te pytania nie wnosza nic do rozmowy i nie sa zadane zeby się czegoś dowiedzieć. Więc po co?

Pretensjonalny ton mi się nie podoba.

Proszę o wersety Biblijne zabraniające modlitwy do Syna Bożego oraz wersety zabraniające kierowanie próśb do Matki Pana.

To poprzednie jego wezwanie... których już było kilka i jasno się wypowiedziałem na ten temat, ze nie mam obowiązku odpowiadać na pytania. Widzę, że nie dociera.

Sprawa jest prosta: hi fi wyraza swoja opinie w sposob negujacy opinie innego rozmowcy nie podajac argumentow tylko w domysle pokazuje ze rozmowca nie jest wstanie poprzec doslownym zwrotem z Biblii swojej wypowiedzi. Jaki jest jego cel i do kogo sie zwraca? To jeden z najgorszych przeciwnikow w sporze, bo nie mozna nic mu za rzucic poza kasliwymi pytaniami. Co chwile sie pojawia i rzada odpowiedzi na podane pytania, a inni forumowicze przychylaja sie do jego pozwu uznajac, ze jesli nie jestem w stanie odpowiedziec, co mialo miejsce kilka razy. Istna tragedia i wogole nie bede odpowiadal na tego rodzaju pytania ale za kazdym razem bede krytykowal tego rodzaju wtracenia jako nie sprzyjace dyskusji wtręty.

Jaki masz cel aby pisać kłamstwa?

Tu się hi fi troche wychylił.

Odpowiem znowu tym samym stylem co on:

Udowodnij mi że to są kłamstwa.


W przytoczonych wercjach fragmentu Biblii przez anda nie znalazlem ani razu słowa modlitwa. O czym już pisałem, prośba to prośba a modlitwa to modlitwa.

Chociaż niektórzy spierają się, że w powyższym wersecie Panem jest Bóg, to jest bardziej logiczną rzeczą przyjąć, że ten tytuł się odnosi do Jezusa. Wszak to On wybrał Judasza i to On jest tym, do którego odnosi się tytuł „Pan” stosowany przez wszystkich apostołów w całym Nowym Testamencie.


Znowu bez jasności?? Dzieje Apostolskie 1:24 24 A modląc się rzekli: „Ty, Jehowo, znający serca wszystkich, wskaż, którego z tych dwóch mężczyzn wybrałeś,

Czy nie modlili się do Jehowy który zna serca i nerki ludzkie i oddaje każdemu według jego uczynków?

Powiedz mi Aldefons po co starasz sie podważyć prawdę o modlitwie? Od zarania wieków ludzie modlili się do swoich bogów, również Izrael modlił się do Jehowy do nikodo innego. Jeśli to czynił popełniał bałbochalstwo, czego znamy przykłady i ich skutki. Tym bardziej sam Jezus, ktorego próbujesz wyklarowac na osobe słuchająca modlitw i osobe do ktorej moga być kierowane modlitwy, powiedział jak mamy się modlić w jakim stylu i do kogo przede wszystkim. Czemu nie możesz podac jednego wersetu ze slowem modlitwa do: Jezusa? Czemu też nie podważasz wersetów Biblijnych, w których modlitwy są niesione do Jehowy? Bo takie jest imię Boga Wszechmocnego tego co stworzył świat i wszystko i który był jest i będzie. Niech w kazdej modlitwie będzie uświęcone jego imię i nie jest to prośba do Ciebie tylko chęć i potrzeba i wskazówka i nakaz.



#81760 Imię Boże jakie jest naprawdę?

Napisano przez JacekP on 2007-12-26, godz. 02:51 w Imię Boże

Jehowa czy Jahwe - link ->>

"Zarzucają nam ze usunęliśmy słowo Jehowa z Pisma Św. i tym samym fałszujemy Słowo Boże." :) Trudno znaleźć te imię w katolickich wersjach Biblii, pomimo że w oryginale występuje. No cóż...

"Na zdjęciu powyżej Bóg Jehowa widziany okiem nauczycieli Strażnicy." To ciekawe... :)

"Najstarsza forma JHWH, pochodzi z hebrajskiego tetragramu, ale wówczas żydzi powszechnie zastępowali tą formę Imienia. Septuaginta zawierająca tetragram zawiera fragment: "Kto będzie wymieniał imię Boże umrze śmiercią", chodziło tutaj o należyte poszanowanie imienia Bożego i nie nadużywanie go. Dlatego też żydzi przez szacunek i ze strachu przed niegodnym wymawianiem, stosowali w miejscach występowania w Biblii JHWH zastępczo imiona Adonaj tzn. Pan lub Elohim tzn. Bóg. Z czasem do imienia JHWE żydowscy masoreci dopisali znaki samogłoskowe wzięte z imienia Bożego Adonaj i Elohim , wskutek czego powstała forma JAHWE (JAHWE)"

To ciekawe :)