Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uczciwość świadków Jehowy


  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#1 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-06-07, godz. 16:47

"Tak bardzo potrzebuję pieniędzy!" -pomyślała Nana, mieszkanka regionu Kaspi w Gruzji samotnie wychowująca trzech synów. Pewnego ranka jej marzenie się spełniło. Obok komisariatu policji znalazła dużą sumę -300 lari. (...) Kiedy szła na posterunek policji, zauważyła pięciu funkcjonariuszy gorączkowo rozglądających się za czymś. Domyśliła się, że szukają pieniędzy, więc podeszła do nich i spytała: "Czy panowie coś zgubili?" "Pieniądze" -odrzekli. "Ile?" "Trzysta lari!" "Znalazłam je" -powiedziała Nana, po czym zapytała: "Czy wiecie, dlaczego oddaję te pieniądze?" Nie potrafili odpowiedzieć. "Ponieważ jestem Świadkiem Jehowy" -wyjaśniła. "Gdyby było inaczej, nie zwróciłabym ich".

"Strażnica" Nr 16, 15 sierpnia 2002, str. 32

no comments :lol:
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-07, godz. 16:58

Ja bym też zwrócił. A nie jestem Swiadkiem Jehowy.
Ot, co.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 Kruq

Kruq

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 39 Postów

Napisano 2005-06-07, godz. 17:19

Ta historyjka sugeruje, ze tylko SJ sa tak uczciwi. A reszta to banda oszustow i zlodziei. Szczegolnie te katole to takie nieuczciwe. A ze ja katol to pewnie bym nie oddal. Szkoda slow...

#4 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2005-06-07, godz. 19:51

Zaraz, zaraz: czy chrześcijanin nie powinien postępować dobrze z własnej potrzeby czynienia dobra? W tej historyjce sugerują, że tylko nakaz organizacji potrafi na nich zadziałać. Przykre... :(
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#5 Patmos

Patmos

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 210 Postów
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2005-06-07, godz. 20:05

W tej historyjce sugerują, że tylko nakaz organizacji potrafi na nich zadziałać. Przykre...


Cara, słuszna uwaga!!!

:o

#6 KpC

KpC

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano 2005-06-07, godz. 20:59

Rozmawiałem niedawno z pewnym "zainteresowanym", kótry chciał mi powiedzieć jak to wspaniale jest w organizacji i kim jest Jehowa. Opowiadał, opowiadał i w głowie zostało mi tylko jedno : ~świadek Jehowy nie chwali się swoją praworządnością~lub ~nie wynosi przed siebie swojej praworządności~, nie wiem czy dobrze zapamiętałem jego słowa, ale to było coś w tym stylu i choć nie burzyłem w nim tej wizji (zwróciłem tylko uwagę aby pamiętał o Zbawicielu) to wewnątrz śmiałem się i to dość głośno....ale to nie był szyderczy śmiech....blisko temu śmiechu było do płaczu...
Kto Cie potrafi zdenerwować, ten Cię potrafi kontrolować.

#7 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2005-06-08, godz. 14:24

Dwa albo trzy dni temu pokazali w TV (nie pamiętam, który to był program), jak pewna bezdomna, starsza kobieta, znalazła w skrytce bagażowej 40.000 zł. Chociaż od 14 lat mieszkała na dworcu Warszawa-Centralna, znalezione pieniądze odniosła na policję. Ten kto te pieniądze zostawił, zostawił również informację, że są one przeznaczone dla ubogich (ofiarodawca nie przedstawił się, czy jest SJ, a przecież tylko oni potrafią czynić dobrze w ich własnym mniemaniu, ;))

W każdym razie państwo rzeczywiscie przeznaczyło te pienądze na pomoc tej kobiecie. Choć ona nie wiedziała, że tak się stanie, oddając je policji ... a świadkiem Jehowy na pewno nie była

Ciekawe, jak by się zachowali straszni w zborach na jej miejscu ...

#8 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-10-15, godz. 18:16

strażnica Nr 14 15 lipca 2006 okładka z tyłu.
"Od dzisiaj wierzę że Bóg istnieje"
artykół o tym, że ukrainka imieniem Aleksandra, mieszkająca w Pradze znalazła saszetkę. Saszetka zawierała plik banknotów 330 000 koron.
Aleksandra odnalazła właścicielkę. Gdy doszło do spotkania, serdecznie podziękowała i zapytała, czego oczekuje za zwrócenie pieniędzy.
Odpowiedziała: "Nie chcę nic w zamian. ...
Łamanym czeskim dodała: "Zwracamy te pieniądze, ponieważ jesteśmy świadkami Jehowy. Nasze wyszkolone na Biblii sumienienie pozwala nam zatrzymać czegoś, co do nas nie należy"
Kobieta oświadczyła:"Od dzisiaj wierzę że Bóg istnieje".

myślę że takich historyjek jest więcej w straszakach.
pozdrawiam Andrzej

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-15, godz. 18:37

Czy oni już nie potrafią na nie_ŚJ patrzeć jak na uczciwych ludzi?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-15, godz. 19:10

Ciekawe tylko, ilu SJ (ujmując rzecz procentowo) zrobiło by tak samo...? I cóź mogłoby się okazać po takim czysto statystycznym, procentowym zestawieniu? Na przykład, że wśród "światusów" jest równie dużo krystalicznie uczciwych osób (nie daj Boże, może nawet więcej), którzy nie traktują tego w kategoriach szczególnego splendoru :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#11 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-10-15, godz. 19:43

"Czy oni już nie potrafią na nie_ŚJ patrzeć jak na uczciwych ludzi?"


oni widzą tylko zło w innych
zaczepiły mnie dwie śJ i zapytałem co jest najważniejsze oczywiście miłość ale ona jest tylko u śJ
powiedziałem że tego uczy kościół, na co odparły że tego nie widać a kościół uczy fałszywie.
pozdrawiam Andrzej

#12 Sylwan

Sylwan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 112 Postów

Napisano 2006-10-16, godz. 10:56

Załózmy, że takie sytuacje mają miejsce. Mam parę pytań:

Aby opublikować taką historię śJ muszą mieć "zeznania" co najmniej 2 świadków, żeby były wiarygodne? Czy samo słowo głosiciela wystarczy, że takiego chlubnego czynu dokonał? Czy starsi nie "krzywią" się, że ktoś sie przechwala? Czy oddając saszetkę z 330 000 koronami Aleksandrze towarzyszył reporter Strażnicy, aby to "udokumentować"? Czy są jakieś wytyczne, że np. należy poinformować starszego o "dobrym czynie" i wtedy on decyduje, czy wysyłać do publikacji taką historyjkę?

Jak to jest? Bo nie wierzę :P , że są to historie wyssane z palca.

Pozdrawiam Ciepło
Sylwan

#13 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-16, godz. 11:00

Słusznie.

Tez sie czasem zastanawiam skąd oni biora te informacje.

A tak przy okazji. To jest jakas perfidia. No bo ten artykuł ma takie przesłanie: Gdybym nie była SJ to bym nie oddała; (w domysle: jak przestane być SJ to też bym nie oddał bo zrobie się nie uczciwy.) Wniosek: pracodawco zwolnić takiego pracownik bo nie kradł bo był SJ. Jak przestaniem nim byc to zacznie kraśc.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#14 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-16, godz. 12:23

Mi na zebraniach też nie podobały się te sugestie, aby zawsze na każdym kroku mówić, że zrobiło się coś dobrze, bo jest się świadkiem Jehowy. Kłóciło się to z moją filozofią, jak i z Biblią:

Mateusza 6:1-4: "Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
2 Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę.
3 Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa,
4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie".

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#15 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-10-16, godz. 16:24

Słusznie.

Tez sie czasem zastanawiam skąd oni biora te informacje.

A tak przy okazji. To jest jakas perfidia. No bo ten artykuł ma takie przesłanie: Gdybym nie była SJ to bym nie oddała; (w domysle: jak przestane być SJ to też bym nie oddał bo zrobie się nie uczciwy.) Wniosek: pracodawco zwolnić takiego pracownik bo nie kradł bo był SJ. Jak przestaniem nim byc to zacznie kraśc.


Jak będziesz pracodawcą to będziesz zatrudniał i zwalniał, kogo chcesz. [...]OT. Prosimy bez personalnych wycieczek. | moderator

#16 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-16, godz. 16:47

Mi na zebraniach też nie podobały się te sugestie, aby zawsze na każdym kroku mówić, że zrobiło się coś dobrze, bo jest się świadkiem Jehowy. Kłóciło się to z moją filozofią, jak i z Biblią:
pzdr. :)

jakoś sobie nie przypominam, żeby ktoś mi mówił lub sugerował, że jak zrobię coś dobrego to powinienem o tym trąbić wszem i wobec. za to cytat, który podajesz jak najbardziej trafnie oddaje nasze duchowieństwo. ono to bowiem bardzo chętnie pokazuje się przy wszelkich wydarzeniach związanych z działalnością charytatywną. zresztą jest wiele organizacji przykościelnych, które zajmują się tą problematyką. takie czasy

#17 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-16, godz. 16:56

Postulat Macieja:

Natychmiast rozwiazac niezgodną z Biblią, organizacje Caritas!!!!! I wszystkie inne przykrywki dla duchownych aby nie mogli się chwalić.

To jest sarkazm i ironia!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#18 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-10-16, godz. 17:42

"jakoś sobie nie przypominam, żeby ktoś mi mówił lub sugerował, "

jak czytam strażnicę to na każdej stronie ktoś mi coś sugeruje i jeszcze wmawia że ja to sam tak myślę.
pozdrawiam Andrzej

#19 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-10-16, godz. 19:36

Postulat Macieja:

Natychmiast rozwiazac niezgodną z Biblią, organizacje Caritas!!!!! I wszystkie inne przykrywki dla duchownych aby nie mogli się chwalić.

To jest sarkazm i ironia!


I niech mi ktoś powie, że tylko WTS wpływa na ludzi, co mają myśleć. Ktoś sobie pisze posta, ktoś inny wyciąga za niego wnioski. Krytykowanie WTS za "złe" postępowanie i postępowanie dokładnie w ten sam sposób.

To stwierdzenie beznadziejnej rzeczywistości.

Przepraszam teraz najśliczniej moderatora, ale muszę to napisać: jeśli chce się kogoś krytykować to wypadałoby prezentować sobą coś więcej niż oszołomskie dno, w które się stuka od drugiej strony.

#20 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-16, godz. 20:15

jakoś sobie nie przypominam, żeby ktoś mi mówił lub sugerował, że jak zrobię coś dobrego to powinienem o tym trąbić wszem i wobec. za to cytat, który podajesz jak najbardziej trafnie oddaje nasze duchowieństwo. ono to bowiem bardzo chętnie pokazuje się przy wszelkich wydarzeniach związanych z działalnością charytatywną. zresztą jest wiele organizacji przykościelnych, które zajmują się tą problematyką. takie czasy

Może za mało chodzisz na zebrania...? Ja pamiętam dokładnie wskazówki, żeby przy każdym uczciwym zachowaniu wydać swiadectwo. Co więcej: sam tak zrobiłem. Będąc jeszcze przykładnym bratem, odesłałem znaleziony komplet dokumentów właścicielowi (prawo jazdy, paszport, dowód osobisty...) z odpowiednim uzasadnieniem oczywiście - że jestem świadkiem Jehowy i właśnie moja religia nakazuje mi tak wysokie standardy. Przypuszczam, że będąc "katolem" z pewnością sprzedałbym te dokumenty na rynku we Wrzeszczu (dzielnica Gdańska) :P :D ;) ;) ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych