Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika nunek

Odnotowano 185 pozycji dodanych przez nunek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#127549 Uczciwość świadków Jehowy

Napisano przez nunek on 2009-12-02, godz. 13:40 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Strażnica o Tobie nie napisze.Sam miałem podobne przypadki "samarytańskie".Kiedyś znalazłem 16 500 zł.Własna satysfakcja wystarcza-aczkolwiek trzeba o takich sytuacjach pisać,żeby świętość uczynków nie była przypisana tylko Strażakowym.Co do niebezpieczeństw,to świadkowie mają zalecenie,aby w sytuacjach losowych pomagać wszystkim- o czym się przekonałem osobiście.



#127530 czy obchodzicie Boże Narodzenie?

Napisano przez nunek on 2009-12-01, godz. 19:06 w Boże Narodzenie & Sylwester

nie lubiłem tej pieśni,bo trudno było "wyciągnąć" -tak mistrz uczył słuchaj więc go! :)



#127502 "Dlaczego Bóg zabrał to niewinne dziecko"

Napisano przez nunek on 2009-12-01, godz. 10:20 w Ogólne

No właśnie,dlatego trudno mi uwierzyć,że jest taki bóg,który dla uniknięcia mojego potencjalnego problemu z wyjaśnieniem dziecku kwestii jego adopcji postanowił to dziecko zabić.Może moje wypowiedzi są proste i emocjonalne,ale tak pojmuję świat.Gdybym sam był takim dzieckiem i znalazł się w takiej sytuacji,to spytałbym rodziców: dlaczego zabiliście moich prawdziwych rodziców.



#127498 "Dlaczego Bóg zabrał to niewinne dziecko"

Napisano przez nunek on 2009-12-01, godz. 08:33 w Ogólne

A nasze poczucie sprawiedliwości pochodzi od?? Nasuwa mi się taki przykład: Kanaan: zamiast wyrzynać maleństwa-przecież nie były chyba jeszcze do cna zepsute-można było się nimi zaopiekować i wychować na przyzwoitych ludzi.Chyba,że chodziło o czystość rasy?



#127496 Dysonans poznawczy u SJ

Napisano przez nunek on 2009-12-01, godz. 07:54 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Straszny mechanizm.Przez 20 lat żyłem z pytaniami,których bałem się zadać,głosiłem to czego nie czułem.Jedyną osobą,której u schyłku bytności w jedynie słusznej próbowałem zadawać pytania była moja była małżonka-też zniewolona-"daj spokój,nie chcę rozmowy".Potem przełom,pytania do starszych-groch o ścianę.Długie rozmyślania,wspomnienia,obawa(przecież stracę wszystkich znajomych,z których "najgorszy jest lepszy od najlepszego światusa"),obawa przed pustym domem bez gości,obawa przed zamętem w głowach dzieci.....I wreszcie wolność.Okupiona sporym wysiłkiem,ale wolność.



#127475 Jan Paweł II

Napisano przez nunek on 2009-11-30, godz. 13:57 w Tematyka ogólna

Jedna myśl nasuwa mi się: zauważyłem,że niektórzy piszą o papieżu "jako człowieku".Przecież on był człowiekiem!



#127472 Jan Paweł II

Napisano przez nunek on 2009-11-30, godz. 10:31 w Tematyka ogólna

Rozumiem.
Mój stosunek do JP II: to był bardzo mądry człowiek.Myślę,że zreformował mocno kwestię stosunkOw między ludżmi różnych wyznań.Nic z tego nie wyszło,ale miał dobre zamiary.Oczywiście kiedy byłem w organizacji nie mówiłem tego "głośno".Podobało mi się w nim to,że slogany typu: Bóg to miłość potrafił uzupełnić jakimiś praktycznymi przykładami .



#127469 Jan Paweł II

Napisano przez nunek on 2009-11-30, godz. 09:40 w Tematyka ogólna

Nie rozumiem po co pytanie o papieżu na tym forum.



#127209 Przetaczanie i podawanie krwi w pożywieniu w ramach opieki nad zwierzęciem do...

Napisano przez nunek on 2009-11-25, godz. 09:56 w Kwestia krwi

Nie wierzę w żaden raj.Następnym razem spróbuję wypowiadać się w sposób bardziej jednoznaczny :)



#127207 Przetaczanie i podawanie krwi w pożywieniu w ramach opieki nad zwierzęciem do...

Napisano przez nunek on 2009-11-25, godz. 09:49 w Kwestia krwi

Owszem.Psy bardzo lubią trawę,a miałem na myśli,że może pies będzie świadkiem i będzie jeść trawę w nowym systemie.Lwy też jedzą trawę.Chyba pojęcie "jeść trawę" jest dostatecznie znane na tym forum.



#127200 Przetaczanie i podawanie krwi w pożywieniu w ramach opieki nad zwierzęciem do...

Napisano przez nunek on 2009-11-25, godz. 09:00 w Kwestia krwi

Wracając do psa,to pewnie nie jest świadkiem(choć będzie pewnie trawę jeść-to może będzie? )Przykład z mojego podwórka:kiedy siedzieliśmy w perdlu za wojsko pewien brat przyniósł kiedyś z widzenia z rodziną kiełbasę do celi.Wtedy temat plazmy w wędlinach był "na topie".Kiełbasa wylądowała w rękach pewnego złodzieja-załatwił za to "pewne sprawy".Głupie? Bardzo głupie.Ten brat był nad podziw "uświęcony w sposobie bycia".Zmierzam do tego,że w imię religii ludzie tracą zdrowy rozsądek,stają się fanatyczni i zwyczajnie ślepi.To samo dotyczy kwestii krwi i to samo dotyczy innych religii w różnych aspektach.Ot choćby kapelani wojskowi itp itd ..Dodam,że kiełbaskę zakupił ojciec tego brata-starszy zboru.



#127167 Gdzie spotkać w Internecie Świadka Jehowy ?

Napisano przez nunek on 2009-11-24, godz. 11:27 w Tematyka ogólna

A jeśli któreś z tych wyznań stwierdzi,że posiadło "ostateczną prawdę'-co to zmieni u Ciebie?



#127160 Niech żyje Forum!

Napisano przez nunek on 2009-11-24, godz. 08:53 w Oceń forum

Bardzo,bardzo potrzebne.Byłem "zaglądaczem" przez kilka lat.Ośmieliłem się napisać parę razy.Cieszę się z tego,że nawet jak ktoś czyta "nunek" to nie czyta:)



#127120 Gdzie spotkać w Internecie Świadka Jehowy ?

Napisano przez nunek on 2009-11-23, godz. 11:33 w Tematyka ogólna

To "branie" mnie nie interesuje.A dodam,że oboje wyszli z założenia,że chcę wrócić.Dodam jeszcze,że nie spodziewałem się,że bycie niewierzącym jest tak mocno "duchowe" :)



#127117 Gdzie spotkać w Internecie Świadka Jehowy ?

Napisano przez nunek on 2009-11-23, godz. 11:17 w Tematyka ogólna

Można spotkać takich świadków.Sam dyskutuję z takim.Owszem dyskusja do niczego konkretnego nie prowadzi,bo kończy się na betonowej zaporze-tej zaś nie da się rozbić tak łatwo.Może do tego trzeba dojrzeć,albo wejść na to forum?:)Gorzej wygląda próba dyskusji z księżmi.Mam kolegę,który jest księdzem misjonarzem.Tu dyskusja nie ma racji bytu.Jeszcze gorzej.Sprowadza się do powiedzmy:Boga nie pojmiesz".Oboje twierdzą,że mogę wrócić do "jedynej prawdziwej".



#127048 Różnice w interpretacji Pisma Świętego

Napisano przez nunek on 2009-11-21, godz. 09:21 w Tematyka ogólna

Można!Biblia,to dziwna księga.Zawiera mnóstwo cennych rad i mnóstwo "dziwadeł".Wolę wierszyki takie jak: "O Grzesiu kłamczuchu" -jedna rozsądna interpretacja.



#127034 Sterowana ewolucja czy "bezpośrednie" stwarzanie

Napisano przez nunek on 2009-11-20, godz. 13:20 w Tematyka ogólna

Jaka piękna terminologia.Zestaw jeszcze z frazeologią-tekst będzie bardziej zrozumiały.



#127014 Poszukiwanie fundamentalnych wartości w życiu...

Napisano przez nunek on 2009-11-19, godz. 19:35 w Tematyka ogólna

Temat "rzeka".Powiem w skrócie: służyłem,bo chciałem być dobrym człowiekiem.A,że tyle lat minęło do ostatecznego przekonania,że taka postawa nie musi mieć nic wspólnego z religią-no tak wyszło:)



#127012 Poszukiwanie fundamentalnych wartości w życiu...

Napisano przez nunek on 2009-11-19, godz. 19:19 w Tematyka ogólna

Ależ tak.Będąc świadkiem wychodziłem z założenia,że wcale nie muszę żyć wiecznie.To był temat drugorzędny-dla mnie.



#126999 Sterowana ewolucja czy "bezpośrednie" stwarzanie

Napisano przez nunek on 2009-11-19, godz. 09:22 w Tematyka ogólna

Ależ nie kończ! Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi? Może ją zobrazuje z własnego podwórka: przychodzi klientka i składa u mnie zamówienie: proszę o 100 dbitek tego zdjęcia-czy będą ładne? Ja na to: oczywiście! jestem fotografem i takie właśnie odbitki wykonuję!Tylko ładne! Przy odbiorze zlecenia klientka mówi: Proszę pana te zdjęcia są beznadziejnej jakości! Ależ proszę pani,a co ma "ładność" do jakości?...



#126994 Sterowana ewolucja czy "bezpośrednie" stwarzanie

Napisano przez nunek on 2009-11-19, godz. 07:40 w Tematyka ogólna

Ja myślę,że Gruby popełnił błąd maleńki.Chodziło mu o to właśnie,że bóg nie przewidział niedoskonałości-chodziło mu o to,że bóg przewidział skutki grzechu.A to zupełnie zmienia postać rzeczy.Wybaczmy mu to.Tzn. Grubemu! :)



#126173 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-10-19, godz. 12:22 w Ogólne

Napisałem,że przykazania to mądre rady,bo tak myślę,a że są odrzucane przez wielu? Przecież twierdzisz,że w zdumieniu patrzysz na spełnianie się proroctw.Więc jest ok?! Ja jednak uparcie twierdzę,że przykazania to mądre rady ludzi,tak jak wiele innych.



#126012 szukam kontaktu

Napisano przez nunek on 2009-10-15, godz. 12:30 w Szukam kontaktu

A może jest tu ktoś z lat 1988-1990 Wrocław,areszt? :)



#125936 Bóg jest miłością?

Napisano przez nunek on 2009-10-14, godz. 07:05 w Ogólne

Przykazania- mądre rady.Dużo mądrych rad piszą ludzie.



#125887 Różne klimaty w różnych zborach

Napisano przez nunek on 2009-10-12, godz. 13:54 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Miło przeczytać wpisy "nowego" na forum :)